Протягом мiсяця 


У краєзнавчому відділі була представлена книжкова виставка на допомогу тим, хто вивчає свою сімейну історію - «Дніпровське генеалогічне товариство: у пошуках коріння».
      


 Протягом мiсяця 


Нові можливості для амбітної української молоді.

До уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
 В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
 Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото  фото

 Протягом мiсяця 


Книжково-ілюстративна виставка «Весняний джаз».

Весна і музика. Ціла епоха джазу була сформована афроамериканськими представниками. Джаз бере початок з фольклорних пісень. На відміну від блюзу, джаз є веселою музикою. 
До уваги відвідувачів книжково-ілюстративна виставка в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». На полицях музичний словник, монографію з історії джазу, енциклопедія про видатних музикантів, книги про корифеїв Луї Армстронга та Еллу Фіцджеральд.
Виставка доповнена DVD-дисками з кращими музичними фільмами створеними у Голівуді, такими як «Джазовий співак», «Дівчата мрії», «Хеллоу, Доллі!», «Звуки музики» та ін.
Англомовні матеріали допоможуть вивчити джазові традиції та покращать ваші знання англійської мови.

фото

 Протягом мiсяця 


До уваги користувачів відділу документів іноземними мовами - «Книжковий євротур» – виставка-подорож країнами Європи. Знайомство з  краєвидами, художніми творами і підручниками різних європейських мов.


фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


До уваги користувачів у відділі документів іноземними мовами тематичний перегляд «Українці, якими пишається Європа» - знайомство з видатними діячами науки, мистецтва, літератури, спорту, які мають українське коріння.


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Перші кроки у світ комп’ютерної техніки
Працівники відділу продовжували навчання для набуття знань та вмінь роботи на комп'ютері для пенсіонерів "Золотий вік".  

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Краєзнавчий відділ ДОУНБ до Всеукраїнського Дня вишиванки представляє виставку-інсталяцію "Вишивані скарби України".
    


 Протягом мiсяця 


У секторі рідкісних та цінних документів продовжує діяти ілюстративно-документальна виставка "Шляхами історії" присвячена 30-річчю з Дня Незалежності України. 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 Протягом мiсяця 


 У відділі розгорнуто відкритий перегляд документів «Мистецтво Фінляндії», який мав за мету познайомити відвідувачів з культурними та мистецькими традиціями далекої північної країни. Перегляд підготовлено до Дня Європи в Україні (святкували 15 травня) спільно з відділом документів іноземними мовами, який надав документи фінською мовою.


фото  фото  фото  фото  фото

 1 Травня 


Відбулось чергове засідання клубу «5 стихій здоров’я», на якому були показані нові дихальні вправи та поради щодо правильного харчування.


 З 4 по 31 Травня 


Співробітники ДОУНБ пройшли курси в Центрі неперервної культурно-мистецької освіти за програмою «Адвокація: представлення інтересів бібліотек», яка присвячена актуальній темі, що пов’язана з необхідністю відстоювання та лобіювання інтересів бібліотек. Курс передбачав знайомство зі стратегією і тактикою проведення кампанії з адвокації, методикою та організаційними заходами, зокрема плануванням, адмініструванням кампанії з адвокації тощо.
фото 1  фото 2  фото 3


 4, 6, 11, 13, 18, 20, 25, 27 Травня 


В пошуках нових знань та психологічної рівноваги.

Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури. Тривають зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa.
Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, потренувати свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 5 Травня 


У вирі книжкових історій

Шкільна молодь СЗШ №35 відвідали бібліотечний урок «Знайомство зі світом книг», що відбувся у відділі читальних залів. Бібліотекарка Залогіна Олександра розповіла історію виникнення бібліотек, правила поводження з книгою, умови запису до бібліотеки. Діти активно відповідали на питання, доповнювали сказане і відгадували загадки. Також були продемонстровані різноманітні книги – у порівнянні книги маленького формату і великого, старі та нові, ілюстровані та в суперобкладинці. Це викликало неабияке зацікавлення у присутніх. На завершення зустрічі відбувся перегляд мультфільму «Фантастичні книги Моріса Лесмора», який також присвячений бібліотечній тематиці.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10

 5 Травня 


   «Українські Великодні традиції на сторінках діаспорних видань». Виставка, розгорнута у Канадсько-українському бібліотечному центрі, містить видання, які розповідають про звичаї відзначення українцями різних свят року, в тому числі й Великодня. Також представлені публікації за темою у періодичних виданнях.


                                            

 5 Травня 


 
«Велика хода Перемоги» – виставка-спомин до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні представлена у відділі абонемента. Нові видання Українського інституту національної пам’яті висвітлюють хроніку війни, розкривають суперечливі питання викладання та дослідження її історії. «Розмінувати» міфи допомагають розсекречені документи, роботи істориків, документальні твори, які стали правдивою даниною пам’яті всім жертвам війни. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 5 Травня 


У відділі документів іноземними мовами продовжив роботу віртуальний клуб «English reading in the Library / Читання в бібліотеці». Продовжували обговорювати проблеми кохання й жертовності заради кохання, обов’язку й почуттів, а також проблеми нерівності між закоханими за допомогою твору Оскара Вайлда «Рибак та його душа» (Oscar Wilde “The Fisherman and his Soul”).


фото  фото  фото

 5, 19, 26 Травня 


Вивчаємо англійську мову в гарній компанії.

Члени англомовного кіноклубу переглядали і обговорювали фільми з колекції інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку".
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 6 Травня 


Пам’яті загиблих будемо гідні!

Напередодні Дня пам’яті і примирення на сторінці відділу читальних залів у Facebook (https://www.facebook.com/realibrarydp) була розміщена відео-презентація «Пам’ять вічно жива» (проєкт «Моя свята і рідна Україна»). За 3 хвилини відвідувачі сторінки можуть прочитати 6 коротких історій-спогадів очевидців і учасників Другої Світової війни. Всі матеріали взяті з книг фонду відділу центрального книгосховища ДОУНБ. На кожному слайді є відсканована обкладинка книги, яка дозволить за потреби швидко знайти потрібну книгу. В якості музичного супроводу використана фонограма до пісні «Мальви» у виконанні Ані Лорак.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 6 Травня 


  До Дня пам’яті та примирення  у відділі періодики розгорнуто документально-ілюстративну виставку - "Український вимір Другої світової війни"  
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 6 Травня 


 
До Дня матері у відділі абонементу КЗК «ДОУНБ» організовано родинне свято «Гармонія сімейних стосунків».
 
Повнiше
 

 7 Травня 


«Пишемо історію». Міні-виставка у Канадсько-українському бібліотечному центрі до 80-річчя Ореста Субтельного, канадського історика українського походження, автора «Історії України» - першого нерадянського підручника з історії нашої країни.
            


 7 Травня 


Здобуття Незалежності своєї країни завжди непростий шлях. Як це відбувалось в різні історичні періоди розвитку України можна ознайомитись на ілюстративно-книжковій виставці «Історія державності: шлях до Незалежності», що присвячена 30-річчю цієї події (1991-2021 роки).
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 11 Травня 


У відділі документів іноземними мовами продовжував працювати клуб юних читачів “English Young Reader’s Club”. Темою спілкування були правила читання в англійській мові.
фото  фото


 11 Травня 


"Леся Українка: витончена українська душа" - літературний букслем за творами Лесі Українки. 

Посилання на відеоролик
 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото

 12 Травня 


У відділі документів іноземними мовами продовжив роботу віртуальний клуб «English reading in the Library / Читання в бібліотеці». Тема заходу - символізм твору Оскара Вайлда «Рибак та його душа».


фото

 12 Травня 


"Се правдивий артист із Божої ласки, яким уже нині можемо повеличатися перед світом", – так писав Іван Франко про Василя Стефаника, знаного українського письменника і громадського діяча.

З нагоди 150-літнього ювілею письменника (14.05.1871 – 7.12.1936)  надаємо можливість користувачам ознайомитись з його творами, перекладеними англійською, іспанською, угорською та французькою мовами у відділі документів іноземними мовами. Запрошуємо всіх бажаючих на міні-перегляд!


фото

 12 Травня 


Відбулось чергове засідання клубу «5 стихій здоров’я», на якому були показані нові дихальні вправи та поради щодо правильного харчування.


 12 Травня 


Книги про дітей для дорослих

Відеоролик інформ-дайджесту відділу читальних залів ДОУНБ  «Читацький простір» сьогодні знайомить віртуальних користувачів з трилогією письменниці Наріне Абґарян «Манюня». Це неймовірно зворушлива і смішна історія про дитинство Манюні та її друзів, таке знайоме кожному дорослому. Відеоролик умовно поділений на три частини, за кількістю книжок. Перша книга обіграна старими фотокартками та фототехнікою, друга – старим музичним програвачем з платівкою, а третя – домашнім варенням зі слив (за фірмовим рецептом Ба) і молоком. Ознайомитись із відеороликом можна за посиланням (https://youtu.be/rUlRV5A4RLw), або в соціальній мережі Facebook, на сторінці «Один день з життя бібліотекаря».

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 12 Травня 


  «Митець великого таланту»

До 150-річчя від дня народження Василя Стефаника – українського письменника-реаліста, майстра стислої соціально-психологічної новели, творчість якого припадала на кінець ХІХ та першу третину ХХ століття, у відділі абонемента підготовлена книжкова виставка «Митець великого таланту». 

 
Повнiше
 
фото 1

 13 Травня 


У відділі документів іноземними мовами відбулося  засідання клубу  «Добра розмова», присвячене святкуванню Дня Європи. Спочатку це був тур країнами Євросоюзу, де кожен міг спробувати себе в якості англомовного гіда. Далі – розмова про цінності Європейського Союзу, головними з яких є зміцнення миру й гарантування прав кожній людині. Мовою заходу була англійська.


фото  фото  фото  фото  фото

 13 Травня 


У краєзнавчому відділі було організовано презентацію науково-популярного видання «Ті, хто повертають віру в людину»: Праведники народів світу Дніпропетровської області». На заході розглядалися умови та особливості для порятунку євреїв у різних регіонах окупованої території України. У ході розмови з’ясовувалися мотиви людей, які ризикували не тільки власним життям, але й життям своїх рідних, надаючи допомогу переслідуваним євреям. Найбільшу увагу було приділено ознайомленню з історіями рятування євреїв на території нашого регіону.
          


 13 Травня 


   
У відділі абонемента презентовано тематичний перегляд «Людяність у часи жорстокості». Представлені видання містять історії українських «Праведників народів світу», зображають їхній світогляд та внутрішній світ.


 13 Травня 


У читальній залі проведено інформаційну годину «Добро в найстрашніший час. Історія Олени Вітер». Відвідувачі дізналися про довге, сповнене драматичних перипетій життя та героїчні подвиги першої українки, яка отримала звання «Праведник народів світу». Перегляд та обговорення документального фільму «Чесно жити і чесно померти. Ігуменя Йосифа Вітер» допоміг глядачам спільно пережити трагічну долю єврейських дітей під час Голокосту.
фото 1


 13 Травня 


До Дня Європи в Україні  Для зацікавлених відбулася віртуальна подорож Чехією «Моя Європа». Бібліотекарка відділу Наталія Гвоздєва поділилася спогадами про відвідини цієї країни три роки тому.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 13 Травня 


Незвідана Європа

Студентська молодь ВПУ №17 стала учасником слайд-програми «Крок за кроком до Європи». Спочатку був даний короткий історичний екскурс святкування Дня Європи, після чого про кожну країну Європи було розказано по одному цікавому факту. Наприклад, що Андорра оголосила війну Німеччині в 1914 році і… забула про неї! Такі цікавості дозволили краще пізнати Європу і дізнатись щось цікаве для себе. В якості інтерактиву присутні мали знайти відповідність між країною Європи та її столицею. Молодь дуже вагалась, але все ж впоралась із поставленим завданням. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 13 Травня 


У відділі документів іноземними мовами працювала книжково-ілюстративна виставка «Страви європейської кухні» з нагоди святкування Дня Європи.


фото  фото  фото  фото

 13 Травня 


Юним відвідувачам відділу документів іноземними мовами в День Європи було запропоновано віртуальний тур столицями країн Євросоюзу. Був проведений тренінг з вивчення ролі Європейського Союзу, традицій і цінностей європейських країн. Також дізналися, що означає «бути європейським громадянином».


фото  фото  фото

 14 Травня 


У краєзнавчому відділі була представлена виставка-перегляд до святкування Дня Європи на Дніпропетровщині.
        


 14 Травня 


Вітаємо ювіляра!

До 150-річчя від Дня народження Василя Стефаника відділ читальних залів розробив серію мотиваційних листівок з цитатами самого автора та видатних діячів культури про нього. Всі зображення були розміщені на сторінці відділу у мережі Facebook (https://www.facebook.com/realibrarydp), щоб відвідувачі сторінки могли не тільки їх прочитати, але і поділитись із друзями. Загальна кількість листівок – 10. Всі вони були розроблені на платформі Canva.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 15 Травня 


Засідання англомовного клубу «Добра розмова».

В Інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" у Дніпрі згадували трагічні події періоду Другої світової війни.
Родичі пана Віктора брали участь у визволені України від німецько-фашистських загарбників. Він розказав про це членам клубу і нашому канадському приятелю пану Дрейку. Для істориків важливо знати англійську мову і використовувати більше правдивих джерел, щоб скласти особисту думку і сформулювати історичне узагальнення.

фото  фото  фото

 15 Травня 


«Вікно в Європу»
 До дня Європи в Україні у відділі абонемента відбулася медіа-подорож по європейським країнам «Вікно в Європу». 
 
Повнiше
 

 16 Травня 


У відділі документів іноземними мовами відновилася  робота клубу з вивчення польської мови.

 

 


фото  фото

 16 Травня 


Цікавий розпис

На черговому засіданні клубу Просвіта  присутні  прослухали докладну розповідь про такий цікавий розпис фарбами та пензлем, який  називають Петриківським. Всі  дізналися, що так розписували хати, комени, стіни в оселях; які символи використовувались в розписуванні. І звичайно не тільки в Петриківці, а по всій території, де жили українці. «Світло розпадається на папері на всі кольори радуги за змістом давнього символу, і у формі краси та квітів ...",- повідомив  докладач В.Жижченко, викладач кафедри філософії і педагогіки. Продивитись відео засідання можливо на сторінці «Спадщина» ( Facebook - @spadokrodu  • Сайт о культурной и общественной жизни)


 16 Травня 


  У відділі періодики організовано - тематичну полицю "Сила справжнього таланту" до 150-річчя з дня народження Василя Стефаника, українського письменника і громадського діяча. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 16 Травня 


День Європи в Україні.

Партнерство продовжується! Активісти англомовного клубу «Добра розмова» були запрошені до святкувань в Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького.
Група ознайомилася з виставкою «Українці, якими пишається Європа», яку підготували співробітники відділу документів іноземними мовами.
С.н.с. Валентина Коваленко провела англомовну екскурсію залами музею. Ми дізналися про символіку прапору Євросоюзу, історію давньої та середньовічної Європи, зв’язки козацтва з Європою (Богдана Хмельницького та Олівера Кромвеля), про європейців, що брали участь в культурному та економічному розвитку Придніпров’я (Клод Геруа, Вільям Гульд, Вільям Гесте та ін.)
Україна – це Європа! Віримо і сподіваємося стати повноцінними партнерами Євросоюзу.

фото  фото  фото  фото  фото

 17 Травня 


"Коли читаємо, то живемо". Під такою назвою у відділі періодики розгорнуто виставку-роздум до дня народження бібліотеки. Книги супроводжують людину протягом усього життя. 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 17 Травня 



З Днем народження, бібліотеко!
В переддень святкування Дня народження КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія» патентно-технічний відділ розгорнув документально-ілюстративну виставку та підготував святковий кросворд для відвідувачів. Святкуймо разом з бібліотекою! 

фото  фото

 17 Травня 


У краєзнавчому відділі триває виставка-екскурс "Бібліотечна справа Катеринославщини" до 187-ої річниці з дня заснування ДОУНБ ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія.
    


 17 Травня 


ДОУНБ - 187! Знайомимось з колекціями рідкісного фонду бібліотеки у відео-проєкті «Історична пам'ять у цікавому форматі»Презентуємо книгу «Диоптра сиреч зерцало» 1651 року з колекції стародрукованих книг.

Фото  Фото  Фото  Фото

 17 Травня 


  У рамках виставки-вшанування "Співоча душа України" до 150-річчя від дня народження Лесі Українки, української письменниці, перекладачки, громадської і культурної діячки на окремих матеріалах виставки організовано відео-перегляд "Леся Українка у нумізматиці і фалеристиці". 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 17 Травня 


Музична вітальня в бібліотеці 

Відбувся концерт, присвячений пісням воєнної тематики. У концерті брали участь: виконавець  і композитор Олег Мелещук, письменник і актор Станіслав Жура, співачка-аматорка Людмила Горбачова. Звучали популярні пісні 40-х років, сучасні авторські композиції, вірші. Присутні переглянули відеофільм «Володимир Висоцький. Пісні про війну». Зацікавила присутніх добірка нотних видань із фонду бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 17 по 22 Травня 


 Протягом тижня у відділі абонемента відбувалася акція безкоштовного запису «Читаємо всією родиною» до Дня народження бібліотеки.  
Повнiше
 
                


 З 17 по 22 Травня 


Завідувачка сектору художньої літератури відділу читальних залів Олександра Залогіна пройшла навчання у ХІ Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста «Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Інстаграм: базові навички».

 18 Травня 


У відділі документів іноземними мовами продовжив роботу клуб юних читачів “English Young Reader’s Club”. Цього разу тренувалися читати англійською. 
фото  фото


 18 Травня 


Поговоримо без табу?

Перша лекція з циклу просвітницьких заходів «Без Табу» була проведена для студентської молоді Дніпровського фахового політехнічного коледжу. Тема, що обговорювалась, - «РХП: що це і з чим це їсти». Розлади харчової поведінки, до яких відносять анорексію, булімію та компульсивне переїдання, - досить актуальна серед молоді проблема, з якою зустрічаються і дівчата, і хлопці. Передусім були розказані передумови – звідки ж взагалі з’явився ідеал худої жінки. Після цього поговорили окремо про кожний вид РХП і в додаток послухали свідчення дівчат, що подолали ці хвороби. Всі відеоматеріали взяті з YouTube каналу новинного порталу TUT.BY. Наостанок були дані настанови – як допомогти людині, яка опинилася в лапах хвороби. В якості мотивації був також показаний відеоролик проєкту «#Покажитенас», в якому засуджуються сучасні стандарти на красу.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 18 Травня 


Вітаємо бібліотеку!

Студентська молодь Дніпровського фахового політехнічного коледжу стала учасниками воркшопу «Бібліотека – твій інноваційний фонд ідей». Під час зустрічі бібліотекарка розповіла історію розвитку головної книгозбірні Дніпропетровщини, специфіку різних відділів та їх роботу. Значна увага приділялась сучасним можливостям та ресурсам ДОУНБ. Для наочності були показані два відеоролика проєктів відділу читальних залів «Ньюзмейкери рекомендують» та «Читацька зона». Присутні були приємно здивовані та зацікавлені подачею інформації.

фото 1  фото 2  фото 3

 З 18 по 19 Травня 


Директор бібліотеки Надія Тітова та завідувачка відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи Ірина Луньова взяли участь у роботі ХІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Бібліотека і книга в контексті часу», яка була організована Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого в онлайн-форматі. Тема цьогорічної конференції: «Бібліотеки України в контексті державної гуманітарної політики».


 19 Травня 


На черговому засіданні клубу « 5 стихій здоров’я» присутнім були запропоновані   традиційні  китайські оздоровчі  вправи.


 19 Травня 


Книжкові історії 

До святкування річниці з дня заснування ДОУНБ відділ читальних залів підготував фотоколаж «Без книги не складеться пазл життя». Так як не всі відвідувачі бібліотеки підписані на сторінки відділу читальних залів у Facebook та Instagram, вони не мають можливості побачити креативні знімки, підготовлені бібліотекарками. Ідея виставки – показати, як незвичайно можна обіграти будь-яку книжку. В сусідніх комірках стелажа розміщені книги та їх фото-двійники. Інсталяція вийшла дуже яскравою та примітною. Поруч із нею на стіні розміщені три QR-коди – посилання на соціальні мережі відділу. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 19 Травня 


ДОУНБ - 187! Знайомимось з колекціями рідкісного фонду бібліотеки у відео-проєкті «Історична пам'ять у цікавому форматі». Презентуємо серію книг «Эпиграммы» з колекції малоформатних та мініатюрних книг. Посилання на відеоролик

Фото  Фото  Фото

 20 Травня 


Бібліотек@ - твоє вікно у світ
До 187-річчя від дня народження бібліотеки у відділі наукової інформації і бібліографії відбулася святкова локація «Бібліотек@ - твоє вікно у світ» для старшокласників СЗШ № 82. На школярів чекав захопливий інформаційний мікс: екскурс з історії ДОУНБ «Бібліотека крізь часи», експрес-дайджест «Цікавинки з життя бібліотек світу», вікторина-перевірка знань української мови «Мовне асорті» та конкурс «Хто це?», під час якого треба було вгадати які славетні українці зображені на грошових купюрах. Підліткам дуже сподобалися нові яскраві енциклопедичні видання. Усі присутні у подарунок отримали маленькі книжечки, а переможці вікторин - кольорові кульки. На згадку було зроблене колективне фото біля бібліотеки. Було весело, святково и галасно!


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 20 Травня 


Українська вишиванка – генетичний код нації.

Члени онлайнового англомовного клубу «Культурний міст Україна-США» привітали один одного з Днем вишиванки, який святкують патріотично налаштовані українці у різних куточках світу.
Шануємося, вітаємо добрих сусідів, дякуємо їм за добрі вчинки!
Наша волонтерка і модератор зустрічей пані Lisa щиро ділиться з нами знаннями, позитивними думками і мріями.
Продовжуємо спілкуватися двічі на тиждень та покращувати знання англійської мови.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко є технічним модератором зустрічей і допомагає з демонстрацією ілюстративного матеріалу.


фото  фото  фото

 20 Травня 


20 травня пройшло чергове засідання клубу Ріднокрай за темою "Академік із Царичанки" (до 145-річчя К.Г. Воблого). Доповідач – кандидат історичних наук Марія Шевченко привітала Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека з днем народження.
  


 20 Травня 


Зустріч-діалог

Зустріч з письменницею Придніпров’я Людмилою Сердюковською «Незвичний формат друкованих книг» - це відкрита бесіда, позитив та бажання читати. Це розповідь справжньої жінки - втілення розуму і краси, раціоналізму і творчості. Дякуємо за таку приємну зустріч, подаровані теплі емоції



фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 20 Травня 


«Українська вишиванка – наш оберіг». До дня вишиванки у Канадсько-українському бібліотечному центрі презентовано книжково-журнальну виставку. Основу експозиції складають видання української діаспори, зокрема, жіночі журнали, які видавалися Організацією Українок Канади ім. Ольги Басарабової («Жіночий світ»), Союзом Українок Америки («Наше життя»), Союзом Українок Канади («Промінь»). В них велися постійні рубрики з української вишивки, друкувалися зразки вишиваних орнаментів (взорів) з різних регіонів України. До речі, ведуча колонки з вишивання у «Жіночому світі» Катерина Антонович виступила й авторкою книги «Український одяг: історичні замітки. Практичні поради, рисунки, взори. Одяги козацької доби». - Вінніпег, 1964 (видано накладом журналу). У передмові до цього видання, яке також представлене на виставці у КУБЦ, Катерину Антонович називають визначною спеціалісткою, знавцем українського мистецтва та народної культури.  До уваги наших читачів й збірка «Українська вишивка: найконечніші інформації» (Вінніпег – Торонто, 1981), підготовлена українською вишивальницею Іванною Зельською. Всі надруковані тут узори були раніше опрацьовані авторкою видання.  
                              


 20 Травня 


В рамках реалізації регіонального проєкту «Електронний каталог» ДОУНБ відвідали бібліотекарі Тернівської міської бібліотеки та Тернівської дитячої бібліотеки.

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 20 Травня 


Залежність. Вирок чи виклик?


Друга лекція з циклу просвітницьких зустрічей «Без Табу» присвячена темі залежностей. Студентська молодь Дніпровського фахового політехнічного коледжу прийняли участь в обговоренні «Залежності. Причини, наслідки, допомога».
Серед обговорених питань були різні види залежностей (алкогольна, наркотична, Інтернет), вплив на здоров’я, можливі шляхи подолання хворобливих прихильностей. Про кожну залежність був показаний мультфільм, сутність якого присутні мали пояснити. В якості інтерактиву було запропоновано зібрати докупи українські прислів’я про алкоголь і пияцтво та заповнити цифрові таблиці про світові Інтернет-показники.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 20 Травня 


Свято у серці

До Всесвітнього дня вишиванки у відділі читальних залів відбувся святковий захід спільно з соціальним партнером бібліотеки Дніпропетровським фаховим мистецько-художнім коледжем культури. Присутні прослухали презентацію за темою «Земля наших предків для наших нащадків», що присвячена збереженню культурної спадщини та екології України. Також, щоб перейнятися святом та для підняття настрою, відбувся привітальний концерт студентів коледжу культури. Наприкінці заходу учасники отримали подарунки від бібліотеки і були запрошені на спільну світлину.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 20 Травня 


Приємні вітання!

Напередодні Дня народження бібліотеки до відділу завітали наші партнери і шанувальники з вітаннями і подарунками. Це представники клубу книголюбів «Літературна вітальня» (Л.Куліш), обєднання дніпровських художників «Urban Sketching» (Т.Адаменко), академії здоров’я і краси «Енергія довголіття».


фото  фото  фото  фото

 20 Травня 


  «Територія слова» - під таким гаслом у віділлі абонемента пройшла вулична PR-акція під літньою парасолькою до Дня Вишиванки. 
Повнiше
 
      


 20 Травня 


Майстер клас «3D - чарівна скринька можливостей» пройшов в Регіональному тренінговому центрі. Вихованці Міжрегіонального вищого училища з поліграфії та інформаційних технологій опановували сучасні творчі  можливості. На згадку про зустріч та День народження ДОУНБ отримали пам`ятні сувеніри. 

До нових зустрічей в межах проєкту «Maker Spase. Технології майбутнього».


Фото  Фото  Фото  Фото

 20, 27 Травня 


Вивчаємо англійську мову, розважаємося та шукаємо нових друзів.

Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збиралися члени англомовного клубу настільних ігор. Зазвичай гравці обирали настільну гру "Табу", яка покращує уяву та спонукає добирати різноманітні слова щоб описати якесь загальновідоме явище. Або обирали гру "Яблука до яблук", в якій треба формувати смислові пари прикметник-іменник. Учасники ігрових сесій отримали не лише нові знання та навички, а й гарний настрій.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Травня 


Обласні курси підвищення кваліфікації для завідуючих сільськими бібліотеками територіальних громад області за темою «Публічні бібліотеки в інформаційному просторі регіону: напрямки діяльності та стратегія розвитку».

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2

 22 Травня 


 «Дім, де зігріваються серця – історичний екскурс у історію» - тема літературного бенефісу клубу любителів читання «Захопленість» до Дня народження бібліотеки, який  відбувся у відділі абонемента. 
Повнiше
 
      


 22 Травня 


Знайомство з бібліотекою

Напередодні святкування ювілею бібліотеки її зали відвідала студентська молодь ВПУ №17. Бібліотекарка відділу читальних залів Олександра розповіла історію бібліотеки, про її відділи та можливості. Була проведена екскурсія відділом читальних залів, яка дозволила показати частину фондів і ресурсів бібліотеки. Бажаючі могли взяти книжкове передбачення і з’ясувати – яку ж книгу їм читати наступною. Наостанок молодь написала побажання бібліотеці та висловила вдячність за змістовну екскурсію.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 22 Травня 


Друзі бібліотеки вітають її з Днем народження.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося святкове засідання членів англомовного клубу «Добра розмова».
Старі і ночі члени клубу дізналися про важливу дату у житті міста Дніпра-Катеринослава -  22 травня 1834 року. В цей день 187 років тому розпочала обслуговувати читачів перша публічна бібліотека міста. Йшли роки, змінювали будинки, де розміщувалися книжкові колекції, збільшувалися фонди, відбувалися переїзди та ремонти, досвідчені бібліотекарі передавали досвід молоді, трапилася комп’ютеризація бібліотечних процесів.
Керівник центру Світлана Усенко презентувала «10 фактів про бібліотеку» – факти з історії, дані про кількість фонду, електронні колекції, електронні каталоги, можливості дистанційного пошуку інформації, клубну роботу у бібліотечних відділах, ресурси для навчання та багато іншого.
Кожен член клубу, а серед них були і іноземці пан Джо та пан Нейтон,  представився та розповів про те, що для нього «бібліотека», скільки років вони в англомовному клубі, які заходи найбільше запам’яталися, чи змогли вони реально покращити знання англійської мови використовуючи бібліотечні можливості та ресурси.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 23 Травня 


  Символи вишиванки

На черговому засіданні клубу Прсвіта  говорили знову про символи. Наші давні символи.  Відшукувати свої ориєнтири. Ми мусимо згадати і знайти свою систему відліку. В цьому нам допоможе  і сорочка вишита, і писанка,  і  Петриківський розпис. А коли ми згадаємо і будемо читати письменна наших пращурів, тільки тоді ми можливо зможемо зрозуміти - хто ми є, чиїх батьків, якої віри, якого світогляду.  Тоді нам не потрібно буде відшукувати чужі цінності. Ми будем багаті своїм спадком.  Життям світлим і багатим, яскравим та насиченим.



фото 1  фото 2  фото 3

 24 Травня 


 День слов'янської писемності і культури
З нагоди вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія до відділу абонемента завітали школярі НВК139. Цікаві історичні факти з історії свята, мовознавча вікторина та улюблені книжки чекали на юних відвідувачів. 


      

 25 Травня 


У відділі документів іноземними мовами продовжував працювати клуб юних читачів “English Young Reader’s Club”. У своїй роботі модератор спирається на цікаві розробки уроків, які сучасні вчителі оприлюднюють в методичному періодичному виданні «Англійська мова в початковій школі». Це видання надходить до відділу документів іноземними мовами.


фото  фото  фото

 25 Травня 


Чому варто жити далі?

Третя зустріч з циклу «Без Табу» відбулась в стінах Дніпровського фахового політехнічного коледжу. Тема обговорення – «Не впадай в депресію»

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 26 Травня 


І знов творча зустріч «3D - чарівна скринька можливостей» в Регіональному тренінговому центрі. Першокурсники Міжрегіонального вищого училища з поліграфії та інформаційних технологій опановували сучасні технології в межах проєкту «Maker Spaсe. Технології майбутнього». 

Майстер-клас, питання, джерела з фондів ДОУНБ, можливість вдосконалювати українську мову завдяки спеціальному довіднику, який студенти отримали в дарунок.   


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 26 Травня 


«Вікно в Америку» презентує себе на Global Village.

Добіг кінця навчальний рік 2020-2021 в КЗО "Спеціалізована багатопрофільна школа № 23 з поглибленим вивченням англійської мови" ДМР. Школа є давнім партнером бібліотеки і центру «Вікно в Америку». Нас запросили на свято «День іноземних мов».
На святковій лінійці керівник ІРЦ Світлана Усенко привітала учнів з успішним закінченням навчального року та запросила не лінуватися влітку, а продовжувати вивчати англійську мову, мову міжнародного спілкування, використовуючи всі можливі ресурси бібліотечного центру. Наші головні привабливість і переваги – на бібліотечних заходах, школярі зустрінуть англомовних іноземців та зможуть перевірити свій рівень знань!
Поліна Штанько презентувала програму академічних обмінів FLEX біля стенду з інформацією про США та американськими смаколиками. Зацікавлені учні отримали рекламні буклети.

фото  фото  фото  фото  фото

 26 Травня 


Реальність, страшніша за смерть.

Година скорботи, присвячена темі Голокосту, пройшла у відділі читальних залів за участі студентської молоді ВПУ №17. Спочатку присутні прослухали історичне зведення – що таке гетто, як нацисти знаходили євреїв, що відбувалось в концентраційних таборах та як світ дізнався про Голокост. Задля того, щоб інформація краще запам'яталась, на фліпчарті були записані ключові цифри Голокосту. Після цього всім учасникам заходу були роздані брошури з цитатами з книг-фондів ДОУНБ. Так як молодь часто дивиться фільми, були показані 5 трейлерів художніх кінострічок, присвячених цій же темі. На згадку про зустріч кожен отримав шестикутну зірку Давиду з цитатою з книги Томаса Кініллі «Список Шиндлера»: «Той, хто рятує одне життя, рятує весь світ». 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 26 Травня 


Ірен Роздобудько та її романи.

Чергова відео-презентація з циклу "Книга, прочитана екраном" знайомить Інтернет-користувачів з українською письменницею, поетесою та журналісткою Ірен Роздобудько. На сторінці відділу читальних залів у соціальній мережі Facebook був виставлений ролік, що знайомить підписників з біографією письменниці, її творчим шляхом та декількома найцікавішими романами. Цей же ролік був виставлений на YouTube-каналі відділу читальних залів. Поруч із відео є посилання на перегляд кіноверсії роману "Ґудзик" для бажаючих порівняти книжковий оригінал та його кіноадаптацію (https://www.youtube.com/watch?v=oRXQbGNwjUk&t=0s).

фото 1  фото 2

 26 Травня 


 Цікаві жанри мистецтва

У межах предметно-документальної виставки «Скульптура малих форм – прикраса інтер’єру»  відбулася тематична година «Анімалістика у скульптурі». Відвідувачі дізнались про анімалістичний жанр у мистецтві, про давню традицію виготовлення фігурок тварин, переглянули представлені на виставці міні-скульптури та книги з теми.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Травня 


У відділі документів іноземними мовами продовжив роботу віртуальний клуб «English reading in the Library / Читання в бібліотеці». Продовжили читати казку Оскара Уайльда «Рибак та його душа».


фото  фото  фото

 27 Травня 


Запрошуємо на побачення

До уваги мешканців міста була організована Бібліотечна альтанка, на якій всі охочі змогли ознайомитись з  художніми виданнями різного жанру  центру  художньої літератури  відділу читальних  залів. Також у цій день всім бажаючим був запропонований безкоштовний запис до бібліотеки.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 27 Травня 


Як виробляти корисні звички? 

Остання лекція з циклу «Без Табу» була присвячена темі шкідливих і корисних звичок. Студентська молодь політехнічного коледжу мала змогу дізнатись – як подолати прокрастинацію та за яким механізмом формуються нові вподобання. Всім учасникам було запропоновано – обрати одну звичку з названих бібліотекаркою та протягом наступних 66 днів (а саме стільки потрібно для формування нової навички) втілити її в життя. Молодь погодилась прийняти участь в цікавому експерименті. Тож чекаємо на результати!

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 27 Травня 


Незалежність: історія подій

До ювілейної річниці Незалежності України для студентської молоді  мистецько-художнього коледжу культури була проведена історико-патріотична година «Незалежність України: історія подій». Присутнім була представлена книжкова виставка про історію української державності. Після перегляду презентації та документального фільму спогадів сучасників,  молодь  дізнались про основні події того часу і як створювався  документ Акту  проголошення  державного суверенітету України. Наприкінці заходу студентка Кальченко Анастасія прочитала  свій вірш «З Днем народження, Україно!» та подарувала його бібліотеці.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 27 Травня 


 Бібліотечна Альтанка відділу абонемента запропонувала користувачам експрес-виставку періодичних видань «Багато інформації не буває». 
Повнiше
 
          


 27 Травня 


Сезон Бібліотечної Альтанки на Яворницького 18 - розпочав краєзнавчий відділ з підбіркою літератури на тему "Туристичними шляхами Дніпропетровщини". 
Всі охочі ознайомились з природніми та архітектурними перлинами, які Дніпропетровщина має в запасі для туристів
      


 27 Травня 


На черговому засіданні Асоціації релігієзнавців  розглядалась тема «Містика і філософія». Всі присутні  змогли висловити свою думку щодо до цього питання. Також запропонована тематична література. 
фото 1


 27 Травня 


28 травня у краєзнавчому відділі Дніпропетровської обласної бібліотеки відбулось чергове засідання Дніпровського генеалогічного товариства у двох форматах одночасно: наочно  і з трансляцією в Zoom.
Т.В. Нєдосєкіна презентувала свою книгу "Формула крови".
Із дуже цікавою доповіддю про проєкт нового архівного закону та пошук даних в документах відділів РАЦС (рос. ЗАГС) виступив О. С. Новіков.
    


 27 Травня 


На віртуальні читання завітали студенти. Вони вирішили ознайомитися з правилами складання міжнародного контракту англійською мовою. Бібліотекарки відділу документів іноземними мовами (пр. Яворницького 18, кімн. 18) підібрали достатньо літератури, але забракло часу прочитати всі ці матеріали, тому чекаємо на наступне читання.


фото  фото  фото

 29 Травня 


В патентно-технічному відділі на засіданні читацького клубу «Літературний диліжанс» обговорювали роман Ірен Роздобудько «Шості двері».


 29 Травня 


Літературний диліжаннс в бібліотеці
В патентно-технічному відділі клуб Літературний  диліжанс зробив п’яту зупинку на своєму шляху, де завідувачка відділом Мищенко Тетяна поділилася своїми враженнями від прочитаної книги Ірен Роздобудько «Шості двері» Ця книга із серії «Великий науковий проєкт» українського інституту книги. Цей твір відноситься до психологічної драми.  Але в ньому є і паралельний фантазійний зміст, є і містика. Напевно, невипадковим є і подвійне ім’я головної героїні - Анна-Марія. Таким же подвійним виявляється і її життя. Одне в усіх на виду. Інше - тільки її таємниця. Це суттєво жіночій роман, філософський.
Роман складається із чотирьох частин. Події відбуваються приблизно у проміжку між 1966 та 2003 роками. Часові проміжки швидко змінюються (ось головній героїні три роки, зненацька їй уже десять, а потім шістнадцять, а потім раптово сорок). З твору розумієш, що щастя жінка не відчувала майже ні разу. Головній героїні роману вищими силами при народженні дарована дивовижна спроможність - тікати в іншу реальність через намальовані власноруч на стіні двері. Ось тільки, якою буде ця реальність, невідомо, поки не зайдеш у прочинені двері. Чудова книга, як і все, що пише Ірен Роздобудько.
Рекомендую до читання, перш за все жіночій аудиторії.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Травня 


Сучасне осмислення цитат В.Шекспіра та ідіом з його творів.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» присвячена творчості Вільяма Шекспіра. Разом з модератором паном Дрейком члени клубу зробили спробу осмислити відомі цитати геніального поета і драматурга. Ми впевнилися, що багато цитат стали ідіомами і активно використовуються у повсякденному житті.
Керівник центру Світлана Усенко забезпечує ZOOM трансляцію для тих, хто через необхідність тримати соціальну дистанцію, залишався вдома.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 29 Травня 


Арт-резиденція в бібліотеці

 Відбувся майстер-клас з акторської майстерності для учнівської молоді від телепродюсера та ведучого розважальних програм    В’ячеслава Полякова.


фото  фото  фото

 29 Травня 


На першому засідані дискусійного клубу «UAgora»  дуже жваво обговорювалось  питання «Що таке демократія? І як можливо користуватись цим правом?» Присутні висловлювали свої думки та аргументували прикладами. Також було запропоновано ознайомитись з літературою за темою засідання,яка знаходиться в фонді бібліотеки.
фото 1  фото 2  фото 3


 30 Травня 


Давні секрети хліба

Випіканням домашнього  хлібу з цільнозернового пшеничного борошна без дріжжів на заквасці  поділилися учасники  клубу «Просвіта». Це  хліб, який готували  наші матусі в давнину не таку вже й далеку!


фото 1  фото 2
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека