Протягом мiсяця 


До 110-річчя від дня народження композитора, диригента, громадського діяча й педагога Георгія Майбороди у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено видання, в яких йдеться про митця та його творчість.
    


 Протягом мiсяця 


  У відділі абонемента продовжувала діяти виставка-мозаїка «Із сузір'я імен світової слави» з однойменного циклу, на якій представлені твори письменників-ювілярів осені: Дені Дідро, Івліна Во, Сельми Лагерлеф, Альбера Камю, Юджина О'Нілла та ін.


 Протягом мiсяця 


 
 Аграрна наука – виробництву Виставка-презентація пригортала до себе увагу відвідувачів патентно-технічного відділу. Особливим попитом серед відвідувачів користувалася книга "Екологічні проблеми землеробства", яка висвітлювала проблеми організації ефективного землекористування, екологічного моніторінгу та ерозії грунтів. 




фото  фото

 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. 
Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, яки готові для стажування закордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США,  викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. 
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.

фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Різдвяно-новорічні традиції.

Для шановних відвідувачів інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» розгорнуто виставку-настрій «Різдвяно-новорічні традиції країн світу». На полицях розмістилися книги і альбоми, фотографії і листівки з зимової та різдвяної тематики. Англомовні видання будуть корисні тим, хто вивчає англійську мову, покращує навички читання оригінальної літератури і спілкування, чи просто любить пізнавати нове. Ілюстрації та фото відтворюють піднесений настрій всіх жителів планети Земля, хто святкує Різдво.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


 
Бібліотека - консультує Безкоштовні консультації патентного повіреного України Валерія Авраменка допомагають відвідувачам бібліотеки отримати патент на винахід або корисну модель на інноваційні технології.

фото

 1 Грудня 


Учений секретар Юлія Зюлева взяла участь у серії онлайн-семінарів на тему «Мотивуючі підходи при вивченні новітньої історії», організованих Асоціацією з міжнародних питань. Під час семінарів учасники обговорили теми новітньої історії, які не завжди сприймаються однозначно в суспільстві, та як ці теми опрацьовувати, що таке місця пам’яті та як з їх допомогою формувати власну історію. Модерував семінари Юрій Волошин, доктор історичних наук, професор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. 

 
Повнiше
 

 1 Грудня 


Бесіди про прочитані книги регулярно проходять щочетверга у відділі документів іноземними мовами. Мандруємо разом з героями книг, обговорюємо їх поведінку. Дискусії проходять англійською мовою.
фото  фото  фото  фото


 4 Грудня 


Оновлено інформаційні матеріали в євротеці  «Перемога України – мир для всієї Європи». 
фото


 5 Грудня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся відеоперегляд інтерв’ю з музейницею, генеральною директоркою Національного заповідника «Софія Київська» Нелею Куковальською. Щотижнева зустріч поціновувачів прекрасного пройшла в межах кіноперегляду з циклу «Діячі культури та мистецтва на захисті української культури та держави». Перед переглядом інтерв’ю відвідувачам коротко розповіли про культурну діячку та представили тематичну книжково-ілюстративну підбірку видань, присвячених Національному заповіднику «Софія Київська».
            


 5 Грудня 


У відділі читальних залів  відбулась психологічна та правова допомога від фахівців Служби захисту в Україні міжнародної організації TGH групам та окремим особам, які пережили складні життєві обставини або перебувають у кризовій ситуації.  Консультації відбуваються щовівторка з 10.00 – до 15.00. Уточнення  та запис за телефонами 0959103266, 0959103245.


фото 1  фото 2

 5, 7, 12, 14, 19, 21, 26, 28 Грудня 


«Англійська у колі друзів»

Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM.
Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими зображеннями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Грудня 


Традиції зимових свят для молоді.

В межах співпраці Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки та Дніпровського ліцею №22 вчитель англійської мови Валентина Швидка запросила керівника  інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлану Усенко на зустріч зі своїми учнями.
Школярам сподобалася яскрава презентація, повна історичної та фактографічної інформації, ілюстрована відповідними зображеннями та відео. По черзі читали вірш, присвячений зимовим святам. Вікторина допомогла перевірити засвоєнні знання. Англомовна частина інформації була адаптована до віку школярів та супроводжувалася українським перекладом. На завершення послухали «Щедрик» українського композитора Миколи Леонтовича. Ця музична композиція стала одним з символів Різдва у світі.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Грудня 


  Перші кроки в бібліотеку.

З нагоди Національного тижня читання до відділу абонемента завітали юні відвідувачі з дитячого садочка. Гасло «Бути своїми» стало дієвим, перші кроки в бібліотеку зроблені! Ми привітали дітей з Днем Святого Миколая, подарували бібліотечку для дитячого садка, а також провели екскурсію по бібліотеці та почитали гарні книжки.
 

фото  фото

 6 Грудня 


У відділі читальних залів відбулась інформ-хвилина «Завжди на захисті» на честь Дня Збройних сил України. Були представлені книги–спогади війскових. Також було згадано про історію  цього свята, що  цей святковий день був створений 1993 року постановою Верховної Ради України. Щорічно його святкують 6 грудня. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1991 року ухвалили Закон України «Про Збройні сили України». За Конституцією, армія відповідає за оборону країни, захист її територіальної цілісності, суверенітету й недоторканності.
фото 1  фото 2  фото 3


 6 Грудня 


Для  студентської молоді ВПУ №17  відділ читальний зал провів квест-пригоду  «Таємні бажання» до Дня Святого Миколая  , де учасники мали змогу не тільки написати листи до Святого Миколая, а ще і пройти пригодницький квест на тему свята, де головною ціллю було знайти подарунки та піймати злочинця, що вкрав їх. Під час квесту вони розгадували загадки злодія, котрий хотів зірвати свято, проте студенти своєю кмітливістю та уважністю врятували святкування і змогли знайти подарунки, які треба було зробити своїми руками. 

 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 6 Грудня 


Про етичну ділему в англомовному кіноклубі ДОУНБ.

«Мій а́нгел-охоро́нець» (англ. My Sister's Keeper) – американський драматичний фільм 2009 року від режисера Ніка Кассаветіса. Заснований на однойменному романі Джоді Піколт.
За сюжетом адвокатові пропонують вести дуже незвичну справу одинадцятирічної дівчинки, яка вирішила судитися зі своїми батьками. Причиною цього стала новина про те, що дівчинка народилася в результаті штучного запліднення, аби допомогти збільшити тривалість життя сестрі, яка страждає від раку крові ...
Ця тривожна драма розповідає історію сім'ї, що зіткнулась з етичними, моральними і правовими дилемами, пов'язаними зі спортом на користь однієї дитини в ущерб іншої. Фільм навчає глядачів цінувати родину, жертву і любов. Це приголомшливий картина, яка змушує задуматися про етичні аспекти нашої суспільної дійсності.

фото  фото


 7 Грудня 


Тиждень читання в школі.

 Відділ абонемента презентував виїзну книжкову виставку «Літературний календар» у Дніпровській гімназії №63. Старшокласники познайомилися з творчим доробком українських письменників-ювілярів грудня та матеріалами про їх життєвий та творчий шлях.


фото  фото  фото

 7 Грудня 


Наші кроки у виченні мови: лексика, граматика, спілкування.

Відбулася зустріч членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вони використали набір ігрових карток «Яблука до яблук» / Apples to Apples. Відбулися дві сесії  ігор – окремо для старших членів клубу ігор та молодшої групи.
Гравці мали складати лексичні пари «іменник-прикметник», для цього вони мали знати напевне значення слів на своїх картках. Перевірити значення слів завжди можливо за словниками – електронними у смартфонах, чи паперовими бібліотечними. Перемагає той, хто добере найбільш підходящі одне до одного слова і пояснить/озвучить англомовною фразою свій вибір.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 7 Грудня 


В рамках проведення щорічної акції "16 днів активізму проти насильства", що цьогоріч проходить під гаслом "Діємо для постраждалих!", в межах глобального руху проти гендерно зумовленого насильства, вчений секретар бібліотеки Юлія Зюлева взяла участь в одноденному форумі "Невідворотність покарання за вчинення домашнього та гендерно зумовленого насильства". Форум організовано БФ "Слов'янське серце" за підтримки Структури ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки) в межах проєкту "EU4Recovery - Розширення можливостей громад в Україні" за фінансової підтримки Європейського Союзу. У форумі взяли активну участь суб'єкти міжвідомчої взаємодії для забезпечення покращення доступу до правосуддя жінок та дівчат, що постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства, експерти і представники громадських та міжнародних організацій.
   
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 7 Грудня 


У відділі читальних залів відбулась  лекція  психолога  для учасників Університету третього віку «Стрес і здоров’я», на якій присутні вчилися виконувати оздоровчі  вправи під час стресу та вміти допомогти своїм близьким.
фото 1  фото 2


 7 Грудня 


Бесіди про прочитані книги регулярно проходять щочетверга у відділі документів іноземними мовами. Мандруємо разом з героями книг, обговорюємо їх поведінку. Дискусії проходять англійською мовою.
фото  фото  фото


 7 Грудня 


У краєзнавчому відділі відбулась презентація книги редакції "Реабілітовані історією" "І світу білого не випив", з серії «Славетні постаті Придніпров'я: імена, повернені з минулого». Доповідач - старший науковий редактор Юрій Пшеничний розповів присутнім про життєвий і творчий шлях українського поета, перекладача, заслуженого вчителя Аркадія Казку, ім’я якого ще досить мало відоме в літературі.
    


 7 Грудня 


            Згідно зі стратегією розвитку читання на період до 2032 року "Читання як життєва стратегія" з 4  до 10 грудня 2023 року  Український інститут книги проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію "Національний тиждень читання". Мета цієї акції — консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду. Її цьогорічне гасло — "Бути своїми". Центральною постатю у проведенні тижня читання у 2023 році був запропонований до 130 річчя від дня народження  український письменник Микола Хвильовий. До цієї акції долучився відділ читальних залів і для студентів Дніпропетровського коледжу культури провели біографічний екскурс «Талант, що прагнув до зірок», присвячений життю та творчості Миколи Хвильового. Учасники заходу поглибились у конкретні аспекти та теми Хвильового, у його стосунки з іншими літературними величами до вражаючої глибини його власної філософії. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 7 Грудня 


У відділі читальних залів теж відбувся етнографічний екскурс-онлайн «Краса в хустині нашій» за участю студентської молоді Дніпопетровського коледжу культури.Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій. Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. Відзначати День української хустки запропонувала активістка та депутатка Вінницької облради Людмила Станіславенко. Ідею підтримали громадські активісти в Україні та в усьому світі. День української хустки відзначають у День Катерини – одне з головних жіночих свят, оскільки ця свята вважається заступницею жіночої долі.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 8 Грудня 


Поезія – дотик до юної душі.

В межах проєкту «Бібліотека – знання під рукою» письменниця і поетеса, есеїстка, перекладач, авторка більш ніж 20 прозових і поетичних книг, наша землячка і давній друг бібліотеки Леся Степовичка на запрошення керівника інформаційного центру «Вікно в Америку» Світлани Усенко зустрілася з старшокласниками КЗК «Дніпровського полімовного ліцею № 23 «СОБОРНИЙ» ДМР. Зустріч відбулася з форматі ZOOM-конференції.
Вчитель української мови і літератури Валентина Поберезкіна багато років викладає, навчає і виховує в патріотичному дусі молодь. Цього разу вона спробувала доторкнутися до юних душ через поезію Лесі Степовички.
Авторка читала поезії політичні і ліричні, які обрала на свій розсуд, зі збірок різних років. Зворушливими були її спогади про колядування у дитинстві. Пані Леся навела зразки «правильних» колядок.
Свого часу п.Леся Степовичка викладала студентам ДНТУ «Дніпровська політехніка». Її студенти пішли захищати батьківщину після російського вторгнення у 2014 році. 10 років вона очолювала Спілку письменників Придніпров’я – опікувалася творчими долями земляків, допомагала їм з друкування книг, видавала поетичний часопис «Січеслав». Ювілейне видання «Шевченкіана Придніпров’я» потрапило до найбільшої книгозбірні світу – до Бібліотеки Конгресу (м.Вашингтон, США).

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 8 Грудня 


 На черговому засіданні клубу «Пізнай себе» відбулась цікава розмова за темою «Активне довголіття і здоровий спосіб життя», де присутні ділилися своїм  досвідом та знайомилися з книгами по цьому питанню з фонду бібліотеки.
фото 1  фото 2


 8 Грудня 


Сьогодні в бібліотеці у відділ читальних залів відбувся форум за темою “Реалізація гуманітарних прав людини у Дніпропетровській області: право на освіту, культуру, свободу совісті”, присвячений 75 річниці Загальної декларації прав людини, затвердженої Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 10 грудня 1948 року та відзначенню Дня прав людини в Україні, який в Україні на офіційному рівні затверджений 9 грудня 2022 року. На форумі взяли участь фахівці  з різних галузей гуманітарних наук та  представники різноманітних організацій та конфесій. Змістовні та цікаві доповіді розкрили різні аспекти реалізації прав людини, було наголошено на важливій ролі в цьому питанні культури, мистецтва, свободи віросповідання та національної ідентичності.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 8 Грудня 


8 грудня відбувся захід "Пам'яті видатного земляка", присвячений 100-річчю від дня народження Михайла Сергійовича Селезньова, видатного поета та члена Спілки письменників України.
  


 8 Грудня 


Свято Миколая вшановують українці 6 грудня. Ось і ми під час проведення чергової сесії клубу «English Reading in the library» вирішили пригадати традиції і звичаї, пов’язані з цим святим. Англомовний світ трансформував багато з того, що належало саме Cвятому Миколаю (Saint Nicholas) і приписав це сучасним традиціям святкування Різдва й Нового Року.


фото  фото  фото

 8 Грудня 


Щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. Корупція – явище притаманне будь-якій державі, явище що руйнує її засади, псує морально-етичні, психологічні відносини в суспільстві. Напередодні у Центрі правової інформації (ЦПІ) відбулася правова зустріч «Законодавче підгрунтя протидії корупції в Україні». Мета заходу – сприяння формуванню у бібліотечних працівників антикорупційної правосвідомості і негативного ставлення до корупції як до суспільно-небезпечного явища, формування елементів правової культури та правової поведінки з питань протидії  корупції. Присутні ознайомилися з «Державною антикорупційною програмою на 2023-2025 роки» та долучилися до огляду нових надходжень корупційної тематики до фонду ЦПІ.


  Фото 2  Фото 3    Фото 5  Фото 6

 11 Грудня 


Відділ документів іноземними мовами цілий тиждень працював як з групами студентів, так і з групами читачів, які приходили до нас, ми проводили інформаційні хвилинки, а також заходи, присвячені Дню прав людини (Human Rights Day).


фото  фото  фото

 12 Грудня 


У відділі читальних залів відбулась презентація  книги «Справжня раша. Погляд крізь віки» автора військового  Володимира Лендича широкому колу зацікавлених студентів, письменників, військових і наших постійних читачів. Обговорення книги, спілкування однодумців та щира пісня поєднали всіх присутніх за роздумами про наше сьогодення, необхідність правильних висновків і дій.  Також вдячні Дніпропетровській обласній організації НСПУ за ініціативу та підтримку у проведенні презентації.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 12 Грудня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся кіноперегляд в межах циклу «Діячі культури та мистецтва на захисті української культури та держави», під час якого відвідувачам представили інтерв’ю з українським художником Анатолієм Криволапом. Перед переглядом співробітники коротко розповіли присутнім про художника та представили видання з фонду відділу, в яких йдеться про митця та його творчість.


              

 12 Грудня 


У відділі читальних залів  відбулася чергова лекція з циклу «Про сміх, що гріє всіх», яка присвячена видатному українському  поетову-гумористу, сатирику, заслуженому діячу мистецтв України  Павлу Глазовому.  Присутні дізналися про цікаві факти життя з біографії поета, прослухали гуморески у виконанні відомих українських артистів естради та студентської молоді. 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 13 Грудня 


У рамках закінчення Національного  тижня читання читальний зал провів для студентів ВПУ №17 біографічний екскурс "Талант, який прагнув до зірок", який був присвячений життю та творчості Миколи Хвильового та 130 річчя від дня народження. Під час заходу учасники детально розглянули аспекти від його дитинства до дорослого життя  де розкрили  його взаємини з іншими літературними величами,  та його власну філософію. Микола Хвильовий - це не просто видатний письменник, а й справжній борець за права людини. Він був митцем, який не зупинявся перед репресіями та несправедливістю радянського союзу.
фото 1  фото 2


 13 Грудня 


У відділі періодики до 130-річчя від дня народження українського прозаїка, поета, публіциста, політичного діяча Миколи Хвильового організовано  виставку-портрет  "Прозописьмо Миколи Хвильового" -

 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 13 Грудня 


Права людини є найважливішим питанням внутрішньої та зовнішньої політики всіх світових держав. Забезпечення прав і свобод людини, їх практична реалізація є критерієм, за яким оцінюється рівень демократичного розвитку будь-якої держави і суспільства в цілому. У межах щорічного тижня права у Центрі Правової інформації (ЦПІ) для студентів Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій пройшла правова година «Право мати права». Мета заходу – сприяти розширенню світогляду молоді, підвищити пізнавальний інтерес до вивчення прав та обов’язків людини і громадянина, розвивати повагу до честі і гідності людини як найвищої соціальної цінності. Першокурсники ознайомилися з історичним оглядом прав людини та долучилися до інтерактивного правового кросворду.
 


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 14 Грудня 


У відділі читальних залів для учасників Університтету третього віку відбулась чергова лекція психолога  за темою « Емоційне вигорання: симптоми, фази та як подолати». Психолог розповів  про симптоми, причини  та фази емоційного вигорання і як  це впливає на фізичний та емоційний  стан людини. І головне як подолати  цю нагальну проблему для більшості з нас.


фото 1  фото 2  фото 3

 14 Грудня 


 

 В день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у відділі абонемента був проведений урок пам'яті «Біль Чорнобилю - біль всієї України» та презентована книжкова локація «Чорнобиль у літературі: книги про українську трагедію».

 14 Грудня 


   В  День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у відділі періодики провели тематичний  перегляд  «Трагедія Чорнобиля у долях людей».  Бібліотекарі  ознайомили  відвідувачів зі спогадами очевидців, де в кожній історії відчувалась людська драма та біль, зачитували уривки з інтерв’ю з потерпілими від аварії на ЧАЕС: пожежниками, ліквідаторами, їхніми родичами, місцевими мешканцями.



фото  

 З 14 по 16 Грудня 


"Відновлюємо себе, відбудовуємо Україну".

Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко брала участь в навчальному семінарі представників мережі Американських куточків в Україні. Бібліотекарям всієї України висловили підтримку дипломати Департаменту зі зв’язків з громадськістю Посольства США в Україні. Цей семінар став повноцінним тренінгом з підвищення кваліфікації для бібліотекарів, які працюють в умовах воєнного часу. Тут були зазначені проблеми і виклики, які стоять перед центрами мережі «Вікно в Америку», на практичних сесіях шукали шляхи їх подолання. Спеціалісти з вивчення англійської мови надали оновлений список корисних безкоштовних ресурсів для вивчення мови. Залишилася актуальною боротьба з фейками, необхідно продовжувати викривати недостовірну інформацію у ЗМІ та Телеграм-каналах. Представники двох бібліотек поділилися досвідом ефективної реалізації грантового проєкту. Особливо цінною була лекція-тренінг з практичними психологами, де розібрали відмінності емоцій, відчуттів та почуттів, спробували практики боротьби зі стресом і негативними емоціями.
Представники Американського Дому (м.Київ) запросили користатися онлановою бібліотекою Over Drive, де вже більше 120 безкоштовнизх книг англійською мовою. Книги з цієї бібліотеки можна читати як на стаціонарному комп’ютері, так і за допомогою гаджетів – планшетів, читанок та смартфонів.
Спеціаліст з безпеки праці Посольства наголосив на необхідності дотримуватися правил безпеки під час роботи, мати план евакуації і користатися ним у критичні моменти.
Це так важливо відновити психічне здоров'я бібліотекарів в умовах війни, постійних стресів в Україні, і передати гарний настрій відвідувачам Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека.
А ще бібліотека отримала цінний подарунок – дві електричні станції Bluetti, які стануть у нагоді під час можливих блекаутів.

фото  фото  фото  фото  фото

 15 Грудня 


Оповідання Кетрін Менсфілд (Katherine Mansfield) бентежили душі наших читачів на цьому тижні. На нашому клубі читали книгу Кетрін Менсфілд «Чашка чаю» ("A Cup of Tea") в адаптації. 
фото  фото  фото


 15 Грудня 


У краєзнавчому відділі організована новорічна локація «Новий рік: традиції та звичаї Придніпров’я». На виставці представлена різноманітна література про звичаї та традиції святкування Нового року та Різдва Христового на Дніпропетровщині, коли почали прикрашати ялинку на Різдво, де купували на неї іграшки.
    


 18 Грудня 


 У відділі періодики у рамках відзначення  130-річчя від дня народження українського прозаїка, поета, публіциста, політичного діяча Миколи Хвильового організовано інформаційну годину «Художній світ Миколи Хвильового». 
Повнiше
 
фото  фото    фото  фото  фото  фото


 18 Грудня 


У відділі документів з питань мистецтва до різдвяно-новорічних свят для відвідувачів розгорнуто документально-предметну експозицію «Різдвяно-новорічна мозаїка», на якій представлено видання, в яких відображено традиції святкування Різдва та Нового року, та видання, які містять новорічно- різдвяні щедрівки, колядки, засівалки та поздоровлення (віншівки), зібрані з багатьох регіонів України, коріння яких сягає тисячоліть. Експозиція доповнена декоративними предметами, які створюють різдвяно-новорічну атмосферу та занурюють у чарівний світ, даруючи надію на те, що наші сподівання на головне диво обов’язково здійсниться.


                

 18 Грудня 


У краєзнавчому відділі відбулась літературна година присвячена пам’яті дніпровської письменниці Олександри Кравченко. 
  


 19 Грудня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий кіноперегляд в межах циклу «Діячі культури та мистецтва на захисті української культури та держави». Цього разу  відвідувачі переглянули інтерв’ю з українською оперною співачкою Людмилою Монастирською. Перед переглядом співробітники представили публікацію, в яких йдеться про співачку.


                

 19 Грудня 


У відділі читальних залів на передодні різдвяно-новорічних свят  вібувся перегляд оскаровського ретрофільму «Це дивовижне життя» 1946 року, створеного на основі оповідання «Найбільший подарунок» автора Філіппа Ван Дорена Стерна, він вважається одним з найнаснажливіших, популярніших і улюбленіших фільмів того часу, перегляд котрого стало традиційним за Різдва з елементами гумору. Незважаючи на свій поважний вік у кінематографії фільм заслуговує уваги за рахунок сюжету, в якому акцент робиться на переосмилення головного героя на цінність життя, коли виникають проблеми і здається, що вже нічого і ніхто не допоможе, але це не так, бо чудо  Різдва поруч і для дорослих. Прекрасна гра акторів доставлять задоволення від прегляду. Також була  рекомендована  ще одна кінокартина «Інтуїція» (2001 року), яка тримає інтригу до кінця фільму.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 20 Грудня 


 Гарячі новинки.

У відділі абонемента представлені книжкові локації нової літератури «Гарячі новинки»: жіночі історії, світ фентезі, детективи, книжки українських авторів та дитячі видання. Загалом 170 примірників, які надійшли до відділу абонемента у грудні 2023 року. 


фото  фото  фото  фото  фото

 20 Грудня 


Світова класика - чорно-біле кіно у бібліотеці.

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити американську романтичну комедію «Це трапилося одної ночі» (англ. «It Happened One Night», 1934). Це один з кращих фільмів, в якому брав участь харизматичний актор Кларк Гейбл.
А з сучасної точки зору цей фільм цікавий тим, що зображує методи роботи журналістів, не завжди чесні і гуманні. Приємно, що у гонитві за сенсацією головний герой-журналіст не втратив людяності.
Фільм розважив і подарував надію, що у житті інколи все може перемінитися за одну мить на краще. Онлайн кіновікторина – це чудовий спосіб перевірити розуміння сюжету і уважність глядачів. Результат групи – 8/10!  Вісім вірних відповідей на 10 запитань.

фото  фото  фото  фото


 20 Грудня 


У відділі читальних залів для юнаків з Кременчука відбулась цікава онлайн-патріотична година з автором, військовим, який презентував та подарував свою книгу «Справжня раша. Погляд крізь віків». Присутні з великим інтересом прослухали розповідь про написання цієї історико-документальної книги і яке важливе значення має зараз розуміння політики країни-агресора за всі часи її існування, і як нам українцям важливе зберегти свою ідентичність. Молодь також ставила цікаві запитання до автора.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 21 Грудня 


Раді новим членам англомовного клубу настільних ігор!

Відбулася зустріч членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».
Сьогодні грали в «Табу» та «Яблука до яблук», найулюбленіші настільні ігри з колекції центру. Вже всі навчилися швидко описувати англійською предмет чи явище, а інші швидко вгадували слова.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Грудня 


"З Різдвом Христовим Україно!"- поетичні віншування з прийдешними святами від бібліотекарів.  https://www.facebook.com/libr.dp.ua/videos/1420727338523368/


 22 Грудня 


Відділ документів іноземними мовами пропонує освітянам матеріали для виставок, конкурсів, флешмобів, розмальовок, а також сценарії різдвяних та новорічних свят.


фото

 22 Грудня 


У відділі документів з питань мистецтва до 190-річчя від народження української письменниці Марко Вовчок відбувся перегляд документального фільму "Марко Вовчок. Таємнича зірка", який присвячений життєвому та творчому шляху письменниці. Співробітники відділу підготували для відвідувачів тематичну добірку видань з фонду бібліотеки, присвячених письменниці, та представили їх.
              


 22 Грудня 


  «Марко Вовчок: відкриття краси і сили народної поезії». 

У відділі абонемента відбулося засідання клубу «Захопленість» присвячене 190-річчю від дня народження Марка Вовчка (Марії Олександрівни Вілінської). Учасники заходу поділилися цікавими думками з приводу «Народних оповідань» письменниці, взаємин жінки з Пантелеймоном Кулішем та Тарасом Шевченком. Сам Тарас Шевченко називав її «своєю донею» і присвячував вірші, які читали учасники заходу. Обговорювалася книжка Соломії Павличко «Фемінізм», в якій йшла мова і про Марка Вовчка, яка перша висловила ідеї у сфері гендерної рівності та визначала роль жінки в суспільстві. Учасники заходу познайомилися з книгами про життя і творчість цієї унікальної жінки.


фото  фото  фото

 22 Грудня 


Сьогодні у бібліотеці відбулася презентація книги відомого письменника-краєзнавця, заслуженого журналіста України Миколи Чабана «Під сонцем Алупки». Книга присвячена відомим представникам української культури, літератури та науки, які відпочивали, лікувались, працювали на провідному курорті Криму. Серед них: Дмитро Яворницький, Михайло Коцюбинський, Леся Українка, Михайло Максимович та багато інших. В книзі використано мемуарну літературу, епістолярну спадщину, стару пресу.
    


 З 22 по 0 Грудня 


У відділі періодики організовано виставку-портрет  - «Фатальна жінка – Марко Вовчок»: літературні загадки зі сторінок періодичних видань 
Повнiше
 
фото  фото  фото    фото  фото  фото


 25 Грудня 


Довгождане зимове свято – Різдво, яке завжди сповнене дивом, гарним настроєм та добрими чудесами! Дітлахи з нетерпінням чекали і чекають на святкові дива та подарунки!  Фахівці відділу читального залу для малечі  БФ Карітас провели різдвяний челендж та інтерактивну вікторину, яка дозволила дітям глибше пізнати Різдво та його традиції, а  це дозволило не лише розвинути їхні знання про свято, але й надало можливість виявити креативність та аналітичні здібності. Кожне питання було спрямоване на вивчення різних аспектів Різдва, починаючи від його історії та закінчуючи сучасними традиціями. Настільні ігри додали настрою.



фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 25 Грудня 


На черговому засіданні краєзнавчого клубу «Ріднокрай» кандидат історичних наук Юрій Берестень розповів присутнім про Арнольда Діка - письменника, фундатора сучасної менонітської літератури діалектом платтдейч у Канаді, США та Німеччині.
    


 25 Грудня 


 «Різдво Христове – родинне свято любові та надії».

До свята Різдва відділ абонемента провів етнографічну годину «Різдво Христове – родинне свято любові та надії». Ми розповіли нашим гостям про історію народження Ісуса Христа, про традиції і звичаї святкування Різдва Христова та його дохристиянські елементи. Запропонували відвідувачам познайомитися з різдвяною казкою та колядками.


фото  фото

 26 Грудня 


Дбайливе ставлення до природи та довкілля виховуємо змалечку!Тож, на черговій зустрічі  в  БФ «Карітас Донецьк»  фахівці відділу читальних залів провели цікавий і пізнавальний захід для малечі екогодину «Природа і ми» і  підняли досить дорослі питання. Говорили про екологію довкілля, про необхідніть висаджувати більше дерев, сортування сміття, шкідливість пластику . А ще про необхідність дотримуватись чистоти водоймів, мешканці яких гинуть від забрудення, адже вода стає не придатною для їх проживання. Особливу увагу приділили проблематиці виділенню шкідливого газу під час спалювання листя. Саме від цих знань і навичок, отриманих у дитинстві, усвідомлення необхідності берегти оточуюче середовище залежить якість життя у подальшому.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 26 Грудня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий кіноперегляд в межах циклу «Діячі культури та мистецтва на захисті української культури та держави». Відвідувачам продемонстрували відео інтерв’ю з українським науковцем, культурним діячем, генеральним директором Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максимом Остапенком та представили видання з фонду відділу, в яких йдеться про Києво-Печерську лавру.
              


 27 Грудня 


У відділі читальних залів для юнаків з Кременчука  відбулася захоплююча онлайн історична подорож під назвою "Сьоме чудо світу або Щедрик". Під час цієї подорожі молодь ознайомилася з історією написання української колядки, але й подивилася різноманітні варіанти її виконання та інтерпретації. Учасники мали можливість поринути у світ українських традицій та дізнатися багато цікавих фактів про походження "Щедрика".


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 27 Грудня 


Бібліотека у змозі надати психологічну підтримку, а музика завойовує серця.

В англомовному кіноклубі ДОУНБ переглядали прекрасний фільм режисера Роберта Вайза «Звуки музики» / The Sound of Music (1965 р.). Цей фільм був знятий після постановки однойменного мюзиклу на Бродвеї, а потім відзначений п'ятьма преміями Американської академії кіномистецтв Оскар. Пісні, які звучать в картині, стали популярними в усьому світі. Свої ролі блискуче виконали актори Джулі Ендрюс та Крістофер Пламмер.
Особливого шарму картині додає краса австрійської природи в поєднанні з музичним супроводом. Фільм займає високе місце серед світових шедеврів.
Онлайн кіновікторина – це чудовий спосіб перевірити розуміння сюжету і уважність глядачів. Результат групи – 7/10. Сім вірних відповідей на 10 запитань. А це посередньо, питання були складні.  
Членам англомовного кіноклубу подобається дивитися фільми англійською. Вони прагнуть глибше розуміти сюжет, розуміти оригінальний гумор, співчувають героям.


фото  фото  фото  фото


 28 Грудня 


У відділі документів з питань мистецтва вокальне тріо «Водограй»та танцювальний колектив «Позитив» представили концертну програму «Віримо в перемогу, зустрічаючі Різдво», під час якої лунали пісні Віри Лемешевої, гуморескиІвана Гайдашова, виконувалися запальні танці. Гості концерту поринули в атмосферу добра та світла, насолодилися  новорічними піснями, танцями, прониклися духом Різдва та казкового новорічного дива. З вдячністю у душі до всіх, хто захищає нашу країну не шкодуючи себе, віддають своє життя заради того, щоб інші громадяни мали можливість жити, працювати, іноді відволікатися від тривожних думок і переживань, учасники заходу побажали захисникам сил і найскорішої перемоги. Віримо в те, що 2024 рік буде радісним, щасливим та переможним!



            

 28 Грудня 


Завершальна гра 2023 року.

Відбулася зустріч членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вони використали карту «Про мене» з набору ігрових карт «Активуй». Було цікаво дізнатися думки, вподобання гравців, про їх навички і хобі. Всі розійшлися у гарному настрої і з посмішками на обличчях. До наступних зустрічей в Новому році!


фото  фото

 29 Грудня 


На черговому засіданні клубу читали оповідання Кетрін Менсфілд (Katherine Mansfield) «Чашка чаю» ("A Cup of Tea"), яке  вийшло перший раз з друку у 1922 році, однак його тематика все одно залишається актуальною й зараз.
фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека