Протягом мiсяця 


До 90-річчя від дня народження художника-живописця, графіка Мойсея Козуліна у відділі документів з питань мистецтва розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам відділу представлено видання, присвячені художнику.

 
Повнiше
 
            

 Протягом мiсяця 


Незвичайна краса самоцвітів здавна викликала у людей уявлення про їхнє надприродне походження і магічну силу. Стародавні люди вважали, що жоден звук на землі не пропадає і не зникає безслідно: проникаючи в глиб землі, звуки матеріалізуються у вигляді каменів, причому краса і розміри каменю знаходяться в прямій залежності від милозвучності і сили акорду, що його народив. Кожен мінерал має свої унікальні лікувальні та магічні властивості.

Запрошуємо гостей та читачів нашої бібліотеки відвідати предметну експозицію «Краса та блиск самоцвітів», яка розгорнута у відділі документів з питань мистецтва, та насолодитися красою прикрас та декоративно-ужиткових виробів з каміння.


                              

 Протягом мiсяця 


Бібліоковоркінг – відкритий громадський простір. 

Для створення нових проєктів, оприлюднення своїх напрацювань відбулись зустрічі в творчий лабораторії коворкінгу. 

  фото  фото

 Протягом мiсяця 


  У відділі абонемента продовжує діяти ілюстративно-документальна виставка циклу «Із сузір’я імен світової слави». Чергова виставка знайомить з ювілярами зими. Увазі користувачів представлені твори письменників-ювілярів зарубіжної літератури: Ш.Петефі, Ш.Перро, Д.Байрона, Стендаля, Р.Бернса, Х.Марті, Н.Сігла, Ж.Верна, Б.Брехта, Д.Мередіт, Ж.Сіменона, І.Шоу та ін.



 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

До уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. 
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і. 
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Гортаємо сторінки міжнародного календаря: Лютий.

Англомовні фонди інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» ілюструють найголовніші дати календаря ООН та ЮНЕСКО. На книжково-документальній виставці представлені альбоми, енциклопедії, монографії, статистичні довідники, фото-ілюстрації, DVD-фільми, пам’ятні сувеніри. 
Всі видання та документи будуть корисні тим, хто вивчає англійську мову та покращує навички читання.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Лютого 


До Дня героїв Небесної сотні для студентства Дніпра презентовані мульти-історії та проведено онлайн-вікторину, присвячену тим, хто віддав своє життя заради Незалежності України та її європейського вибору. Так, саме «Янголи охоронці», серед яких Сергій Нігоян, Сергій Бондарев, Валерій Брезденюк, Віталій Васільцов …Географія країни, непересічні долі, наші пам'ять та вдячність. 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 1 Лютого 


Година позитивних емоцій.

Члени англомовного кіноклубу центру "Вікно в Америку" переглянули авантюрну комедію "Несусвітні шахраї" заради вивчення нової лексики, і заради психологічної розгрузки.
Вони провели дві години на Французській Рив'єрі з милими персонажами комедії. А ще вони змогли порівняти британську і американську вимову акторів.

 
Повнiше
 
фото  фото


 2 Лютого 


Бабак Філ сказав, що Весна вже скоро!

Розширюється коло бажаючих покращити знання англійської мови в  онлайн-проєкті «Англійська у колі друзів» за участі волонтерів-іноземців. Модеротор зустрічі пані Оксана привітала всіх з Днем Бабака, розповіла про очікування фінального матчу з американського футболу в Арканзасі (12 лютого) та запитала кожного про те чи люблять вони дивитися спортивні змагання по телебаченню. А ще вона наполягає на повторенні англійської граматики.
Зустрічі мають на меті вивчення англійської мови, культурологічних особливостей англомовного світу, покращення ораторської майстерності учасників та оволодіння знаннями для представлення України світу. Учасники зустрічей радо використовують можливості програми ZOOM –  шукають нові знання, обмінюються корисними посиланнями та англійською лексикою, емоційно підтримують один одного.

фото  фото  фото  фото  фото

 2, 7, 9, 16, 21, 23, 28 Лютого 


«Англійська у колі друзів»

Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM.
Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, 
обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими ілюстраціями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Лютого 


Сніговик для австралійців.

В англомовному клубі «Добра розмова» ДОУНБ зустрілися австралійські родини Морісонів і Неллерів.  Почали спілкування англійською світською бесідою про погоду. Продовжили обговоренням ситуації в Україні і поточних планів.

фото  фото  фото

 3 Лютого 


Микола Петрович Чабан від краєзнавчого відділу Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія долучився до етеру «Переможної Бібліокухні» – спільного проєкту Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді  ім. М. Свєтлова  та Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка (м. Кам’янське) в рамках Всеукраїнського проєкту «Lib:продовження». У рубриці «Книжкові смаколики» Микола Петрович презентував свою нову книгу «І в України – твоє обличчя. 600 дат і подій із життя Петриківки».
  


 3 Лютого 


Протягом тижня в межах проекту «Читання в бібліотеці» проходили сесії для поціновувачів англомовної літератури.
фото  фото


 6 Лютого 


В межах роботи Центру європейської інформації у відділі документів іноземними мовами можна ознайомитися з євротекою  «Перемога України – мир для всієї Європи». Всі інформаційні матеріали присвячені матеріальній та духовній підтримці України,  українських збройних сил, українського народу в часи рашистської навали. Матеріали оновлюються щотижня.


 6 Лютого 


Співробітник сектору соціокультурних проектів та зовнішніх зав’язків Богдан Ланін, прийняв участь у вебінарі «Анатомія сучасної презентації» від Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна. Йшлося про поширені помилки створення презентацій та сучасні правила використанняїї "інструментів".
Фото  Фото  Фото


 7 Лютого 


Азбука виховання

До уваги читачів відділ читальних залів пропонує цікаві книги  як допомогу у вихованні дитини різного віку для батьків, педагогів, психологів. Кожна книга це розумна порада в вирішенні будь якого питання при спілкуванні з дитиною. Різні автори діляться своїми рецептами, як зупинити епідемію егоцентризму, навчити дітей поводитися зважено й відповідально, розвинути стійкий характер і зрештою виховати щасливих, упевнених у собі хлопчиків і дівчаток.

  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 7 Лютого 


Чергова зустріч регіонального онлайн проєкту «Краєзнавчий календар: визначні особистості й події» відбулась сьогодні у краєзнавчому відділі. Микола Петрович Чабан виступив з лекцією "Художник і скульптор Петро Магденко».
  


 7 Лютого 


 Учений секретар Юлія Зюлева долучилася до вебінару «Медіатравматизація війною у складі травматичного стресу: напрями організації підтримки школярів». На вебінарі були представлені результати дослідження симптомів посттравматичного стресового розладу і психологічного благополуччя українського суспільства в часи війни, а також особливості воєнної медіатравматизації, яку досліджує лабораторія психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України. Особлива увага була приділена наслідкам та зовнішнім ознакам прояву травмівного стресу в дітей різного віку. Окреслено групи ризику і способи організації для їхньої підтримки, які підтверджено міжнародним досвідом.


 7 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтва у межах кіноперегляду із циклу «Образотворче мистецтво» відбувся перегляд документального фільму «Алла Горська», в якому йдеться про художницю чиє імя стало синонімом українського шістдесятництва, яку захопила українська стихія. Співробітники відділу підготували відвідувачам для ознайомлення публікації та видання, в яких йдеться про художницю.


              

 7 Лютого 


Бібліотека - це не тільки інформативно, а ще і грайливо.
Продовжуємо партнерство з соціальним проєктом "Університет третього віку" і всіляко урізноманітнюємо наші заходи.
Сьогодні відбулася зустріч-знайомство учасників групи з послугами і можливостями відділу періодики. Модератор Ірина Крижановська провела бібліотечний урок, а потім всі із задоволенням зіграли в лото, отримуючи за це призи.
Нові знайомства з користю, це завжди цікаво! Тому далі, ще більше! 

Фото  Фото  Фото  Фото

 8 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами до уваги користувачів добірка романів Жуля Верна до 195 річниці з дня народження французькою, німецькою, англійською, чеською, польською та іспанською мовами.


фото  фото  фото    фото

 8 Лютого 


    В українському розмовному клубі «Паляниця», який діє в Канадсько-українському бібліотечному центрі(КУБЦ), минулої зустрічі говорили про українські словники. Насамперед, згадали, які загалом бувають словники і ділилися своїм досвідом їх використання. Також переглянули відео про перші українські словники і словникові видання, заборонені в СРСР.   На жаль, сьогодні мало хто знає, що 130 років тому у світ вийшов перший російсько-український словник - «Слова́рь роси́йсько-украї́нський», впорядкований М. Уманцем і А. Спілкою. Друкувався він протягом 1893-1898 років у чотирьох томах у Львові, а 1924 року видавництво «Українське Слово» перевидало його в Берліні в одному томі.  Цей словник – попередник відомого словника Б. Гринченка – став подією у часи зросійщення бездержавного українського народу. Під псевдонимом Уманець виступив український письменник, лексикограф, бібліограф і фольклорист Михайло Федорович Комаров, уродженець слободи Дмитрівка (Павлоградський повіт, Катеринославська губернія). Про нашого земляка і укладений ним словник учасникам клубу розповів письменник-краєзнавець Микола Чабан. А хто ж такий А. Спілка? Таким спільним ім'ям Михайло Комаров назвав всіх людей, які допомагали йому видати словник. Завідуюча редакційно-видавничим відділом ДОУНБ Аліна Залевська презентувала нове видання нашої бібліотеки – бібліографічний покажчик про батьківщину Михайла Комарова - село Дмитрівка. А завідуюча КУБЦ Наталія Біловицька ознайомила "паляничан" із книжковими виставками, присвяченими М. Комарову та різним українським словникам із фонду КУБЦ, зокрема, й виданих нашою діаспорою за кордоном.


 8 Лютого 


Англомовний кіноклуб – виклик для тих, хто вчить англійську.

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою «Миш'як і старі мережива» (Arsenic and Old Lace (1944).
Американська фарсова комедія спочатку приголомшила і здивувала глядачів, а далі вони оцінили американський чорний гумор – лунав сміх, а це ознака гарного сприйняття англійської мови на слух.
Закріпили успіх правильними відповідями на питання кіно-вікторини.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 8 Лютого 


Інтелектуальне сільське господарство.
У відділі відбулась інформаційна година на якій розглядалися питання щодо умов інтеграції України у світовий економічний простір. Підіймались питання аграрного сектора який стає стратегічно важливим для національної економіки. До проведення цього заходу було розгорнуто і зроблено огляд книжкової виставки «Інтелектуальне сільське господарство», яка знайомила відвідувачів з абсолютно новим Всесвітом, де фермери у своїй повсякденній роботі використовують дрони, безпілотні трактори й агрегати, роботів і різноманітні інформаційні технології.

фото  фото  фото  фото

 9 Лютого 


   У Канадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ) до 125-річчя Костянтина Пестушка(народився  14 лютого 1898 року селі Ганнівка Верхньодніпровського повіту Катеринославської губернії, нині – територія Кіровоградської області) про нього розповідав відомий дніпровський історик, заступник директора Коледжу електрифікації Дніпровського державного аграрно-економічного університету Юрій Пахоменков.Відвідувачі КУБЦ дізналися про маловідомі факти із життя славетного отамана Степового-Блакитного(псевдоним Пестушка), яких на сьогодні немає у виданій літературі. Коли чекістська куля наздогнала Костя, він встиг сказати: «Помираю за рідну Україну!». Це сталося  9 травня 1921 року у його рідному селі. Юнаку тоді виповнилося лише 23 роки, але він вже був отаманом Степової дивізії армії УНР, Головним отаманом Холодного Яру Степовим-Блакитним, який мав на своєму рахунку низку блискучих перемог.  Розповідь Юрія Пахоменкова доповнила завідувачка відділом Дніпропетровського національного історичного музею Тетяна Цимлякова. До уваги слухачів також була розгорнута книжково-журнальна виставка літератури з фондів бібліотеки, підготовлена завідувачкою КУБЦ Наталією Біловицькою.


      

 9 Лютого 


Жінки та інтелектуальна власність – каталізатор інновацій і творчості. 
До 11 лютого, Міжнародного дня жінок і дівчат у науці було присвячено засідання клубу «Академія досліджень та винахідництва». Цей день відзначають, починаючи з 2016 року, за рішенням ООН. Заснуванню цієї дати передувала прийнята 20 грудня 2013 р. резолюція Генеральної Асамблеї ООН «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», в якій зізнавався рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері. Уже через два роки на черговому пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН резолюцію (70/212) проголосили 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчат у науці. На засіданні клубу наводились статиистичні дані про те, що Україна належить до країн із високим рівнем участі жінок в наукових дослідженнях і розробках, за даними ЮНЕСКО станом на червень 2018 року в українській науці 45% жінок. Це 12-те місце серед європейських країн. Для порівняння, у сусідній Білорусі кількість науковиць становить 39,6%, у Польщі – 37%. Лідирує у списку європейських країн Латвія. Там налічується 51% жінок у науковій сфері. Найменше дослідниць у Нідерландах (25,4%), у Чехії (26,9%), Франції (27%) та Німеччині (28%). До заходу було підготовлено  презентацію та розгорнуто вииставку. Чарівній частині жіноцтва приисутній на заході побажали професійних успіхів та творчої наснаги!

фото  фото  фото  фото  фото

 9 Лютого 


Грати – це цікаво, весело і корисно!

Бажаємо щоб настільні лексичні ігри знову були популярним видом дозвілля в ІРЦ «Вікно в Америку»!
Вони є, в першу чергу, комунікативним засобом і саме ігри допомагають об'єднати людей за одним столом для створення англомовного середовища.
Гра із нетрадиційних засобів вивчення мови стає звичним і необхідним.
Гра допомагає розвивати фантазію, увагу, уяву та пам'ять. Завдяки англомовним настільним іграм удосконалюються розмовна мова, читання, вимова, сприйняття інформації на слух. Під час гри час швидко плине, бо цей процес дуже захоплюючий. Сьогодні популярні такі ігри як:
- Scrabble – гра, учасники якої складають слова з наявних у них букв.
- Taboo – правила гри прості: потрібно пояснити слово, не використовуючи слова з забороненого списку на картці.
- Apples to Apples – треба добрати за смислом пару з іменника і прикметника.
- Monopoly – бізнес-стратегія.


фото  фото  фото

 9 Лютого 


Наука в коміксах

Серія книг «Наука в коміксах» це історія людства в оригінальному потрактуванні  американського карикатуриста Ларрі Ґоніка, яка не має собі рівних. Зацікавлень та успіх його книг призвели до того, що Ґоніка почали називати одним із «найвідоміших та найшанованіших карикатуристів, які використовують свою майстерність, щоб розгадати загадки науки». Тому,   завдяки вдало поданій інформації можна легко скласти уявлення про високорозвинені давні цивілізації — шумерів, хетів, ассирійців і євреїв. Легко й дотепно художник змальовує життя правителів, воїнів і рабів — усі вони зробили свій внесок у становлення західної цивілізації. Ці книжки в захопливій формі знайомить з основними фізичними явищами і законами. Арістотель і Галілей, Ньютон і Максвелл, Ейнштейн і Фейнман — визнані генії людства, які зробили величезний внесок у розвиток фізики, і в цьому унікальному посібнику пояснюється, в чому він полягає. Тут порушено широкий спектр тем: механіка, електрика, теорія відносності, квантова електродинаміка. З великою зацікавленістю читачі бібліотеки прослухали огляд про ці книги, в яких в незвичному вигляді подається наукова інформація.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 10 Лютого 


Відчуйте Дніпро, як ми його відчуваємо!

Члени онлайнового англомовного клубу "Добра розмова" сумують за спілкуванням з іноземцями і вже зараз готу.ться до нових зустрічей і екскурсій разом з ними.
У кожного члена клубу є своя улюблена міні-скульптура з проекту "Відчуй Дніпро". А їх вже 15! І всі в різних куточках міста. Розшукати їх на вулицях міста Дніпра вам допоможуть онлайн карта і публікації бібліотечного порталу "ДніпроКультура".

фото  фото

 10 Лютого 


Протягом тижня в межах проекту «Читання в бібліотеці» проходили сесії для поціновувачів англомовної літератури та консультування користувачів з англійської мови.
фото  фото  фото  фото  фото  


 10 Лютого 


 У відділі абонемента підготовлено літературний вернісаж «Тонке мереживо жіночої душі» до Дня закоханих та Міжнародного жіночого дня. До уваги користувачів представлені любовні прозові та поетичні твори українських та зарубіжних авторів. Серед них твори авторів, лауреатів премії «Коронація слова» Любко Дереш, Анни Тарнави, Ірен Роздобудько, Світлани Талан.
фото  фото  фото  фото


 13 Лютого 


Протягом тижня в межах проекту «Читання в бібліотеці» проходили сесії для поціновувачів англійської мови та літератури.


фото  фото  фото  фото  

 13 Лютого 


До 115-річчя від дня народження журналіста, літератора, краєзнавця Михайла Шатрова «Літописець міста на трьох пагорбах» вібувся перегляд книг у краєзнавчому відділі.


 13 Лютого 


«Музична вітальня в бібліотеці».У відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів бібліотеки відбувся виступ дніпровського співака та композитора Олега Мелещука, під час якого були виконані власні пісні музиканта, українські народні пісні та сучасні українські пісні. Співробітники відділу підготували для відвідувачів тематичну добірку документів.


        

 14 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтва у межах кіноперегляду із циклу «Образотворче мистецтво» відбувся перегляд документального фільму «Світ і Марія Примаченко»,в якому йдеться про відому українську народну художницю, лауреатку Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, яка зображала дивовижний, чарівний світ у своїх роботах. Співробітники відділу підготували відвідувачам для ознайомлення  видання, в яких йдеться про художницю та її творчість.


            

 14 Лютого 


«Бібліотека – знання під рукою»: Зустрічі з учнівською молоддю.

В межах бібліотечного проєкту «Бібліотека – знання під рукою» керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко на прохання Валентини Швидкої підготувала для школярів ССШ №22, спеціалізованої з поглибленим вивченням англійської мови школи, навчально-розважальну презентацію про святкову дату в календарі багатьох країн – День Святого Валентина. Свято має давньо-римське походження, овіяне багатьма легендами і помітно комерціалізувалося зараз. Але воно добре, веселе і смачне! Цей День святкують і ласують шоколадними цукерками, обмінюються вітальними листівками «валентинками» не тільки закохані, але й діти та вчителі.
Школярі із задоволенням читали англійською, перекладали, відповідали на питання тестів, перевіряли чи вірні були відповіді, дивилися навчальне відео, підспівували дитячим пісенькам, отримали поради як власноруч виготовити «валентинку».

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Лютого 


 У відділі абонемента підготовлено виставку-огляд «Із забуття в безсмертя».
Мета виставки нагадати про творчість українських письменників ХХ ст.. Представлені видання знайомлять з творчістю ювілярів січня та лютого 2023 р.: Натана Рибака, Євгена Дудара, Миколи Чернявського, Любові Забашти, Тимотея Бордуляка, Івана Немировича та інших.

 14 Лютого 


19 лютого відзначається День малого державного герба України. Саме цього дня у 1992 році Верховна рада затвердила Малий герб - тризуб. На черговому засіданні клубу «Пізнай себе»  учасники ознайомились з історією символу,

який зустрічався на українській території з найдавніших часів і шанувався як магічний знак та оберіг. У вигляді державної символіки він використовувався князями часів Київської Русі, оскільки він був знаком князівського роду Рюриковичів. На початку 20-х років минулого століття тризуб став Державним Гербом УНР. Також його використовували, як символ, різні політичні організації. До уваги присутніх була представлена література з даної теми. 

 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 15 Лютого 


"Час вибрав їх" – під такою назвою співробітниками відділу періодики проведено інформаційну годину для учасників соціального проєкту "Університет третього віку". Захід підготовлено до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Присутні дізналися про операції ООН з підтримання міжнародного миру та участь Збройних сил України у миротворчих операціях під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій, цікаві факти про українських миротворців, ознайомилися з матеріалами документально-ілюстративної виставки, підготовленої до цього дня.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 15 Лютого 


Англомовний кіноклуб: Віртуальна подорож Нью-Йорком.

Цей фільм знято в американському Нью-Йорку. На фоні впізнаних локацій розгортається кримінальна комедія про непрості стосунки крутого мафіозі та його психотерапевта. Фільм цікавий грою двох популярних акторів Роберта Де Ніро, Білла Крістала, а ще новою англійською лексикою і сленгом.
Якщо не маєте власного психотерапевта, то час від часу дивіться комедії – і настрій покращиться!

фото  фото  фото

 15 Лютого 


    У Канадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ) до 125-річчя українського історика, учня Дмитра Яворницького, археолога та педагога Павла Козара слухали розповідь про нього краєзнавця Миколи Чабана. Павло Антонович Козар народився 12 лютого 1898 р. у селі Широкому (сучасний Солонянський район Дніпропетровської області), де жили нащадки лоцманів Дніпрових порогів. Лоцманська тема у подальшому стала головною у наукових дослідженнях історика. У роки Другої світової війни в окупації Павло Антонович був директором Дніпропетровського історичного музею (нині - ДНІМ), рятував його невивезені в евакуацію експонати. Також Павло Козар був членом ОУН, репресований радянською владою, згодом емігрував до Польщі.

 Микола Чабан є автором статей і упорядником книг Павла Козара – «На Дніпрельстан через пороги», «Лоцмани дніпрових порогів». Краєзнавець розповів про життєвий шлях Павла Козара і його родину. Про свою зустріч із донькою Павла Антоновича згадала читачка КУБЦ Валентина Тальян. А перекладачка Марина Тихомирова поділилася спогадами про свою роботу над перекладом збірки «Лоцмани дніпрових порогів» на англійську мову. Завідувачка КУБЦ Наталія Біловицька ознайомила присутніх із газетно-журнальною виставкою, присвяченою Павлу Козару.



            

 15 Лютого 


 Дарунок від депутата

В Міжнародний День дарування книг бібліотека отримала книжковий дарунок від команди депутата Сергія Шевченка, який не байдужий до проблем культури, зокрема бібліотек. Ми вдячні за його безкоштовні уроки малювання для дітей району та подаровані книги, які от-от вийшли з друку.

фото  фото

 15 Лютого 


Мови – це важливо!

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.  Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної різноманітності. З цієї нагоди для всіх  бажаючих  у відділі читальних залів представлена книжкова виставка «Мови – це важливо!». На ній запропоновані видання, які ознайомлять з особливостями різних мов світу, які розкажуть чому  збереження мови не просто залежить від кожного з нас, а є нашим обов’язком, своєрідним внеском у збереження національної культурної спадщини. 

фото 1  фото 2  фото 3

 15 Лютого 


І знов у гостях наші маленькі друзі з центру внітрішньо переміщених осіб. Цього разу квестово-поетична історія «Вас вітає символ року!» від СПЗЗ та сектору рідкісних і цінних документів.  Казкові авторські сюжети та розмальовки з  інтерактивною грою- вікториною з пошуку милого кошеняти. Цікаві призи теж у програмі 😀

Кошеня знайшли та пригостили молочком 🐱


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 16 Лютого 


 Портрет нашої нації

З нагоди Дня єднання України у відділі абонемента відбувся кіноперегляд «Під захистом України / документальний фільм про те, чому ми обов'язково переможемо». Після перегляду серед учасників зав’язалось жваве обговорення. Фільм допомагає розібратися, що відбувається в Україні та чому підтримати українців зараз важливо для кожного, і доводить світові, що українці – вільна, незламна нація переможців.

 
Повнiше
 
фото  фото

 16 Лютого 


У відділі читальних залів відбувся онлайн-захід для студентської молоді, присвячений двом датам Дню єднання (16 лютого) та Дню затвердження малого Державного герба (19 лютого). Всім присутнім  учасникам заходу було запропоновано  тематичний перегляд презентації про історію Державного герба України та перегляд документального фільму «Під захистом України», в  якому розповідається про вторгнення Росії в Україну і про те що українці єдині у досягненні Перемоги
фото 1  фото 2  фото 3


 16 Лютого 


В єдності народу-сила!

16 лютого-День єднання України. Це день став святом напередодні вторгнення Росіїї в Україну і за словами Президента України «Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи.. Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання.» Тому цей день розпочався для нас з урочистого виконання Державного Гімну України. Співробітники читального залу запропонували ознайомитися з матеріалами виставки «Книга для зміцнення національної єдності» і переглянути документальний фільм про те, чому ми обов'язково переможемо «Під захистом України».

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 16 Лютого 


На черговій зустрічі краєзнавчого клубу «Ріднокрай» відбулась презентація науково-допоміжного біобібліографічного покажчика «Література Придніпров’я другої половини XX – початку XI століття. Спроба загального огляду». Це покажчик продовжує серію бібліографічних видань Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія і представляє історію розвитку сучасної літератури Придніпров’я як цілісного, самодостатнього, самостійного явища, що на рівних правах взаємодіє з іншими культурними напрямками.
Доповідачка - старший науковий співробітник Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького, відділу «Літературне Придніпров’я» Світлана Мартинова розповіла присутнім на клубі про літературні процеси краю та творчість регіональних письменників.

  

 16 Лютого 


16 лютого виповнилося 210 років від дня народження видатного оперного співка, талановитого композитора, автора популярної української опери «Запорожець за Дунаєм» Семена Степановича Гулака-Артемовського. У відділі документів з питань мистецтва відбулася інформаційна година «Музична спадщина Семена Гулака-Артемовського», під час якої відвідувачі дізналися про життєвий та творчий шлях талановитого українця, ознайомилися з публікаціями та виданнями, присвяченими видатному співаку й композитору, та переглянули уривок з опери «Запорожець за Дунаєм».

 
Повнiше
 
            

 16 Лютого 


В межах роботи Центру європейської інформації співробітник відділу документів іноземними мовами Олександра Миргородська підготувала і провела для школярів спеціалізованої школи №22 з поглибленим вивченням англійської мови інформаційну годину з циклу «Європейська вервечка. Польща». Мова йшла про прапор та герб Польщі, особливості національної кухні. Особливу увагу приділили лауреатам Нобелівської премії, яких в Польщі 17.


фото  фото  фото  фото  фото

 17 Лютого 


 Калейдоскоп барв

У відділі абонемента відбувся черговий урок з малювання. Сьогодні на занятті викладачка Ольга Бринцева показала дітям, як намалювати картину за допомогою звичайної губки. Спочатку створили яскравий фон, а потім доповнили фантазійним деревцем. Так просто і так захоплююче. Як завжди перекусили цукерками (гостинці від Сергія Шевченка) та від душі фотографувалися.


фото  фото  фото  фото

 20 Лютого 


«Бібліотека – знання під рукою»: Вивчаємо культурні традиції світу.

В межах бібліотечного проєкту «Бібліотека – знання під рукою» керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко підготувала і провела для учнів вчителя історії ССШ №22 Анжеліки Михайлової інформаційно-навчальну презентацію «Культурні традиції англомовних країн: День Президентів США. Монумент Гора Рашмор». Школярі отримали цікаву інформацію, здійснили віртуальну подорож у Південну Дакоту (США) та розширили свій англомовний словниковий запас.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 20 Лютого 


Виставка однієї книги до Днів вшанування героїв Революції гідності.

Книга EUROMAIDAN – History in the Making присвячена українській революції 2013-2014 років, коли масові протести змусили втекти з країни чинного президента і привели до влади опозиційних політиків. Основні події відбувалися в Києві, на центральній площі столиці, Майдані Незалежності. Вони зробили Майдан назвою-символом. Книга документує і досліджує Майдан: як історичну подію, як вибір спільних цінностей, як приклад самоорганізації і як художнє явище.
В основу книги лягли кращі знімки українських фотографів, виконані на центральній площі Києва під час революції в листопаді 2013 – лютому 2014. Вони доповнені хронологією подій, картою Майдану, списком загиблих під час протестів. Видання відкривається двома статтями: історик Ярослав Грицак описує витоки, причини та головні діючі сили Майдану, а філософ Тарас Лютий досліджує його як сукупність міфів.

фото  фото  фото

 20 Лютого 


 «Лицарі небесної варти» 

У відділі абонемента відбулася година мужності до Дня Героїв Небесної сотні. Учасники заходу прослухали розповідь про драматичні події, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, познайомилися з документами виставки «Лицарі небесної варти». Молодь переглянула відео про подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України.


фото  фото  фото

 20 Лютого 


У відділі читального залу  для студентської молоді відбувся огляд літератури «Вони хотіли найкращої долі», присвячений Дню пам’яті Небесній Сотні. Учасникам була представлена документальна література з історії часів Майдана, спогади свідків та учасників  тих подій.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 20 Лютого 


…і мовчки сотня непокорених героїв

відходил

а у чисті небеса…


"Небесна Сотня - обпалений цвіт України" - виставка-роздум та інформаційна година до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні присвячена річниці скорбних подій 2014 року,  проходить у відділі періодики.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 20 Лютого 


«Жінка-загадка в українській літературі» під такою назвою  організована книжкова виставка до 190-річчя від народження української письменниці Марко Вовчок. На виставці представлена література, яка розкриває біографію авторки та таємниці її життя, про її творчість, про її стосунки з відомими письменниками того часу, які вважали письменницю талановитою та загадковою.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 21 Лютого 


 Для юних шанувальників рідного слова у відділі абонемента відбувся мовленнєвий квест «Українська – мова свободи і волі». Діти пригадали прислів'я, приказки, позмагалися в промовлянні скоромовок, відгадували кросворд. Наприкінці квесту учасникам подарували книжки «Розмовляй українською правильно». Видання документальної виставки «Збережемо наш скарб – рідну мову» допомагали у виконанні завдань квесту.


фото  фото  фото  фото  фото

 21 Лютого 


В межах проекту «Читання в бібліотеці» у відділі документів іноземними мовами  проходили сесії для поціновувачів англомовної літератури та англійської мови.


фото  фото  фото  фото

 21 Лютого 


У Міжнародний день материнської мови на запрошення ДНІМ Канадсько-український бібліотечний центр (КУБЦ) взяв участь у круглому столі, організованому Дніпропетровським національним історичним музеєм. Завідувачка КУБЦ Наталія Біловицька підготувала до заходу виставку діаспорної літератури і зробила її бібліографічний огляд. У виступі за темою «Українська книга і світ» Наталія Олександрівна акцентувала на тому, як українська діаспора піклувалася про збереження рідної мови за кордоном, а також справжньої української історії, народних традицій – загалом всього українського – у тоталітарні часи радянського режиму. Це підтверджують видання, які наша діаспора видавала у світ – букварі й читанки для школярів, мовознавчі роботи про український правопис і літературну мову, спогади учасників визвольних змагань і колишніх в’язнів сталінських таборів, твори Симона Петлюри і митців з когорти «розстріляного відродження» тощо.
      


 21 Лютого 


Міжнародний день рідної мови у бібліотеці був по-справжньому святковим.  У відділі читальних залів відбувся круглий стіл «Збережемо наш скарб – рідну мову» за участі представників національних товариств Дніпропетровської області, курсантів юридичного університету, читачів і громадськості. Тепла атмосфера спілкування, читання віршів грузинською і німецькою, пісні від студенток Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури іспанською і сербською. Святковий подарунок отримали наприкінці свята від Академічного фольклорно-хореографічного ансамбля «Славутич» з музичною композицією «Мова єднає всіх».  Все це надовго запам'ятається і залишиться теплим промінчиком в серцях кожного.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7


 21 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся перегляд документального фільму, присвячений вшануванню памяті героїв Небесної сотні «Цимбаліст Петро», в якому йдеться про молодого музиканта Петра Сказківа з карпатського селища Ворохта, який взимку 2013-го року приїжджає до Києва на Революцію Гідності грати на барикадах й спілкуватися з демонстрантами.Співробітники відділу представили відвідувачам для ознайомлення видання Наталії Мусієнко «Мистецтво майдану», в якому аналізується взаємодія мистецтва та політики в Україні, згадуються книги, фільми, виставки, що зявилися після лютого 2014 року, розповідається про виставку, присвячену творам художників, яких надихнув Майдан.


        

 21 Лютого 


До Міжнародного дня рідної мови до уваги користувіачів книжкова полиця мовами нацменшин нашого регіону - художні твори, підручники, словники.


 21 Лютого 


 

До Міжнародного дня рідної мови, який покликаний спонукати уряди й населення всіх країн захищати й розвивати мову кожного народу, що існує на планеті, у відділі документів з питань мистецтва представлено літературно-музичну композицію «Велич і краса рідної мови у пісні». Для відвідувачів розгорнуто документальну виставку з  піснями українською мовою, в яких розкривається краса нашої рідної мови, оспівується любов до нашої країни, збуджуються прекрасні почуття і благородні поривання, та організовано прослуховування українських пісень


 


                    

 21 Лютого 


У відділі періодики до Дня рідної мови організовано інформаційну годину "Мова - ДНК нації"  
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 22 Лютого 


Жити з позитивом

У відділі читальних залів для учасників Університету читальних залів відбулось спілкування з психологом, яка надала корисні поради, як підтримати себе у складних життєвих ситуаціях, як можливо собі допомогти у скрутному становищі та розбирали різні події, які можуть статися будь коли і будь з ким ,  і як вийти для себе переможцем  в вирішенні  своїх проблем. Також була запропонована тематична література з психології, яка знаходиться у фонді бібліотеки.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 22 Лютого 


  В українському розмовному клубі «Паляниця», який діє в Канадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ), чергова зустріч розпочалася із сюрпризу. Письменник-краєзнавець Микола Чабан подарував бібліотеці діаспорні видання нот вокальних творів на слова Яра Славутича, які урочисто вручив завідуючій центру Наталії Біловицькій.
А далі вже згідно із запланованою темою Микола Петрович розповів про словник митрополита Іларіона (Огієнка)
Цей «Етимологічно-семантичний словник української мови» був виданий у 4 томах у Канаді (Вінніпег, 1995 р) Інститутом дослідів Волині вже після того, як учений пішов з життя, за його рукописами. Матеріали до словника Іван Огієнко збирав усе життя.  Словник містить інформацію про історію слів, тобто інформацію про фонетичні і семантичні зміни, які з ними відбулись. Микола Чабан розповів і про життєвий шлях митрополита, поділився фактами, які пов'язують Огієнка з нашим краєм.
 В свою чергу Наталія Біловицька ознайомила читачів із мовознавчими творами м. Іларіона (зокрема, це: «Наша літературна мова. Як писати і говорити по-літературному», Вінніпег, 1969 та «Навчаймо дітей своїх української мови», Вінніпег, 1961), а також книгами Миколи Тимошика про Огієнка, подарованими автором бібліотеці.  Учасники клубу обговорили тему словникарства і за традицією, що склалася в «Паляниці»,  пограли в однойменну філологічну гру.
        


 22 Лютого 


Сьогодні шляхами долі, успіху та любові рухались із Василем Семеновичем Стусом і студентами «Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій».

Йшлося про вибір, який кожен робить у своєму житті та про те,  як само він впливає на долю особисту, близьких людей і держави в цілому.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 22 Лютого 


Англомовний кіноклуб: Знання іноземних мов – плюси та мінуси.

Перегляд фільмів англійською мовою – це гарна можливість покращити сприйняття іноземної мови на слух.
Цього разу переглядали фільм про складну і часом ризиковану працю перекладача-синхроніста.
Політичні інтриги та обман розгорталися всередині Організації Об’єднаних Націй, де агенту Секретної служби США було доручено розслідувати справу перекладачки, яка випадково почула розмову про планування вбивства. Головна героїня фільму, її зіграла відома Ніколь Кідман, любить Африку і мріє про щастя своєї рідної країни.


фото  фото  фото  фото  фото

 23 Лютого 


Мовний батл «Скажи «паляниця»» проведено для учнів 8-11 класів Спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи № 22 з поглибленим вивченням іноземної мови. Почали з презентації максимуму сервісів та можливостей ДОУНБ, які ми сьогодні пропонуємо нашим користувачам. 


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 23 Лютого 


Ми сильні, ми оптимісти і ми вчимо англійську.

Змагальний момент активізує запам'ятовування нових слів. Настільні лексичні ігри знову популярні в ІРЦ «Вікно в Америку». Відвідувачі центру спробували скласти кросворд, але всіх захопила гра «Яблука до яблук» / Apples to Apples, де треба добрати за смислом пару з іменника та прикметника.
Гра, в першу чергу, є комунікативним засобом і об'єднала відвідувачів бібліотеки за одним столом для створення англомовного середовища. Гра із нетрадиційних засобів вивчення мови стала звичним і необхідним. Гра допомагає покращити фантазію, увагу, уяву та пам'ять.


фото  фото  фото

 23 Лютого 


На черговому засіданні Дніпровського генеалогічного товариства виступив Олексій Семенуха з доповіддю «Псевдо або вуличні прізвиська як джерело генеалогічного пошуку».


 23, 27 Лютого 


У секторі рідкісних і цінних документів з нагоди 450-річчя із часу заснування у Львові Іваном Федоровим друкарні проведено інформаційну годину «Першодрукар Іван Федоров». 
У рамках заходу оформлено виставку-перегляд видань сектору, в яких висвітлюється виникнення друкарства в Україні, показано внесок Івана Федорова в розвиток культури і друкарства. Присутні дізнались цікаві факти про життя та діяльність видатного майстра книжкового мистецтва Івана Федорова, ознайомились з представленими на виставці виданнями.

фото  фото  фото  фото  фото

 24 Лютого 


Сумна дата: 365 днів війни в Україні.
    
Вже рік триває українська боротьба проти повномасштабної російської агресії. Всіма своїми діями Україна показала, що не підкориться ворогові. Сполучені Штати та інші країни світу з розумінням і гордістю підтримують Україну в той час, як вона захищає себе. Вони роблять багато і обіцяють робити ще більше – стільки, скільки буде потрібно.
Віримо у Перемогу України, віримо у світле майбутнє вільної країни та продовжуємо вчити англійську мову!

 
Повнiше
 
фото  фото


 24 Лютого 


Ми – майбутнє твоє, Україно!

У відділі абонемента відбувся патріотичний інтерактив з популяризації державних символів України. Працівники відділу познайомили юних читачів з чудовими віршами Тетяни Майданович та яскравими роботами художниці Іванни Хомчак про дивовижну країну Українію. Книги Ольги Дужак «Україна понад усе! Що було б, якби..?», Інни Ковалишеної «Крута історія України…» та інші твори про державні символи України допомогли школярам створити яскраві малюнки прапора, тризуба та освідчитись у любові до України.


фото  фото  фото  фото  фото

 24 Лютого 


У відділі періодики до дня окупації АР Крим та міста Севастополь: тематичний огляд "Нескорені сини і доньки"
Присутні ознайомилися з матеріалами періодичних видань про події окупації та подивилися презентацію віртуального музею російської агресії з хронологією подій починаючи з 2014 року. 

фото  фото  фото  фото

 24 Лютого 


Крим: як це було.

26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
День кримського спротиву російській окупації — пам'ятна дата на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України. 
Дев`ять років тому російська федерація розпочала збройну агресію проти України. Все почалось в Криму. Ситуація на анексованому українському півострові і досі залишається напруженою: окупанти обрали тактику залякування і терору місцевого населення. Нині в Криму заборонена діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Хвиля за хвилею проходять репресії, обшуки і незаконні затримання. Країна-агресор цинічно нехтує основоположними правами і свободами людини та міжнародним правом. До уваги читачів пропонуємо посилання для перегляду документальних фільмів: 

фото 1

 27 Лютого 


Під час зустрічі з практичним психологом Оксаною Дон робили ляльку гарного настрою.  Саме разом з нею будемо зустрічати 1 березня  Кожне таке спілкування з переселенцями та їх батьками в межах проєкту СПЗЗ «Сердечний рух життя» - щиро безмежне. Можливо тому, сьогодні до нас долучились й маленькі мешканці Дніпра Дарина, Іван та Гліб,  які прийшли до бібліотеки з матусями та татусями. 

Всі наші ляльки посміхались та,  за словами маленьких учасників,  відтепер допоможуть долати різні страхи. А ще, наближати Перемогу.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 27 Лютого 


Створити чудову іграшку своїми руками, а зв’язати це виходить просто диво. Цьому вчаться в  творчій майстерні «Амігурумі».  Майстриня бібліотекар відділу читальних залів  провела майстер-клас з звязання іграшки  гачком  для учасників  Університету третього віку, які  з задоволенням долучились до цієї приємної роботи.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7


 28 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтва у межах кіноперегляду із циклу «Образотворче мистецтво» відбувся перегляд телепередачі з рубрики «Таємниці мистецтва», присвяченої творчості українського художника Миколи Пимоненка. Співробітники відділу підготували для відвідувачів видання, в яких йдеться про художника та його творчість, та продемонстрували відеоперегляд творів художника.


        

 28 Лютого 


Читати & дивитись

У відділі читальних залів відбувся перегляд  та обговорення маштабної екранізації за романом американського письменник Френсіса Фріцджеральда «Великий Гетсбі» за проектом «Книга, прочитана екраном»  Напочатку перегляду присутні прослухали  презентацію про життя та творчість письменника.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 28 Лютого 


В межах проєкту "Читання в бібліотеці" у відділі документів іноземними мовами прошло  засідання клубу любителів  англійської мови для підлітків.
фото  фото  фото


 28 Лютого 


В рамках регіонального онлайн проєкту «Письменник у бібліотеці: знайомтесь» відбулась творча зустріч з Катериною Дудар – поетесою та прозаїкинею, яка вміє та любить привернути увагу до процесу глобальної українізації. Авторка є прихильницею концепції сталого розвитку та критичного мислення.
 Літературні герої пані Катерини – переважно молодь – наші сучасники, які спостерігають разом з авторкою всі процеси і «варяться» у них самі. Авторка підіймає актуальні соціальні теми та показує, якими страшними є наслідки порушень прав людини і закону.
Твори пані Катерини спонукають не лише спинитися на них, а й проаналізувати та спрогнозувати розвиток подій, бо письменниця не нав’язує своєї думки, а запрошує самотужки сформувати своє ставлення до героя, ситуації, у якій він опинився, та передбачити, у який спосіб вирішиться питання.
Зустріч з Катериною Дудар залишила не тільки тепло і радість від спілкування, а й бажання прочитати ще більше її творів.

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека