Протягом мiсяця 


До 120-річчя від дня народження українського оперного і камерного співака Бориса Гмирі у відділі документів з питань мистецтва розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам відділу представлено видання та публікації, присвячені видатному співаку, у репертуарі якого було понад 600 камерних творів, 44 оперні партії, 85 фрагментів із вокально-сценічних і симфонічних творів, 24 твори на вірші Т. Г. Шевченка. Він був першим співаком, який підготував цілу концертну програму з музичних творів на вірші Т.Шевченка і виконав її у найкращих концертних залах та записав на платівки.


        

 Протягом мiсяця 


Наші пропозиції для літнього читання.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто виставку англомовних видань, які ми рекомендуємо читати під час літніх відпусток.
Всі видання, документи та dvd-фільми будуть корисні тим, хто вивчає англійську мову, та покращує навички читання і спілкування. 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Виставка нових надходжкень

У відділі документів іноземними мовами можна ознайомитися з новими надходженнями художньої літератури.

фото

 1 Серпня 


5 серпня виповнюється 120 років від дня народження українського оперного та камерного співака Бориса Романовича Гмирі, променистий голос якого глибоко проникає у душу, облагороджує і поетизує усе, про що він оповідав. Його спів проймала щирість почуттів, що знаходила вираз у слові і звуках, ритмі і тембрі. Він був першим співаком, який підготував цілу концертну програму з музичних творів на вірші Т. Г. Шевченка й виконав її у найкращих концертних залах та записав на платівки. У відділі документів з питань мистецтва відбулася музична година «Українські пісні і романси на слова Т.Г. Шевченка у виконанні Бориса Гмирі», під час якої відвідувачам відділу продемонстрували українські пісні і романси на слова Великого Кобзаря у виконанні видатного співака та представили видання й публікації, присвячені Борису Гмирі, у репертуарі якого було понад 600 камерних творів, 44 оперні партії, 85 фрагментів із вокально-сценічних і симфонічних творів, 24 твори на вірші Т. Г. Шевченка. Постійна відвідувачка відділу – Любов Комлєва прочитала для присутніх свій вірш, який присвятила видатному співаку, Великому Кобзарю та нашій країні.


              

 2 Серпня 


Арт-терапія
Коли знаходишся в стресовій ситуації, то завжди потребуєш  психологічної підтримки. А якщо не має поряд того, який зможе допомогти? На допомогу приходять фахівці, які зможуть надати маленькі корисні поради як справитися зі стресом, навчать арт-терапії з малювання кавою та психологічно розслабитися.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 3 Серпня 


Співробітники читального залу завітали до дітлахів БФ «Карітас Донецьк» м. Дніпро , де провели інтерактивну мандрівку «Казка у вашому житі». Був влаштований маленький казковий куточок з різними книгами та настільними іграми. Присутні  відчули себе казковими принцами та принцесам, мандрівниками по далеких країнах та магічними істотами. А доступні різні настільні ігри надавали можливість дітям зануритися у світи фантазії. Вони могли стати архітекторами будуючи міста, дослідниками що літають у космос або вразити всіх своїм мистецтвом магії.
фото 1  фото 2


 3, 10, 17, 24, 29, 31 Серпня 


«Англійська у колі друзів»

Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM.
Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, 
обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими ілюстраціями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 4 Серпня 


  Художники – творці майбутнього і сьогодення.

У відділі абонемента презентована виставка художніх робіт молодої художниці ж/м Калиновський Ольги Бринцевої «Палітра душі і пророди». Чудові картини додали в наш бібліотечний простір креативності та натхнення. Роботи різної тематики, стилів, матеріалів (акрил, масло, гуаш, акварель) не залишили байдужими відвідувачів бібліотеки, про що свідчать їх записи  у Книзі відгуків.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 4, 11 Серпня 


Клуб "Добра розмова" в серпні

Члени англомовного клубу «Добра розмова» наполегливо вчать англійську і культурні традиції англомовних країн світу.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 8 Серпня 


Завітавши з новими книжковими історіями до маленьких підопічних Карітас, співробітники читальних залів, відправилися разом з ними у захоплюючі пригоди і пережили надзвичайні мандрівки через настільні ігри. Вони  познайомилися з різними казковими героями і подорожували з ними у захоплюючих  пригодницьких іграх.


 8 Серпня 


   Віра Холодна – неповторна, неперевершена, ні з ким не зрівняна зірка німого кіно. 5 серпня виповнюється 130 років від дня народження кіноактриси. Мільйони глядачів вона полонила тим, що відродила в їхніх серцях святу віру в красу, любов, ідеал. Шалений, фантастичний успіх, загальне поклоніння, безліч легенд про її життя – все це було за коротке життя актриси.
   У серпні відділ документів з питань мистецтва розпочав цикл кінопереглядів «Віра Холодна – кіноактриса епохи німого кіно», в межах якого відвідувачам продемонструють чотири фільми за участю актриси. Розпочали цикл кінопереглядів демонстрацією фільму «Діти століття», який було знято у 1915 році. Співробітники відділу підготували відвідувачам для ознайомлення видання з фонду відділу, в якому йдеться про життя та творчість актриси.

 
Повнiше
 
            

 9 Серпня 


Чергова зустріч в творчій майстерні «Амігурумі» знову надихала учасників до створення чудових іграшкових виробів. Ведуча Юлія допомагала порадами у  відтворенні вподобаних виробів.
фото 1  фото 2  фото 3


 10 Серпня 


Співробітники читального залу черговий раз завітали у БФ «Карітас Донецьк» з захоплюючим майстер-класом з орігамі для дітей  «Відкрий в собі творчість» через який відкрили вікно у Японію, де є такий  вид декоративно-ужиткового мистецтва як орігами складання фігурок із паперу. Хоча мистецтво орігамі своїм корінням сягає з Стародавнього Китаю, де і був винайдений папір, але свій розвиток він розпочав саме у Японії.
фото 1  фото 2


 11 Серпня 


Дитячий  табір «MIND KIDS СAMP»  організував учасникам освітні та інтелектуальні ігри, за допомогою яких діти змогли цікаво провести свій час.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 11 Серпня 


Англійська граматика

На засіданні дитячого клубу вивчали Past Simple. Що то таке нерегулярні дієслова англійської мови? Коли їх використовуємо та як ставити у цьому часі питання? Працювали з кожною дитиною, яка прийшла на наш клуб.


фото  фото  фото

 15 Серпня 


У відділі документів з питань мистецтва в межах циклу кінопереглядів «Віра Холодна – кіноактриса епохи німого кіно» відбувся перегляд фільму «Життя за життя», який було знято у 1916 році. Співробітники відділу підготували відвідувачам для ознайомлення видання з фонду відділу, в якому йдеться про життя та творчість актриси.



          

 15 Серпня 


Проведено презентацію книги «Трагічне минуле: документи свідчать: Жертви "Великого терору" на Сталінській залізниці». Старший науковий редактор Комунального підприємства “Науково-редакційний центр обласної редакційної колегії з підготовки й виданню серії книг “Реабілітовані історією” Сергієнко Ірина ознайомила присутніх з історією радянських політичних репресій 1930-х рр серед залізничників.
При написанні книги були використані документи з архівно-слідчих справ високопосадовців Управління Сталінської залізниці, які доповнили життєписами репресованих залізничників, уточнять деталі слідства та судового процесу над засудженими в період сталінського терору.

  

 15 Серпня 


Читальний зал провів цікавий захід під назвою "Книжкова мандрівка для дітей" у «Мартін-клубі», який допоміг познайомити підлітків зі світом книг. Біологія завжди цікава але складна наука, однак, коли вона пояснюється простими словами, стає ще цікавішою для читача. Книга "Думай Як Шерлок Холмс" була особливо приємною для тих, хто цікавиться головоломками та інтерактивними завданнями, так само як і інші сучасні підліткові книги. Діти залишилися у захваті і здобули нові знання та ідей під час зустрічі. Візит до «Мартін-клубу» виявився інформативним і надихаючим для всіх присутніх дітей.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 15 Серпня 


Фахівці Служби захисту в Україні міжнародної організації TGH продовжують надавати всім бажаючим психосоціальну підтримку групам та окремим особам, які пережили складні життєві обставини або перебувають у кризовій ситуації.
фото 1  фото 2


 16 Серпня 


 Напередодні Дня Незалежності у відділі абонемента була представлена мозаїка державних та народних символів України "Символи віри і добра". Користувачі ознайомилися з представленими ілюстрованими виданнями, які розповідають про наші прапор і герб, що сягають своїм корінням з глибини століть і гімн, який було створено півтора століття тому. 
  


 16 Серпня 


Світ творчості

Орігамі не тільки відкриває світ творчості і фантазії, але й розвиває координацію рухів, увагу та вміння посидючості. Це дуже цікава техніка, яка занурює дітей і дорослих у світ незмірного творчого потенціалу. Співробітники читального залу провіли захоплюючий майстер-клас з оригамі у «Мартін-клубі».  Діти отримали можливість освоїти мистецтво складання паперових фігурок. Один із найпопулярніших проектів - сюрікен. Діти з захопленням складали зірочку. Вони відчували себе майстрами ніндзя, випробовуючи свої навички рук і точність. Також учасники майстер-класу навчилися складати жабку. Ця весела іграшка виявилася чудовим випробуванням уваги та вправності. Діти з радістю ходили один до одного, показуючи своїх зелених командос. На протязі майстер-класу всі діти переживали велику радість від успішних результатів своєї роботи і отримали невимовне задоволення від всього процесу. Вони побачили, як звичайний кусочок паперу можна перетворити на шедевр рукоділля.

 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 17 Серпня 


З метою відзначення наближаючого Дня археолога та поглиблення розуміння історичного спадку Дніпропетровщини, була проведена краєзнавча година під назвою "Крізь безодню віків". Метою заходу було представити життя та внесок видатних вчених та археологів регіону, які розкрили перед нами таємниці минулого.


 18 Серпня 


У відділі періодики  до Дня державного Прапору України підготовлено інформаційний дайджест «Прапор – символ слави та перемоги».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 18 Серпня 


Всесвітній день гуманітарної допомоги

Для користувачів відділу документів іноземними мовами було проведено інформаційну годину до Всесвітнього дня гуманітарної допомоги.


фото  фото  фото

 22 Серпня 


У відділі читальних залів за проєктом «Кіно Простір» відбувся перегляд фільму «Шоколад» за романом британської письменниці Джоан Гарріс, який охоплює багато різних тем , змушує замислитися, по-новому подивитися на світ та оточуючих,  і  тому  завдяки головний героїні на душі з’являється щось добре і світле, бажання  змінити життя на краще. Також, крім знайомства з біографією автора,  присутні  дізналися про історію створення шоколаду.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 22 Серпня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий кіноперегляд із циклу «Віра Холодна – кіноактриса епохи німого кіно». Співробітники відділу організували для відвідувачів перегляд фільму «Міражі», знятий у 1915 році, та підготували відвідувачам для ознайомлення видання з фонду відділу, в якому йдеться про життя та творчість актриси.



            

 22 Серпня 


  "Довгий шлях до символу країни" - відеоогляд до Дня Державного прапора України.   
Повнiше
 
фото


 22 Серпня 


 У відділі абонемента до Дня Незалежності України відбулася презентація документального відео-проєкту «Зв'язок поколінь». Відвідувачі переглянули фільми про звитяжну історію України, героїв минулого та сучасності. Відео-проєкт розповідає про Героїв та волонтерів російсько-української війни, котрі в час військової загрози стали на захист рідної землі, свого народу та незалежності країни. 
фото  фото


 22 Серпня 


Для учасників соціального прєкту «Університет третього віку» фахівці-психологи Служби захисту населення TGH продовжують  терапівтичні арт-лекції «Самодопомога під час стресу та малювання кавою», які допомагають впоратися під час стресових ситуацій та почуватися краще.


фото 1  фото 2  фото 3

 23 Серпня 


Співробітники та гості відділу читальних залів з гордістю приєдналися до святкування Дня Незалежності України! Присутні взяли участь у заході "Галерея солідарності" що відбувався у нашому закладі. Присутні спілкувались, фотографувались, співали українські пісні. Велика подяка всім учасникам за їхню активну участь та сприяння в створенні атмосфери солідарності та патріотизму. Нехай гасло "Єдина! Вільна! Неподільна!" завжди звучить як символ нашої незалежності та духу солідарності. Разом ми сильні і безмежно горді бути громадянами незалежної України!


фото 1  фото 2  фото 3

 23 Серпня 


У відділі читальних залів для молоді відбувся онлайн-захід «Прапор вільної країни»-хронограф до Дня державного прапора України, ня якому юнаки дізналися багато цікавого про символіку нашого незалежного державного прапора та його історичне походження. Прапор України є синьо-жовтим, що символізує небо та багатство української землі. Ця символіка є особливою для нас, українців, і нагадує про нашу національну гордість та віру в світле майбутнє нашої країни. Також присутні прослухали розповідь про історичні події, які передували Дню незалежності України, та роль, яку вони відіграють у становленні та розвитку нашої держави. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 23 Серпня 


"Україна - суверенна і спроможна" - історична панорама (відеоогляд) до Дня Незалежності України. https://www.facebook.com/libr.dp.ua/videos/833404274847311

  
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Серпня 


Вітаємо з Днем Незалежності!
Кожен українець знає, що 24 серпня – День незалежності України. Це свято віддзеркалює одвічне прагнення українського народу до єдності, суверенності та самостійності. Щороку святкування річниці народження нашої держави  це важливий момент в житті країни. Відділ читальних залів запропонував читачам невеличкий книжковий відео-екскурс «Здобуття Незалежності України», який дасть змогу всім бажаючим ознайомиться з цікавими науковими джерелами про здобуття та становлення державності України в різні історичні часи, бо український народ завжди прагнув бути вільним та незалежним від будь яких імперій. 


фото 1

 24 Серпня 


В День Незалежності України – про трагічні віхи історії.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення фільму англійською мовою «І все освітилося» (2005).
Цей фільм – екранізація всесвітнього відомого роману письменника Джонатана Сафран Фоера, який перекладено 15-ю мовами.
В фільмі, так само як і у романі дивним чином поєднуються міф, реальна історія України та «гра в історію». Герої подорожують Україною, з ними трапляються історії пересипані специфічним пограничним гумором.
В 2005-му році однойменну пригодницьку трагікомедію екранізував Лев Шрайбер, який дебютував в ньому і як сценарист, і як режисер. Вихід фільму викликав великий розголос. В тому ж році стрічку двічі відзначено на Венеціанському кінофестивалі і кінофестивалі в Сан-Пауло. Любителі розібрали культовий фільм на цитати. Усі складові культового твору тут є: елітарність, молодіжність, динаміка, якісна музика, непередбачуваний сюжет. А жанр “дорожнього кіно” загалом один з самих улюблених серед американських режисерів. Фільм не повторює книгу – фінали в них цілком інші.
Фільм сподобався глядачам, вони зацікавлено обговорювали неоднозначних героїв.

фото  фото


 24 Серпня 


У відділі абонемента відбулася патріотична подорож до Дня Незалежності України «Незалежні». Відвідувачам презентувалася документальна виставка «Народжені незалежними», у виданнях якої просліджується реальна історія незалежності нашої країни. Учасники заходу переглянули уривки з документальної стрічки режисера Володимира Рибася «ДНК. Портрет нації» аби зрозуміти, як же зародилася нація українців та які гени переважають у наших людей.


фото

 24 Серпня 


Україна – держава у Східній Європі, яка йшла до своєї незалежності довгим шляхом, постійно борючись за свою незалежність. І зараз наша країна продовжує боротися за свою незалежність вже декілька років, починаючи з 2014 року. Українці відстоюють незалежність своєї країни, яка має давню і величну історію, довершену за своєю красою природу і культуру, в якій самобутньо поєднуються традиції різних світових цивілізацій та багатьох народів. Україна має прекрасну, багату і щедру землю та величну душу  українського народу, українських синів і дочок, які борються за нашу державу та її незалежність, за своє незалежне й щасливе майбутнє та майбутнє наступних поколінь.

До Дня Незалежності України у відділі документів з питань мистецтва відбулась тематична артгодина «Україньске мистецтво: історична пам’ять та світовий контекст». Відвідувачам відділу представили видання, які демонструють велич і красу нашої країни, розповідають про основні віхи її історії, показують історичні шляхи українського народу до національно-державної самостійності і суверенітету, представляють історичних особистостей, визначних діячів науки, освіти і культури та відображають культурну спадщину. Віримо в Збройні Сили України, український народ та Перемогу!



              

 24 Серпня 


Під час заходу присутні передивилися історичні документальні кадри  проголошення незалежності нашої країни та ознайомилися з книжковою виставкою, яка презентує історичну, документальну, науково-популярну літературу, що містить інформацію про минуле і сучасне України, висвітлюючи багатовікову історію національного державотворення.
    


 24 Серпня 


 У відділі періодики організовано інформаційну годину до Дня незалежності України  "Ім'я наше давнє. Ми - вільна родина"

   
Повнiше
 
фото  фото

 24 Серпня 


Незламність – генетичний код України.
Наш сучасник Роман Володимирович Сущенко —український журналіст, кореспондент національного державного агентства Укрінформ, політичний діяч. Затриманий та заарештований 30 вересня 2016 року у Москві. Звинувачений Росією за шпигунство на користь України, засуджений до 12 років колонії суворого режиму, в тому числі у спробі з'ясувати можливість нового наступу на Маріуполь з боку ДНР. 7 вересня 2019-го Сущенка було звільнено з полону в РФ під час обміну українських полонених на злочинців. 
 Під час ув’язнення Роман Володимирович створював картини. Він використовував кулькову ручку, простий олівець, чай, пральний порошок, йод,  зеленку, лушпиння цибулі, сік буряка, кетчуп. Сущенко розповідав, що малював в ув’язненні не тільки по пам’яті, а й з листівок та фотографій, які йому надсилали, а також із передплачених видань. Його роботи вже демонструвалися на виставках у Ризі, Києві, Брюсселі, Варшаві, Парижі, Кишиневі. І світ дивлячись на ці картини бачить українців – націю незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.


фото 1  фото 2

 25 Серпня 


У відділі читальних залів відбулась інтелектуальна гра «Book play» разом з дітьми та молоддю. Під час заходу присутні були ознайомлені з авторами книг пригодницького жанру та  з чудовим світом дитячих пригодницьких історій. Карта скабів і скриня пригод були вірними компаньйонами, адже завдяки ним учасники могли зануритися ще глибше в неповторний світ книжок та насолодитися часом, проведеним разом! Дуже вдячні всім, хто брав участь у "BookPlay" та вніс свою краплинку магії в цей захід.


фото 1  фото 2  фото 3

 28 Серпня 


У межах інформаційно-просвітницької компанії «Бібліотека - територія без бар’єрів» у відділі наукової інформації відбулася інформаційно-просвітницька година «Держава без бар’єрів» для студентів Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Під час зустрічі головний бібліограф Віра Піскун ознайомила молодь з освітнім серіалом проєкта «Дія. Освіта для всіх» Міністерства цифрової трансформації України. Присутні дізналися про різні аспекти безбар’єрності та про те, як  правильно комунікувати з людьми з інвалідністю, щоб всі відчували повагу і людяність. Безбар’єрність - це культура, правила і політика.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 29 Серпня 


У відділі документів з питань мистецтва завершили кіноперегляд із циклу «Віра Холодна – кіноактриса епохи німого кіно» демонстрацією фільму «Мовчи, сум, мовчи», який було знято у 1918 році. Для відвідувачів кіноперегляду співробітники відділу підготували для ознайомлення видання з фонду відділу, в якому йдеться про життя та творчість актриси.



            

 29 Серпня 


У відділі читальних залів продовжуються зустрічі фахівців-психологів Служби захисту THG  з групами людей, які пережили складні життєві обставини, перебувають у кризовій ситуації та потребують правової і психологічної підтримки.



фото 1

 29 Серпня 


Чергова зустріч Регіонального онлайн проєкту «Краєзнавчий календар: визначні особистості й події» з Миколою Чабаном відбулась сьогодні у краєзнавчому відділі. Тема зустрічі «Життя та діяльність діяча Катеринославської «Просвіти» Якова Капустяна».
Яків Капустян народився 6 жовтня 1890 у с. Чаплі, Новомосковського повіту Катеринославської губернії. Був відомим український політичним діячем, членом Мануйлівської «Просвіти» (1914), членом УСДРП у 1914 — 1919. 
11 квітня 1939 відбулося засідання трійки управління НКВС по Дніпропетровській області на якому Якова Капустяна було звинувачено у контрреволюційній діяльності і розстріляно.
16 травня 1956 Капустяна реабілітовано Постановою президії Дніпропетровського обласного суду.
До заходу приєдналися онлайн понад 50 районних бібліотек області.

  

 29 Серпня 


 До Дня пам'яті захисників України, які загинули за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України у відділі абонемента був організований інформаційний дайджест "Мужні серцем". Учасники заходу переглянули документальний фільм "Іловайськ - історія трагедії". Також для них був проведений бібліографічний огляд "Війна очима тих, хто вижив".


 30 Серпня 


Майстер-клас з плетіння оберега допомагає подолати стрес та знаходитись в творчому стані.
фото 1


 30 Серпня 


Культурна різноманітність у всій красі.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення мелодраматичної історії «Анна і король» (1999).
Цей фільм – часткова екранізація книги Маргарет Лендон про реальну історичну особистість.
Анна Леонуенс приїжджає з Англії в екзотичний Сіам з сином Луї після смерті чоловіка. Її обов'язки при дворі – навчати численних дітей короля Монгкута європейським традиціям та англійської мови. Її західні погляди входять у протиріччя з психологією східного чоловіка. Однак під час змови проти владики вона стає його союзником.
Між героями виникає симпатія, хоча і складно уявити, що їм судилося бути разом...
Фільм сподобався глядачам, вони зацікавлено обговорювали неоднозначних героїв.


фото  фото

 31 Серпня 


Вивчаємо англійську мову в ігровій формі.

Продовжуємо зустрічі закоханих в англійську мову людей – спілкуємося англійською та граємо в лексичні ігри в центрі «Вікно в Америку».
Почали зустріч з відповідей на питання карти з набору «Активуй» («Про мене» / About me). Було цікаво познайомитися зі школяркою панянкою Вірою, почути серйозні відповіді юного Сергія, насолодитися гумором пані Тетяни, почути пояснення п.Олександри.
В якості головної гри цього разу обрали «Табу» / Taboo. Це гра, у якій треба швидко думати, швидко говорити, описувати предмет чи явище. Головним правилом гри є пояснення групі загаданого слова (з набору карток різного рівня складності), але діє заборона на використання п’яти слів-табу, також перелічених на картці. Наприклад, треба пояснити слово «геній», не використовуючи слів «людина», «здібності», «інтелект», «талант» та «творити»? Або як пояснити слово «банан», не згадуючи, що це фрукт, і що він жовтий? Саме це і робили гравці.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека