Протягом мiсяця 


«Найвідоміші винаходи українців» Інформаційна локація знайомила відвідувачів з легендарнимии винахідниками України. Особливо користувалися попитом серед користувачів, які цікавляться технічним прогресом, була автобіографічна книга Ніколии Тесли "Мої винаходи. Автобіографія" та книга Коляди І.А. "Ігор Сікорський".  

фото

 Протягом мiсяця 


«Перші кроки у світ комп’ютерної техніки» Всі охочи відвідували курси з опанування комп’ютерної грамотності.


 Протягом мiсяця 


Безкоштовні консультації патентного повіреного України Валерія Авраменка у межах соціокультурного проєкту «Інформаційно-правовий Центр «Інтелектуальна власність» відвідали винахідники, які створювали свої торгові марки.

фото  фото

 Протягом мiсяця 


До 75-річчя від дня народження художника Віталія Валсамакі у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено видання, в яких йдеться про митця та його творчість.


        

 Протягом мiсяця 


«Нові надходження» ̶  виставка нових видань у відділі документів з питань мистецтва, на якій представлені видання, що надійшли до фонду відділу. Відвідувачі мають можливість ознайомитися з виданнями, присвяченими Михайлу Козуліну, Василю Хворосту, Оксані Стратійчук та іншим художникам; видатним діячам мистецтва, серед яких Богдан Ступка, Микола Лисенко, Марк Кропивницький та Наталія Ужвій, та інших видань, які обов’язково зацікавлять користувачів бібліотеки.


              

 Протягом мiсяця 


«Творці майбутнього» – на  виставці-вітрині найбільш цікавими та запитуваними користувачами  були видання в яких запропонована концепція розбудови в Україні економіки, зокрема книга  Мороза О.В. "Ціна думки - інтелектуальний капітал".


 Протягом мiсяця 


«Не пропустіть новинку» – виставка нових надходжень надала можливість ознайомитись з виданнями, присвяченими штучному інтелекту в енергетиці із серії "Національна безпека". Особливо користувалася попитом серед відвідувачів відділу книга Олександра Суходоля "Штучний інтелект в енергетиці".

 Протягом мiсяця 


Бібліоковоркінг – відкритий громадський простір В творчому хабі "Коворкінг-офісу" відбувались тренінги, зустрічі та обговорювались власні напрацювання.


 Протягом мiсяця 


Пам’ятні дати вересня: Всеукраїнський день бібліотек та ін.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-документальну виставку англомовних видань, експонати якої – книги, буклети і фотографії, які відображають любов до читання жителів України і США.
30 вересня бібліотекарі України святкують професійне свято. На почесному місці – трьохмовний буклет «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека». Тепер англомовні гості бібліотеки можуть отримати вичерпну інформацію про бібліотечні ресурси і послуги з одного видання.
У виданні «Білий дім» ми бачимо бібліотеку Президента США – затишну і лаконічну. Повага до читання формується представниками влади. Існує декілька чудових і багатих бібліотек заснованих екс-президентами США. Це вже стало певною традицією.
Привертає увагу фото «Читання в голос у бібліотеці». Це дуже поширений вид дозвілля в бібліотеках США. Бібліотекар діє як актор, реалізує свої комунікаційні таланти.
Не втратило актуальності і фото «Люди читають газети в обідню перерву», бо друковані тиражі газет і досі великі за накладом і розкуповуються.
Всі видання і документи будуть корисні тим, хто вивчає англійську мову, та покращує навички читання і спілкування.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. 
Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, які готові для стажування за кордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США,  викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. 
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.

фото  фото

 1 Вересня 


На засіданні англомовного клубу «English Reading in the library» повторювали форми дієслів англійської мови, продовжили вивчати океани й континенти англійською.


 1 Вересня 


Засідання англомовного клубу, що проходило у ВДІМ ДОУНБ, присвятили професії вчителя. Представники двох поколінь – традиційного навчання й навчання онлайн і змішаної форми – мали можливість поділитися думками про методи навчання, роль вчителя в навчанні, самостійне навчання. І все ж таки англійською мовою.


 1 Вересня 


Чергова зустріч регіонального онлайн проєкту «Письменник у бібліотеці: знайомтесь» відбулась у краєзнавчому відділі. Присутні мали змогу познайомитись з науковими працівниками Обласної редакційної колегії з підготовки та видання тематичної серії «Реабілітовані історією» Юрієм Пшеничним і Іриною Сергієнко, які є укладачами багатьох видань. 
Автори розповіли про різноманітні серії, які видає редакція «Реабілітовані історією». Особливу увагу приділили презентації монографій «Славетні постаті Придніпров’я: імена, повернені з минулого». Учасники заходу в живому спілкуванні дізналися про Василя Мисика, Олеся Досвітнього, Валер'яна Підмогильного, Миколу Вороного, Аркадія Казку.

    

 1 Вересня 


  У відділі періодики організовано тематичний перегляд літератури «Освіта в умовах війни: виклики та їх подолання» 

  Відеоперегляд розміщено на сторінці Фейсбука: https://www.facebook.com/libr.dp.ua/videos/629704385898043

 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Вересня 


День знань у бібліотеці!
1 Вересня бібліотека була рада приймати учнівську молодь 8 та 9 класів  з 81 школи на інтерактив , присвячений світові книг та читанню. Співробітники читального залу розповіли молодій генерації про важливість бібліотеки та її читального відділу в сучасному світі знань, про історію розвитку бібліотеки та важливістю читання для особистого розвитку. А потім настав час для настільних ігор! Був запропонований захоплюючий інтелектуальний турнір, де школярі змагалися в різноманітних настільних іграх, розвиваючи стратегічне мислення та командний дух. Цей захід був чудовою можливістю поєднати навчання та розвагу, надихнути молодь на активне використання бібліотеки та продовження свого освітнього шляху.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 1 Вересня 


Ми бажаємо бути успішними! А Ви?

Вивчення іноземної мови в сучасному світі – це одна з найважливіших складових сучасної, успішної людини. Знання хоча б однієї іноземної мови розширює світогляд, дозволяє пізнати культуру та звичаї іншого народу.
Ось чому члени англомовного клубу «Добра розмова» зустрічаються що п’ятниці, спілкуються один з одним, вчать культурні традиції англомовних країн світу разом з австралійцем паном Еріком.

фото

 4 Вересня 


Клуб любителів англійської мови

Розмови про родину, спогади. Все це заспокоює, допомагає відновити життєвий баланс. Відвідувачі клубу любителів англійської мови та літератури спілкуються виключно англійською та мають нагоду не тільки обмінятися один з одним враженнями дитинства, але й підтягнути свою розмовну англійську.

фото  фото

 4 Вересня 


Оновлено інформаційні матеріали в євротеці  «Перемога України – мир для всієї Європи». 


 4 Вересня 


 Відкриємо Двері Знань та Розваг разом з нами! 
У гості до відділу читальних залів завітала учнівська молодь 10 та 11 класів, щоб корисно провести вільний час. Учням розповіли про можливості та послуги бібліотеки та як вона може стати незамінною частиною їхнього академічного та особистого розвитку.  Після захоплюючої презентації у світ знань був час для настільних ігор! Наші старші школярі показали вражаючу винахідливість та логічне мислення, граючи в різноманітні гри. Моменти сміху та командної співпраці зробили цей захід неймовірно веселим та запам'ятовуваним. 




  

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 5 Вересня 


У вересні відзначається День українського кіно, тому у відділі документів з питань мистецтва розпочали цикл кінопереглядів «Зірки спалахують – значить, це комусь потрібно…», який цього місяця присвятили саме зіркам українського кіно. Цього дня відвідувачам продемонстрували документальний фільм «Гетьманський охоронець. Лесь Сердюк», присвячений відомому українському актору. Співробітники відділу представили відвідувачам кіноперегляду видання, в яких йдеться про актора.


            

 5 Вересня 


Бібліотекарі відділу читальних залів завітали у БФ «Карітас Донецьк», де відбувся книжковий екскурс для дітей «Подорожуємо разом».  Книжкові цікавинки про  мистецтво, історію, подорожі та пригоди -  прийшлись до душі маленьким слухачам. Вони дізнались про різні місця та речі, їхнє значення та історію. Захід був цікавим та змістовним, дозволивши дітям весело отримати нові знання.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 5, 7, 12, 14, 19, 21, 26, 28 Вересня 


«Англійська у колі друзів»

Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM.
Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, 
обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими ілюстраціями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Вересня 


Новини з англомовного кіноклубу: тут можна отримати розраду та психологічну підтримку.

Американський друг бібліотеки Шон Робертсон захоплюється українцями, які під час війни не втрачають почуття гумору і добре тримаються на публіці. Тож за його порадою для перегляду в кіноклубі  інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» обрали фільм-комедію «Афера». В 1973 році цей фільм отримав 10 номінацій премії Оскар і переміг в 7-ми! Це справжня класика жанру кримінальних комедій, оскароносний шедевр режисера Джорджа Роя Хілла із Полом Ньюманом та Робертом Редфордом у головних ролях.
Крім того, популярністю користується музична тема до фільму (регтайм Скотта Джопліна The Entertainer).

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 7 Вересня 


Файне місто на Дніпрі
Співробітники відділу читальних залів провели у БФ «Карітас Донецьк»захоплюючу краєзнавчу мандрівку "Файне місто Дніпро", де разом з учасниками відправились у незабутню подорож крізь історію нашого міста. За допомогою старих фотографій, всі мали можливість побачити, як змінився Дніпро протягом років. Це було захоплююче відкриття, яке допомогло зрозуміти, наскільки багатогранним та багатоликим є наше місто. Також були цікавими історичні факти  про найвизначніші місця та пам'ятки Дніпра-від краси набережної Дніпра до загадкових місць історичного спадку.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 7 Вересня 


Атмосфера гри – це атмосфера азарту!

У бібліотеці, в центрі «Вікно в Америку» створена атмосфера, в якій вивчення англійської мови є бажанням відвідувачів, а не примусом. Члени аннгломовного клубу ігор дізнаються і запам’ятовують більше, бо вчаться охоче.
Для «розігріву» відповідали на питання настільної карти з набору «Активуй». А далі грали в «Табу» / Taboo. Це гра, у якій треба швидко описувати предмет чи явище, а іншим швидко вгадувати слово. Головним правилом гри є пояснення групі загаданого слова (з набору карток різного рівня складності), але діє заборона на використання п’яти слів-табу, також перелічених на картці.

фото  фото  фото  фото

 З 7 по 8 Вересня 


Віртуальні подорожі до Дня міста Дніпра.

Продовжується партнерство Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки з ліцеєм №22 ДМР та вчителем англійської мови Валентиною Швидкою.
До дня міста Дніпра, який святкується кожні другі вихідні вересня, керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко підготувала для школярів англомовний урок-презентацію «Видатні діячі краю: підприємець Олександр Поль та історик Дмитро Яворницький». Іменами цих видатних особистостей названо два головних проспекти міста. Жителі і міськрада вшанували кожного достойним пам’ятником. Пам’ятник Поля гордовито стоїть біля міськради на головному проспекті, де його бачать містяни і туристи. А пам’ятник Дмитру Яворницькому стоїть під величним дубом біля Національного дніпровського історичного музею. На визнання культурологічного внеску історика, дослідника історії козацтва і Дніпрових порогів, етнографа, фольклориста, публіциста в життя Придніпров’я і міста Дніпра музею присвоєно ім’я Дмитра Яворницького.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 8 Вересня 


В Австралії радість – починається Весна!  

Щоп’ятнці члени англомовного клубу «Добра розмова» розмовляють англійською, обмінються новинами і думками, дізнаються цікавинки, вчать культурні традиції англомовних країн світу разом з австралійцем паном Еріком. Він нещодавно здійснив нову подорож і поділівся своїми відео про гарний водоспад і безліч активних крокодилів, яких потурбувала весняна повінь… Австралія знаходиться в південній частині світу, тож у них там розпочалася Весна – птахи роблять гнізда і співають пісень!
Раді позитивним новинам з далекого континенту. Це надихає всіх членів клубу на життя.

фото  фото  фото


 8 Вересня 


24.02.2022, нажаль, назавжди змінило життя українців. Змінилися ми, наше життя, те, чим ми займалися. Ми всі стали жити інакше. Напередодні Дня українського кіно у відділі документів з питань мистецтва відбулася мистецька година «Українське кіно на фронті та міжнародних майданчиках», під час якої відвідувачам відділу розповіли про те, як змінився український кіносвіт під час війни, яку підтримку українці отримують від діячів кіномистецтва світу, хто із української кіноспільноти боронить нашу країну та які події відбуваються в українській кіногалузі зараз.

Наближаємо перемогу, кожен за своїм напрямком і віримо, що українське кіно вже скоро почне контрнаступ в різних жанрах та усій повноті свого потенціалу.


            

 8 Вересня 


Читання в бібліотеці. Засідання було присвячено родині та дитинству. Мова спілкування- виключно англійська.
    


 9 Вересня 


у відділі документів іноземними мовами ДОУНБ пройшов захід з читання польською мовою. Це частина щорічної загальнопольської акції “Народне читання” (“Narodowe czytanie”), що проводиться за ініціативи Президента Польщі та до якої долучаються не тільки громадяни Польщі (Polska), а також і всі етнічні поляки, які живуть поміж інших країн, але не забувають свою мову (вони формують спільноту, яку звуть Polonia). Для поляків Дніпровщини, що мають бажання плекати рідну мову, захід проводили представники Центру Польської Культури ім. Кароля Войтили й відділу документів іноземними мовами ДОУНБ. 



    

 11 Вересня 


За бажанням наших соцпартнерів  для юнаків з Кременчуга пройшла дуже цікава онлайн–зустріч за темою «Як досягти успіху».  Бібліотекарями відділу читальних залів була представлена презентація про саморозвиток особистості та книжковий огляд неймовірних книг «Чого вартий успіх», ", "Стратегії геніїв", "Атомні звички", за допомогою яких можливо поринути у світ самовдосконалення.  Ці цінні книги було  вирішено подарувати  юнакам. Спільно з нами, наші учасники мають можливість вивчати приклади успішних людей  і ми пишаємося тим, що можемо бути частиною їхнього шляху до досягнення власних цілей.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 12 Вересня 


У краєзнавчому відділі відбулась патріотична година "Валентина Радзимовська: наукове та громадське життя"  у межах проєкту "Українська жінка у вирі історії".
Валентина Василівна Радзимовська (1886 – 1953) відома українська громадська діячка, доктор медицини та фізіології, професор мікробіології й засновниця української школи біохіміків.
Постать Радзимовської надійно затерта радянською владою, і навіть ті наукові установи, де вона працювала, майже не зберегли пам'яті про її внесок. Тільки з встановлених її учнів чи не половина були вимушені залишити Україну під час Другої світової війни: Василь Плющ, Олена Одрина, Єлизавета Балінська, Євген Діаковський. А ті учні, що лишилися в Україні, повинні були приховувати свої зв'язки з нею, як перший завідувач кафедри фізіології відновленого Київського університету Андрій Ємченко.
Лише за часів незалежної України поодинокі розвідки почали повертати її ім'я в контекст історії медицини та історії Київського університету.

  

 12 Вересня 


«Сучасна українська military-драма» таку назву мала сьогодні інформаційна година, яка відбулася у відділі документів з питань мистецтва. Відвідувачам відділу розповіли про те, якою стала українська драматургія сьогодні та як битва українського народу за власну громадянську ідентичність у російсько-українській війні отримала художнє осмислення в сучасній українській драмі. Співробітники відділу представили видання з фонду бібліотеки, в яких містяться сучасні драматичні твори, що відображають тему російської агресії проти нашої країни, починаючи з 2014 року, а також інтернет-ресурси, на яких представлено сучасну українську драматургію.


          

 12 Вересня 


Дієві поради фахівців психологів Служби захисту групи TGH завжди можуть допомогти розібратися, як поводити себе  та як реагувати на деякі обставини, які іноді можуть бути  не приємними. Тісне спілкування учасників додає сили та настрою у подоланні будь-яких проблем.
фото 1  фото 2


 12 Вересня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся кіноперегляд з циклу «Зірки спалахують – значить, це комусь потрібно…», під час якого відвідувачам продемонстрували документальний фільм «Наталія Сумська. Перевтілення». Співробітники відділу представили відвідувачам кіноперегляду видання, в яких йдеться про відому українську актрису.


        

 13 Вересня 


Завжди приємно, коли  твоя оселя наповнюється пахощами, які додають настрою. Для учасників Університету третього віку відбувся майстер-клас з виготовлення ароматних свічок для затишного дому. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 13 Вересня 


Новини з англомовного кіноклубу: знову вдала екранізація!

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся традиційний по середах перегляд та обговорення фільму англійською мовою.
«Престиж» (англ. The Prestige, 2006) – науково-фантастичний фільм режисера Крістофера Нолана. Це екранізація однойменного роману 1995 року письменника-фантаста Крістофера Пріста. У фільмі розповідається про ілюзіоністів Роберта Енджера і Альфреда Бордена, які змагаються між собою в Лондоні наприкінці 19-го сторіччя. Сценарій Пріста адаптовано Ноланом і його братом Джонатаном Ноланом: ґрунтовно перероблено сюжет книги – прибрано всю сучасну лінію, а також зроблено Енджера і Бордена друзями ще до їх смертельного протистояння.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 14 Вересня 


Спілкування з Іриною Ревою, науковою співробітницею Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького як завжди про сенси, глибокі смисли, самоусвідомлення людини в житті і соціумі.
Сьогодні для широкої аудиторії авторка презентувала свою книгу, яка вийшла 
за підтримки Українського інституту національної пам'яті, – «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли».
Ця книга містить спогади одинадцяти дніпрян, учасників російсько-української війни на Донбасі, які служили у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2015 роках. Це транскрибовані аудіозаписи проблемних інтерв’ю, записаних у 2017 році, в яких ідеться про будні військової служби, цінності та життєві засади бійців. До початку подій на сході України тільки двоє з героїв книжки мали бойовий досвід, решта працювали в «мирних» сферах: хтось – учителем, хтось – інженером, хтось мав свій бізнес. Пережите змінило їх самих, перевернувши шкалу цінностей та цілей. Розповіді у книзі доповнені фотографіями з особистих архівів героїв книги.

  

 14 Вересня 


Вчити іноземні мови – це знаходити друзів у різних країнах!

Члени англомовного клубу настільних ігор, такі що бажають покращити навички розмовної англійської мови, з користю провели дві ігрові сесії у бібліотеці – з користю і заради гарного настрою. Учасники зустрічі відповідали на питання ігрових карт «Про мене…» та «Що я знаю про ….» / ‘About me… and What Do I Know About?’ з набору «Активуй».
Ігрову сесію відвідала рекордна в поточному році кількість гравців – 11.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Вересня 


«Від винахідницької ідеї – до реальної моделі» Відбулось засідання клубу «Академія досліджень та винахідництва», присвячене Дню винахідника та раціоналізатора України. До заходу було розгорнуто виставку «Найвідоміші винаходи українців». Під час заходу було переглянуто відео про визначних винахідників України та зроблено огляд виставки.


фото  фото  фото  фото  фото

 15 Вересня 


Місце зустрічі змінити неможливо.

Члени клубу «Добра розмова» наполегливо вчать англійську і культурні традиції англомовних країн світу. Зараз вони можуть робити це онлайн.
фото

 15 Вересня 


На засіданні англомовного клубу читали роман (“It Shouldn't Happen to a Vet” відомого автора Джеймса Херріота про ветеринара, який потрапив у пригоду. 



    

 18 Вересня 


  У відділі абонемента відбулася презентація виставки-портрету «Педагогічні обрії  Василя Сухомлинського» приурочена до 105-ї річниці від дня народження українського педагога, письменника, публіциста. Віддаючи багато енергії вчительській роботі, створюючи фундаментальні педагогічні твори, Василь Олександрович розробляв питання теорії і методики виховання у шкільному колективі та родині, всебічного розвитку особистості учнів, говорив про роль рідної мови у вихованні. Особливу увагу приділяв патріотичному вихованню дітей і молоді, проблемам розумового, морального, естетичного та трудового виховання школярів. Працівники відділу познайомили юних відвідувачів з життям та творчим доробком педагога – казками, які пронизані любов’ю до всього живого, вчать у кожній ситуації прислухатися не до своїх примх, а до голосу людського серця.


фото  фото  фото

 19 Вересня 


За проектом «КіноПостір» у відділі читальних залів відбувся перегляд екранізації автобіографічного бестселера «Їсти, молитися, кохати» американської письменниці-прозаїка Елізабет Гілберт, який допоміг багатьом замислитись та знайти новий сенс у житті після розчарування у ньому. Ця романтична комедія з Джулією Робертс у головній ролі лише посилила цей терапевтичний ефект. У героїні було все, про що мріє сучасна жінка — чоловік, будинок, успішна кар'єра — але вона почувається заплутаною і шукає те, чого вона дійсно хоче від життя. Ліз розлучається зі своїм чоловіком і, ризикуючи всім, щоб змінити своє життя, починає подорожувати світом, стає на шлях самопізнання та відкриття нових горизонтів. Під час мандрівок вона отримує справжнє задоволення від їжі, перебуваючи в Італії, від сили молитви в Індії, і, нарешті, справжнє кохання на Балі. Переглянута картина залишила приємне враження у глядачів фільму.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 19 Вересня 


Головним завданням курсів підвищення кваліфікації бібліотечних працівників є формування їх компетентності, поглиблення професійних знань, формування вмінь та навичок використання новітніх інформаційно-комунікативних технологій. У межах обласних курсів підвищення кваліфікації «Публічні бібліотеки в інформаційному просторі регіону: напрямки діяльності та стратегія розвитку» у онлайн форматі відбулася зустріч бібліографів із завідуючими (бібліотекарями) сільських бібліотек територіальних громад області. Зав. відділом ВНІіБ Ірина Барабан виступила з інформаційними повідомленнями: «Вебліографія – як засіб сучасної Інтернет-навігації», а головний бібліограф Віра Піскун з консультаціями «Бібліографічна продукція як засіб взаємодії ресурсу бібліотеки і користувача» та   «Корисні інформаційні ресурси та сучасні послуги ДОУНБ для бібліотек територіальних громад Дніпропетровщини». Спілкування виявилося корисним і цікавим.

Фото 1  Фото 2  Фото 3

 19 Вересня 


У краєзнавчому відділі відбулась краєзнавча година «Співець козацької слави» до 165-річчя від дня народження письменника, просвітянина Адріана Феофановича Кащенко.


 19 Вересня 


 Співець козацької слави нашого краю

До 165-річчя з дня народження українського письменника, автора творів про героїку Запорозької Січі Андріяна Кащенка у відділі абонемента відбулася патріотична година «Адріан Кащенко – співець козацької слави»       (цикл «Час історичної особистості») для молоді. Ми розповіли учасникам заходу про талановитого романіста, який один із перших почав популяризувати історію нашого краю в художніх творах, ознайомили з творами письменника, матеріалами ювіляра на порталі Дніпрокультура, статтями про козацтво нашого краю.


фото  фото

 19 Вересня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий кіноперегляд з циклу «Зірки спалахують – значить, це комусь потрібно…». Цього разу співробітники відділу організували длявідвідувачів перегляд документального фільму «Богдан Ступка», а також представили видання з фонду, в яких йдеться про видатного актора.

 


          

 20 Вересня 


«Всі старіють, але не всі дорослішають».

Для всіх бажаючих покращити сприйняття англійської мови на слух в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення фільму англійською мовою.
«Бідна багата дівчинка» (англ. Young Adult, 2011) – це американський фільм у жанрі драма-комедія.
Фільм можна оцінювати як комедію, так і як драму, бо він вдало поєднує в собі різноманітні настрої та теми, такі як сімейні стосунки, очікування дитини, життєві негаразди, алкоголь, любов та дружбу. Фінал фільму – відкритий, але не трагічний. Ми не дізнаємося чи змінилася героїня, але можемо на це сподіватися.
Після перегляду глядачі спробували відповісти на запитання про те, що значить бути успішним, як впоратися зі своїми страхами, образами минулого та з домінуючою роллю грошей. Фільм «Бідна багата дівчинка» брав участь у Берлінському кінофестивалі, багато критиків вважають його якісним інтелектуальним кінопродуктом.


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 20 Вересня 


Подорож у світ археології! 
Співробітники відділу цього тижня перетворили  наших соціальних партнерів Благодійний Фонд «Карітас Донецьк» на справжнє поле досліджень, де діти мали можливість стати археологами на день. Вони дізналися про книжки, в яких розповідаються про  таємниці минулого та археологічні "скарби". Відправившись у захоплюючий квест, маленькі дослідники розгадували головоломки, знаходили заховані "реліквії" та занурювалися в світ стародавніх цивілізацій. Діти насправді відчули себе часткою великого дослідницького екіпажу, а ми неабияк горді, що могли допомогти їм розкрити таємниці минулого.


фото 1  фото 2  фото 3

 З 20 по 21 Вересня 


Обласні курси підвищення кваліфікації для завідуючих (бібліотекарів) відділів обслуговування міських та селищних територіальних громад області на платформі Zoom.

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2

 21 Вересня 


Гості у бібліотеці.

Члени англомовного клубу настільних ігор були раді вітати пані Ларису Величко, яка нещодавно приїхала з Північної Кароліни (США)! Вона приєдналася до карткової гри  «Початок розмови на вечірці» – це набір карток з різноманітними питаннями. Наприклад, «Яка ваша улюблена пора року?». На таке питання і легко, і складно відповідати. І одного речення недостатньо, щоб висловити свою почуття.
Гравці переривалася, щоб розпитати п.Ларису про яскраві рекламні буклети подій і об’єктів Нью-Йорка, які жінка люб’язно подарувала бібліотеці. Когось зацікавили рекламні проспекти бродвейських вистав, а когось реклама безкоштовного парому, що курсую між Манхеттеном і Островом Свободи.
Далі до групи приєдналася молодь і продовжили грати-спілкуватися. Так і покращуємо навички розмовної англійської – в гарній компанії, тестуємо почуття гумору кожного.
фото  фото  фото  фото  фото

 21 Вересня 


Учасники клубу «Ріднокрай» разом зі слухачами Університету третього віку прослухали лекцію кандидата історичних наук Максима Едуардовича Кавуна "Подорож Тараса Шевченка на Придніпров’я 1843 року: історичні факти та дискусійні питання". Придніпровська подорож Тараса Шевченка 1843 року мала етапне значення в його творчості. У 1843 році Кобзар побував у різних місцях тодішньої Катеринославської губернії, історичного Запоріжжя. Ця подорож, її хронологія, а особливо маршрут і окремі локації, досі зберігають багато історичних таємниць. Присутні на заході дізналися скільки часу Тарас Шевченко пробув на Придніпров’ї 1843 року, яким був маршрут та кінцева мета його подорожі, які населені пункти відвідував Кобзар та яким чином ця подорож позначилася у творчості поета.
  


 22 Вересня 


Чергове засідання англомовного клубу було присвячено читанню та обговоренню оповідання американської письменниці Фла́ннері О'Ко́ннор (Flannery O’Connor) “Домашній затишок” (“The Comforts of Home”).



    

 22 Вересня 


Будемо на зв’язку!

Члени клубу «Добра розмова» продовжують практикувати свою англійську під час онлайнових зустрічей. Обмінялися новинами і планами на наступний тиждень.


фото

 22 Вересня 


Сьогодні для слухачів Університету третього віку відбулась лекція відомого письменника-краєзнавця, заслуженого журналіста України Миколи Чабана "Віктор Домонтович і роман "Без ґрунту". Микола Петрович ознайомив присутніх з постаттю українського письменника, історика й археолога В. Петрова, який писав під літературним псевдонімом Віктор Домонтович. Письменник був не тільки майстром інтелектуальної прози, а ще й талановитим ученим, ерудитом і радянським розвідником. 
«Без ґрунту» — найкращий роман Домонтовича, який писався у переломний період XX століття. Книга є блискучим прикладом інтелектуальної прози, в якому автор, розповідаючи про відрядження столичного мистецтвознавця, постаті великою мірою автобіографічної, до міста, де пройшло його дитинство, пише про трагічне безґрунтянство, коли люди втратили зв’язок із землею, з природою, із місцем свого народження.

    

 26 Вересня 


У межах кіноперегляду з циклу «Зірки спалахують – значить, це комусь потрібно…» у відділі документів з питань мистецтва відвідувачам було продемонстровано телепередачу «Точка опори. Олеся Жураківська», присвячену відомій акторці, волонтерці та чарівній жінці, а також представлено публікацію, в якій йдеться про неї.


 


            

 26 Вересня 


На черговому засіданні Дніпровського генеалогічного товариства Михайло Арганов виступив з доповіддю "Генеалогічні джерела по населених пунктах Дніпропетровської області в різних архівах України й россії".
  


 27 Вересня 


Новини з англомовного кіноклубу: Перший художній фільм Стівена Спілберга.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення фільму англійською мовою.
Шугарлендський експрес (англ. The Sugarland Express, 1974)  – кримінальна драма режисера Стівена Спілберга. Фільм цікавий тим, що є першою режисерською роботою людини, що потім стала кінолегендою. Стрічку схвально зустріли кінокритики і публіка. На Венеціанському фестивалі (1974 р,) фільм отримав нагороду за кращий сценарій. Фільм прикрашає  музика композитора Джона Уільямса.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 27 Вересня 


Сьогодні у краєзнавчому відділі демонструється виставка-подорож до Всесвітнього дня туризму «Мандруємо Дніпром разом». Річка Дніпро, красені-мости та пам’ятники архітектури, пляжі та унікальний ландшафт - про все це можна дізнатися з видань представлених на книжковій виставці.
  


 27 Вересня 


Першокурсники кафедри медіакомунікацій та комунікативних технологій Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара завітали на екскурсію-презентацію «Сучасні інформаційні технології на допомогу користувачу». У секторі рідкісних та цінних документів студенти познайомилися з унікальними ресурсами сектору, потримали в руках фоліанти та мініатюрні видання, дізнались цікаві факти з історії книги. У Центрі оцифрування документів студенти ознайомились з особливостями оцифрування рідкісних та цінних документів.


фото  фото

 28 Вересня 





    До 82-х роковин трагедії Бабиного Яру у відділі періодики організований тематичний огляд літератури «Бабин Яр: в серці страх, в серці біль, в серці розпач...».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 28 Вересня 


Коло бібліотечних друзів.

Настільні англомовні ігри – це інтелектуальні розваги, обмін знаннями про захоплюючий навколишній світ, можливість продемонструвати почуття гумору, розвеселити невеселих, відволіктися від проблем, що не вирішуються.
Члени англомовного клубу настільних ігор з користю провели годину у бібліотеці. Для активізації мовних навичок кожен відповів на питання ігрової карти з набору «Активуй». Виявилося, гравці мають купу знань і ідей у різних галузях знань.

фото  фото  фото  фото

 28 Вересня 


До Всеукраїнського дня бібліотек у відділі читальних залів відбувся цікавий book-квест «Бібліотечні скарби»  для молоді , де вони відчули себе на мить справжніми шукачами книжкових джерел. Виконуючи завдання учасники знайомились з розстановкою фонду і у пошуку виявляли свою кмітливість, команду гру, а також вчились зрозуміти, як правильно можна знайти потрібну книгу для себе. Наприкінці з задоволенням взяли участь у настільних іграх.   
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 28 Вересня 


Для учнівської молоді СШ №81 відбулась екскурсія сектором рідкісних та цінних документів. Учні познайомились з унікальними ресурсами сектору, потримали в руках книжкові раритети, ознайомились із шедеврами поліграфічного мистецтва. Відвідали Центр оцифрування документів, дізналися про новітні технології, що застосовуються у сучасній бібліотечній справі. Під час екскурсії переглянули книжково-ілюстративну виставку до Дня захисників і захисниць України.
фото  фото  фото  фото  фото


 28 Вересня 


Початок нового навчального року відбувся у межах проєкту "Освіта онлайн", що започаткований Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою та Академією неперервної освіти. Формат Zoom дозволив у реальному часі спілкуватися з педагогами-організаторами шкіл області та розповісти про можливості доступу до фондів та каталогів у віддаленому режимі, через посередництво сайту ДОУНБ https://www.libr.dp.ua/, який надає можливість користуватися оцифрованими виданнями, формувати списки літератури, отримувати відповідь через віртуальну довідку https://www.libr.dp.ua/?do=virtb, переглядати відео доробок бібліотеки https://www.youtube.com/user/dounbkm, долучатися до сторінок бібліотеки у соціальних мережах https://www.libr.dp.ua/Socmerezhi.html, скористатися матеріалами з історії і сучасного розвитку Придніпровського краю на порталі «ДніпроКультура https://www.dnipro.libr.dp.ua/ та долучитися до створення контенту порталу. Особливу увагу було приділено розділу "Україніка" https://www.libr.dp.ua/?do=ukrainica - змістовному та корисному ресурсу для учнів та вчителів. 

Фото 1  Фото 2  Фото 3

 28 Вересня 


У межах проєкту «Правова культура – основа формування громадянської позиці» в Центрі правової інформації (ЦПІ) пройшла інформаційно-просвітницька година «Активний громадянин у цифрову епоху» для студентів Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Запропонований освітній серіал «Демократія через дії»,  серія 10  «Права людини як стандарти», створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України для платформи Дія. Освіта за підтримки Міжнародної Фундації Виборчих Систем (IFES Україна) у партнерстві з ГО «Боротьба за права» допоміг розібратися з тим, які права та свободи мають  громадяни України. Учасники зустрічі мали можливість отримати відповіді на такі питання: «Як я захищений від свавілля держави?», «Як співвідносяться такі речі як право на свободу слова та суспільна мораль?», «Правові механізми захисту прав людини». Молодь також дізналася як навчитися відстоювати свої права та вирішувати реальні проблеми на місцевому рівні. Головний бібліограф Віра Піскун  представила книги з питань прав і свобод людини в Україні та цікаві вислови про права громадянина в афоризмах та прислівях.



Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 29 Вересня 


30 вересня в Україні багато років відзначали День усиновлення. Аби дитинство було безтурботним, радісним і щасливим, кожна дитина потребує батьківської любові, тепла та родинного затишку. У нашій країні це свято було встановлено, як данина подяки і поваги людям, які не побоялися взяти дитину з дитячого будинку. Вперше в Україні його почали відзначати в 30 вересня 2009 р. Напередодні, у Центрі правової інформації (ЦПІ) відбулася правова година «Усиновлення під час війни». Головний бібліограф Віра Піскун надала історичну та правову довідку з приводу усиновлення та удочеріння, провела правовий екскурс у міжнародне право з питань адопції, висвітлила практику усиновлення під час воєнного стану. З 2024 р. День усиновлення за новоюліанським календарем та згідно Указу Президента №455/2023 «Про внесення змін до деяких указів Президента України» відзначатимуть 17 вересня.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 29 Вересня 


У сучасній бібліотеці можна отримати доступ до інформації як на традиційних носіях, так і в електронному вигляді. Але книги все одно займають основну частину фонду бібліотек і залишаються невичерпним джерелом натхнення, розвитку та вдосконалення кожної людини. Тож напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у відділі документів з питань мистецтва відвідувачів знайомили з людиною, яка оформлює книги, а саме - презентували видання з фонду відділу Юрія Белічка «Леонід Андрієвський – художник книги: літопис життя і творчості», яке висвітлює життєвий і творчий шлях одного з провідних майстрів українського книжкового мистецтва – народного художника України, лауреата Національної премії України імені Т.Г. Шевченка Леоніда Івановича Андрієвського. Він є художником фундаментальних видань з української історії та мистецтвознавства, що побачили світ в Україні у другій половині ХХ – початку ХХІ ст., серед яких: «Крізь віки. Київ в образотворчому мистецтві ХІІ – ХХ ст. Живопис. Графіка» 1982 року, «Музей західного та східного мистецтва в Києві» 1983 року, «Українське народне малярство ХІІІ- ХХ століть. Світ очима народних митців» 1991 року.

 
Повнiше
 
        

 29 Вересня 


До Всеукраїнського Дня бібліотек у відділі абонемента відбувся бібліо-бенефіс для шкільної молоді. Юні гості познайомилися з відділом, дізналися про послуги абонемента, переглянули книжкову виставку «Дивосвіт скарбів книжкових»На школярів чекав бібліо-сюрприз «Книги, мов дивні розсипи скарбів». Працівники відділу розповіли про творчість молодої поетеси Дніпра Сніжани Білої, пролунали її вірші, а також учасники заходу отримали в подарунок поетичну збірку Сніжани «Міжнамилю». Двері нашої бібліотеки завжди гостинно відчинені для тих, хто хоче впевнено крокувати життям, відкривати та підкорювати Всесвіт.


фото  фото  фото  фото

 29 Вересня 


Засідання англомовного клубу, що проходило у ВДІМ ДОУНБ, присвятили професії вчителя. Представники двох поколінь – традиційного навчання й навчання онлайн і змішаної форми – мали можливість поділитися думками про методи навчання, роль вчителя в навчанні, самостійне навчання. І все ж таки англійською мовою.


фото  фото

 29 Вересня 


  До Всеукраїнського дня бібліотек у відділі періодики розгорнуто виставку-роздум «Коли читаємо, то живемо». 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 29 Вересня 


У краєзнавчому відділі відбулась репрезентація фотовиставки «Добровольці» про захисників Дніпропетровської області. Відвідувачі виставки також змогли ознайомитись з літературою «Історії, які варто знати кожному: книги про військових-добровольців».
  


 30 Вересня 


Свято у бібліотеці.

До інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» на навчально-розважальну програму, присвячену «Всеукраїнському дню бібліотек», завітали учні Дніпровського ліцею № 22, їх вчителі та батьки.
Школярі подивилися навчальне відео англійською мовою про те, як в стародавні часи з’явилися перші бібліотеки, як вони змінилися за тисячоліття, про правила поведінки у бібліотеці («тиша має бути у бібліотеці»).
На питання-загадку «Що зображено на фото?» були дані цікаві версії і одна людина вгадала кам’яну книжкову шафу. На таких зберігалися давні глиняні книги-таблички в Месопотамії.
Бібліотекар зраділа коли діти активно відповідали на питання «А що ви зараз читаєте?». І підказала, що обов’язково треба запам’ятовувати назву і автора книги, щоб вміти правильно порекомендувати її для читання іншій людині. Бо коли приходять шукати книгу «у червоній обкладинці», то її майже неможливо знайти у великій бібліотеці.
Діти підготували і прочитали вірші про бібліотеку англійською.
Дружба і партнерство з ліцеєм №22 продовжується!

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека