Протягом мiсяця 


Мексика - унікальна і дивовижна країна з багатою історією. Мексика - це сонце і синє море, кристально білі пляжі і високі гори, вулкани і джунглі. Мексика - це країна чудових, всесвітньо відомих курортів. Мексика - це кухня, що славиться своїми традиціями в усьому світі. Мексиканська культура має стародавнє коріння. Нащадки ацтеків та майя й досі живуть на мексиканській землі, підтримуючи унікальні традиції предків. А культура сучасної Мексики являє собою неймовірне змішання європейської та місцевої, роблячи цю країну однією з найнезвичайніших і найсамобутніших у всьому світі.

Запрошуємо відвідувачів та  гостей нашої бібліотеки відвідати предметну експозицію «Mexico lindo», розгорнуту у відділі документів з питань мистецтва, та доторкнутися культури дуже цікавої  північноамериканської країни.


                          

 Протягом мiсяця 


Безкоштовний бібліотечний коворкінг у самому серці міста!


Протягом місяця у коворкінг-офісі відбувались зустрічі, тренінги, обговорювались проєкти!


фото  фото

 Протягом мiсяця 


В межах роботи Центру європейської інформації у  відділі документів іноземними мовами можна ознайомитися з інформаційною євротекою  «Перемога України – мир для всієї Європи». Всі інформаційні матеріали присвячені матеріальній та духовній підтримці України,  українських збройних сил, українського народу в часи рашистської навали. Матеріали оновлюються щотижня.



фото

 Протягом мiсяця 


"Забуті кінотеатри Дніпра: «Металург», «Супутник», «Україна»: історичні хронографи". 
У цьому місяці ми згадували кінотеатри "Металург", "Супутник" та "Україна" - перлини кінематографічної спадщини Дніпра. Колись ці місця були центром культурного життя, але зараз забуті. Вони стали свідками кіномагії та пам'ятниками нашого міста. Запрошуємо всіх, хто любить кіно, зануритися в історію цих кінотеатрів.

 Протягом мiсяця 


До 85-річчя від дня народження художника монументально-декоративного мистецтва, графіка, живописця Вячеслава Данилова у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено видання, в яких йдеться про митця та його творчість.


      

 Протягом мiсяця 


 У відділі абонемента продовжує діяти ілюстративно-документальна виставка із циклу «Із сузір’я імен світової слави». Документи виставки знайомить користувачів з творами письменників-ювілярів літа -  Джорджа Орвелла, Януша Корчака, Федеріко Гарсія Лорки, Еріх Марії Ремарк, Франца Кафки, Джеймса Олдріджа та інших письменників.


 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. 
Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, які готові для стажування за кордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США,  викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. 
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Пам'ятні дати червня.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-документальну виставку англомовних видань, в яких зазначені пам'ятні дати червня. Всі видання, документи та dvd-фільми будуть корисні тим, хто вивчає англійську мову, та покращує навички читання і спілкування.
 

ajnj  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Червня 


Впевнено використовуємо слова, які знаємо, та вчимо нові!

Продовжуємо спілкуватися англійською та грати в лексичні ігри в центрі «Вікно в Америку».
Цього разу обрали гру «Табу» / Taboo. Це гра, у якій треба швидко думати, швидко говорити, описувати предмет чи явище. Головним правилом гри є пояснення групі загаданого слова (з набору карток різного рівня складності), але діє заборона на використання п’яти слів-табу, також перелічених на картці. Наприклад, треба пояснити слово «геній», не використовуючи слів «людина», «здібності», «інтелект», «талант» та «творити»? Або як пояснити слово «банан», не згадуючи, що це фрукт, і що він жовтий? Саме це і робили гравці.
Гра із нетрадиційних засобів вивчення англійської мови стала звичним і необхідним. Гра допомагає покращити фантазію, увагу, уяву та пам'ять гравців.

фото  фото  фото  фото

 1 Червня 


 Напередодні Всесвітнього дня книги і авторського права в читальній залі бібліотеки зібралися шанувальники книги на культурно-просвітницький захід «Книга в контексті цивілізації». З вітальним словом звернулася до учасників заходу директор бібліотеки Надія Миколаївна Тітова. Привітати зі святом завітала начальник управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради Гиренко Лілія Анатоліївна. Гості і учасники заходу здійснили книжкову подорож, присвячену історії книги та розвитку авторського права у світі, поспілкувалися з директором видавництва «ЛІРА», ознайомилися з оновленим законодавством України щодо авторського права, розглянули нововведення, а також ступінь відповідальності за порушення норм авторського права.

 1 Червня 


 До міжнародного дня захисту дітей у відділі абонемента відбувся літературно-ігровий мікс «В країні дитячих мрій». Для дорослих та малечі презентувалася книжкова виставка «Літо в бібліотеці. 50-топ найкращих дитячих книжок усіх часів», яка знайомить з неперевершеними творами зарубіжних письменників за версією BBC Culture. Також юні відвідувачі прийняли активну участь у змаганнях в іграх Кінект. 
          


 1 Червня 


Дитяча країна
День захисту дітей має бути кожен день! І відділ читальних залів теж взяв у цьому активну участь і зробив  внесок у дитинство малюків, які приходять до Карітас Донецьк у м. Дніпро, щоб отримати радість, посмішки та подарунки. Напочатку перед виставою було спілкування з малечею про книжки та про причини, чому їх треба читати, про героїв, які оживають А ще було багато сміху, бо один із героїв  клоун Гоша показав цікаву та кумедну виставу. Таку забавку діти зустріли дуже жваво і з радістю.



фото 1  фото 2  фото 3

 1, 6, 8, 13, 20, 22, 27, 29 Червня 


«Англійська у колі друзів»

Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM.
Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, 
обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими ілюстраціями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Червня 


Протягом тижня в межах проекту «Читання в бібліотеці» проходили сесії для поціновувачів англійської мови та англомовної літератури у відділі документів іноземними мовами.
фото  фото  фото  фото  фото


 2 Червня 


Нехай Трійця свята єднає сердця.

Глибинну суть національних традицій і символів зміцнює, звеличує і окриляє благодать Святого Духа, який у ці дні зходить на землю. Тому Дня Святої Трійці ми чекаємо особливо. З нагоди Свята Трійці у відділі періодики представлено ілюстративно-документальну виставку «Дар Святого Духа».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Червня 


«Останній дзвоник» пролунав не для нас.

Щоп’ятниці члени англомовного клубу «Добра розмова» зустрічаються щоб поспілкуватися, обмінятися новинами і планами, думками і мріями.

 
Повнiше
 
фото  фото


 2 Червня 


Співробітники відділу читальних залів завітали до студентської молоді ВПУ №17 та презентували регіональну літературну кампанію «Письменники, короновані словом» з метою популяризації творчості сучасних українських письменників, які мають багатий літературний доробок, читацьке визнання та відзначені літературними преміями, зокрема: Василя Шкляра, Дари Корній, Андрія Кокотюхи. Присутні прослухали про творчість відомих авторів, ознайомились з жанрами їх творів, які мають великий попіт серед читачів різного віку.
фото 1  фото 2  фото 3


 5 Червня 


Канікули разом з книгою.
На екскурсію до бібліотеки завітали школярі, щоб дізнатися більше про світ книг. Вони відвідали читальний зал, де ознайомилися з цікавими творами та знайшли книги на свій смак. Також учням розповіли  про історію бібліотеки і її роль у суспільстві. Діти з радістю взяли книжки на читання та зобов'язалися повернути їх найближчим часом. Візит до бібліотеки був не тільки корисним, але й дуже захоплюючим для дітей.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 5 Червня 


Провідник у царство ноосфери
Співробітники відділу читальних залів завітали до студентської молоді ВПУ №17 та представили бібліографічний екскурс «Видатні особистості України: Володимир Вернадський – провідник у царство ноосфери» до 160-річчя з дня народження видатного науковця. Присутні мали змогу дізнатись про життя знаменитого вченого та його найважливіші відкриття. Також відбувся перегляд документального фільму «Володимир Вернадський. Біографія. Історія України!».  

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 6 Червня 


Відбулася остання зустріч у цьому навчальному році у межах проєкту "Освіта онлайн", започаткований Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою та Академією неперервної освіти. Формат Zoom дозволив у реальному часі спілкуватися з організаторами освіти шкіл області. Освітяни дізналися про можливості доступу до фондів та каталогів у віддаленому режимі, через посередництво сайту ДОУНБ, який надає можливість користуватися оцифрованими виданнями, формувати списки літератури, отримувати відповідь через віртуальну довідку, переглядати відео доробок бібліотеки, долучатися до сторінок бібліотеки у соціальних мережах, скористатися матеріалами з історії і сучасного розвитку Придніпровського краю на порталі "ДніпроКультура" та долучитися до створення контенту порталу. 
Освітяни отримали можливість скористуватися творчим доробком бібліотеки для підтримки освітньої діяльності. 

Фото 1  Фото 2  Фото 3

 6 Червня 


Козацький похід
Для  дітей  БФ «Карітас» відділ читальних залів  провів ігровий патріотичний квест «Козацький похід», який допоміг дітям краще зрозуміти історію України. На початку квесту діти отримали інструкцію та розподілилися на кілька груп. Кожна група представляла окрему козацьку реліквію. Завдання були різними та цікавими, де треба було знайти на карті місцезнаходження старого мосту, шлях до козацької церкви, де отримували булаву гетьмана з підказкою наступного етапу. Під час цих завдань діти змагалися в швидкості та точності складання маршруту. Після успішного виконання  команда кожної групи відправилася далі в козацький похід. В ході походу учасники зустрічалися з різними перешкодами, такими як загадки, ребуси і кожна група повинна була знайти свій шлях через ці перешкоди, зберігаючи та розвиваючи свій командний дух. У кінці квесту всі групи зібралися у коло, де проводилися козацькі гуляння. Діти мали можливість відпочити та порадувати один одного танцями та іншими розвагами.

  

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 6 Червня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся кіноперегляд із циклу «Екранізовані опери та твори українських авторів». Співробітники відділу цього разу продемонстрували відвідувачам фільм «Веселі Жабокричі», знятий на кіностудії ім. О. Довженка у 1971 році за мотивами водевілів Марка Кропивницького, Василя Гоголя, Івана Котляревського та Степана Васильченка, а також підготували для ознайомлення драматичні твори цих авторів.


                

 7 Червня 


 Пограємо разом
На завершення навчального року відділ читальних залів  організував «BookPlay» для учнівської молоді СШ № 81, де вони зіграли у різноманітні настільні ігри, які  дозволили дітям розважатися та провести час разом зі своїми однокласниками. В цих  іграх, таких  як "Остання ніч Перевертнів", "Листи привида" та гри "Єківокі"  діти  випробували свою вдачу та інтелект, де їм потрібно було показувати слова або їх малювати за допомогою логіки та фантазії. Також вони мали можливість навчитися ставати переможцями та проявляти співпрацю та командну роботу.

                       

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 7 Червня 


Для дітей ВПО у БФ "Карітас" був проведений історичний екскурс "Ми українці - наш дім Україна". Учасники заходу дізналися про історію України, від давніх часів до сьогодення. Познайомилися з видатними українцями, їх внеском в розвиток нашої країни. Діти весело та жваво відповідали на питання,  а також переглядали представлену літературу. Учасники отримали величезну порцію емоцій і вони точно знають, що Україна - це наш спільний дім, а ми - українці, пишаємось своєю країною та прагнемо підтримувати, захищати і розвивати її.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 7 Червня 


Арт-терапія
У відділі читальних залів для учасників Університету третього віку  відбулась терапевтична арт-лекція за темою «Самодопомога під час стресу та емоційне вигорання», яку провела міжнародна Організація Солідарності TGH (Triangle Generation Humanitaire). Розглядалися і пояснювалися питання за темою і як допомогти собі, щоб зняти емоційну напругу та проведений майстер-клас  з плетіння оберіга.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 7 Червня 


Англомовний кіноклуб: Боротьба за кохання.

В англомовному кіноклубі центру «Вікно в Америку» переглядали «Ілюзіоніст» (англ. Illusionist, 2006). Це американська костюмована драма режисера Ніла Берґера. В основі сюжету картини новела американського письменника і сценариста Стівена Міллхаузера.
Любовна драма розгортається на початку ХХ століття у Відні. В цей час місто виступає відомий ілюзіоніст Айзенхайм. Він настільки приголомшує своїми фокусами глядачів, що люди вважають його чарівником.
Фільм має історичну достовірність – прекрасне австрійське місто Відень стало декораціями.  Один з головних героїв спадкоємець престолу. Інший талановитий детектив.
Глядачі затамувавши подих слідкували за перебігом подій.  Після перегляду обмінялися враженнями і відповідали на питання кіновікторини – перевірили свою увагу і пам’ять. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 8 Червня 


Академія досліджень та винахідництва


На майданчику відділу пройшло засідання клубу «Академія досліджень та винахідництва». Україна робить вагомий внесок у глобальну наукову діяльність уже не одне століття. Чимало революційних рішень з'явилося саме завдяки українським вченим, які повірили у фантастичну ідею та втілили її у життя. Ось і на цей раз засідання клубу було присвячене питанням добірки описів винаходів вчених винахідників, які виїхали до Ізраїлю. Провів засідання Голова правління Товариства виробників Дніпропетровщини Малік Олександр Іванович.

фото  фото

 8 Червня 


Спілкуємося англійською під час лексичних ігор.

Продовжуємо спілкуватися англійською та грати в лексичні ігри в центрі «Вікно в Америку».
Цього разу обрали карти з гри «Активуй» / Activate. Гравці по черзі відповідали на питання з карток, а бажаючі могли додавати/коментувати відповідь. Ця форма спілкування дала можливість виявити знання і кругозір гравців. Приємні емоції отримав кожен з учасників зустрічі.


фото  фото  фото

 8 Червня 


Творець української державності 
Одним із видатних князів Русі-України, славним представником нащадків Ярославичів був відомий київський та переяславський князь Володимир Всеволодович, якого ми більше знаємо як Володимир Мономах. До 970-річчя від дня народження князя відділ читальних залів провів історико-біографічний екскурс «Творці української державності: Володимир Мономах» для студентської молоді ВПУ17. Присутні дізнались багато цікавих фактів з біографії видатної особистості та були ознайомлені з тематичною літературою з фондів бібліотеки.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 9 Червня 


Емпатія – це чуйність.

Щоп’ятниці члени англомовного клубу «Добра розмова» наполегливо вчать англійську і культурні традиції англомовних країн світу. Сьогодні згадували лексику, якою можна висловити сум, збентеженість, гнів, переляк, співчуття. Українці відчувають ці емоції через вибух греблі Каховської ГРЕС. Матеріально і фізично допомагаємо постраждалим жителям підтоплених територій. Вражає скільки громадян перерахували значні суми в благодійні фонди. Скільки річкових човнів було закуплено відомими людьми і політиками. Біда херсонців – біда всієї України.
А американці на цьому тижні позбавлені свіжого повітря через лісові пожежі у Канаді. Хвилювалися за ліси Канади. І за якість повітря на східному узбережжі США.

фото  фото  фото


 9 Червня 


Історія України в історіях
Книжки – простий і доступний спосіб отримання нових знань. З книжками легше навчити дітей розуміти та реагувати на те, що відбувається в Україні. Вони допомагають отримати інформацію про країну, про історію та становлення нації, про культурну спадщину та надбання. Бібліотекарі відділу читальних залів  завітали до БФ «Карітас» на зустріч з юними читачами. Представлена книжкова добірка з історії України розкрила  багато цікавих фактів, що подані в легкій та зрозумілій для дітей формі. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 9 Червня 


Протягом тижня в межах проекту «Читання в бібліотеці» проходили сесії для поціновувачів англійської мови та англомовної літератури у відділі документів іноземними мовами.
фото  фото  фото


 13 Червня 


Творити красу завжди приємно. І цьому сприяє творча майстерня «Амігурумі», де бажаючі навчаються в'язати гачком іграшки. Ведуча майстриня бібліотекар Юлія завжди пропонує щось цікаве і незвичайне та завдяки її порадам  виходять гарні вироби.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 13 Червня 


Королева детектива 
У відділі читальних залів відбувся перегляд маштабної екранізації 2017 року за детективним романом Агати Крісті «Вбивство у східному експресі» із серії історій про бельгійського детектива Еркюля Пуаро. Напочатку перегляду слухачі дізнались про цікаві факти з життя та творчості письменниці. «Королева детектива» так називали відому англійську письменницю Агату Крісті, твори  якої стали одними з найбільш публікованих за всю історію людства. Вона написала понад 60 детективних романів, 6 психологічних романів (під псевдонімом Мері Вестмакотт) та 19 збірок оповідань. У театрах Лондона було поставлено 16 її п'єс. Книги Агати Крісті видано тиражем понад 4 мільярди екземплярів і перекладено більш ніж 100 мовами світу. Інтерес читачів  до її літературної  творчості залишається і сьогодні.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 13 Червня 


Козацькі байки
На свіжому повітрі з новими інтересами! Для дітей ВПО БФ «Карітас» бібліотекарі відділу читальних залів провели цікавий квест «Козацьки байки». На початку квесту діти були розділені на декілька груп, призначених для різних задач. Кожна група взяла на себе зовнішню деталь та знак козацької громади, таких як маленький козачок металевій та підкова. Потім знайти шлях до козацької фортеці, де відбувалась збірка козацьких речей  і пройти крізь різні випробування на шляху до нових локацій. А щоб надати правильні відповіді  у вікторині, групи повинні були зібрати фрагменти старого фото церкви і потім встановити "Козацьку булаву" шляхом відповіді на питання з історії козацьких легенд, які читали раніше у класі.  Цей квест дозволил дітям приймати активну участь в діяльності, яка сприяла розвитку в них міцних відносин, господарності та історійних  знань про своїх нащадків.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 13 Червня 


У відділі документів з питань мистецва відбувся черговий кіноперегляд в межах циклу «Екранізовані опери та твори українських авторів». Цього разу відвідувачам продемонстрували фільм-виставу Київського українського драматичного театру ім. І. Франка за однойменною комедією І. Карпенка-Карого «Сто тисяч», знятий у 1958 році Київською кіностудією художніх фільмів ім. О.П. Довженка. Співробітники відділу підготували для ознайомлення видання, в якому йдеться про фільм-виставу, комедію І. Карпенка-Карого «Сто тисяч» та інші комедії українських авторів.
              


 14 Червня 


У відділі читальних залів для учасників  Університету третього віку продовжуються лекції за темою «Стреси та емоційне вигорання». Фахівці психологи роз’яснюють  та надають поради, як  впоратися з такими станами та допомагають знайти улюблене заняття, яке зможе заспокоїти.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 14 Червня 


Сьогодні у краєзнавчому відділі відбулася друга лекція з циклу історичних портретів «Діячі УНР на Катеринославщині: катеринославський історик Василь Біднов». Доповідач - відомий письменник, краєзнавець, заслужений журналіст України, співробітник Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія Микола Чабан.
Микола Петрович ознайомив присутніх на заході з постаттю українського історика церкви, громадського діяча, педагога, архівіста, одного з творців «Просвіти» у Катеринославі Василя Біднова (1874–1935).

  

 14 Червня 


Історія у стилі кантрі в англомовному кіноклубі.

Поціновувачі англомовного кіно в кіноклубі центру «Вікно в Америку» переглянули  фільм «Переступити межу (Walk the Line, 2005)».
Це історія про легендарного американському музиканта – Джонні Кеша, про становлення його особистості, про непрості взаємини в сім'ї, про підводні камені, які зустрічалися герою на шляху до музичної кар'єри.
Фільм сподобався драматичністю і гарною грою акторів, музика стилю кантрі захопила ліричністю, слова пісень повні потаємних сенсів, які треба було почути.
Після перегляду глядачі фільму обмінялися думками про фільм. А ще відповідали на питання «кіно-вікторини», яка підтвердила, що всі були уважні – запам’ятали сюжет, імена головних героїв, факти з біографії музикантів.
Відвідування бібліотеки, перегляд фільму, гостинна атмосфера реально зменшують тривожність дніпрян, покращують настрій і знання англійської мови на слух.


фото  фото  фото  фото

 15 Червня 


Гуманітарна допомога – 10 000 грн. була зібрана  колективом Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія для постраждалих через підрив Каховської ГЕС  мешканців Херсонщини. 

На ці кошти було придбано: 100 баночок  м’ясних та рибних консервів, 30  - дитячого харчування, 20 коробок печива, 50 шестилітрових бутлів води, 70 пакунків вологих серветок (великих і малих).  

Фото

 15 Червня 


Покращити знання англійської у бібліотеці? Так, це можливо.

Продовжуємо спілкуватися англійською та грати в лексичні ігри в центрі «Вікно в Америку».
Гра «Табу» – це можливість для кожного гравця показити свої знання англійської мови та кругозір. Вітаємо пані Тетяну Кулик, переможницю в одинадцяти раундах гри!
Головним правилом гри «Табу» є пояснення групі загаданого слова (з набору карток різного рівня складності), але діє заборона на використання п’яти слів-табу, також перелічених на картці. Наприклад, треба пояснити слово «геній», не використовуючи слів «людина», «здібності», «інтелект», «талант» та «творити»? Або як пояснити слово «банан», не згадуючи, що це фрукт, і що він жовтий? Саме це і робили гравці.

фото  фото  фото  фото  фото

 15 Червня 


Пограти в детектива
Для дітей  БФ «Карітас» у Дніпрі бібліотекарі відділу читальних залів запропонували в незвичайну гру «BookPlay» на роль детектива. Була розіграна невеличка сценка про те, як головний детектив просить дітей стати його помічниками у розкритті складних справ. Кожне завдання мало свою книжкову основу. Читальний зал зробив підбірку цікавих детективних книг та настільних ігор, які відображали те, що повинен робити кожен детектив – збирати докази, аналізувати мотиви, вести слідство,  що допоможе дітям поглибити свої знання про детективний жанр. А настільна гра «Листи привида»  це був чудовий спосіб розважитися та провести час з користю для розвитку різних навичок.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 16 Червня 


Віртуальна подорож за позитивом.

Члени англомовного клубу «Добра розмова» наполегливо вчать англійську і культурні традиції англомовних країн світу. Цього разу вони були раді вітати свого давнього друга пана Еріка з Австралії, який нещодавно разом з дружиною на круїзному лайнері здійснив подорож у Нову Каледонію та Вануату. Для пана Еріка це був подарунок на День народження.
1,5 години члени англомовного клубу практикувалися у майстерності поставити цікаве доречне питання. І отримали на кожне питання відповідь.
Керівник центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко надала технічну підтримку доповідачу – проілюструвала розповідь фото і картами з Інтернету.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 16 Червня 


Із забуття в безсмертя

У відділі абонемента продовжує діяти книжкова виставка «Із забуття в безсмертя», яка знайомить з творчістю українських письменників 20-го сторіччя. Серед них Людмила Старицька-Черняхівська, донька письменника Михайла Старицького та молодшої сестри музики Миколи Лисенка. Творчість письменниці, сповнена ідеями самостійності України, була під забороною. Привертають увагу книги Володимира Голубоцького, який вивчав історію українського козацтва. Також на виставці представлені твори Василя Барки, Ігора Римарука, Остапа Назарука та інших «забутих» письменників.


фото  фото  фото

 16 Червня 


Протягом тижня в межах проекту «Читання в бібліотеці» проходили сесії для поціновувачів польської мови,англійської мови та літератури у відділі документів іноземними мовами.

              


фото  фото  фото  фото

 19 Червня 


В Канадсько-український бібліотечний центр (КУБЦ)завітали студентки культурологічного факультету НТУ «Дніпровська політехніка». Екскурсію бібліотекою для них організував краєзнавчий відділ ДОУНБ.  Гості дізналися про історію створення КУБЦ і про скарби діаспорної літератури, подарованої центру Канадським товариством приятелів України. Завідувачка КУБЦ Наталія Біловицька також розповіла студентам про деякі цікаві факти, пов’язані з нашим краєм і опубліковані в діаспорних виданнях.
  


 20 Червня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий кіноперегляд із циклу «Екранізовані опери та твори українських авторів». Співробітники відділу продемонстрували відвідувачам фільм «Москаль-чарівник», знятий за однойменною п'єсою Івана Котляревського у 1995 році на Національній кіностудії художніх фільмів ім. О.П. Довженка, а також підготували для ознайомлення видання про фільм й акторів, що знімалися у фільмі, та п’єсу І. Котляревського «Москаль-чарівник».


            

 20 Червня 


Студенти факультету систем і засобів масової комунікації ДНУ ім. Олеся Гончара побували на екскурсії в Канадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ). Вони дізналися про історію створення центру і цікавилися буквально всіма виданнями, які потрапляли їм на очі. І це не дивно, адже в бібліотеці багато унікальних діаспорних видань, яких не знайдеш в інтернеті. Допитливі майбутні журналісти ставили чисельні запитання завідуючій КУБЦ Наталії Біловицькій. Серед запитань були й несподівані. Зокрема, про те, що за цифри ставлять бібліотекарі на книжки і як створюється бібліотечний шифр
      


 20 Червня 


У відділі документів з питань мистецтва відбулася виставка-презентація «Яскрава ниточка любові біжить за голкою» Олени Лазько – переселенки з с. Великої Новосілки з Донеччини, яка захоплюється дослідженням української та грецької вишивки й вишиванням. Майстриня відтворює грецькі вишивки за зразками, які збирала в жінок, та за фотографіями з музеїв. Відвідувачам виставки Олени Михайлівна представила свої роботи та розповіла про своє захоплення й про те, з чого воно почалося. Співробітники відділу підготували для відвідувачів виставки тематичну добірку літератури, присвячену вишиванню.


                      

 21 Червня 


У Канадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ) відбулася зустріч з нагоди Дня батька. Слухали розповідь письменника-краєзнавця, співробітника нашої бібліотеки Миколи Чабана про видатних татусів. Захід розпочався із прослуховування пісні Олександра Білаша «Ровесники» - на слова Олександра Підсухи у виконанні Анатолія Мокренка. В ній йдеться про батьків, загиблих у Другій світовій війні, чиї літа «обірвав свинець». Вони так само, як і багато хто з нинішніх захисників України не бачили дитинства своїх дітей.  Микола Чабан розповів, якими батьками були такі видатні люди, як Марко Кропивницький, Гнат Хоткевич, Адріян Кащенко, Василь Біднов, Симон Петлюра, Степан Бандера та батько Махно. А завідувачка КУБЦ Наталія Біловицька зробила бібліографічний огляд виставки літератури за темою заходу (з фонду центру та краєзнавчого відділу ДОУНБ).


          

 21 Червня 


Студенти факультету систем і засобів масової комунікації ДНУ імені О. Гончара відвідали краєзнавчий відділ та редакційно-видавничий центр ДОУНБ, де ознайомились з сучасними методами популяризації краєзнавчої літератури та процесом створення бібліографічних видань.
    


 21 Червня 


Закінчився поточний навчальний рік і відбулася остання, дев'ята, зустріч у межах проєкту "Освіта онлайн", що започаткований Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою та Академією неперервної освіти. Формат Zoom дозволив у реальному часі спілкуватися з вчителями-предметниками шкіл області. Формат Zoom дозволив дізнатися про можливості доступу до фондів та каталогів у віддаленому режимі, можливість користуватися оцифрованими виданнями, формувати списки літератури, отримувати відповідь через віртуальну довідку, переглядати відео доробок бібліотеки, долучатися до сторінок бібліотеки у соціальних мережах, скористатися матеріалами з історії і сучасного розвитку Придніпровського краю на порталі «ДніпроКультура та долучитися до створення контенту порталу. Особливу увагу було приділено розділу «Україніка» – змістовному та корисному ресурсу для учнів та вчителів.

Фото 1  Фото 2

 21 Червня 


Англомовний кіноклуб: Правдива надихаюча історія.

В англомовному кіноклубі центру «Вікно в Америку» переглядали фільм-біографію «Серфер душі» (англ. Soul Surfer, 2011), події якого відбуваються на Гавайях.
Це надихаюча правдива історія серфінгістки-підлітка Бетані Гамільтон, яка втратила руку під час нападу акули та мужньо подолала всі труднощі, щоб знову стати чемпіоном завдяки своїй рішучості та непохитній вірі.
Поціновувачі англомовного кіно були вражені силою волі і характером головної героїні.


фото  фото  фото  фото

 21 Червня 


На полицях краєзнавчого відділу було представлено книжкову виставку-персоналію з циклу «Дніпропетровщина літературна» до 85-річчя від дня народження поета Сергія Романовича Бурлакова - «Закоханний у життя».


 22 Червня 


Єднаємося у грі!

Продовжуємо спілкуватися англійською та грати в лексичні ігри в центрі «Вікно в Америку».
Цього разу чередували  ігри «Яблука до яблук» та «Табу». Спочатку складали лексичні пари «іменник + прикметник». А потім  описували предмет чи явище і вгадували слова з набору «Табу».
На останок зустрічі привітали переможця Ярослава, який здобув перемогу у трьох раундах.
Гра із нетрадиційних засобів вивчення англійської мови стала звичним і необхідним. Гра допомагає покращити фантазію, увагу, уяву та пам'ять гравців.


фото  фото  фото  фото  фото

 23 Червня 


Протягом тижня в межах проекту «Читання в бібліотеці» проходили сесії для поціновувачів англійської мови та літератури у відділі документів іноземними мовами.


 23 Червня 


 Літо, море, спека, відпочинок з книгою

У відділі абонемента розгорнута книжкова виставка «Літо – це маленьке диво». Запропоновані видання допоможуть провести літні спекотні місяці з книгами, в назві яких є слово «Літо», або слова, які асоціюються з ним.  Літня добірка творів з цікавими сюжетами, загадковими історіями та пізнавальними фактами допоможуть вам відпочити і наповнити життя гарними емоціями.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 23 Червня 


Протягом тижня в межах проекту «Читання в бібліотеці» проходили сесії для поціновувачів англійської мови та літератури у відділі документів іноземними мовами.


фото  фото  фото  фото

 26 Червня 


Російська повномасштабна агресія вплинула на ментальне  здоров’я українців. Велика кількість людей була змушена покинути своє постійне місце проживання та переміститись до інших умовно безпечних регіонів. Основними супутниками українців у цей воєнний час стали надія і тривога. Найактуальніше  питання сьогодення – емоційна безпека людини, яка є складовою процесу взаємодії людини зі світом. У межах співпраці з Академією неперервної освіти фахівці ВНІіБ вдруге взяли участь у тренінгу «Вплив психо-технологій на емоційну безпеку фахівця  в умовах надзвичайних ситуацій», що діє за україно-швейцарським проєктом «Психічне здоров’я для України». Для педагогів було підготовлено список джерел з фондів ДОУНБ та книжковий огляд за темою «Ємоційна безпека особистості».


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 27 Червня 


  «Оберіг нашої державності» 

З нагоди святкування Дня Конституції України у відділі абонемента відбувся інформаційний дайжест. Відвідувачам бібліотеки презентували книжкову виставку видань, які відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України. Розповідь про історичні передумови прийняття Основного Закону України прослідковує шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України.


фото  фото  фото  фото

 27 Червня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся кіноперегляд із циклу «Екранізовані опери та твори українських авторів». Відвідувачам продемонстрували фільм «Конотопська відьма», знятий за мотивами однойменної повісті Г. Квітки-Основ’яненка у 1990 році. Співробітники відділу підготували для ознайомлення видання про акторів, що знімалися у фільмі, та твори Г. Квітки-Основ’яненка.

 


          

 28 Червня 


Якщо потрібно обрати одну книгу, яку має прочитати кожен українець, то це точно має бути Конституція України. Адже коли громадяни знають і відстоюють свої права, розуміють, які обов’язки мають перед державою, а держава перед ними, то така країна точно має майбутнє. З нагоди 27-ї річниці прийняття Конституції у Центрі правової інформації відбулася правова година «Конституція - фундамент суверенітету країни». Головний бібліограф Віра Піскун виступила з інформаційним повідомленням «Як створювалася Конституція», в якому окреслила історію створення головного правового документу держави, починаючи від Конституції гетьмана Пилипа Орлика 1710 р. староукраїнською мовою, яка є першою європейською конституцією, до чинної Конституції України. Також відбулася презентація популярного видання «Проста Конституція» - це цікава, ілюстрована книжка яка розрахована на широке коло читачів та простими словами розповідає про головні засади нашої української держави.

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 28 Червня 


28 червня у краєзнавчому відділі було розгорнуто історичний екскурс «Вимір історії часу». 
В цей день ми відзначаємо День Конституції України - свято, що символізує незалежність, свободу та демократію. У 1996 році Конституція була ухвалена Верховною Радою України і стала основоположним документом нашої країни.
Шлях до створення Конституції був непростим. Він почався у 1990 році з проведення Всеукраїнського референдуму, де майже 90% голосуючих підтримали створення самостійної держави та Конституції, що буде визначати її майбутнє.
Протягом трьох років відбувалися дебати та консультації, залучалися юристи та конституціоналісти. В результаті народ отримав Конституцію, яка закріплює наші права та обов'язки, забезпечує принципи демократії й свободи.
Сьогодні ми вшановуємо цей документ, що є фундаментом нашого суспільства. Нехай Конституція України завжди залишається символом нашої єдності, сили та прогресу. Зичимо всім громадянам нашої країни миру, процвітання й гармонії!


 28 Червня 


«Основний закон демократичної держави».  До Дня Конституції у Канадсько-українському центрі відбулася інформаційна година - знайомство із діаспорною і сучасною літературою про правові засади демократичної країни. 
                


 28 Червня 


28 червня ми відзначаємо 27-у річницю прийняття Конституції України. Правовий колаж «Конституцію держави оголосила нація» представляє статті з періодичних видань, що роз’яснюють основні положення Основного  закону України.  
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 28 Червня 


Літературні герої діють!

В англомовному кіноклубі центру «Вікно в Америку» переглядали фільм «Ліга видатних джентльменів» (The League of Extraordinary Gentlemen, 2003).
Цей фільм – симпатична та драйвова суміш бойовика та фентезі, замішана на основі романів та оповідань британських та американських класиків. А ще це сильна мотивація до читання художньої літератури!
На порозі ХХ століття в Лондоні організовується Ліга видатних джентльменів. Її мета – боротьба зі злісним Привидом, який намагається почати світову війну. До Ліги входять колоритні літературні персонажі того часу, включаючи капітана Немо, Людину-невидимку, Доріана Грея, доктора Джекіла і Тома Сойєра.
Поціновувачі англомовного кіно зосереджено слідкували за перебігом сюжету і хвилювалися за героїв та долю Світу.


фото  фото  фото

 29 Червня 


Гра допомагає покращити фантазію, увагу, уяву та пам'ять гравців.

Продовжуємо спілкуватися англійською та грати в лексичні ігри в центрі «Вікно в Америку».
Цього разу обрали ігрові набори «Яблука до яблук» та «Табу». Гравці складали  пари «іменник+прикметник» та загадували/описували слово-загадку. Гра тривала 1,5 години і знову була емоційна.


фото  фото  фото  фото

 30 Червня 


Протягом тижня в межах проекту «Читання в бібліотеці» проходили сесії для поціновувачів англійської мови та літератури у відділі документів іноземними мовами.


фото  фото

 30 Червня 


А Ви знали про існування острову з назвою Кенгуру? ;-)

Члени англомовного клубу «Добра розмова» наполегливо вчать англійську і культурні традиції англомовних країн світу. Сьогодні радо вітали австралійця пана Еріка Неллера. Приємним сюрпризом стала розповідь про острів Кенгуру біля Південно-Західного узбережжя Австралії. Це просто суцільний острів-заповідник – рай для таких тварин як кенгуру, морські котики та коали. Кілометри білосніжних пляжів належать цим тваринам і птахам. Туристи приїжджають туди лише «спостерігати природу».
Пан Ерік живе на східному узбережжі Австралії, то там є пропозиція для туристів – «спостерігання за китами» / Whale Watching. Пані Світлана У. проілюструвала розповідь фото з інтернету. Деякі з них були особливо вражаючими, коли у кадрі зустрічалися урбаністичні елементи (будинок Сіднейської опери) та грайливі величезні кити.
Як добре мати такого друга-волонтера, який співчуває боротьбі українського народу проти російської агресії і підтримує, як вміє, своїх українських друзів.

фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека