Протягом мiсяця 


У краєзнавчому відділі була представлена виставка-подорож «Туристичними стежками краю».
    


 Протягом мiсяця 


У Канадсько-українському бібліотечному центрі триває виставка-презентація книг з колекції українського вченого з енциклопедичними знаннями, винахідника, любителя-краєзнавця, ліквідатора-чорнобильця, генерального директора концерну «Південруда» Петра Швидька. Література подарована центру родиною Петра Васильовича, який пішов із життя 2014 року. 
                    


 Протягом мiсяця 


Книжкова виставка «Дати міжнародного календаря: червень».

Для відвідувачів бібліотеки була розгорнута книжкова виставка з фондів  інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». На полицях розмістилися книги з суспільно-політичної та природничо-екологічної тематики, довідники, науково-популярні видання для дітей, два розкішно ілюстровані атласи.
Родзинкою виставки є «Атлас світового океану», подарунок американського друга центру проф. Лінди Грей, стипендіатки програми академічних обмінів Фулбрайт.
Англомовні матеріали стануть у нагоді для всіх, хто бажає вивчати англійську мову, покращувати навички читання оригінальної літератури, чи просто пізнавати нове.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.


фото  фото

 Протягом мiсяця 


Відділ зберігання основного фонду на сторінці "Скарби книгосховища" сайту ДОУНБ пропонує своїм прихильникам нову публікацію «Микола Лукаш – Моцарт українського перекладу», присвячену українському перекладачу, талановитому мовознавцю й літературознавцю.  
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Прийшло літо, час відпочинку.  Жовтий пісок і блакитне море, що може бути краще? «А ми на морі ...» - таку назву має літня предметно-документальна інсталяція, завдяки якій користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з найрізноманітнішими мушлями, подарованими нам морськими глибинами. А людська фантазія і талант перетворили ці дари в намиста, панно і навіть казкових персонажів ... Виставку прикрашають мініатюри із зображенням кораблів, дельфінів, черепах, морських коників ...


            

 1 Червня 


   
У відділі абонементу до Міжнародного дня захисту дітей Центр сімейного читання організував дискусійну годину «Сімейні цінності в сучасній українській родині».
 
Повнiше
 

 1 Червня 


У краєзнавчому відділі була представлена виставка-персоналія до 85-річчя від дня народження Б.М. Мозолевського.
    


 1, 3, 8, 10, 15, 17, 22, 24, 29 Червня 


В пошуках нових знань та психологічної гармонії.

Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури. Тривають зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa.
Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, покращити свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Червня 


На  черговому засіданні клубу «5 стихій здоров’я»  учасникам було запропоновано вивчення  Су-джок терапії та поради збалансованого харчування. 
фото 1  фото 2  фото 3


 2 Червня 


Кіноклуб у пошуках хепі-енду.

Члени англомовного кіноклубу  подивилися прекласний фільм «Незабутній роман» (англ. An Affair to Remember). Це – голівудська романтична комедія з Кері Грантом і Деборою Керр в головних ролях. Виробництво США, 1957 року, режисер Лео Маккері. Це ремейк стрічки 1939 «Love Affair» («Любовний роман»), того ж режисера.
Успіху фільму дуже сприяла пісня «Незабутній роман» (Our Love Affair) – композитор Гаррі Воррен, слова – Лео Маккері і Гарольд Адамсон.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 3 Червня 


Книга - наш незмінний супутник завжди: читати можна на пляжі, в літаку або просто на свіжому повітрі в парку. Неабияке задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотек, адже кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство.

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 3 Червня 


 Співробітники редакційно-видавничого центру підготували шостий випуск біобібліографічного покажчика із серії «Достойники Придніпров'я», присвячений Георгієві Петровичу Алексєєву — представникові провінційної еліти епохи панування Російської імперії на українських землях, великому землевласнику, керівникові губернського дворянства, добродійникові, колекціонеру. Покажчик містить вступні статті д.і.н. Ігоря Кочергіна, в яких на основі джерельних даних досліджено біографію, діяльність Георгія Петровича та його родовід. 
Повнiше
 
фото


 3 Червня 


У відділі документів іноземними мовами працює виставка нових надходжень. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з підручниками німецької, англійської, розробками науковців в галузі права та юрисдикції.

 


фото  фото  фото

 3, 10, 17, 24 Червня 


Настільні ігри – добрий інструмент для перевірки рівня знання англійської мови.

Відвідувачі центру «Вікно в Америку» покращують знання англійської мови за допомогою настільних ігор, які поєднують у собі англомовну лексику та американську культуру.
 
Повнiше
 
фото  фото

 5 Червня 


   «У гармонії з природою»  - виставка-інсталяція просто неба 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 5 Червня 


 Пройшла друга зустріч дискусійного клубу UAgóra, на якій учасники продовжили обговорення теми кризи демократії у сучасному світі. Ця дискусія була присвячена можливим альтернативам демократії. Зокрема обговорили автобіографічний анімаційний фільм Марджан Сатрапі «Персиполіс», у якому авторка розповідає про своє життя в Ірані після ісламської революції, коли в країні встановилася релігійна диктатура. Тож «Персеполіс» дав можливість в деталях подивитись, що таке життя поза демократією. Суперечки викликала особистість головної героїні Маржан, бо було не зрозуміло, чи її бунтівна поведінка зумовлена характером та вихованням, або це природний потяг до свободи.  Але учасники погодились з тяжкими вибором Маржан, яка після років намагань врешті обрала життя в чужій, але демократичній країні, яка надала їй особисту свободу. Деталі зустрічі тут https://www.facebook.com/UAgora/фото 1  фото 2  фото 3

 5 Червня 


Нас турбують екологічні проблеми.

Бажаєте покращити розмовні навички англійської мови? 
Хочете перевірити свій рівень англійської та поспілкуватися з іноземцем? 
Переповнені емоціями і знаннями після вдалої подорожі за кордон і бажаєте поділитися? 
Тоді вам будуть раді в англомовному клубі «Добра розмова», який щосуботи збирається в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Ви можете приєднатися до зустрічі у режимі ZOOM-конференції. 
Модератором зустрічі був волонтер центру канадієць пан Дрейк. Тему для обговорення підказала дата міжнародного календаря «День навколишнього середовища». Експертом в обговоренні був австралієць пан Джо.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Червня 


Пам'ятаємо про поета. 

Учасниці клубу «Літературна вітальня» цього дня традиційно відвідали пам’ятник Олександру Пушкіну і провели камерне засідання у кафе «Pushkin». 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 7 Червня 


  «Василь Шкляр: з красою правди по життю».
 
10 червня Василю Шкляру виповнюється 70 років від дня народження. З цієї нагоди у відділі абонемента розгорнуто виставку-персоналію «Василь Шкляр: з красою правди по життю». На ній представлені твори письменника, а також статті про його творчість.
    
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 7 Червня 


Музична вітальня в бібліотеці.

Відбувся концерт-присвята дніпровському актору і літератору Станіславу Дрожжакову. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 7 Червня 


Жіноча прозова творчість

Арт-майстерня «Квіткова феєрія» знайомить відвідувачів відділу читальних залів із п’ятьма українськими письменницями і їх творами. Кожна книжкова полиця присвячена окремій особистості, серед яких Ірен Роздобудько, Галина Вдовиченко, Ірена Карпа, Світлана Талан та Міла Іванцова. Прикрасою виставки стали різнокольорові квіти, виконані в техніці орігамі.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 8 Червня 


Емоційний інтелект

У відділі читальних залів відбувся тренінг, який провела спікер міжнародних конференцій, сертифікований бізнес-тренер Наталія Дорошенко (Київ). Тема зустрічі «Емоційний інтелект. Як виЖити, коли зовсім непРосто». Присутні дізнались, що ж належить нам в житті насправді, що дає нам енергію і звідки її черпати, як уникнути «втрати сенсу» і наповнитися ресурсним станом.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 8 Червня 


Лінгвістична практика студентів

 У відділі читальних залів проходили лінгвістичну практику студенти Дніпровського національного університету імені О. Гончара з факультету української та іноземної філології та мистецтвознавства. Тематична година розпочалась з екскурсії відділами бібліотеки.  Працівник відділу надала інформацію про історію, розвиток, цікаві факти та значення бібліотек у суспільстві. Також була розглянута історія та структура найбільшої цінності, яка є в бібліотеці - книги.  Увазі гостей був запропонований перегляд відеофільмів та інформаційний огляд літератури.

  

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 8 Червня 


Виставка однієї книги.

До Всесвітнього дня океанів центр "Вікно в Америку" запропонував погортати "Атлас океанів світу".
World Atlas of the Oceans / Published by Dr.Manfred Leier. - Firefly Books, 2000. - [264] p.: col. ill.: maps; cm.
Відзначення дати «Всесвітній день океанів» має на меті нагадати кожному жителю планети про  важливу роль, яку океани відіграють у повсякденному житті. Вони є легенями нашої планети, основним джерелом їжі та ліків і значущою частиною біосфери. Надзвичайно важливим є інформування громадськості про вплив людських дій на океан.
У друге дата відзначається віртуально і висвітлює тему «Океан: життя та засоби до існування».

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 9 Червня 


У відділі документів іноземними мовами працює книжкова виставка-рекомендація, присвячена Міжнародному дню друзів. Книги – на різний смак та вік. Від малечі до дорослого користувача. Завітайте до відділу та знайдіть для себе книгу про найтепліші людські стосунки!

 


фото  фото

 9 Червня 


 «Літній курс на позитив»

У відділі абонемента для учнів загальноосвітніх шкіл розпочався цикл розвивальних та дозвільних заходів «Літній курс на позитив». Для групи дітей  шкільного табору НВК №139 ми влаштували літературний «сторісек» за відомими книгами. Школярі із задоволенням розгадували сховані в мішках таємні історії.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 9 Червня 


Джон Картер: між двох світів.

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував для перегляду фільм «Джон Картер» (англ. John Carter, 2012). Це фантастичний пригодницький бойовик режисера Ендрю Стентона, знятий за книгою Едгара Райса Берроуза.
Володар премії "Оскар", режисер переносить на широкий екран захоплюючу епічну історію про пригоди мужнього Джона Картера на планеті Марс, населеної войовничими племенами і екзотичними чудовиськами. Фільм є екранізацією першої книги із серії романів письменника-фантаста Едгара Райса Берроуза "Марсіани" ("Барсумскій цикл").
 
Повнiше
 
фото  фото

 10 Червня 


Освіта онлайн
Проєкт "Освіта онлайн", започаткований Інститутом неперервної освіти та Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою триває. Нова зустріч присвячена можливостям віртуального бібліотечного простору у освітній практиці шкіл регіону. Формат Zoom дозволив розповісти освітянам про можливості і переваги  використання сайту ДОУНБ, порталу ДніпроКультура, соціальних мереж та відеохостінгу. Дякуємо організатору - Кушніковій Світлані Вікторівні.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 3

 10 Червня 


Ньюзмейкери рекомендують

Третя серія бібліотечного серіалу «Ньюзмейкери рекомендують» присвячена темі економічної грамотності для дітей. У відеоролику маленький хлопчик намагається опанувати базові принципи поводження з грошима – як їх накопичувати, на що можна витрачати і як обміняти гроші на той товар, що подобається. Сама книга Кіри Вермонд «Таємне життя грошей» має форму коміксу і в дуже простій формі ділиться таємницями економічних процесів та вчить дітей правильно розпоряджатись коштами. Відеоролик був розміщений на YouTube-каналі відділу читальних залів (посилання - https://www.youtube.com/watch?v=g-hFMeKDO3k) та на сторінці у Facebook «Один день з життя бібліотекаря».

фото 1  фото 2

 10 Червня 


Директор КЗК «ДОУНБ» Надія Тітова взяла участь у творчому вечорі військових прозаїків у  Дніпропетровській ОДА. Дослідження першого року російсько-української війни представив Юрій Руденко. Його книга «WAR.ru» містить карти, схеми, посилання на реальне відео з місця подій, у ній – і про військові дії, і про інформаційну війну. Мартін Брест презентував нову книгу «Піхота. Наша земля». Власними емоціями та переживаннями під час 120-денного перебування в полоні поділився Ігор Михайлишин, його історія – у книзі «Фуга 119». Володимир Нікітенко презентував книгу «210 добрих справ. Темні часи», – це продовження чарівної історії про Машину Часу, основна ідея, якої: час – найцінніший ресурс людини.
фото 1  фото 2


 10 Червня 


Еко – літо з бібліотекою!
В рамках літньої альтанки бібліотекарі патентно-технічного відділу КЗК «ДОУНБ» на пр. Яворницького, біля будинку бібліотеки, організували виставку «Еко – майбутнє нації». Виставка знайомила містян та гостей міста з книжковими виданнями в яких розглянуті найактуальніші екологічні проблеми. Уважні бібліотекарі розповідали про послуги бібліотеки, зокрема, патентно-технічного відділу. Деяких перехожих зацікавили безкоштовні курси комп’ютерної грамотності і вони записалися до нашої бібліотеки і стали учнями наших курсів.


фото  фото  фото

 10 Червня 


Книжкове літо, будь зі мною! 
Чергова альтанка нагадала, що  читання - це цікаво і повчально. Перегляд енциклопедичних новинок «Чарівний світ енциклопедій», інформаційна розминка «Знайомство з українським сленгом»,  вікторина - «Дай відповідь: граємо, не підглядаємо» сподобалися всім, хто зацікавився сучасними довідковими виданнями.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 12 Червня 


Пізнаємо світ разом з друзями.

Чергова зустріч англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена датам Календаря ООН та світським бесідам.
12 червня – Всесвітній день боротьби з дитячою працею встановлений Міжнародною організацією праці (МОП) задля привернення уваги громадськості, світової спільноти та національних урядів до проблем дитячої праці та необхідності здійснення заходів щодо її ліквідації.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 14 Червня 


«Під знаком стрільця». У Канадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ) до 130-річчя Євгена Коновальця - легендарного полковника армії УНР, першого голови ОУН, командира Січових стрільців - розгорнуто книжково-журнальну виставку. На ній презентовані діаспорні видання часів СРСР з фонду КУБЦ і сучасні – з відділу періодики ДОУНБ.


                                          

 14 Червня 


 Морські пригоди 

До відділу абонемента на «Книжковий острів» завітали діти шкільного табору НВК №139. Наші гості прийняли участь у змаганнях на знання термінів Морського словника, вгадували імена відомих капітанів, пірнали у книжкове море і мандрували лабіринтами бібліотечного корабля. На завершення школярі познайомилися з послугами бібліотеки та обрали книжки для літнього читання.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 14 Червня 


В межах Регіонального проєкту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом» та до 85-річчя від дня народження нашого земляка співробітники редакційно-видавничого центру підготували біобібліографічний покажчик «Валентин Чемерис – великий працівник пера». У ньому вміщені матеріали про життя та творчість письменника. 
Повнiше
 
фото


 16 Червня 


Фізичні оздоровчі вправи  східної техніки  Цигун  були запропоновані  на черговому засіданні учасникам  клубу «5 стихій здоров’я».
фото 1  фото 2  фото 3


 16 Червня 


До Міжнародного дня ​​домашніх працівників: Жінки вчаться перемагати.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулися перегляд та обговорення фільму англійською мовою «Переможниця» (2005) з Джуліаною Мур у головній ролі.
Фільм розповідає про Евелін Райан – природжену домогосподарку і мати десятьох дітей, що живе в 1950-х роках. Її чоловік не знає як звести кінці з кінцями. Евелін доводиться знайти спосіб зберегти свою сім'ю. Завдяки своїй дотепності вона знаходить джерело благополуччя сім'ї.
 
Повнiше
 
фото  фото

 17 Червня 


Творчий вогник Чемериса

Різнобарвний світ української прози Валентина Чемериса був представлений на Бібліотечній альтанці, що присвячена ювілейній даті письменника - 85-річчю від дня народження. Читачі із зацікавленістю ознайомитися з різними творами  автора. Це  його перші літературні роботи, гумористичні оповідання, історична проза та фантастика. Тому що Валентин Чемерис був плодовитим письменником. З великою повагою ставився до читача, писав на будь-який смак як для дорослих, так і для дітей.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11

 17 Червня 


Напередодні великого свята Трійці незайвим буде ще раз задуматися про сенс цього значущого свята. Відділ періодики пропонує переглянути виставку-квітчання "Дар Святого Духа".

 
Повнiше
 
Фото        

 17 Червня 


«Конституція -24/7»

Інформаційна інсталяція у форматі «Конституція -24/7»  до Дня Конституції   відкрито у відділі читальних залів. На експозиції  представлені документи,що розповідають про історію творення  конституції  нашої держави, надають характеристику та висвітлюють гарантії  конституційним правам, свободам  та обов'язкам людини і громадянина, розкривають зміст інституту конституційної скарги,  конституційного правосуддя та інше. Інформація  ґрунтується на  нормативно-правових актах у галузі конституційного права України з урахуванням останніх законодавчих змін.


фото 1  фото 2

 17 Червня 


  У відділі абонемента в межах проєкту «Бібліотечна Альтанка» діє книжкова виставка «Природи світ як музика чарівний», яка допомагає юним читачам відчути і побачити красу природи, уявити і почути її музику, розкрити багато цікавих таємниць із життя тваринного і рослинного світу.


фото 1    фото 3  фото 4  фото 5

 17 Червня 


«Серпанкові стежки українського ткацтва».


Незважаючи на літній дощик відділ мистецтв знайомив жителів і гостей нашого міста з історією, традиціями, яскравими роботами майстрів українського ткацтва. Бібліотечна альтанка «Серпанкові стежки українського ткацтва» привернула увагу не тільки жінок і дівчат, але викликала інтерес і у юнаків, які із задоволенням розглядали шикарні альбоми з фонду нашої бібліотеки.

          

 19 Червня 


Літо почалося! Будуємо плани на відпочинок.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова». Старі і нові члени клубу розказували які плани на літній відпочинок мають. Наш волонтер пан Дрейк поскладнив задачу і попросив розповісти про якісь надзвичайні пригоди під час подорожей. Було весело почути про те, як хтось запізнився на потяг; а в когось несподівано закінчився бензин в автомобілі і довелося штовхати його декілька кілометрів; інші бояться медуз і не можуть купатися в морі, до якого так прагнули дістатися.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 19 Червня 


У бібліотеці гості з Каліфорнії.

Гостем інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» став український хлопчик Назар зі своєю матусею, які вже 5 років проживають у Каліфорнії. На зустріч зібралися українські матусі з дітьми, які поглиблено вивчають англійську мову. Чудові настільні карти-ігри з набору Activate / «Активуй» допомогли «зламати лід» / breaking ice у спілкуванні, де всі були незнайомі. Дітлахи розпитали Назара про погоду, природу, навчання в американській школі, улюблені розваги та ласощі.
Зустріч надихнула учасників вивчати англійську мову ще більш наполегливо і з оптимізмом – готуватися до майбутніх подорожей.

фото  фото  фото  фото  фото

 19 Червня 


Нагорода знайшла свого героя!

Волонтер центру "Вікно в Америку" пан Дрейк отримав подяку від Посольства США в Україні за волонтерство, за допомогу у вивченні англійської мови та за активну громадську позицію.

фото

 22 Червня 


Дню скорботи та вшанування пам'яті жертв Війни в Україні приурочена книжкова інсталяція - "Сторінки обпалені війною".

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото

 22 Червня 


 28 червня наша країна відзначатиме День Конституції. Саме 25 років тому в Україні було прийнято Основний Закон, що закріпив суспільний статус України, як суверенної, демократичної, соціальної, правової держави. З нагоди цієї дати відділ абонемента представив відео-дайджест статей основного Закону нашої держави «Конституція – компас суспільства».
 
Повнiше
 

 23 Червня 


Пізнавальні канікули

Дітлахи  молодших класів СШ №82 завітали до бібліотеки. Вони з зацікавленістю взяли активну участь у квесті «Розшукай книгу», розгадували кросворди та  загадки про казкових героїв. На асфальті малювали  на тему «Літо». А щоб із задоволенням дивитись мультфільми малеча отримала в подарунок смаколики.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 23 Червня 


Медіаграмотність – завжди на часі!

Інтерактивний тренінг пройшли бібліотекарі навчальних закладів області. Активна робота, теорія з практичними прикладами та іграми, що допомагають краще засвоїти матеріал - все, що формує інформаційно грамотну людину, було в трьох годинному нон-стопі. А сертифікати підтвердили отримані знання.


фото 1  фото 2  фото 3

 23 Червня 


У відділі документів іноземними мовами розпочала свою роботу виставка мініальбомів відомих європейських художників із серії «Maler und Werk».


фото

 23 Червня 


      "Основний Закон про український вибір", - за такою назвою у відділі періодики організовано перегляд літератури до Дня Конституції, на якому представлені статті з журналів та газет.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 23 Червня 


У відділі документів іноземними мовами до уваги користувачів інформаційний стенд з цікавими фактами про конституції різних країн світу.фото  фото  фото  фото  фото  фото

 23 Червня 


Кіноклуб по середах: До Міжнародного дня вдів (International Widow’s Day).

Відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН прогресивна громадськість світу приділяє увагу важкому становищу жінок і дітей, які залишилися без чоловічої підтримки.
Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали фільм «Водій місіс Дейзі» (1989, англ. «Driving Miss Daisy»). Ми стали свідками народження дружби між заможною, але одинокою і старою вдовою та темношкірим чоловіком, який став для своєї господині авторитетним порадником і чудовим другом. А відбувалося це у 1950-ті роки, коли багато хто з американців ненавидів всіх чорношкірих і не схвалював ніяких дружніх відносин з ними.
Дивимося сучасне американське кіно, розмірковуємо, обговорюємо побачене, інформаційно та емоційно збагачуємося і, як наслідок, покращуємо знання англійської мови і навички світської бесіди.
фото  фото

 24 Червня 


24 червня у краєзнавчому відділі Дніпропетровської обласної бібліотеки відбулось заключне в цьому сезоні засідання Дніпровського генеалогічного товариства.
Члени товариства обговорили те, що було зроблено за рік, підбили підсумки діяльності.
Також один з учасників запропонував невеликий інтерактив, у якому всі взяли активну участь.

    

 24 Червня 


Конституції України – 25!
 
З нагоди 25-ї річниці Конституції України у відділі абонемента відкрито тематичну виставку «Конституція у нашому житті», на якій експонується література, присвячена найголовнішому Закону нашої держави.
 
Повнiше
 
фото 1

 24 Червня 


Невеличка подорож відбулась в межах корпоративної бібліотечної альтанки "Крізь простір, час та за їх межі"
Сектором науково-дослідної роботи та сектором рідкісних та цінних документів розгорнуто "портал", що демонстрував 
жителям та гостям міста ресурси бібліотеки на контрасті ХІХ та ХХІ століть.

Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 24 Червня 


  В рамках проєкту «Бібліотечна альтанка» співробітники відділу періодики розгорнули презентацію-інсталяцію «Співоча душа України» (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки).  
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 25 Червня 


Конституція об’єднує країну та кожну родину!

Цього разу, напередодні Дня Конституції України, бібліотекарі створювали гарний настрій серед відвідувачів парку «Зелений гай».  До уваги були представлені пізнавальні локації: правова абетка «Конституційний зміст державних символів України», «З основним законом по життю» погляд через ретро-фотографії, історичні документи, цікаві факти про Конституцію України. Патріотичний інтерактив з популяризації державних символів України «Ми - майбутнє твоє, Україно!», букслем «Конституція очима дніпрян». Для малечі майстер-клас з тривимірного малювання з 3D ручкою, а також конкурс розмальовок, бліц-вікторина та майстер-клас з мистецтва орігамі.
фото 1  фото 2  фото 3

 25 Червня 


Свято що об'єднує Україну!
Зі святом прийнято вітати людей, які мають до нього відношення. День Конституції об'єднує весь народ та всю Україну. Завдяки Конституції, яку прийнято 25 років тому – 28 червня 1996 року, держава змогла забезпечити права людини і громадянина на території країни, що допомогло підвищити авторитет України в очах країн світу. Напередодні державного свята Центр Правої інформації при відділі наукової інформації і бібліографії провів експрес-опитування «Як добре ми знаємо Конституцію?» у популярному серед мешканців міста парку. Питання стосувалися, зокрема, основних положень тексту Конституції, яка діє. Як виявилося, майже 50% опитуваних виявили певну обізнаність стосовно розділів Конституції, гілок державної влади, носіїв суверенітету та основного національного багатства України, органів законодавчої та виконавчої влади. На подив, дитяча аудиторія теж дуже успішно відповідала на запропоновані історичні питання. Кожний з опитуваних отримав на згадку маленькі прапорці України.

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 26 Червня 


Шосте засідання клубу «Літературний діліжанс» відбулося сьогодні в краєзнавчому відділі. Темою засідання стало обговорення одного з найважливіших прав людини – права бути інакшим. Саме це питання підіймається в книзі «Моя бабуся просить їй вибачити» відомого шведського блогера, журналіста і письменника Фредеріка Бакмана. Це дивовижна історія стосунків семіричної дівчинки Ельзи та її 77-річної бабуні.
Розкривається головне завдання книги – навчити мріяти і нас та бути щасливими.
Присутні на засіданні долучилися до тренінгу, що провела завідувачка відділу Жилінська Світлана, на якому кожен розробив для себе рецепт щастя. Наприкінці зустрічі учасники отримали солодкий подарунок із побажаннями щастя.

    

 26 Червня 


Конституція України у віночку конституцій світу.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» присвячена Дню української конституції.
Керівник центру Світлана Усенко підготувала добірку навчально-просвітницького відео про засади конституціоналізму, інтересні факти про конституції світу, про процес створення та особливості конституції України. Отримані знання перевірили за допомогою вікторини.
Зустріч прикрасили своєю участю випускниця програми обмінів молодих лідерів (FLEX) Поліна Штанько та австралійський волонтер пан Джо М. (онлайн). Молодь змогла почути американський та австралійський акцент.
Для тих, хто дотримується соціальної дистанції, була організована ZOOM трансляція.

фото  фото  фото  фото  фото

 28 Червня 


У краєзнавчому відділі була представлена книжкова виставка «Конституція України: від гетьмана до президента» присвячена Дню Конституції України, яка знайомить з історичними передумовами прийняття Основного Закону України.
  


 28 Червня 


«Основа українського державотворення». У Канадсько-українському бібліотечному центрі до Дня Конституції України організована виставка діаспорних та сучасних видань.
                                        


 30 Червня 


«Дорога додому: Неймовірна подорож».

В англомовному кіноклубі центру «Вікно в Америку» переглядали фільм «Дорога додому: Неймовірна подорож». Це – пригодницький фільм для сімейного перегляду. Глядачі закохалися в героїв стрічки – мудрого старого золотистого ретривера  Шедоу, веселого американського бульдога Шанса і гімалайську кішку Сессі. Тварини за неминучих обставин опинилися далеко від господарів і вирішили повертитися додому самотужки. У своїй неймовірній подорожі неймовірно красивими горами вони стикаються з небезпеками на кожному кроці. Це незабутня історія любові, мужності та відданості, яка надихне всіх в родині.

фото  фото

 30 Червня 


Цьогорічний літературний фестиваль “Рідкісний птах” вперше за історію свого проведення відбувся в онлайн-форматі. У квітні щотижня на тематичній сторінці у Фейсбук публікувалися художні твори учасників конкурсу. Для участі у фестивалі було зареєстровано 6 видань і 87 авторських робіт з різних країн світу. Конкурс для авторів проходив у трьох категоріях: поезія, проза та Дніпровський конкурс.

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека