Протягом мiсяця 


У секторі рідкісних та цінних документів продовжує діяти ілюстративно-документальна виставка "Шляхами історії" присвячена 30-річчю з Дня Незалежності України.
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 Протягом мiсяця 


«У світі книжкових скарбів ДОУНБ» - документально-ілюстративна виставка сектору рідкісних і цінних документів, що знайомить жителів та гостей міста з найменшими жителями книжкового континенту ДОУНБ.
Фото  Фото  Фото


 Протягом мiсяця 


У краєзнавчому відділі пройшла документально-ілюстративна виставка "Архітектурна мода нашого міста", що знайомить користувачів з архітектурою міста.


 Протягом мiсяця 


Дати міжнародного календаря в липні: День незалежності СШA.

Для відвідувачів бібліотеки була розгорнута книжкова виставка з фондів  інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». На полицях розмістилися книги з суспільно-політичної та природничо-географічної тематики, довідники, науково-популярні видання для дітей, розкішно ілюстрований атлас США.
Родзинкою виставки є фотоальбом «Білий дім: ілюстрована історія», подарунок Посольства США в Україні та фонду Сейбр-Світло.
Англомовні матеріали стануть у нагоді для всіх, хто вивчає англійську мову, покращує навички читання оригінальної літератури чи просто любить пізнавати нове.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. 
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і. 
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото

 1 Липня  1 Липня 


У відділі документів іноземними мовами відкрилася рекомендаційна виставка для змістовного відпочинку влітку. Серйозні автори та не дуже, відомі твори та не дуже. Але все це у вигляді коміксів.
фото  фото  фото


 1 Липня 


  «1 липня – національне свято Канади». До Дня Канади в Канадсько-українському бібліотечному центрі організована книжкова виставка. На ній представлена література, яка розповідає і про цю північноамериканську країну, і про українську діаспору в Канаді.


      

 1, 8, 15 Липня 


Настільні ігри – добрий інструмент для перевірки рівня знання англійської мови та покращення мовних навичок.

Відвідувачі центру «Вікно в Америку» покращують знання англійської мови за допомогою настільних ігор, які поєднують у собі англомовну лексику та американську культуру.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1, 6, 8, 13, 15, 20 Липня 


В пошуках нових знань та психологічної гармонії.

Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури «Культурний міст Україна-США». Тривають онлайн-зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa.
Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, покращити свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Липня 


У краєзнавчому відділі розгорнуто книжково-ілюстративну виставку "Подорож по Дніпру" до Міжнародного дня Дніпра.
    


 3 Липня 


Вітаємо американських друзів бібліотеки зі святом Незалежності!

Посольство США в Україні є багаторічним партнером Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки. За роки дружби бібліотека отримала в подарунок сучасну комп’ютерну техніку, мультимедійне обладнання для якісного проведення масових заходів, навчання персоналу, познайомилася з ідеями і напрацюваннями Американської бібліотечної асоціації, брала участь у безлічі навчально-просвітницьких проєктах, які ініціював Американський дім (м. Київ). Тож члени англомовного клубу «Добра розмова», який щосуботи збирається в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», від імені всієї бібліотеки з радістю привітав американський народ в цілому, американських приятелів бібліотечного центру та волонтерів-іноземців зі святом День незалежності (4 липня).
Ми вдячні за увагу і допомогу, за нові знання, за ідеї та оптимізм!

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Липня 


У відділі читальних залів відбулась чергова  зустріч учасників дискусійного клубу UAgóra, на якій було обговорення фільму «Сталкер» Андрія Тарковського. Як і можна було очікувати, розмова вийшла дуже цікава, але статус фільму «не для всіх» обмежив коло тих, хто дійсно отримав справжнє задоволення від фільму. Тож само собою постало питання, а для кого взагалі цей фільм з надскладними діалогами та естетикою, «недружньою» до звичайного глядача?  Відповідь виявилась  – для тої самої творчої інтелігенції та інтелектуалів, які потім роблять якісний популярний культурний продукт. Під час обговорення  подивилися ключові моменти фільму. Розібрали  кожного героя. Поміркували, як атмосфера та проблематика фільму передавала настрої тогочасного періоду.
фото 1  фото 2


 6 Липня 


У відділі документів іноземними мовами відновлено роботу клубу «Kids in the Library».


фото  фото

 7 Липня 


У відділі періодики організовано виставку-застереження «Екологія. Безпека життя», на якій представлені статті з періодичних видань екологічної тематики.
 
Повнiше
 
фото  фото          

 7 Липня 


«Українець, який відмовився бути бідним».  До 100-річчя Петра Яцика, канадського підприємця українського походження, мецената, який допомагав розвивати українознавство, у Канадсько-українському центрі розгорнуто книжково-журнальну міні-виставку. На ній представлені видання з фондів КУБЦ, відділу періодики та книгосховища ДОУНБ.
                


 7 Липня 


У відділі документів іноземними мовами продовжив роботу клуб «English reading in the Library / Читання в бібліотеці»Засідання проходило в режимі онлайн та офлайн.


фото  фото  фото  фото

 7 Липня 


«Пінгвіни містера Поппера».

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував для перегляду фільм-комедію «Пінгвіни містера Поппера».
Що може бути краще для вивчення мови ніж подивитися сучасну комедію-фентезі, почути вимову популярних американських акторів, таких як Джим Керрі. Після перегляду перевірили розуміння побаченого – відповідали на питання онлайн-вікторини та висловили своє ставлення до сюжету і героїв фільму.

 
Повнiше
 
фото  фото

 10 Липня 


Всесвітній день населення.

Чергова зустріч англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку була присвячена даті з  Календаря ООН – Всесвітньому дню населення.
Всі разом переглянули просвітницьке відео з сайту ООН та розглянули добірку питань, що стосуються загальних проблем народонаселення та проблем України. 
Зустріч відбувалася у змішаному форматі – до присутніх в бібліотеці приєдналася через ZOOM пані Юлія з Філадельфії. Члени клубу радо поставили їй питання про визначне в американській історії місто та отримали вичерпні відповіді. Технічна підтримка заходу та фото: керівник центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко.

фото  фото  фото  фото  фото

 12 Липня 


Літо з бібліотекою!
Ранок відділу читальних залів сьогодні не був тихим - у гості завітала малеча з дитячого клубу "Ребус". Бібліотекарка Олександра познайомила присутніх з бібліотекою, розказала її історію та запросила взяти участь у квесті. Частина дітей з бібліотекарками Юлією та Іриною на прилеглій до будівлі території малювали крейдою свої очікування від літніх канікул. А друга частина малечі проходила книжковий квест із пошуком книги чудових слів із виконанням різноманітніх завдань (від танців до відгадування загадок). Наприкінці зустрічі кожен отримав солодкий подарунок та насолодився переглядом мультфільму.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 13 Липня 


На черговому засіданні клубу “Kids in the library”  у відділі документів іноземними мовами продовжили читати адаптовану версію твору Ернеста Хемінгуея (Ernest Hemingway) “Cat in the rain”.  


фото  фото  фото  фото

 13 Липня 


У відділі документів іноземними мовами відбувся захід, присвячений 175-річчю з дня народження Миколи Миклухи-Маклая, видатного мандрівника українського походження з козацького роду Миклух, етнографа,  географа, антрополога, дослідника народів Південно-Східної Азії, Австралії та Океанії.


фото  фото  фото

 14 Липня 


 Відділ періодики представляє виставку-діалог «Турбуйся про старість змолоду». На виставці представлені публікації про накопичувальне пенсійне забезпечення. Для того, щоб забезпечити людині достатній життєвий рівень після закінчення активної трудової діяльності, в Україні запроваджено сучасну трирівневу пенсійну систему. Вона базується на трьох незалежних один від одного рівнях, два з яких – обов’язкові, а один – добровільний. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 14 Липня 


  
У відділі абонемента до 115-ї річниці від дня народження української поетеси і патріотки Олени Теліги відкрилася виставка-досьє «Олена Теліга – розстріляна зоря української поезії».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 14 Липня 


«500 днів літа».

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулися перегляд та обговорення фільму англійською мовою «500 днів літа» (500 Days of Summer, 2009). Цей фільм – роздуми про закоханість і кохання, про намагання зрозуміти свої бажання, про позитивні і негативні емоції, про абсолютне щастя і відчай. 
Фільм сподобався і молоді, і дорослим глядачам. Після перегляду вони обмінялися думками.

фото  фото  фото  фото

 15 Липня 


Чи можна вирахувати любов?

Відеоролик інформ-дайджесту відділу читальних залів ДОУНБ  «Читацький простір» сьогодні говорить про книгу популярного американського письменника Джона Гріна «Досить Катрін». Головний герой намагається математичним шляхом вирахувати формулу щасливого кохання. У ролику присутні всі елементи шкільного життя, які з’являються на сторінках роману. Відеоролик був виставлений на Youtube-каналі відділу читальних залів (посилання - https://youtu.be/QTmtN73R7O8) та на сторінці відділу у мережі Facebook.

фото 1  фото 2

 15 Липня 


Підростаючому поколінню про книги! В інформаційно-освітньому заході "Бібліотечний раритет" з учнівською молоддю говорили про історію та цікаві факти зі світу книг. 

Фото  Фото  Фото

 17 Липня 


Спілкуємося англійською у бібліотеці

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося засідання членів англомовного клубу «Добра розмова». Нам допомогла провести його випускниця програми академічних обмінів молодих лідерів (FLEX) Поліна Штанько. 
На початку зустрічі у форматі «журналістський репортаж» присутні обмінялися  цікавими новинами, а далі обговорювали перебіг спекотного літа. Виявилося, що літо – це не тільки довгоочікуваний час відпусток і подорожей до моря, а й тест на виживання у неможливу спеку.

фото  фото  фото  фото

 17 Липня 


 

Музична вітальня в бібліотеці   Відбувся міні-концерт Олега Мелещука, присвячений творчості Володимира Висоцького. Звучали пісні із репертуару Висоцького, демонструвались фрагменти документального фільму, присвяченого його життю і творчості. Співробітники відділу мистецтва підготували добірку літератури про відому особистість.


    

 19 Липня 


Поетичний настрій
У відділі читальних залів відбулась творча зустріч з Володимиром Тимчуком. За професією військовий, офіцер Збройних Сил України, брав активну участь у війні на сході країни. Науковець  та викладач, але  за покликом серця ще й романтична людина. Його творчий доробок це вірші і проза. Це те, що надає  сили витримати  психологічну напругу та фізичні навантаження під час служби. Крім читання своїх віршів наш гість із задоволенням прийняв музичні вітання у виконанні  бібліотекарки Залогіної Олександри. Також сюрпризом для автора було привітання відомої дніпровської письменниці Лесі Степовички, з якої вони знайомі не один рік. На згадку про теплу зустріч в затишному колі бібліотеки - особистий подарунок автора - книга, спільна світлина на згадку з слухачами та особистими прихильниками його творчості.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 19 Липня 


Православна моя Україно!

У відділі читальних залів відкрита ілюстративно-документальна виставка «Православна моя Україно: скарби духовності». Історія Хрещення Русі, постать князя Володимира, цікаві подробиці з історії Катеринославської Єпархії, історичні постаті, які ціною власної думки та власного життя творили історію нашої демократичної держави і є духовним скарбом нації. Усі бажаючі мають можливість ознайомитись з історією релігії в Україні, починаючи від введення християнства в Київській Русі до наших днів, проаналізувати тенденції розвитку українського православ’я в незалежній Україні. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 19 Липня 


У бібліотеці почав працювати Центр складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою. Іспитовий майданчик, облаштований відповідно до норм Національної комісії із стандартів державної мови, має необхідне обладнання – комп’ютерни і додаткове технічне устаткування для досягнення максимальної об’єктивності під час складання іспиту.

 20 Липня 


У відділі документів іноземними мовами на черговому засіданні клубу Kids in the library проведено тестування  знаннь з  англійських правил читання.
фото


 21 Липня 


    «І злитись знову зі своїм народом … ». В Канадсько-українському бібліотечному центрі розгорнуто виставку на вшанування пам’яті  Олени Теліги до її 115-річчя.


                                        

 21 Липня 


На засіданні англійського клубу “Reading in the library” у відділі документів іноземними мовами продовжили читати та обговорювати твір Джона Бруннера ”The Whole Man”. На основі матеріалів цього твору мали змогу подискутувати на тему відносин матері та дитини, а також про роль вчителів у житті людини.


фото  фото  фото

 26 Липня 


Ви колись замислювались, яку користь приносять бджоли? Серед комах, що мешкають на планеті, бджола – найкорисніша для людини. Бджоли-трудівниці запилюють рослини, а це продовжує життя на Землі. А ще вони дарують нам цінні продукти: мед, маточне молочко, прополіс, перга та ін. Відділ періодики пропонує виставку-пораду – «Здоров’я нам бджола дарує».

 
Повнiше
 
Фото            

 26 Липня 


«Між культурою та політикою». До 90-річчя Івана Дзюби, громадського діяча, літературознавця, радянського дисидента, редактора журналу «Сучасність» у Канадсько-українському бібліотечному центрі розгорнуто книжково-журнальну виставку.
                            


 27 Липня 


Інноваційний вектор розвитку бібліотеки.
Відбулось липневе зібрання з обговорення питань з пошуку патентів, щодо реалізації соціокультурного проєкту «Бібліотека, Винахідництво, Дніпропетровщина – Ізраїль: реалії та перспективи». Засідання провів Малік Олександр Іванович, керівник громадської організації «Товариство виробників Дніпропетровщини».

фото  фото  фото  фото

 27 Липня 


На засіданні клубу “Kids in the library” у відділі документів іноземними мовами відвідувачам було запропоновано пограти в мовну гру “Parrots”, яка допомагає вивчити або повторити назви тварин англійською, а ще  розвиває навички працювати у команді, критично мислити, уважно ставитися до інформації, що надходить, робити зауваження, висловлюючи свою точку зору.


фото  фото  фото  фото

 31 Липня 


Літо – пора відпочинку. А яка найприємніша розвага у відпустці – зануритися в чарівний світ детективного роману. 30 липня клуб «Літературний диліжанс» обрав для презентації першу книгу детективної серії відомого українського письменника Андрія Кокотюхи «Вигнанець та чорна вдова». Цей вибір був не випадковий. Чому «вигнанець?» Хто він такий, що його ім’ям назвали цілу серію детективів?  Готуючи чергову зустріч поціновувачів літератури, виникла ідея звернутися безпосередньо до самого автора, завітавши на його сторінку у Facebook. Він люб’язно відгукнувся і відповів на запитання стосовно лінгвістичної складової його творів і дав деяку інформацію, якої не вистачало для підготовки заходу. І це справило неабияке вражання на його ставлення до бібліотечних працівників, які популяризують його твори.


 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 31 Липня 


У відділі документів іноземними мовами відбулося засідання щосуботнього клубу «Приємна розмова». Обговорювали тему «Робота та гроші».

 


фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека