Таратушка Віктор Васильович

 
голова Дніпропетровського товариства «Просвіта».

Висловлюємо подяку за подаровані 7.11.2012 р. книги в обмінний фонд бібліотеки в кількості 32 примірників

Відомий письменник Федір Моргун в своєму художньо – публіцистичному виданні

Моргун Ф.Т. Сталінсько-гітолерівський геноцид українського народу.Факти і наслідки.- Вид.5-е,перероб.ідоп.- Полтава: Дивосвіт, 2010.-368 с.

розширює часові межі геноциду принаймні до масштабів першої половини XXсторіччя.
Моргун, майстер публіцистичної прози із захоплюючими сюжетами, переконливо показує й доводить, що головна спроба геноциду українського народу - Друга світова війна. Натхненниками й організаторами її виступили фюрер нацистів А.Гітлер і вождь Й.Сталін.
Автор вважає,що геноцид здійснювався проти Польщі, Росії, Білорусії, євреїв та інших народів СРСР і світу. Він сподівається, що знайдуться історики, які опишуть і оцінять розміри жахів, пережитих усіма народами в роки тиранії сталінщини. Як українець, свідок Голодомору, очевидець окупації України й учасник звільнення від Донбасу до Карпат -автор цієї книги, розрахованої на найщирішу читацьку аудиторію, обмежує своє ставлення сталінсько-гітлерівським геноцидом українського народу.
П`яте видання цієї книги, що поєднує більш повний текст другого видання, передмову корифея української літератури Павла Загребельного, і післяслово відомого історика Ярослава Грицака до четвертого видання, разом з яким побачило світ уже після трагічної смерті автора.
В цьому посмертному виданні, автор застерігає від ототожнення злочинного сталінсько-більшовицького режиму з російським народом, закликає до взаємоповаги та вічної дружби між нашими державами і країнами всього світу.

Чергова збірка поезій Ігоря Копотієнка -

Копотієнко І.Й. Отак!: Поезії.- Д.: Ліра, 2011.- 64 с.
творче продовження його попередніх збірок, в яких сконцентровані патріотичність автора і його погляди на історичні процеси. Головний герой пропонованої збірки поезій –Україна, яку автор, за його словами,- «… Відкрив, знедолену, в кайданах, оббріхану, принижену відкрив…», після чого всю свою снагу, свої знання і сили спрямував на відродження справедливості. Пошанування українських національних героїв, викриття катів України – в рядках цієї збірки.


Знайшлося місце в збірці і ліриці, про те глибинно- поетичне, що хвилює автора.

Наш український споконвічний краєвид.
Соломи золотом накрита наша хата
І нива, вкрита золотом пшеничних кіп,
Країна золотом й людьми розумними багата.
На скатертині білій сяє золота хлібина
Також із збіжжя золотого. Золота країна.

Хлібина золота-покрита полотенцем,
Прийшли до нас із пращурних часів,
Золою пахне, спаленим полінцем;
Витвір народу почесний трон посів.
На білім рушнику – із золота хлібина.
Усе в нас золоте, бо золота країна.