У цей день 14 вересня

 

  У свiтi:
• День Святого Валентина (Валентинів день, День закоханих). У Західній Європі Валентинів день святкується з ХІІІ ст., у США – з 1777 р. Емблемою дня вважаються червоні троянди. До 1969 р. церква не схвалювала і не підтримувала традицій святкування цього дня. Сьогодні символами Валентинова дня стали голубки, які туркочуть, зображення сердець, пронизаних стрілою Амура і, звичайно, листівки-валентинки. Нині, хоч свято і однакове для всіх, проте ж має свої нюанси та особливості в кожній країні. Гарною ознакою вважається в цей день зіграти весілля або повінчатися. Вважається, що це стане запорукою вічного кохання.

• День комп’ютерника (The IT Crowd Day). Саме в цей день у 1946 р. був запущений перший електронний комп’ютер ENIAC, який працював із застосуванням двоїчної системи числення і використовувався для вирішення практичних завдань. Комп’ютер ENIAC був зібраний наприкінці 1945 року. Війна вже закінчилася. Але завдання балістичних розрахунків залишалося актуальним. Адже разом із гарматами на озброєння армії США стали надходити реактивні снаряди, а після і ракети. Крім того на цьому комп’ютері провели розрахунки, які довели принципову можливість створення водневої бомби. А після – також і розрахунки, які доводять, що термоядерний вибух не підпалить атмосферу Землі і не влаштує кінець світу. 14 лютого 1946 р. військові представники підписали акт про прийняття в користування першої електронної обчислювальної машини. Через кілька днів ENIAC продемонстрували журналістам. На тих, у першу чергу, справили враження грандіозні розміри першого комп’ютера: 26 метрів у довжину, 6 метрів у висоту! Але і швидкодія електронного обчислювача дивувала. Стало ясно, що почалася нова ера в техніці. Сьогодні комп'ютерник – людина, яка добре розбирається в комп'ютерах. Інша назва тих, для кого це хоббі або ж професія – айтішники (англійською – IT Crowd). Комп'ютерник повинен бути обізнаною людиною і ніколи не припиняти навчання, бо комп'ютери розвиваються дуже швидко, а комп'ютерникові треба щодня пропускати через себе купу всілякої інформації для того, щоб не відстати від технічного прогресу.

• Міжнародний день дарування книги (International Book Giving Day). Свято, що об’єднує всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання. Відзначається щорічно з 2012 р. за ініціативи засновниці сайту дитячої книги Delightful Children’s Books в США Еммі Бродмур. Книга, книжка – письмовий запис, неперіодичне видання у вигляді зброшурованих аркушів друкованого матеріалу, набір письмових, друкованих, ілюстрованих або порожніх аркушів, виготовлених із паперу, пергаменту або іншого матеріалу, як правило, скріплених з одного боку. Сторони аркуша називаються сторінками. Книга, виготовлена в цифровому вигляді, називається електронною книгою. Озвучену й записану на матеріальному носії книгу називають аудіокнигою (звуковою книгою, книгою вголос). Міжнародний день дарування книг – це на 100% добровільна ініціатива, спрямована на підвищення інтересу і доступу дітей до книг. Існує офіційний сайт (англійською) http://bookgivingday.com/, де можна зареєструватися як учасник, подивитися, як день відзначають інші, і надихнутися їхнім прикладом, скопіювати корисні матеріали, залишити відгук. Тож книга – цікава, дотепна, пізнавальна, навчальна, повчальна, романтична, поетична, ділова і приємна співрозмовниця!

• 15 років від дня заснування сервісу YouTube, який надає послуги відеохостингу, де будь-який користувач може додавати, переглядати і коментувати ті чи інші відеозаписи. Довідка. YouTube заснований трьома колишніми працівниками компанії PayPal – С. Ченом, Ч. Херлі, Д. Карімом у Сан-Бруно (Каліфорнія, США). Вони використали технологію Flash Video, що дозволяє отримати відносно хорошу якість запису при невеликому обсязі переданих даних. До Вашого відома. Найперше відео – 18-секундний ролик аматорської зйомки американця Д. Каріма в зоопарку Сан-Дієго – на YouTube було розміщено 23 квітня 2005 р. Російська версія сервісу була запущена 14 листопада 2007 р. У листопаді 2006 р. YouTube купила компанія Google (до покупки цей сервіс був схожий за спрямованістю на Google Video), і в даний час він є дочірнім товариством компанії Google Inc.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека