Протягом мiсяця 


Творці майбутнього

Виставка пригортає до себе увагу протягом року і викликає зацікавлення у відвідувачів патентно-технічного відділу. Особливим попитом користується книжка Миколи Руденко «Енергія прогресу». Особливість цієї книги в органічному поєднанні глибокої світоглядності з науковою фундаментальністю. 

фото  фото

 Протягом мiсяця 


Творчість – наступне покоління
Виставка-презентація, яка розгорнута у патентно-технічному відділі «Творчість – наступне покоління», викликала жвавий інтерес у молоді. Особливою зацікавленістю користувалися видання про Генріха Сауловича Альтшулера та його тризівську методику.

фото  фото

 Протягом мiсяця 


Дехто вважає, що іграшки бездушні, що вони - всього лише речі, які належать нам та задовольняють наші примхи, а потім лежать на запорошених полицях. Але це не так. Іграшки мають душу J! Адже у кожного предмета у цьому світі з'являється душа, коли його починають любити, торкаються його кінчиками своїх ніжних пальців та наповнюють світлом своєї турботи.
Запрошуємо наших шановних читачів до відділу документів з питань мистецтва на виставку декоративно-ужиткового мистецтва «Чарівний світ іграшок» познайомитися з іграшками, зробленими своїми руками, згадати дитинство, посміхнутися і, можливо, надихнутися на створення своєї неповторної іграшки.
                  

 Протягом мiсяця 


До 140-річчя від дня народження відомого українського художника-монументаліста, графіка Михайла Бойчука у відділі документів з питань мистецтва розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам відділу представлено видання та публікації про художника, одного із засновників монументального мистецтва України ХХ століття, засновника самобутньої школи українського мистецтва «бойчукізм».

 
Повнiше
 
            

 Протягом мiсяця 



Опановуємо комп'ютер у бібліотеці
Комп'ютерні курси, які проходять у нашому відділі, відвідують люди похилого віку та отримують знання з комп’ютерних технологій. Тренер курсів співробітник нашого відділу Ярута Наталія навчає охочиих сучасним знанням.

фото  фото

 Протягом мiсяця 


Він мислить віршами.
Поет, письменник, перекладач класичної та сучасної української поезії О. Ратнер. До 75-річчя від дня народження поета у краєзнавчому відділі розгорнуто книжкову виставку: «Пульсуючі центри душі». Виставка призначена для шанувальників художнього слова.

      

 Протягом мiсяця 


До дня художника у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто документальну виставку «Образ Богородиці в образотворчому мистецтві», на якій представлені репродукції творів видатних митців Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Мікеланджело, Г. Давіда, М. Врубеля та інших.

Образ Богородиці зображували в мистецтві всіх часів і народів, починаючи з І століття н.е., але у кожній культурі Богородицю зображували по-різному: у Римських катакомбах це були фрески, у Візантії – мозаїки, у Стародавній Русі – фрески та ікони, у Європі – ікони та картини. Мадонна на картинах завжди викликає благоговійний трепет у глядача, оскільки образ Богоматері глибоко шанований і католиками, і православними. А кращі витвори мистецтва на цю тематику прикрашають експозиції найбільших музеїв світу.
Запрошуємо всіх бажаючих зазирнути у світ дивовижного живопису!

            

 Протягом мiсяця 


Гортаємо сторінки міжнародного календаря: Жовтень

Англомовні фонди інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» ілюструють найголовніші дати календаря ООН та ЮНЕСКО. На книжково-документальній виставці представлені альбоми, енциклопедії, монографії, статистичні довідники, фото-ілюстрації, DVD-фільми.
Ці видання будуть корисні всім, хто вивчає англійську мову та покращує навички читання.

фото  фото  фото  фото


 3 Жовтня 


Дмитро Іванович Яворницький. Письменник, археолог, історик, збирач археологічного матеріалу.

Один із фундаторів Обласного краєзнавчого музею ім. О. М. Поля (зараз Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького).

Здається цілком досліджена постать, але, на сьогодні, лишаються й загадки. 

Саме про них йшлося під час чергової онлайн-лекції для студентів першокурсників МВПУПІТ в межах проєкту СПЗЗ «Шляхами долі, успіху та любові».

Саме за ініціативи Дмитра Івановича сталося перейменування катеринославських вулиць, яким були надані імена українських письменників та відомих діячів українофільського руху. На Соборній горі, завдяки його старанням, з'явилася вулиця Олександра Поля. Завдячуючи його підтримці, маємо й перший будинок в українському стилі, а саме Будинок Хреннікова (готель «Україна). Був Дмитро Іванович і прихильником автокефальної церкви. За його активних зусиль у Спасо-Преображенському кафедральному соборі у місті пройшла перша служба українською мовою. А на всесвітньо відомій картині «Запорожці пишуть листа турецькому султану», він постає в образі писаря.

Вікторина про «козацького батька», який все життя присвятив одній із волелюбних та незалежних сторінок української історії, виявила трьох переможців серед п'ятнадцяти учасників заходу.

Отже, ми продовжуємо рухатись шляхами долі, успіху та любові і розповідати про особистостей, що зробили наш край центром духовного тяжіння.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 3 Жовтня 


У відділі читальних залів відбулась лекція – диспут «Чому варто жити далі»?
За вікном - час прогресу і наукових відкриттів. Завдяки сучасним технологіям темп життя прискорюється в рази. За нашим вікном ще і війна. Як впоратись зі змінами, зі страхом, депресією? Як повернути собі сили щоб сприймати зміни, протидіяти страхам та спрямувати себе на досягнення успіху? І чому так важливо відповісти на запитання: що я роблю хорошого і корисного для інших? Що я створюю?
Світ змінюється, змінюємося й ми.


фото 1  фото 2

 4 Жовтня 


У відділі документів з питань мистецтва у рамках кіноперегляду із циклу«Кіномистецтво України» відбувся перегляд документального фільму «Спогади. Костянтин Степанков», присвяченого відомому українському актору, який знявся у багатьох кінострічках, серед яких «Захар Беркут», «Камінний хрест», «Анничка», «Білий птах з чорною ознакою» та інші. Співробітники відділу підготували для ознайомлення видання про актора. Читач відділу Пепенко Сергій Володимирович виконав для відвідувачів пісню «Я піду в далекі гори» на слова і музику  Володимира Івасюка.



          

 4 Жовтня 


На засіданні “English Young Reader’s Club”, що регулярно проходить у відділі документів іноземними мовами ДОНУБ, цього разу читали давню легенду про місто Вавилон й наукові коментарі до цієї легенди. За основу взяли розробку вчительки О. М. Сердюк, матеріали якої було оприлюднено в одному з методичних журналів, що зберігаються у нашому відділі. Дітям сподобалася. А скільки ще цікавих розробок можна взяти з підшивок наших журналів!



фото  фото

 4 Жовтня 


Пройшла зустріч любителів польської мови. Відділ документів іноземними мовами ДОУНБ має багатий фонд польської художньої літератури. Однак ми тільки вчимося читати польською, тому нам, новачкам, до снаги поки що прості теми для обговорення (моя родина, моя домівка, моя професія тощо) і дитячі книжки для читання.
фото  фото  фото


 4 Жовтня 


  Мандрівна фотовиставка

У відділі читальних залів відбулась фотовиставка учасників Університету третього віку, де зображені кадри їх активного життя. Ця виставка буде мандрувати по різним місцям міста, щоб показати, що і в поважному віці життя продовжується і має свої принади.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 4, 6, 11, 13, 18, 20, 25, 27 Жовтня 


Українці пізнають світ, а світ пізнає Україну.

Продовжується проект «Культурний міст Україна-Світ» з лідеркою нашого онлайн  клубу-салону, американкою пані Lisa з Каліфорнії. А ще одним безцінним другом-іноземцем є член клубу латиш пан Каспарс.
Активісти центру "Вікно в Америку" мають можливість безкоштовно покращувати свою англійську. Учасники онлайнового клубу вдячні пані Lisa та пану Каспарсу за приємне спілкування, індивідуальну корекцію виступів, за можливість розширити словниковий запас, за цікаві посилання до нових знань!

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 5 Жовтня 


«Кіноклуб по середах»: Як література змінює долі.

Члени англомовного кіноклубу, що по середах гостинно відчиняє двері в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», обрали для перегляду фільм «Години» (The Hours) з колекції кращих фільмів Голівуду.
У сюжеті переплелися три жіночі долі. Письменниця Вірджинія Вулф, яка написала роман "Місіс Делоеуй" продовжує жити і після своєї смерті. Її роман пронизує долі жінок, які жили набагато пізніше письменниці. І в житті кожної з них по-своєму відбивається роман...
Перегляд відбувався англійською мовою з додаванням субтитрів. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом, обмін думками та емоціями.

фото  фото

 6 Жовтня 


Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека бере активну участь у інформаційному та освітньому просторі регіону. Сьогодні, 6 жовтня, представник ДОУНБ – головний бібліограф відділу наукової інформації і бібліографії Віра Піскун на онлайн-платформі ZOOM взяла участь у першому дні роботи VIІ Міжнародної конференції UNIVERSITY LIBRARY AT A NEW STAGE OF SOCIAL COMMUNICATIONS DEVELOPMENT що працює за темою «Ера трансформацій бібліотек та нова екологія життя». Захід огранізовано Науковою бібліотекою Українського державного університету науки і технологій (Україна) за участю Бібліотеки Назарбаєв Університету (Республіка Казхстан), Бібліотеки Університету Де Ла Саль (Філіппіни), ВГО «Українська бібліотечна асоціація» (Україна), European Network of Open Education Librarians. Модераторами зустрічі виступили: Колесникова Тетяна, к.н. із соц. комунікацій, с.н.с., директорка Наукової бібліотеки УДУНТ (Україна); Temirkhanova Assemgul, керівник офісу Бібліотеки Назарбаєв Університету (Республіка Казахстан) Бруй Оксана, к.н. із соц. комунікацій, директорка НТБ, НТУ України "Київ. політехн. ін-т ім. І. Сікорського”, президентка ВГО “Українська бібліотечна асоціація” (Україна). 



Фото 1  Фото 2

 6 Жовтня 


  

У відділі абонемента представлена виставка-портрет «Борець за незалежність України у XX сторіччі», документи якої знайомлять з творчістю Володимира Яворівського, українського письменника, політичного і громадського діяча. Виставка присвячена 80-річчю від дня народження ювіляра.

фото  фото  фото  фото  фото

 6 Жовтня 


На засіданні клубу любителів англомовної літератури, що проходить у відділі документів іноземними мовами ДОУНБ, читали та обговорювали романи Ернеста Хемінгуея. Хоча з часу їх створення минуло майже сторіччя, але проблеми, які автор підіймає, лишаються актуальними і до цього часу. Два чоловіка розмірковують про власне майбутнє, яке безпосередньо пов’язане з майбутнім їх країни, вони відчувають зміни, що відбулися в людях, і обговорюють примирення сторін військового конфлікту (“A Farewell to Arms”); воїн повертається з відпустки знов на війну, проводить останній день з коханою, відбивається жартами, щоб не питала про ситуацію на фронті, купує їй коштовну прикрасу, але відчуває, що вони ніколи не побачаться знову (“Across the River and into the Trees”); чоловік шукає роботу, хоче працювати руками і є дуже рішуче налаштованим, бо ні ресторанчик, ні перукарня-чоловічий клуб не є знатними звабити його сьогодні (“Torrents of Spring”).


фото  фото  фото  фото

 7 Жовтня 


Майстер-клас з використання ZOOM для членів клубу «Добра розмова».

Активісти англомовного клубу «Добра розмова» ДОУНБ допомагають один одному не тільки у вивченні англійської мови, а й діляться корисними технічними порадами. Наприклад, бажано використовувати в ZOOM фото профіля, яким можна замінити «чорний квадрат», якщо не маєш відео-камери. Із додаткових функцій – покращення зображення, віртуальний фон, спецефекти для зміни транслюємого зображення – брови, губи, борода, елементи одягу та ін.
А ще розібрали корисну лексику, яку рекомендує наш американський друг-волонтер пані Lisa.

фото  фото  фото

 7 Жовтня 


Розмовляємо українською

До книжки «Ходіть зі мною!» у серії читанок для розвитку української мови ввійшли легенди індіянські й інуітські, що їх автори цієї книжки переказали українською мовою. До цієї книги також увійшли оповідання й перекази про пригоди поселенців у скелястих горах та піонерів на преріях Канади.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 7 Жовтня 


   
У відділі абонемента на майстер-класі з малювання Олі Бринцевої юні учасники заходу створювали повітряну кулю в техніці ниткографії. Такий стиль творчості дав дітям можливість проявити свою фантазію, наполегливість та отримати насолоду від роботи.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 10 Жовтня 


Дитяча уява споріднена з казкою. В тому сенсі, що абсолютно вільна, підкорена лише фантазії та нічим не обмежена.

Відчути себе, наприклад, пінгвіном, снігом, вітром або сонечком або тренером дуже просто та захоплююче, коли тобі ледве шість і поруч досвідчений лікар з лікувальної фізкультури та фітнес-тренер Ольга Новаковська https://www.dnipro.libr.dp.ua/Novakovska_Olga.

Перший арт-фітнес клас для маленьких підопічних з Центру внутрішньо переміщенних осіб в межах інформаційно -просвітницького проєкту СПЗЗ «Сердечний рух життя»  цього разу видався дуже емоційним, рухливих та традиційно солодким 😊 До того ж відкрив цикл класів Ольги Новаковської, які невдовзі дозволять проявити художні здібності з пастельними крейдамиі та знов переконатися в тому, що уява, на сердечному шляху, спроможна творити справжні дива.

Отже, далі буде 😊

#ДОУНБ_проєктиСПЗЗ_анонс_ВПОразом


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 10 Жовтня 


  До Всесвітнього дня захисту зору та Міжнародного дня незрячих відділ абонемента організував виставку-перегляд «Побачити дотиком пальців»
Повнiше
 
      


 11 Жовтня 


У відділі періодики організовано виставку-портрет та інформаційну годину "Воїстину українець"до 80-річчя від дня народження Володимира Яворівського, українського письменника, громадсько-політичного діяча. 
Повнiше
 
  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 11 Жовтня 


Японія очима маленьких користувачів. Це настільки цікаво та захопливо. Спостерігати за їхніми емоціями від східної культури. Від подробиць, викладених у презентації, відео, анімації та настільній грі про таємниці імператора, спеціально розробленій для зустрічі. Такі собі спільні кроки пізнання на віртуальному шляху до далекої країни. Вона й насправді стає ближчою, коли все робиш з любов'ю й натхненням і транслюєш у всесвіт. Проєкт СПЗЗ «Українське вікно до японської душі» надає таку можливість. До того ж, усвідомлення того, як працювати з різноформатною інформацією та відчуття, як її сприймають. Призи для дорослих та маленьких учасників, звичайно ж, були з україно-японським акцентом. Обговорення нових тем для наступних зустрічей – теж.

«Японія казкова та дивна, - чуємо від малюків. - А далі буде?»

Так. また会いましょう ٩(


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 12 Жовтня 


Сьогодні музично-літературним –диліжансом на платформі zoom в межах проєкту СПЗЗ «Шляхами долі, успіху та любові» відправились  в інтерактивну подорож   з нагоди 150 –річчя з дня народження Соломії Крушельницької.  Попутники – студенти  МВПУ ПІТ.

На високих нотах звучали її  доля та пісні, ретроспективні спогади сучасників, факти з біографії та любов до України, пронесені  крізь життя.  Фінальний творчий та інтерактивний бонус - вікторина для двадцяти студентів. Є переможці.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 12 Жовтня 


Чергова зустріч Регіонального онлайн-проєкту «Краєзнавчий календар: визначні особистості й події» відбулась сьогодні у краєзнавчому відділі. Темою зустрічі було вшанування пам’яті визначного вченого-геоботаніка, лісознавця, професора Дніпропетровського національного університету Олександра Люціановича Бельгарда. Доповідачами виступили Барановський Борис Олександрович, к. б. наук, професор, науковий співробітник ДНУ, Григоренко Олег Сергійович, к. б. наук, доцент, учень О.Л. Бельгарда, Чегорка Петро Тимофійович, головний редактор часопису «Свята справа XXI», онук О.Л. Бельгарда Бондар Павло Станіславович та Манюк Вадим Володимирович, к. б. наук, доцент ДНУ. 



            

 12 Жовтня 


«Кіноклуб по середах»: Сімейне кіно з домашніми тваринами.

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити англійською мовою розважальний фільм «Правда про кішок і собак» (англ. «The Truth about Cats & Dogs», 1996). Американські кіномайстри не читають нотацій і не спонукають на роздуми. Акторський склад вражає, історія сюжету інтригує і захоплює, але не напружує. Фільм «Правда про кішок і собак» залишила приємні враження у глядачів.

фото  фото  фото

 13 Жовтня 


  14 жовтня ми відзначаємо День захисників і захисниць України. Ця дата завжди була важливою для нас, але цьогоріч – особливо, бо пов’язана із сучасними подіями і героями: воїнами, волонтерами, медиками, рятівниками ДСНС. Наша розповідь про них. Відділ періодики пропонує переглянути ілюстративно-документальну виставку «За честь, за волю, за українську долю».

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Жовтня 


До Дня українських Захисників та Захисниць у відділі читальних залів відбулась патріотична година «Не питайте мене, що я бачив щодня на війні». Присутні згадали про наших воїнів, які боронять нашу державу від російської навали. Книги, представлені на документально-ілюстративному перегляді, допомогли візуалізувати фронтові події, акцентувати погляд на яскравих життєвих миттєвостях наших бійців. Згадали, також і малюнки дніпровської художниці Анни Тітової, яка зображує наший воїнів  в образі котиків, ці малюнки швидко стали популярним принтом для патріотичних виробів.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 13 Жовтня 


На засіданні «English reading in the Library», що регулярно проходить у відділі документів іноземними мовами, читали твори Ернеста Хемінгуея. Наскільки життя героїв цього американського письменника є схожим чи несхожим на наше? Це питання сьогодні обговорювали чоловіки. Хлоп’ячі мрії та їх здійснення («The Capital of the World»), рутинне життя людей та амбіції фашиста (Che Ti Dice La Partia?).


фото  фото  фото

 13 Жовтня 


Академія досліджень та винахідництва у бібліотеці
Відбулось зібрання клубу за інтересами «Академія досліджень та винахідництва» з теми «Українська молодь – майбутнє України». Засідання було присвячене до Дня ТРВЗ (Теорія вирішення винахідницьких завдань), який відзначається 15 жовтня у всьому світі. В своїй промові завідувачка відділом Мищенко Тетяна розповіла про засновника цієї теорії Генриха Сауловича Альтшулера. Фантаст Генріх Альтшулер почав вивчати прийоми вирішення завдань, які найчастіше використовуються винахідниками. ТРВЗ дозволяє швидко знайти нестандартні підходи, розвинути в собі «сміливість» і здатність мислити критично. Загалом Альтшулер виділив 40 прийомів, які назвав «теорією вирішення винахідницьких завдань На сьогодні ТРВЗ має широке визнання у всьому світі. Провідні виробничі компанії використовують методи та інструменти ТРВЗ у своїй роботі. ТРВЗ використовується в різних галузях людської діяльності — педагогіка, бізнес, менеджмент, IT-технології, винахідництво. Співробітником відділу Гайдук Оксаною було зроблено огляд книжкової виставки «Творчість – наступне покоління». З огляду присутні дізналися про винахідницьку молодь нашого краю та їх цікаві винаходи. 

фото  фото

 14 Жовтня 


А в Австралії весна...

Активісти англомовного клубу «Добра розмова» ДОУНБ знову підтвердили свою комп’ютерну грамотність і використали додаток Телеграм для реклами онлайнової події, а додаток ZOOM для участі в навчально-просвітницькій зустрічі з другом і волонтером бібліотеки, австралійцем паном Еріком Неллєром.
Це була подорож кліматичними зонами. В Австралії зараз весна, у саду пана Еріка та пані Ірини квітують лілії, на вулицях буяє жакараканда, що приносить удачу.  На жаль поблизу Мельбурна зливи викликали повені і людям потрібна допомога. Австралійські спортсмени з крикету завойовують нові медалі на міжнародних змаганнях, а спортивні фанати насолоджуються іграми.

фото  фото  фото  фото

 14 Жовтня 


День захисників і захисниць України відзначаємо у бібліотеці!
Це свято започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом із назвою «День захисника України». З 2015 року є державним святом і неробочим днем. 14 липня 2021 року Верховна рада перейменувала свято на «День захисників і захисниць України». До цього свята у відділі пройшов патріотичний захід. До якого завідувачкою Мищенко Тетяною було презентовано українські винаходи з досягнень нашої збройної техніки та винаходів на допомогу нашим захисникам і захисницям. Захід пройшов під гаслом «Винахід для армії – крок до перемоги».


фото  фото  фото

 14 Жовтня 


«Сила нескорених». До Дня захисників і захисниць України, Дня козацтва і 80-річчя створення УПА. У Канадсько-українському центрі організована виставка книжкових видань в історичному розрізі: від захисників давньої Русі до сучасних добробатів. 
          


 14 Жовтня 


 В рамках всеукраїнського місячника шкільних бібліотек-2022 завідуюча відділом ВНОДОК Кучугурна Г. Г. провела консультацію з впровадження в роботу шкільних бібліотек Універсальної десяткової класифікації. 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2


 14 Жовтня 


І знов учасники соціального проєкту «Університет третього віку» зустрілися в читальній залі обласної бібліотеки. В межах краєзнавчого культурно-просвітницького проєкту з циклу "Вулиці нашого міста", присвяченого інформуванню про видатних та цікавих особистостей, іменами яких були перейменовані наші вулиці. Четверту зустріч провів відомий краєзнавець, дослідник, журналіст Микола Чабан і присвятив її Якову Новицькому, з нагоди 175-річчя від дня його народження.
        


 14 Жовтня 


З нагоди свята Дня захисника і захисниць України, святої Покрови у відділі абонемента пройшов черговий урок з малювання, присвячений створенню патріотичного малюнку на підтримку України з вірою в Перемогу!
Юні художники зробили свою книгу України, нитками виклали її, розмалювали аквареллю і прикрасили.


    

 14 Жовтня 


З нагоди Дня українського козацтва і Дня захисників та захисниць та у рамках місячника шкільних бібліотек-2022 «В нас єдина мета – Україна свята» головний бібліограф ВНІіБ Віра Піскун провела консультацію «Плекаємо патріотів». Під час зустрічі онлайн на платфомі ZOOM шкільні бібліотекарі дізналися про документальні, інформаційні та сервісні можливості ДОУНБ на допомогу освітньому процесу у напрямку патріотичного виховання дітей та молоді.
Фото 1  Фото 2  Фото 3


 14 Жовтня 


 
До дня захисника та захисниць України у відділі абонемента відбувся історичний диліжанс «Козацький дух -  він в нації живе»  для учнів КЗО СЗШ № 63. Саме 14 жовтня – день, коли є прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, висловити вдячність героям сьогодення – українським воїнам, які боронять нашу державу.
 
Повнiше
 
        

 14 Жовтня 


До Дня захисника та захисниці України в краєзнавчому відділі відбулася презентація книги про українських бійців на Донбасі «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли». Авторка книги – Ірина Рева, наукова співробітниця Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького. 
Під час заходу пані Ірина розповіла історії 11-ти українців, які одними з перших пішли на фронт. До початку подій на сході України тільки двоє з них мали бойовий досвід, решта працювали в «мирних» сферах: хтось – учителем, хтось – інженером, хтось мав свій бізнес. Пережите змінило їх самих. Це люди, які пройшли трансформацію життєвих цінностей, і, за спостереженнями авторки, стали більш відповідальними, діяльними, у них більш загострене почуття справедливості, здатність вибудовувати міжособистісні «горизонтальні» зв’язки.

        

 14 Жовтня 


14 жовтня є особливим днем для українців: цього дня ми відзначаємо День захисників і захисниць України водночас з Днем Українського козацтва й релігійним святом Покрови Пресвятої Богородиці. Цього дня ми вшановуємо мужність та героїзм захисників незалежності й територіальної цілісності України, військові традиції і звитяг Українського народу. Збройні сили українського народу мають давню історію. Одна із найяскравіших її сторінок припадає на XV ст. В цей час і сформувалось українське козацтво. Саме тому цього дня у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів діяв Арт-простір «Українське козацтво в живописі», на якому було представлено мультимедійну презентацію та видання з фонду відділу з репродукціями картин художників, на яких вони зобразили українських козаків. Коли ми говоримо про українських козаків, то в уяві постають образи сильних і мужніх, відданих рідній землі людей. І саме такими ми бачимо їх у роботах художників: мужніми, сильними та вільними. Українських живописців завжди цікавила тема козаччини, національно-визвольних війн, історичних постатей, що відіграли вирішальну роль в історії України. Майстри пензля, починаючи з кінця ХVIII ст. і до початку ХХ ст., зверталися до теми козацтва. Серед українських живописців ХІХ – початку ХХ ст. до козацької теми зверталися С. Васильківський, О. Сластіон, М. Самокиш, І. Їжакевич, М. Пимоненко, К. Трутовський, Л. Жемчужніков, Т. Шевченко, Ф. Красицький та ін.

А ще для відвідувачів в цей день звучали козацькі пісні Дніпропетровщини у виконанні аматорських колективів «Криниця», «Богуславочка» та ін.

 

Користувач відділу Пепенко Сергій Володимироч, який тимчасово є внутрішньо-переміщеною особою з м. Харкова, виконав для присутніх пісню, яку присвятив всім захисникам і захисницям нашої країни.


 


                  

 14 Жовтня 


Українське козацтво надзвичайно цікаве та важливе явище в історії як країни так і світу. Козаки дивували, та захоплювали, надихали митців на створення своїх шедеврів, берегли рідну культуру та звичаї.  Цікаво, захопливо, інформативно в нових виданнях  у фонді відділу читальних залів.


фото 1  фото 2  фото 3

 17 Жовтня 


Читаємо разом
У відділі читальних залів представлена кіноповість «Наші котики» — це трагікомічна розповідь про пригоди бійців АТО, створена за мотивами сценарію однойменного фільму режисера Володимира Тихого, який він написав у співавторстві з Валерієм Пузіком. Події розгортаються на початку гарячої фази війни на сході України. На одну з позицій фронту заступають на бойове чергування головні герої: інженер, актор і продавець квітів. Воїни-добровольці, як і тисячі їхніх побратимів, і гадки не мають, що відіграють вирішальну роль у захисті Батьківщини поки ставатиме на ноги боєздатна регулярна армія. Історії головних героїв з позивними Літо, Професор і Грін, які доброволець Валерій Пузік узяв з реального фронтового життя.

 18 Жовтня 


У відділі читальних залів організована ілюстративна-документальна  виставка «Сага українського духу», на якій представлені книги з історії України ,українського козацтва,  спогади бійців російсько-української війни 2014-2022 років, аналітичні  видання з історії російсько-українських відносин.
фото 1  фото 2  фото 3


 18 Жовтня 


Вони нас захищають

Книгу «Завжди на захисті» або «Any time ready to defend», яка має ілюстративний характер, можливо переглянутим у відділі читальних залів. До неї увійшли малюнки про війну на Сході країни. Кожна світлина має назву і короткий опис на українській та англійській мовах. Нагадаємо, що художниця у своїх скетчах зображує переважно прикордонників, проте на полотнах можна знайти й інших захисників України, медиків та волонтерів. Також до деяких картин Беата Куркуль додає містики, наприклад: військові медики з ангельськими крилами або воїн з мечем.

 

фото 1

 18 Жовтня 


На засіданні “English Young Reader’s Club”у відділі документів іноземними мовами ДОУНБ продовжили вивчати регулярні й нерегулярні дієслова форми минулого часу англійської мови. Зазвичай на опанування цієї дуже важливої навички йде багато часу. Отже, коли дитина читає книгу, необхідно, щоб вона вміла за формою дієслова визначити час подій, зображених у тексті. Нагадаємо, що минулий час англійського дієслова формується додаванням суфікса –ED до основи регулярного дієслова (live – lived, order - ordered), а нерегулярні дієслова мають зміни в основі слова (begin – began, go – went, think – thought тощо).


фото  фото  фото

 18 Жовтня 


 У рамках проекту «Українська жінка у вирі історії» у Канадсько-українському центрі ДОУНБ  відбулася ексклюзивна лекція дніпровського письменника-краєзнавця Миколи Чабана «Вихованка Катеринославської консерваторії – примадонна світової опери Марія Сокіл-Рудницька». Захід був приурочений до 120-річчя співачки, яка провела юність і розпочала свою акторську кар’єру у нашому місті, потім виступала на сценах театрів Харкова, Києва та Львова, а згодом емігрувала разом з чоловіком -композитором і диригентом Антоном Рудницьким  - до США.

 Послухати цікаву розповідь Миколи Чабана, який був особисто знайомий з оперною дівою, до бібліотеки завітали представниці Спілки жінок Дніпропетровщини, а також читачі - тимчасові переселенці. На жаль, перед початком лекції залунала повітряна тривога, і захід довелося перенести в укриття. Щиро дякуємо співробітникам Дніпровського національного історичного музею (ДНІМ), в будівлі якого знаходиться бібліотека, за те, що прихистили учасників заходу в музейній кімнаті, облаштованій у підвалі.

 А вже після відбою тривоги у Канадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ) можна було послухати записи чарівного голосу Марії Сокіл. Завідувачка КУБЦ Наталія Біловицька також ознайомила присутніх із новими виданнями, які надійшли у фонд центру останнім часом.


            

 18 Жовтня 


«Наша Батьківщина – Україна».

В межах співпраці Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки та Дніпропетровського національного історичного музею снс. Валентина Коваленко підготувала лекцію-урок для учнів ССШ №22 (організатор групи – вчитель англійської мови В.А.Швидка).
Керівник  інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко допомогла з презентацією і технічним з’єднанням на платформі ZOOM.
Школярі  відправилися на англомовну віртуальну екскурсію до старовинного будинку музею, щоб дізнатися більше про засновника музею Дмитра Яворницького, колекціонера Олександра Поля, половців і скіфів, їх пращурів «кам’яних баб», знайдені закам’янілості ті копії історичних артефактів, які скопійовані руками музейників.
В цей час випробувань для нашої Батьківщини працівники бібліотеки, музею та освітяни продовжують навчати і виховувати молодь у патріотичному дусі.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Жовтня 


 У відділі документів з питань мистецтва у рамках кіноперегляду із циклу«Кіномистецтво України» відбувся перегляд документального фільму «Спогади. Нонна Копержинська», в якому йдеться про українську актрису, яка знялася у багатьох фільмах й практично завжди виконувала другорядні ролі, але завдяки яким стала улюбленицею глядачів. Співробітники відділу підготували для відвідувачів публікації про актрису й фільми, в яких вона знялася, а читач відділу Пепенко С. В. на прохання відвідувачів заходу виконав українські та зарубіжні пісні.
          


 19 Жовтня 


Соціокультурний проєкт СПЗЗ«Шляхами долі, успіху та любові» знов зібрав зацікавлених в Zoom форматі. Сьогодні нашим «співрозмовником» у притчевій мультимедійній формі був Григорій Савич Сковорода. Разом зі студентами МВПУ ПІТ рухалися шляхами його  думок та з`ясовували чому навчив та що лишив по собі.

Сутність свободи особистості,  щастя, яке не в маєтках та славі, а в житті за совістю, прохання філософа «не за обличчя судіть, а за серце»,  твердження  про те, що «любов виникає з любові» - такими були пунктири розмови. Намагалися разом зі світом, якщо й не впіймати, хоча б доторкнутись серцем та розумом до мудрощів видатного філософа.  

Традиційна вікторина для майже тридцяти студентів цього разу позначила майбутні призи. Мова про квітки на квест «Байки світильника Джека» в межах нового інтерактивного sci-fi проєкту СПЗЗ «Book play». Їх отримають переможці вікторин за підсумками трьох Zoom-зустрічей наступного тижня. 



Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 19 Жовтня 


Місце зустрічі у кіноклубі: Париж.

В центрі «Вікно в Америку» майже випадково зустрілися четверо таких відвідувачів, що були у прекрасному Парижі. Спочатку відвідувачі бібліотеки поринули у приємні спогади, а потім обрали для перегляду чудовий англомовний музичний фільм «Мулен Руж» (2001).
Англомовний «Кіноклуб по середах» допоможе вам покращити розуміння англійської мови, навчить висловлювати свої думки і почуття, а ще розрадить.

фото  фото  фото  фото

 19 Жовтня 


Арт-терапія 

Створити колаж та висловити свої ідеї за допомогою образотворчих цитат  у відділі читальних залів зібралися учасники тренінгу з арт-терапії «Колаж мрій». В теплій та довірливій атмосфері відвідувачі відчули справжню творчу свободу та візуалізували свої бажання та цілі. Кожен колаж став справжнім оповіданням про щастя, зустрічі з друзями, подорожі та нашу Перемогу. Таке заняття знімає нервову напругу, допомагає відволіктися, зменшити тривожність, поліпшити настрій та головне жити «тут і зараз».

  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 З 19 по 20 Жовтня 


Учений секретар Юлія Зюлева взяла участь в онлайновому семінарі «Психологічна підтримка та взаємодія з користувачами бібліотеки у кризових ситуаціях під час воєнного стану», який проводився в межах проєкту "Бібліотеки як безпечне місце".


 20 Жовтня 


«Пам’ятки історії України та Придніпров’я у колекції ДНІМ».

В межах співпраці Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки та Дніпропетровського національного історичного музею снс. Валентина Коваленко прочитала лекцію «Пам’ятки історії України та Придніпров’я у колекції ДНІМ» для членів обласного історичного гуртка «Сучасний погляд» (КЗПО «Позашкільна освіта», керівник –  вчитель історії А.О.Михайлова).
Керівник  інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко підготувала презентацією і забезпечила технічне з’єднанням лектора і слухачів на платформі ZOOM.
Старшокласники, що поглиблено вивчають історію, з великою цікавістю прослухали лекцію англійською мовою.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Жовтня 


Вірний друг  У відділі абонемента на черговому уроці з малювання діти масиву відтворювали портрет улюбленого друга - Собаки. Мета заходу: малювання в техниці аквереллі та за допомогою книг про собак навчити дітей любові до друзів наших меньших, і не важливо, якої вони породи, якого кольору і розміру, головне вони щирі і вірні.
      


 21 Жовтня 


Час варити мандариновий джем.

Активісти англомовного клубу «Добра розмова» ДОУНБ знову підтвердили свою комп’ютерну грамотність і використали додаток Телеграм для реклами онлайнової події, а додаток ZOOM для участі в навчально-просвітницькій зустрічі з другом і волонтером бібліотеки, австралійцем паном Еріком Неллєром.
Дякуємо пану Еріку за участь у зустрічі, за позитивний настрій і  психологічну підтримку українців. В Австралії достигли мандарини на дереві в садку біля будинку пана Еріка. Тож час приготувати джем.

фото  фото  фото  фото  фото

 21 Жовтня 


До 350-річчя з дня народження Пилипа Орлика в Канадсько-українському центрі організована книжково-журнальна виставка «Генеральний писар першої Конституції», або «Гетьман в еміграції».  
        


 22 Жовтня 


Творча зустріч з письменницею Наталкою Рекуненко.

У бібліотеці, на майданчику центру «Вікно в Америку», відбулася творча зустріч з Наталією Рекуненко. Вона презентувала свою першу художню книгу «Шлюб не пропонувати», сюжет якої розгортається у Дніпрі.
Наталія Рекуненко – дніпровська журналістка, копірайтерка, блогерка, що висвітлює культурні події рідного міста Дніпра. Пані Наталія є авторкою різних телевізійних проєктів про історію Дніпра, про мистецькі події та діячів краю.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Жовтня 


До 350-річчя від дня народження Пилипа Орлика у відділі абонемента відбулася патріотична година «Пилип Орлик – автор першої Української Конституції». Відеоролик висвітлив сторінки життєвого шляху гетьмана та його внесок у державотворення України. Книжкова викладка за темою дала можливість ознайомитись з літературною спадщиною Пилипа Орлика, зокрема з його Конституцією.
      


 24 Жовтня 


Жінки-воїни

Відділ читальних залів пропонує книгу «Жінка війни» — перше в історії України видання, де збройне протистояння на теренах нашої країни розглядається через історії жінок. Оповідання написано на основі інтерв’ю з 25 жінками — парамедиками, волонтерами, журналістами, військовослужбовцями, які вирушили на Схід боронити свою Вітчизну. Авторка розповідає про вистраждані долі героїнь, але водночас кожна з них — це символічний образ, у якому втілено життя й емоції багатьох жінок-воїнів. Їхніми вустами говорить Україна. 


фото 1

 25 Жовтня 


Читання книг допомагає не тільки вивчити нові слова й вирази, а й дізнатися щось цікаве. Читання в клубі юних любителів англомовної літератури – це ще й зустріч з друзями. Цього разу ми вибрали продовження казки про трьох поросят, яку написала Н. Наумова. Найменші читачі щиро турбувалися про героїв казки, які блукали лісом й шукали того, хто у них капусту вклав, обговорювали між собою версії завершення цього детективу дуже малого жанру, а коли дочитали, то раділи так, ніби це наша капуста, кричали «Знайшли злодія!». Для більш дорослих була змога показати, як гарно навчилися читати. Наприкінці виконували завдання з письма й комунікативні завдання. Були приємно здивовані тим, що усі читачі показали, що вже гарно опанували навички сприйняття англомовних звуків на слух і підбирання відповідних літер для письма, а також, що завдяки читанню казки вивчили нові слова.  


фото  фото  фото  фото

 25 Жовтня 


Давня історія. Вона цікава таємницями, загадками та звичайно ж відкриттями. А , якщо робиш їх разом з дітьми – це неймовірні  спільні враження. Інформаційно-квестову годину «Загадки Фараона» у Центрі тимчасово переміщених осіб провели співробітники сектору соціокультурних проєктів та зовнішніх звязків та сектору рідкістних та цінних документів  . Малюки  та їх батьки з Луганщини та Донеччини  слухали та передивлялись джерела ДОУНБ про історичні пам`ятки, кожна з  яких містить свою родзинку,  осягали Єгипетську писемність , алфавітні загадки і звичайно ж отримали  солодкі призи.

Інформаційно-просвітницький проєкт «Сердечний рух життя» стартував.



Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 25 Жовтня 


У межах регіонального проєкту «Письменник у бібліотеці: знайомтесь» відбулась чергова онлайн-зустріч. Сьогоднішнім гостем став Євген Федорович Безус – поет, прозаїк, гуморист. Член Національної спілки письменників України, Лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. О. Кравченко (Девіль, 2014), Лауреат патріотичного літературного конкурсу Дніпропетровщини (2016), Лауреат Міжнародного літературного конкурсу прозових україномовних видань «Dnipro-Book-Fest- 2020» у номінації «Прозові твори (романи, повісті)» за роман «Неприкаяні черепки імперії».
    


 25 Жовтня 


У відділі документів з питань мистецтва у рамках кіноперегляду із циклу«Кіномистецтво України» відбувся перегляд документального фільму «Спогади. Микола Сектименко», присвяченого українському кіноактору, який народився в колишньому Дніпродзержинську (нині Кам’янське) й знявся у багатьох кінострічках, серед яких «Ати-бати, йшли солдати…» «Провал операції «Велика ведмедиця», «Вісім днів надії», «Школа» та ін. Артист, який свого часу був окрасою багатьох культових фільмів, але мав вибуховий й суперечливий характер, у 90-х рр. минуло сторіччя на деякий час залишився без улюбленої справи і, нажаль, досить рано пішов з життя. Співробітники відділу підготували для відвідувачів кіноперегляду публікації про кіноактора з фонду відділу, а також представили публікацію про нього на порталі Дніпрокульутра. Переглянути публікацію можна за посиланням www.dnipro.libr.dp.ua/Sectymenko_Mykola.

 На прохання відвідувачів кіноперегляду читач відділу Пепенко С.В. виконав дві пісні із репертуару М. Магомаєва українською та італійською мовами.


            

 25 Жовтня 


До дня визволення міста Дніпро від німецько – фашистських загарбників, у краєзнавчому відділі представлено книжкову виставку присвячену безсмертному подвигу, ратній та трудовій звитязі нашого народу в роки Другої Світової війни. Документи, представлені в книжковій виставці, розкривають історичну правду про переможні й трагічні дні, змальовують образи учасників воєнних подій.  


      

 26 Жовтня 


Відбулося чергове засідання українського розмовного клубу «Паляниця», який діє при Канадсько-українському бібліотечному центрі ДОУНБ. Цього разу розмова стосувалася багатства і різноманіття української мови. Учасники клубу подивилися і обговорили відповідне відео, в якому українська лексика порівнювалася із російською – на противагу ворожій пропаганді, яка паплюжить і знецінює українську мову. Тему доповнило знайомство із  «Словником українських синонімів» Олекси Вусика.
 Відвідувачі «Паляниці» оглянули й інші мовознавчі видання з фонду КУБЦ, обговорили формат та теми для наступних засідань. І звісно, спілкувалися про різне українською мовою. Постійна читачка бібліотеки Любов Комлєва запропонувала завершувати кожну зустріч в клубі співом української пісні. Тож на прощання заспівали відому народну пісню «Місяць на небі», яка народилася в Апостолівському районі нашої області.


              

 26 Жовтня 


Активне довголіття

В рамках проєкту «Активне довголіття» відбулись практичні заняття під керівництвом Сергія Молчанова, на яких показані оздоровчі вправи  для учасників Університету третього віку.

 26 Жовтня 


Чи бувають мільйонери ідеальними?

Відбулася чергова  зустріч в англомовному кіноклубі в центрі «Вікно в Америку». Відвідувачі бібліотеки подивилися романтичну комедію «Артур. Ідеальний мільйонер» (2011). Режисер Джейсон Вайнер звернувся до вічної теми – чи можливий шлюб за розрахунком, якщо кохаєш іншу жінку. Головний герой фільму Артур Бак ризикував залишитися без величезної спадщини, коли закохався в жінку, яка не до вподоби його родині ...
Учасники перегляду насолодилися британською вимовою акторів, декораціями, костюмами акторів та хепі-ендом фільму. Всі разом пораділи за трансформацію головного героя, який подорослішав і вчиним гідно.

фото  фото

 26 Жовтня 


Кожен читач для нього був дзеркалом, в якому відбиваєшся по різному. Сьогодні Павло Архипович Загребельний долею своєю та творами, завдяки соціокультурному проєкту СПЗЗ «Шляхами долі, успіху та любові», відбивався у викладачах та студентах першого та другого курсів Міжрегіонального вищого училища поліграфії та інформаційних технологій.

Його улюбленим героєм у дитинстві був Дон Кіхот та Гекльберрі Фін, пригоди якого він прочитав за одну ніч. Доля його надзвичайна, починаючи з козацького міста народження, де жив незламний волелюбний дух, який став його стрижнем назавжди. Потім Друга Світова, два полони, навчання у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара на філологічному, кохання довжиною в шістдесят років. Найбільша літературна спадщина серед сучасників, головування у Спілці письменників України. Крізь всі роки випробувань та успіху він проніс головну велич – свою людяність в усьому.

По закінченню лекції, традиційно, була проведена вікторина А, за підсумками циклу спільних заходів та літературних опитувань, запрошення на перший, в межах інтерактивного sci-fi проєкту СПЗЗ «Book play», отримають всі охочі.

Далі буде



Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 27 Жовтня 


Українській Моссад
Здатність вселити народу віру в те, що він здатен перемогти ворога, відстояти свою землю, чималу роль у цьому відіграє мистецтво та художня література як найбільш вживаніший суспільством продукт творчості.  До уваги читачів відділ читальних залів пропонує книгу  "Ворог, або Гнів Божий" - це історія "українського Моссаду", ліквідаційної групи, сформованої виключно з однією метою - помститися агресору та загарбнику за його злочини проти українського народу. Вони  вірять у те, що кожен за свої гріхи має бути покараний. Кожен у цьому світі повинен відповідати, тому що безкарність породжує вседозволеність. Роман написано на початку україно-російської війни, протягом 2015-2016 років, в той період коли найгарячіші і найстрашніші етапи війни вже відбулися, і український народ поволі починав оговтуватися від шоку, від підлого сусідського удару в спину. Вже залишилися позаду найзапекліші бої, Україна якось пережила Дебальцеве та Іловайськ, а хтось і не пережив. Були і збитий літак з українськими десантниками, і той же МН17. Напружений драматичний сюжет, чимала кількість динамічних подій, які не дають читачеві розслабитися, кілька паралельних історій героїв і навіть однієї героїні, все це робить даний твір доволі захопливим і життєвим. Автору вдалося зробити своїх персонажів живими, їм співпереживаєш.
фото 1

 27 Жовтня 


Під час чергового засідання Дніпровського генеалогічного товариства відбулася онлайн-презентація книги М. О. Долгова «Про забуту протоку Кримку і незабутній купцівський рід Чайки». Микола Долгов – кандидат філологічних наук, член Національної спілки краєзнавців України, а ще – член Дніпровського генеалогічного товариства, автор наукових і науково-популярних книг.
      


 27 Жовтня 


У відділі документів іноземними мовами ДОУНБ провели розмовний клуб для тих, хто захоплюється польською мовою. На цей раз розмовляли про кухню та їжу. Щоб стати цікавим співрозмовником,  прийшлося вивчити нові слова й вирази, пов'язані з харчуванням. А що таке "sztućce" польською знаєте? Тож приходьте — навчимо.


фото  фото

 27 Жовтня 


Курсанти ІІ курсу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ завітали до відділу документів з питань мистецтва, де їм розповіли про бібліотеку, її фонди та відділи, ознайомили з фондом відділу та заходами, що проводяться у відділі, представили виставки та презентували сайт ДОУНБ, який стане корисним здобувачам освіти при навчанні, та сторінки бібліотеки у соціальних мережах, з яких можна отримати досить багато корисної та актуальної інформації.


        

 27 Жовтня 


    В Канадсько-українському центрі розгорнуто виставку-нагадування «Розстріляне відродження України».  85 років тому в тоталітарній державі СРСР почалися масові політичні репресії, розстріли української та іншої інтелігенції в Сандормоху (з 27 жовтня по 4 листопада 1937 р.)


                

 28 Жовтня 


І знову до бібліотеки завітали учасники соціального проєкту "Університет третього віку". Сьогодні поважні слухачі дізналися про життя і діяльність Івана Труби та Олександра Рейгарда, в межах краєзнавчого культурно-просвітницького проєкту з циклу "Вулиці нашого міста", присвяченого інформуванню про видатних та цікавих особистостей, іменами яких були перейменовані наші вулиці.
            


 28 Жовтня 


 Члени клубу «Гармонія душі» представили у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів бібліотеки концертну програму «З Україною в серці!», присвячену захисникам і захисницям України. У програм концерту звучали українські пісні: «Засвіт встали козаченьки», «Рідна земля», «Чорні брови, карі очі», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», «Марічка» та інші у виконанні Віктора Щерби, Лідії Бабич, Володимира Семерні, Ніни Сонник, Володимира Єлісєєва, Клавдії Мельниченко, Володимира Коваленка та танцювального ансамблю «Позитив».
            


 28 Жовтня 


У відділі абонемента відбувся майстер-клас для дітей масиву Калиновський з виготовлення дрібних виробів з паперу та природніх матеріалів до свята Хеллоуїн. Бібліотекарі зацікавили дітей книжковою викладкою видань про монстриків, привидів та згадали книжки про містичних героїв. 
      


 28 Жовтня 


Дівоча розмова членів клубу «Добра розмова».

Активісти англомовного клубу «Добра розмова» ДОУНБ допомагають один одному не тільки у вивченні англійської мови, а й діляться жіночими
секретиками.Учасниці зустрічі розібрали корисну лексику, яка потрібна для розмови про моду, косметику, фітнес та жіночі прикраси. А ще поділилися одна з одною позитивним настроєм.

фото  фото  фото

 31 Жовтня 


«Традиції країн світу: Свято Хелловін».

Продовжується співпраця Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки та Дніпропетровського національного історичного музею. На майданчику інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» відбулося онлайн-з’єднання  снс. ДНІМ Валентини Коваленко та учнів ССШ №22 (організатор групи – вчитель англійської мови В.А.Швидка).
Діти, що поглиблено вивчають англійську мову, дізналися з англомовної лекції про походження свята Хелловін, про давні традиції святкування, про декорування будинків і подвір’їв, про виготовлення особливого ліхтаря «Джека» та спеціальних костюмів, про дитячі розваги та про традиційні страви і смаколики цього свята.
    Керівник ІРЦ «Вікно в Америку» Світлана Усенко допомогла з презентацією, технічним з’єднанням на платформі ZOOM та показала тематичне навчальне відео.
До онлайнової групи школярів приєдналися оффлайнові гості центру.
Хоч старовинне кельтське свято помітно комерціалізувалося за останні десятиліття, але значно поширилося світом, розважає дітей і дорослих, дарує надію на перемогу добра над злом і нечистю.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 31 Жовтня 


Хелловін-це завжди привід задати самі неймовірні (майже  потойбічні😊) запитання та отримати цілком реальні відповіді.

А хто, як не самі знані знавці такі як Стівен  Кінг та Говард Лафкрафт  разом зі своїми героями зможуть на них відповісти.

Твори цих авторів були в центрі  горор-квесту, на якій завітали до Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов`янських Кирила і Мефодія маленькі та дорослі гості з Центру внутрішньо переміщених осіб та студенти Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій.

Атмосфера спільного захоплення та цікавості, звичайно ж солодкі скарби-призи, віднайдені за результатами пошуково-інтелектуально-ігрових відповідей. І 3D сердечкі для малят на згадку про зустріч.

На прохання аудиторії в листопаді  сектор соціокультурних проєктів та зовнішніх зв`язків продовжує цикли нових та вже відомих улюблених проєктів.  Зокрема, йдеться про прем'єру  інформаційно-пригодницького проєкту «Playbook» та довгоочікувану зустріч в читацькому клубі "Українське вікно до японської душі" за участі керівника Товариства японської культури "Фудошінкан» Дмитра Маська.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека