Протягом мiсяця 


"Стежками козацької слави" - це книжково-документальна виставка, яка була створена в честь Дня захисника України. Ця виставка присвячена важливому історичному періоду України, пов'язаному з козацькою славою та боротьбою за незалежність та свободу.


 Протягом мiсяця 


Завдання працівників патентно-технічного відділу – навчити підопічних спілкуватися з комп’ютером на «ти», а саме: засвоїти комп’ютерну грамоту, працювати з текстами, створювати власні електронні скриньки засвоювалася відвідувачами курсів. Люди пенсійного віку мають багато вільного часу, а інтернет пропонує їм широке поле діяльності. Відвідувачі курсів, уже сьогодні подолали їхній страх перед комп’ютером, а точка зору, що інтернет створений лише для молодих, змінилася на гасло «йти в ногу з часом».
 
Повнiше
 
  фото

 Протягом мiсяця 


Відвідувачі коворкінг-офісу створювали нові проєкти та обговорювали питання їх реалізації.
фото  фото


 Протягом мiсяця 


Безкоштовні консультації патентного повіреного України пропонували відвідувачам патентно-технічного відділу знаходити нові можливості для розвитку інновацій та бізнесу, допомагати в процесі роботи з інвестиціями, запуску нових продуктів та виходу на нові ринки.


фото  фото

 Протягом мiсяця 


До 75-річчя від дня народження художника Григорія Чернети у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено видання, в яких йдеться про митця та його творчість.


    

 Протягом мiсяця 


Український народ як у хвилини найбільшої громадської чи індивідуальної радості, так і в моменти індивідуального чи громадського смутку й розпачу звертався до церкви, щоб там, перед лицем найбільшого й найвищого добра, вилити свої найбільші душевні болі, найтяжчі скорботи або прояв найбільшої вдячності і надії. У відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто документальну експозицію «Знищені шедеври української дерев'яної сакральної архітектури», на якій представлено документи, присвячені п’ятьом знищеним шедеврам української дерев'яної сакральної архітектури: Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині, Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині, Вознесенській церкві 1759-1761 років в містечку Березна на Чернігівщині, Введенській церкві 1761 року в селі Артемівка на Харківщині, Миколаївській церкві 1760-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині. Інформацію про ці церковні споруди українці  мають завдяки свідомому українцю, який поклав усе своє життя на дослідження пам’яток національної церковної архітектури, Стефану Таранушенку.


      

 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, які готові для стажування за кордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США,  викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін.

Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.

фото

 Протягом мiсяця 


Пам’ятні дати жовтня та дарунки.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-документальну виставку англомовних видань, експонати якої – книги, буклети і фотографії, які відображають пам'ятні дати жовтня з калентарів ООН та ЮНЕСКО. А ще центр отримав подарунки від друга и волонтера бібліотеки, американця Шона Робертсона.
Всі видання і документи будуть корисні тим, хто вивчає англійську мову, та покращує навички читання і спілкування.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Жовтня 


Співробітники відділу читальних залів провели онлайн зустріч для молоді Кременчука за темою «Завжди на захисті», присвячений Дню Захисника та Захисниць України. Під час заходу розповіли про історію цього видатного свята, висвітлили цікаві факти та поділились історіями про сучасних захисників та захисниць, які надихають своєю відданістю та героїзмом. Ми впевнені, що пізнання історії та вшанування сучасних героїв є важливими кроками на шляху до виховання патріотизму та поваги до тих, хто захищає нашу країну. Відзначаючи День Захисників та Захисниць, вшановуємо не лише минулі подвиги, але й тих, хто продовжує боротьбу за мир та безпеку у сучасному світі. Дякуємо усім, хто долучився до цього онлайн заходу. Разом ми навчаємося, ростемо та вшановуємо наших справжніх героїв.





  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 2 Жовтня 


Для українців слова "захисник" та "захисниця" – вже давно набули особливого значення. Ще в 2014 році розпочата РФ війна спонукала сотні тисяч українців стати на захист Батьківщини, взявши до рук зброю. А після повномасштабного вторгнення російських окупантів 24 лютого 2022 року на захист України без перебільшення піднялася вся нація – хтось на фронті, а хтось у тилу. День захисників і захисниць України в цьому році ми визначаємо вперше 1 жовтня. У відділі періодики до цього дня розгорнуто патріотичну локацію «На захисті Батьківщини», на якій представлено статті з періодичних видань, які розповідають про сильних духом наших захисників і захисниць, вірші, народжені героями та для них. А ще користувачі зможуть побачити прапор з підписами бійців аеромобільної десантно-штурмової бригади, що нині беруть участь у контрнаступі й звільненні українських земель на Півдні України. Деяки з них героїчно загинули в бою.
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 2 Жовтня 


Як середовище впливає на наші здібності? Завдяки чому з’являються блискучі, талановиті, творчі люди? Такі питання розглядали члени клубу «Пізнай себе»  на черговій зустрічі «Інтелектуальна одіссея». Допомогла розібратися з цими питаннями захоплива книжка Еріка Вайнера «Географія геніальності». Автор досліджує минуле і сьогодення, стародавні Афіни і Кремнієву долину та інше.
фото 1


 2 Жовтня 


Центр європейської інформації, який працює у відділі документів іноземними мовами продовжує збирати корисну інформацію стосовно євроінтеграції та ключових подій для України в світлі європейської політики і культурного життя. Оновлено інформаційні матеріали в євротеці  «Перемога України – мир для всієї Європи». 
фото

 2 Жовтня 


 У відділі абонемента для шкільної молоді відбувся урок патріотизму «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення», присвячений Дню захисників і захисниць України. 
В цей день ми ще раз можемо подякувати Захисникам і Захисницям, які боронять нашу державу від ворога, за стійкість та відвагу, вшанувати полеглих, згадати героїв попередніх поколінь, які здобували та відстоювали свободу і незалежність України. Учасникам заходу презентувалася документальна виставка «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення». Школярі прослухали розповідь бібліотекара про подвиги воїнів-захисників, які  сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, та переглянули освітнє відео. 


фото  фото  фото

 2 Жовтня 


«Пісні народжені війною» таку назву мав сьогоднішній музичний калейдоскоп у відділі документів з питань мистецтва, присвячений Дню захисників і захисниць України. Відвідувачам продемонстрували пісні у виконанні українських співаків й гуртів, що народилися під час російсько-української війни та відображають почуття й патріотичний настрій українців , які переживають і біль втрати, і віру в перемогу, і невимірну вдячність всім захисникам і захисницям, які борються за наше вільне й мирне спільне майбутнє.


        

 2 Жовтня 


З нагоди Дня захисників та захисниць України у відділі періодики відбулась патріотична година. Під час заходу головний бібліограф відділу розповіла про військові традиції та історію захисту рідної землі від давніх часів і до сьогодення. Присутні мали можливість ознайомитися з добіркою літератури про історії захисників-українських воїнів, які боронять нашу державу (періодичні видання:"Голос України", "Урядовий кур'єр", "Країна", "Військо України","Східний Форпост").
Фото  фото


 3 Жовтня 


У відділі читальних залів для студентської молоді Поліграфічного училища відбулась патріотична година «Захисники України : від козацтва до сьогодні». Присутні дізнались про історію життя та традиції козаків, про їх побут та про сучасне військо України.У відділі читальних залів для студентської молоді Поліграфічного училища відбулась патріотична година «Захисники України : від козацтва до сьогодні». Присутні дізнались про історію життя та традиції козаків, про їх побут та про сучасне військо України.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 3 Жовтня 


Для того, щоб познайомити відвідувачів з сучасними діячами кіномистецтва, які змінили своє життя, покинули улюблену справу й пішли захищати свою країну задля мирного майбутнього у відділі документів з питань мистецтва розпочали цикл кінопереглядів «Кіномитці на шляху здобуття переможного миру». Почали цей цикл  з відеоперегляду інтерв’ю з українським кінорежисером, сценаристом та письменником Олегом Сенцовим. Відвідувачам також представили видання й публікації про нього.
        


 3 Жовтня 


У відділі читальних залів відбувся біографічний екскурс «Жінка-загадка», присвячений 190 річчю з дня народження української письменниці Марко Вовчок ( 22 грудня 1863- 28 липня 1907 рр.). У чому ж була її загадка і чарівність? Присутні дізнались про таємниці життя та творчі надбання письменниці.
Марія Олександрівна Вілінська (літературний псевдонім Марко Вовчок) увійшла в історію не лише як талановита українська письменниця, яка написала багато творів про українське життя і побут. Вона також була  перекладачкою багатьох  творів іноземних відомих письменників на той час, бо знала декілька мов: французьку, польську, німецьку, чеську, англійську та інші. Особливо це стосується творів французького письменника Жуля Верна, Марко Вовчок переклала його 15 романів. Але ця жінка прославилася ще  і своєю любов’ю, котру запалювала в серцях видатних чоловіків століття. Її обожнював Тарас Шевченко за блискучу українську мову в її творах, він для неї був названим батько, а Іван Франко писав про неї  «ясна зоря нашого письменства». Перегляд документального фільму «Марко Вовчок. Таємнича зірка» додав ще більш цікавих фактів про життя Марко Вовчок.




фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 3, 5, 10, 12, 17, 19, 24, 26, 31 Жовтня 


«Англійська у колі друзів»

Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM.
Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими зображеннями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 4 Жовтня 


Класика кінематографу в англомовному кіноклубі ДОУНБ.

Американський друг бібліотеки Шон Робертсон захоплюється українцями, які під час війни не втрачають наполегливості у вивченні англійської мови і радо їм допомагає. З його схвалення  переглядали «Незнайомці в потягу» (англ. Strangers on a Train).
Цей фільм – нуаровий трилер Альфреда Гічкока, знятий в 1950 році за мотивами виданого в тому ж році дебютного роману Патриції Гайсміт.
Сучасні кінокритики вважають фільм «Незнайомці в потягу» класичним зразком трилера середини XX століття і високо оцінюють. У 2021 році картину було визнано національним надбанням США, вона потрапила до Національного реєстру фільмів Бібліотеки Конгресу.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 4 Жовтня 


В рамках реалізації проєкту «Електронний каталог», для бібліотечних працівників Покровської сільської територіальної громади, на базі КЗК «ДОУНБ» у режимі онлайн на платформі ZOOM, відбувся семінар-тренінг, за темами: «Створення бібліографічного запису до електронного каталогу», «УДК - методика використання та особливості систематизації документів»


Фото 1

 5 Жовтня 


Атмосфера гри – це атмосфера азарту!

У бібліотеці, в центрі «Вікно в Америку» створена атмосфера, в якій вивчення англійської мови є бажанням відвідувачів, а не примусом. Члени аннгломовного клубу ігор дізнаються і запам’ятовують більше, бо вчаться охоче.
Сьогодні грали в «Табу» / #Taboo. Це гра, у якій треба швидко описувати предмет чи явище, а іншим швидко вгадувати слово. Головним правилом гри є пояснення групі загаданого слова (з набору карток різного рівня складності), але діє заборона на використання п’яти слів-табу, також перелічених на картці.

фото  фото  фото  фото


 5 Жовтня 


В бібліотеці можливо не тільки почитати, а і прослухати оздоровчу лекцію «Зміцнення імунітету. Підготовка до зими», яка відбулась у відділі читальних залів, з дієвими порадами, як допомогти собі та своїм близьким залишатися здоровим.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 5 Жовтня 


5-6 жовтня завідувачка відділом Мищенко Тетяна приймала участь у фаховій VIII  Міжнародній конференції «Library at a New Stage of Sosial Communications Development», організованою Українським державним університетом науки і технологій. До конференції було підготовлено доповідь «Патентно-технічний відділ -  інтелектуальна скарбниця дніпропетровського регіону». За участь у конференції отримала сертифікат. 


фото

 6 Жовтня 


Художники досить часто зверталися у своїх роботах до теми українського села, правдиво та з глибоким почуттям відтворюючи в них життя українського села, побут і звичаї простих трудівників, оспівували природу рідного краю. До дня художника у відділі документів з питань мистецтва розгорнуто арт-простір «Українське село в роботах художників», на якому представлено видання з репродукціями творів, серед яких представлено роботи С. Світославського, С. Васильківського, В. Орловського, М. Пимоненка, Й. Бокшая та інших.


 


                

 6 Жовтня 


У відділі документів іноземними мовами пройшла чергова сесія клубу любителів англійської мови.


фото  фото  фото  фото

 8 Жовтня 


"Художня палітра Придніпров'я" - це вражаюча ілюстративна виставка, присвячена святкуванню Дня художника України, яка розкриває багатство і талант митців з регіону Придніпров'я. Ця виставка об'єднує та відзначає видатні досягнення сучасного мистецтва, а також вшановує спадок великих українських художників минулого.


 10 Жовтня 


Для студентської молоді ПТУ 17 відбулась патріотична година «Творці національної єдності». Співробітники відділу читальних залів підготували презентацію з цікавими історичними фактами про життя та подвиги козаків, героїв визвольних  війн, досягнення наших предків, а також про їх внесок у формування національної самосвідомості та розвиток українського національного руху. Ця зустріч надихнула глибше пізнати і вшанувати нашу історію , підкреслила важливість єдності для подолання сучасних викликів.
  фото 2  фото 3  фото 4


 10 Жовтня 


У відділі документів з питань мистецтва в межах кіноперегляду із циклу «Кіномитці на шляху здобуття переможного миру» відбувся відеоперегляд інтерв'ю з українським кіноактором та музикантом Романом Мацютою. Відвідувачам перегляду розповіли про кіноактора та представили публікацію про фільм, в якому він знімався.
        


 11 Жовтня 


У відділі читальних залів продовжується засідання творчої майстерні «Амігурумі». Завдяки  прекрасній майстрині Юлії, завжди є надія зв’язати  чудові іграшкові вироби своїми руками.
фото 1  фото 2


 11 Жовтня 


Будуємо стосунки, а зло має бути покаране!

Гендерні питання, питання сімейних цінностей та побудови стосунків вирішували кінорежисери ХХ-го століття. Такі як Альфред Хічкок. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся традиційний по середах перегляд та обговорення фільму англійською мовою. Переглядали і обговорювали фільм «Вікно у двір» (англ. Rear Window, 1954) разом з носієм мови, американським другом бібліотеки Шоном Робертсоном.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 12 Жовтня 


     У відділі читальних залів відбулась літературна онлайн-година «Художній світ прози Володимира Лиса» для студентів Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури, присвячена творчості сучасного українського письменника Володимира Лиса – володаря численних премій та нагород, зокремо, неодноразового переможця міжнародного конкурса «Коронація слова».Завдяки презентації і демонстрації документального фільма «Володимир Лис «Про країну гіркої ніжності»» студентська молодь мала можливість ознайомитись із цікавими фактами життя і творчості письменника та сюжетами найбільш відомих його творів, а саме: «Століття Якова», «І прибуде суддя», «Острів Сильвестра». 
фото 1  фото 2  фото 3


 12 Жовтня 


Іноземна мова – це і лексика, і граматика, і спілкування.

Відбулася зустріч членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Було використано набір ігрових карток «Яблука до яблук» / Apples to Apples. Зігради 9 раундів. Гравці мали складати лексичні пари «іменник-прикметник», для цього вони мали знати напевне значення слів на своїх картках. Перевірити значення слів завжди можливо за словниками – електронними у смартфонах, чи паперовими бібліотечними. Перемогли ті, добрав найбільш підходящі прари слів і пояснивозвучив англомовною фразою свій вибір. Гравці розійшлися у гарному настрої і з посмішками на обличчях.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Жовтня 


З метою підвищення інтересу до книги, до читання, для популяризації фонду, завідувачкою патентно-технічного відділу було проведено віртуальну екскурсію для студентів Дніпропетровського індустріально-педагогічного фахового коледжу (ДІПФК). Під час екскурсії студенти дізналися про інтелектуальні скарби, які зберігаються, і з якими можна ознайомитися в патентно-технічному відділі. Також молодь познайомилась з історією відділу, дізналася про сучасні послуги та можливості відділу. Фахівці відділу ознайомили студентство з  сайтом бібліотеки та його сервісами. Молодь дізналася як за допомогою електронного каталогу швидко знайти необхідне видання.

фото  фото  фото

 13 Жовтня 


  «Він має в серці те, що не вмирає»

З нагоди 100-річчя від дня народження Михайла Івановича Сікорського, історика, краєзнавця відділ абонемента підготував відео-огляд діяльності ювіляра за проєктом «Герої далеких і близьких епох». https://www.youtube.com/watch?v=ClUACE7DMi4

 13 Жовтня 


На засіданні англомовного клубу вирішили погортати книги з граматики англійської мови, що є у  фонді відділу документів іноземними мовами. 
фото  фото  фото


 13 Жовтня 


До 100-річчя від дня народження історика, етнографа, музеєзнавця, археолога Михайла Сікорського, який впродовж 57 років самовідданого служіння національній культурі створив 27 історико-краєзнавчих музеїв і мріяв із м. Переяслава-Хмельницького створити місто-музей, у відділі документів з питань мистецтва відбулася віртуальна подорож музеями міста Переяслава-Хмельницького «Мій заповіт – мої музеї», під час якої відвідувачам також розповіли про Михайла Івановича та представили публікації про нього.
        


 16 Жовтня 


Для студентської молоді ВПУ 17  співробітники читальних залів провели захоплюючий "BookPlay" з настільними іграми як продовження обговорення книг з жанру фентезі та детективу! Студенти познайомилися  з різноманітними книжками таким як: А. Сапковський Відьмак, А. Конан-Дойл Шерлок Холмс, С. Маєр Сутінки. Учасники з натхненням розповідали про улюблені книги та ділилися враженнями від їхнього читання, граючись в настільні адоптації.


фото 1  фото 2

 16 Жовтня 


Першокурсники Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій завітали до сектору рідкісних та цінних документів.
Студентська молодь дізналась про цікаві факти з історії книги, ознайомилась з  найцікавішими книгами ХVІІ-ХХІ століття, висловила враження стосовно колекції мініатюрних видань та фоліантів.

фото  фото  фото  фото  фото

 16 Жовтня 


День першокурсника «Простір знань не знає меж»
У межах інформаційно-просвітницького проєкту «Бібліотека в суспільстві знань: підвищення інформаційної культури», орієнтованого на підвищення інформаційної компетентності молоді, відбувся День першокурсника «Простір знань не знає меж». Студенти Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій дізналися про локальні і мережеві ресурси ДОУНБ, електронні каталоги та бази даних, які формує бібліотека і які доступні у режимі пошуку в онлайн.
#БібліографДОУНБ # День_першокурсника


Фото 1  Фото 2  Фото 3

 17 Жовтня 


 У відділі періодики до 225-річчя із часу видання "Енеїди" Івана Котляревського створено виставку «Енеїда» - перша пам'ятка українського письменства"  
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 17 Жовтня 


  Відділ абонемента представив документальну виставку-мозаїку «Із сузір'я імен світової слави» з одно іменного циклу. Видання виставки знайомлять з творами письменників-ювілярів осені, які внесли вагомий вклад в скарбницю світової літератури.
фото


 17 Жовтня 


До 80-річчя від дня народження відомої української співачки Раїси Кириченко у відділі документів з питань мистецтва відбувся перегляд документального фільму «Диво осені – квітка остання». Відвідувачам кіноперегляду було представлено видання з фонду бібліотеки, в яких йдеться про життя і творчість співачки, та продемонстровано пісні у її виконанні.


                

 17 Жовтня 


День інформації «Бібліотека – поєднання мудрості книг і сучасних технологій»
Бібліотека – саме те місце, де користувач може задовольнити свої інформаційні потреби. У цьому мали змогу переконатися студенти Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, які завітали на День інформації «Бібліотека – поєднання мудрості книг і сучасних технологій» у межах проекту «Бібліотека в суспільстві знань: підвищення інформаційної культури». Фахівці ВНІБ ознайомили майбутніх друкарів з WEB-сайтом ДОУНБ та його сервісами. Молодь дізналася як за допомогою електронного каталогу можна економити час, швидко знайти необхідне видання, а за потребою і замовити книги електронною поштою. Активно популяризувалися можливості служби «Віртуальна довідка», сторінки «Україніка» та порталу «ДніпроКультура». Також відбулися презентації «Довідника безбар’єрності» та міні-інсталяції «Осінь – пора мудрості» на якій були представлені малоформатніні книги з серії «Антологія мудрості.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 17 Жовтня 


Унікальні джерела сектору  рідкісних і цінних документів дали можливість студентській молоді  Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій зазирнути в минуле, дізнатися про факсимільні та репринтні видання, переглянути літературу з екслібрисами, погортати фоліанти та книжки-малютки, а також дізнатися про сучасні технології поліграфії.
фото  фото  фото  фото  фото


 17 Жовтня 


    
Відділ абонемента представив документальну виставку-мозаїку «Із сузір'я імен світової слави» з одно іменного циклу. Видання виставки знайомлять з творами письменників-ювілярів осені, які внесли вагомий вклад в скарбницю світової літератури.
 
Повнiше
 
фото

 18 Жовтня 


Чергова зустріч регіонального онлайн проєкту "Краєзнавчий календар: видатні особистості та події" для бібліотек області була присвячена історії українського книгодрукування на Дніпропетровщині. Микола Петрович Чабан розповів присутнім про перші українські книги нашого краю. Окрему увагу доповідач приділив постатям видатних письменників А. Кащенко, І. Манжури та видавця Олександра Єгорова. На захід завітали студенти Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Присутні мали змогу ознайомитися з цінними виданнями  краєзнавчого відділу, які були надруковані у кінці XIX- на початку XX століття у друкарнях нашого міста.
  


 18 Жовтня 


Кінокласика у бібліотеці

Члени англомовного кіноклубу переглядали і обговорювали «Філадельфійську історію» (1940, англ. The Philadelphia Story) – чудову комедію з неочікуваним перебігом подій та добрим фіналом. Фільм створено за мотивами п'єси Філіпа Беррі. Оглушливий успіх бродвейської вистави додав популярності фільму, який отримав два «Оскара» (за сценарій Доналда Огдена Стюарта і за акторську роботу його однофамільця Джиммі Стюарта). Після перегляду глядачі відповідали на питання кіновікторини – продемонстрували уважність і розуміння мови на слух. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 19 Жовтня 


На жовтневому засіданні краєзнавчого клубу «Ріднокрай» Микола Чабан розповів про постать Петра Олександровича Єфремова.
Петро Єфремов був українським критиком, літературознавцем, педагогом, згодом — професором Дніпропетровського ІНО (Інститут народної освіти). Активіст Катеринославської «Просвіти». Друкувався в українських виданнях — журналах «Січ», «Книгарь», «Споживач», альманасі «Вир революції», газетах «Український пролетар», Звезда», журналі «Зоря», «Плуг», «Записках історично-філологічного відділу», «Наукових записках Дніпропетровського Наукового Товариства» та ін.
Петра Єфремова справедливо вважають «літературним хрещеним батьком» Велер’яна Підмогильного. Немало зробив він для популяризації творів Андріана Кащенка.

  

 19 Жовтня 


«Табу» – це про заборону.

Відбулася зустріч членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вони використали набір ігрових карток «ТАБУ» / TABOO. 7 гравців – 7 раундів!
До групи приєдналася молодь, разом покращуємо навички розмовної англійської – в гарній компанії, тестуємо знання і почуття гумору кожного.

фото  фото  фото

 19 Жовтня 


На засіданні клубу «Академія досліджень і винахідництва» розглядалися питання  розробки інноваційного товару. Найбільш важливими джерелами ідей, як правило, є лабораторії університетів, академічних інститутів і НДІ, а також окремі винахідники. При цьому саме винахідники мають публічно репрезентувати свої розробки. В засіданні взяли участь патентний повірений України, інженери-винахідники. До уваги учасників було розгорнуто виставку «Від ідеї до патенту».

фото  фото

 20 Жовтня 


На засіданнях англомовного клубу  дійшли висновку, що патріотично налаштовані українці повинні вміти розповісти про Україну англійською мовою, забезпечуючи інформаційний тил, або принаймні підтримати при нагоді розмову про Україну.
фото  фото  фото


 24 Жовтня 


У відділі документів з питань мистецтва в межах кіноперегляду із циклу «Кіномитці на шляху здобуття переможного миру» відбувся відеоперегляд інтерв'ю з українським актором театру і кіно Олексієм Тритенком. Відвідувачам також продемонстрували вірші, прочитанні актором. Перед переглядом співробітники розповіли відвідувачам коротку біографію актора та представили публікацію про фільм, в якому він знімався.
        


 24 Жовтня 


За проектом  «Кінопростір» відбувся перегляд  та обговорення фільму «Сісі» про непросте  життя австрійської імператриці Австро-угорської імперії середини ХIХ століття. Фільм це завжди спроба через екран донести до глядача історію життя відомої людини на основі документальних та біографічних  фактів.




фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 24 Жовтня 


Ефективній роботі на підтримку книги і читання серед молоді сприяє соціальне партнерство патентно-технічного відділу з учбовими закладами міста. Фахівцем відділу було проведено інформаційну годину для студентів Дніпропетровського індустріально-педагогічного фахового коледжу. Під час ізаходу було проведено огляд літератури технічного напрямку. 



фото  фото  фото

 25 Жовтня 


 «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»

Відділ абонемента в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек для учнівської молоді ліцею №139 ДМР провів патріотичний урок, присвячений 80-річчю звільнення міста Дніпро від німецько-фашистських загарбників. Юні гості прийняли участь в активностях на знання історії нашого міста: ланцюжку відповідей на запитання «Ваші найулюбленіші місця в Дніпрі», онлайн-тесті на порталі ДніпроКультура https://www.dnipro.libr.dp.ua. 
Учасники заходу прослухали розповідь про патріотичний стріт-арт, переглянули відео «Історія міста в міні скульптурах», а також дізналися про можливості використання електронних ресурсів бібліотеки при написанні проєктів у ліцеї.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 25 Жовтня 


Національний тест з медіаграмотності.

Група відвідувачів інформаційно ресурсного центру «Вікно в Америку» у Дніпрі разом з керівником центру п.Світланою Усенко пройшла Національний тест з медіаграмотності від UNDP Ukraine / ПРООН в Україні.
Питання були цікаві і складні. Відповідали швидко і без «погуглити», бо тест був обмежений певним часом. Ярослав Дубина отримав 29 балів з вірогідних 34 і рейтинг «Майже гуру». Учасники тестування результатом задоволені!
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 25 Жовтня 


«Це не любовна історія, це історія про кохання».

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення фільму англійською мовою «500 днів Літа» (англ. 500 Days of Summer, 2009).
Це культова романтична комедія про дівчину, яка не вірить в справжнє кохання, і про хлопця, який до безтями закохується в неї. В центрі сюжету – історія зустрічі та розставання, кохання та розбитого серця.

 
Повнiше
 


 26 Жовтня 


«Табу» – це про вміння дати гарний опис явищу чи предмету.

Відбулася чергова зустріч членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вони використали набір ігрових карток «ТАБУ» / #TABOO. 11 гравців – 11 раундів!
До групи приєдналася молодь, разом покращуємо навички розмовної англійської – в гарній компанії, тестуємо знання і почуття гумору кожного.

фото  фото  фото  фото  фото

 26 Жовтня 


На черговому засіданні Дніпровського генеалогічного товариства виступив Михайло Арганов з доповіддю «Як шукати переселенців???». Доповідач розповів про причини переселення українців у різні часи історії та надав поради як шукати рідних серед переселенців.
  


 27 Жовтня 


Молодіжна аудиторія англомовного клубу, що працює у відділі документів іноземними мовами, хоче  обговорювати гострі соціальні теми. Що ж непростий це виклик, бо такі теми важко розглядати навіть рідною мовою, але ми готові й до них. Отже, на черговому засіданні клубу нашим користувачам презентували ресурс «Україныка», що оприлюднена на офіційному сайті Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки (https://www.libr.dp.ua/?do=ukrainica&lng=2).
фото  фото


 27 Жовтня 


  Читачам відділу абонемента було запропоновано інформ-досьє «Грані творчості Ірен Роздобудько» (проєкт «Письменники, короновані словом» в межах Регіональної кампанії з просування читання «Читаємо разом»). Відвідувачі дізналися про творчий доробок найуспішнішої української письменниці, яка сміливо експериментує зі стилями, жанрами, темами, сюжетами. Розповіли про її плани на майбутнє та запропонували обрати для читання книги авторки «коронованої словом» із фонду відділу.


 27 Жовтня 


У відділі документів з питань мистецтва клуб «Гармонія душі» представив відвідувачам бібліотеки концертну програму «Луна мелодія осіння». У програмі концерту звучали українські пісні у виконанні Володимира Семерні, Ніни Сонник, Клавдії Мельниченко, Володимира Коваленка, Василя Сахарова та інших.


          

 30 Жовтня 


     
У відділі абонемента відбулося мовознавче рандеву «Любіть Україну і пісню її солов’їну» до Дня української писемності та мови. Учнівська молодь дізналася про виникнення свята, про український алфавіт, історію українського правопису, взяла участь у змаганні на знання синонімів та мовознавчій вікторині. Учні ознайомилися з послугами бібліотеки та записалися до відділу.


фото  фото  фото

 31 Жовтня 


Інформаційна та медійна грамотність для школярів.

В межах партнерства КЗК «Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки» з Дніпровським ліцеєм № 22 ДМР та під час Всесвітнього тижня інформаційної та медійної грамотності (25-31 жовтня 2023 року) керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко взяла участь в інтерактивному заході «Роберт Оппенгеймер – винахідник атомної бомби». Три вчителя – фізик Галина Гордієнко, вчитель-історик Анжеліка Михайлова та викладач англійської мови Валентина Швидка підготували учнів до англо-української презентації, поштовхом до створення якої стала світова сенсація – поява у міжнародному кінопрокаті фільму американського режисера Крістофера Нолена «Оппенгеймер».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 31 Жовтня 


У відділі документів з питань мистецтва в межах кіноперегляду із циклу «Кіномитці на шляху здобуття переможного миру» відбувся черговий відеоперегляд інтерв'ю з українськими акторами Володимиром Ращуком та Вікторією Білан-Ращук. Відвідувачам також представили публікацію про фільм «Чорний ворон», в якому знімався Володимир.
          

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека