Райський Ігор Олегович

 

читач бібліотеки

Дирекція бібліотеки висловлює щиру подяку за надзвичайно цікаві та коштовні книжкові дарунки передані 23.09.2014 р.в фонд бібліотеки.

Добре оздоблені мистецькі альбоми, що вийшли в серіях: «Большая коллекция», «Великие полотна» присвячені життю і творчості видатних живописців: І.І.Шишкіну, І.К.Айвазовському, І.І.Левітану та художникам натюрмортів.

Альбом
Иван Иванович Шишкин:альбом репродукций / Автор текста А.А. Сергеев.- М.: Белый город, 2004.- 304 с.:ил.- (Серия «Большая коллекция»)

є найбільш повним зібранням репродукцій І.І.Шишкіна.
Живописець І.І.Шишкін вніс великий внесок у розвиток російського пейзажу. «Царем лісу» називали його сучасники і колеги по пензлю Живописні полотна, малюнки та офорти склали велику творчу спадщину художника. Крім цього, художник один з перших впровадив і удосконалив техніку автоцинкографії.

Зібрання репродукцій пейзажиста І.І.Левітана складає альбом
Исаак Ильич Левитан: альбом репродукций / Автор текста А.А. Сергеев.- М.: Белый город, 2005.- 336 с.:ил.- (Серия «Большая коллекция»).

У першій частині альбому розповідається про життя Левітана і його творче становлення, як від перших несміливих пейзажів художник йшов до великих полотен, як він зумів розкрити в, здавалося б, непримітній природі середньої смуги Росії гармонію фарб і силу почуттів.
Читач дізнається про дружбу Левітана з А.П.Чеховим, художником В.Д.Полєновим, В.А.Сєровим, М.В.Нестеровим. У цьому виданні зібрані як маловідомі роботи художника, так і полотна, що принесли йому світову славу.
Це найбільш повне зібрання репродукцій.

Історії життєвого шляху і творчої спадщини видатного живописця Івана Костянтиновича Айвазовського, геній якого належить усьому світові, присвячений альбом
Иван Константинович Айвазовский: альбом репродукций / Сост. Н.В. Астахов, автор текста А.А.Сергеев.- М.: Белый город, 2002.- 416 с.:ил.- (Серия «Большая коллекция»).

Понад 6000 картин написав художник за своє життя. Його картини прикрашають колекції як найбільші галереї світу, так і приватні колекції. Автопортет художника перебуває у знаменитій галереї Уфіцці.
Але в історії І.К.Айвазовський залишився не тільки геніальним художником, а і небайдужою людиною, яка багато зробила для країни.

У першому в Росії виданні
Калмыкова В.В.Фрукты: альбом / Сост. Н.В. Астахов.- М.: Белый город, 2011.- 237 с.: ил.- (Серия «Великие полотна»)

цілком присвяченому фруктового натюрморту, зроблена спроба осмислити символіку, наочно продемонструвати, як тілесний і художній смак "зустрічаються" в просторі живописних творів Хендріка ван Балена Старшого, Пітера Рауля Рубенса, Елоізи Херріет Стеннард, Яна Брейгеля Старшого, Франса Снейдерса, Луки Форте, Абрахама Міньйона, Ніколаса Гілліса та ін.
Наступна "Зустріч "читача з рукотворними предметами минулих епох може відбутися в мистецтві – в жанрі натюрмортного живопису, представленому в альбомі

Калмыкова В.В. Натюрморт: альбом / Сост. Н.В. Астахов.- М.: Белый город, 2011.- 237 с.: ил.- (Серия «Великие полотна»).

Чудові художники Джузеппе Армчимбольдо, Пітер Бул, Пітер Клас, Александер Адріансен, Пітер Артсен, Франс Снейдерс і багато інших, працюючи в жанрі натюрморту, створюючи полотна, прагнули передати своєму глядачеві щось більше, ніж просто відтворення зовнішніх форм предметів. Темою таких "повідомлень" ставали роздуми про життя і смерть, про славу і творчість... Світ культури в натюрморті стає алегорією, інакомовністю, розкриває людську душу в повсякденних заняттях.

 

Тож запрощуємо усіх бажаючих ознайомитися з прекрасними світовими колекціями!