У цей день 8 червня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день КВК. Проголошено Міжнародним клубом КВК і святкується в день, у який 1961 р. вперше вийшла в ефір гра Клубу веселих і кмітливих.

• День Великомученика Димитрія Солунського. Довідка. Народна назва свята – Дмитрів день. На святого Дмитра закінчувався сезон весіль. Дмитрів день завершував землеробський рік, замикав землю і приводив зиму.

• 100 років від дня народження Івана Панасовича Рябокляча, українського письменника, автора повісті «Золототисячник», збірок оповідань «Жайворонки», «Чайка», «Антонів Гай», п’єс «Перша…», «Марія Заньковецька». Помер у 1999 році.

• 80 років від дня народження Олега (справжнє ім’я – Альберт) Івановича Борисова, українського і російського актора та режисера, народного артиста СРСР. Фільмографія: «Балтійське небо», «За двома зайцями», «Робітниче поселення», «Дайте книгу скарг», «Зупинився потяг», «Парад планет», «Слуга», «Рафферті», «Перевірка на дорогах», «По головній вулиці з оркестром», «Стежки-доріжки» та інші. Помер 28 квітня 1994 року. Чи знаєте Ви що? У Києві, на Андріївському спуску, у 1999 р. було встановлено пам’ятник героям фільму «За двома зайцями», де в образі Свирида Галахвастова увічнений О. Борисов.

  На Днiпропетровшинi:
• 100 років тому (1919 р.) у с. Володимирівці Межівського району Катеринославщини народився Михайло Потапович Нечай, письменник.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека