Протягом мiсяця 


У відділі документів з питань мистецтва відкрито виставку витинанок та картин зимово-різдвяної тематики з колекції подарункових робіт фонду відділу.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 


У відділі документів з питань мистецтва розгорнуто документально-предметну інсталяцію "Новорічний настрій", присвячену Новому року, яка дарує відвідувачам святковий настрій. 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 Протягом мiсяця 


 
 У відділі документів з питань мистецтва розгорнуто інформаційну локацію, присвячену 75-річчю від дня народження художниці Юшкової Тетяни Петрівни, яка працює в техніці живопису і графіки. Тетяна Петрівна народилася у м. Дніпропетровську 1947 року. Закінчила Дніпропетровське державне художнє училище та Харківський художньо-промисловий інститут. З 1989 року член Національної спілки художників України. Художниця є учасницею багатьох обласних та всеукраїнських виставок, лауреат мистецької премії ім. Ф. Решетнікова.

      

 Протягом мiсяця 


У відділі виставка-вітрина "Творці майбутнього" знайомила відвідувачів з  книжками, які відкривають світ майбутнього.


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


У  відділі всі відвідувачі мали змогу з виставки нових надходжень «Феєрія нових видань» –ознайомитись з новими книжками Українського інституту книг.
фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


У  відділі продовжувалось  навчання на комп'ютерних курсах для пенсіонерів "Золотий вік" «Перші кроки у світ комп’ютерної техніки». 
фото


 Протягом мiсяця 


У патентно-технічному всі бажаючи отримували безкоштовні консультації патентного повіреного України Валерія Авраменка у межах соціокультурного проєкту «Інформаційно-правовий Центр «Інтелектуальна власність» з питань захисту своєї інтелектуальної власності.

фото

 Протягом мiсяця 


У патентно-технічному відділі відвідувачі знайомились із виставкою «Різдвяні смаколики», з якої дізнавались про головнє свято християн Різдво Христове, з кулінарними традиціями та яким повинен бути Різдвяний стіл, про апетитні страви, якими тішимо рідних і гостей за святковим столом!
фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Протягом січня на майданчику відділу документів іноземними мовами   відбулося 7 сесій Access для підлітків, які отримали малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні.


фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Зимова казка. 

Букісторія «Щасливих свят!» знайомить відвідувачів читальних залів із добіркою теплих художніх творів. У холодні зимові вечори хочеться, щоб у кожної книги був хеппі-енд, тож ця виставка надає чудовий вибір саме за таким запитом. Серед представлених книжок є серія видань «Теплі історії» (видавництво «Брайт Стар Паблішинг»), справжні бестселери («Прислуга», «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка», «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння») та просто захоплюючі твори («Зимова казка», «Дівчина та привид», «Ніжність»). Книжковим гурманам є з чого вибрати.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 


Святкові страви. 

Під такою назвою відкрилась книжкова виставка з історії української кухні та різних рецептів. Представлені видання допоможуть дбайливій господині знайти ту страву, яке дійсно прикрасить святковій стіл та порадує  гостей своєю незвичайністю. 

фото 1  фото 2  фото 3

 Протягом мiсяця 


Дивосвіт новорічних свят. 

У відділі читальних залів представлена книжкова виставка «Дивосвіт новорічних свят та історій», на якій можна ознайомитись та почитати в зимові вечори цікаві художні твори із різдвяно-новорічним сюжетом та дізнатися про традиції наших предків з літератури української культурології. Книжкові видання зацікавлять своїм розмаїттям та змістом.

фото 1

 Протягом мiсяця 


 Новорічні та різдвяні традиції України у виданнях української діаспори. У Канадсько-українському центрі діє книжкова виставка, яка розповідає про традиції українців у святкуванні Нового року та Різдва.  Виставку доповнили і прикрасили вироби із паперової лози, створені майстринями Спілки жінок Дніпропетровщини – дерево щастя, кошики та новорічні іграшки.   
      


 Протягом мiсяця 


Від Різдва до Різдва!

Для відвідувачів бібліотеки була розгорнута книжково-ілюстративна виставка з фондів інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». На полицях розмістилися книги і альбоми, фотографії і малюнки зимової різдвяної тематики. 
Англомовні матеріали стануть у нагоді всім, хто вивчає англійську мову, покращує навички читання оригінальної літератури чи просто любить пізнавати нове.

фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

До уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. 
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і. 
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як #Фулбрайт, #IREX, стипендія Хампрі та #FLEX.

фото  фото

 4 Сiчня 


У відділі документів іноземними мовами відновлено роботу клубів любителів англійської мови.


фото  фото  фото

 4, 6, 11, 13, 18, 20, 25, 27 Сiчня 


Англійська онлайн: В пошуках нових знань та психологічної гармонії.

Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури «Культурний міст Україна-США». Тривають онлайн-зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa.
Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, покращити свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Сiчня 


Христос народився!

Відділ читальних залів провів онлайновий поетичний зорепад «Щастя й радості багато нам несе Різдвяне свято», під час якого було продекламовано 7 новорічних віршів. Твори відомих та маловідомих українських авторів лунали в прямому ефірі, і всі бажаючі мали змогу приєднатись та послухати різдвяні привітання. Запис було збережено та виставлено на сторінці відділу у соціальній мережі Facebook.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 6 Сiчня 


Головний ювіляр 2022 року!

Книжкова виставка «Український мандрівний філософ», присвячена 300-річчю від дня народження Григорія Савича Сковороди, розпочала свою експозицію у відділі читальних залів. Серед представлених книжок є як раритетні видання 50-х років ХХ сторіччя, так і найсучасніші художні та літературознавчі твори. Виставка торкається як філософських поглядів видатного українця, так і його літературних доробків. Прикрасою експозиції є фотокартки з цитатами ювіляра.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 6 Сiчня 



 

Найважливішим із зимового циклу свят для кожного українця було і залишається Різдво Христове. Для чого ж Господь прийшов на землю не як цар, а як немовля, яке народилося в убогому вертепі на сіні? Звідки походить традиція не вживати їжі «до першої зірки»? Які Богослужіння у Надвечір’я Різдва (Святвечір) та на саме Різдво? Що приготувати до святкового столу? На всі ці запитання знайдемо відповіді у матеріалах ілюстративно-документальної виставки "На Різдвяні свята всі ми радуймо!", яку організовано у відділі періодики. 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 8 Сiчня 


Подорож у часі: Давня Греція.

Її здійснили члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» разом з модератором, другом центру і волонтером, паном Дрейком. 
Групі було запропоновано відео для перегляду і текст для читання. Було складно зрозуміти отриману інформацію через велику кількість нових слів. Але розумні та освіченні члени клубу впоралися. 
А ще тренували навички світської бесіди – згадували про новорічні святкування та плани на новий 2022 рік. 
Члени клубу щиро вдячні пану Дрейку за обрану цікаву тему та неочікувані паралелі з сучасністю. Маємо гарні успіхи у вивченні англійсько мови.



фото  фото  фото  фото  фото  фото

 10 Сiчня 


Відділ періодики підготував для вас інформаційну локацію "Вакцинація надає безліч свобод". Щеплення від COVID-19 дозволяє отримувати радість звичних способів дозвілля: відвідувати театр, торгові центри, подорожувати, грати на стадіоні тощо. Вакцинація – це свобода! На інформаційній полиці розміщені нормативно-правові документи щодо вакцинації, матеріали про вакцини, COVID-сертифікати, про те, чим загрожує АНТИвакцинація. Вакцина захищає Ваше здоров'я. Таким чином наше життя йде в звичайному ритмі.  
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 10 Сiчня 


Читаємо родиною

Книжкова виставка «Цікавинки для всієї родини» у відділі читальних залів прибавить своїми виданнями  будь-якого читача від дорослого до самого маленького. У затишній вечір почитати пізнавальну  книгу для малечі або  книгу з захоплюючим сюжетом це завжди цікаво.

фото 1  фото 2

 10 Сiчня 


 «Доле моя чорно-біла». 
  
У відділі абонемента підготовлено виставку-портрет «Доле моя чорно-біла» до 125-річчя з дати народження Володимира Сосюри, українського письменника, поета-лірика. Документи виставки знайомлять з творчим доробком автора: збірками поезій, епічними віршованими полотнами, романом «Третя Рота» та творами про його життя і діяльність.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 12 Сiчня 


Улюблений дитячий фільм багатьох американців – «Матильда».

Поновилися зустрічі в англомовному кіноклубі в центрі "Вікно в Америку". "Матильда" (Matilda, 1996) – американський фільм для сімейного перегляду в жанрі фентезі та комедії одночасно. Режисер картини Денні Де Віто також зіграв одну з ролей. Це історія про одну унікальну дівчинку Матильду. Вона вміє множити в голові величезні цифри і рухати поглядом предмети. Але батьки дівчинки абсолютно байдужі до неї, і Матильда виховує себе сама. Молоду вчительку міс Ханні до глибини душі вражають надприродні здібності дівчинки. Між нею і новою ученицею встановлюються теплі почуття, незнайомі Матильді. Опинившись в інтернаті далеко від суворих батьків, дівчинка дає волю своїм талантам ...


фото  фото

 12 Сiчня 


У відділі документів іноземними мовами відновилися заняття молоді, яка отримала малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access).

 



фото  фото  фото  фото  фото

 12 Сiчня 


 Працівники відділу абонемента провели патріотичну годину «Іван Огієнко - особистість, яка становить окрасу нації» до 140-річчя від дня народження українця, що поєднав у собі науковця, патріота і духовного лідера. Під час патріотичної години було представлено Івана Огієнко як Першого україномовного викладача, українізатора освіти, який пропагував ідею соборної літературної мови та вважав її культурним маркером кожної нації.
 
Повнiше
 
фото 1

 12 Сiчня 


Письменники-ювіляри

 У відділі читальних залів представлена  книжкова виставка «Письменники-ювіляри січня», яка присвячена  всесвітньо відомим письменникам. Читачі зможуть ознайомитись з  їх творами, рідкісними виданнями про життя та творчість авторів.


фото 1  фото 2

 13 Сiчня 


  «Державний гімн як дзеркало нації»
  
Працівники відділу абонемента підготували історичний репортаж «Державний гімн як дзеркало нації» з нагоди 30-річчя затвердження музичної редакції Державного гімну України.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 13 Сiчня 


  У відділі абонемента розгорнуто перегляд літератури «Палітра дитячих письменників-ювілярів січня» (із циклу «Із сузір’я імен світової слави»). Ювілей письменника — це відмінний привід познайомитися з великими творами літературного мистецтва або можливість знову пережити забуті історії. Увазі юних читачів запропоновані твори письменників-ювілярів січня: англійського поета, драматурга Алена Александера Мілна, польського прозаїка, автора пригодницьких романів Альфреда Шклярського та англійського письменника, математика, автора казок Льюїса Керролла. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 13 Сiчня 


Збираємо яблука – вчимо нову англійську лексику!

Морозна погода не завадила членам англомовного клубу настільних ігор зібратися для ігор та теплого спілкування. Керівник інформаційно-ресурсного центру пані Світлана У. запропонувала
настільну гру «Яблука до яблук», яка вимагає впевнено формувати смислові пари прикметник-іменник.
Кожем має нагоду продемонструвати один одному свою ерудицію, винахідливість та почуття гумору.
Лінгвістичні англомовні ігри – цікаві і корисні учасникам будь-якого рівня підготовки.

фото  фото  фото

 13 Сiчня 


Обери життя!

У відділі читальних залів відбулось голосування журі щодо обласного конкурсу соціальної реклами «Обери життя!».  Ініціаторами конкурсу стали Координаційна рада з протидії наркоманії серед неповнолітніх спільно з Дніпровською академією неперервної освіти. Його мета формування цінностей здорового способу життя та розвиток навичок створення авторських медіапродуктів, що сприятимуть профілактиці негативних проявів у суспільстві (наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління).  У  конкурсі взяли участь  учні обласних закладів загальної середньої освіти, вихованці позашкільних закладів освіти, студенти ПТУ та коледжів Дніпропетровської області. Конкурс проводився за наступними номінаціями: соціальний відеоролик, постер, фотографія-мотиватор.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 14 Сiчня 


 «Невтомний сівач на українознавчій ниві». У Канадсько-українському центрі розгорнуто книжкову виставку до 140-річчя Івана Огієнка (митрополита Іларіона). На ній презентовані твори митрополита, видані діаспорою та сучасні книги про Огієнка, подаровані ДОУНБ українським письменником, науковцем і видавцем Миколою Тимошиком.
        


 15 Сiчня 


Ігрові форми вивчення англійської мови вітаються!

Бібліотека надає ресурси та комфортне приміщення, а досвідчені викладачі Оксана Ложнікова та Катерина Філатова проводять інтерактивні заняття.
Відділ іноземної літератури ДОУНБ знову приймав на своєму майданчику молодь, яка отримала малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access).
Діти з безкоштовно поглиблюють знання англійської мови, більше дізнаються про Сполучені Штати Америки, розвивають лідерські навички, щоб потім вибудовувати кар’єру та брати активну участь у розбудові України.

фото  фото  фото  фото  фото

 15 Сiчня 


Місце зустрічі – бібліотека!

Члени англомовного клубу «Добра розмова» були раді, що сьогодні до клубної дискусії долучився пан Джо М., волонтер з Австралії (зараз перебуває у передмісті Дніпра, долучився до зустрічі через застосунок ZOOM). Ми мали можливість порівняти відмінності в традиціях святкування Різдва та Нового Року в наших країнах.
Від нашого другого волонтера пана Дрейка ми отримали привітання з Криту через Viber. Спілкування з носіями мови та можливість перевірити, як іноземці  розуміють нашу англійську мову, яка є для них рідною, безумовно, позитивно впливає на всіх членів англомовного клубу.

фото  фото  фото  фото  фото

 15 Сiчня 


У відділі документів іноземними мовами відновилися заняття молоді, яка отримала малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access).


 17 Сiчня 


  У відділі абонемента представлена виставка-мозаїка письменників-ювілярів  «Із сузір’я імен світової слави». Серед письменників-ювілярів 2022 року є багато гучних імен, які залишили яскравий слід в історії літератури.  На першій книжковій виставці цього циклу представлені твори письменників-ювілярів січня. 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 18 Сiчня 


Відділ документів іноземними мовами долучився до ZOOM-вебінару, організованому Українським фондом культури, щодо можливостей культурних проєктів етнічних спільнот на отримання державної фінансової підтримки з боку УКФ та про грантові можливості для представників національних меншин та корінних народів України, які надає Український культурний фонд в рамках грантового сезону 2022 року. 



фото  фото

 18 Сiчня 


  У відділі документів з питань мистецтва пройшов концерт фортепіанної музики у виконанні викладача Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури Олени Юріївни Кулішкіної. У програмі концерту звучали твори Й.С. Баха, Л. Бетховена, Ф. Шопена. 
            


 18 Сiчня 


Відновила роботу школа польської мови у відділі документів іноземними мовами.


фото

 19 Сiчня 


Свобода віросповідання – це важливо.

В Україні завершується цикл православних релігійних свят, а в Сполучених штатах Америки 16 січня відзначають Національний день свободи віросповідання. В англомовному кіноклубі центру «Вікно в Америку» обрали для перегляду фільм, що торгається саме питань віри і релігії. «Небо і Земля» – це авторська драма талановитої актриси та режисера Віри Фарміги.
Фільм охоплює майже три десятиліття життя Керолін Бріггс, кульмінацією якого стала дорожня аварія, де мало не загинула її маленька дочка. Після цього Керолін та її чоловік рок-музикант увірували у божественне провидіння та стали членами релігійної комуни. Однак події, що відбуваються в житті, завдали ударів по вірі Керолін та призвели до конфлікту між сім'єю і вірою, любов'ю до своєї сім'ї і Бога.


фото  фото

 19 Сiчня 


В рамках циклу Дніпропетровщина літературна в краєзнавчому відділу представлена виставка-персоналія до 70-річчя поетеси Олесі Омельченко - "Вселюбов Олесі Омельченко".


 19 Сiчня 


Інтерактивні онлайн ігри допомагають вивчати англійську лексику.

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека надає ресурси та комфортне приміщення, а досвідчені викладачі Оксана Ложнікова та Катерина Філатова проводять інтерактивні заняття з учнівською молоддю.
На майданчику ВДІМ підлітки, які отримали малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access), зустрічаються двічі на тиждень. Вони поглиблюють знання англійської мови, більше дізнаються про Сполучені Штати Америки, розвивають лідерські навички, щоб потім вибудовувати кар’єру та брати активну участь у розбудові України.

фото  фото  фото  фото

 19 Сiчня 


Назавжди разом!

До Дня Соборності у відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка. Всі хто цікавиться історією України зможуть ознайомитись з рідкісними історичними джералами та нарисами новітньої історії, в яких розповідається про події національного відродження  України в період 1919-1920р.р.

фото 1  фото 2

 19 Сiчня 


Чергова сесія для підлітків, які отримали малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні на майданчику ВДІМ, де вони поглиблюють знання англійської мови, більше дізнаються про Сполучені Штати Америки, розвивають лідерські навички, щоб потім вибудовувати кар’єру та брати активну участь у розбудові України.


фото  фото  фото  фото

 20 Сiчня 


20 січня краєзнавчий відділ долучився до регіонального соціокультурного проєкту – 2022 «Книжковий дайджест Українського Інституту національної пам’яті»
Начальник Південно-східного міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам'яті в регіонах Українського інституту національної пам'яті Кочергін Ігор Олександрович презентував нові видання УІНП.

  

 20 Сiчня 


20 січня у приміщенні краєзнавчого відділу Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки відбулося перше засідання у цьому році краєзнавчого клубу "Ріднокрай", тема засідання «Катеринославський Ришельє»: губернатор Андрій Фабр. 
Доповідач – відомий письменник, краєзнавець, журналіст Микола Чабан ознайомив присутніх з фактами з життя Андрія Фабра.

  

 20 Сiчня 


Офіційне відкриття проекту малих стипендій для вивчення англійської мови для підлітків.

Бібліотеку відвідала група гостей. Серед них була представниця Посольства США в Україні та координатор проекту Access.
Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека надає ресурси та комфортне приміщення, а досвідчені викладачі Оксана Ложнікова та Катерина Філатова проводять інтерактивні заняття з учнівською молоддю.
На майданчику ВДІМ підлітки, які отримали малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access), зустрічаються двічі на тиждень. Вони поглиблюють знання англійської мови, більше дізнаються про Сполучені Штати Америки, розвивають лідерські навички, щоб потім вибудовувати кар’єру та брати активну участь у розбудові України.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 20 Сiчня 


 «У єдності сила народу!»

 22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення Першої Незалежності у 1918 році та проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР. З історичним досьє до Дня Соборності України працівники відділу абонемента познайомили учнівську молодь центру професійної освіти. 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 20 Сiчня 


«Роль закладів культури в охороні НКС – показники, програми, інструменти, головні зацікавлені сторони». Фахівці обласної бібліотеки долучилися до онлайн обговорення на платформі Zoom. Обговорення проводилося в межах підготовки Періодичного звіту України з питань виконання Конвенції ЮНЕСКО з охорони нематеріальної культурної спадщини, що стосуються безпосередньо ролі і місця музеїв та бібліотек та їх участі в охороні НКС. Це було друге з низки обговорень, присвячене інструментам охорони культурної спадщини – та цілям сталого розвитку.
 
Повнiше
 

 20 Сiчня 


22 січня в Україні відзначається національне свято – День Соборності України. День Соборності відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року.

 
Повнiше
 
          

 20 Сiчня 


Табу як воно є!

Докладаємо зусилля – залучаємо нових членів до англомовного клубу настільних ігор. Сьогодні керівник інформаційно-ресурсного центру пані Світлана У. запросила до гри «ТАБУ» новачків і кожен отримав нагоду продемонструвати свою ерудицію, винахідливість та почуття гумору.
Лінгвістичні англомовні ігри – цікаві і корисні учасникам будь-якого рівня підготовки.

фото  фото  фото

 22 Сiчня 


Месія заради нас

У відділі читальних залів  відбувся благодійний показ фільму про історію народження Ісуса Христа у супроводі корейського хору та оркестру. Подарунок від хору "Грасіас" (Корея) - світова прем'єра  стрічки, в якій показана знана усім розповідь у музичному супроводі. Захід, який відбувся у співпраці з ГО «Всеукраїнське Молодіжне Спілкування», спрямований на розширення уявлення про сенс Різдва в житті кожної людини та подарує нову надію у серця людей.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 22 Сiчня 


Наполеглива робота в групах.

Вчитель англійської мови у програмі Access Катерина Філатова вміє налаштувати підлітків на плідну роботу.
Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека виступила партнером Access – надає ресурси та комфортне приміщення для зустрічей.
На майданчику ВДІМ підлітки, які отримали малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access), зустрічаються двічі на тиждень. Вони поглиблюють знання англійської мови, більше дізнаються про Сполучені Штати Америки, розвивають лідерські навички, щоб потім вибудовувати кар’єру та брати активну участь у розбудові України.


фото

 22 Сiчня 


Чи креативні Ви? Ми – так!

Сьогодні англомовний клуб «Добра розмова» модерувала Поліна Штанько, випускниця програми академічних обмінів FLEX. Вона запропонувала розібратися що таке «креативність», які винаходи і винахідників ми знаємо, і поставила питання кожному, в яких члени клубу розкрилися як талановита особистість. Зустріч відбувалася у міксованому форматі – до клубників у бібліотечній залі приєдналися наші друзі-іноземці пани Джо М. і Дрейк Ф.
Люди проявляють свою креативність на робочих місцях, починають малювати чи співати у дорослому віці, роблять яскраві намиста в народному стилі, працюють в творчо в соціальних мережах, а ще докладають душевних сил і винахідливості в особисті стосунки та, навіть, у приготування їжі.
Чи може некреативна людина стати креативною? Требаспробувати , можливо у вас і вийде! ;-)
Спілкування з носіями мови та можливість перевірити, як іноземці  розуміють нашу англійську вимову, безумовно, позитивно впливає на всіх членів англомовного клубу.

фото  фото  фото  фото  фото

 23 Сiчня 


 

  «Музична вітальня в бібліотеці». У відділі документів з питань мистецтва відбувся концерт дніпровського співака та композитора Олега Мелещука, присвячений дню народження відомого поета, співака й актора Володимира Семеновича Висоцького. Для відвідувачів звучали пісні з репертуару Володимира Висоцького, що не залишають байдужими слухачів різного віку. У концерті також брали участь: Ковзус О., Жура С., Довгий В. та ін. Присутні переглянули фільм про митця та його творчість, а також видання, присвячені В.Висоцькому. 

 


        

 25 Сiчня 


«Нарком із партквитком під вишиванкою»,  або «Життя за правилами «скрипниківки». Виставка, організована в КУБЦ до 150-річчя з дня народження Миколи Скрипника, розповідає про його трагічну і протирічу постать. Радянський державний і політичний діяч, нарком освіти УРСР, ініціатор українізації і затвердження українського правопису (так званого «скрипніковського»), а точніше, Микола Скрипник – «українець і комуніст, що намагався поєднати непоєднуване» (цитата звідси: https://www.radiosvoboda.org/a/mykola-skrypnyk-ukrayinizatsiya/31683835.html).
      


 25 Сiчня 


Відвідування бібліотеки - як знайомство з майбутнім професійним фахом.

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 26 Сiчня 


До міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту у відділі краєзнавства було проведено годину пам'яті "Праведники народів світу".
Всі бажаючі мали можливість ознайомитися з представленими виданнями, які знайомлять із трагічною долею євреїв на території Придніпров'я.

 27 Сiчня 


Виставка однієї книги: "Розкажи своїм дітям.."

В день пам'яті жертв Голокосту на книжковій виставці в центрі "Вікно в Америку" сьогодні особлива увага до книги Стефані Бручфілд та Поля Левайна "Розкажи своїм дітям.."
Це англомовне видання присвячене висвітленню кількості жертв Голокосту в Європі в 1933-1945 рр.
Воно особливе ще й тим, що особисто подароване автором під час відвідин центру "Вікно в Америку" і має автограф зі звертанням до читачів бібліотеки.
Щороку 27 січня місто Дніпро разом із усім світом вшановує пам’ять жертв Голокосту.
Берегти пам’ять – означає жити для того, аби такі трагедії ніколи не мали місця в майбутньому.

фото  фото  фото  фото

 27 Сiчня 


 «Так, я впав…., але в бою» - у відділі періодики організована виставка літератури, присвячена річниці бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 27 Сiчня 


Як не втратити людяність.

Інформ-галерея «7 мільйонів життів» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту була продемонстрована в профілі бібліотеки в соціальній мережі TikTok. На відео представлено 6 книг, в яких герої переживають події Другої Світової війни і безпосередньо Голокосту. Серед представленої літератури як документальна («Анна Франк»), так і сучасна художня проза («Дружина доглядача зоопарку», «Крадійка книжок» та ін.). Декілька книжок передані до бібліотеки Українським інститутом книги.


фото 1  фото 2

 27 Сiчня 


Вакциновані – значить захищені!
Пандемія за останні роки кардинально змінила увесь світ, але щеплення дає нам шанс повернутися до нормального, звичного життя. Тільки від нашої відповідальності залежить, як скоро ми знову зможемо без остраху вільно працювати, спілкуватися, подорожувати та відпочивати. В межах заходів ДОУНБ щодо інформування населення про вакцинацію від короно вірусної хвороби у Центрі правової інформації для бібліотечних працівників відбулася правова година «Вакцинація в умовах пандемії: право чи обов’язок?». Бібліотекарі мали можливість ознайомитися із законодавчими документами регулювання епідемічної ситуації в Україні. Усі присутні дійшли згоди що вакцинація проти COVID-19 є інструментом для стримування пандемії і саме вона дозволить захистити себе та свої родини, щоб повернутися до звичного життя. Здоров’я кожного – це здоров’я всієї країни! Тож вакциновані - значить захищені!


Фото 5  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 27 Сiчня 


27 січня у краєзнавчому відділі відбулося засідання Дніпровського генеалогічного товариства. Під час зустрічі начальник Південно-східного міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам'яті в регіонах Українського інституту національної пам'яті, доктор історичних наук І. О. Кочергін та голова генеалогічного товариства О. Г. Іродова презентували п'ятий випуск генеалогічного альманаху "Витоки". Також присутні  мали змогу ознайомилися з книгою Валерія Томазова " Родовід. Як знайти своє коріння?", яка надійшла до нашої бібліотеки завдяки Українському інституту книги.
Наприкінці зустрічі Катерина Борисівна Глушак передала в дар від автора упорядника Бойко Петра краєзнавчому відділу книжку "Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 — початку 1780х рр"

  

 29 Сiчня 


Час перевірити отриманні знання!

Субота – час чергової зустрічі члені групи «Access». У дружній атмосфері підлітки змагалися на знання сучасних фільмів,  потім на знання назв фруктів і країн англійською. Дехто з учасників зустрічі намагався підглядати в телефон, за що вчитель-тренер Катерина Філатова знімала бали.
Бавлячись і сміючись, підлітки із задоволенням вчать англійську мову у бібліотеці!


фото  фото  фото

 29 Сiчня 


«Шахи для початківців».

Закохуватися в шахи через вивчення історії шахів та вчитися грати в цю стародавню гру почали члени клубу «Шахи для початківців» /  ‘Chess for beginners’ в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Волонтер Олександр Аносов підготував для перегляду надихаюче відео – познайомив членів клубу з шаховою партією з фільму про Гаррі Поттера, запросив до перегляду фільму-вибуху «Хід королеви» (у гол. ролі Аня Тейлор-Джой) та «Шахіст» (у гол. Ролі Жерар Депардьє).
Пан Сергій переміг у раунді складних запитань, а юний Сергійко у вправах на дошці. Жінки були приголомшені знаннями та енергійністю викладача пана Олександра А. Англомовне відео сподобалося тим, хто розширює свій лексичний запас англійської мови.

 29 Сiчня 


Австралійська англійська у бібліотеці.

Вивчаємо англійську мову разом з волонтером-австралійцем паном Джо М. Члени клубу «Добра розмова» з інтересом переглянули і жваво відреагували питаннями на презентацію про англомовну Австралію та її жителів. Ми вдячні волонтеру за наукові знання, достовірні статистичні дані, за популяризацію англомовних куточків світу, які можуть стати для нас бажаними.
Приємним бонусом була участь у клубній зустрічі американця пана Шона.
Безпосереднє спілкування з носіями мови – є чудовою можливістю перевірити рівень своїх знань.
Керівник центру пані Світлана У. передала пану Джо М. під оплески членів клубу відзнаку-подяку Посольства США в Україні за роки волонтерської співпраці з бібліотечним центром.
Бібліотечний захід відбувся в міксованому форматі – через ZOOM конференцію приєдналися онлайнові учасники. Із Греції нам передав вітання друг центру пан Дрейк.


фото  фото  фото  фото  фото

 29 Сiчня 


«Героїчний чин нації». Книжково-журнальна виставка до Дня пам’яті Героїв Крут, розгорнута у Канадсько-українському центрі, представляє, зокрема, діаспорні видання зі спогадами учасників бою під Крутами і віршами, присвяченими цій події.
                


 29 Сiчня 


  У відділі абонемента відбулося засідання клубу любителів читання «Захопленість» - «Лідія Осталовська «Акварелі»: якби папір умів говорити».
В межах літературної години учасники клубу познайомилися з творчістю польської письменниці, яка  підіймала в своїх творах теми, що хвилюють сучасне суспільство.

 
Повнiше
 

 31 Сiчня 


Володар мух і його Автор.

Чергова зустріч літературного диліжансу відбулась у відділі читальних залів. Тема актуальна як ніколи - людська жорстокість та приховане зло - розглядалась на основі роману відомого англійського письменника Вільяма Ґолдінґа "Володар мух". З біографії автора гості дізнались - які події впливали на його творчість, яким був шлях найвідомішого твору та чому дітей-акторів не пускали на прем'єру фільму за їх участі. Наостанок було жваве обговорення філософських питань за мотивами роману.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека