У цей день 4 квiтня

 

  У свiтi:
• 4–11 лютого — 75 років від дня проведення в Ялті Кримської конференції голів Урядів СРСР, США та Англії, яка мала на меті розв’язати проблеми, які виникли по закінченню Другої світової війни та встановленні повоєнного ладу.

• Всесвітній день боротьби проти раку. Відзначається щорічно за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка об’єднує зусилля з Міжнародним союзом проти раку для просування способів полегшення глобального тягара цієї хвороби. Рак є головною причиною смерті в усьому світі. Існує понад 100 видів раку; хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. При ранньому виявленні та належному лікуванні третина ракових захворювань виліковна. Можна допомогти всім пацієнтам, які страждають від болю, застосовуючи сучасні знання в галузі зняття болю та надання паліативної допомоги. Понад 30% ракових захворювань можна запобігти, головним чином, завдяки утриманню від вживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності та профілактиці інфекцій, які можуть призводити до раку.

• День народження Facebook (Фейсбук) – гігантської соціальної мережі. Сьогодні Фейсбук – це найпопулярніша у світі соціальна мережа. За місяць її активна аудиторія складає понад 1,2 мільярди користувачів. Загальний прибуток Фейсбук – понад 5 мільярдів доларів щорічно. Перший варіант Фейсбук був запущений М. Цукербергом із його кімнати у гуртожитку. Першими відвідувачами сайту стали студенти Гарвардського університету. Першим виданням, яке написало про соціальну мережу Facebook, стало університетське видання Гарварда The HarvardCrimson у 2004 р. Основний колір Facebook – синій. Це пов'язано з тим, що засновник М. Цукерберг, погано розрізняє червоний і зелений кольори. PR для Facebook сьогодні забезпечує Microsoft, володіючи ексклюзивною угодою з мережею Цукерберга, згідно з якою є основним партнером Facebook з реклами. В даний час Марк Цукерберг є власником 24% акцій «Facebook». У 2010 р. вийшов фільм Девіда Фінчера «Соціальна мережа», в основу якого лягла опублікована в 2009 р. книга Бена Мезрича «Мільярдери мимоволі: альтернативна історія створення Facebook» (The Accidental Billionaires: The Founding of Facebook).

• 200 років від дня народження Божени Нємцової, чеської письменниці, авторки-збирачки «Народних казок та легенд», «Словацьких казок та повістей», повісті «Бабуся», роману «Гірське село» та інших. Померла 21 січня 1862 року. До Вашого відома. За деякими казками Немцової у наш час були відзняті художні фільми: «Бабуся», «Три горішки для Попелюшки», «Сім воронів», «Як завоювати принцесу».

• 140 років від дня народження Климента Васильовича Квітки, українського музикознавця-фольклориста, громадського та політичного діяча, педагога, автора близько 40 наукових статей, досліджень, докладних рецензій, збірника народних пісень «Українські народні мелодії» (вміщено 743 зразки українських пісень). Квітці належить найдосконаліша у світовій етномузикології методика ритмоструктурної типології музичного фольклору. Помер 19 вересня 1953 року. Довідка. Квітка – чоловік Лесі Українки, з якою прожив 6 років до її смерті у 1913 році. Климент Васильович пережив дружину на 40 років.

• 135 років від дня народження Степана (національний віріант імені – Стефан Максим) Володимировича Балея, українського і польського психолога, педагога, філософа, доктора філософії та медицини, професора, члена НТШ, Українського лікарського товариства, Польської Академії Наук, автора досліджень, присвячених емоційно-вольовій сфері людської психіки (почуття, воля), проблемам характеру, розумінню есперименту в психології. Серед доробку автора фундаментальні праці з психології творчості Т. Шевченка, перші друковані українською мовою підручники з психології та логіки, теоретичні статті з філософії та етики, наукові розвідки з історії світової філософії, нариси філософії Ґ. Лейбніца, В. Вундта, В. Віндельбанда та інших. Помер 13 вересня 1952 року.

  На Днiпропетровшинi:
• 50 років тому (1970 р.) у м. Дніпропетровську (нині – м. Дніпро) відкрито обласну бібліотеку для молоді ім. Михайла Свєтлова.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека