Протягом мiсяця 


Гортаємо сторінки міжнародного календаря: Січень.

Англомовні фонди інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» ілюструють найголовніші дати календаря ООН та ЮНЕСКО. На книжково-документальній виставці представлені альбоми, енциклопедії, монографії, статистичні довідники, фото-ілюстрації, DVD-фільми, пам’ятні сувеніри. 
Всі видання та документи будуть корисні тим, хто вивчає англійську мову та покращує навички читання.

 Протягом мiсяця 


Щовівторка і щочетверга велись навчання на безкоштовних курсах з комп’ютерної грамотності «Перші кроки у світ комп’ютерної техніки» для пенсіонерів «Золотий вік». Тривали вони три тижні. На них слухачів - навчали не боятися комп’ютер і користуватися сервісами, які можуть полегшити їм життя. Цього разу комп’ютер опанувала група з 3 осіб. 
фото  фото


 Протягом мiсяця 


Фахівці найрізноманітніших професій, зустрічалися у творчій лабораторії «Коворкінг-офіс» де  обмінювалися і надихалися новими ідеями, під час неформального спілкування.
фото


 Протягом мiсяця 


Виставка-інсталяція «Дивосвіт Різдвяних свят» знайомила відвідувачів  з традиційними рецептами новорічних і різдвяних страв, з цікавими рецептами приготування куті та інших українських страв на Свят-вечір. Всі охочі гортали сторінки цікавих видань.
фото


 Протягом мiсяця 


Протягом місяця з виставки "Не пропустіть новинку" великим попитом серед відвідувачів користувалася книжка Ігора Коляди "Ігор Сікорський", яка містить відомості про походження Ігоря Сікорського, його батьків та розкриває феномен авіаконструктора зі світовим ім'ям.

 Протягом мiсяця 


Документи, які демонструвалися на виставці-вітрині «Творці майбутнього» користувалися попитом у  поціновувачів футурологічної концепції, науковців та всіх, кому цікаво дізнатися про майбутнє.


 Протягом мiсяця 


«Новорічні та різдвяні традиції України». Протягом місяця у Канадсько-українському центрі діє виставка, яка представляє видання української діаспори та сучасної літератури.


              

 Протягом мiсяця 


 12 січня виповнюється 150 років від дня народження українського художника, архітектора й графіка Василя КричевськогоВасиль Григорович займає почесне місце серед тих, хто на початку ХХ століття прагнув до національного відродження України. Він доклав багато знань і зусиль у справу піднесення української культури на вищий рівень. У відділі документів з питань мистецтва розгорнуто інформаційну локацію «Творець українського модерну Василь Кричевський», на якій представлені видання й публікації, які висвітлюють життєвий та творчий шлях видатної особистості.  
Повнiше
 
              


 Протягом мiсяця 


 

З яким нетерпінням щороку ми чекаємо на таке чудове, чарівне, казкове свято НОВИЙ РІК!!! І цього року ми всі його чекали насамперед задля того, щоб усім разом загадати одне єдине бажання, яке обов'язково здійсниться!!! Віримо в нашу країну, наших військових і в перемогу!!!

У відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто святкову предметну експозицію «Новорічне конфетті», присвячену Новому року, яка подарує відвідувачам святковий настрій, посмішку і впевненість, що все буде добре.


 


        

 Протягом мiсяця 


«Нові надходження»  ̶  виставка нових видань у відділі документів з питань мистецтва, на якій представлені видання, що надійшли до фонду відділу документів з питань мистецтва. Відвідувачі мають можливість ознайомитися з виданнями, присвяченими Назарію Яремчуку, Сергію Параджанову, Богдану Ступці, Мирославу Скорику та іншим відомим особистостям, виданнями, в яких йдеться про образотворче мистецтво й стилі українського мистецтва ХХ століття, таємниці вишивки і вишивання, зразки архітектурного мистецтва столиці України тощо.


            

 2 Сiчня 


  У відділі абонемента діє виставка-фантазія «Містерія Різдва». Документи виставки надають інформацію про традиції святкування Різдва та Нового року, знайомлять з народними звичаями, колядками та щедрівками, незвичайними рецептами святкових страв. Цікавим доповненням є художні твори присвячені чудовим новорічним святам українських та зарубіжних авторів: Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом», Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня», Джозі Сільвера «Одного разу на Різдво», Дзвінки Матіяш «Перше Різдво», збірки історій сучасних українських авторів «Львів. Смаколики. Різдво» та інші видання.
фото  фото  фото  фото  фото


 3 Сiчня 


У відділі документів з питань мистецтва у межах кіноперегляду із циклу «Новорічні історії та пригоди на екрані» відвідувачам продемонстрували французько-бельгійський фільм, знятий режисером О. Коффре, «Мій друг Дід Мороз». Співробітники підготували відвідувачам для ознайомлення тематичну добірку, присвячену кіномистецтву Франції.


              

 3, 5, 10, 12, 17, 19, 24, 26, 31 Сiчня 


«Англійська у колі друзів»

Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM.
Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, 
обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими ілюстраціями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 4 Сiчня 


 У відділі абонемента представлено виставку-перегляд «Василь Стус  -  людина, поет, легенда» до 85-річчя від дня народження українського поета і перекладача, правозахисника, борця за права людини. Документи виставки розкриють трагічну долю поета та знайомлять з творчим доробком ювіляра, що є золотим спадком вітчизняної літератури. 


 4 Сiчня 


Книги як захоплення, потреба і розрада.

Відбувся перший в 2023 році перегляд англомовного фільму на новій локації англомовного "Кіноклубу по середах". «Крад́ійка книж́ок» (англ. «The Book Thief») – екранізація роману-бестселеру австралійського письменника Маркуса Зузака 2005 року. Роман був екранізований 2013 року за участі британського режисера Браяна Персиваля. Головна героїня фільму Лізель через читання книг пізнавала світ в роки Другої світоавої війни.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 5 Сiчня 


 

Члени клубу «Гармонія душі» представили у відділі документів з питань мистецтва відвідувачам бібліотеки концертну програму «У новий рік разом до перемоги!». У програмі концерту звучали пісні: «Тишком-нишком», «Марічка», «Кохана», «Карі очі, чорні брови», «Besame mucho», «Повернись до Сорренто»  та інші у виконанні Віктора Щерби, Володимира Семерні, Ніни Сонник, Клавдії Мельниченко, Володимира Коваленка, Зої Абрамової, Людмили Ананченко, Володимира Єлісєєва та Анатолія Отлєтова.


 


          

 6 Сiчня 


У відділі документів іноземними мовами  нова колекцієя книг для вивчення англійської мови, адаптовані книги для легкого читання.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Сiчня 


Різдвяні традиції англомовного світу

Відбулася перша зустріч активістів англомовного клубу «Добра розмова» ДОУНБ в 2023 році.
Наше хобі, наше захоплення – вивчення англійської мови – допомогло пережити трагедію українського народу – військову агресію Росії – , навчитися жити під час воєнного стану, сформулювати свою позицію спротиву, знайти точку опори і підтримки. Бібліотека єднала і продовжує єднати навколо себе.

фото  фото  фото  фото

 6 Сiчня 


Різдво Христове  – свято радості та надії.
Господь сподобив нас пережити непрості випробування 2022 року, дав сили адаптуватися до нових викликів і ще більше з’єднав нас духовно, дозволив усвідомити значення справжніх цінностей – взаємопідтримки, милосердя, людяності, уваги. У цей непростий час нам так важливо знати на кого покластися у наших сподіваннях і прагненнях. Ми всі чекаємо Свята, ми так потребуємо Різдва – свята радості та надії. У відділі періодики для користувачів розгорнуто святкову рідзвяну мозаїку «Намисто різдвяних свят». Помандруємо у далеке минуле нашого народу, пригадаємо і детальніше познайомимось із святами різдвяного циклу.


Фото  Фото  Фото  Фото

 7 Сiчня 


 «Грецька династія українських патріотів». У Канадсько-українському центрі організована виставка-портрет до 180-річчя письменника, історика і композитора Миколи Аркаса.
            


 10 Сiчня 


У відділі документів з питань мистецтва в межах кіноперегляду із циклу «Новорічні історії та пригоди на екрані» відбувся перегляд норвезького пригодницького фільму-казки «Подорож до Різдвяної зірки», знятого за однойменною пєсою норвезького театрального діяча та драматурга Сверре Брандта, яка багато разів ставилася у театрах Скандинавії та була екранізована. Співробітники відділу підготували відвідувачам для ознайомлення номери журналу «Кіно театр», в якому публікуються статті про сучасне кіномистецтво.


        

 11 Сiчня 


 Краса своїми руками

У відділі читальних залів відбулось засідання творчої майстерні «Амігірумі» з в’язання гачком іграшкових виробів. Всі учасники, хто мають навички в’язання, з великим задоволенням почали робити патріотичну іграшку у вигляді серця. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото7

 11 Сiчня 


Відбулася перша у 2023 році зустріч в українському розмовному клубі «Паляниця», який діє вКанадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ). Розповідь письменника-краєзнавця Миколи Чабана про Яра Славутича «З когорти українських правдоносців» зацікавила учасників клубу і спонукала до більшого знайомства із творчістю  поета, перекладача, літературознавця і мовознавця з української діаспори.  Григорію Жученку – а це справжнє ім’я Яра Славутича - 11 січня мало б виповнитися 105 років. Псевдонім він узяв собі 1942 року, щоб не постраждали його родичі, які залишалися у Радянському Союзі.  Адже після Другої світової війни Григорій Михайлович жив на еміґрації в Німеччині й США, а з 1960 - в Канаді, був професором Альбертського університету. Яр Славутич - автор англомовних підручників з української мови, літературно-критичних нарисів, редактор і видавець літературно-мистецького альманаху «Північне Сяйво» (Едмонтон), член Об'єднання українських письменників «Слово».

 
Повнiше
 
        


 11 Сiчня 


До уваги читачів у Канадсько-українському центрі розгорнуто літературну композицію до 105-річчя поета, літературознавця, мовознавця Яра Славутича (Григорія Жученка) – «З когорти українських правдоносців».
              


 11 Сiчня 


Музична історія кохання.

Відбулася друга зустріч в цьому році членів англомовного «Кіноклубу по середах» на новій локації – в головному приміщенні Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека вул.Ю.Савченка, 10. (2 поверх, кімн.6)
Переглядали і обговорювали ірландський фільм «Одного дня» (Once, 2003).
Це натхненна історія про дві споріднені душі, яким вдалось віднайти один одного посеред дублінських вулиць. Він – вуличний музикант, якому бракує впевненості у собі, щоб виконувати власні пісні. Вона – молода мати, яка намагається знайти своє місце у новому, чужому для неї місті. Зустрівшись, кожному з них вдається розгледіти в іншому його талант і допомогти здійснити те, про що раніше вони й не мріяли. "Одного разу" – це історія їхнього кохання...
Цікаво, що маючи вельми скромний бюджет (160 000 доларів), фільм мав значний успіх. Прекрасна музика фільму. Картина отримала нагороду Оскар (2008), у номінації «Краща пісня» – «Falling Slowly».

фото

 11 Сiчня 


Ювіляри зими

 У відділі абонемента продовжує діяти цикл ілюстративно-документальних виставок «Із сузір’я імен світової слави». Чергова виставка знайомить з ювілярами зими. Увазі користувачів представлені твори письменників-ювілярів зарубіжної літератури: Ш.Петефі, Ш.Перро, Д.Байрона, Стендаля, Р.Бернса, Х.Марті, Н.Сігла, Ж.Верна, Б.Брехта, Д.Мередіт, Ж.Сіменона, І.Шоу та ін.


фото

 12 Сiчня 


Граємо та розмовляємо англійською.

Сучасні лінгвісти заохочують дітей і дорослих до вивчення іноземних мов в ігровій формі, коли людина імпровізує, активна і зацікавлена у перемозі. В бібліотеці ми це робимо за допомогою різноманітних ігрових наборів – це і «Табу», і «Яблука до яблук», і «Картки Кеті», і «Активуй», і «Скрабл (Ерудит)» та ін. Цього разу шанувальники англійської мови зустрілися на ігровій сесії  щоб складати пари "іменник-прикметник". Гравці дізналися ще більше англійських слів, ще й пошуткували. Користь + задоволення! Знання + спілкування!

фото  фото  фото  фото

 12 Сiчня 


Безпека життя
Формування відповідального ставлення до власної безпеки має відбуватися на всіх етапах життя людини, а розпочинати його варто з раннього дитинства. Безпека життя дітей турбує кожного. Як зробити так, щоб  скрізь і завжди почувалися повністю захищеними від будь-яких неприємностей? З такою важливою темою співробітники відділу читальних залів завітали до своїх маленьких друзів  з благодійного фонду «Карітас». Діти дізнались про те, як захистити себе від викрадача в реальному житті, навчили  розпізнавати небезпеку й уникати її; поговорили про те, як забезпечити безпеку  удома, в парку, на вулиці. Розглянули різні ситуцації у вигляді гри.


фото 1  фото 2  фото 3

 12 Сiчня 


У відділі документів іноземними мовами - виставка казок Шарля Перро англійською, французькою, польською мовами.


 13 Сiчня 


  У відділі абонемента відбувся перший у цьому році урок малювання. Разом із викладачкою Ольгою Бринцевою, бібліотекаркою Світланою Сухіною учасники заняття робили листівки із зображенням дитини на санчатах. З кожним разом діти малюють все впевненіше. Назавершення відбулася фотосесія шедеврів. 


фото  фото  фото  фото

 13 Сiчня 


Ні, ми не забобонні, тому прем'єра літературно-ігрового проєкту СПЗЗ «Book Play» сталася саме у п'ятницю тринадцятого. Та ще й в дуже гарній компанії. По-перше, зі студентством міста, по-друге, ж з Джорджем Мартіном, Анджеем Сапковським і Джоном Толкіном. Поєднали всіх чудові твори в жанрі фентезі та настільні ігри. «Манчкін. Легенди» - подорож у фентезі, де ви самі є центром пригод, інтриг й все - задля власної перемоги. Гра «Підземелля», яка дозволила відчути себе схожим на Білого Вовка з Рівії, який звик всі питання вирішувати покладаючись на власні здібності. А у «Фродо» з пригод можна вибратися тільки разом з друзями.

Почали з цікавих фактів про авторів та дізналися про те, що, наприклад,  ім'я британця Джона Рональд Руела Толкіна виникло, наприклад, як компроміс між бажаннями матінки та батька, тому воно таке довге. Про бойове минуле одного з його пращурів, від кого один з перекладів прізвища - «безглуздо-хоробрий». Цікавий й той факт,  що писати пригоди  «Володаря Перстнів» «батько фентєзі» почав у роки Першої Світової, коли був радистом. Лінгвіст за фахом, він до того ж створював нові мови та спеціальну азбуку, коли спілкувався в воєнні роки з дружиною «азбукою Толкін».

Поляк Анджей Сапковський став першим лауреатом David Gemmell Legend Award за книжку «Blood of Elves» (англійське видання роману «Кров ельфів»), яка була вручена йому у 2009 році в Лондоні. Саме його «Відьмак» спонукав до створення настільної гри та додав популярності обом частинам книги і самій грі, відповідно. 

Що ж стосується американця Джорджа Мартіна, той  з дитинства захоплювався читанням, писав і продавав страшні історії сусідським дітям, а його перше оповідання «Герой» (англ. The Hero), опубліковане в журналі Galaxy, здобуло престижну премію «Г'юґо».

Отже. Було цікаво, дещо несподівано та форматно по-новому. Стосовно переможців, звичайно, але цього разу не призи а скарби 🙂Хочете дізнатись які? Цікавість в тому, що «Book Play» кожного разу не повторний, тому наступна гра обіцяє вже інші скарби, головних героїв та пригоди, які ми створюємо власноруч. Тобто, кожна зустріч  в одному-єдиному екземплярі Долучайтеся😊


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 13 Сiчня 


Краса природи лікує. Дякуємо австралійським друзям за підтримку!

Відбулася нова зустріч активістів англомовного клубу «Добра розмова» ДОУНБ.
Наші друзі пан Ерік та пані Ірина, наше хобі, наше захоплення – вивчення англійської мови, допомагають пережити трагедію українського народу – військову агресію Росії.
Ми живемо під час воєнного стану, під ракетними атаками, ми шукаємо точку опори і підтримки. Вона у бібліотеці! Бібліотека єднала і продовжує єднати навколо себе.
Цього разу ми згадали яскравих представників світу австралійських птахів, увявили смак імбирного печива, з якого пані Ганно робила «Різдвяні будиночки».

фото  фото  фото  фото

 16 Сiчня 


У відділі документів іноземними мовами є дуже цікава книга «John Lennon, les Beatles et … moi» французькою мовою , одним з авторів якої є Pete Best.Хто ж він такий і що його пов`язувало з відомою групою? Виявилося, що у 1963 році, коли  The Beatles викликали небувалу бурю у музичному світі та назавжди змінили популярну музику, знаменита сьогодні  група чотирьох хлопців з Ліверпуля — Джон, Пол, Джордж та Рінго — здобула свою популярність ще у серпні 1962 року як ансамбль Джон, Пол, Джордж та… Піт. Піт Бест був барабанщиком гурту з літа 1960 року.  Він супроводжував групу протягом двох років, поки вона набиралася досвіду.  Проте для Піта дорога раптово обірвалася, коли у 1962 році, на порозі всесвітнього тріумфу групи, його було відсторонено від роботи без будь-якої причини.


фото  фото  фото  фото

 17 Сiчня 


У краєзнавчому відділі ДОУНБ Комунальний заклад “Музей спротиву Голодомору” Дніпровської міської ради презентував книгу «Українське село першої половини ХХ століття через призму людської пам’яті: зі збірок спогадів, зібраних Вірою Аннусовою». Книгу було видано до 90-ї річниці Голодомору завдяки Комунальний заклад “Музей спротиву Голодомору” Дніпровської міської ради


 17 Сiчня 


У відділі документів іноземними мовами відбулося засідання учасників “English Young Reader’s Club” на новій локації. Оскільки температура повітря в неопалюваному приміщенні на пр..Дм.Яворницького не дозволяє працювати клубу любителів читання англійською мовою, заняття були перенесені в приміщення відділу читальних залів  на вул.Ю.Савченка.


фото  фото  фото

 17 Сiчня 


 Створення електронних каталогів на фонди бібліотек області.

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2

 17 Сiчня 


У відділі документів з питань мистецтва розпочали кіноперегляд із циклу «Образотворче мистецтво» демонстрацією відвідувачам документального фільму «Іван Марчук. Мій шлях», в якому український художник розповідає про свій творчий шлях. Співробітники відділу підготували відвідувачам для ознайомлення видання, в яких йдеться про художника, та продемонстрували віртуальну виставку творів майстра.


            

 18 Сiчня 


Читати $ дивитись

У відділі читальних залів продовжується проєкт «Книга, прочитана екраном» в межах якого для читачів пропонується перегляд фільмів за екранізацією художніх творів різних письменників. З великим задоволенням присутні продивилися фільм «Іван сила» за твором українського письменника Олександра Гавроша, якій присвячений українському спортсмену  Івану Фріцаку. Перед початком була запропонована презентація про автора книги і наприкінці документальний фільм про особисте життя видатного за межами України у 20-му столітті  велетня Івана Фріцака. Також відбулось обговорення фільму та учасники жваво висловлювали свої приємні враження. 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 18 Сiчня 


 Для учасників Університету третього віку у відділі читальних залів відбулась лекція за темою «Як залишитися на зв'язку в умовах блекауту». Лектор-спеціаліст КП інфорада Дніпро - Юрія Гаркавенко пояснив та надав корисні поради під час блекауту.
фото 1  фото 2  фото 3


 18 Сiчня 


Влаштували зустріч з нашими маленькими та юними друзями з Центру внутрішньо переміщених осіб в межах інформаційно-просвітницького корпоративного проєкту СПЗЗ «Сердечний рух життя». Цього разу спільно з сектором рідкісних і цінних документів. 

📖 В центрі уваги, звичайно наші книги, цікаві, різноформатні; новорічні історії про Лускунчика, можливість власноруч зробити святкові дзвіночки та вплести їх до віночку та відповісти на питання захопливого 3D квесту.

Звичайно йшлося і про кохання. Ні, не ворожили 😉Шестирічна Ліза розповідала нам про дива та два кохання власних 🥰І ще про те, як світяться розфарбовані дзвіночки, якщо дуже-дуже забажати, а кольори вона для них обрала – жовто-блакитні та ще й зробила зі сніжинки котика.

🍬 Радість від зустрічі, солодкі призи. Посмішки.

Так, сніжно-ніжний квест «Зима надихає казками та дивами» з елементами майстер-класу виправдав свій атмосферний  формат і назву та невдовзі пообіцяв нові зустрічі.

#ДОУНБ_ВПО_проєкти_разомСПЗЗ


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 18 Сiчня 


В межах інформаційно-просвітницького корпоративного проєкту СПЗЗ «Сердечний рух життя» у секторі рідкісних і цінних документів для дітей із Центру внутрішньо переміщених осіб презентовано новорічну інсталяцію «Зима надихає казками та дивами». 
фото


 18 Сiчня 


Англомовний кіноклуб: Політичне та військове протистояння.

Всі бажаючи покращувати знання англійської мови переглянули надзвичайно цікавий фільм, що викликав асоціації з сучасним військово-політичним моментом.
«Сім днів у травні» (англ. Seven Days in May, 1964) - американський політичний трилер про вигаданий військовий переворот і дії Президента США, які його зупинили.

фото  фото  фото  фото

 18 Сiчня 


 Вони захищали державу

У відділі читальних залів відбулась інформ-година до Дня пам’яті Героїв Крут., на якій бібліотекар розповіла про молодих патріотів 1918 року, які захищали молоду незалежну державу і як це їм вдавалось, також ознайомила з документальними історичними виданнями про цю подію. 
 

фото 1  фото 2  фото 3

 18 Сiчня 


У відділі документів іноземними мовами відбулося засідання молодшої групи учасників “English Young Reader’s Club”.  
фото


 19 Сiчня 


У бібліотеці відбулася презентація книги відомого письменника-краєзнавця, заслуженого журналіста України Миколи Чабана "І в України - твоє обличчя. 600 дат і подій із життя Петриківки". До заходу долучилися студенти другого акторського курсу Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури і мистецтв та їх керівник Григорій Богомаз-Бабій.
  


 19 Сiчня 


У відділі документів іноземними мовами відбулося засідання групи учасників “ English reading in the Library”.


фото

 20 Сiчня 


Не втрачаємо можливості!

Зустріч активістів англомовного клубу «Добра розмова» ДОУНБ не була багаточисельною, але знову була корисною для учасників. Ми не соромилися наших австралійських друзів пана Еріка та пані Ірину, через їх відсутність. А завзято спілкувалися англійською, вчили нову лексику і перевіряли значення нових слів за електронним словником.

фото

 20 Сiчня 


 Працівники відділу абонемента підготували історичний нарис «Соборна мати – Україна, одна на всіх як оберіг» присвячений Дню Соборності України. Відвідувачі відділу дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну державу. Увазі присутніх був представлений відео сюжет «День Соборності».
фото


 20 Сiчня 


20 січня у відділі періодики до Дня Соборності бібліотечний айстопер «Сила в єдності»
105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу»
На виставці представлено матеріали з періодичних видань: Право України; Бюлетень Міністерства юстиції України; Український історичний журнал та інші. Яскравим доповненням, що привертає увагу,  є ілюстровані енциклопедії з історії України та вишитий власноруч Герб України.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Сiчня 


22 січня Україна відзначає День Соборності, присвячений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Ідея соборності завжди була актуальною для українців. Український народ, який через історичні обставини опинився розділений на територіях кількох країн, прагнув до незалежності та об’єднання. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе. Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі та основоположна подія для українського державотворення.
Запрошуємо Всіх бажаючих переглянути інформаційно-патріотичну виставку "Сила єдності" у краєзнавчому відділі ДОУНБ.


 23 Сiчня 


Під час інтерактивної години, разом зі студентами Міжрегіонального вищого училища з поліграфії та інформаційних технологій, згадували Володимира Кириловича Винниченка та рухались в межах відповідного проєкту СПЗЗ шляхами його долі, успіху та любові. Уродженець нинішнього Кропивницького перш за все сприймається, як політичний та громадський діяч, але недарма свого часу Іван Якович Франко писав про його неймовірний «рішучий та мускулистий» талант, який охоплював набагато більше втілень. 

Володимир Кирилович – це витоки Української Незалежності,  перші законодавчі акти УНР його авторства, проголошення Універсалу, безліч свідчень буремних подій 1917-1918 років, учасником яких він був та які продемонстрували світові непохитність наших прагнень до Соборності та Свободи.

Винниченко – це безумовний літературний талант. Йдеться про художні твори, такі, наприклад, як його всесвітньо-відомий роман «Сонячна машина» або мемуарно-публіцистичні праці «Відродження нації» й «Заповіт борцям за визволення». Мова й про його п'єси, що підкорили європейські театральні сцени та були перекладені багатьма мовами. Талант Винниченка художника – ще одна іпостась його космічної особистості.

Він помер у Франції, де прожив останні роки, але  Винниченкова відданість України – в кожній дії, кроці, рядку праць, кольору картин. Та в маленькому гамані з українською землею, який завжди був з ним, в якому б місті земної кулі він не опинявся.  


Фото  Фото  Фото  Фото

 24 Сiчня 


Здоров’я у ваших руках

У відділі читальних залів відбулась лекція «Точковий масаж: допоможи собі сам»,  на якій фахівець зі східної оздоровчої гімнастики  розповів та надав поради з точкового масажу, дихальні вправи.


фото 1  фото 2  фото 3

 24 Сiчня 


Співробітники відділу документів іноземними мовами провели засідання молодшої групи клубу англійської мови: вчилися ввічливо висловлювати бажання купити новий продукт, отримати гарну послугу.


фото    фото

 24 Сiчня 


У відділі документів з питань мистецтва у межах кіноперегляду із циклу «Образотворче мистецтво» відбувся перегляд документального фільму «Малевич. Український квадрат», в якому йдеться про відомого художника, одного із лідерів авангардистської течії початку ХХ століття, засновника і гуру супрематизму. Співробітники відділу підготували відвідувачам для ознайомлення видання, в яких йдеться про художника та його творчість.


                

 25 Сiчня 


 На черговій зустрічі в українському розмовному клубі «Паляниця», який діє в Канадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ), наші читачі, як і завжди, дізналися багато цікавого і спілкувалися українською мовою.
 Письменник-краєзнавець, співробітник краєзнавчого відділу ДОУНБ  Микола Чабан розповів про
видатного українського культурно-освітнього діяча, письменника, історика і композитора Миколу Аркаса, якому 7 січня 2023 року виповнилося б 170-років. Микола Миколайович отримав різносторонню освіту й присвятив своє життя вивченню української мови, історії, культури і народних звичаїв. Він створив і видав за власні кошти "Історію України-Русі". Цей твір був написаний "кулішівкою" - правописом, винайденем письменником Пантелеймоном Кулішем наприкінці 1850-х. Микола Аркас є автором опери "Катерина" за поемою Тараса Шевченка, автором поеми "Гетьман Пилип Орлик". Він також заснував на рідній Миколаєвщині товариство "Просвіту" і народну школу з українською мовою навчання, яка була одразу заборонена владою.

 
Повнiше
 
            


 25 Сiчня 


Стіна світанку

Члени англомовного кіноклубу КЗК "ДОУНБ" переглянули  фільм про американських скелелазів Томмі Колдвелла та Кевіна Йорґесона, які подолали Стіну Світанку – 900-метрову скелю в Національному парку «Йосеміті», що в Каліфорнії (США). Для Томмі Колдвелла Стіна Світанку була чимось значно більшим за ще одну скелелазну ціль. Для нього це була кульмінація життя, присвяченого подоланню перешкод. Шість років кропіткого планування та тренувань, аби подолати встановлену мету, стираючи межі поміж цілеспрямованістю та одержимістю.
Після перегляду відбулося обговорення побаченого. Члени клубу вражені мужністю і одержімістю скелелазів.
 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 26 Сiчня 


Продовжує роботу проєкт "Освіта онлайн", започаткований Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою та Академією неперервної освіти. Формат Zoom дозволив у реальному часі спілкуватися з викладачами різних освітніх дисциплін шкіл області. Освітяни дізналися про можливості доступу до фондів та каталогів у віддаленому режимі, через посередництво сайту ДОУНБ https://www.libr.dp.ua/, який надає можливість користуватися оцифрованими виданнями, формувати списки літератури, отримувати відповідь через віртуальну довідку https://www.libr.dp.ua/?do=virtb, переглядати відео доробок бібліотеки https://www.youtube.com/user/dounbkm, долучатися до сторінок бібліотеки у соціальних мережах https://www.libr.dp.ua/Socmerezhi.html, скористатися матеріалами з історії і сучасного розвитку Придніпровського краю на порталі «ДніпроКультура https://www.dnipro.libr.dp.ua/ та долучитися до створення контенту порталу.


Фото 1  Фото 2  Фото 3

 26 Сiчня 


Члени Дніпровського генеалогічного товариства зібралися на чергове засідання під час якого, до уваги присутніх, була представлена нова книга М. Чабана "І в України - твоє обличчя. 600 дат і подій із життя Петриківки". Захід відбувся у двох форматах одночасно: наочно і з трансляцією в Zoom.


 27 Сiчня 


Для студентської молоді  Дніпропетровського фахового коледжу мистецтва та культури відбувся онлайн-захід, на якому присутні прослухали історичну інформацію до пам’ятних дат  січня: про Крути, про Соборність, про Голокост. Слухачі продивились тематичні презентації та документальтний фільм «Крути».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 27 Сiчня 


  У відділі абонемента відбувся урок малювання для дітей масиву. Він був присвячений символам України: державним та народним. 28 січня - День затвердження Державного Прапора України, тож серед символів - прапор України та Тризуб.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 27 Сiчня 


   

Працівники відділу абонемента провели виховну годину для учнівської молоді «Голокост: питання пам'яті та сумління» до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту. Бібліотекарі розповіли про історію трагічних подій, прочитали фрагменти спогадів тих, хто вижив під час Голокосту, наголосили на недопустимості зневаги до цінності людського життя.

 27 Сiчня 


 📖👻🦇Книжково настільні жахастики для шукачів пригод в межах проєкту СПЗЗ «BookPlay», цього разу рухалися маршрутами творчості Стівена Кінга та Говарда Лавкрафта. Обидва цікаво-непередбачувані, обидва в чомусь нерозгадані,  хоча й шалено затребувані зі своїми авторськими історіями. Що стосується Кінга, там ще й багато особистого.  

Дискусія на тему «Світи Ктулху»,  настільна гра «Таємне повідомлення привида» з детективами, свідками, вбивцею та, як зазначено, привидами. В кожного була своя роль. Вмикали логіку, творчість, емоції. 

Декілька спікерів тримали напругу події. Студентство Дніпра вкотре поринуло в атмосферу захопленої книжково-ігрової пригоди. Далі буде…

 


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 27 Сiчня 


Вітаємо друзів з Днем Австралії

Зустріч членів англомовоного клубу з волонтером-австралійцем паном Еріком Неллером.

фото

 30 Сiчня 


😍 Усмішка - не лише настрій. Усмішка спроможна змінювати людину й світ. Напередодні наші гості з центру внутрішньо переміщених осіб потрапили на рандеву саме з таким сонячним смайлом від аніматора – клоуна Олександра Лук'янчука. Не було часу та віку, була атмосфера абсолютного спільного щастя.

Говорять, що клоуни радіють тому, що роблять щасливими інших. В нас все було навзаєм. На згадку про зустріч Гоша подарував всім маленькі ліхтарики, що запалили сердечка не лише зсередини, а і ззовні 🥰

🤡 «Дякуємо Гоші й вам за людяність і теплий час разом», – чуємо від батьків.

🤡 «Коли наша наступна зустріч?» – питається шестирічна Софійка. 

🥳 Скоро, оскільки ми всі чекаємо на це,  ні на мить не  зупиняючи наш спільний сердечний рух життя. 


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 31 Сiчня 


У відділі документів з питань мистецтва у межах кіноперегляду із циклу «Образотворче мистецтво» відбувся перегляд документального фільму «Бойчук і бойчукізм», в якому йдеться про долю і творчість основоположника українського монументального мистецтва України ХХ століття, засновника самобутньої школи українського мистецтва «бойчукізм» Михайла Бойчука та його учнів. Співробітники відділу підготували відвідувачам для ознайомлення видання, в яких йдеться про художника та його творчість.


                  

 31 Сiчня 


У межах регіонального проєкту «Письменник у бібліотеці: знайомтесь» відбулась чергова онлайн-зустріч. Гостею сьогоднішньої зустрічі стала Ольга Геннадіївна Рєпіна – відома українська письменниця, дослідниця дитячої літератури.
Ольга Рєпіна відома не лише як письменник, журналіст та психолог. На теренах України високо цінують її талант літературного та арт-критика. Має 75 наукових публікацій, зокрема посібники та підручники.
Пані Ольга розповіла про свій шлях у літературну творчість і ознайомила присутніх зі своїми книгами різних жанрів.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека