У цей день 7 квiтня

 

  У свiтi:
• Благовіщення Пресвятої Богородиці. Благовіщення – третє за значен-ням народно-релігійне свято після Великодня та Різдва Христового. Благовіщення означає «блага», або «добра» звістка. У цей день Марія почула благу (добру) звістку про те, що стане матір'ю Сина Божого. Рівно через 9 місяців, 7 січня, вона народить Ісуса Христа і почнеться його земне життя. Життя, яке закінчиться на землі в Страсну п'ятницю, але відродиться знову, сповістивши перемогу життя над смертю вже до Великодня. В народі одержало назву «третьої зустрічі весни» (після Стрітення та Сорока Мучеників). Вважається, що весна в цей день остато-чно поборола зиму. Всяка праця цього дня заборонена – навіть птиця на Благо-віщення святкує, гнізда не в’є. До Благовіщення не можна порати землі, а від Благовіщення можна вже над нею працювати. З Благовіщенням пов’язаний висо-когуманний звичай у давнину – вирішувати серед селян, хто і коли буде оброб-ляти ниви вдовам і сиротам. Адже здавна в Україні існував звичай: першу весня-ну оранку починали в тих родинах, де не було господаря. Виконували цю роботу без оплати і колективно. Визначали: яка погода на Благовіщення, така й на Ве-ликдень.

• Міжнародний день пам’яті євреїв – жертв фашизму. Звільняючи оку-повані фашистами території (здебільшого – влітку 1944 р.), Радянська Армія майже не зустрічала євреїв. З 2 750 000–2 900 000 євреїв, які опинилися під ні-мецьким пануванням на окупованій території СРСР (понад мільйон із них жили на території СРСР до 1 вересня 1939 р.), загинули майже всі. Вціліли деякі, голо-вним чином – у західних районах. Серед євреїв, які проживали у східній частині окупованих німцями районів, і євреїв, які перебували там в окупації (за винятком Трансністрії та Чернівців), залишилося живими близько одного відсотка. Всього ж у роки «Голокосту» («Шоа») загинуло 6 000 000 євреїв (цивільних і військових).

• Всесвітній день здоров’я (World Health Day). В цей день у 1948 р. вступив у дію Статут Всесвітньої організації охорони здоров’я. Щороку для Всес-вітнього дня здоров’я обирають тему, що відображає якийсь пріоритетний на-прямок діяльності ВООЗ. Здоров’я є однією з головних цінностей і найдорожчим багатством людини. Від стану здоров’я, в більшості своїй, залежить і все інше в житті людей. Цей подарунок природи є одночасно і системою з дивовижним за-пасом міцності, і вельми крихким даром. Боротьба з хворобами залежить не тільки від роботи лікарів. Її успіх залежить від розуміння і бажання людей ство-рити для себе більш здорове майбутнє, запобігти руйнуванню власного середо-вища проживання і змінити свою поведінку.

• 250 років від дня народження Уільяма Вордсворта (варіант прізвища – Уордсуорт), англійського поета, представника консервативного романтизму, видатного представника «озерної школи», автора поем «Вечірня прогулянка», «Відлюдник», «Описові нариси», «Прелюдія», поеми в білих віршах «Зруйнова-ний котедж», трагедії «Жителі прикордоння», збірок «Ліричні балади», «Вірші, написані переважно в юності і старості» та інших. Помер 23 квітня 1850 року.

• 105 років від дня народження Біллі Холідей (справжнє ім'я та прізви-ще – Елеонора Феган), американської джазової співачки, виконавиці джазових стандартів «God Bless the Child» (1941), «Lover Man» (найзнаменитішй хит), «Don’t Explain» «Good Morning Heartache», «Ain’t Nobody’s Business If I Do», «Them There Eyes» и «Crazy He Calls Me» та інших. Померла 17 липня 1959 року.

  На Днiпропетровшинi:
• 130 років тому (1890 р.) у с. Запоріжжі-Кам’янському на Катеринос-лавщині (нині у складі м. Кам'янське) народився Олександр Адріанович Аленич, вчений-астроном.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека