Протягом мiсяця 


Дати міжнародного календаря: Лютий.

Для відвідувачів бібліотеки була розгорнута книжково-ілюстративна виставка з фондів інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». На полицях розмістилися книги і альбоми, фотографії і тематичні сувеніри.  Англомовні матеріали стануть у нагоді всім, хто вивчає англійську мову, покращує навички читання оригінальної літератури чи просто любить пізнавати нове.

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Мандрівний філософ.

 У відділі читальних залів представлена книжкова виставка «Український мандрівний філософ», яка присвячена 300-річчю від дня народження Григорія Савича Сковороди. Серед книжок є як видання 50-х років ХХ сторіччя, так і найсучасніші художні та літературознавчі твори. Виставка висвітлює філософські погляди видатного українця та його літературний доробок. Доповнюють експозицію цитати ювіляра.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 Протягом мiсяця 


У відділі читальних залів відкрилась ілюстративно-документальна виставка «Загадкова Україна», яка знайомить читачів з книгами різних авторів про міфологію, легенди та повір’я українців. На виставці представлені нові видання від Українського інституту книги.
фото 1  фото 2  фото 3

 Протягом мiсяця 


 У відділі читальних залів представлена книжкова інсталяція «Щасливе виховання» галузевої літератури з педагогіки. Як зрозуміти дитину, як допомогти їй адаптуватись в різних життєвих ситуаціях, в школі чи у стосунках із друзями? Відповідь на всі ці запитання батьки і педагоги зможуть знайти в нових виданнях. 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 Протягом мiсяця 


Жіноче обличчя винахідництва
Виставка "Жіноче обличчя винахідництва" знайомила відвідувачів з українками, що знайшли своє покликання у винахідницько - інноваційної діяльності. Українські жінки руйнують стереотип про те, що двигуном прогресу можуть бути тільки чоловіки.

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Феєрія нових видань

Виставка нових надходжень, яка доповнилась новими книжками Українського інституту книг, користувалася великим попитом у відвідувачів відділу.

фото  фото

 Протягом мiсяця 


Книжкова виставка «Добрі історії», яка відкрилась у відділі читальних залів з художньої літератури, зацікавить читачів своєю сюжетною різноманітністю добрих історій. Для користувачів представлені твори не тільки вже відомих  сучасних українських авторів, а й нові видання сучасних зарубіжних письменників.
фото 1  фото 2  фото 3


 Протягом мiсяця 


Коворкінг - офіс у бібліотеці!

Бібліоковоркінг – відкритий громадський простір зустрічав всіх охочих перепочити від міської метушні.

фото

 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

До уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. 
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і. 
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як #Фулбрайт, #IREX, стипендія Хампрі та #FLEX.

фото

 Протягом мiсяця 


Перші кроки у світ комп'ютерної грамотності

У відділі продовжувались заняття з опанування комп'ютерної грамотності для пенсіонерів «Золотий вік».

фото  фото

 Протягом мiсяця 


Консультації патентного повіреного у бібліотеці
 Відвідувачі відділу отримували безкоштовні консультації патентного повіреного України Валерія Авраменка у межах соціокультурного проєкту «Інформаційно-правовий Центр «Інтелектуальна власність».


фото

 Протягом мiсяця 


 У відділі документів з питань мистецтва розгорнуто книжкову виставку «Нові надходження». Представлені видання ознайомлять користувачів відділу з відомими особистостями культури та мистецтва, творчою спадщиною Н. К. Реріха, з історією Академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич» та ін.

      

 Протягом мiсяця 


 В межах регіональної кампанії «Читаємо разом. Письменники, короновані словом» у відділі читальних залів розгорнута виставка художніх творів авторів, які є лауреатами, фіналістами та переможцями міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Співзасновники конкурсу Тетяна та Юрій Логуші. До уваги читачів представлена художня література різного жанру сучасних українських письменників.

фото 2  фото 1  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 1 Лютого 


«На хресті слова розіп'ятий…» У Канадсько-українському центрі організована книжково-журнальна виставка до 125-річчя Євгена Маланюка – письменника і поета української  діаспори,  культуролога-енциклопедиста, публіциста, літературного критика, сотника Армії УНР.
          


 1 Лютого 


 
У відділі абонемента представлена виставка-портрет «Коли сміється він, то прислухайтесь» до 210-річчя від дня народження Євгена Гребінки, українського та російського поета і прозаїка, ім’я якого, насамперед, асоціюється з початками нової української байки. Виставка знайомить з доробком ювіляра: ліричними поезіями, історичними поемами і повістями, байками. (Цикл книжкових виставок і переглядів за творчістю українських письменників-ювілярів).

фото 1  фото 2  фото 3

 1, 3, 8, 10, 15, 17, 22, 24 Лютого 


Англійська онлайн: В пошуках нових знань та психологічної гармонії.

Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури «Культурний міст Україна-США». Тривають онлайн-зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa.
Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, покращити свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Лютого 


 «Поет своєї епохи».

Працівники відділу абонемента в межах патріотичної години «Поет своєї епохи» присвяченої 125-річчю від дня народження Євгена Маланюка підготували документальну виставку та відео ролик (цикл «Час історичної особистості»). Представлені матеріали розкривають Є. Маланюка як найвидатнішого поета української еміграції, класика української літератури ХХ ст. Найголовнішою ідеєю, яка пронизувала його поезію, була ідея української державності.


фото 1

 2 Лютого 


У краєзнавчому відділі відбулась презентація бібліографічного краєзнавчого видання "Покровське: в пошуках втраченого" із серії "Історія міст і сіл Дніпропетровщини".  
Доповідачі розповіли про історію давнього поселення, яке стало основою для сучасного селища міського типу Покровського Дніпропетровської області.

      

 2 Лютого 


Чергова зустріч в школі з вивчення польської мови на майданчику відділу документів іноземними мовами.


фото

 2 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами поліпшували знання англійської мови підлітки – учасники програми Access.


фото  фото

 2 Лютого 


Освіта в США та освітні грантові програми.

В центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі відбулася презентація американських навчальних програм. Її зробила Ганна Максюта, давній друг центру, двічі учасниця програми «Працюй і подорожуй!» / Work and Travel, учасниця фото-конкурсу «Америка очами українців» та багатьох інших заходів. Життя надихнуло Ганну на підприємницьку діяльність, на отримування грантів на реалізацію проектів спрямованих на розвиток спорту та покращення здоров’я молоді. З часом вона зрозуміла, що їй не вистачає специфічних знань і вона розшукала інформацію про програми-навчання, які через карантин проводяться онлайн, але через те не є менш вартісними.
Зараз Ганна Максюта є учасницею DreamBuilder Program та Спільноти українських жінок випускниць Гарварду.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Лютого 


Підлітки вчать англійську.

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека виступила партнером Access – надає ресурси та комфортне приміщення для зустрічей.
На майданчику ВДІМ підлітки, які отримали малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access), зустрічаються двічі на тиждень. Вони поглиблюють знання англійської мови, більше дізнаються про Сполучені Штати Америки, розвивають лідерські навички, щоб потім вибудовувати кар’єру та брати активну участь у розбудові України.

фото  фото

 2 Лютого 


Складний вибір між обов’язком і почуттям.

Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд і обговорення одного з кращих фільмів в історії Голівуду військової мелодрами «Касабланка».
Цей фільм, про події Другої світової війни, і він став класикою американського кінематографа. Касабланка – це місто у французькому Марокко, де осідають біженці з Європи, метою яких є від'їзд в неохоплену війною Америку. Сюжет зводить в цьому місці трьох головних дійових осіб цієї вистави: Ріка, Ільзу, яка в минулому кинула Ріка і голову підпільного визвольного руху Віктора Ласло, за сумісництвом чоловіка Ільзи, якому просто необхідно залишити з дружиною Європу.
Учасники перегляду уважно дивилися і легко відповідали на питання онлайнових вікторин, присвячених фільму.

фото  фото  фото

 3 Лютого 


В межах роботи бібліотеки щодо інформування населення про вакцинацію від коронавірусної хвороби у відділі читальних залів та у соціальній мережі (https://www.facebook.com/realibrarydp) відбулась презентація книги Еула Бісса «Імунітет. Правда і міфи про щеплення».

фото 1

 3 Лютого 


Майстер-клас у грі «Ерудит» від Єгора.

Ця настільна гра пропонує складати кросворди власноруч. Тема сьогоднішнього кросворду «Позитивне мислення».

фото  фото  фото  фото

 3 Лютого 


«Шахи для початківців».

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» молодь вчиться грати в шахи. Клуб «Шахи для початківців» / ‘Chess for beginners’ веде волонтер Олександр Аносов. Учасники робили вправи на шахівницях та дивилися надихаюче відео – познайомилися з шаховою партією з фільму про Гаррі Поттера, уривок з фільму «Хід королеви», «Шахіст» та «Шахістка».


 5 Лютого 


«Шахи для початківців».

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» молодь вчиться грати в шахи. Клуб «Шахи для початківців» / ‘Chess for beginners’ веде волонтер Олександр Аносов. Учасники знову робили вправи на шахівницях та дивилися надихаюче відео – познайомилися з шаховою партією з фільму про Гаррі Поттера, уривок з фільму «Хід королеви», «Шахіст» та «Шахістка».

фото  фото  фото

 5 Лютого 


Віртуальна подорож до Єгипту.

Її здійснили члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» разом з другом центру і волонтером, паном Дрейком.
Групі було запропоновано відео для перегляду про Карнакський храм у Луксорі і текст для читання. Було складно, але цікаво!
Члени клубу також вдячні і пану Джо за майстер-клас з ведення світської розмови.
Зустріч відбулася у гарному темпі, була ефективною і принесла радість учасникам.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 5 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами наступна сесія з вивчення англійської мовидля молоді (Access).


фото  фото

 5 Лютого 


Підлітки вчать англійську.

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека виступила партнером Access – надає ресурси та комфортне приміщення для зустрічей.
На майданчику ВДІМ підлітки, які отримали малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access), зустрічаються двічі на тиждень. Вони поглиблюють знання англійської мови, більше дізнаються про Сполучені Штати Америки, розвивають лідерські навички, щоб потім вибудовувати кар’єру та брати активну участь у розбудові України.
фото  фото

 7 Лютого 


Щасливе виховання.

У відділі читальних залів відбулась дискусійна гойдалка «Щасливе виховання». Співробітник відділу читальних залів, як модератор заходу, підняла серед відвідачів найбільш поширені проблеми сучасних матерів та презентувала книгу О. Луб'яна «Я більше не можу! Антикризові рецепти для мами». Видання містить фахові поради щодо питань як справитися з негативними емоціями, як виховати щасливу дитину та не потрапляти у глухий кут проблемних ситуацій.

фото 1

 7 Лютого 


Проєкт "Освіта онлайн".
У 2022 році триває проєкт "Освіта онлайн", започаткований Академією неперервної освіти та Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою. Бібліографи ВНІіБ взяли участь у роботі чергової групи освітян. Нова зустріч присвячена можливостям віртуального бібліотечного простору у освітній практиці шкіл регіону в умовах пандемії. Формат Zoom дозволив у реальному часі із допомогою демонстрації можливостей сайту ДОУНБ https://www.libr.dp.ua/ розповісти освітянам про переваги використання ресурсів та послуг обласної наукової бібліотеки у віддаленому режимі. Освітянам також були представлені портал ДніпроКультура https://www.dnipro.libr.dp.ua/, можливість отримати відповідь через віртуальну довідку https://www.libr.dp.ua/?do=virtb,  велике розмаїття сторінок бібліотеки у соціальних мережах https://www.libr.dp.ua/Socmerezhi.html, відео доробок бібліотеки https://www.youtube.com/user/dounbkm Дякуємо організатору - Кушніковій Світлані Вікторівні.

Фото 1  Фото 2  Фото 3

 8 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами відновлено роботу родинного клубу «Gniazdo», де вивчають польську мову.


фото

 8 Лютого 


Чергова зустріч в школі з вивчення польської мови у відділі документів іноземними мовами.


фото

 9 Лютого 


 Презентацію одразу двох видань - монографії Олександра Сухомлина «Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)» та збірки документів «Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770-початку 1780-х рр.: збірник документів», яку представив один з упорядників, к.і.н. Петро Бойко, відвідала завідувачка редакційно-видавничого центру Аліна Залєвська. Захід відбувся у музеї історії Дніпра. Наприкінці було отримано по 1 примірнику видань для бібліотеки.
фото  фото


 9 Лютого 


Відділ документів іноземними мовами ДОУНБ знову приймав на своєму майданчику молодь, яка отримала малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access). Цього разу тренували увагу, вчилися описувати побачене, використовуючи отримані знання.


фото  фото  фото


 9 Лютого 


Тренуємо увагу, вчимося описувати побачене та використовуємо отриманні знання.

Відділ іноземної літератури ДОУНБ знову приймає на своєму майданчику молодь, яка отримала малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access).
Бібліотека надає ресурси та комфортне приміщення, а досвідчений викладач Оксана Ложнікова проводить інтерактивне заняття.
Діти з безкоштовно поглиблюють знання англійської мови, більше дізнаються про Сполучені Штати Америки, розвивають лідерські навички, щоб потім вибудовувати кар’єру та брати активну участь у розбудові України.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 9 Лютого 


    
У відділі абонемента представлена друга виставка-мозаїка письменників-ювілярів «Із сузір’я імен світової слави» з однойменного циклу. 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 9 Лютого 


А ваше життя не схоже на День бабака?

В день бабака (віщуна весни) українці роблять так само як американці – будять бабака, щоб дізнатися коли ж прийде Весна. А члени кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» подивилися і обговорили американську комедію з елементами фантастики «День бабака» (англ. Groundhog Day).
 
Повнiше
 
фото  фото

 10 Лютого 


Загадкова Україна.
 
Відвідувачі заходу мали змогу ознайомитися з книгою Олексія Кононенка «Українська міфологія. Зброя, ритуали, обереги» та дізнатися цікаві моменти з історії слов’янських племен. Фахівець бібліотеки розповів про багатство народних обрядів, ритуалів і оберегів. Цікаве дослідження Дари Корній «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи» допомогло читачам зануритися у величний шар культурної спадщини давніх українців, химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології.

фото 1  фото 2

 10 Лютого 


У відділі періодики представлено еспрес-інформацію на тему "Вакцинуватися чи не вакцинуватися: питання про життя". Вакцинація – це єдиний ефективний спосіб подолання пандемії COVID-19. Стратегічна мета, яку ставить Міністерство охорони здоров’я, – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. А з цією метою потрібно, аби щонайменше 70% дорослого населення імунізувалися.

Сьогодні як в Україні, так і у світі існує недовіра до вакцин проти COVID-19. Це попри те, що в історії сучасної медицини та фармацевтичних розробок ще не було настільки прискіпливої уваги до окремого лікарського препарату як до цих вакцин. На інформаційній полиці розміщені нормативно-правові документи щодо вакцинації, матеріали про вакцини, COVID-сертифікати, про те, чим загрожує АНТИвакцинація. Пам’ятайте, що правдиву й вичерпну інформацію про вакцини можуть надати тільки медики. Не довіряйте неперевіреним джерелам, дотримуйтеся інформаційної гігієни. І знайте, що вакцинація – це важливий крок до збереження здоров’я і життя!

фото  фото  фото  фото  фото

 10 Лютого 


Ігрова сесія для новачків в англомовному «Клубі настільних ігор».
До неї приєдналися представники «Університету 3-го віку «Протон». Панянки Альбіна та Ірина подивилися презентаційне відео мережі центрів «Вікно в Америку», яке познайомило їх з ресурсами і можливостями центру для покращення рівня знання англійської мови. Це може бути участь в англомовних клубах з носіями мови, чи перегляд та обговорення фільмів, лекції, вечірки з вивчення традицій англомовних країн та ін.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 10 Лютого 


   
У відділі абонемента підготовлено виставку-настрій «У полоні кохання» до Дня закоханих і Міжнародного жіночого дня. На виставці представлені любовні прозові та поетичні твори українських і зарубіжних авторів. Серед них: книги лауреаток літературної премії «Коронація слова» Люко Дашвар та Світлани Талан.


фото 1  фото 2  фото 3

 10 Лютого 


Артменеджмент у сфері культури.

У відділі читальних залів відбулась онлайн зустріч-діалог за темою «Менеджери соціокультурної діяльності та їх адаптація в культурному середовищі» зі студентами Дніпровського коледжу культури та мистецтв за спеціальністю менеджмент соціокультурної діяльності.  Учасники заходу прослухали огляди галузевої літератури та періодичних видань, які зможуть допомогти їм у навчанні за їх дисципліною. Також відбувся відкритий діалог з директоркою Дніпровського будинку мистецтв Людмилою Динник, яка поділилася своїм багатим практичним досвідом у сфері артменеджменту та надала корисні поради майбутнім фахівцям.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 11 Лютого 


 До відділу документів з питань мистецтва надійшла чергова партія книг, отриманих з Українського інституту книги. Видання познайомлять користувачів відділу з відомими особистостями культури та мистецтва, вишивальними традиціями України, колядками та щедрівками, етнографією тощо.


        

 12 Лютого 


Година англійської граматики в розмовному клубі.
Члени англомовного клубу «Добра розмова» вдячні  пану Джо М., волонтеру з Австралії, який зробив клубникам якісну презентацію «Silent Letters – Rules» про букви, що не вимовляються. Це було доречно і корисно нагадати правила англійської граматики.
Частина зустрічі була присвячена світським бесідам (small talk), які так полюбилися всім членам клубу. Ми дотримувалися «позитивного мислення» і оповідали про себе історії з гарним закінченням: про перше святкування Місячного (Китайського) Нового року і Дніпрі, про мрії відвідати Індію, про сувеніри, які ми привезли з подорожей, про транспорті пригоди та ін.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 13 Лютого 


 «Музична вітальня в бібліотеці». У відділі документів з питань мистецтва відбувся концерт дніпровського співака та композитора Олега Мелещука, присвячений Дню святого Валентина. Для відвідувачів артист виконав пісні «Луч света золотого», «Дорога длинная», власну пісню на вірші С. Цимбал «Шакіра» та інші пісні про кохання. У концерті також брали участь: А. Атлєтов, С. Жура, В. Довгий та інші.
          


 14 Лютого 


 Добрі справи робити приємно!

14 лютого відзначається Міжнародний День дарування книг. Пост сторінки FB «Абонемент на Байкальській» відділу абонемента надихнув наших нових друзів-партнерів Olga Merkulova і група Райончик https://www.facebook.com/groups/pravdakosiora/ подарувати бібліотеці книги. Щиро дякуємо дівчатам, які підтримують цю традицію і допомагають бібліотеці збирати духовні скарби.


фото 1  фото 2

 14 Лютого 


Проєкт "Освіта онлайн".
Триває проєкт "Освіта онлайн" між Академією неперервної освіти та ДОУНБ. Під час роботи обласного семінару-наради для працівників шкільних бібліотек представлена презентація "Бібліотечний веб-ресурс як засіб  популяризації читання серед користувачів шкільної бібліотеки" яка ознайомила загал із можливостями сайту ДОУНБ, перевагами використання ресурсів та послуг бібліотеки у віддаленому режимі, соціальними мережами та їх впливом на сучасну людину.

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 15 Лютого 


Парадокс довголіття.

Під такою назвою у відділі читальних залів відбувся захід, присвячений питанню здоров’я, про чинники, які на нього впливають на фізичному і на психічному рівні та як залишитись довше молодим. Спочатку були представлені дві книги, в яких читачі можуть знайти відповіді на ці питання. Перша книга Руіса Мігеля «Чотири угоди» була презентована провідним бібліотекарем Вікторією Бажковою. В книзі розповідається про мудрі корисні поради, які допоможуть правильно реагувати на різні життєві ситуації в психологичному плані, бо це теж впливає на наше здоров’я. ЇЇ можна почитати в електронному вигляді. Друга цікава книга Стівена Гандрі «Парадокс довголіття» нещодавно одержана бібліотекою від Українського інституту книги. Зі словами завідувачки Лариси Друбецької сам автор є доктором, який кілька років спостерігав за своєю пацієнткою Едіт Моррі. Вона чудово виглядала у свої 90  і не дожила лише 20 днів до 106 років. Саме на основі її гастрономічного здоров’я доктор робить висновки щодо харчування і наводить рецепти основних меню, яких варто дотримуватись, щоб лишатися здоровим. Наприкінці зустрічі спеціаліст з фізичного оздоровлення східної медицини та гімнастики Леонід Крупнік розповів про 5 стихій здоров’я, які зможуть допомогти людині виглядати довше молодим та повним життєвої енергії.



фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 15 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами відновлено роботу “English Young Reader’s Club” після карантинних обмежень.


фото

 15 Лютого 


 

У відділі абонемента відбулася година пам`яті «Афганістане, ти наш біль і наша пам'ять…» присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав (проєкт «З Україною в серці»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 16 Лютого 


    В межах регіональної кампанії «Читаємо разом. Письменники, короновані словом» у відділі періодики  представлено виставку матеріалів  із періодичних видань, що допоможуть ближче ознайомитись із творчістю митців сучасної української літератури,  які є лауреатами, фіналістами та переможцями міжнародного  літературного конкурсу «Коронація слова».  Серед митців – Юрій Андрухович, Люко Дашвар, Іван Байдак, Світлана Талан, Андрій Кокотюха, Василь Шкляр.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 16 Лютого 


У відділі читальних залів відбувся флешмоб на підтримку Всеукраїнського Дня Єдності нашої країни під час зовнішньої агресії. Представлені книги, які допоможуть більше дізнатися про Україну та згуртуватись, коли буде потрібно.
фото 1  фото 2  фото 3


 16 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами відбулася чергова сесія клубу «English reading in the Library», створеного для тих, хто полюбляє читати англійською.


фото

 16 Лютого 


   
16 лютого в Україні відзначають нове державне свято - День єднання. В цей день у відділі абонемента (вул. Байкальська, 78) вивісили національний прапор України та запропонували користувачам переглянути книжкову виставку «З Україною в серці», яка висвітлює тему єдності та згуртованості.


фото 1  фото 2  фото 3

 17 Лютого 


До Міжнародного дня рідної мови у відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Мова – ДНК нації».


фото  фото  фото  фото

 17 Лютого 


Вони відстоювали свободу.

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні відділ читальних залів підготував для студентів Дніпровського фахового коледжу культури та мистецтв онлайн-презентацію книг та перегляд документальних фільмів про події, що відбулись на Майдані Незалежності у 2013-2014 роках. Представлені книги містять спогади сучасників Революції Гідності, багато фотографій тощо. В документальних фільмах «Люди творять історію» та «Небесна сотня» студенти побачили як молоді люди, їх однолітки, сприйняли ті події, їх відношення і чого вони хочуть та чекають від змін, які відбулись того часу та згадали тих, хто загинув на Майдані.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 17 Лютого 


  «Душа летить, а небо зустрічає…».
 
У відділі абонемента відбувся патріотичний відео-урок «Душа летить, а небо зустрічає…» до Дня Героїв Небесної Сотні (проєкт «З Україною в серці»). Разом зі студентами ДЦПО ми вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 17 Лютого 


   У відділі періодики розгорнуто документальну виставку «Нащадки Святої Трійці»,  яка присвячена державним символам України (Державному Гербу, Державному Прапору, Державному Гімну України). Державні символи — це закріплені в законодавстві країни офіційні знаки (зображення, предмети) чи звукові вираження, що в короткій формі виражають одну чи кілька ідей політичного, національного, історичного характеру і символізують суверенітет держави. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 17 Лютого 


Гра «Яблука до яблук» – прекрасний мотиватор до вивчення англійської мови!

За правилами лексичної гри «Яблука до яблук», де головною задачею є скласти вдалу за змістом лексичну пару з англійських іменника і прикметника, має бути змагання і переможець. Але цього разу перемогла дружба»
Зіграли декілька окремих раундів, поновити у пам’яті переклад знайомих слів та вивчили багато нових, спробували складати речення – повторили правила порядку слів в англійському реченні.
Гості отримали подарунки – настінні календарі на 2022 рік від громадської телерадіокомпанії «Голос Америки», джерела актуальних достовірних новин, якій цього року виповнилося 80 років.

фото  фото  фото

 17 Лютого 


У краєзнавчому відділі відбулося чергове засідання клубу «Ріднокрай». Доповідач Микола Петрович Чабан ознайомив присутніх з трагічною долею криворізького поета-патріота Михайла Пронченко, засудженого радянським режимом та розстріляного нацистами. Гості засідання Поет Костінтин Семенович Дуб, директорка та художня керівниця телетеатру Ольга Дмитрівна Волошина, художній керівник курсу Дніпропетровського театрально-художнього коледжу Григорий Богомаз-Бабий вшанували пам’ять поета читанням його віршів.



    

 19 Лютого 


 «Тіло й душу ми положим за свободу нашу!»  Щороку 20 лютого в Україні відзначають День героїв Небесної Сотні. Сьогодні вшановують пам'ять загиблих під час Революції Гідності. Цього року – восьма річниця подій на Майдані у 2013-2014 роках. Цій, водночас, трагічній та героїчній події присвячена документально-ілюстративна виставка, що триває у відділі періодики.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 19 Лютого 


Молоді і сміливі поділилися позитивним мисленням у бібліотеці.

Члени англомовного клубу «Добра розмова» були раді вітати на своєму майданчику двох учасниць програми академічних обмінів FLEX Поліну Штанько та Валерію Кружкову. Свого часу дівчата пройшли відбіркові тури і потрапили на навчання в загальноосвітні школи в Сполучених штатах Америки. 10 місяців перебування в англомовному середовищі зробили їх англійську відмінною. Валерія зараз вивчає «Міжнародне право» в Інституті міжнародних відносин, а Поліна вже викладає англійську. Дівчата позитині і енергійні, тому вони з легкістю модерували дискусію «Що таке щастя?» в англомовному клубі.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 20 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами відбулося засідання членів Дніпропетровського центру польської культури імені Кароля Войтили: вивчали граматичні особливості польської мови, писали диктант, нагороджували достойних за участь в різних акціях.


фото  фото  фото  фото

 21 Лютого 


 «Поки живе мова – житиме й народ»

«Всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя» (Вольтер).

З нагоди Міжнародного дня рідної мови у відділі абонемента відбулося мовознавче асорті словників різними мовами (проєкт «З Україною в серці»). Відвідувачі мали змогу поринути у світ рідного слова, збагатитися знаннями з лексики, розширити свій словниковий запас завдяки представленим словникам української мови Б. Грінченка, Д. Яворницького, О. Вусика. Працівники відділу розповіли про історію цих словників та їх авторів, використовуючи матеріали порталу ДніпроКультура та Флешбук «Словарь української мови» Бориса Грінченка. 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 21 Лютого 


До Міжнародного дня рідної мови в краєзнавчому відділі розгорнуто книжкову виставку-розмаїття національних меншин Дніпропетровщини «Мова кожного народу неповторна і – своя!».



    

 21 Лютого 


  Ми живемо в умовах глобалізації та масової міграції населення, інтенсивного розвитку інформаційного простору. Це має об'єктивні переваги, але водночас породжує проблему збереження та розвитку культурного розмаїття, багатомовності й формування в людей ціннісного ставлення до своєї рідної мови. До Міжнародного дня рідної мови, який відзначається 21 лютого, у відділі періодики розгорнуто ілюстративно-документальну виставку "Мова - ДНК нації"
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 21 Лютого 


Міжнародний день рідної мови.

Книжковий показ «Мова моя рідна» відбувся у соціальній мережі Facebook. Підписники сторінки «Один день з життя бібліотекаря» мали змогу продивитись оглядовий відеоролик, в якому пропонувались книги з історії мови, мовознавства та ділового мовлення. Декілька книжок були передані до бібліотеки за програмою Українського інституту книги. 

фото 1

 21 Лютого 


До Міжнародного дня рідної мови у відділі документів з питань мистецтва розгорнуто документальну виставку «Співуча калинова – наша українська мова», на якій для користувачів відділу представлено пісенну спадщину із різних регіонів нашої країни, хіти української естради 50-х, 60-х, 70-х років, народні пісні та пісні із репертуару Н.Яремчука, Н.Матвієнко, Р.Кириченко, О.Петрусенко, пісні на вірші Олени Теліги тощо.



          

 22 Лютого 


Чергова сесія з вивчення польської мови у відділі документів іноземними мовами. Тема – закупівлі та грошові одиниці.
фото  фото


 22 Лютого 


В Канадсько-українському центрі слухали розповідь письменника-краєзнавця Миколи Чабана про Миколу Мушинку - українського академіка, літературознавця, фольклориста та бібліографа, який проживає в Словаччині (Пряшів). Ця лекція була приурочена до Дня рідної мови і відбулася у рубриці «Микола Чабан відкриває нові імена». Миколі Мушинці 20 лютого виповнилося  86 років. Як завжди буває на лекціях Миколи Петровича, не обійшлося без цікавих маловідомих фактів, доповнених відповідними відео та світлинами. Особливо цінними є спогади краєзнавця про його особисті зустрічі з паном Мушинкою. Також слухачі ознайомилися із виданнями, автором чи упорядником яких був Микола Мушинка - з фонду Канадсько-українського центра ДОУНБ та особистого архіву М. Чабана. Його допис про українського академика зі Словаччини читайте тут: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=446250367233810&id=108313591027491.
        


 22 Лютого 


В Канадсько-українському центрі наші читачі із цікавістю прослухали ексклюзивну лекцію дніпровського письменника-краєзнавця Миколи Чабана на вшанування пам’яті Марії Фішер-Слиж (13.09.1922 – 13.02.2012) - лікарку, членкіню управи Українського лікарського товариства Північної Америки (УЛТПА) у Чикаґо, колишню голову УЛТПА в Торонто, членкіню управи Канадського товариства приятелів України, Ліги українських меценатів у Києві та Почесну членкіню Наукового товариства імені Шевченка у США. Марія Фішер-Слиж – одна з ініціаторів і фундаторів Канадсько-Українських бібліотечних центрів в Україні, була особисто на відкритті КУБЦ в Дніпрі. Краєзнавець поділився особистими спогадами про пані Фішер-Слиж, з якою він був знайомий. Допис М. Чабана про Марію Фішер-Слиж читайте тут: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=446242313901282&id=108313591027491
      


 22 Лютого 


Безперервне навчання - запорука професійного успіху! Фахівці обласної бібліотеки успішно пройшли онлайн курс "Безбар'єрна грамотність" на платформі "Дія. Цифрова освіта" та отримали сертифікати.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7


 22 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами пройшло чергове засідання клубу "Young Reader’s Club". Тема сесії - Атлантичний океан англійською мовою.


фото  фото  фото

 23 Лютого 


Зустріч у бібліотечному кіноклубі.

Відбувся перегляд документального фільму в англомовному кіноклубі в центрі "Вікно в Америку".


фото  фото

 25 Лютого 


«Лесь Курбас у діаспорній літературі». В Канадсько-українському центрі організована книжкова виставка до 135 річчя митця.

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека