Протягом мiсяця 


Екологічний хіт-парад. 
Відвідувачі знайомились із книжково-ілюстративною виставкою "Екологічний хіт-парад" та обирали для себе нові знання.

фото

 Протягом мiсяця 


На офіційній сторінці ДОУНБ у соціальній мережі facebook представлено добірку інформаційних дописів щодо безпечного використання інтернет-ресурсів та поведінки у суспільстві під час військових дій.
фото  фото


 Протягом мiсяця 


Бібліотека - консультує!

Безкоштовні консультації патентного повіреного України Валерія Авраменка у межах соціокультурного проєкту «Інформаційно-правовий Центр «Інтелектуальна власність» отримували всі бажаючи відвідувачі відділу.

фото

 Протягом мiсяця 


Коворкінг - офіс у бібліотеці

Відвідувачі відділу із задоволенням відвідували затишне місце нашої бібліотеки "Коворкінг - офіс" для зустрічей з друзями, для перегляду фільмів, для обговорення нових своїх задумок і просто перепочити від міської метушні!


фото

 Протягом мiсяця 


Гортаємо сторінки міжнародного календаря: Червень

Англомовні фонди інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» ілюструють найголовніші дати календаря ООН та ЮНЕСКО. На книжково-документальній виставці представлені альбоми, енциклопедії, монографії, статистичні довідники, фото-ілюстрації, DVD-фільми. Ці видання будуть корисні всім, хто вивчає англійську мову та покращує навички читання.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Феєрія нових видань.

Наші користувачі знайомились з новими надходженнями до відділу та обирали для себе щось цікавеньке!

фото  фото

 Протягом мiсяця 


Творці майбутнього.

Книжково-ілюстративну виставку, яка прогнозує світ майбутнього переглядали відвідувачі відділу та отримували для себе нові знання з даної тематики.

фото

 Протягом мiсяця 


 Комп'ютерна грамотність у бібліотеці.

 На локації відділу проходили комп`ютерні курси для пенсіонерів і тимчасово переміщених осіб із вивчення цифрової грамотності «Золотий вік» у межах національного проєкту «Дія. Цифрова освіта». 


фото  фото

 1 Червня 


У відділі документів іноземними мовами проходили чергові засідання дитячого клубу «“English Young Reader’s Club».


 1 Червня 


У відділі документів з питань мистецтва у рамках кіноперегляду із циклу «Українська музична культура» відбувся перегляд документального фільму «Новий український фольк», в якому йдеться про нову українську культуру, а саме про український фольк, який пройшов довгий шлях на велику сцену. Сотні років фольк існував у селах, де пісні, знання про народний вокал і виготовлення народних інструментів передавалися з покоління в покоління, а сьогодні сучасні виконавці вдало поєднують сучасну музику з українським фольком.



 1 Червня 


Книжкова виставка-реквієм "Україна в полумї війни" до Дня скорботи і вшанування жертв Війни в Україні була представлена на поличках краєзнавчого відділу. 


 1 Червня 


 У відділі абонемента підготовлена бібліо-мозаїка до Дня захисту дітей «Диво книжки - диво дітям». Увазі юних читачів представлені твори українських письменників на всі смаки. Тут і пригоди в «Лісовій школі» Всеволода Нестайка, і детективні історії Олександра Єсаулова, і дивовижні мандрівки в книжках Лесі Вороніної, Олександра Дерманського, Володимира Рудківського, Василя Шкляра та інших.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 1 Червня 


Ігри на межі життя і смерті.

В День захисту дітей для шанувальників англомовного кіно було обрано для перегляду психологічний трилер «Хороший син» (1993) з багатої колекції фільмів центру «Вікно в Америку». Картина підніма питання дитячої психології, закликає батьків бути уважними до слів дітей, більш спостережливими і більше часу проводити з дітьми, приділяти більше уваги їх вихованню.

 
Повнiше
 
фото  фото


 2 Червня 


У відділі документів іноземними мовами проходили чергові засідання дитячого клубу «“English Young Reader’s Club».


 2 Червня 


Мислимо і діємо «екологічно»!

Продовжується проект «Культурний міст Україна-Світ» з лідеркою нашого онлайн  клубу-салону, американкою пані Lisa з Каліфорнії. А ще одним безцінним другом-іноземцем є член клубу латиш пан Каспарс.
На останній зустрічі розглядали затвердженні ООН цілі сталого розвитку для країн світу на 2022 рік. Наша країна Україна  підтримує боротьбу з бідністю, голодом, спонукає населення слідкувати за здоров’ям, стежить за рівними можливостями жінок і чоловіків, за можливістю отримувати освіту, люди країни мають доступ до води і санітарних умов (окрім територій, що потерпають від російської агресії).  Але ще багато зусиль треба докласти до економічного зростання країни, до використання «зеленої» енергетики, до проведення акції захисту природних зон України, боротьби з наслідками кліматичними змінами.

фото

 2 Червня 


Читачі рекомендують

Відділ читальних залів пропонує книги, які мали попит цього року у читачів- це художні твори різного  жанру та за тематикою: Андрухович Софія. Фелікс Австрія (роман).; Аткінсон Кейт. За лаштунками в музеї (роман); Аткінсон Стюарт. Котячий путівник нічним небом (історії для дітей); Плющ Леонід. Його таємниця, або «Прекрасна ложа» Хвильового (біографія українских діячів); Гаврош О. Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу (пригодницька повість); Айраксинен Т. Щастя. Відверте і чітке бачення щастя і того, чому у нас його немає ( з психології) ; Кулик В. Мовна політика в багатомовних країнах. Закордонний досвід та його придатність для України ( з мовознавства та історії); Коломійчук Б. Експрес до Ґаліції ( роман) ; Роздобудько І. Одного разу...( роман). Більш докладно про книги можно подивитись за посиланням на сайті бібліотеки  https://www.libr.dp.ua/?do=site-rating&year=2022&idm=6. 



фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 2 Червня 


Повторення англійської граматики.

Під час ігрової сесії членів англомовного клубу настільних ігор в центрі «Вікно в Америку» активно використали ігрову карту з набору «Активуй». Це допомогло згадати найбільш поширені англійські дієслова. Гравці давно знайомі один з одним, то ж поєднали спілкування з дружнім чаюванням.

фото  фото

 3 Червня 


Правила поведінки у бібліотеці.

Бібліотека продовжує співпрацю з волонтерським штабом «КУСТ». Діти-переселенці з небезпечних територій України, які тимчасово перебувають у Дніпрі, відвідують бібліотеку щоб дізнатися щось цікаве, корисне і розважитися.
Сьогодні в центрі «Вікно в Америку» вони познайомилися з правилами поведінки у бібліотеці та вивчили нову англомовну лексику (слова – бібліотека, книга, шафа, стіл, стілець, комп’ютер та ін.). Закріпити вивчене нам допомогла «Бібліотечка пісенька». Оплесками долонь зустрічали знайомі слова.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 3 Червня 


     У рамках співпраці із ДНІМ Канадсько-український центр підібрав і надав відповідну літературу з фонду КУБЦ та книгосховища ДОУНБ співробітникам музею для їхньої участі у всеукраїнському круглому столі до 140-річчя Микити Шаповала - політичного і громадського діяча, публіциста, соціолога, поета, за фахом лісника.  Він народився 8 червня 1882 року у селі Сріблянка Бахмутського повіту Катеринославської губернії, тепер це Бахмутський район у Донецької області (помер 25.02.1932 у м. Ржевнице, тепер Празько-Західний округ Центральночеської області, Чехія).  

Микита Юхимович Шаповал був головою Всеукраїнської Лісової Спілки, членом Центральної Ради, співавтором 4 універсалу, міністром в уряді В. Вінниченка і в уряді В. Чехівського за часів Директорії. Деякі свої твори Шаповал підписував літературними  псевдонімами М. Сріблянський і М. Бутенко.

 Рідний брат Микити Юхимовича Микола Шаповал (1886, Сріблянка - 1948, Сошо, Франція)  також був українським громадським і політичним діячем, брав участь у визвольній боротьбі як генерал-хорунжий  армії УНР. Брат Микити і Миколи Артем Шаповал (1890 - 1919) - полковник армії УНР - загинув у боротьбі з більшовиками біля Вінниці.



                          

 3 Червня 


 У відділі абонемента пройшов черговий урок з малювання для дітей району Калиновський. Ольга Бринцева та Ольга Меркулова організували захід, на якому діти втілювали свої мрії про море. Вони малювали капці -  хоч капцями доторкнутися до морського узбережжя… Працівники відділу запропонували переглянути короткометражний фільм Сари Розік «Інша пара», який отримав приз на кінофестивалі в Єгипті. Стрічка спонукала до роздумів про доброту та взаємодопомогу.


фото 1  фото 2  фото 3

 3 Червня 


Чиста Україна – чиста земля.
На майданчику відділу відбулось зібрання клубу «Еколог» до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища. До уваги віддвідувачів було організовано перегляд  виставки  з актуальних екологічних питань, а саме: інформування про екологічні кризові явища у світі, в Україні, в регіоні, в місті; екологічна поведінка та дії щодо ставлення до природи. Вів засідання Тітов Володимир.


фото

 4 Червня 


Інтелектуальне хобі бібліотечних друзів.

Члени англомовного бібліотечного клубу "Добра розмова", активісти інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку", зібралися онлайн, щоб обмінятися новинами та підтримати один одного у складні часи для України. Вивчення іноземної мови - це дуже корисне інтеректуальне хобі, яке і розрадить, і надасть знання. Клубники заглибилися у питання "психоаналізу", шукали українські аналоги психологічної допомоги у Дніпрі та спеціалістів, які можуть її надати.

фото

 6 Червня 


У краєзнавчому відділі відбулась "Журналістика як життя" присвячена відомим журналістам Придніпровського краю.


 7 Червня 


У відділі документів іноземними мовами проходили чергові засідання дитячого клубу «“English Young Reader’s Club».


 7 Червня 


У відділі документів з питань мистецтва у рамках кіноперегляду із циклу «Моя країна - Україна» відбувся перегляд документального фільму «ДНК 2. У пошуках жінки», в якому йдеться про продовження масштабного генетичного дослідження  з використанням новітніх технологій та із залученням кращих світових лабораторій й експертів, щоб визначити, що таке українська нація, хто такі українці, хто є праматір’ю українців й звідки прийшли на територію сучасної України наші пращури.


        

 7 Червня 


Мозок – наш робочий інструмент. Бережімо його!

Продовжується проект «Культурний міст Україна-Світ» з лідеркою нашого онлайн  клубу-салону, американкою пані Lisa з Каліфорнії.
Цього разу клубники заглибилися у питання «психоаналізу», дуже популярного в США. Цікаво, що існують українські аналоги психологічної допомоги у Дніпрі та спеціалісти, які можуть її надати. Але зараз більше потрібні безкоштовні сеанси психологів-волонтерів для тимчасово переміщених осіб з небезпечних територій України.
Пана Володимира цікавило чи розвивається залізничний транспорт в США. А ще він поділився новиною про розробку обладнання для автоматичної навігації суден. Це ще не початок ери безпілотних суден, але значне заощадження фінансів за рахунок зменшення чисельності екіпажів.

фото  фото  фото

 8 Червня 


Сеанс арт-терапії для дітей-переселенців.

КЗК «ДОУНБ» продовжує співпрацю з волонтерським штабом «КУСТ». Діти-переселенці з дитячого центру «Паросток», які тимчасово перебувають у Дніпрі, зі своїм вихователем Ольгою Санжевською відвідують бібліотеку щоб гарно провести час – дізнатися щось цікаве, вивчити нові англійські слова, помалювати і розважитися.
Сьогодні в центрі «Вікно в Америку» на них чекав сюрприз – знайомство зі справжніми журналістами. Пані Людмила поставила діткам дитячі питання і вони як могли «дали інтерв’ю». Цікавий досвід отримали і діти, і дорослі.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 8 Червня 


Англомовний кіноклуб: Живи гідно!

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглянули і обговорили драматичну іронічну комедію «Непотрібні речі» (2010), що є дуже нетиповою для Голівуду, але була визнана кінокритиками, отримала схвальні відгуки і призи кінофестивалів.
Цей фільм про звичайну жінку, яка має купу життєвих проблем на роботі, з дочкою-підлітком і з чоловіком. Але найбільшою проблемою стає спілкування з сусідкою, що має дуже непростий характер.
У більш глобальному сенсі цей фільм про головну проблему тисячоліття: як жити гідно і залишатися людиною, коли бідність, бездомність та смуток завжди прямо за дверима твого будинку.
Члени кіноклубу отримали задоволення від перегляду і були активні  в обміні думками.

фото  фото  фото

 9 Червня 


У  відділі документів іноземними мовами відбулася чергова сесія клубу любителів польської мови


 9 Червня 


Англійська граматика. Жива мова.

Продовжується проект «Культурний міст Україна-Світ».
Учасники онлайнового клубу вдячні пану Каспарсу і пані Lisa за приємне спілкування, індивідуальну корекцію виступів, за можливість розширити словниковий запас, за цікаві посилання до нових знань.

фото  фото


 9 Червня 


  "Коронокриза: аспекти та наслідки" - документально-ілюстративна виставка, що представлена в відділі періодики. Спалах пандемії COVID-19 у всьому світі повністю порушив політичну, соціальну, економічну, релігійну та фінансову системи світу. Понад 80 країн закрили кордони.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 9 Червня 


 «І квітами терпкими, як вогонь, малює душу…»

Працівники відділу абонемента провели майстер – клас з петриківського розпису книжкових закладок для дітей масиву Калиновський. Юні художники дізнались історію унікального петриківського орнаменту, який є символом українського народного мистецтва. В основі його барвистих візерунків лежить безмежна любов до рідного краю. Учасники майстер-класу опанували основні елементи петриківського розпису - зернятка, гребінці, колоски, горішки, навчились поєднувати кольори. Результат кропіткої роботи - яскраві закладки для книжок. Щиро вдячні за підтримку і подарунки нашим спонсорам Сергію Шевченко та Ользі Меркуловій.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 10 Червня 


Трійця - Бог єдиний, джерело любові і духовної сили.
День Святої Трійці – свято особливе. Крім прикрашання наших будинків і святих храмів зеленню, що, звісно, є гарною традицією, ми повинні замислитися над глибшим змістом цього небесного дійства. В цьому нам допоможуть матеріали виставки-квітчання «Дар Святого Духа», яка розгорнута у відділі періодики.

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 10 Червня 


 Мальовнича Україна

Черговий урок з малювання відбувся у відділі абонемента для дітей ж/м Калиновський за підтримки групи НА МАССИВЕ: Калиновский (Клочко). Під керівництвом Ольги Бринцевої юні художники навчалися пейзажному живопису. На своїх картинах вони відобразили красу рідного краю. За чудові роботи діти отримали солодкі призи від Сергія Шевченко.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 10 Червня 


Зустріч у кольорах веселки.

КЗК «ДОУНБ» продовжує співпрацю з волонтерським штабом «КУСТ». Діти-переселенці з дитячого центру «Паросток», які тимчасово перебувають у Дніпрі, зі своїм вихователем Ольгою Санжевською відвідують бібліотеку щоб гарно провести час – дізнатися щось цікаве, вивчити нові англійські слова, помалювати і розважитися.
Сьогодні в центрі «Вікно в Америку» вони вивчили назви кольорів англійською мовою, поспівали, помалювати і, навіть, потанцювали!
Раді бачити посвішки на дитячих обличчях.

фото  фото  фото  фото

 11 Червня 


Спілкування, читання, письмо, слухання.

Щотижня члени англомовного бібліотечного клубу "Добра розмова", активісти інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку", збираються онлайн, щоб обмінятися своїми методиками вивчення англійської мови та підтримати один одного у складні часи для України.
Вивчення іноземної мови – це дуже корисне інтеректуальне хобі, яке і розрадить, і надасть знання. Цого разу клубники розглянули відмінности "I see" та "I get it".

фото  фото

 13 Червня 


Відділом зберігання основного фонду на сторінці "Скарби книгосховища" https://www.libr.dp.ua/?do=SGallery&idg=11 підготовлено публікацію «Григорій Сковорода: символ духовної культури від давнини до сьогодення», приурочену до 300-річчя з дня народження видатного мислителя.  
Повнiше
 
фото  фото  фото


 14 Червня 


Англійська граматика. Безособові речення.

Продовжується проект «Культурний міст Україна-Світ» з лідеркою нашого онлайн клубу-салону, американкою пані Lisa з Каліфорнії.
Цього разу клубники обмінялися новинами та заглибилися у питання англійської граматики – розібрали багато прикладів безособових речень.
Попрактикувались складати речення за граматичним шаблоном «I wonder» / Мені цікаво».
Пораділи за пана Каспарса і його гусей, дуже цікавої породи «Індіанські бігуни».
Пані Тетяна святкувала у далекому Істоні (США) День американського прапора. Пані Світлана відгукнулася на цю дату маленькою вистакою.
Цікаво і з користю провели час!

фото  фото  фото

 14 Червня 


 У відділі документів іноземними мовами відбулася чергова сесія клубу любителів польської мови


 14 Червня 


У відділі документів іноземними мовами відбулася чергова сесія клубу любителів польської мови


 14 Червня 


  У відділі документів з питань мистецтва у рамках кіноперегляду із циклу «Моя країна - Україна» відбувся перегляд документального фільму «Спадок нації», в якому йдеться про те, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу. У фільмі органічно переплетені дві площини. Перша, етнографічна, показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга - це історії людей, життя яких змінила вишиванка: врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією… Для відвідувачів кіноперегляду співробітниками відділу були підготовлені видання про вишиванки й вишивальні традиції нашої країни.
              


 15 Червня 


 Art-резиденція: у відділі документів з питань мистецтва відбувся майстер-клас з малювання від Павла

Бондаря для художників-початківців.

  

 15 Червня 


А що ви любите робити влітку?

Центр «Вікно в Америку» допомагає вивчати англійську всім бажаючим. Бібліотека продовжує співпрацю з волонтерським штабом «КУСТ». Діти-переселенці з дитячого центру «Паросток», які тимчасово перебувають у Дніпрі, зі своїм вихователем Ольгою Санжевською знову відвідали бібліотеку. Лейтмотивом зустрічі стало «Літо / Summer» і все, що з ним пов’язано. Вивчили багато корисних дієслів, таких як «читати», «плавати», «грати», «гуляти», «їздити на велосипеді», «співати», «танцювати» та ін.
Молодші діти із задоволенням малювали, Микита складав пазл, інші танцювали і підспівували. Пан В’ячеслав спробував себе у якості волонтера-вихователя – мотивував до вивчення англійської мови та шукав цікаві дітям теми для спілкування.

фото  фото  фото  фото


 15 Червня 


Драма чи подвиг поодинокого героя.

Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд і обговорення фільму «Гран Торіно» (англ. Gran Torino, 2008), режисер і виконавець головної ролі Клінт Іствуд.
Фільм став комерційно успішним, а також отримав позитивні відгуки критиків, які хвалили режисуру та акторську роботу Іствуда, але висловили невдоволення тим, як у фільмі були показані стереотипи про азіатів.
Глядачі з хвилюванням слідкували за динамічними і складними стосунками героїв, сподівалися на добру розв’язку ситуаціїх та співчували  загибелі головного героя.

фото  фото


 16 Червня 


У відділі документів іноземними мовами відбулася чергова сесія клубу любителів польської мови


 16 Червня 


 Арт-резиденція: у відділі документів з питань мистецтва відбувся майстер-клас з ораторської майстерності від телепродюсера та ведучого розважальних програм В’ячеслава Полякова.

 16 Червня 


Два раунди веселої боротьби за знання.

Завзяті поціновувачі англійської мови зустрілися на ігровій сесії «Яблука до Яблук» в центрі «Вікно в Америку».
Гравці отримали не аби яке задоволення від складання лексичних пар «іменник + прикметник» – розширили словниковий запас та отримали додаткову впевненість у світському спілкуванні.

фото  фото


 16 Червня 


Як виникли традиції благодійності в США. + Англійська граматика.

Продовжується проект «Культурний міст Україна-Світ» з лідеркою нашого онлайн клубу-салону, американкою пані Lisa з Каліфорнії.
Цього разу клубники дізналися про появу Армії спасіння та її засновника Вільяма Буфа. Традиціям благодійності більше 100 років. В США цим займаються не тільки релігійні громади, а й кожен американець. Це почесно і виклика загальну повагу.
А ще вивчили пристойні варіанти для демонстрації невдоволення чимось, чи кимось. А це треба робити обережно і ввічливо, щоб не образити оточуючих.
Цікаво і з користю провели час.

фото  фото  фото

 16 Червня 


 

Обласні он-лайн курси підвищення кваліфікації для бібліографів та працівників відділів обслуговування публічних бібліотек територіальних громад області за темою «Інформаційне та довідково-бібліографічне обслуговування користувачів : нові тенденції, нові вимоги і сучасні технології».


 

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 17 Червня 


 У відділі абонемента відбувся урок малювання. Цього разу діти ж/м Калиновський зображали косаток, які є символом дружби та вірності. Косатки являються великими хижими дельфінами Світового океану, для людини безпечні. А які гарні!!! Урок провела Ольга Бринцева за підтримки групи НА МАССИВЕ: Калиновский (Клочко).


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 17 Червня 


Віртуальна подорож до Мексики.

Центр «Вікно в Америку» продовжує співпрацю з волонтерським штабом «КУСТ» – розважає і навчає англійській мові дітей-переселенців з дитячого центру «Паросток», які тимчасово перебувають у Дніпрі.
Приємним сюрпризом для дітей стала віртуальна екскурсія до Мексики разом з паном В’ячеславом П. Знаному мандрівнику англійська мова в Мексиці не дуже допомогла, але він наголосив дітям на необхідності вивчати англійську мову – мову міжнародного спілкування, мову бізнесу і туризму. Юні друзі бібліотеки уважно роздивилися фотографії пана В’ячеслава, та були у захоплені, від його стрибків у підземне озеро з висоти 10 м. Виховуємо сміливість в дітях, яка, безперечно, ще багато разів знадобиться у житті. Нові слова записали у зошити. Вивчили «вітання» індонезійською мовою.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 17 Червня 


  До 140-річчя від дня народження відомого композитора і диригента козацького походження, який залишив у світовій музичній культурі значний слід, у відділі документів з питань мистецтва розгорнуто документальну виставку «Музичний світ Ігоря Стравінського». Творчість композитора увібрала в себе практично всі провідні напрямки та стилі своєї епохи. За силою впливу, масштабом та значенням для сучасників і нащадків творчість Ігоря Стравінського порівнюють з творчістю Пабло Пікассо у  живописі. На виставці користувачам відділу представлені твори композитора, спогади про нього та листування.
            


 20 Червня 


В межах циклу просвітницьких заходів "Видатні постаті нашого міста" у краєзнавчому відділі було представлено виставку-персоналію "Життєві та мистецькі обрії Петра Фетисова". 


 20 Червня 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся концерт фортепіанної музики до 300-річчя циклу творів Й.С. Баха "Добре темперований клавір", 1 том, BWV 846-869 у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Гліба Адлуцького. Відвідувачам концерту було представлено з фонду відділу нотне видання "Добре темперований клавір".


                

 21 Червня 


ZOOM-49: Вітаємо нових членів англомовного клубу.
Продовжується проект «Культурний міст Україна-Світ» з лідеркою нашого онлайн клубу-салону, американкою пані Lisa з Каліфорнії, та паном Каспарсом, американцем з Латвії.
Клубники привітали новачка пані Ольгу, з інтересом послухали про її захоплення – англійську та в’язання верхнього одягу для рідних. Існує безліч варіантів розповісти про себе скромно і одночасно повідомити цікавинку. Вивчили нові корисні фрази. Повторили те, що вже мали б знати 100% – про що дозволяє питати незнайомця етикет.
Пана Каспарса перепитали про новини у латвійських газетах та як почуваються його гуси цікавої породи «Індіанські бігуни». З ними все добре – підростають і несуть яйця.
Українцям складно і неспокійно живеться, але ми мужні і готові абстрагуватися заради нових знань і позитивного спілкування.

фото  фото  фото


 21 Червня 


У відділі документів з питань мистецтва у рамках кіноперегляду із циклу «Моя країна - Україна» відбувся перегляд документального фільму «Весільний спадок», в якому йдеться про весільні звичаї та обряди у різних регіонах України. Завдяки фільму відвідувачі ознайомилися з багатою та різнобічною культурою весіль у восьми різних частинах нашої країни.

Для відвідувачів кіноперегляду співробітниками відділу були підготовлені видання про весільні традиції та весільне вбрання.
            

 22 Червня 


День вшанування загиблих у Другій світовій війні.

Члени англомовного кіноклубу обрали для перегляду драму видатного кінорежисера Франко Дзеффірелі «Чай з Муссоліні» (1999). Події фільму відбуваються в Італії напередодні і протягом Другої світової війни. Глядачі з хвилюванням слідкували за зростанням італійського хлопчика-сироти, який виховувався серед британських та американських жінок, які живуть в Італії Муссоліні до та під час Другої світової війни. 
Фільм брав участь у кінофестивалях і сподобався глядачам. Архітектура Флоренції і пейзажі Італії  причаровують. Завершується фільм яскравими кадрами радості від завершення Другої світової війни. Музика з фільму вражає своїм потужним впливом.

фото  фото


 22 Червня 


Тропічна подорож.

Знаний у бібліотечних колах Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки мандрівник пан В’ячеслав П. зробив слайд-презентацію в центрі «Вікно в Америку». Він розповів дітям-переселенцям з дитячого центру «Паросток», які тимчасово перебувають у Дніпрі, про свою подорож до тропічної країни Куби.
Він зазначив, що англійська – є мовою міжнародного спілкування, мовою бізнесу і туризму, але на Кубі він вивчив багато слів і іспанською. Діти навчилися вітатися іспанською – «Ола!» – та дізналися про столицю Куби – Гавану, крихітну пташку колібрі, танець сальса, який танцюють змалку до старості, та поцілунки дельфінів.
Відео допомогло нам зрозуміти якого кольору пір’я у колібрі, а далі малювали цю екзотичну пташку. Найкращий малюнок вийшов у Рамзана, то йому дістався заохочувальний приз від пана В’ячеслава – іноземна монета.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 22 Червня 


Важливі та актуальні проблеми обговорювалися під час проведення обласного інформаційно-навчального семінару для керівників публічних бібліотек територіальних громад Дніпропетровської області «Публічні бібліотеки Дніпропетровщини в умовах воєнного стану».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 22 Червня 


 

До 95-річчя від дня народження заслуженої художниці України, майстрині гобелену, лауреата Державної премії України ім. Т. Шевченка Марії Тимофіївни Литовченко у відділі документів з питань мистецтва розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам відділу представлені публікації про відому майстриню, а також презентовано публікацію на сторінці порталу «ДніпроКультура» www.dnipro.libr.dp.ua/Maria_Litovchenko


 


        

 23 Червня 


Вчимо англійську за сучасними методиками.

Сучасні лінгвісти заохочують дітей і дорослих до вивчення іноземних мов в ігровій формі, коли людина ненапружена і зацікавлена. В бібліотеці ми це робимо за допомогою різноманітних ігрових наборів – це і «Табу», і «Яблука до яблук», і «Картки Кеті», і «Активуй», і «Скрабл (Ерудит)» та ін.
Сьогодні завзяті поціновувачі англійської мови зустрілися на ігровій сесії  щоб відповідати на питання ігрових карт з набору «Активуй».
Гравці дізналися більше один про одного, ще й новини встигли обговорити. Користь + задоволення! Знання + спілкування!

фото  фото


 23 Червня 


ZOOM-50: Цікаві історії англійською звідусіль.

 
Продовжується проект «Культурний міст Україна-Світ» з лідеркою нашого онлайн клубу-салону, американкою пані Lisa з Каліфорнії, та паном Каспарсом, американцем з Латвії.
Клубники привітали новачків пана Романа та пані Вікторію. Всіх приємно здивувала розповідь пана В’ячеслава, який має час і натхнення долучатися як волонтер до бібліотечних заходів з дітьми-переселенцями. Пані Тетяна розповіла про етапи складного переїзду зі східного узбережжя США на західне. Побажали їй удачі! Пані Юлія скоро буде вправним водієм, бо зараз почала теоретичні знання  підкріплювати водінням. А пана Каспарса знову перепитали про новини у латвійських газетах. Це якесь диво, що хтось ще читає паперові газети.
Члени клубу мужньо сприймають та вирішують проблеми сьогодення, і готові абстрагуватися заради нових знань і позитивного спілкування.


фото  фото  фото  фото

 24 Червня 


Готуємося до нової віртуальної подорожі.

Чудово, що бібліотека повна цікавих людей і корисних знань! Давня шанувальниця Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки пані Юлія Чепишева, звернулася з відео-зверненням до  дітей-переселенців з дитячого центру «Паросток». Вона закликала молодь не гаяти часу, а навчатися сумлінно, вивчати англійську мову сьогодні і зараз, бо життя може змінитися в одну мить – потрапиш закордон, а мови не знаєш, і будеш жалкувати, що не вчив мову в дитинстві.
В очікуванні лекції пана В’ячеслава про Китай керівник центру «Вікно в Америку» пані Світлана Усенко розповіла про одного з головних символів Китаю – Дракона. Вони символізують доброту і мудрість. Діти з радістю малювали різнокольорових драконів. Сумним фарбам нема місця в наших малюках!

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 24 Червня 


Фахівці бібліотек взяли участь у відкритому онлайн-засіданні Ради з питань розвитку бібліотечної справи та долучилися до обговорення наступних питань:
- результати опитування щодо стану фондів публічних бібліотек, проведеного фахівцями Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (червень 2022 року);
- практика застосування у публічних бібліотеках України Рекомендацій Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України;
- потреби користувачів бібліотек як ключовий фактор пришвидшення актуалізації ресурсів і послуг публічних бібліотек.

фото

 24 Червня 


До Глобального дня The Beatles у відділі документів з питань мистецтва пройшла музична година «The Beatles». Для користувачів відділу звучали відомі твори легендарної групи та були представлені видання, присвячені творчості групи.


        

 24 Червня 


 Хлібосольна Україна

У відділі абонемента відбувся урок з малювання за темою «Хліб як символ українського народу» для дітей ж/м Калиновський за підтримки групи НА МАССИВЕ: Калиновский (Клочко). Керівник Ольга Бринцева навчала юних художників техніці малюнку, а працівники відділу розповіли звідки пішла традиція зустрічати гостей хлібом з сіллю, ознайомили з цікавими фактами про хліб як символ життя, порекомендували літературу. #урок_малювання #хлібсіль #намасиве #абонементнабайкальській


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 24 Червня 


24 червня 2022 року у краєзнавчому відділі ДОУНБ пройшов «Краєзнавчий календар: визначні особистості та події». Тема зустрічі – «Плачі Марії Прокопенко часів війни 1941-1945». (До 100-річчя ювілею поета-фронтовика Гаврила Прокопенка та Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні). Доповідач – відомий письменник, краєзнавець, журналіст Микола Чабан ознайомив присутніх з маловідомими фактами з життя та творчості поета.
Співдоповідачі Сухомлин Олександр Дмитрович - заступник директора "Музею спротиву Голодомору", Шкляр Анатолій - місцевий письменник та Ігнатенко Оксана - дніпровська поетеса, які доповнили інформацію про творчість та ділилися своїми спогадами про Гаврила Прокопенка. 
До заходу за допомогою платформи Zoom доєдналися 48 бібліотек області.

  

 27 Червня 


28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме в цей день в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету. З цієї нагоди у відділі періодики була проведена інформаційна година «Конституція – паспорт країни».
Інформаційна година була присвячена нормам законодавства, які регулюють відносини в умовах військового стану: трудові відносини, права військовослужбовців, безоплатна правова допомога біженцям, відшкодування шкоди потерпілим від збройної агресії російської федерації.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 27 Червня 


Ми-майбутнє твоє, Україно!

Відділ читальних залів до Дня Конституції спільно з соціальним партнером Благодійним фондом «Карітас Донецьк» провели для дітей з родин ВПО патріотичний інтерактив з популяризації державних символів «Ми-майбутнє твоє, Україно!». Бібліотекари відділу зрозуміло розповіли : що таке Конституція, які мають права та обов’язки малече, про державні символи. Діти прослухали гімн України, відповідали на запитання та прийняли активну  участь у конкурсі  малюнків « Якою я бачу свою країну». Всім учасникам були  роздані патріотичні сувеніри та подарунки.

 


 28 Червня 


Завідувачка відділом документів іноземними мовами Олександра Прокоф’єва взяла участь в правовій годині «Конституція – наш закон, наша сила» з тематичним оглядом «Властивості конституцій зарубіжних країн». Були представлені конституції США, Куби, Португалії, які є у відділі англійською, іспанською, французькою мовами. До уваги учасників заходу були представлені деякі цікаві факти про конституції країн світу.
Фото 1  Фото 2  Фото 3


 28 Червня 


З нагоди 26-ї річниці прийняття Конституції України у Центрі правової інформації відбулася  правова година «Конституція – наш закон, наша сила». Головний бібліограф Віра Піскун виступила з інформаційним повідомленням «Як писалася Конституція». Це історія створення головного правового документу держави, починаючи від Конституції гетьмана Пилипа Орлика 1970 року, яка є першою європейською конституцією, і завершаючи сучасною  Конституцією незалежної України.
Фото 1  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 5  Фото 6


 28 Червня 


«Від  Пилипа Орлика, універсалів до сучасного Основного закону країни». У Канадсько-українському центрі традиційно до Дня Конституції України розгорнуто книжково-журнальну виставку.
                    


 28 Червня 


В краєзнавчому відділі відбулась виставка-огляд "Конституція - наш закон, наша сила".
 


    

 28 Червня 


Дітям про Конституцію України.

Щороку 28 червня Україна відзначає День Конституції. Це одне з “наймолодших” свят в українському календарі. Конституція – оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України.
Діти-переселенці з волонтерського центру «Паросток» відвідали бібліотеку щоб дізнатися більше про це свято. Вони дивилися навчальне відео та малювали на тему «права дитини в Україні».
Юним відвідувачам бібліотеки зрозумілі основні права та свободи українців. Це право мати родину і житло, право отримувати освіту і медичну допомогу, розмовляти рідною мовою, відвідувати бібліотеку і заклади мистецтва. А як підростуть, то вивчать і свої обов’язки.
Шануємо нашу Батьківщину Україну та її символи – прапор, герб і гімн. Ми всі, дорослі і малі, є громадянами своєї країни, і перебуваємо під її захистом.
Миру країні і мирного життя кожному громадянину!

фото  фото  фото  фото

 28 Червня 


ZOOM-51: Дещо про корпоративну етику та новини із Сан-Франциско.

Продовжується проект «Культурний міст Україна-Світ» з лідеркою нашого онлайн клубу-салону, американкою пані Lisa з Каліфорнії, та паном Каспарсом, американцем з Латвії.
Клубникам цікаве питання про організацію дистанційної праці в міжнародній ІТ-компанії. Тож пан Роман відповідав з подробицями пану В’ячеславу.
Пані Юлія знову просувала позитивну ідею  – більше мріяти, ставити плани та виконувати їх. Тож вона дослідила визначну туристичну принаду США та Канади – Ніагарський водоспад – і запланувала обов’язково відвідати його з родиною. Фото для презентації вона знайшла у відкритих джерелах. І вони прекрасні.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 28 Червня 


 До Дня Конституції України у відділі абонемента відбувся урок патріотизму «Значущі статті для всього життя». Під час заходу працівники відділу презентували документальну виставку-імпульс  «Конституція – гарант волі і сили», показали велич Основного Закону України в час повномасштабної війни, яку розв'язала Росія проти України. Юні відвідувачі познайомилися з онлайн книгою Братів Капранових «Конституція у коміксах». На завершення заходу провели арт-урок з малювання, де навчалися петриківському розпису, символу української ідентичності, та створили закладинки для книг.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 28 Червня 


У відділі документів з питань мистецтва у рамках кіноперегляду із циклу «Українська музична культура» відбувся перегляд документального фільму «Новий український фольк», в якому йдеться про нову українську культуру, а саме про український фольк, який пройшов довгий шлях на велику сцену. Сотні років фольк існував у селах, де пісні, знання про народний вокал і виготовлення народних інструментів передавалися з покоління в покоління, а сьогодні сучасні виконавці вдало поєднують сучасну музику з українським фольком.

Співробітниками відділу було підготовлено для перегляду відвідувачами документи, присвячені українському фольклору.


              

 29 Червня 


Китай: далекий і загадковий.

На радість дітям-переселенцям з дитячого центру «Паросток», які тимчасово перебувають у Дніпрі, знаний у бібліотечних колах Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки мандрівник пан В’ячеслав П. зробив слайд-презентацію в центрі «Вікно в Америку». Він розповів про свою подорож до далекого і загадкового Китаю. 
Китайська мова дуже складна фонетично, то вивчили лише декілька слів. 
А англійська залишається мовою міжнародного спілкування, мовою бізнесу і туризму, і допоможе у подорожі Китаєм.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 29 Червня 


Родинні цінності – понад усе!

Завжди цікаво порівняти книгу і фільм. Члени англомовного кіноклубу по середах переглядали трагікомедію «Нащадки» (англ. The Descendants, 2011), що було знято талановитим режисером Олександром Пайном. Фільм є екранізацією однойменного роману Кауі Хемінгса та оповідає історію юриста Метта Кінга, який живе на Гаваях з дружиною і доньками. Метт залишається один на один з клубком нерозв'язних проблем, а також намагається налагодити стосунки зі своїми доньками ...
Дивимося, обговорюємо, сперечаємося – покращуємо знання англійської мови в центрі «Вікно в Америку».

фото  фото  фото

 30 Червня 


 «Країна жіночого роду»

 У відділі абонемента відбулося засідання клубу любителів читання «Захопленість». Учасникам зустрічі була презентована книга Сергія Сегеди «Видатні жінки української історії. Біографічні нариси на тлі історичних подій. Кн.1. Х-ХVІІІ ст.». Ця книжка – перша частина видання, присвяченого тим жінкам Русі-України, що залишили помітний слід в історії. Серед них княгиня Ольга, Роксолана, Анастасія Скоропадська, Наталя Розумовська та ще ряд героїнь, яким пасує слово «шляхетна». Присутні були захоплені книжкою та враженні долею нашого українського жіноцтва.

фото 1  фото 2

 30 Червня 


Відбулася Рада при директорі «Використання соціальних мереж для популяризації бібліотечних ресурсів та послуг». Під час наради було проведено аналіз та окреслені перспективи, планування контенту та просування бібліотечного фонду, послуг та ресурсів у соціальних мережах і на офіційних бібліотечних сторінках.
фото  фото  фото  фото


 30 Червня 


Ігрова форма вивчення англійської.

До традиційної ігрової сесії в центрі «Вікно в Америку» долучилася юна панянка Ірина. Англійську мову вона вивчає із задоволенням і мріє про професію, де вона їй знадобиться. Тож постійні члени «Клубу настільних ігор» познайомили школярку з грою «Яблука до Яблук». Всі разом отримали не аби яке задоволення від складання лексичних пар «іменник + прикметник» – розширили словниковий запас та отримали додаткові навички у світському спілкуванні.

фото  фото

 30 Червня 


ZOOM-52: Що ми знємо про Китай.

Продовжується проект «Культурний міст Україна-Світ» з лідеркою нашого онлайн клубу-салону, американкою пані Lisa з Каліфорнії, та паном Каспарсом, американцем з Латвії.
Китайські товари і китайські туристи заполонили світ, тож клубникам цікаво було розпитати наших лідерів що вони думають про економічний розвиток Китаю.
Інформація з інтернету доповнила наші думки і здогадки.

фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека