Протягом мiсяця 


У відділі документів з питань мистецтв до Дня українського кіно розгорнуто книжкову виставку «Знято в Україні: найкраще». На виставці представлено видання, присвячені дослідженню українського кінематографа, творчим й організаційним проблемам сучасного українського кіно, відомим режисерам і акторам, а також анотовані каталоги фільмів українського кіно та кіномистецтво в біографіях. З новинами українського кіно відвідувачів відділу ознайомить аналітичний і водночас популярний мистецький журнал «Кіно-театр».


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 Протягом мiсяця 


Дати міжнародного календаря в вересні.

Для відвідувачів бібліотеки була розгорнута книжкова виставка з фондів  інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». На полицях розмістилися книги з суспільно-політичної та природничо-географічної тематики, довідники, науково-популярні видання для дітей, розкішно ілюстрований атлас США.
Англомовні матеріали стануть у нагоді всім, хто вивчає англійську мову, покращує навички читання оригінальної літератури чи просто любить пізнавати нове.

фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. 
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і. 
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото

 1 Вересня 


  1. На сесії клубу «Reading in the Library» продовжили знайомство із сучасною американською белетристикою. На основі цих матеріалів вивчали нові слова та вирази: розбиралися як одним англійським словом назвати виделки, ложки та ножі («cutlery»); де у сигнальних вогників ніс («…flashing beacon, its nose with a sign saying police …»), і що ж таке «new on his payroll» та «go shopping for help». Також була можливість поспілкуватися англійською й обговорити проблему відчуття власного значення в суспільстві, а також те, куди може привести людину відсутність такого відчуття. 

    

 1 Вересня 


Що роблять батьки, коли доньки виростають? 

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі подивилися американську комедію режисера Чарльза Шайєра «Батько нареченої» (1991 р., англ. Father of the Bride). 
У головній ролі знімався талановитий американський актор-комік Стів Мартін. Він грав скупого батька красуні Енні (Кімберлі Вільямс), який ніяк не може змиритися з тим, що його дочка виросла і ось-ось вийде заміж, а також з тим, що її весілля влетить йому в копієчку. 
Комедія достовірно відтворює американські весільні традиції – декорування будинку, особлива сукня нареченої, великий весільний торт, запрошення друзів нареченої та нареченого, поведінка родичів. 
Розмовна англійська, американський сленг – це саме те, що потрібно покращувати членам кіноклубу!


фото  фото  фото


 1 Вересня 


У відділі документів іноземними мовами ДОУНБ на сесії клубу “Reading in the Library” за допомогою діалогічного мовлення моделювали поведінку героїв роману, а потім порівнювали свої здогадки зі задумом автора. Отже, була можливість попрактикуватися в англійській розмовній мові.


 1 Вересня 


До Всеукраїнського дня бібліотек у відділі документів іноземними мовами створено рекламну локацію про найдивовижніші бібліотечні будівлі у світі.



 2, 7, 9, 14, 16, 21, 23, 28, 30 Вересня 


В пошуках нових знань та психологічної гармонії.

Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури «Культурний міст Україна-США». Тривають онлайн-зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa.
Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, покращити свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2, 9, 23, 30 Вересня 


Настільні ігри – добрий інструмент для перевірки рівня знання англійської мови та покращення мовних навичок.

Відвідувачі центру «Вікно в Америку» покращують знання англійської мови за допомогою настільних ігор, які поєднують у собі англомовну лексику та американську культуру.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 4 Вересня 


Як живе Румунія в Євросоюзі, куди так прагне Україна?

Ми вдячні нашому волонтеру пану Дрейку за цікаву розповідь про свою подорож до Румунії та питання, які він поставив членам англомовного клубу «Добра розмова», що кожної суботи збираються в інформаційному центрі «Вікно в Америку». 
Була розглянута тема «Історія та економічне сьогодення Румунії», яка примусила задуматися учасників зустрічі про спорідненість та відмінності між Україною та Румунією.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 4 Вересня 


Зустріч членів польського товариства в суботу 4 вересня була незвичайною й була присвячена всепольському народному читанню під егідою президентської пари. Перевдягнені у старожитнє вбрання члени товариства виконали уривок з п'єси «Мораль пані Дульської». Численні глядачі були у захваті від акторської майстерності виконавців і шалено аплодували. Після чого приймали вітання гостей з Польщі та отримали від них маленькі презенти за участь у вікторині, присвяченій польській культурі.
          


 6 Вересня 


  
До 165-річчя з дня народження видатного українського письменника, поета, драматурга та публіциста Івана Яковича Франка на абонементі розгорнута ілюстративно-документальна виставка «Мій поклик: праця, щастя і свобода…».
    
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 7 Вересня 


«На вільні землі: українські піонери в Канаді». До 130-ї річниці прибуття перших українських поселенців до Канади в Канадсько-українському бібліотечному центрі ДОУНБ розгорнуто книжково-ілюстративну виставку
                  


 8 Вересня 


Англомовний кіноклуб по середах: Переглядали документальний фільм про трагедію 11 вересня.

Згадали і вшанували жертв наймасштабнішого в історії людства терористичного акту.
Теракт 11 вересня 2001 року в США – серія терористичних атак, під час яких терористи-смертники на захоплених літаках атакували вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і будівлю Пентагону у Вашингтоні.

фото  фото  фото  фото  фото

 8 Вересня 


На засіданні клубу «Reading in the Library» продовжили читати роман «The Whole Man» автора Джона Бруннера (John Brunner). Головним героєм роману після його зустрічі з гангстерами та отриманням винагороди від них зацікавилася поліція. Додому вже повертатися не можна. Шукає порятунку в натовпі, намагається сховатися в ньому («into the hoped-for anonymity of a crowd»). Як же втекти від поліції, якщо ти кульгаєш від народження? І куди ж втікати? І чи було воно того варте, щоб переступати закон і так страждати? А може це привід для нових цікавих пригод і нових знайомств. Почитаємо, дізнаємося.
  


 9 Вересня 


До відділу документів іноземними мовами ДОУНБ завітала нова група студентів-іноземців з проханням надати модератора-волонтера, який очолив би їх групу з вивчення місцевої культури й традицій.  Яку назву матиме новий проєкт, ще не придумали, але перше засідання пройшло вдало. Модераторка клубу, Олександра Миргородська, показала різницю в кириличному позначенні звуків української й російської мов, приділила увагу різниці у вимові голосних звуків у двох мовах.  Розібратися, де проходить межа між українською й російською мовами і стало метою нашого засідання, отже справжня грамотність і починається з чіткого розуміння різниці між схожими мовами. Також модераторка розповіла про кам’яних баб, повз які наші студенти проходять кожного дня, і яке місце ці артефакти займають у сучасній українській культурі. 


 9 Вересня 


 Завідувачка редакційно-видавничого центру ДОУНБ Аліна Залєвська відвідала презентацію книги Валентини Лазебник «Міський голова: Від Екатеринослава до Дніпра. 1787-2020», що відбулася в Музеї історії Дніпра. Подарована книга поповнить фонд краєзнавчого відділу нашої бібліотеки.
фото  фото  фото  фото


 11 Вересня 


День міста Дніпра: бібліотека рада гостям.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч добрих друзів та членів англомовного клубу «Добра розмова». 
Майстер з бісероплетіння пані Олена Немировська презентувала роботи родини Немировських. Жінки насолодилися чудовими українськими орнаментами. 
Далі розбирали значення британських і американських ідіом разом з волонтером паном Джо М.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Вересня 


У відділі періодики оформлено виставку-роздум «Діалоги з майбутнім або Кошмари футуролога», що присвячена 100-річчю від дня народження Станіслава Лема, польського письменника-фантаста, поета, публіциста, філософа, сатирика, футуролога. На виставці представлено статті з періодичних видань, що розкривають різноманітність творчості письменника.


фото  фото  фото  фото  фото

 13 Вересня 


Визначний ідеолог українців. 

У відділі читальних залів представлена книжкова виставка «Драгоманов та національна справа», присвячена к 180-річчю відомого українського історика, літературознавця, громадського діяча.  На виставці представлено джерела з яких можна дізнатись як про саму особистість Драгоманова, так і його спогади, щоденники, вибрані праці, присвячені історії Україні та його бачення майбутнього розвитку країни з обґрунтовуванням етнічної та психологічної окремішності українців.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 14 Вересня 


Краєзнавчий відділ представив книжково-ілюстративну виставку до 95-річчя від дня народження Михайла Чхана - 

"Сила поетичного слова".

 14 Вересня 


Бібліотека пропонує – вибір за Вами! 
У межах проєкту «Читацька академія» відбулася перша у цьому році зустріч з першокурсниками Політехнічного коледжу. Проєкт включає проведення лекційно-практичних занять щодо навчання методиці ефективного використання інформаційних ресурсів бібліотеки та пошуку інформації в електронних каталогах та базах даних. Молодь навчалася користуватися електронними сервісами ДОУНБ, шукати і знаходити інформацію, надсилати запити, складати списки. Цікавий та корисний діалог відбувся після завершення екскурсії. Підлітки висловили слова подяки та свої враження від відвідування сучасної бібліотеки.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 14 Вересня 


У відділі документів іноземними мовами ДОУНБ пройшла чергова сесія дитячого клубу “Kids in the Library”. Оптимізували знання правил граматичної теми “Present Simple” (теперішній час), а також ознайомилися з граматичними ознаками англійського дієслова в Past Simple (минулий час). Такі знання допоможуть краще розуміти англомовні тексти, які ми читаємо. Зусилля модераторки були спрямовані на те, щоб дитина самостійно навчилася за граматичними ознаками дієслова відрізняти події минулого часу (ті, що більше не повторяться, бо відбувалися вчора, тиждень тому, рік тому, або багато століть тому) і події теперішнього часу (ті, що періодично повторюються у цей період життя героя). 
      


 15 Вересня 


До Дня демократії в англомовному кіноклубі переглянули фільм «Уся королівська рать» (2006). Це захоплююча історія про молодого журналіста, в якого є кумир – нова зірка американської політичної арени. Однак він виявляється таким же, як і всі політики – отримавши владу, герой забуває про свої обіцянки виборцям і обирає шлях корупції.

фото


 15 Вересня 


Інформаційна компетентність – складова навчання. 
Найбільша цінність нашого світу – інформація. Людство жадає її постійно, хоче отримувати негайно, «тут» і «зараз». Бібліотека – саме те місце, де користувач може задовольнити свої інформаційні потреби. У цьому мали змогу переконатися першокурсники Політехнічного коледжу, які завітали до бібліотеки. Фахівці ВНІБ розповіли як за допомогою електронного  каталогу можливо  зекономить час,  швидко  знайти необхідне видання,  а за потребою і замовити книги електронною поштою. Підлітки навіть і не уявляли, які можливості надає сучасна бібліотека. Отримавши нові знання, підлітки використали можливість і стали користувачами бібліотеки. 








Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 15 Вересня 


У відділі документів іноземними мовами ДОУНБ на сесії клубу “Reading in the Library” учасники зайнялись читанням і інтерпретуванням авторських метафор Джона Бруннера (John Brunner), якими змальовано внутрішній світ людини. Головні герої, одинокі люди, ховаються від зовнішнього світу, який є байдужим до них («heedless world»), у власних мріях й фантазіях. Де закінчується опис внутрішнього стану людини, а де починається реальний світ, що відбувається в об’єктивній реальності? Чи насправді героям вдалося встановити телепатичний зв’язок один з одним, або це просто божевілля (ill-balanced mind on its foundations)? Почитаємо далі – дізнаємося.
      


 15 Вересня 


Україна очима письменників. 

Історія країни завжди цікава, та не тільки  для науковців. Її зображають в своїх творах різні автори. На виставці «Історія України очима письменників», яка експонується у відділі читальних залів, представлені цікаві літературні видання, в яких митці змогли передати історію України через призму свого бачення та художні образи, враховуючи події того чи іншого часу.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 З 15 по 18 Вересня 


Директор бібліотеки Надія Тітова та завідувачка відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи Ірина Луньова взяли участь XIІ Львівському міжнародному бібліотечному форуму, який відбувся в онлайн-форматі на платформі Zoom та мав актуальну тему «Бібліотека ‒ вимір незалежності».

 16 Вересня 


Інформаційні обрії. 
Сьогодні підготовка молодого покоління до життя в глобальному інформаційному суспільстві майбутнього передбачає навчання навичкам традиційної читацької та інформаційної грамотності, включаючи виховання культури особистості в широкому її розумінні. Інформаційний тренінг від фахівців відділу наукової інформації і бібліографії допоможе першокурсникам Політехнічного коледжу бути інформаційно компетентними та докорінно змінив уявлення підлітків про бібліотеку. 


Фото 1  Фото 2  Фото 3

 17 Вересня 


Для завідувачів відділів був організований корпоративний тренінг в кавуновому стилі «Івент-майстерня: Бібліотека – територія нових можливостей».

 17 Вересня 


У світ знань – разом з бібліотекою. 
Продовжує свою роботу навчальний проєкт відділу наукової інформації і бібліографії - «Читацька академія». Під час чергової зустрічі першокурсники Політехнічного коледжу ознайомилися з бібліотечним сайтом, порталом «ДніпроКультура» та дізналися як здійснити пошук за електронним каталогом книг і базою даних  періодичних видань. Наприкінці зустрічі підлітки висловили слова щирої вдячності і задоволення від знайомства з книжковим всесвітом.


Фото 1

 18 Вересня 


Покращуємо навички спілкування! 
Вони такі різні, члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», і так однаково завзяті у вивченні англійської мови!

Ми знову зустрілися, щоб спілкуватися англійською. Нашим експертом був носій мови пан Дрейк. Він звернув увагу членів клубу на статтю з британського видання «The Guardian», яке розповідало як держава вшановує людей, що працювали самовіддано в період жорсткого локдауну через COVID-19. На жаль, ми не змогли навести аналогічні приклади з української реальності.
Під час зустрічі члени клубу практикують читання, переклад, записують нову лексику, ставлять питання та дають відповіді. Наше сприйняття англійської носіїв мови покращується кожного заняття.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Вересня 


До Всеукраїнського дня бібліотек у відділі документів іноземними мовами створено рекламну локацію про найдивовижніші бібліотечні будівлі у світі.



 20 Вересня 


   «Українське слово у вільному світі». До дня заснування Канадсько-українського бібліотечного центру (20

 вересня 2000 р.) у ньому оновлено постійно діючу книжково-ілюстративну виставку, яка презентує фонд центру.


        

 20 Вересня 


До Європейського дня мов у відділі документів іноземними мовами відкрито виставку, де відвідувачі можуть погортати  самовчителі та підручники з різних мов, а також словники для дітей з яскравими малюнками.


 20 Вересня 


Музична вітальня в бібліотеці. Відбувся міні-концерт Олега Мелещука, присвячений дніпровському композиторові Ігорю Тищенку.

Звучали пісні з репертуару нашого земляка, що не залишають байдужими слухачів різного віку. Присутні переглянули відеофільм про митця, його творчість та спогади про нього. Співробітники відділу документів з питань мистецтва підготували для гостей добірку літератури з творами І.А. Тищенка.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 22 Вересня 


13 вересня 2021 року розпочали роботу двотижневі обласні курси підвищення кваліфікації для керівників (бібліотекарів) сільських бібліотек територіальних громад Дніпропетровської області «Публічні бібліотеки в інформаційному просторі регіону: напрямки діяльності та стратегія розвитку». Курси проходили в онлайн форматі на платформі ZOOM.



 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 22 Вересня 


У відділі документів іноземними мовами ДОУНБ на сесії клубу “Reading in the Library” за допомогою діалогічного мовлення моделювали поведінку героїв роману, а потім порівнювали свої здогадки зі задумом автора. Отже, була можливість попрактикуватися в англійській розмовній мові.


фото

 22 Вересня 


  «Я - успішний»

З нагоди 30-річчя Незалежності України для учнівської молоді центру професійної освіти відділ абонемента провів комплексний захід з елементами інтерактиву «Я - успішний». Молодь ініціювала початок заходу, заспівавши гімн України, переглянула мотиваційний відеоролик «Народжені вільними», змагалася у вікторині. У форматі мозкового штурму учасники розмірковували, що означає бути успішним.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 23 Вересня 


Простір можливостей.

Бібліотеку відвідали студенти Дніпропетровського індустріального технікуму (спеціальність «Технік-будівельник»). Молодь дізналася про те, як можна вивчати англійську мову, використовуючи безкоштовні ресурси і можливості центру «Вікно в Америку».

фото  фото  фото

 23 Вересня 


«Літературний диліжанс», проєкт з популяризації книг подарованих Українським інститутом книги, зробив зупинку в центрі «Вікно в Америку».
Світлана Усенко презентувала відвідувачам бібліотеки і колегам книгу канадської письменниці Маргарет Етвуд – антиутопію «Оповідь служниці» (укр. видання 2017 р.).
Книга, яка була написана автором у далекому 1985 році як фантастичний роман, одразу була визнана антиутопією – багато описаного у романі вже здійснилося.
Учасники презентації дізналися багато цікавих фактів з біографії письменниці, про те як сформувалися її феміністичні погляди, як вони відобразилися в романі «Оповідь служниці», та як кіномитці зацікавилися романом і робили спроби екранізації.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 23 Вересня 


 

До 80-річчя із дня народження відомого українського актора Богдана Сильвестровича Ступки у відділі документів з питань мистецтва відбувся перегляд першого фільму з Богданом Ступкою, що вийшов у незалежній Україні «Із житія Остапа Вишні». Фільм режисера Ярослава Ланчака «Із житія Остапа Вишні» було знято у 1991 році на кіностудії ім. Олександра Довженка. Головну роль у фільмі виконав Богдан Ступка. Фільм розповідає про страждання Павла Михайловича Губенка (Остапа Вишні) у засланні до Сибіру та про історію кохання українського письменника-сатирика й актриси Варвари Олексіївни Маслюченко.



        

 23 Вересня 


Читацький простір. 

Новий відеоролик інформ-дайджесту «Читацька зона» сьогодні знайомить нас із книгою ірландсько-канадської письменниці Емми Доног’ю «Кімната». Цей роман став міжнародним бестселером та увійшов до фіналу Букеровської премії, а його екранізація була номінована на кіно премію «Оскар» за найкращий адаптований сценарій. У відеоролику читальних залів передана основна сюжетна лінія, але натяки не порушують таємницю та інтрига не зникає. Незважаючи на досить похмуру тему, історія читається із легкістю і залишає по собі довгий післясмак. Посилання на перегляд реклами книги -  https://youtu.be/n4aog4RRTE0.

фото 1  фото 2

 23 Вересня 


Без Табу. 

Новий навчальний рік у ВПУ №17 розпочався циклом зустрічей «Без Табу» від відділу читальних залів. Перший мозковий штурм був присвячений темі розладів харчової поведінки (анорексія, булімія, компульсивне переїдання). Спочатку студентська молодь прослухала теоретичну частину про передумови виникнення ідеалу худої жінки, наслідки РХП та методи допомоги постраждалим від цих хвороб. В якості свідчень були використані відеоматеріали білоруського новинного порталу TUT.BY з уривками інтерв’ю дівчат, що пережили подібні хвороби. Також був проведений огляд декількох книг з фонду ДОУНБ за темою зустрічі.

фото 1  фото 2  фото 3

 24 Вересня 


В гості до бібліотеки. 

Учні молодших класів завітали до відділу читальних залів за бібліотечними цікавинками. Дітлахи дізнались які бувають бібліотеки, про структуру книги і як її правильно обрати. Відповідали на питання бібліотекаря і з задоволенням розгадували кросворд.



фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 24 Вересня 


Сьогодні зустрічали ми маленьких гостей. Вихованці НВК-ліцею №100 осягали безмежний світ можливостей ДОУНБ, завдяки презентаційному інтерактиву відділу читальних залів, відділу наукової інформації і бібліографії та чарівним  відкриттям  світу 3D-технологій в межах спільного проєкту сектору соціокультурних проєктів і зовнішніх зв'язків та відділу комп'ютеризації «Maker Spase. Технології майбутнього». 

«Цікаво», «не може бути», «я повернуся» - чулося з усіх сторін. Отже, до нових зустрічей у захоплюючому просторі інформації. 



Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 25 Вересня 


«Дні Олександра Поля»: екскурсія в музей.

Члени англомовного клубу «Добра розмова» долучилися до «Днів Олександра Поля» в Дніпропетровському національному історичному музеї. Нас запросила на англомовну екскурсію с.н.с. Валентина Коваленко. Вона познайомила з біографією землевласника, підприємця, діяча Земства, збирача старожитностей, засновника Історичного музею в Катеринославі – з Олександром Полем. Довгий час внесок цієї особистості у розвиток Придніпровського краю замовчувався через дворянське походження О.Поля. Зараз історики-дослідники та журналісти-краєзнавці поширили інформацію про життя і здобутки пана Олександра, йому встановлено пам’ятник на головному проспекті міста Дніпра, в експозиції місцевого історичного музею багато експонатів з «Колекції Поля», вони помічені спеціальною наліпкою.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 28 Вересня 


  У відділі періодики до Дня бібліотек оформлено інформаційну локацію «Вільний час для приємного читання».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 28 Вересня 


Чергова сесія клубу “Kids in the Library” пройшла в ігровій формі. Повторювали правила читання, правила граматики, але головна увага була спрямована на розуміння тексту без перекладу. І все це проходило у формі гри!


фото  фото

 28 Вересня 


Залежність - не вирок!

Сьогодні відбулась друга зустріч зі студентською молоддю ВПУ №17 (проєкт «Без Табу»). Темою обговорення стали різні види залежностей, а саме алкогольна, наркотична та Інтернет-залежність. В якості наочних матеріалів були використані короткометражні мультфільми з теми зустрічі. Всі присутні мали змогу висловити власну думку з приводу продемонстрованих відеороликів та поділитись враженнями від почутого. В якості інтерактиву потрібно було знайти відповідність між різними частинами українських прислів’їв та дати відповідь на питання цифрової інфографіки. 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 29 Вересня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу "Ріднокрай"
Темою засідання стала презентація книги краєзнавця та історика Юлії Шовкун "Сторінки минулого". 
Автор розповіла присутнім про свої дослідження щодо заснування сучасного міста Апостолове, сіл Велика Костромка і Міхайлівка та роль Михайла Даниловича Апостола в розвитку цих населених пунктів.
    


 29 Вересня 


  «Бібліотека – твоя точка опори»

Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек, у відділі абонементу учні 4 класу НВК №139 здійснили бібліотурне під назвою «Бібліотека – твоя точка опори».

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 29 Вересня 


У відділі документів іноземними мовами ДОУНБ на сесії клубу “Reading in the Library” торкнулися проблеми англійських граматичних конструкцій “модальне дієслово + перфектний інфінітив”.


фото  фото  фото

 29 Вересня 


«Ідеолог і творець української державності». У Канадсько-українському центрі організовано виставку до 155-річчя Михайла Грушевського – видатного  українського  громадського та політичного діяча, історика, голови Центральної Ради Української Народної Республіки (1917—1918).
  


 29 Вересня 


До 155-ти річчя від дня народження Грушевського Михайла Сергійовича презентуємо книжкову інсталяцію "Державотворець нації!"
 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото

 30 Вересня 


Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек користувачі ДОУНБ поділилися лаконічними думками щодо ролі бібліотеки в їх житті. Букслем «Бібліотека: твій простір знань, комфорту та можливостей» запрошує до перегляду!

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 30 Вересня 


Бібліотека – територія Zнань. 
З нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек у відділі наукової інформації і бібліографії відбулася святкова локація для першокурсників Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій (МВПУПІТ). Молодь ознайомилась з цікавими фактами з історії бібліотек і книжкової справи. Дуже жваво пройшов інтерактив - Your opinion – «Руйнівники бібліотечних міфів», під час якого підлітки дізналися, як живуть бібліотекарі, чим вони займаються протягом дня і суттєво передивитися власні стереотипи. Свої враження і почуття вони відтворили у експрес-творі «Я читаю, тому, що…». Участь у фото-челенджу від Української бібліотечної асоціації «Бібліотека – твоя точка опори!» додали святкового гарного настрою.  


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 30 Вересня 


  «Хай осінь буде золотою в книжковому вбранні» – за такою назвою у відділі абонемента відбувся комплексний захід - святковий променад до Дня бібліотек. 
Наші гості – учні 3 класу КЗО СЗШ №63 привітали бібліотекарів зі святом і подарували свої малюнки.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 30 Вересня 


30 вересня відбулося чергове засідання Дніпровського генеалогічного товариства спільно з краєзнавчим відділом ДОУНБ. Відомий краєзнавець і дослідник Микола Чабан представив свою нову книгу "Праведна душа" про вченого Василя Біднова та його родовід. Захід проходив у Бібліотеці української діаспори імені Джона Маккейна, що знаходиться у приміщенні Дніпровської міської бібліотеки.
      


 30 Вересня 


До Всеукраїнського дня бібліотек у відділі документів з питань мистецтва для читачів розгорнуто арт-простір «Джерело натхнення – книга». Представлені читачам видання, присвячені різним жанрам мистецтва та знайомлять їх з творами мистецтва, памятками архітектури, парками, художньою фотографією тощо. Вони доповнюють знання читачів про мистецтво, надихають на створення нових ідей та проєктів. Також читачам представлено відеопрезентацію мистецького проєкту «Книга в образотворчому мистецтві», який знайомить їх з творами художників, на яких зображені люди, що читають книгу. За допомогою зображених книг художники розкривають внутрішній світ людини, підкреслюють його духовний стан й красу. Отже, книги надихають на творчість, на роботу над собою, на навчання, вони роблять нас кращими.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 30 Вересня 


 Завідувачка редакційно-видавничого центру ДОУНБ Аліна Залєвська відвідала чергове засідання Дніпровського генеалогічного товариства, де журналіст, письменник, краєзнавець Микола Чабан презентував книгу "Праведна душа. Василь Біднов у спогадах сучасників". Організатор – Південно-Східний відділ Українського інституту національного пам’яті, співорганізатор - Бібліотека української діаспори імені Джона Маккейна.
фото  фото


 30 Вересня 


До Всеукраїнського Дня бібліотек проєкт «Джерела духовності»  у партнерстві із Зразковим Центром української культури «Коло калинове»  знов зібрав творчих та креативних. Сьогодні це майстер-класи з ляльки-мотанки  та з мистецтва техніки батіка. 

Цікаво спостерігати як у ці натхненні миті студенти Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій відкривають у собі безмежний світ власних можливостей, як дивуються тому, що виявляється вміють.  Допомагають майстрині Центру Ольга Бульдович  та Ірина Шестак. 
Екскурс  маршрутами сервісів й фондів  ДОУНБ  - в плюс. Отже ,  сьогодні територія ДОУНБ для користувачів – це свідоцтво того, що наші сервіси завжди поруч, з тими, хто прагне бути сучасним та обізнаним. 


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека