Протягом мiсяця 


Відділ зберігання основного фонду на сторінці "Скарби книгосховища" сайту ДОУНБ запрошує ознайомитися з публікацією «У Кобзаревій славі: Національна Шевченківська премія». 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Дати міжнародного календаря в серпні.

Для відвідувачів бібліотеки була розгорнута книжкова виставка з фондів  інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». На полицях розмістилися книги з суспільно-політичної та природничо-географічної тематики, довідники, науково-популярні видання для дітей, розкішні ілюстровані видання.
Англомовні матеріали стануть у нагоді для всіх, хто вивчає англійську мову, покращує навички читання оригінальної літератури чи просто любить пізнавати нове.

фото

 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. 
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і. 
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото

 Протягом мiсяця 


 «Хай квітне щаслива моя Україна!». Канадсько-український бібліотечний центр запрошує на книжково-журнальну ілюстративну виставку, присвячену 30-річчю Незалежності України. В експозиції, зокрема, представлена діаспорна література зі спогадами безпосередніх учасників боротьби за суверенну українську державу і роботами науковців-істориків з української еміграції.

                                                   

 1 Серпня 


Чергове засідання польського товариства. Слухали й перекладали сучасні польські пісні, виконували мовленнєві завдання модератора, коментували прочитане, писали диктант. А також продовжили читання книги Габріелі Запольської (Gabriela Zapolska) «Мораль пані Дульської» («Moralność pani Dulskiej»). 3 Серпня 


У відділі документів іноземними мовами продовжив роботу клуб “Kids in the library”.
фото  фото  фото


 3, 5, 10, 12, 17, 19, 24, 26, 31 Серпня 


В пошуках нових знань та психологічної гармонії.

Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури «Культурний міст Україна-США». Тривають онлайн-зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa.
Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, покращити свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 4 Серпня 


У відділі документів іноземними мовами продовжує працювати клуб читачів «Reading in the Library». Сторінки твору Джона Бруннера ”The Whole Man” знайомили учасників заходу  з реаліями англомовних країн.
фото  фото


 5 Серпня 


Художнє скло сьогодні знаходить широке застосування. Неможливо уявити собі будинок без елементів декору, виготовлених з цього красивого матеріалу. 
Виставка відділу мистецтв була присвячена саме цій темі, а також дала можливість упевнитися в красі виробів зі скла.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 5 Серпня 


Бібліотека: ближче до людей.


Бібліотечна альтанка відділу читальних залів сьогодні була проведена під назвою "Православна Україна: скарби духовності". Невелика локація розгорнулась біля входу в бібліотеку і привернула увагу мешканців нашого міста. Вони цікавились представленими книжками, цікавились історією книгозбірні та її сучасними можливостями. Бібліотекарки вели жваві бесіди з відвідувачами та відповідали на різні запитання. На виставці були представлені видання з фонду відділу читальних залів та центрального книгосховища. Кожен бажаючий міг безкоштовно записатись до бібліотеки і отримати читацький квиток.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 7 Серпня 


Увага англійській граматиці.

Члени клубу «Добра розмова» зустрілися на майданчику відділу документів іноземними мовами. На початку засідання модераторка клубу, Олександра Миргородська, співробітник ВДІМ, нагадала учасникам про правила вживання Present Continuous та Future Simple для позначення майбутніх дій, а у відвідувачів клубу була нагода продемонструвати цей матеріал під час дискусії.
 
Повнiше
 
фото  фото

 7 Серпня 


Відділ документів іноземними мовами знову приймав  на своєму майданчику учасників  клубу «Добра розмова».фото  фото  фото

 10 Серпня 


Вирушаємо у подорож?


Нова серія бібліотечного серіалу "Ньюзмейкери рекомендують" знайомить глядачів із книгою Джошуа Фоєра, Ділана Тьюраса та Елли Мортон -"Atlas obscura". Яскраве, сповнене цікавих подробиць про різні країни світу, це видання буде до вподоби як прихильникам подорожей, так і поціновувачам незвичайної літератури. Відеоролик створює приємну атмосферу та ненав'язливо рекомендує цю книгу до прочитання. Посилання на перегляд - https://youtu.be/OpJn-HxpHAk.

фото 1  фото 2

 10 Серпня 


У відділі документів іноземними мовами відбулося засідання дитячого клубу «Kids in the Library», які проходять як завжди за розкладом щовівторка.
фото  фото  фото


 11 Серпня 


Майданчик дитячої творчості.

Відділ абонемента став майданчиком дитячої творчості для мешканців ж/м Калиновський. Напередодні Дня Незалежності України працівники відділу разом з організаторами центру цілісного розвитку дитини «Мій Всесвіт» провели творчий квест «У пошуках скарбу».

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 11 Серпня 


У відділі документів іноземними мовами відбулося чергове засідання клубу читачів «Reading in the Library».


фото

 12 Серпня 


На майданчику біля ДОУНБ, в «Бібліотечній альтанці», відбулася презентація книжкової інсталяції «Леся Українка - 150 років».
 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3


 12 Серпня 


«Таємниці на полиці».

У відділі абонемента організована документальна виставка «Таємниці на полиці». В назві представлених книжок є слово «таємниця». Це секрети Всесвіту, історії, психології, художні твори для дітей і дорослих, сюжети яких тісно пов'язані з загадками, містикою, коханням, боротьбою світлих і темних сил, відкриттями та знахідками.


фото 1

 12 Серпня 


Бібліотечна альтанка краєзнавчого відділу була проведена під назвою "Архітектурна мода нашого міста". 
Зацікавленим мешканцям міста були представлені видання про відомих архітекторів, пам'ятки архітектури та сучасні тенденції розвитку нашого міста. 
      


 13 Серпня 


У межах відзначення 30-річчя незалежності України у відділі періодики організовано перегляд періодичних видань «Усе моє, що зветься Україною»

Це хроніка подій та досягнень нашої держави. Гортаючи сторінки журналів та газет, ми відстежимо усю 30-річну історію нашої незалежності.
 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 14 Серпня 


 Засновником європейського історичного роману вважають англійського письменника Вальтера Скотта. Про нього та про те, як у його романі поєдналися історія та художній вимисел, дізнайтесь  з матеріалів  літературної полиці «Чисте світло лицарства», підготовленої відділом періодики до 250-річчя письменника. 
Повнiше
 
            


 14 Серпня 


Клуб "Добра розмова" знову у відділі документів іноземними мовами. Засідання проходило у формі вільного спілкування.фото

 14 Серпня 


Зустріч членів розмовного клубу «Добра розмова» відбулася у вільному форматі. Модерувала зустріч волонтерка Марина Репан, яка успішно вела кіноклуби, ігрові клуби та декілька сесій розмовного клубу. Члени клубу радо скористалися ігровими картками з набору “Kathy’s Cards”. Вони обирали питання з на свій смак та розповідали про те, як вони відвідували музеї, хто любить або не любить рок-музику, яким вечіркам віддають перевагу - великим та галасливим, чи тихим та інтелектуальним - хто любить відвідувати які сайти та як можна ефективно практикувати розмовну англійську в режимі онлайн на платформі Youtube і т. д. Також члени клубу приділили увагу новинам космонавтики.

фото  фото  фото


 14 Серпня Напередодні Дня Незалежності в Україні відзначають ще одне свято незалежної держави – День Прапора. У відділі абонемента організовано виставку-інсталяцію «Наш стяг у золоті й блакиті» - символу нашого історичного духу, нашої гордості, слави і величі нації. Виставка висвітлила хронометраж цікавих історичних фактів державного символу.
 

Фото 1  Фото 2  Фото 3

 14 Серпня 


  

До відділу документів іноземними мовами завітали представники польського клубу при «Центрі польської культури ім. Кароля Войтили». Разом з модераторкою, панною Марією, розбирали тексти сучасних польських пісень та поезії, а на основі цих текстів тренували вправи з орфографії. Також читали польською обрані частини з трагікомедії Габріели Запольської (Gabriela Zapolska) «Мораль пані Дульської» («Moralność pani Dulskiej»). Багато дискутували про проблематику твору, авторський задум, режисерські рішення в різних театральних постановках і фільмах. Творчого вам натхнення, шановні наші читачі, бажаємо побачити цю п’єсу у вашому виконанні!

 

 

 


фото  фото

 16 Серпня 


У відділі документів іноземними мовами оновлено виставку нових надходжень. Приваблює добірка художніх творів, а також наукові праці з економіки, математики, тощо.


фото

 17 Серпня 


На сесії клубу «Kids in the library» продовжили обговорювати тему «Тварини».
фото  фото  фото  фото  фото


 18 Серпня 


На засіданні клубу «Reading in the Library» продовжили читати роман «The Whole Man» автора Джона Бруннера (John Brunner). 
фото  фото  фото  фото  фото


 18 Серпня 


«В молитві за Україну». У Канадсько-українському бібліотечному центрі організована книжково-журнальна виставка до 185-річчя Олександра Кониського  - українського письменника, діяча національно-визвольного руху, автора пісні «Молитва за Україну». До уваги читачів представлені видання з різних фондів ДОУНБ - КУБЦ, краєзнавчого відділу та відділу періодики.
                                


 18 Серпня 


 Директорка ДОУНБ Надія Тітова разом із завідувачкою редакційно-видавничого центру Аліною Залєвською були присутні на відкритті виставки до 30-річчя Незалежності України "Їх слово волею озвалось" в музеї "Літературне Придніпров'я". Надія Миколаївна презентувала коментований каталог неформальної преси, виданий ДОУНБ спільно з ДНІМ ім. Д.Яворницького. З електронним варіантом можна ознайомитися за посиланням: https://www.libr.dp.ua/?do=fullkr&book=691
фото  фото  фото


 19 Серпня 


З нагоди 30-річчя Незалежності України у відділі документів іноземними мовами працює виставка з елементами ужиткового мистецтва, які зробили учні школи-партнерки відділу.


фото  фото  фото

 19 Серпня 


Наш дім – Україна!
Напередодні святкування 30 річниці незалежності України біля приміщення бібліотеки було розгорнуто імпровізований бібліотечний майданчик. Книжково-ілюстративна виставка «Наш дім – Україна!» мала за мету презентувати Україну як державу зі славною багатовіковою історією, неповторною культурою і мовою, мудрими й талановитими людьми, що протягом багатьох століть боролися за свободу й незалежність. Наша країна настільки різноманітна, що не втомлюєшся дивуватися і захоплюватися. Фахівці відділу наукової інформації і бібліографії провели опитування серед мешканців нашого міста «Які куточки України варто відвідати?». Як виявилося, городяни люблять, знають та активно подорожують країною. Вони в захваті від Кам'янець-Подільської фортеці, дендропарку «Софіївка» та «українського Версалю» - резиденції Кирила Розумовського. Вони зачаровані красою озера Синевир, заповідника «Асканія-Нова» та Долини нарцисів. А молода дівчина розповіла, що недавно підкорила гору Говерла з українським прапором. 
Усі перехожі з великим задоволенням гортали книжки та записувалися до бібліотеки та отримували святкові прапорці.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 1  Фото 11  Фото 12  Фото 13  Фото 14

 19 Серпня 


«Усе моє, що зветься Україною» - під таким гаслом відділом періодики було організовано бібліотечну альтанку до Дня незалежності на майданчику біля приміщення бібліотеки.
Яскравий і змістовний перегляд літератури, спеціально вишитий співробітником відділу періодики до цієї події герб, холодненька вода та смачне печиво – все це привернуло увагу мешканців та гостей міста.
 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 20 Серпня 


 Нове видання ДОУНБ.

Співробітники редакційно-видавничого центру підготували сьомий випуск біобібліографічного покажчика із серії «Достойники Придніпров’я», присвячений Костянтину Григоровичу Воблому – академікові, видатному вченому, дослідникові природних ресурсів України. Видання містить вступну статтю к. і. н. Марії Шевченко, ілюстровану фотографіями, а також бібліографію основних праць К. Г. Воблого і публікацій про нього. З електронним варіантом можна ознайомитися за посиланням:https://www.libr.dp.ua/?do=fullkr&book=693&fbclid=IwAR2RiR5sedcdzhYHQJH6UPCkmh9xIgpOLEdzHYDGjNDPsmCP3GJJSUsSc2s

фото

 21 Серпня 


У відділі документів іноземними мовами, окрім читань польською, також проходив клуб шанувальників англійської мови «Добра розмова». Цього разу грали в американську гру «Табу» (Taboo), спілкувалися англійською, розповідали один одному різні історії. Отже, все як у справжньому англійському клубі.ості. 
    


 21 Серпня 


У відділі документів іноземними мовами представники «Центру польської культури ім. Кароля Войтили» влаштували читання класичної літератури Польщі мовою оригіналу. Читали обрані сцени за ролями, модератор клубу, Павел Францевич, надавав поради з акторської майстерності. 
    


 21 Серпня 


 

До 30-річчя Незалежності України  у відділі абонемента для відвідувачів бібліотеки відбулася відео-подорож «Моя Україна!».
 
Повнiше
 
      

 21 Серпня 


Англомовний клуб «Добра розмова» ніколи не йде на канікули влітку. Члени клубу демонструють сталий інтерес до вивчення англійської мови. Цього разу грали в настільну гру «Табу» (Taboo), спілкувалися англійською та розповідали один одному цікаві історії.


фото


 23 Серпня 


«Хай майорить гордо прапор над нами!». До Дня Державного прапора з історією українського державного символу знайомить книжкова міні-виставка, організована в Канадсько-українському бібліотечному центрі.
                


 26 Серпня 


26 серпня у краєзнавчому відділі ДОУНБ відбулася патріотична година до Дня пам'яті  захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і цілісність України. У ході заходу було представлено мультимедійну презентацію «Місця пам’яті» та проведено екскурсію до Музею  «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО».

    

 26 Серпня 


Творцю української державності приурочена книжкова експозиція просто неба - "Богдан Хмельницький та історична доля України".

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото

 27 Серпня 


Новий етап співпраці
Заступник директора КЗК ДОУНБ з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко Оксана Валеріївна та головний бібліограф ВНІіБ Піскун Віра Анатоліївна взяли участь у обласному серпневому онлайн форумі "Сучасна бібліотека Нової української школи: реалії і перспективи" у межах якого надали шкільним бібліотекарям області консультації з питань "Краєзнавча робота бібліотек" та "Вебліографія як засіб орієнтування  читачів бібліотеки в ресурсах Інтернету".
Дякуємо за запрошення фахівців КЗВО Дніпровська академія неперервної освіти.

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 28 Серпня 


 

28 серпня у відділі абонементу організований історичний репортаж «Вони зупинили російський наступ. Хроніка Іловайської трагедії». Захід присвячений пам`яті загиблих українських солдат та офіцерів, бійців добровольчих батальйонів тероборони, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі».
 
Повнiше
 
      

 28 Серпня 


Чергове засідання польського товариства.Слухали й перекладали сучасні польські пісні, виконували мовленнєві завдання модератора, коментували прочитане, писали диктант. А також продовжили читання книги Габріе́лі Запо́льської (Gabriela Zapolska) «Мораль пані Дульської» («Moralność pani Dulskiej»).


    

 28 Серпня 


Нас не лякає екзотика. Ми відкриті до пізнавання світу.

Відновилися зустрічі членів англомовного клубу «Добра розмова» у змішаному форматі – постійні активісти клубу відвідують бібліотеку, а віддалені, такі як наш австралійський волонтер пан Джо, змогли приєднатися онлайн через додаток ZOOM.
Спілкування розпочалося зі знайоимства старих членів клубу з новими. Далі вгадували популярні англійські прислів’я та пояснювали їх значення. Наш англомовний експерт був задоволений знаннями українців.
Ще розглянули низку питань для обговорення, яку підготувала Олександра Миргородська. Питання дуже посприяли жвавій світській бесіді та обміну думками по темі туризму, екзотичних країн, екзотичної їжі, спортивних вправ тавидів спорту.


фото  фото  фото  фото  фото


 31 Серпня 


На сесії клубу «Kids in the library» знову обговорювали тему тварин. На засідання прийшли і діти, і ті, хто опановує методику викладання англійської дітям. Розказували один одному про домашніх улюбленців, виконували різні завдання. Злий чарівник переплутав слова у реченні, ось і мали клопіт їх правильно ставити. Потім тваринок розділяти прийшлося – на домашніх (domestic animals) та диких (wild animals), а потім тваринки забажали мати друзів – то ж утворювали множину до слова в однині. І все це у письмовому вигляди! До школи ж треба готуватися
  

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека