У цей день 14 жовтня

 

  На Днiпропетровшинi:
• 120 років тому (1901 р.) у м. Катеринослав відкрито пам’ятник російському поетові Олександру Сергійовичу Пушкіну. Скульптор Ілля Гінцбург.

  У свiтi:
• Всесвітній день зору (World Sight Day). Відзначається у другий четвер жовтня під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я в межах реалізації Глобальної програми боротьби зі сліпотою «Зір 2020: Право на зір» з метою залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору та реабілітації людей із порушенням зору.

• День захисника України. Відзначається щорічно з 2014 р. згідно з Указом Президента України № 806/2014, державне свято і неробочий день. В Україні історичною традицією є вшанування українського війська саме на Покрову. Захисник це: 1. Той, хто захищає, обороняє, охороняє кого-, що-небудь від нападу, замаху, удару, ворожих, небезпечних і тощо дій. 2. Той, хто пильно стежить за недоторканністю чого-небудь і багато робить для цього. 3. Той, хто відстоює на суді інтереси обвинуваченого; оборонець. Захисник Вітчизни, це, насамперед, патріот.

• Покрова Пресвятої Богородиці. Покрова – одне з великих православних свят. Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Хоча свято було впроваджене ще з часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови Богородиці починається з XII століття. Покрова Пресвятої Богородиці була одним із найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови. У народі це свято ще називають Третя Пречиста. До цього дня всі польові роботи повинні бути закінчені, озимина посіяна, земля зорана. Молодь починала збиратися на вечорниці, які тривали до Великодня. Від Покрови та до Пилипівського заговіння (27 листопада) – пора масових весіль. Тому в народі кажуть: «Покрова накриває траву листям, землю – снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Існувала навіть прикмета: якщо на Покрову сніг – буде багато весіль.

• День Українського козацтва. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 07.08.1999 р. № 966/99 у день свята Покрови Пречистої Богородиці. Покрова Пресвятої Богородиці була одним із найголовніших свят запорозьких козаків, саме в цей день козаки збиралися на народне Віче та вирішували як жити в наступному році. Саме тому День Українського козацтва відзначається в день свята Покрови Пречистої Богородиці.

• Міжнародний день стандартизації. Відзначається в день створення в 1946 р. Міжнародної організації зі стандартизації – ISO (від. Грецьк. «isos» – «рівний») із ініціативи, висунутої президентом ISO в 1970 р. Нині провідними міжнародними організаціями в галузі стандартизації є Міжнародна організація зі стандартизації (ІСО) і Міжнародна електротехнічна комісія (МЕК). ІСО розробляє стандарти в усіх галузях людської діяльності, крім електротехніки, електроніки та зв’язку, які входять до компетенції Міжнародної електротехнічної Комісії. Всього ІСО розроблено близько 7 200 міжнародних стандартів. Щорічно публікується близько 500 нових і переглянутих міжнародних стандартів.

• 170 років від дня заснування у Великій Британії П. Ройтером телеграфного агентства «Рейтер» (м. Лондон).

• 115 років від дня народження Ганни Арендт, німецької та американської політологині та соціологині, філософині, історикині, однієї із засновників теорії сучасного тоталітаризму, авторки праць «Витоки тоталітаризму», «Становище людини», «Між минулим і майбутнім», «Про владу і насильство» та інших. Померла 4 грудня 1975 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека