У цей день 27 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день пам’яті жертв Холокосту. Відзначається щорічно з 2005 р. згідно з резолюцією № 60/7 Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у день звільнення радянською армією полонених нацистського табору смерті «Освенцим-Біркенау» («Аушвіц») (Польща). За різними даними, в «Освенцимі» загинуло від 1,5 до 4,5 млн чоловік, серед яких – понад 1,2 млн євреїв. Холокост (від англ. «the Holocaust», з дав.-гр. «ὁλοκαύστος» – «всеспалення») – переслідування і масове знищення євреїв і циган у Німеччині під час Другої світової війни; систематичне переслідування і знищення європейських євреїв і циган нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933–1945 рр.; геноцид єврейського народу в часи Другої світової війни, внаслідок якого загинуло до 6 мільйонів осіб. У ширшому розумінні Холокост – систематичне переслідування і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як «неповноцінних», «шкідливих». Також поняття «холокост» стосується і військовополонених. Німці всіх радянських військовополонених (за винятком євреїв і циган, яких виділяли за зовнішніми ознаками) називали росіянами, тому визначити кількість етнічних українців, білорусів, росіян, яких було знищено, не має можливості. Загалом було знищено понад 3 млн. радянських військовополонених. Серед тих, хто пережив Холокост велика кількість таких, кого з великим ризиком для життя переховували місцеві жителі. Ці люди, не-євреї, названі «Праведниками світу», врятували від загибелі десятки тисяч євреїв. Єврейська організація Яд Вашем визнала героями 1 755 українців з числа тих, хто, ризикуючи життям, рятував євреїв.

• День ком'юніті-менеджера (Community Manager Appreciation Day). Відзначається щорічно з 2010 р. у четвертий понеділок січня за ініціативою промислового аналітика Джеремайї Оуянга. Ком'юніті-менеджер – професія в галузі PR. Ком'юніті-менеджер відповідає за створення, розвиток, управління і спілкування ком'юніті бренду, явища, товару або об'єкту мистецтва. Головна відмінність ком'юніті-менеджерів від модераторів спільнот – це публічність, особиста присутність і думка, проведення офлайн-заходів і виступ ком'юніті-менеджера на боці користувачів. Завдання свята – визнання внеску ком'юніті-менеджерів у розвиток онлайн-спільнот і підвищення лояльності користувачів, привернення уваги до потреб членів онлайн-спільноти та оперативне реагування на ці потреби.

• 245 років від дня народження Фрідріха Вільгельма Йозефа фон Шеллінга, німецького філософа, представника німецького класичного ідеалізму, автора праць «Філософія міфології», «Філософія одкровення», «Історія новітньої філософії», «Система трансцендентального ідеалізму», «Ідеї філософії природи», «Про світову душу», «Перший нарис системи філософії природи», «Загальна дедукція динамічного процесу» та інших. Помер 20 серпня 1854 року.

• 230 років від дня народження Петра Петровича Гулака-Артемовського, українського письменника, просвітника, поета, перекладача, байкаря, до творчого доробку якого належать байки (байка-казка, байка-приказка), притчі, вірші, послання, балади. Гулак-Артемовський увів в українську літературу жанр романтичної балади, серед творів – байка «Пан та собака», що є найгострішим твором української літератури XIX століття, ідейний зміст якої співзвучний тогочасним прагненням проти кріпацтва, проти ставлення до кріпака як до робочої худоби. Помер 13 жовтня 1865 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека