У цей день 17 квiтня

 

  У свiтi:
• 17 січня — Міжнародний день італійської кухні (International Day of Italian Cuisine-IDIC). День встановлений Асоціацією італійських кухарів. Проводиться щорічно з 2000 року. Дата має символічне значення: 17 січня – день св. Антонія, одного з найшанованіших в Італії святих, покровителя домашніх тварин, а також м’ясників і ковбасників. З давніх часів у цей день на Апеннінському півострові починався період карнавалів, костюмованих ходів, гучних застіль.

• 17 січня — День дитячих винаходів (Kid Inventors Day). Відзначається в світі щорічно. Датою дня обрано день народження одного з видатних американців – державного діяча, дипломата, вченого, винахідника, журналіста Бенджаміна Франкліна (Benjamin Franklin). Одним із перших винаходів, який він зробив у 12 років, вважаються плавальні ласти – ті, без яких сьогодні не обходиться жоден дайвер. Надалі він продовжив наукові дослідження і, провівши безліч експериментів, зробив неоціненний внесок у світову науку. Деякі винаходи вченого на багато десятків років випередили епоху. Франклін увів позначення електрично заряджених станів «+» і «–», навів доказ електричної природи блискавки, у 1752 р. запропонував проєкт блискавковідводу, вперше застосував електричну іскру для вибуху пороху, отримав патент на конструкцію крісла-гойдалки, у 1784 р. винайшов біфокальні окуляри. І це тільки невелика частина винахідницької спадщини вченого. Щорічно понад 500 тисяч дітей і підлітків винаходять різні гаджети та ігри, створюють і модифікують роботів і техніку.

• 17 січня — 420 років від дня народження Педро Кальдерона де ла Барки (повне прізвище – Кальдерон де ла Барка Енао де ла Барреда-і-Ріаньо), іспанського драматурга, поета, твори якого вважаються одними із найвищих досягнень літератури «Золотого сторіччя», автора близько 200 драматичних творів, серед яких «Саламейський алькальд», «Лікар власної честі», «Живописець свого безчестя», «Життя – це сон», «Чарівний маг», «Чистилище Святого Патрика», «В тихому омуті…», «По секрету вголос», «Стійкий принц», «Дама-примара», «Поклоніння хресту», «Великий театр світу» та інших. Помер 25 травня 1681 року.

• 17 січня — 220 років від дня народження Олексія Олексійовича Бобринського, українського промисловця-цукровара, який започаткував цукрово-бурякову промисловість на українських теренах, побудувавши Балаклійський (1838), Грушківський (1845) і Капітанівський (1846) цукрові заводи, Смілянський пісково-рафінадний завод (1858), і селекціонера, який вивів новий сорт троянд, що отримав його ім'я, упорядник «Статистичних матеріалів для історії цукро-бурякової промисловості в Росії» (1856) та «Про застосування систем охоронної та вільної торгівлі в Росії». Помер (19) жовтня 1868 року. Довідка. Бобринський – син Олексія Григоровича Бобринського, онук Катерини ІІ та Григорія Орлова. Завод у Смілі став першим, де готували цукор як у вигляді рафінаду, так і цукру-піску. О.О. Бобринський підтримав ідеї І.І. Мечникова та І.М. Красильщика щодо мікробіологічних методів захисту цукрових буряків і допомагав втіленню їх на практиці.

• 200 років від дня народження Анни (Енн) Бронте, англійської письменниці, однієї з трьох сестер Бронте, авторки романів «Незнайомка з Вілдфел-Холу» та «Агнес Грей». Померла 28 травня 1849 року. До Вашого відома. «Незнайомка з Вілдфел-Холу» вважається одним з перших феміністських романів.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека