У цей день 15 травня

 

  На Днiпропетровшинi:
• 95 років тому (1929 р.) Дніпропетровська міська рада ухвалила рішення про організацію в місті ботанічного саду (нині Ботанічний сад ДНУ ім. Олеся Гончара), про виділення земельної ділянки та фінансів на його утримання.

  У свiтi:
• Міжнародний день сім’ї (International Day of Families). Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у резолюції про Міжнародний рік сім’ї від 20.09.1993 за ініціативи Генерального секретаря ООН Бутроса Бутроса-Галі з метою звернути увагу громадськості країн на численні проблеми сім’ї.

• Міжнародний день тих, хто відмовився від військової служби за переконанням совісті (The International Conscientious Objectors Day). Заснований у Копенгагені в 1981 р. на першій міжнародній зустрічі відмовників від військової служби. На згадку дня у 1997 р., коли Бундестаг видав резолюцію про реабілітацію тих, кого військове правосуддя нацистської Німеччини переслідувало за відмову від військової служби за переконаннями і за дезертирство.

• Міжнародний день клімату. Неофіційне свято має за мету привернути увагу людства до проблеми його зміни, основною причиною якої вважають зростання викидів парникових газів внаслідок діяльності людини.

• День сім’ї. Запроваджений Указом Президента України «Про внесення змін до деяких указів Президента України» №455/2023 від 28.07.2023 р. у Міжнародний день сім’ї.

• 260 років від дня народження Петра Дмитровича Лодія, українського філософа, просвітителя, юриста, поета, педагога, автора праці «Логічні наставлення», яка містить сенсуалістичну теорію пізнання, та інших. Помер 22 червня 1829 р.

• 170 років від дня народження Івана Яковича Горбачевського, українського хіміка, біохіміка, гігієніста та епідеміолога, термінографа, громадсько-політичного, освітнього діяча, Академік ВУАН, дійсного члена НТШ, кандидата на Нобелівську премію з фізіології та медицини (1911), автора понад 40 наукових праць. Помер 24 травня 1942 р.

• 165 років від дня народження П'єра Кюрі, французького фізика, одного з перших дослідників радіоактивності, лауреата Нобелівської премії з фізики (1903 р.), чоловіка Марії Склодовської-Кюрі. Помер 19 квітня 1906 р.

• 165 років від дня народження Панаса Карповича Саксаганського (Тобілевича), українського актора, режисера, драматурга і педагога школи М. Кропивницького, корифея українського побутового театру. Помер 17 вересня 1940 р.

• 145 років від дня народження Анрі Валлона, французького філософа, психолога, нейропсихіатра, педагога та політичного діяча, засновника паризької школи генетичної психології, автора праць «Від дії до мислення», «Психічний розвиток дитини». Помер 2 грудня 1962 р.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека