Протягом мiсяця 


Дати міжнародного календаря: Березень.

Для відвідувачів бібліотеки була розгорнута книжково-ілюстративна виставка з фондів інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». На полицях розмістилися книги і альбоми, фотографії і тематичні сувеніри.  Англомовні матеріали стануть у нагоді всім, хто вивчає англійську мову, покращує навички читання оригінальної літератури чи просто любить пізнавати нове.

фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Бібліотека долучилася до загальнонаціональної акції  «Шевченко закликає, Україна перемагає!», яка об'єднала тисячі українців по всьому світу. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Бібліотека організувала роботу з переселенцями та внутрішньо-переміщеними особами.  
Повнiше
 
фото  фото    фото  фото


 Протягом мiсяця 


З перших днів воєнного стану за ініціативою управління з питань гуманітарної,  соціально-культурної сфери та освіти обласної ради на базі бібліотеки двічі на тиждень проводились онлайн тренінги по наданню першої медичної допомоги.  
Повнiше
 
фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Консультації патентного повіреного у бібліотеці
Всім охочим відвідувачам надавалися безкоштовні консультації патентного повіреного України Валерія Авраменка у межах соціокультурного проєкту «Інформаційно-правовий Центр «Інтелектуальна власність».


 Протягом мiсяця 


Комп'ютерні курси у бібліотеці

Працівники відділу навчали всіх охочих комп`ютерної грамотності на курсах для пенсіонерів «Золотий вік». 

 Протягом мiсяця 


Коворкінг-офіс у бібліотеці

Бібліоковоркінг – відкритий громадський простір поповнювався новими відвідувачами для зустрічі з друзями, для роботи, для спілкування.

фото

 Протягом мiсяця 


Не пропустіть новинку

 Виставка нових надходжень відкривала для користувачів світ нових українських видань, які надійши до відділу.

фото  фото

 Протягом мiсяця 


Творці майбутнього 

Виставка-вітрина знайомила відвідувачів зі  світом майбутнього.

фото

 Протягом мiсяця 


У краєзнавчому відділі була представлена виставка-огляд до 90-річчя створення Дніпропетровської області. 




 Протягом мiсяця 


 З нагоди 90-річчя утворення Дніпропетровської області у відділі абонемента була оформлена книжкова виставка «Моя Дніпропетровщина, земле моя золотокрила». На виставці в максимально повному обсязі подано інформацію про історію, культуру, природу, економіку, літературу нашої малої Батьківщини. Ці видання можуть бути корисними для всіх, хто цікавиться історією та сучасним розвитком Дніпропетровської області.
Фото 1  Фото 2


 1, 3, 8, 10, 15, 17, 22, 24, 29, 31 Березня 


Англійська онлайн: В пошуках нових знань та психологічної гармонії.

Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури «Культурний міст Україна-США». Тривають онлайн-зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa.
Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, покращити свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 2 по 30 Березня 


 «Співець знедолених»


Відеоогляд до 140-річчя від дня народження Архипа Тесленка створено відділом абонемента та демонструвався у ФБ. Штрихи до життя та творчості письменника-ювіляра у форматі відео дали змогу широкому загалу користувачів ознайомитися з цією трагічною постаттю та літературними доробками автора.

 5 Березня 


У відділі документів іноземними мовами пройшло дистанційне  засідання клубу з вивчення польської мови. Проводила його пані Марія, яка знаходиться не в Україні


 8 Березня 


 «КОБЗАР» - книга, що рятує націю
«А слава – заповідь моя» 

У ФБ відділом абонемента було розміщено пост до відзначення дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Ми знайомили з виданнями «Кобзара» Шевченка, які є у нашій бібліотеці. Постили вірші поетів Придніпров'я, які були присвячені Великому Кобзарю.




 19 Березня 


Клуб "Добра розмова" онлайн.

Члени англомовного клубу "Добра розмова" КЗК "ДОУНБ" зустрілися для "віртуальної переклички". Пишаємося пані Тетяною С., яка бере участь у виготовленні захистних сіток. Пан В'ячеслав використовує знання іноземних мов для створення закликів до світової громадськості про надання допомоги Україні, що потерпає від військової агресії Росії. Дух членів клубу нескорений!
Інформування, боротьба з пропагандиськими російськими фейками, психологічна підтримка одиноким - це головні завдання мирних бібліотекарів сьогодні.

фото  фото  фото  фото

 21 Березня 


У Канадсько-українському центрі розгорнута книжкова виставка до 70-х роковин з дати смерті (18 березня 1952 р.) прем’єр-міністра уряду УНР - «Ісаак Мазепа та його соратники». До уваги читачів: роботи Ісаака Мазепи «Україна в огні і бурі революції 1917-1921» у трьох книгах та «Підстави нашого відродження», видані у 1940-х роках за кордоном, спогади соратника І. Мазепи і нашого земляка Панаса Феденка про революційні події минулого сторіччя в Україні та Катеринославі, а також репринтне видання «Ісаак Мазепа. Борець за волю України». Крім того, на виставці представлена книга спогадів доньки державного діяча, української і венесуельської художниці Галини Мазепи-Коваль, яка провела дитинство у Катеринославі (нині –м. Дніпро).

 


            

 22 Березня 


 

«Гетьман української музики». До 180-річчя від дня народження видатного українського композитора, піаніста, диригента, збирача пісенного фольклору Миколи Віталійовича Лисенка у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію, на якій представлено видання, присвячені творчому та життєвому шляху Миколи Лисенка, а також твори відомого композитора.


 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 22 Березня 


У відділі документів іноземними мовами відновив свою роботу «English Young Reader’s Club». В засіданні взяли участь діти та їх батьки. Діти закрили свої обличчя аватарками для широкого загалу. Обговорювали хобі, повсякденні справи. І все це англійською! Вчилися розрізняти у повідомленні дії, що проходять тільки зараз, і ті дії, що регулярно повторюються. Війна-війною, а ми все одно прагнемо до знань!
  


 23 Березня 


  "Думай глобально, дій локально»: це гасло Greenpeace. Ми, ти, я. Кожна людина, ким би вона не була, повинна задуматись, що вона може зробити для світу, для природи, для екології, для якості життя, для майбутнього.        У відділі періодики організована ілюстраційно-документальна виставка  «Це відповідальність кожного: зміна клімату – якість життя».  Зміна клімату може впливати на суспільство, економіку та екосистеми. Вона може призводити до екстремальних погодних явищ, втрати біорізноманіття, підвищеного ризику для здоров'я та вимушеного переселення людей. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 25 Березня 


Попри всі обставини у відділі документів іноземними мовами вдалося провести два англомовні клуби: “English Young Reader’s Club” та «English reading in the Library».
фото  фото


 26 Березня 


Розкажіть світу про боротьбу України з російською агресією англійською!

Члени англомовного клубу "Добра розмова" КЗК "ДОУНБ" традиційно зустрілися у звичний час, але онлайн. До членів клубу долучився австралійський волонтер пан Джо. Учасники зустрічі обмінялися вітаннями та поточними новинами. Всіх англомовних українців закликаємо підписувати он-лайнові петиції, ділитися фото та відео з друзями з іноземних країн. Боротьба на інформаційному фронті триває!

фото  фото  фото

 28 Березня 


«Українське театральне та музичне мистецтво в другій половині ХІХ ст.» У відділі документів з питань мистецтва відбувся перегляд відеоролику до Міжнародного дня театру, в якому йдеться про виникнення у 1880-х роках професійних театрів, осіб, що стали ініціаторами та доклали зусиль для розвитку цього процесу: М. Кропивницького , М. Старицького та родину Тобілевичів, колективи театрів, в яких працювали І. Карпенко-Карий, М. Заньковецька, українську драматургію того часу, появу на оперних сценах театрів С. Крушельницької та народження української національної музичної культури у ХІХ ст.



                    

 28 Березня 


До 100 річчя з часу заснування Лесем Курбасом театру «Березіль» на сайті ДОУНБ розміщено віртуальну виставку «В очікуванні на виставу», на якій представлено видання, присвячені життєвому і творчому шляху великого реформатора українського театру Леся Курбаса. https://www.libr.dp.ua/?do=virtshow&id=129&idp=1



    

 31 Березня 


31 березня відбулось чергове засідання Дніпровського Генеалогічного Товариства. На засіданні члени товариства обговорювали плани на квітень та травень. 



 31 Березня 


«Театр, який не боявся експериментувати». У відділі документів з питань мистецтва для користувачів відділу було представлено літературно-мистецьку презентацію до 100 річчя з часу заснування Л.Курбасом театру «Березіль». Відвідувачам відділу було представлено документальну виставку про життєвий та творчий шлях українського режисера, актора, теоретика театру, драматурга, публіциста, Народного артиста УРСР Леся Курбаса (Олександра-Зенона Степановича Курбаса), який заснував 6 театрів, в тому числі й театр «Березіль». Відбувся перегляд відеоролику «Шляхами історії: Лесь Курбас – театр «Березіль», в якому йдеться про українського режисера та історію заснування й творче життя театру «Березіль», який було засновано 31 березня 1922 року.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека