У цей день 12 квiтня

 

  У свiтi:
• Собор вселенських учителів і святителів (грец. «Οι Τρείς Ιεράρχες» – «три ієрархи») Василя Великого, Григорія Богослова, Іоанна Златоуста, чий авторитет має особливу вагу у формуванні догматики, організації та богослужіння Церкви. У народі свято називається Днем Трьох Святих. Життя і творіння Трьох Святителів допомагають зрозуміти, як відбувалося взаємодія античної спадщини з християнською вірою у свідомості інтелектуальної еліти римського суспільства, як закладалися основи єднання віри і розуму, науки, освіченості, які не суперечать справжньому благочестю. Всі три святителі були блискуче освічені. Вони не заперечували світської культури, а закликали вивчати її, «уподібнюючись бджолам, які сідають на всі квіти, але не все намагаються забрати, взявши те, що придатне для них, іншого не торкаються» (Василь Великий. До юнаків. Про те, як користуватися язичницькими творами). За народними уявленнями, на Трьох Святителів не можна прясти. Тому називають цей день ще й «днем Трьох Святителів-непрядильників». Цього дня нічого не роблять по господарству. На Трьох Святих дівчата перший раз співали веснянки-заклички, просили весну прийти скоріше. Вірили, чим голосніше її закликати, то швидше вона прийде. Вважалося, що цього дня можна будувати будь-які плани – вони будуть вдалими. Не можна ревнувати і сердитися в цей день – погана прикмета. Ті люди, які посварилися, повинні обов'язково помиритися на день Василя.

• Міжнародний день шлюбних агентств (International Day of Marriage Agencies). Свято було зареєстровано Державним Департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України 1 грудня 2010 р. Відзначається щорічно. Перша у світі шлюбна контора «Бюро зустрічей і адрес» була відкрита в Лондоні 29 вересня 1650 р. Генрі Робертсоном. Перші шлюбні агентства були відкриті священниками в Англії та Уельсі наприкінці XVIII століття і викликали багато насмішок. У 1825 р. було відкрите перше шлюбне агентство в Лондоні, яким не керували священники. Воно працювало всього три дні на тиждень, і будь-який громадянин міг записатися до відповідного списку кандидатів. Від клієнтів також вимагалося віднести себе до одного з п’яти класів. Після Другої світової війни виник великий попит на знайомства, і почали швидко відкриватися «шлюбні клуби». Принципи та умови роботи в сучасному шлюбному агентстві з тих пір практично не змінилися. Люди записувалися в клуб, фотографувались і заповнювали анкету. Потім працівники клубу допомагали їм підбирати підходящого партнера. Також користувалися популярністю приватні оголошення знайомств у газетах і журналах, які допомагали людям знаходити партнерів, не виходячи з дому. Попередні знайомства почали відбуватися по телефону, імейлу, Онлайн-чату або навіть відеозв’язку.

• Міжнародний день науки і гуманізму, або День Дарвіна (Darwin Day). Відзначається за ініціативою Р. Стефенсона, М. Піглючі, А. Чесуорт з 2001 р.та присвячено внеску Дарвіна в науку, а також популяризації науки. Місія Міжнародного дня Дарвина полягає в тому, щоб надихнути людей по всьому світу використовувати принципи інтелектуальної хоробрості, наукової цікавості, мислення та прагнення правди, як це робив Чарлз Дарвін. До цього дня можуть бути приурочені громадські церемонії з офіційними промовами, освітні симпозіуми, урочисті обіди та вечірки, виставки, обговорення книг, прийоми та інші заходи. Чарльз Дарвін (Charles Darwin, 1809–1882) – основоположник теорії природного відбору, а також теорії еволюції і походження людини, був яскравим представником науки XIX ст., а його теорія була розцінена ще за життя вченого як науковий переворот. Існує Фонд Міжнародного дня Дарвіна – автономна програма Американської гуманістичної асоціації. Фонд сприяє поширенню ідей дарвінізму, а також розповсюдженню освітніх матеріалів і бере участь в організаційних процесах з проведення свята і заходів, приурочених до цієї дати. Ідея проведення дня була підтримана в наукових колах, оскільки в цей День не тільки вшановують відкриття Дарвіна, але й популяризують науку. Тому є і друга назва – Міжнародний день науки і гуманізму. Зв'язок наукових відкриттів і цінності людини очевидний. Немає одного без іншого. Наукові відкриття, в яких можна виявити також і протиріччя, покликані, проте, служити людині, облагороджувати її, робити мудрішою.

• 65 років від того, як спільною постановою № 292-181сс ЦК КПРС та Ради міністрів СРСР затверджено створення Науково-дослідницького випробувального полігону № 5 Міністерства Оборони СРСР (НДПП № 5 МО СССР), призначеного для випробування ракетної техніки – космодром «Байконур». До Вашого відома. Початок експлуатації космодрома – травень 1955 р., коли з Байконуру була запущена ракета Р-7. У 1961 р. саме тут був запущений «Восток-1», пілотований Ю. Гагаріним. Площа «Байконура» – 6 717 км².


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека