У цей день 5 квiтня

 

  У свiтi:
• День неонатолога. «Неонатус» у перекладі з латинської – «новонароджений». Термін з'явився в медицині в 1960 р., його запропонував американець Александр Шаффер. Неонатологія – розділ медицини, який вивчає новонароджених і немовлят, їхнє зростання та розвиток, захворювання і патологічні стани. Неонатолог – перший лікар у житті маленької людини. Неонатологія виділилася з педіатрії та акушерства наприкінці XIX – початку XX ст. Лікар-неонатолог є фахівцем, який бере безпосередню участь у турботі про здоров'я дитини в період новонародженості.

• Міжнародний день супу. Відзначається неофіційно з метою підкреслити важливість цієї страви у правильному харчуванні людини. Здорове харчування і травлення неможливе без цієї страви. Слово «суп» перекладено з французької «soupe», а до французької увійшло з латини – «suppa», що у перекладі – «хліб, розмочений у відварі або бульйоні». На позначення рідкої страви слово «суп» почали застосовувати з кінця XVIII ст. Сьогодні рецептів цієї страви безліч. Кожний регіон має свої традиційні рецепти, кухарі винаходять нові смаки, а поціновувачі куштують і дякують. Холодні та гарячі, наваристі й пісні, на бульйонах і відварах, прозорі та пюреподібні, й навіть борщ – це суп. Він містить 50% рідини та безліч компонентів. В Україні перші страви (супи) набули широкого поширення.

• День геолога. Відзначається в Україні щорічно згідно з Указом президента № 110/95, від 7.02.1995 р. у першу неділю квітня як професійне свято працівників геології, геодезії та картографії. Геологія (від грецького – «Земля» та логос – «вчення») – сукупність наук про будову Землі, її походження та розвиток, заснована на вивченні геологічних процесів, речового складу, структури земної кори і літосфери. Коротко геологію можна визначити як науку про склад, будову та закономірності розвитку Землі. Геодезія (з грецького – «розподіл землі») – одна з наук про Землю, точна наука про будову, гравітаційне поле, параметри обертання Землі та їхні зміни в часі. Картографія (від грецького – «папір», «з папірусу» + «графо» – «малювати») – наука про дослідження, моделюванні та відображення просторового розташування, поєднання і взаємозв’язок об’єктів і явищ природи та суспільства. Об’єктами картографії є Земля, небесні тіла, зоряне небо і Всесвіт.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека