Протягом мiсяця 


До 150-річчя від дня народження відомого художника й мистецтвознавця Миколи Прахова у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено видання, в яких йдеться про митця та його родину.


        

 Протягом мiсяця 


Пам'ятаємо, тому і перемагаємо!

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-документальну виставку англомовних видань, в яких істориками і митцями досліджено події Другої світової війни (1939-1945 рр.). Народи Європи пережили найбільшу війну-трагедію ХХ століття. 8 травня весь світ відзначає День пам’яті і примирення з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни. Люди з розумом і чуйним серцем пам’ятають, і не готові миритися з військовою агресією РФ проти України, яка зруйнувала крихкий мир Європи.
Всі видання, документи та dvd-фільми будуть корисні тим, хто вивчає англійську мову, та покращує навички читання і спілкування.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. 
Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, які готові для стажування за кордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США,  викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. 
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Джерела патентної інформації

Відвідувачі знаходили необхідну інформацію у фонді патентної документації та періодичних виданнях!



  фото  фото  фото

 1 Травня 


 В межах роботи Центру європейської інформації у  відділі документів іноземними мовами можна ознайомитися з інформаційною євротекою  «Перемога України – мир для всієї Європи». Всі інформаційні матеріали присвячені матеріальній та духовній підтримці України,  українських збройних сил, українського народу в часи рашистської навали. Матеріали оновлюються щотижня.
фото


 1 Травня 


Учений секретар Юлія Зюлева взяла участь у вебінарі за темою: «Антифейкова гра «НотаЄнота»: розвиваємо медіаграмотність і критичне мислення педагогів та школярів». «НотаЄнота» – це командна гра для учасників віком від 14 років. Мета гри – розвивати критичне мислення та на основі реальних кейсів показати, як працюють фейки та дезінформація, навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям.

 2 Травня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий кіноперегляд із циклу «Екранізовані опери та твори українських авторів». Відвідувачам цього разу представили фільм-виставу театру ім. І. Франка «Бесталанна», знятий за однойменною драмою І. Карпенка-Карого у 1966 році. Співробітники відділу підготували для відвідувачів кіноперегляду драму І. Карпенка-Карого «Бесталанна» та видання, в якому представлено короткі біографічні відомості про акторів, що знімалися у фільмі.


              

 2 Травня 


У відділі читальних залів для учасників Університету третього віку відбулась лекція за темою "Гендерна рівність та недискримінація жінок", яку провела представник Міжнародного комітету порятунку (IRC) у Дніпрі. Були розглянуті питання за темою та  надання  безкоштовних послуг та сервісів, соціальної підтримки, які стосуються щодо прав жінок та дівчат.
фото 1  фото 2


 2 Травня 


У відділі читальних залів продовжується зустріч фахівців-психологів щодо надання  мешканцям міста психологічної підтримки від Міжнародної організації Солідарності TGH, яка своїх програмах інтегрує допомогу в надзвичайних ситуаціях, психосоціальну реабілітацію, використовуючи комплексний підхід, як для груп, так і окремим особам.


фото 1  фото 2

 2 Травня 


На черговому засіданні клубу «Пізнай себе»  учасники прослухали лекцію та дискутували за темою «Релігії світу». Важливою віхою в історії релігії стало виникнення світових релігій, що на відміну від релігій етнічних та регіональних набрали міжнаціонального характеру. Буддизм, християнство та іслам — це підсумок тривалого розвитку політичних, економічних та культурних контактів між різними країнами та народами. Ці релігії принесли уявлення про рівність єдиновірців, про можливість виходу за межі певних традиційних культур, пов’язаних з національно-державними ідеологіями. Космополітичний характер світових релігій дав їм змогу перетнути державні кордони. До уваги присутніх була представлена література з даної теми. 


фото 1  фото 2  фото 3

 2, 9, 11, 16, 18, 23, 30 Травня 


«Англійська у колі друзів»

Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM.
Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, 
обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими ілюстраціями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Травня 


 3 травня до Всесвітнього дня свободи преси у відділі періодики розгорнуто тематичний перегляд «Репортери без кордонів».  
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото 6


 3 Травня 


В межах роботи Центру європейської інформації була проведена інформаційна година, присвячена Дню конституції Польщі. Це свято на державному рівні започаткували в 1919 році. До уваги користувачів було запропоновано декілька цікавих фактів про Конституцію Польщі.


фото  фото  фото  фото

 3 Травня 


Пригоди і кохання у Монтані.

Так співпало, що в День штату Монтани в англомовному кіноклубі центру «Вікно в Америку» завершили переглядати фільм «Заклинач коней», події якого відбуваються на ранчо у Монтані. Сучасна і вибаглива жінка з Нью-Йорку знайшла особисте щастя і вилікувала психологічну травму доньки на тлі прекрасних краєвидів штату гір і долин.
Поціновувачі англомовного кіно з хвилюванням переглянули драму в стилі вестерн і обговорили фільм відомого і визнаного кінокритиками кінорежисера Роберта Редфорда. Режисер одночасно виконує і головну роль заклинача коней.
Спочатку здається, що фільм буде важким, бо на початку фільму трапляється трагедія і це не віщує легкого перегляду, проте далі фільм стає просто неймовірним – добрим, зворушливим та хвилюючим. Прекрасна у фільмі гра акторів. Роберт Редфорд просто неповторний. Відмінно зіграли у стрічці також С. Йоханссон, Кр. С. Томас та С. Нілл. Одним словом, це справді гарний фільм, міцний, якісно зроблений та душевний.
Відвідування бібліотеки, перегляд фільму, гостинна атмосфера реально зменшують тривожність дніпрян та покращують настрій.
фото  фото  фото  фото

 3 Травня 


Інформаційнійна година

Була присвячена визначенню, якої ролі набуває культура читання в сучасному інформаційному середовищі. В останні десятиліття все більш суперечливим предметом наукових дискусій є доля книги й читання в сучасному суспільстві. Існує думка, що поняття цінності культури читання знижується, позиція читача соціально менш престижна, аніж користувача електронних ресурсів або ж глядача. Зростання обсягів інформаційних потоків веде до прагнення оволодіти більшою кількістю інформації, що породжує особистісні й суспільні деформації. Культура читання – це шлях розвитку якісних аспектів споживання інформації. Працівниками відділу були презентовані сучасні цікаві книжки.

фото    фото  фото  фото

 4 Травня 


Сучасна бібліотека являє собою соціально-комунікаційний комплекс, який в умовах інформаційного суспільства розглядається як інтелектуальний простір, заповнений різноманітними інформаційними ресурсами, сервісами та послугами. «ДОУНБ – складова інформаційного простору регіону» - саме під таким гаслом пройшов комплексний захід для студентів 4 курсу факультету «Системи і засоби масової комунікації» Дніпровського Національного університету. Завідувачка ВНІіБ Ірина Барабан розповіла про історичний шлях і сучасний стан розвитку обласної бібліотеки. Головний бібліограф Віра Піскун ознайомила майбутніх журналістів з документально-інформаційними можливостями бібліотеки, її сервісами, ресурсами та електронними каталогами. Студенти отримали консультацію про можливість використання інформаційних ресурсів ДОУНБ у навчальній та професійній діяльності журналіста. В межах оглядової екскурсії студенти відвідали сектор рідкісних  і цінних документів та завітали до відділу читальних залів. Молодь була приємно вражена бібліотечними технологіями, відкритими книжковими зонами та комфортними читацькими залами.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 4 Травня 


Для учасників Університету третього віку у відділі читальних залів відбулась лекція за темою «Гендерна рівність у рекламі», у якій оповідач роз’ясняв різні моменти щодо використання жіночих образів у рекламі і як треба відстоювати порушення прав жінок по цьому питанню.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 4 Травня 


На екскурсію до відділу завітала студентська молодь, якій було цікаво дізнатись про послуги читального залу та про креативну роботу з молоддю.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 4 Травня 


Бібліотека  студентам!

Для студентської  молоді ВПУ №17 було проведено інтерактивний захід  «Читанні як хобі» з метою допомогти краще зрозуміти, як можна використовувати бібліотечні ресурси та послуги. Показані можливості відділу читального залу , які  пропонують для молодді.  Учасники мали змогу ознайомитися зі збірками творів класиків світової літератури та сучасними бестселерами , також дізнатися більше про різноманітні теми книжкових жанрів та можливості настільних ігор, які поліпшують занурення у ту чи іншу літературну історію.

фото 1  фото 2  фото 3

 4 Травня 


Спілкування з користю.

Продовжуємо спілкуватися англійською та грати в лексичні ігри в центрі «Вікно в Америку».
Цього разу обрали карти з гри «Активуй» / Activate. Гравці по черзі відповідали на питання, а бажаючі могли додавати по суті питання. Так захопилися, що на питання з карти вже й і увагу не звертали. Найбільше уваги і питань дісталося пану Антону, всім сподобався його зрозумілий акцент і м’яка вимова. Він радо поділився своїм 10-річним досвідом вивчення англійської мови. Зі знанням англійської добре подорожувати – Антон відвідав 30 країн світу.


фото  фото  фото  фото  фото

 5 Травня 


Сьогодні в стінах краєзнавчого відділу відбулась чергова зустріч регіонального онлайн проєкту «Краєзнавчий календар: визначні особистості й події». Микола Петрович Чабан представив присутнім на заході доповідачку - Віру Андріївну Аннусову, методистку відділу науково-просвітницької та методичної роботи КЗ Музей спротиву Голодомору" ДМР.
Пані Віра виступила з доповіддю "Спогади – дорогоцінні камені пам'яті. Теорія та практика роботи зі спогадами старожилів".
Віра Андріївна розповіла, як важливо зберігати спогади людей похилого віку, які пам’ятають багато подій зі свого життя. Без збереження історії пам’яті неможливе відтворення історії людства.

  

 5 Травня 


Наші можливості - ваш результат

У межах співпраці з соціальними партнерами  для педагогічного колективу Коледжу економіки та бізнесу Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, співробітники відділу читальних залів провели невеличкий семінар. Він був присвячений інформаційним технологіям в бібліотеці, які включають в себе всі технічні засоби та програмні продукти, що застосовуються для поліпшення і підвищення ефективності роботи користувачів і допомогають їм залучати додаткові ресурси для вивчення та дослідження різних тем.


фото 1

 5 Травня 


Навчитися спілкуватися англійською мовою зі своїми однолітками є  метою, задля якої наші юні читачі збираються кожного тижня. Декого з них супроводжують батьки, вони опановують методику викладання англійської. Сесії проводить Олександра Миргородська, модераторка клубу і співробітниця ВДІМ ДОУНБ. Наполегливо тренуємося з граматики, вивчаємо вірші сучасних англомовних авторів, не забуваємо про вивчення цитат з класичних творів, знайомимося з культурологічною інформацією англомовного світу – ось і набирається матеріал для того, щоб знати, що сказати співрозмовнику, а також як це оформити.


фото  фото

 5 Травня 


Тепла погода – добра нагода попрацювати в саду.

Щоп’ятниці члени англомовного клубу «Добра розмова» наполегливо вчать англійську і культурні традиції англомовних країн світу. Сьогодні практикувалися у майстерності світської розмови – зустрілися, привіталися один з одним, перепитали один одного про новини і важливі події, запитали один в одного про плани на вихідні.
Життя в Україні триває – працюємо, пам’ятаємо про хобі, прогулянки весняними парками, фізичні вправи і читання.


фото


 5 Травня 


Сьогодні в Україні немає людини, яка б не чула слово «безбар'єрність». Про неї говорять політики, активісти і пересічні громадяни. Безбар’єрність – це вимога часу та базова необхідність для мільйонів українців. Впровадження стандартів безбар’єрного суспільства відкриває можливості для всіх людей, включаючи осіб з інвалідністю, старших людей, батьків з дітьми реалізувати себе, розкрити свій потенціал. У межах інформаційно-просвітницької компанії «Бібліотека – територія без бар’єрів» в Центрі правової інформації з нагоди Міжнародного дня боротьби за права осіб з інвалідністю відбулася правова зустріч, яка включала консультацію «Конвенція про права осіб з інвалідністю: гідність і справедливість для всіх», презентацію видання «Довідник безбар’єрності» та Інфо-теки «Безбар’єрність як державна політика». В ході заходу всі присутні дізналися історію руху людей з інвалідністю протягом другої половини ХХ ст., розглянули правовий доробок, набутий в ході проведення Десятиліття інвалідів (1983-1992), ознайомилися з засадами Конвенції про права осіб з інвалідністю, переглянули законодавчі документи, прийняті в Україні на виконання Конвенції, що склали Інфо-теку «Безбар’єрність як державна політика». Увазі присутніх було представлено «Довідник безбар’єрності» та оглянуто його розділи.


Фото 1  Фото 2  Фото 4  Фото 5  Фото 5  Фото 6

 8 Травня 


8 травня у відділі періодики користувачам пропонується історичне занурення «Війна – сумніше слів немає», присвячене Дню пам’яті і примирення.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото10

 8 Травня 


Для педагогічного колективу Коледжу економіки та бізнесу  була проведена інформаційна година, де розповідалось  як  бібліотека через сучасні платформи працює з молоддю і як вона  через креативні методи може отримати цікаву тематичну інформацію як для навчання, так для загального розвитку. 
фото 1  фото 2  фото 3


 8 Травня 


Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
До цієї пам’ятної дати у краєзнавчому відділі ДОУНБ була організована інформаційна година «Пам’ять заради майбутнього», на якій відбувся перегляд відеоролика «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», створений у межах відеопроєкту «Війна і міф» Українським інститутом національної пам'яті. Також були представлені книги з фонду відділу присвячені долі наших земляків, що жили в той нелегкий час і пізнали ціну окупації.

  

 8 Травня 


Пам'ять живиться знаннями

В День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років, в центрі «Вікно в Америку» відбулася інформаційна година «Пам’ятаємо і перемагаємо!». Присутні переглянули просвітницьке відео та ознайомилися з англомовними науковими виданнями-дослідженнями Другої світової війни.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 8 Травня 


 «Мужність і відвага крізь покоління»

Відділ абонемента вшанував пам'ять усіх, чиї життя забрала Друга світова війна. В цей день користувачі бібліотеки долучалися до історичної подорожі «Мужність і відвага крізь покоління» (проєкт «З Україною в серці»). Відвідувачі прослухали розповідь бібліотекаря про героїчні події минулого і сьогодення, познайомилися з книжковою викладкою за темою заходу і переглянули ролики відеопроєкту «Війна і міф».


фото  фото  фото

 9 Травня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся кіноперегляд із циклу «Екранізовані опери та твори українських авторів». Відвідувачам продемонстрували фільм «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці», знятий у 1978 році за однойменною драмою М. Старицького. Співробітники відділу підготували для відвідувачів кіноперегляду драму М. Старицького «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці» та видання, в яких йдеться про акторів, що знімалися у фільмі.


              

 9 Травня 


Для студентської  молоді ВПУ №17 було проведено інтерактивний захід  «Читанні як хобі» з метою  покращення користовування бібліотечними ресурсами та послугами бібліотеки. Учасникам запропоновано ознайомитися зі збірками творів класиків світової літератури та сучасними бестселерами , також дізнатися більше про різноманітні теми книжкових жанрів та можливості настільних ігор, які поліпшують занурення  у будь-яку літературну історію.
фото 1  фото 2  фото 3


 9 Травня 


У відділі читальних залів на черговому засіданні творчої майстерні «Амігурумі» вчилися в'язати іграшкові вироби для малечі.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 9 Травня 


У відділі читальних залів продовжується безкоштовна психологічна підтримка для бажаючих мешканців міста. Консультацію проводять фахівці-психологи Міжнародної організації Солідарності TGH, яка у своїх програмах інтегрує допомогу в надзвичайних ситуаціях, психосоціальну реабілітацію, використовуючи комплексний підхід, як для груп, так і окремим особам.


фото 1  фото 2

 9 Травня 


Відвідувачі бібліотеки взяли участь у комплексному заході до Дні Європи. Для них була проведена низка заходів: зустріч-бесіда «Єдність, яка наближає мир», де учасники говорили про потужну політичну, фінансову та гуманітарну допомогу країн ЄС.
фото  фото  фото


 9 Травня 


  У відділі абонемента відбулася мультимедійна експрес-подорож «Європа – з Україною в серці» для учнівської молоді. Мандруючи паралелями та меридіанами Європи, молодь дізналася більше про історію її розвитку та про культурно-історичні традиції європейських народів, які підтримують українців у цей непростий час.


 

фото  фото

 10 Травня 


Черговий майстер-клас для всіх бажаючих  навчитись в’язати гачком.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 10 Травня 


До бібліотеки з подарунком завітав Анатолій Дубовік незалежний дослідник історії анархічного руху в Україні, який передав бібліотеці історико-краєзнавчий науковий альманах «Південний захід Одесика». Особлива увага в цьому історичному дослідженні привертається щодо історичного коріння та передумов формування визвольного руху українців за свободу, незалежність та соборність, зокрема таке дослідження як «Історія формування Чорноморського козацького війська» , «У битві за імперію; російські наративи проти історичних реалій» та інші питання, також на читача чекають нові цікаві матеріали і відкриття у розділах « Одеські старожитності», «Студентська трибуна», «Краї в епоху диктатур» тощо. Важливо об’єктивно усвідомлювати уроки минулого та оцінювати події сьогодення. Це видання буде цікавим  як науковцям, так і  всім, хто цікавиться історією України.
 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 10 Травня 


Ситуація, коли знання психології не допомогли…

В англомовному кіноклубі центру «Вікно в Америку» відбувся перегляд фільму-трилеру «Що приховує брехня» (What Lies Beneath, 2000). Глядачами сьогодні були лише жінки, то ж вони одностайно були на боці головної героїні – жінки Клер, якій зраджував чоловік. Події фільму розвивалися надто драматично. Звичного американського «хепі-енду» не було.

фото  фото  фото

 10 Травня 


 На черговій зустрічі в українському розмовному клубі «Паляниця» слухали розповідь письменника-краєзнавця, лектора нашої бібліотеки Миколи Чабана про репресованого письменника Бориса Тенету (справжнє ім'я Бори́с Йо́сафович Гурі́й). Український поет та прозаїк з когорти Розстріляного відродження народився на Катеринославщині 8 квітня 1903 року, працював у Катеринославі (нині - м. Дніпро) та Києві, загинув 6 лютого 1935 у київській в’язниці НКВС.
Завідувачка КУБЦ Наталія Біловицька ознайомила присутніх із літературою про Бориса Тенету з фондів центру та краєзнавчого відділу ДОУНБ. Зокрема, це спогади про поета літературознавців Григорія Костюка та Бориса Антоненка-Давидовича, а також нашого земляка, брата оперної співачки Марії Сокіл-Рудницької Василя Сокола, це й окремі прозові та поетичні твори Бориса Тенети, видані в діаспорних та сучасних виданнях. 
Для дискусійного обговорення «паляничанам» був запропонований перегляд відео про висловлення, які вкоренилися в нашу мову з радянських часів. І насамкінець учасники клубу традиційно пограли у гру на знання української лексики.


            

 11 Травня 


Натхнення незламної нації у воєнний час.
Життя під час війни змінює людей, адже війна випробовує нас. Щоб допомогти людям вийти з тривожного стану, знайти  бажання для творчості, нових знайомств,  бібліотекар відділу читальних залів Касьян Юлія проводить майстер-клас в творчій майстерні «Амігурумі» по в’язанню гачком іграшкових виробів. І результати не змусили себе довго чекати. Учасниця майстер-класу Нещиренко Валентина Іванівна створила чудові патріотичні іграшки. Вона подякувала Юлії  за те, що до неї знову повернулося натхнення і прагнення до активного життя.



 11 Травня 


У відділі читальних залів для студентської молоді була  проведена онлайн-зустріч за темою  "Ніколи не піздно вчитися ", яка мала на меті підтримати інтелектуальний розвиток молоді, допомогти зрозуміти, які навички є необхідними для розвитку в різних галузях. Через презентацію  учасники  почули про нові можливості та перспективи, які відкриваються зараз і в майбутньому. Такі зустрічі є дуже корисними, оскільки надають молоді можливість знайти джерело навчання і використати  свої знання з професіоналами з різних галузей та визначитися, які навички необхідні для досягнення успіху в сучасному світі. Також слухачі були ознайомлені з можливостями та послугами бібліотеки і як вони можуть ними скористатися.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 11 Травня 


Спонтанне спілкування в ігровому клубі.

Продовжуємо щочетверга спілкуватися англійською та грати в настільні ігри в центрі «Вікно в Америку».
Використали  ігровий набір «Картки Кетті», спеціально створений для вчителів англійської мови. На картках – 270 питань. Картки з підказками призначені для сприяння природному, спонтанному та індивідуальному спілкуванню в класі, або групі. Вони ідеально підходять для розминки перед уроком. Питання спеціально створені, щоб спонукати до веселих і цікавих роздумів на різноманітні теми, які стосуються учнів старших класів початкових класів і дорослих.
Посібник для вчителя, що входить до комплекту, містить ефективні поради та десятки вправ та ідей щодо використання карток.



фото  фото  фото  фото  фото  фото


 11 Травня 


Відбулась чергова онлайн-зустріч у межах регіонального проєкту «Письменник у бібліотеці: знайомтесь. До краєзнавчого відділу ДОУНБ завітала Оксана Олександрівна Ігнатенко – сучасна поетка Придніпров’я, журналістка, членкиня НСПУ.
Оксана Ігнатенко є редакторкою 24 дитячих книжок серії «Молода муза», лауреаткою акції «Гранти для творчої молоді» у 2004, 2005 роках. Її вірші публікуються в педагогічній газеті «Джерело» та журналі «Бористен». Член НСПУ з 2003 р. Творчий доробок О. Ігнатенко складають поетичні збірки «Тернова гілочка» (1999), «Спасибі небові за тишу» (2000), «Співучий дощ» (2000), «Профіль епохи» (2002), «Зелена неділя» (2003).
Під час творчої зустрічі пані Оксана ознайомила присутніх з поетичними збірками, автором яких вона є та зачитала свої улюблені вірші.


 З 11 по 12 Травня 


Учений секретар Юлія Зюлева взяла участь у воркшопі "Інклюзія в культурі для відновлення та стійкості спільноти". Під час воркшопу були розглянуті питання інклюзії, охорони нематеріальної культурної спадщини і як це сприяє соціальному включенню. Розглянули оцінку потреб, як основоположний крок для досягнення інклюзивності.
фото 1  фото 2


 12 Травня 


14 травня Україна відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
До цієї пам’ятної дати у краєзнавчому відділі відбувся кіноперегляд документального фільму «Праведники» (2019), а також присутні ознайомились з літературою, присвяченою постатям Праведників народу світу – мешканцям та уродженцям Дніпропетровської області, які у період Другої світової війни в умовах надзвичайної небезпеки, ризикуючи своїм життям та життям своїх рідних, рятували євреїв, які стали жертвами нацистського геноциду.

    

 12 Травня 


 Напередодні Дня матері у відділі абонемента для учнівської молоді відбулася літературно-музична година «З родини йде життя людини». Бібліотекарі розповіли про історію свята, зачитали вислови видатних людей про жінку, презентували книжкову виставку «Найрідніша людина у світі». На заході демонструвалося святкове відео про жінку – матір, жінку – берегиню роду, прозвучало багато теплих щирих віршів про мам та для мам. Всі бажаючі мали змогу переглянути відео та представлену літературу.


фото  фото  фото  фото

 12 Травня 


У відділі документів іноземними мовами відбулося  чергове засідання клубу «English Readers Club», присвячене Дню матері.


фото  фото  фото

 12 Травня 


Презентація англомовної версії розділу «Україніка».

Активісти англомовного клубу «Добра розмова» ДОУНБ обізнані в історії світу і України, що багато разів демонстрували під час зустрічей. Тож Олександра Миргородська презентувала їм великий проєкт своїх перекладів англійською для розділу «Україніка» на сайті «Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки».

фото  фото  фото

 12 Травня 


З нагоди Дня матері у відділі читальних залів відбулась презентація книжкової інсталяції «Серце мами завжди з нами». На виставці провідним бібліотекарем відділу була представлена галузева література з психології та педагогіки, яка може бути корисною для виховання дітей та вивчення правильних відносин матері з дітьми, також художні твори, в яких головною героїнею є матусі. Це твори таких авторів як  Еймі Маллой «Ідеальна мати», Емма Доног’ю «Кімната», Світлана Талан «Матусін оберіг», художньо-публістичне видання  Антолія Добрянського «Листи до матері», Каролін Ельячефф «Доньки-матері. Третій зайвий» тощо. Додатково виставка інстальована цитатами та побажаннями до матусь.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 12 Травня 


Захід «BookPlay» з популяризації читання може бути чудовим засобом для привернення уваги до важливості книг та розвитку свідомого читацтва. Бібліотекар відділу читального  залу  провів  для студентів ВПУ №17 інтеактивну гру , в якій  учасники мали можливість ознайомитися з новими книжковими творами та авторами, взяти участь у ігровому форматі, який стосуються значення читання для розвитку особистості. В рамках заходу були організовані тематичні настільні ігри за книжковими бестселерами. Була проведена дискусія з приводу того, як читання може сприяти розвитку креативності та навичок мислення.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 15 Травня 


Європа стоїть пліч-о-пліч з Україною.

Відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у  становленні  України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. З нагоди цього свята співробітники відділу читальних залів завітали до студентів ВПУ 17. На зустрічі обговорювались теми історії свята та країн Європи. Розглядались умови формування єдиного європейського простору та ролі в ньому України.



фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 15 Травня 


   
До 150-річчя від дня народження українського державного та політичного діяча, воєначальника, гетьмана України Павла Скоропадського у відділі абонемента представлена виставка-портрет «Останній гетьман України». Документи виставки знайомлять з біографією П. Скоропадського, науковими розвідками істориків, іншими публікаціями та статтями.


фото

 15 Травня 


 У Канадсько-українському центрі за допомогою книжково-журнальної  виставки «Скоропадський та його «українська держава» відбувся історичний екскурс у перші десятиліття минулого сторіччяУ 150-річчя державного і військового діяча гетьмана Павла Скоропадського варто згадати про здобутки і помилки державних діячів того часу на шляху розбудови незалежної України.  
              


 16 Травня 


У відділі документів з питань мистецтва до Міжнародного дня музеїв відбулися відео-подорож та тематичний огляд видань «Знайомство з музеями України», під час яких відвідувачам продемонстрували Музей бурштину в м. Рівному, Національний музей народної архітектури та побуту України й Музей писанкового розпису в м. Коломиї, представили видання про музеї України з фонду відділу.


            

 16 Травня 


В межах навчально-просвітницького проєкту «Європейська вервечка» ЦЄІ КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека» та КЗО «Дніпровський ліцей № 22 ДМР» учні разом зі своїм вчителем англійської мови Валентиною Швидкою та модераторкою проєкту Олександрою Миргородською  здійснили подорож Великою Британією.
фото  фото  фото


 16 Травня 


Напередодні Дня вишиванки сектор рідкісних та цінних документів, у співпраці з відділом читальних залів, провели для дитячої аудиторії  благодійного фонду «Карітас» інтерактивно-пізнавальний захід "Візерунки мого серця"
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 17 Травня 


Загальновідомо, що найбільш ефективним методом запобігання екологічним катастрофам є методи спостереження за станом довкілля. Як альтернативна традиційним методам спостереження за станом агросистем в умовах збільшення антропогенного тиску продовжує розвивається концепція агроекологічного моніторингу. У відділі періодики, використовуючи статті з періодичних видань, підготовлено інформ-дос’є за темою «Агроекологічний моніторинг в інтересах сталого розвитку».
фото  фото  фото    фото  фото


 17 Травня 


Англомовний кіноклуб: Пригоди дівчинки, яка багато читала…

В англомовному кіноклубі центру «Вікно в Америку» відбувся перегляд фільма-екранізації «Матильда» (Matilda, 1996). Картину знято за книгою іронічного Роалда Даля.
Це американський фільм для сімейного перегляду в жанрі фентезі та комедії одночасно. Режисер картини Денні Де Віто також зіграв одну з ролей. Фільм торгається проблем виховання дітей, байдужості у родинних стосунках, шкідливості «виховання телевізором», педагогічних талантів вчителів,  дарує надію одиноким, не зігрітим теплом і увагою дітям.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 17 Травня 


У відділі читальних залів до Дня Європи відбулась онлайн-зустріч зі студентською молоддю коледжу культури та мистецтв ДФМХКК за темою «З Європою разом». В рамках інформаційної локації присутнім була представлена презентація про історію створення Ради Європи заради миру та єдності на континенті, про Європейські інститути  та їх роль в вирішені  різноманітних питаннь щодо до захисту прав та свободи людей тих країн, які входять в Європейську спільноту і   всі ці інститути  мають свої законодавчі документи,  цілі та  завдання працювати на благо людей. Також відбувся діалог  зі студентами про те, як вони бачать інтеграіцю України в сім’ю Євросоюзу і що потрібно зробити Україні для цього кроку. 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 17 Травня 


У відділі читальних залів за підтримки організації Безпечний простір для жінок і дівчат «Вільна» для студентської молоді  1 групи  Поліграфічного училища ( ПУПІТ) відбулась інформаційна сесія "Що таке гендер та гендерна рівність?". Спілкування пройшло у невимушено формі із чаєм та смаколиками. Всі отримали у подарунок екологічні сумки, абонемент на відвідування занять від зазначеної організації, а найактивніші учасники були винагороджені книгами. Дві книги можна тепер взяти для читання у бібліотеці училища.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 17 Травня 


Візерунки мого серця
Бібліотекарі - обізнані, активні і мобільні, готові працювати не лише в бібліотеці, а й прийти до свого читача будь-куди, тим більше, до малечі. У "Просторі дружньому до дитини" влаштували для малюків інтерактивну подорож у історію вишиванки. "Візерунки мого серця", а саме так називався наш пізнавальний захід, дуже сподобався всім учасникам. Діти дізналися про стилі цього традиційного українського одягу, а також створили свої власні візерунки на вишиванці. Як мінімум це - красиво! Крім того пам'ятати про своє коріння - це дуже велика сила! А ми тих сил потребуємо, щоб повернути мир в Україну.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 18 Травня 


Українська вишиванка – це оберіг, символ краси, міцного здоров'я, щасливої долі, вірності та любові... В останні роки вона ще й стала символом патріотизму та національного духу нашого народу. У цей сонячний і теплий день до Дня вишиванки з концертною програмою до відділу документів з питань мистецтва завітав гурт «Вишиванка» з м. Кам’янського, який виконав для відвідувачів бібліотеки українські пісні. В читальній залі розгорнули виставку робіт Єрмошиної Віри Кузьмівни, серед яких чоловічі, жіночі та дитячі вишиванки, вишиті рушники тощо. Співробітники відділу підготували для читачів видання, в яких йдеться про історію вишивання та символіку української вишивки, про традиції та регіональні особливості української народної вишивки, альбоми зі зразками вишивок тощо.


                                

 18 Травня 


До Дня вишиванки у секторі рідкісних і цінних документів розгорнуто інсталяцію «У візерунках долі». Відвідувачі сектору дізнались про історію вишивання, ознайомились із символікою української вишивки та переглянули унікальні зразки вишивок різних регіонів нашої країни.
фото    фото


 18 Травня 


У відділі читальних залів для учнівської молоді сш22 відбулась інформаційна година «Європейська історія успіху». В рамках цієї зустрічі для слухачів була представлена презентація за темою «Сталий розвиток і  роль України в цьому». Розказана історія створення Європейського союзу та показаний відео-ролик про цікаві факти історії  Ради Європи. Учні представили свої  тематичні малюнки,  відповідали на поставлені їм запитання щодо їх бачення «Якою вони бачать Україну в Євросоюзі і що потрібно для цього   зробити?» та міркували про роль молоді  на  шляху розвитку нашої країни  в цьому напрямку.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8


 18 Травня 


Чергова сесія англомовного клубу відділу документів іноземними мовами була присвячена вишиванці, її історії і сучасності.


фото  фото  фото

 18 Травня 


     
До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу у відділі абонементу була проведена інформаційна година «Право на пам’ять». Під час заходу діти ознайомилися з подіями 1944 року в історії кримськотатарського народу, під час яких майже 200 тисяч людей втратили свій дім, а ще тисячі – загинули.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 18 Травня 


У межах обласних курсів підвищення кваліфікації «Публічні бібліотеки в інформаційному просторі регіону:  напрямки діяльності та стратегія розвитку» фахівці ВНІіБ зустрілися з завідувачками (бібліотекарями) відділів обслуговування міських та селищних територіальних громад області. Завідувачка відділом Ірина Барабан виступила з повідомленням «Вебліографія – як засіб сучасної Інтернет-навігації», а головний бібліограф Віра Піскун з презентаціями «Бібліографічний посібник: від теорії упорядкування до практики промоції» та «Календарь – літописець часу». Теоретичні засади та бібліографічні практики бібліографів ДОУНБ стануть у нагоді бібліотечним фахівцям області 

  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 18 Травня 


До Всесвітнього дня вишиванки в Канадсько-українському центрі організована виставка-візерунок «Зачарований оберіг України» та проведена інформаційна година для читачів бібліотеки.  Презентовані видання із різними взорами вишивок та історією українського народного вбрання.    
                


 З 18 по 20 Травня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко взяла участь у Шостій Міжнародній науковій конференції «Інформація, комунікація та управління знаннями в глобалізованому світі», де у форматі круглого столу науковці, освітяни та практики обговорювали наповнення освітніх програм, зокрема «Бібліотеки і політика національної пам’яті». Де як випускниця пілотного курсу презентувала перший досвід впровадження отриманих знань у практику роботи своєї бібліотеки й поділилися найближчими планами. 

 19 Травня 


На черговому засіданні англомовного клубу вирішили передивитися фільм, присвячений трагедії, що сталася в Бучі 2022 року. Фільм «Буча 22», що обрали для перегляду, створено суспільним телеканалом та інтернет-ЗМІ «Суспільне Новини» в складі Національної суспільної телерадіокомпанії України.
фото  фото


 19 Травня 


Для відвідувачів відділу документів з питань мистецтва співробітники відділу підготували документально-музичну композицію «Мистецтво Франції», під час якої представили видання з фонду відділу з роботами французьких художників, продемонстрували пісні у виконанні французьких співаків та здійснили відео-подорож містом Париж, познайомивши з архітектурою міста.
        


 19 Травня 


  «Письменник в бібліотеці: знайомтесь»

У відділі абонемента відбулася зустріч з Катериною Доманською – молодою і талановитою письменницею нашого міста, авторкою двох книг «Дозвольте бути любові» та «Хіба ж можна засипати море?». Теми, які вона підіймає в своїх романах, сучасні та актуальні. Пані Катерина поділилася секретами своєї творчості  і планами на майбутнє. Книги письменниці пронизані любов'ю до України.


фото  фото  фото  фото  фото

 19 Травня 


На зв’язку  старі-нові друзі.

Активісти англомовного клубу «Добра розмова» ДОУНБ раді поспілкуватися англійською з паном Дрейком і розповісти йому про своє життя в умовах воєнного часу, про малі радощі сьогодення.
Нещодавно радо скористалися нагодою посвяткувати  і порадіти, бо був День вишиванки. Пан Дрейк бував у Львов і має символічну вишиванку – поважає традиції українців. Погода радує жителів Дніпра, тож плануємо у вихідні прогулянки на свіжому повітрі.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 19 Травня 


На засіданні краєзнавчого клубу «Ріднокрай» була презентована книга історика, краєзнавця, доктора філософії зі спеціальності «історія та археологія», заступника директора Комунального закладу «Музей спротиву Голодомору» Олександра Сухомлина - «Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)»
Доповідач розповів присутнім про різнобічні сторони історії існування російських фортець на землях Війська Запорозького Низового доби Нової (Підпільненської) Січі. Увагу сфокусовано на періоді російсько-турецьких війн 1735-39 та 1768-74 років.

  

 23 Травня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий кіноперегляд із циклу «Екранізовані опери та твори українських авторів». Цього разу відвідувачам продемонстрували фільм «За двома зайцями», знятий у 1961 році за однойменною п'єсою М. Старицького на Київській кіностудії імені О.П. Довженка. Співробітники відділу підготували для відвідувачів твір М. Старицького «За двома зайцями» та видання, в яких йдеться про фільм та акторів, що знімалися у фільмі.


              

 23 Травня 


В рамках обласних курсів підвищення кваліфікації «Публічні бібліотеки в інформаційному просторі регіону: напрямки діяльності та стратегія розвитку» фахівці ВНОДОК провели онлайн заняття для завідуючих (бібліотекарів) сільських бібліотек територіальних громад області. 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4


 23 Травня 


У відділі читальних залів за проєктом «Книга , прочитана екраном» відбувся черговий перегляд маштабної екранізації за романом французького письменника Марка Леві «Між небом та землею». Присутні також прослухали презентацію про життя та творчість автора.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 23 Травня 


Протягом тижня в межах проекту «Читання в бібліотеці» проходили сесії для поціновувачів англійської мови та англомовної літератури у відділі документів іноземними мовами.


фото  фото  фото  фото  фото

 23 Травня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко виступила для завідуючих сільських бібліотек територіальних громад обласні з онлайн-повідомленням «Безбар’єрна мова: про правила етичної комунікації», де звернула увагу на безбар’єрну лексику, яка має неабиякий вплив на формування суспільної думки.

 24 Травня 


  У відділі періодики до Дня слов'янської писемності і культури.організовано - інформаційну композицію "Творці писемності слов'ян" 


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Травня 


Сьогодні ми вшановуємо пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, а також відзначаємо День слов’янської писемності та культури.
На інформаційній годині «Творці слов’янської писемності» відвідувачі сектору рідкісних та цінних документів дізналися про життя та діяльність просвітителів, творців абетки та перших пам'яток слов'янської писемності й старослов'янської мови, проповідників християнства братів Кирила і Мефодія. 

фото  фото  фото

 24 Травня 


Чарівні звуки музики лунали для відвідувачів бібліотеки у відділі документів з питань мистецтва. Твори Фредеріка Шопена, Йоганнеса Брамса та Сезара Франка у виконанні концертмейстера Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури Олени Кулішкіної подарували незабутні емоції та гарний настрій всім присутнім. Відвідувачі концерту щиро дякували Олені за майстерне виконання творів відомих класиків. Співробітники відділу підготували для відвідувачів твори композиторів з фонду відділу.


            

 24 Травня 


До Дня слов’янської писемності і культури та вшанування пам’яті святих Кирила та Мефодія у відділі абонемента відбулася Історико-літературна сага "Писане слово, як крила лелеки".  
Повнiше
 
    


 24 Травня 


Англомовний кіноклуб: Брати завжди брати.

На відзначення Національного дня брата (в США) поціновувачі англомовного кіно переглянули і обговорили фільм-драмe режисера Баррі Левінсона «Людина дощу» (англ. Rain Man).
За сюжетом, егоїст Чарлі несподівано дізнається, що батько лишив спадок не йому, а братові-аутисту з синдромом саванта. Через корисливі цілі Чарлі вирушає в подорож країною з рідною людиною, та згодом дізнається більше про брата і відкриває дещо нове про себе, що поступово змінює його поведінку та світогляд.
 
Повнiше
 

 25 Травня 


Відділ читальних залів для дітей ВПО БФ «Карітас» організував захопливу пізнавальну настільну гру "BooKPlay", метою якою є розвивати мислення, логіку та комунікативні навички через знайомство з літературою, на цей раз жанр дитячий детектив.   Граючи у гру разом, учасники отримали задоволення від відпочинку, так як  спокійна та затишна атмосфера є чудовим способом проводити час креативно та з користю.
                                                                


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 25 Травня 


Лексичні ігри англійською.

В центрі «Вікно в Америку» продовжують спілкуватися англійською та грати в настільні ігри заради нових знань і покращення розмовних навичок.
Цього разу обрали ігрову карту з набору «Активуй / Activate» (карта «Що хтось робить в/на…»). Учасники гри не стримували свою уяву і яскраво описували свої ймовірні розваги під час відпустки у різних куточках світу. З користю і оптимізмом провели час!

фото  фото  фото

 25 Травня 


"Скільки коштує генеалогія?" - тема чергового засідання Дніпровського генеалогічного товариства. З доповіддю виступила членкиня Ради товариства ДГТ, філологиня Катерина Борисівна Глушак.
  


 26 Травня 


Ракетні атаки лякають, а англійська і квіти заспокоюють.

Активісти англомовного клубу «Добра розмова» зустрілися у змішаному форматі, офлайн і онлайн, після тривожної ночі і ранку з ракетними атаками. Ми робимо це не лише заради вивчення англійської мови, а й для відновлення психологічної рівноваги і впевненості в мирному майбутньому кожного українця. Життя у Дніпрі продовжується, і бібліотекарі подають приклад впевненості читачам і відвідувачам.
Панянки Тетяна і Ганна під’єдналися до зустрічі онлайн – у свою обідню перерву.
Ми обговорили трагічні події, переваги курортів Трускавець і Східниця, куди поїхав наш іноземний приятель пан Д., необхідність «жіночих купе» в потягах Укрзалізниці (тема яку обговорювали тиждень у соцмережах). На останок помилувалися букетом півоній.
Англомовний клуб єднає однодумців – ми живі і працюємо заради Перемоги!


фото  фото  фото


 26 Травня 


 У відділі абонемента відбувся мистецький вернісаж «Феномен жіночої творчості» в межах засідання клубу «Захопленість». До нас завітав в гості  творчий колектив «Гармонія душі» під керівництвом Ніни Михайлівни Сонник. Феномен цього колективу – безмежна любов до України, українського слова, пісні та вишиванки. На заході прозвучали ліричні українські пісні та вірші. Відвідувачі поринули у творчість Лідії Бабіч, Володимира Семерні, сімейного дуету «Мальви» та інших талановитих артистів.
      


 26 Травня 


Чергова зустріч в українському розмовному клубі «Паляниця», який діє в Канадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ), була присвячена Дню слов’янської писемності та культури і відбулася спільно із краєзнавчим відділом ДОУНБ. Кандидатка філологічних наук, доцентка УДУНІТ Валентина Галацька розповіла про українських письменників, які перекладали зі слов’янських мов. Зокрема, про класиків української літератури, які володіли багатьма іноземними мовами  – Івана Франка, Лесю Українку, Павла Тичину, Максима Рильського, Дмитра Павличка.
 Завідуюча КУБЦ Наталя Біловицька представила мовознавчу діаспорну літературу з фонду центру за темами слов’янської філології та історії української мови. Учасники зустрічі також ознайомилися з діаспорними виданнями перекладів творів слов’янських авторів, зроблених українськими поетами. Це поезії Яра Славутича, Оксани Лятуринської, Ігоря Качуровського та Бориса Олександріва-Грибинського.
«Паляничани» обговорили з Валентиною Леонідівною й питання місця української мови серед інших слов’янських мов. І за традицією засідання клубу завершилося картковою грою на знання української лексики.

  

 26 Травня 


          Чергова зустріч в українському розмовному клубі «Паляниця»,який діє в Канадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ), була присвячена Дню слов’янської писемності та культури і відбулася спільно із краєзнавчим відділом ДОУНБ. Кандидатка філологічних наук, доцентка УДУНІТ Валентина Галацька розповіла про українських письменників, які перекладали зі слов’янських мов. Зокрема, про класиків української літератури, які володіли багатьма іноземними мовами  – Івана Франка, Лесю Українку, Павла Тичину, Максима Рильського, Дмитра Павличка.  Завідуюча КУБЦ Наталя Біловицька представила мовознавчу діаспорну літературу з фонду центру за темами слов’янської філології та історії української мови. Учасники зустрічі також ознайомилися з діаспорними виданнями перекладів творів слов’янських авторів, зроблених українськими поетами. Це поезії Яра Славутича, Оксани Лятуринської, Ігоря Качуровського та Бориса Олександріва-Грибинського.  «Паляничани» обговорили з Валентиною Леонідівною й питання місця української мови серед інших слов’янських мов. І за традицією засідання клубу завершилося картковою грою на знання української лексики. 


              

 29 Травня 


У відділі читальних залів  відбулась  презентація «Дара Корній – мольфарка української прози» - однієї з найвідоміших авторок українського фентезі – для студентів МВПУПІТ. Присутні мали можливість дізнатись цікаві факти із біографії письменниці та сюжети найбільш відомих романів авторки, зокрема – «Гонихмарника» та «Місяцівни», в яких письменниця вдало переплітає прадавню українську міфологію, історію, психологію та культурологію. 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 29 Травня 


У відділі читальних залів для студентської молоді  відбулась онлайн-зустріч за темою «З чого все почалось»- історична подорож шляхами долі Кирило та Мефодія. Слухачі прослухали розповідь про двох видатних братів-вчених, які в XVIII столітті створили письмо для слов'янських народів – кирилицю. Кирило та Мефодій були болгарськими монахами, які перемістилися до Великоморавської імперії (нині Чехія та Словаччина), де почали працювати над перекладанням біблійних текстів з грецької на давньослов'янської мов. Кирилицю було створено на основі грецької абетки, але з додаванням нових літер, які відповідали звукам, що присутні у слов'янських мовах. Створення кирилиці було вражаючим досягненням, яке було суттєвим кроком у розвитку слов'янської культури і мови.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 29 Травня 


Протягом тижня в межах проекту «Читання в бібліотеці» проходили сесії для поціновувачів англійської мови та англомовної літератури у відділі документів іноземними мовами.


фото  фото  фото  фото  фото

 30 Травня 


Учений секретар взяла участь у вебінарі-практикумі за темою "Ефективна комунікація: розповідай про себе так, щоб тебе почули та зрозуміли". Лекторка Ірина Процик-Буровець - експертка з медіакомунікацій, журналістка, медіатренерка, працює над налагодженням медіакомунікацій, побудовою та реалізацією комунікаційних стратегій, взаємодією зі ЗМІ для державних та недержавних структур. Комунікаційна менеджерка ГО “Центр “Жіночі перспективи”; викладачка курсу “Журналістська майстерність” на факультеті журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Раніше - програмна директорка, ведуча програм на радіо Перше, радіо ФМ Галичина, авторка та ведуча програм на ТРК “Перший Західний”, комунікаційна менеджерка
ГО “Єврорегіон Карпати-Україна”, головна редакторка онлайн-видання “Львівська газета” та ін. Організатори: ВГО Українська бібліотечна асоціація та КЗ ЛОР "Львівська обласна бібліотека для дітей" в рамках проєкту "П'ята стихія"  запрошують бібліотечну спільноту долучитися до вебінару; "П'ята стихія" - проект інформаційно-психологічної безпеки для дітей та підлітків ВПО, які опинилися у Львові внаслідок війни.
Мета проєкту - подолання інформаційної нерівності, виховання інформаційної грамотності і критичного мислення, протидія шкідливим інформаційним впливам, прищеплення навичок інформаційної гігієни та кібербезпеки, посилення інформаційної та психологічної стійкості громадян до пропаганди та дезінформації.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 30 Травня 


Літературна мапа Європи
У відділі читальних залів  відбулась  презентація книжкової локації «Літературна мапа: книги, які читають по всій Європі». Характерною особливістю цієї книжкової виставки  є надзвичайно цікавий, часом несподіваний і свіжий погляд на історію Європи, жвава й дотепна манера викладу. Значна частина – автобіографії або історії, засновані на реальних подіях. Зокрема: ДЖ. М. Кудзее «Дитинство. Молодість. Літня пора»,  Умберто Єко «Празький цвинтар». Міхал Вівег, Драго Янчар, Ренато Баретич, Петер Естерхазі – всі вони торкаються споконвічної теми – кохання; їй автори приділяють значну увагу, адже саме в коханні найяскравіше виявляється сутність людини. В «Органісті» (2006) Ерленд Лу у співавторстві з Петтером Амундсеном — органістом, підприємцем, людиною, яка має безліч різнобічних талантів, — на основі ретельного аналізу текстів Шекспіра та інших матеріалів намагається розкрити загадку його особистості. Справжньою родзинкою цієї виставки є романи французських авторів: Ж.-М. Ґ. Ле Клезіо, Пьер Ассулін, Юбер Хаддад, Емманюель Каррер.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 30 Травня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко взяла участь у Міжобласному вебінарі для бібліотекарів навчальних закладів області «Бібліотека в умовах війни: виклики часу та визначення пріоритетів», де виступила з інформаційним повідомленням «Спільно до перемоги: ефективна співпраця бібліотекарів під час війни».


 30 Травня 


Черговий кіноперегляд із циклу «Екранізовані опери та твори українських авторів» відбувся у відділі документів з питань мистецтва. Співробітники відділу продемонстрували відвідувачам екранізовану виставу Київського державного академічного драматичного театру ім. І. Франка «Свіччине весілля», зняту у 1962 році за однойменною п'єсою І. Кочерги та підготували для ознайомлення твір І. Кочерги «Свіччине весілля» й видання з короткими біографічними даними про акторів, що знімалися у фільмі.


            

 30 Травня 


Сьогодні у краєзнавчому відділі відбулася лекція з циклу історичних портретів «Діячі УНР на Катеринославщині». Доповідач - відомий письменник, краєзнавець, заслужений журналіст України, співробітник Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія Микола Чабан.
Присутні дізналися про сподвижника української справи на Катеринославщині Івана Михайловича Трубу. Іван Михайлович - український громадський, політичний та культурний діяч, письменник, перекладач, книговидавець, педагог-просвітянин, котрий невтомно боровся з українофобами за рідномовну освіту та національне відродження українства.
На заході також був присутній онук Івана Труби – Ярослав Матросов, котрий поділився з присутніми своїми спогадами про дідуся.

  

 30 Травня 


Бібліотека на траєкторії руху сучасних вчителів!

В межах співпраці з соціальним партнером центром професійного розвитку «Освітня траєкторія» Дніпропетровської міської ради відбулася презентація бібліотечних ресурсів для викладачів англійської мови та викладачів образотворчого мистецтва шкіл м.Дніпра.
На майданчику Відділу документів іноземними мовами гостей привітала зав. ВДІМ Олександра Прокоф’єва. Вчителі познайомилися з Електронним каталогом бібліотеки (ЕК), сайтом ДОУНБ, ресурси якого доступні 24/7. Зав. відділу документів з питань мистецтв Альбіна Лисенко презентувала Портал ДніпроКультура. Олександра Миргородська познайомила з розділом «Україніка» та його англомовною версією.
Далі група вчителів перейшла до центру «Вікно в Америку». Керівник центру Світлана Усенко запропонувала варіанти можливого партнерства викладачам англійської мови.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 31 Травня 


Прощаємося з весною та зустрічаємо літо!

Ніколи не пізно змінити своє життя накраще! Члени англомовного кіноклубу переглянули «Щоденник Бріджит Джонс» (англ. Bridget Jones’s Diary, 2001),  який розповідає історію самотньої закомплексованої англійки, яка мріяла змінити своє життя. Це вдала екранізація однойменного роману Гелен Філдінг.
З першого ж дня нового життя міс Джонс вирішує вести щоденник, у який вона записуватиме свої майбутні досягнення й перемоги. Але виявилося, що здійснити мрії та знайти щире кохання значно складніше, ніж це здавалося героїні.
Поціновувачі англомовного кіно переглянули фільм і відповіли на питання вікторини, перевірили свою уважність.

фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека