Протягом мiсяця 


Інноваційні процеси інтелекту

Відвідувачі знайомились із виставкою  "Наука, технології, інтелект в інноваційних процесах", яка була присвячена стрімкому розвитку сучасних знань та технологій.


 Протягом мiсяця 


Книги, які пробуджують чуття 

Світлана Талан українська письменниця пише романи в жанрі «реальних історій», які їй підказує життя. Всі її твори на гостру соціальну тематику. Незмінним лишається єдине: головна героїня її книжок — жінка-українка, вольова, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою любов: до чоловіка, до дітей, до батьківщини.


фото 1  фото 2

 Протягом мiсяця 


Романи, де живе душа 

Український прозаїк Василь Шкляр автор численних бестселерів, відомий своїми патріотично-звитяжними романами історичної тематики. Його герої – незмінні борці за українську незалежність, щирі патріоти, готові покласти голову за свою країну. Всі книжки мають дещо пригодницький характер, де майже немає любовної лінії. Магія романів письменника в тому, що прочитуються вони дуже швидко, за один-два вечори, але герої його книг у пам’яті читачів залишаються назавжди.

фото 1  фото 2

 Протягом мiсяця 


Творчий провокатор і пророк 

 Юрій Андрухович – багатогранний, як і сюжетні лінії його численних творів. Він – автор понад десятка романів, а також поетичних збірок, есеїв і оповідань. Його вірші покладені на музику українськими гуртами. Літературні критики визначають письменника як одного з найяскравіших представників постмодернізму. Творчість Андруховича має значний вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні, з його іменем пов'язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою на Заході.
 

фото 1

 Протягом мiсяця 


У Канадсько-українському центрі ДОУНБ до 140-річчя В’ячеслава Липинського (1882-1931) організовано тематичний перегляд і книжково-журнальна виставка «Життя для Бога й України». До уваги читачів твори і монографії самого Липинського та публікації про нього. З життєвим шляхом і творчістю політичного діяча, історика, публіциста, теоретика українського консерватизму та одного з організаторів Української демократично-хліборобської партії можна ознайомитися, переглянувши діаспорні видання 1946 – 1994 років (Аугсбург, Нью-Йорк,  Філадельфія, Мюнхен). Також В. Липинському присвячені статті з альманаху «Молода нація» (1996, №2, видавництво «Смолоскип», Київ) та роман сучасної української письменниці Тані Малярчук «Забуття». 


              

 Протягом мiсяця 


У відділі документів іноземними мовами працювала виставка нових надходжень.


фото  фото

 Протягом мiсяця 


У краєзнавчому відділі триває книжкова виставка-огляд "Хроніка російського воєнного терору".  
На виставцi представлено книжки з фонду вiддiлу, a також подарованi бiблiотецi Днiпропетровським iсторичним музеєм iм. Д. Яворницького i волонтерами.

    

 Протягом мiсяця 


У відділі абонемента представлена документально-ілюстративна виставка «Філософ моралі та етики» до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди - українського філософа, поета, музиканта, педагога, просвітника-гуманіста. Виставка знайомить користувачів з біографією письменника та його літературною спадщиною. (Цикл книжкових виставок і переглядів за творчістю українських письменників-ювілярів).

          

 Протягом мiсяця 


Екологія краю
До уваги відвідувачів була представлена виставка - діалог "Екологія краю: тривоги та надії". Видання, представлені на виставці розкривали та демонстрували мальовничість і розмаїття Придніпров'я, ті осередки, які є справжньою природною спадщиною краю, які складають золотий фонд нашої Держави, та є великою перлиною у барвистому намисті України.

  фото

 Протягом мiсяця 


До уваги користувачів  була оформлена інформаційна локація "Винахідництво-рушійна сила сучасних технологій". Відвідувачі мали можливість ознайомитися з історією розвитку винахідництва, та неосяжним світом сучасної техніки та технологій.

  фото  

 Протягом мiсяця 


 У відділі абонемента представлена виставка-огляд «Письменники, короновані словом», в рамках Регіональної кампанії «Читаємо разом», з метою популяризації сучасної української літератури. 
Повнiше
 
        


 Протягом мiсяця 


  Відділом зберігання основного фонду на сторінці "Скарби книгосховища" сайту ДОУНБ підготовлена публікація «Світ Шевченківського Кобзаря».
 
Повнiше
 
фото  фото

 Протягом мiсяця 


Пам’ятні дати міжнародного календаря.

Інформаційно-ресурсний центр ВДІМ «ДОУНБ» пропонує своїм відвідувачам познайомитися з книжково-документальною виставкою «Пам’ятні дати міжнародного календаря». Представлені документи допоможуть дізнатися більше про видатних особистостей, які народилися у квітні, про непересічні події, що трапилися у квітні та свято миру у відродження Пасху.
Органічно доповнюють виставку DVD-фільми з колекції центру, які можна переглядати індивідуально, чи в кіноклубі.


фото  фото

 Протягом мiсяця 


    У відділі документів з питань мистецтва відкрилась ілюстративно-документальна виставка «Зображення тварин та птахів у ювелірному мистецтві», яка представлена ​​художніми листівками та книгами.
     Реальний світ, сповнений краси та гармонії, завжди служив джерелом натхнення для майстрів золотої та срібної справи. Фігури тварин і птахів, різьблені чи карбовані, виконані вишуканою черню або яскравими емалями, здавна прикрашали коштовне начиння, ювелірні вироби і навіть культові предмети, призначені для церковної служби.
    На художніх листівках представлені ювелірні вироби, в оформленні яких використовували образи тваринного світу.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11  фото 12

 Протягом мiсяця 


У відділі документів з питань мистецтва розгорнуто книжкову виставку «Нові надходження». Представлені видання ознайомлять користувачів відділу з відомими особистостями культури та мистецтва, вишивальними традиціями України, з етнографічними групами українських Карпат та ін. 



                

 Протягом мiсяця 


У відділі документів з питань мистецтва до 100-річчя від дня народження майстрині декоративного розпису, заслуженого майстра народної творчості Марфи Ксенофонтівни Тимченко розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року». Для користувачів відділу представлені видання, що знайомлять з творчим шляхом майстрині, яка народилася на Дніпропетровщині, мала звання Народного художника УССР, була відзначена преміями ім. Катерини Білокур за видатні твори традиційного народного мистецтва й Національною премією України ім. Тараса Шевченка, роботи якої зберігаються у Національному музеї декоративного українського мистецтва й інших музеях України, а також у зарубіжних приватних колекціях.


 


              

 Протягом мiсяця 


  

Протягом місяця на сторінці ФБ Абонемент на Байкальській щодня розміщалися пости за #Сковорода_гасло_часу з нагоди відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди.
 
Повнiше
 

 2 Квiтня 


Така потрібна віртуальна підтримка друзів.

Дякуємо нашим волонтерам-іноземцям, носіям мови, панам Джо і Дрейк за участь в бібліотечних заходах, які зараз відбуваються онлайн формі. Наші друзі наголошують, що українці мають продовжувати вчити англійську, щоб розповідати світові про свою країну. А ще ми маємо об брати активну участь в економічній відбудові України.
Члени англомовного клубу «Добра розмова» радо відгукнулися на розповідь пана Дрейка про його пригоди в Єгипті. Беремо до уваги його поради і його туристичні враження про Стародавній Луксор, Асіан, гору Сінай, Каїрський музей.
Зустріч збагатила учасників новою лексикою, налаштувала на позитивне мислення і пошук реальних цілей.
Психологічна техніка «Що я буду робити після війни?» знімає стрес і дарує надію на майбутнє.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Квiтня 


До Міжнародного Дня дитячої книги у краєзнавчому відділі представлено книжкову виставку "З книгою жити - з добром дружити". На виставці можна знайти найкращі місцеві видання для дітлахів, які можна почитати всією родиною.


    

 5 Квiтня 


05 та 07 квітня 2022 року на майданчику відділу документів іноземними мовами пройшла чергова сесія клубу English Young Readers Club”.
фото  фото  фото  фото


 5 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами пройшло дистанційне  засідання клубу з вивчення польської мови. Проводила його пані Марія, яка знаходиться не в Україні
фото  фото  фото


 5, 7, 12, 14, 19, 21, 26, 28 Квiтня 


Англійська онлайн: В пошуках нових знань та психологічної гармонії.

Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури «Культурний міст Україна-США». Тривають онлайн-зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa.
Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, покращити свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 8 Квiтня 


До уваги читачів у Канадсько-українському центрі книжкова виставка «Спомини про давнє і недавнє минуле Дмитра Дорошенка» - до 140-річчя історика, політичного діяча і засновника «Просвіти» на Катеринославщині.  Представлені твори Д. Дорошенка, присвячені історії України та його «спомини про недавнє-минуле», подорожні враження «По рідному краю» та книги про самого Дмитра Івановича.
                  


 8 Квiтня 


До міжнародного дня ромів у відділі документів іноземними мовами організовано перегляд книг циганською мовою


фото  фото

 8 Квiтня 



У відділі абонемента пройшов урок малювання для маленьких мешканців масиву Калиновський. 
 
Повнiше
 
            

 8 Квiтня 


Відео-огляд «Книжкові поради для підлітків» був представлений на сторінці FB «Абонемент на Байкальській». 
Повнiше
 


 9 Квiтня 


Бібліотека пропонує вивчати англійську мову онлайн з волонтерами.

Дякуємо носію мови, пану Джо, за участь в бібліотечних заходах, які зараз відбуваються онлайн формі.
Вивчення іноземних мсов - це дуже корисне інтелектуальне хобі! Особливо в стресовій ситуації. яку зараз відчуває кожен українець.
Члени англомовного клубу «Добра розмова» радо спілкуються і покращують свої навички.
 Зустріч збагатила учасників новою лексикою, налаштувала на позитивне мислення і пошук реальних цілей.
Психологічна техніка «Що я буду робити після війни?» знімає стрес і дарує надію на майбутнє.

фото  фото

 12 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами пройшли засідання “English Young Reader’s Club”


фото  фото  фото

 12 Квiтня 


Посміхайся та вчись!

Дистанційне навчання під сиренами - це наша реальність.
Бібліотекар #ДОУНБ пані Світлана долучилася до віртуальних уроків учнів ССШ №22 і запропонувала для перегляду добірку відеоматеріалів по темі "Тварини".
Давній друг і партнер бібліотеки, вчитель англійської мови п.Валентина Ш. тепер ще більш впевнено користується можливостями програми ZOOM.


фото  фото  фото

 12 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами пройшло засідання клубу любителів польської мови з використовуванням матеріалів, наданих Центром польської культури ім.Кароля Войтили.
фото  фото  фото


 13 Квiтня 


У винахідництва жіноче обличчя
До уваги користувачів  проведено тематичний огляд літератури "Жіноче обличчя винахідництва", присвячений жінкам, які є авторами фундаментальних винаходів й зруйнували стереотипи про жіночу логіку та про те, що двигуном прогресу може бути тільки чоловік.

фото  фото

 14 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами пройшло засідання  «English reading in the Library», де продовжили вдосконалювати англійську мову.


фото  фото

 14 Квiтня 


Спілкуємося англійською та шукаємо нових друзів.

Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі Відділу документів іноземними мовами збираються члени англомовного клубу настільних ігор.
Зазвичай гравці обирають настільну гру «Табу», яка покращує уяву та спонукає добирати різноманітні слова щоб описати якесь загальновідоме явище. Або обирають гру «Яблука до яблук», в якій треба формувати смислові пари прикметник-іменник. Цього разу обрали набір ігрових карт «Активуй!». Гравці дізналися багато цікавого один про одного поки відповідали на питання по темі «Про мене / About me».
Учасники ігрових сесій отримують не лише нові знання та навички, а й гарний настрій.

фото

 14 Квiтня 


До 200-річчя від дня народження одного із найвидатніших різьбярів ХІХ ст., якого вважають класиком гуцульської різьби, але який був відомий не тільки на Гуцульщині, а й на Україні – Юрія Івановича Шкрібляка у відділі документів з питань мистецтва відбулась презентація видання «Родина Шкрібляків». Видання присвячене роботам династії майстрів різьби по дереву, зачинателем якої став саме Юрій Іванович Шкрібляк.


 
Повнiше
 
            

 15 Квiтня 


 У відділі абонемента пройшов майстер-клас з малювання «Великодні смаколики» за участю наших друзів групи «НА МАСИВІ». Ми запропонували дітям розмальовки пасхальних крашанок додому, щоб наступної неділі обміняти їх на подарунки.
      


 15 Квiтня 


До Всесвітнього дня мистецтва у відділі документів з питань мистецтва пройшла інформаційна година «Протестне мистецтво проти шаблонів», присвячена  творчості українських художниць Катерини Білокур, Марії Приймаченко, Алли Горської та французької художниці українського походження Соні Делоне, які працювали у нетрадиційних для живописців техніках. 
Повнiше
 
              


 16 Квiтня 


Клуб "Добра розмова" збирається онлайн.

Відбулася чергова зустріч членів англомовного клубу "Добра розмова". Можливо, хтось скаже, що не кожна людина здатна вивчити іноземну мову. Так, на жаль, здібності у кожної людини суто індивідуальні, хтось більш схильний до точних наук, у когось більш гуманітарний склад розуму. Але, безсумнівно, у кожної людини є здібності і з цим фактом навряд чи хто-то не погодиться. Найголовніше ці здібності розвивати, підживлювати та зміцнювати!


фото

 18 Квiтня 


У краєзнавчому відділі було представлено виставку-знайомство "Наша спадщина" до Міжнародного дня пам'яток і визначних місць.



 19 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами пройшло засідання клубу польської мови. 
фото


 19 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами відбулася чергова сесія “English Young Reader’s Club”


фото  фото  фото

 20 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами прийшло чергове засідання дитячого клубу «Kids in the Library». 
фото  фото  фото


 20 Квiтня 


 

До Міжнародного дня танцю у відділі документів з питань мистецтва розгорнуто виставку - презентацію «Танець – символ самобутності народу», на якій представлені видання, присвячені методиці викладання українського народного танцю, художньому образу в українському народно-сценічному танці, хореографічним ансамблям, видатним українським танцівникам й хореографам тощо. Український танець, поряд з іншими видами мистецтва, виконує функцію ідентифікатора традицій та ментальності українського народу, що зберігає в собі і код нашої нації. Наприклад, найпопулярніший танець українських чоловіків гопак – це закодоване мистецтво українського бою, яке зберіглось до наших днів саме завдяки тому, що було сховане в цьому танці. В єдності та любові до рідної культури та мистецтва теж криється наша сила і міць! Разом до перемоги!


 


      

 21 Квiтня 


До міжнародного дня англійської мови, який святкується 23 квітня, у відділі документів іноземними мовами нові надходження від УІК.
фото  фото  фото


 21 Квiтня 


Великдень - найжаданіше свято для всіх українців. Сьогодні в умовах війни з цим святом пов'язано надії українців на перемогу та відродження України. Все про традиції, обряди та звичаї світлого Христового Воскресіння в матеріалах виставки-інсталяції «Христос Воскрес! Радійте, люди!», яку організовано у відділі періодики.
фото  фото  фото  фото  фото


 21 Квiтня 


Книга - незамінний носій інформації

До Всесвітнього дня книги і авторського права у відділі було організовано захід «Книговидавництво та інтелектуальна власність».  Дата святкування Всесвітнього дня книг та авторського права, який увійшов у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995-му році - 23-е квітня. На заході йшла мова про те, що завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розумінню краси нашого людства. До заходу було розгорнуто виставку.  


фото  фото  фото

 21 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами відбулася чергова сесія “English Young Reader’s Club”
фото  фото


 22 Квiтня 


Напередодні Всесвітнього дня книги і авторського права – в читальній залі пройшло засідання Круглого столу. На гостей та учасників Круглого столу чекало знайомство з історією свята, бібліографічний огляд про роль книги в житті людини, виступ юриста з питань авторського права, а також віртуальна подорож країнами, що ставали Світовими столицями книги впродовж багатьох років.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 22 Квiтня 


 Українські Великодні традиції на сторінках діаспорних видань представлені на книжково-журнальній виставці, яка розгорнута у Канадсько-українському центрі до свята.


                          

 22 Квiтня 


Благословення сходить з небес
До перегляду користувачів була організована виставка-інсталяція "Благословення сходить з небес", яка присвячена відзначенню одного з найбільших і найсвітліших релігійних свят - Христового Воскресіння. Відвідувачі виставки  знгайомились із книгами українських етнографів, які висловлюють національні особливості українських Великодніх свят. З видань, представлених на виставці,  дізнавались, що потрібно покласти у великодній кошик, господині знайомиились із смачними рецептами пасок, великоднього печива та красивими великодніми декораціїями для своєї оселі.

    

 22 Квiтня 


До найвеличнішого свята всіх християн – Великодня у відділі документів з питань мистецтва організовано бібліотечний арт-майданчик «Писанка – культурний символ України». Для користувачів відділу бібліотечні працівники підготували документально-предметну виставку-інсталяцію, на якій представлені видання про українські традиції та звичаї святкування Великодня, про українську писанку та її символіку, про писанки з різних регіонів країни. Прикрашали виставку великодні рушники, барвисті писанки, репродукції картин художників великодніх свят та інші великодні атрибути.


                    

 23 Квiтня 


Шануємо іменинника Вільяма Шекспіра!

В межах партнерства КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека» та Дніпропетровського національного історичного музею відбувся англомовний захід на відзначення Дня англійської мови (23 квітня).
Старший науковий співробітник ДНІМ Валентина Коваленко підготувала інтерактивну лекцію для членів англомовного бібліотечного клубу. Вона відбулася у форматі ZOOM, була повна цікавих фактів з історії англійської мови, були використанні нові матеріали з проблем формування сучасної англійської мови, лекція була доповнена культурологічними посиланнями (діалекти англійської мови, зв’язок Індії та Олени Блаватської) та відеорядом. Лектор звернула увагу на міжнародний статус сучасної англійської мови у світі, закликала вивчати та вдосконалювати знання англійської мови, бути готовим гідно представляти інтереси України на міжнародній арені.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 26 Квiтня 


 

У відділі абонемента представлена книжкова викладка «Чорний біль над білим цвітом» присвячена роковинам Чорнобильської трагедії (проект «З Україною в серці»).
 
Повнiше
 
Фото 1

 26 Квiтня 


Чорнобиль – виклик, не засвоєний людством.

Нині  немає потреби доводити, що уроки Чорнобильської катастрофи досить важливі не лише для України, а й для багатьох країн світу. Тим більше зараз, коли увесь світ спостерігає за страшною загрозою через ядерний тероризм Росії. До Дня пам'яті аварії на Чорнобильській АЕС відділом періодики підготовлено виставку-реквієм «Чорнобиль. Це забути не можна».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Квiтня 


26  та 27 квітня 2022 року у відділі документів іноземними мовами прийшли чергові засідання дитячого клубу «Kids in the Library».


фото  фото  фото

 26 Квiтня 


День пам'яті жертв аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

У відділі документів іноземними мовами розгорнуто виставку однієї книги «Чорнобиль – поруч: Фотоальбом».  Аварія на Чорнобильській АЕС 36 років тому стала найбільшою в історії ядерної енергетики. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. Пам’ятаємо…


фото  фото  фото  фото  фото

 27 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами пройшло чергове засідання клубу польської мови.


фото  фото

 28 Квiтня 


Гра «Яблука до яблук» – прекрасний мотиватор до вивчення англійської мови!

За правилами лексичної гри «Яблука до яблук», де головною задачею є скласти вдалу за змістом лексичну пару з англійських іменника і прикметника, має бути змагання і переможець. Але цього разу учасники зіграли декілька окремих раундів, поновити у пам’яті переклад знайомих слів та вивчили багато нових, спробували складати речення – повторили правила порядку слів в англійському реченні.

фото

 28 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами відбулася чергова сесія “English Young Reader’s Club”


фото  фото

 28 Квiтня 


Відділ зберігання основного фонду на сторінці "Скарби книгосховища" сайту ДОУНБ підготував публікацію «Подорож сторінками книг-ювілярів 2022 року». 
Повнiше
 
фото


 28 Квiтня 


    У Канадсько-українському центрі наші читачі та співробітники бібліотек Дніпропетровщини мали нагоду послухати чергові лекції відомого дніпровського письменника-краєзнавця Миколи Петровича Чабана. Цього разу на слухачів чекали цікаві розповіді про державних діячів, пов’язаних з нашим краєм, учасників українських визвольних змагань 1917-1921 років:  «Ісаак Мазепа та його соратники» - до 70-х роковин з дати смерті прем’єр-міністра уряду УНР і у рамках висвітлення теми «Діячі УНР на Катеринославщині»«Спомини про давнє і недавнє минуле Дмитра Дорошенка» - до 140-річчя історика, політичного діяча і засновника «Просвіти» на Катеринославщині.

      
Повнiше
 
                

 29 Квiтня 


До Міжнародного дня джазу у відділі документів з питань мистецтва розгорнуто документальну виставку «Джаз – музика, що говорить мовою свободи», на якій представлені грамплатівки з записами виконання джазових творів та видання, присвячені етапам розвитку джазу, стилістичним різновидам джазу, видатним джазовим виконавцям, джазові твори для різних видів музичних інструментів та ін.


          
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека