У цей день 15 вересня

 

  На Днiпропетровшинi:
• 105 років тому (1916 р.) у м. Катеринослав відкрито Вищі жіночі курси, які стали базою для створення Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара.

  У свiтi:
• Міжнародний день демократії (International Day of Democracy). Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 8 листопада 2007 р. на відзначення прийняття Міжпарламентським союзом у 1997 р. «Загальної декларації про демократію». Демократія – політичний режим, за якого єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ. При цьому управління державою здійснює народ, безпосередньо (пряма демократія), або опосередковано через обраних представників (представницька демократія). Іноді демократію визначають також як набір ідей і принципів, які стосуються свободи, власне, вона і являє собою інституціональну свободу.

• День HR-менеджера – фахівця з управління персоналом (HR – скорочення від «human resources», в перекладі з англійської означає «людські ресурси»). Відзначається на теренах країн СНД у третю середу вересня. Менеджер (від англ «manage» – «керувати») – керівник, керуючий, начальник, директор. Головна його функція – управління, що включає процес планування, організації, мотивації та контролю. Фахівців із управління персоналом традиційно називають «HR-менеджерами».

• 105 років від того, коли під час Першої світової війни вперше було застосовано нову зброю – танк.

• 140 років від дня народження Етторе Арко Ісідоро Бугатті, французького конструктора та промисловця, засновника французької автомобіле-будівної компанії Бугатті (Bugatti Automobiles S.A.S.). Помер 21 серпня 1947 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека