У цей день 2 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день дитячої книги (International Children’s Book Day). Відзначається у день народження Г.Х. Андерсена. Свято засноване в 1967 р. за ініціативи Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) з метою підкреслити важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального розвитку дитини, пропагувати любов до читання та привернути увагу до дитячих книг. З 1956 р. Міжнародна рада з дитячої книги присуджує Золоту медаль Ганса Християна Андерсена – вищу міжнародну нагороду в сучасній літературі. Цією медаллю нагороджують письменників, а з 1966 р. – і художників, за внесок у дитячу літературу. Дитяча література – це література, спеціально призначена для дітей до 15–16 років, що мовою художніх образів допомагає у вихованні та освіті. Художня дитяча література багатотемна, багатожанрова, а науково-художня – висвітлює всі галузі знань. Українська дитяча література виникла порівняно пізно. Біля джерел її зародження були навчальні книги. Першу українську читанку (вийшла в 1850 р.) уклав М. Шашкевич. Українська дитяча література ХХ ст. пройшла чотири періоди розвитку: І-й – 1917–1934 рр. – період становлення й утвердження української дитячої літератури ХХ століття; ІІ-й – 1935–1956 рр.; ІІІ-й – 1957–1990 рр. – періоди розвитку української дитячої літератури; ІV-й – від 1990 року –розвиток української дитячої літератури на сучасному етапі.

• Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму (World Autism Awareness Day). Відзначається за рішенням Генеральної Асамблеї ООН (грудень 2007 р.) щорічно з 2008 р. Аутизм – розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вираженим і всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування, а також обмеженими інтересами та повторюваними діями. Аутизм входить до групи п’яти первазивних розладів розвитку (англ. Pervasive developmental disorders, PDD), для яких характерні великі відхилення в соціальних взаємодіях і комунікації, а також вузькість інтересів і явно повторювана поведінка.

• 295 років від дня народження Джакомо Джироламо Казанови, італійського авантюриста та письменника, автора низки літературних творів: комедії «Молюккеїда», тритомної «Історії смути у Польщі», утопічного роману «Ікозамерон», мемуарів «Історія мого життя». Помер 4 червня 1798 року.

• 215 років від дня народження Ганса Християна Андерсена, датського прозаїка, поета і драматурга, автора збірки «Казки, розказані для дітей», книжки новел «Книга картин без картин», п’єси «Мулат», роману «Дві баронеси». Помер 4 серпня 1875 року. До Вашого відома. Казки Андерсена перекладені більш ніж 150 мовами світу, вони стали основою для численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок, балетів тощо.

• 180 років від дня народження Еміля (повне ім’я – Едуарда Шарля Антуана) Золя, французького письменника, публіциста, політичного активіста, засновника школи і провідного теоретика натуралізму, автора циклу романів «Ругон-Маккари», романів «Тереза Ракен», «Медлін Фера», «Сторінка любові», «Пастка», праці «Експериментальний роман» та інших. Помер 29 вересня 1902 року.

• 115 років від дня народження Сержа (справжнє ім’я та по-батькові – Сергій Михайлович) Лифаря, російського та французького артиста балету і балетмейстера, викладача і теоретика, відомого як одного з найвеличніших танцівників XX сторіччя (сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття»), який поставив більш ніж 200 балетів і дивертисментів в оперних спектаклях. Народився і почав свою творчу діяльність у Києві. Помер 15 грудня 1986 року у Франції.

• 100 років від дня народження Артура Хейлі, американського та канадського письменника британського походження, автора романів «виробничого напрямку» «Готель», «Аеропорт», «Колеса», «Вечірні новини», «Детектив». Помер 16 листопада 2004 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека