Протягом мiсяця 


До165-річчя від дня народження актора і режисера Панаса Саксаганського у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію «Панас Саксаганський – один із корифеїв українського побутового театру» із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено видання, присвячені творчості театрального діяча.


          

 Протягом мiсяця 


У відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто документальну виставку «Магічна квітка-загадка» (мак у мистецтві), на якій представлено документи із зображеною чарівною квіткою у картинах художників та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.


                  

 Протягом мiсяця 


«Обличчя бібліотечного волонтерства».

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» пишається своїми активістами-іноземцями, які на волонтерських засадах брали участь в бібліотечних навчально-просвітницьких заходах. Книжково-ілюстративною виставка до 190-річчя ДОУНБ і 20-річчня центру «Вікно в Америку» розкриває персоналії людей, які робили добрі справи у бібліотеці – допомагали вчити і покращувати англійську, брали участь в англомовних клубах (офлайн і онлайн) і тематичних вечірках, спілкувалися з учнями шкіл-партнерів, знайомили з культурою своїх країн, подорожували-знайомилися з містом Дніпро.  Пам’ятаємо і шануємо всіх бібліотечних волонтерів.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 1 Травня 


В англомовному кіноклубі: Фільм, який підкорив увесь світ.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч в «Кіноклубі по середах», де всі бажаючі дивляться і обговорюють англомовне кіно.
Глядачам була запропонована для перегляду «Зелена книга» (англ. Green Book, 2018) – американський драмедійний біографічний фільм, поставлений режисером Пітером Фарреллі.
За сюжетом це майже реальна історія з 1960-х про подорож півднем США відомого джазового темношкірого піаніста і звичайного водія, між якими, з часом, виникла дружба.
Фільм «Зелена книга» підкорив увесь світ. Про це свідчить номінація на п’ять «Оскарів» (перемога одразу в трьох, серед яких головна нагорода – «Найкращий фільм», три «Золотих глобуси», чотири номінації BAFTA і премія Національної ради кінокритиків США.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 1 Травня 


У відділі документів  іноземними мовами оновлено матеріали в інформаційній євротеці «Перемога України – мир для всієї Європи».
фото


 2 Травня 


У відділі документів з питань мистецтва відбулося відкриття виставки робіт вишивальниці-аматорки Малтабар Зінаїди Никифорівни «Треба вишити/вижити» з Великоновосілківської громади Волноваського району Донецької області, організованої у співпраці з Меморіальним музеєм-садибою ім. В.І. Немировича-Данченка та М.О. Корфа, що розташований у с. Нескучному Великоновосілківської громади та який на сьогодні, на жаль, через бойові дії не працює і частково пошкоджений.

ЗавідувачкаМеморіальногомузею-садибиВ.І.Немировича-ДанченкатаМ.О.КорфаМаринаГлушкорозповіла присутнім про майстриню та презентувала роботи Зінаїди Малтабар. Мешканці Великої Новосілки та учасниці аматорського об’єднання «Натхнення», які були знайомі з майстринею і були присутні на відкритті, ділилися спогадами про неї.

На виставці представлено частину робіт майстрині, яка пішла з життя у грудні 2021 року, але залишила у спадок наступним поколінням вишиті нею картини. Колекцію вишитих картин пані Зінаїди врятувала сім’я її онука, яка під обстрілами з напівзруйнованого будинку врятували їх та зберігала впродовж майже двох років. На представлених роботах зображено релігійні мотиви, пейзажі, натюрморти тощо.

Виставка діятиме протягом травня.


                              

 2 Травня 


На черговому засіданні клубу «Еколог» виступив Кіжаєв Сергій Олексійович академік МАБЄТ, доктор філософії медицини, доцент, к.т.н., валеолог-консультант з темою «Сучасні методи і технології оздоровлення». Доповідач розповів присутнім про здоровий спосіб життя, про раціональне харчування та про позитивний настрій! Також під час заходу відбулась відео-презентація про методику оздоровлення.

  фото  фото

 2, 7, 9 Травня 


«Англійська у колі друзів»

Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM.
Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими зображеннями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Травня 


До сектору рідкісних та цінних документів завітала учнівська молодь лицею №1. Учні познайомились з унікальними ресурсами сектору, потримали в руках книжкові раритети, ознайомились із шедеврами поліграфічного мистецтва.  
На інформаційній годині «Батько книгодрукування в Європі» учні дізналися про життя та винахід Йоганна Гутенберга, німецького першодрукаря, видавця, винахідника, основоположника друкування виливними металевими літерами.
У другій частині заходу присутні дізналися багато цікавого про традиції і звичаї мистецтва прикрашати писанки до Великодня розписом, ознайомившись з  відео-презентацією «Символи писанкарства».

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Травня 


Великдень - світле і рідне свято життя! (М. С. Грушевський). 

Традиції та звичаї – це особливі цінності. У часи війни вони необхідні кожному українцю. Адже це стрижень, що надає сил вистояти та не втратити надію на краще. У відділі періодики підготовлено святкову Великодню інсталяцію «Підносять дзвони радість до небес: Христос Воскрес!».
 
Повнiше
 
  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Травня 


Роман Луїзи Мей Олкотт «Маленькі жінки» знову зібрав своїх прихильників в англомовному читацькому клубі відділу документів іноземними мовами. Цього разу частина, яку було обрано для читання, виявилася такою складною, що модераторці довелося коментувати майже кожне речення, а члени клубу попросили продиктувати такі коментарі під запис.


фото

 3 Травня 


Зав.відділом документів іноземними мовами взяла участь в тренінгу «Основи медіа грамотності для освітян», який проводила викладач МГПІ «Бейт-Хана», аспірантка інституту вищої освіти НАПН України Матвєєва Лариса. Тренінг проходив в режимі онлайн через безпекову ситуацію. Всі учасники отримали сертифікати.



фото  фото  фото

 6 Травня 


У відділі читальних залів організована книжкова виставка «І пам'ять про війну нам книга оживляє…», на якій представлені документальні історичні джерела  та цікаві архівні факти про Другу світову війну, про  участь України в подіях того часу. Документи будуть цікаві як науковцям, так і широкому колу читачів.
фото 1  фото 2  фото 3


 7 Травня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий кіноперегляд із циклу «Класика українського кіно». Цього разу відвідувачам продемонстрували фільм Бориса Івченка «Пропала грамота», знятий у 1972 за мотивами ранніх творів М. Гоголя, та представили тематичну добірку видань з фонду відділу, в яких йдеться про фільм. Після перегляду фільму відвідувачі активно обговорювали його, ділилися враженнями, намагалися з’ясувати головну задумку фільму і те, що хотіли донести до глядача його автори, та переглядали представлені видання.


              

 7 Травня 


«English Reading  in the library» відділу документів іноземними мовами підготував захід «Творення суспільства гендерної рівності: європейський досвід» для партнерів відділу та для членів клубу.


фото

 7 Травня 


  До Дня перемоги у Другій світовій війні у відділі періодики розгорнуто документально-ілюстративну виставку - "Український вимір Другої світової війни". 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 7 Травня 


Вже другий рік поспіль Україна спільно з великою Європейською родиною відзначає День Європи. Зараз країни Європи є нашими вірними союзниками у боротьбі за свободу, незалежність та цінності, які є нам дорогими. До Дня Європи у відділі періодики підготовлено експрес-інформацію «Європейська єдність – майбутнє України!».  
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото


 8 Травня 


До 110-річчя з дня народження Ромена Гарі підготовлено відеопрезентацію.
фото


 8 Травня 


    
Відділ абонемента провів історичний хронограф «Дороги, опалені війною» до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (проєкт «З Україною в серці»). Відвідувачі переглянули відео «Друга світова війна. Хронологія подій», вшанували пам'ять загиблих воїнів, згадали про велич духу і безмірне значення подвигу українського народу в роки війни 1939-1945 рр. Присутні познайомилися з новими творами воєнної тематики, в яких розвінчуються міфи про Другу світову війну. 


фото  фото  фото  фото

 8 Травня 


Бажайте обережно, бо бажання здійснюються!

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч в «Кіноклубі по середах», де всі бажаючі дивляться і обговорюють англомовне кіно.
Глядачам був запропонований для перегляду фільм «Засліплений бажаннями» (англ. Bedazzled, 2000) – комедія від режисера Гарольда Рейміса.
Головний герой фільму Елліот має життя безрадісне і самотнє. Його бажання в голос почув сам Диявол і запропонував класичну угоду: продати душу в обмін на сім бажань. Він погодився, але загадував і формулював невдало. І лише останнє бажання допомогло розірвати невигідну угоду.

 
Повнiше
 
фото


 9 Травня 


До Дня Європи у відділі документів з питань мистецтва відбулась відеоподорож «Пам'ятки Праги», яку присвятили місту, яке налічує близько 1300 історичних пам’яток. Найвизначніші частини м. Праги розташовані на території середньовічного центра міста, яке з 1992 року є в списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Під час відеоподорожі відвідувачі мали можливість познайомитися з визначними пам’ятками цього міста, а доповнити огляд їм допомогла представлена тематична добірка видань, присвячена місту Празі та його пам’яткам з фонду бібліотеки.


                  

 9 Травня 


До Дня Європи, який відзначається в Україні 9 травня, Центр європейської інформації, який базується у відділі документів іноземними мовами, організував флешмоб  «В об’єктиві – Європа» - тиждень європейської книги». Користувачі відділу із задоволенням взяли участь в заході із своїми улюбленими книгами європейських авторів.


фото

 9 Травня 


У відділі читальних залів до Дня Європи для студентської молоді  відбувся документально-інформаційний штурм «Україна-це Європа». Присутні дізнались історію створення Європейського союзу, про інститути ЄС , а також що у 1985 році на саміті Європейської ради в Мілані  9 травня затверджене, серед інших офіційних символів ЄС, як День Європи  в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті. І  яку роль зараз відіграє Україна в прагненні бути членом ЄС під час повномаштабної російсько-української війни.
фото 1  фото 2  фото 2


 10 Травня 


У відділі читальних залів відбулася презентація унікальної книги «Чи бачать небеса котів». Ця збірка історій від 36 українських авторів, відтворює звичайне життя українців серед сирен та тривог, які супроводжують війну, дає уявлення про надію та віру у майбутнє, навіть у часи, коли страх і руйнування оточують життя. Модераторами заходу стали відомі письменники Еліна Заржицька та Євген Безус, які розповіли про організаційні моменти створення цієї колективної повісті, про обрання форми оповіді й специфіку упорядкування видання. Еліна Заржицька підкреслила, що важливими персонажами творів стали не лише люди, а й тварини, які стали символом зв’язку між різними історіями і додали книзі особливого звучання. Після презентації присутні поставили авторам чимало цікавих запитань, взяли участь в автограф-сесії та побажали письменникам творчої наснаги.  Новинку «Чи бачать небеса котів» чекайте незабаром на полицях нашої бібліотеки.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека