У цей день 26 вересня

 

  У свiтi:
• Всесвітній день розповсюдження інформації про епілепсію, або Фіолетовий день (Purple Day). Відзначається з 2008 р. за ініціативи Кессіді Меган (Cassidy Megan; на той час 9-річної дівчинки) з канадської провінції Нова Шотландія, яка страждала на епілепсію, щоб показати, що люди з таким діагнозом такі ж, як і здорові. Ініціативу Кессіді підтримала Асоціація епілепсії Нової Шотландії і кожен рік у цей день активісти поширюють інформацію про епілепсію і необхідність першої допомоги людям із цим захворюванням. На аукціонах, ярмарках і спортивних заходах збирають кошти для допомоги людям із цим діагнозом. Епілепсія – це група довготривалих неврологічних розладів, що характеризується виникненням судомних нападів. За даними ВООЗ, на епілепсію страждає до 1% населення земної кулі, а це – 50 млн. людей. Є відомості, що на епілепсію страждало багато відомих людей. У їх числі Юлій Цезар, Олександр Македонський, Нострадамус, Данте Аліг'єрі, Іван Грозний, Наполеон Бонапарт, Федір Достоєвський, Альфред Нобель, Вінсент ван Гог.

• День Національної гвардії України. Встановлений Указом президента України № 148/2015 від 8.03.2015 р. «Про Національну Гвардію України». Відзначається щорічно. Україна – унітарна держава, і це вибір народу. Цілісність і єдність багатонаціонального українського суспільства, повага прав і свобод людини, дотримання законності та правопорядку, традиції активних і здорових народних ініціатив – запорука життя і процвітання держави, її цінність і національна ідея. На захист цих підвалин покликана еліта українського суспільства – Національна гвардія України. Головне призначення Національної гвардії України полягає у виконанні завдань із гарантування державної безпеки й оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку.

• 25 років від дня вступу в дію Шенгенських угод («Про скасування паспортного митного контролю між країнами Європейського союзу» між Бельгією, Нідерландами, Люксембургом, Францією, Німеччиною, Португалією, Іспанією, які передбачають, зокрема, повну відміну паспортного контролю на внутрішніх кордонах Європи. Довідка. 18 червня 2007 р. Україна уклала з ЄС угоду про спрощення оформлення віз, яка набула чинності з 1 січня 2008 р.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека