Авдєєнко Сергій Іванович

 

Адміністрація бібліотеки висловлює щирі слова подяки Авдєєнко Сергію Івановичу за подаровані бібліотеці книги.

 

Авдеенко, Сергей Иванович. Три подвига Василия Петрова : повесть / С. И. Авдеенко. - Мелитополь: ИД Мелитопольской городской тип., 2017. – 204 с.

Артилерист Василь Петров - єдиний в світі воїн без обох рук, який захищав свою Вітчизну на полі бою. На його рахунку безліч подвигів, але головних - три. Два з них він здійснив на фронті під час Другої світової війни, за що був удостоєний звання двічі Героя Радянського Союзу, а третій – коли протягом більш ніж півстоліття віддав служінню Збройним силам.
Петров Василь Степанович, 1922 р.н., уродженець села Дмитрівка Приазовського
району Запорізької області. У травні 1941 р. Василь Петров закінчив Сумське артилерійське училище. Війну зустрів на заході України в районі міста Перемишль.
У боях за Київ Василь Петров був важко поранений. Осінню 1944 р. гвардії майор Петров В.С. після закінчення лікування у госпіталі, без обох рук повертається на фронт. Він був призначений командиром Винищувально-протитанкового артилерійського полку. На цій посаді Василь Степанович закінчив війну.

Після закінчення війни двічі Герой Радянського Союзу гвардії підполковник Петров В.С. був залишений на військовій службі. Кожен прожитий їм день - подвиг! Василь Степанович прагнув бути нарівні з усіма, а можливо і попереду у справі служіння народу та Батьківщині.
Про те, як драматично склалася доля Василя Степановича Петрова, цієї дивовижної, незламної людини, розповідається в книзі письменника Сергія Адєєнко «Три подвига Василия Петрова».

 


Авдеенко, Сергей Иванович. Победа Виктора Толочко / С. И. Авдеенко. - Мелитополь: ИД Мелитопольской городской тип., 2017. – 50 с.

Книга Сергія Авдєєнко «Победа Виктора Толочко» продовжує серію книг про образотворче мистецтво та художників.
Віктор Іванович Толочко - відомий живописець, народний художник України. Їм написані десятки полотен про Другу світову війну, які зберігаються в музеях України та Росії. Його твори змушують глядача замислитись про жорстокість війни і одночасно про людську мужність, яка надихалася любов'ю до близьких та Батьківщини. Ці картини писалися не по чиємусь політичному замовленню, в них виражалася потреба душі солдата, який сам пройшов важкими дорогами війни. Толочко також відомий як прекрасний пейзажист і автор виразних натюрмортів.
Таврійська земля завжди була щедра на таланти. Не всі знають, що витоки творчості Віктора Толочко потрібно шукати на його малій батьківщині – у м. Мелітополі. Це південне степове містечко дало поштовх для філософського осмислення життя, яке знайшло відображення в роботах художника.

 

 

Авдеенко, Сергей. Колокола памяти Святослава Футоровича. - Мелитополь: Издательско-полиграфический центр «Люкс», 2017. – 84 с.

Сергій Іванович Авдєєнко народився у м. Мелітополі Запорізької області. Закінчив Літературний інститут ім. О.М.Горького у Москві. Пише російською та українською мовами. У його творчому доробку понад три десятки виданих книг, безліч опублікованих оповідань та нарисів.

Усі, хто знайомий з творчістю Сергія Авдєєнко, знають, що силою свого таланту автор повертає нам несправедливо забуті імена. На жаль, шанувальникам поетичного слова мало відоме ім’я Святослава Футоровича, а між тим він вважався одним з найталановитіших поетів Запоріжжя останньої чверті XX сторіччя. Цю помилку виправив Сергій Авдєєнко, написавши нову книгу «Колокола памяти Святослава Футоровича».
Про Святослава Футоровича відомо не багато. Народився він 27 серпня 1932 р. у м. Дебальцеве Донецької області. Закінчив Львівський поліграфічний інститут ім. Івана Федорова (факультет редагування масової літератури). Працював кореспондентом в обласній газеті «Запорізька правда», редактором Запорізької студії телебачення.

Як зазначав поет Євген Євтушенко: «Автобіографія поета – його вірші». Про Святослава Футоровича також багато можуть розповісти його поетичні твори. Свої вірші Святослав Футорович називав «дзвонами пам'яті». І ці дзвони то переливчасто дзвенять, то тривожно б'ють на сполох.
Драма Святослава Футоровича як поета у тому, що його збірки побачили світ у лихі 1990-ті роки, після того, як розпався Радянський Союз. Якщо б це сталося років на десять раніше, то про цього поета дізналася б вся країна. А так, географія розповсюдження його творів звузилася, з часом, до меж Запорізької області.
У своїй поезії Святослав Футорович довіряє читачам свої потаємні мрії та переживання. Всі, хто прочитає його вірші, обов?язково отримує велике задоволення.
Книга Сергія Авдєєнко «Колокола памяти Святослава Футоровича» крім розповіді про життя героя, містить його вірші, листи, деякі з них публікуються вперше.


Авдеенко, Сергей Иванович. Евгений Вишневский. Несостоявшееся интервью / С. И. Авдеенко. - Мелитополь: ИД Мелитопольской городской тип., 2017. – 58 с.

Нова книга Сергія Авдєєнко «Евгений Вишневский. Несостоявшееся интервью» входить до серії книг про образотворче мистецтво та художників.
В ізостудії Мелітопольського Палацу піонерів, якою керував педагог Іларій Чубич, майбутній художник Євген Вишневський досягав не тільки навичок у малюванні та живопису, а й сформувався як особистість.
Автору книги – письменнику Сергію Авдєєнко вдалося показати різні грані життя та творчості (часом драматичні) цієї талановитої людини.

 

Авдеенко, Сергей Иванович. Распятый собор / С. И. Авдеенко. - Мелитополь: ИПЦ «Люкс», 2017. – 76 с.

Сергій Іванович Авдєєнко відомий як автор багатьох історико-документальних книг, у тому числі і на православну тематику. Кожен православний храм присвячується Богу і несе пам'ять тієї чи іншої священної події або ім’я угодника Божого. Перший храм у місті Мелітополі Таврійської губернії був споруджений на честь благовірного давньоруського князя Олександра Невського. Втім, тоді ще не було міста Мелітополя. На його місці в 1814 році з'явилося селище Новоолександрівка Мелітопольського повіту Таврійської губернії, яке отримало статус міста і назву Мелітополь лише в 1842 році. В кінці ХІХ століття замість дерев'яного храму був побудований кам'яний. Цей прекрасний собор став окрасою міста, його душею. Коли в 1930-х роках радянська влада зруйнувала цей храм, люди говорили, що Мелітополь позбувся своєї душі.
У книзі Сергія Авдєєнко «Распятый собор» розповідається про трагічну долю собору Олександра Невського у м. Мелітополі Запорізької області та його настоятелів.


Авдеенко, Сергей Иванович. От всей души : рассказы, были, сказки / С. И. Авдеенко. - Мелитополь: ИПЦ «Люкс», 2016. – 128 с.

Сергій Іванович Авдєєнко відомий широкому колу читачів, в основному, як автор історико-документальних та художніх книг для дорослих. «От всей души» - це його третя книга для дітей. Перша - «Медали» вийшла у 1995 р., а друга - «Ромкины журавли» у 2008 р. До книги «От всей души» увійшли оповідання, билини, казки для молодшого шкільного віку. Деякі з них публікувалися у газетах та журналах, а також входили до складу попередніх книг для дітей.
Всі твори
отримали позитивні відгуки читачів.

 

 

Авдеенко, Сергей Иванович. Сказки о королях / С. И. Авдеенко. - Мелитополь: ИД Мелитопольской городской тип., 2016. – 60 с.

До нової книги «Сказки о королях» увійшли твори, частина яких вже публікувалася, а інші вперше представлені на суд вимогливого читача. Казка «Король, разбойник и железная дорога» була визнана переможницею Всеукраїнського конкурсу на кращий твір для дітей у своєму жанрі.
Свою лепту в книгу Сергія Авдєєнко вніс художник Валерій Прохін. Його ілюстрації оживили персонажів книги, зробили їх доступнішими для сприйняття юними читачами.

Авдеенко, Сергей Иванович. Сентябри Виктора Орлова / С.И. Авдеенко. - Мелитополь: ИД Мелитопольской городской тип., 2017. – 220 с.


За життя мелітопольського поета Віктора Орлова було видано три збірки його віршів, четвертий вийшов вже після того, як автора не стало, у 2001 р. Їх тиражі були маленькими, вони вже стали бібліографічною рідкістю. Але інтерес до самобутньої творчості В. Орлова залишається.
У книзі С. І. Авдєєнко «Сентябри Виктора Орлова», крім розповіді про життя Віктора Орлова, зібрані його вірші, літературознавчі статті, рецензії, спогади, листи, а також диск з записом телевізійного виступу поета у 1996 р.

Багато матеріалу, який містить книга, до сих пір був невідомий широкому читачеві.