Протягом мiсяця 


Книжково-ілюстративна виставка «Весняний джаз».

Квітень є місяцем шанування джазу в США. Ціла епоха джазу була сформована афроамериканськими представниками. Джаз бере початок з фольклорних пісень. На відміну від блюзу, джаз є веселою музикою. 
Бібліотека підтримує американські ініціативи. До вашої уваги книжково-ілюстративна виставка в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». На полицях ви знайдете музичний словник, монографію з історії джазу, енциклопедію видатних музикантів, книги про корифеїв Луї Армстронга та Еллу Фіцджеральд.
Виставка доповнена DVD-дисками з кращими музичними фільмами створеними у Голівуді, такими як «Джазовий співак», «Дівчата мрії», «Хеллоу, Доллі!», «Звуки музики» та ін.
Англомовні матеріали допоможуть вивчити джазові традиції та покращать ваші знання англійської мови.


        

 Протягом мiсяця 


Нові можливості для амбітної української молоді.

До уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
 В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
 Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото

 Протягом мiсяця 


 Знайомимо з видами та жанрами мистецтва.

 Відвідувачі мали нагоду переглянути  книжково-ілюстративну виставку «Серпанкові стежки українського ткацтва». Представлені видання познайомили з історією, традиціями, яскравими роботами майстрів давнього промислу.

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця Бібліотека - амбасадор цифрової освіти.
Користувачі відділу із задоволенням  долучаються до національного проєкту «Дія. Цифрова освіта».
 

фото

 Протягом мiсяця 


"Сміх виправляє вдачу" - виставка-персоналія до 80-річчя від дня народження дніпровського поета-сатирика Володимира Луценка.

    


 Протягом мiсяця 


  Аrt-простір:  «Світ захоплень» – таку назву має виставка творчих робіт художниці-аматорки, користувачки бібліотеки Галини Горбунової. На виставці представлено 15 робіт у різних техніках (акварель, олія, малюнок). Це натюрморти, пейзажі написані у різні роки.


Горбунова Г. В.              фото

 Протягом мiсяця 


Від ідеї до реалізації.
Новатори Дніпропетровщини одержують кваліфіковану і оперативну допомогу для втілення творчих досягнень в інформаційно-правовому центрі "Інтелектуальна власність", яку надає патентний повірений України Авраменко Валерій Васильович щочетверга з 10:00 до 12:00. 1 Квiтня 


У секторі рідкісних та цінних документів експонується книжкова виставка "Провідник української культури у світ"що приурочена дню народженню видатного письменника Миколи Васильовича Гоголя. 
На виставці представлені дореволюційні, сучасні та малоформатні видання з колекції гоголівського циклу. Також у фонді зберігається прижиттєвий примірник першого тому "Мертвих душ" Миколи Гоголя. В секторі, над своїм історико-літературознавчим дослідженням, працював член Спілки письменників Грузії, історик Цирекідзе Бека Джумберович. Завдяки джерелам рідкісного фонду ДОУНБ, а також інших бібліотек України та Грузії, Бека Джумберович досліджує питання цензури прижиттєвих видань відомих класиків літератури.    


Фото  Фото  Фото  Фото

 1 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами продовжив роботу віртуальний клуб «English reading in the Library / Читання в бібліотеці». Цього разу темою були відносини між чоловіком і жінкою в казковому світі, що створив Оскар Уайльд (Oscar Wilde) у своєму творі «Рибак та його душа» (The Fisherman and His Soul).


 1 Квiтня 


Поговоримо про РХП?

Перша зустріч з циклу лекцій проєкту «Без Табу» була присвячена доволі актуальній та проблемній темі серед підлітків та студентів, а саме – розладам харчової поведінки, до яких відносять анорексію, булімію та компульсивне переїдання. Студентська молодь ВПУ №17 стали учасниками мозкового штурму під назвою «Розлади харчової поведінки: що це і з чим це «їсти»». В якості додаткового ресурсу бібліотекарка відділу читальних залів Олександра Залогіна створила канал в Telegram, де виставляються матеріали, що були показані в ході зустрічі, а також додаткові, які за браком часу не змогли бути продемонстровані. Канал буде поповнюватись після кожної наступної лекції. Посилання на нього - https://t.me/bezz_tabu.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 1, 15 Квiтня 


Вивчаємо англійську мову, розважаємося та шукаємо нових друзів.

Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються члени англомовного клубу настільних ігор. Зазвичай гравці обирають настільну гру "Табу", що покращує уяву та спонукає добирати різноманітні слова, щоб описати якесь загальновідоме явище. Або обирають гру "Яблука до яблук", в якій треба формувати смислові пари прикметник-іменник. Учасники ігрових сесій отримують не лише нові знання та навички, а й гарний настрій.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 1, 6, 8, 13, 15, 20, 22, 27 Квiтня 


В пошуках нових знань та психологічної рівноваги.

Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури. Тривають зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa.
Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, потренувати свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Квiтня 


До Міжнародного дня дитячої книги у краєзнавчому відділі була представлена тематична книжкова виставка дитячих письменників Придніпров'я "Чарівний світ дитячої книги".


  

 3 Квiтня 


Віртуальні подорожі продовжуються!

Разом з американським волонтером паном Джо члени  англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» мандрували до Національних парків Австралії. З презентації нашого друга ми дізналися, що парків багато. Віртуально познайомилися лише з шістьма, такими, що знаходяться поблизу Сіднея, рідного міста пана Джо М. 
Клубники читали і перекладали, роздивлялися слайди, ставили питання автору презентації.
Пан Дрейк додав гумору у нашу зустріч і нагадав присутнім, що свято Пасхи вже дуже близько.


фото  фото      фото

 5 Квiтня 


Життя видатних дітей. 

Погодьтесь, що всі наші таланти, навички та вміння ми починаємо розвивати, будучи ще дитиною. Візьмемо хоча б відомих особистостей, які багато чого досягли в житті. Вони були занурені в свою стихію з ранніх років. Мова піде про диво-дітей, дітей вундеркіндів. Віртуальна книжкова виставка історій дитинства геніальних людей із серії «Життя видатних дітей» можуть допомогти виявити саме той неповторний талант, що приведе до успіху. Запрошуємо відвідати розділ "Віртуальні  виставки", де на вас чекає огляд книг.

 5 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами до уваги користувачів - перегляд книг «Естетична мультиплікація» з ілюстраціями з відомих мультиплікаційних фільмів світу, зокрема мультфільмів Уолта Діснея. Увагу привертає книга, присвячена історії та сьогоденню кіностудії Уолта Діснея з цікавими технічними фактами створення анімаційних героїв і фільмів. Книги англійською та французькою мовами.


фото  фото  фото  фото

 6 Квiтня 


Депресія: вияви і знешкодь.

Друга лекція з циклу мозкових штурмів «Без Табу» пройшла під гаслом «Не впадай в депресію». Хвороба, про яку не люблять говорити, але від якої страждають більше 300 мільйонів людей по всьому світу. Студентська молодь ВПУ №17 мали змогу дізнатись як виявити цю проблему, чи має щось спільне поганий настрій і депресія, як можна зарадити людині, яка опинилась в такій ситуації. Були зачитані уривки з книги Метта Гейга «Чому варто жити далі», в якій він ділиться власним досвідом як побороти цю хворобу. Гарним доповненням став короткометражний фільм, який дозволив зазирнути до «голови» людини, яка знаходиться в депресивному стані.

фото 1  фото 2  фото 3

 6 Квiтня 


До Всесвітнього дня мультфільмів.

Мультфільми мають величезний потенціал в духовно-моральному вихованні дитини. По суті - це маленькі притчі, в яких під короткою цікавої історією захований глибокий духовний зміст. Вони дають програму виховання якостей справжньої людини у дитини. 

Саме цьому була присвячена інформаційна година «Естетична мультиплікація» для учасників онлайнового клубу юних читачів “English Young Reader’s Club” у відділі документів іноземними мовами. На заході було розглянуто мультиплікацію як один із засобів впливу на свідомість і поведінку дітей молодшого шкільного віку та перелічені основні принципи впливу мультфільмів на дітей.


фото  фото  фото

 7 Квiтня 


Читання з ароматом кави.

До уваги всіх, хто зранку любить випити філіжанку кави, пізнавальна книга Олексія Мустафіна "Напій змін. Як кава створила світ", в якій розповідається про історію створення кави в різні часи.

фото 1  фото 2  фото 3

 7 Квiтня 


Самодіагностика.

За такою темою відбулось чергове засідання клубу «5 стихій здоров’я».  Обговорювалось питання самодіагностики, що це комплекс методів, як традиційних так і нетрадиційних, спрямованих на дослідження самого себе, і  як  людина за допомогою певних знань  може знайти чи спростувати хворобу. 


 7 Квiтня 


Герої  свого часу.

Доля чи життя мають особливу властивість. Час від часу вони дарують знакові знайомства. Середина ХІХ століття. «Є він, і є вона, а ще - десятки «ні» між ними. Заборонені почуття приречені з першого погляду». Або. Рік 1908. «Як почало смеркатися, він не витримав- попросив гостя піти. Для таких іти вулицею з револьвером у кишені- вже пригода…». Мабуть, подібні історії траплялись на всіх континентах, про них  цікаво написано в романах, представлених на книжковій виставці «Ретроромани і герої часу» у відділі читальних залів. Запрошуємо всіх бажаючих зазирнути в світ пригод та кохання.фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 7 Квiтня 


Медичні праці минулих століть в книжковій інсталяції до Всесвітнього дня здоров'я.
Якими були "нові" методи лікування та які рекомендації по збереженню здоров'я надавали в середині ХІХ - початку ХХ століття? Які лікарські рослини вважали чудодійними та що таке "еліксир життя"? Книжкова виставка запрошує познайомитись з мистецтвом зцілення минулих століть!
А також у фонді сектору рідкісних та цінних документів знаходяться словники, довідники та підручники з різних напрямків медицини.    


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 7 Квiтня 


 
У відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка «Велична і екстравагантна Іспанія» (з циклу виставок «Літературні сезони європейської літератури»).

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 8 Квiтня 


Міжнародний день ромів. 

У відділі документів іноземними мовами пройшов поетичний захід «Ромські поети – хранителі прадавньої мови». На заході звучала як класична, так і сучасна ромська поезія, відвідувачі мали можливість розібратися, хто береже та відроджує ромські традиції та чиїми голосами сьогодні звучить сучасна література ромів.


фото  фото

 8 Квiтня 


Мистецтво ромів. Відбулася музична година «Джанго Рейнхард – ром-віртуоз». Бібліотекарка Юлія Бриліна підготувала інформаційне повідомлення про цікаві факти з творчої та особистої біографії гітариста. Присутні мали можливість познайомитись з добіркою документів про музиканта та нотними виданнями циганських мелодій, переглянути фрагменти з документальної стрічки «Джанго Рейнхард .Історія короля «джаз-мануша». Захід до Міжнародного дня ромів.
      


 8 Квiтня 


  У відділі періодики до 200-річного ювілею Шарля Бодлера організовано літературну полицю "Бунт і виклик Шарля Бодлера"  
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 9 Квiтня 


«Знамениті українці».

Віртуальний огляд видань цієї серії знайомить читачів з видатними особистостями України, які звеличували український народ своїми діяннями, розумом і талантом, які визначили подальший шлях української державності. У книгах містяться короткі життєписи найбільш відомих українців, що добилися видатних успіхів у різних сферах діяльності людини. Читачі дізнаються не лише про основні етапи їхньої творчої біографії, але й про особливості характеру, звичаї, захоплення і особисте життя. Запрошуємо до віртуальної виставки.

 

 10 Квiтня 


«Добра розмова»: Нас – 50/50 !

Тримаємо соціальну дистанцію в англомовному клубі «Добра розмова» під час карантину. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» радо вітав сміливих членів клубу, які завітали до бібліотеки, і ще більше нас порадували інформаційно-грамотні клубники, які приєдналися до зустрічі у режимі ZOOM-конференції.
Гостями бібліотеки були наші іноземні волонтери австралієць пан Джо та канадієць пан Нейтон. Зустріч відбулася у форматі «питання-відповідь». Було цікаво почути про Великий бар’єрний риф, про різноманіття фауни Австралії, про карстові печери Дженолан, Голубі гори та про небезпеки, що чекають на туристів в Австралії. Порадувала гарною англійською мовою і гарними новинами пані Юлія, що зараз працює в Об’єднаних Арабських Еміратах. Завдяки гумору пана Нейтона зустріч знову вийшла теплою і комфортною. Учасники розходилися з посмішками на обличчях.

  фото  фото        фото  

 11 Квiтня 


Неосяжний Всесвіт.
Напередодні Всесвітнього дня авіації та космонавтики, фахівці ДОУНБ за запрошенням «Музею дитинства» провели майстер-клас «Створи свою ракету». Діти разом з батьками долучилися до використання нових технологій у дитячій творчості. Перед початком майстер-класу малеча погортала нові книжкові видання та відповіла на питання вікторини «Космічна історія». Майстер-клас був цікавий і маленьким, і дорослим. 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 12 Квiтня 


Година авторської пісні. Відбувся міні-концерт дніпровського виконавця і композитора Олега Мелещука. Звучали авторські та популярні сучасні композиції. Згадали учасники і про свято – День космонавтики. Олег Олександрович виконав кілька пісень, присвячених космічній тематиці.

 


фото

 12 Квiтня 


Дорога до зірок.
До Всесвітнього дня авіації та космонавтики, що відзначається 12 квітня, працівники патентно-технічного відділу розгорнули тематичну виставку "Дорога до зірок". На виставці представлені книги про наукову діяльність основоположників космонавтики, досягнення Конструкторського бюро «Південне», що виготовило і вивело на орбіту понад 400 космічних апаратів, про ракетні двигуни, ракетне паливо, а також описи патентів України і винаходи країн світу, що надають інформацію про новітні розробки в галузі космонавтики.


фото

 12 Квiтня 


Романи з пригодами.

Історичний роман з детективною сюжетно-утворюючою лінією, де допускається розслідування детективом з нашого часу подій і злочинів, які відбувалися в далекому минулому, це завжди цікаво.  Однією з основних вимог до автора - достовірний опис обраної епохи та неодмінне згадування історичних подій. І це - ретроромани. Огляд запропонованої літератури в розділі "Віртуальні виставки" занурить читача в захоплюючий світ забороненого кохання, містики, кримінальних історій з елементами фантастики.
 

 13 Квiтня 


Поговоримо про залежність?

Продовжується цикл лекцій проекту відділу читальних залів «Без Табу». Третя тема, яка була представлена студентській молоді ВПУ №17,  – «Залежності. Причини, наслідки, допомога». Захід був побудований наступним чином: демонструвався мультфільм, який розповідав про один з видів залежності, після цього було обговорення – яка ідея відеоролику і як його зрозуміли присутні. Після цього – інформація про наслідки кожного з видів залежності, а саме алкогольної, наркотичної та Інтернет/телефонноЇ. 
В якості додаткових відеоматеріалів були використані матеріали білоруського новинного порталу TUT.BY, а саме – свідчення минулих алкоголіків та наркоманів. В якості розваги був проведений інтерактив «Збери прислів’я докупи», в якому дівчата мали із відокремлених слів зібрати цілісні прислів’я про алкоголь. І на завершення було проведено опитування «Що значать ці цифри», в якому присутні мали дати відповіді – що можуть значити цифри на екрані. Всі питання стосувалися Інтернет-залежності.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 13 Квiтня 


«Книжковий алфавіт».

Під такою назвою продовжується книжкова виставка у відділі читальних залів. На кожну літеру українського алфавіту підібрано по одній художній книзі зарубіжного автора. Для того, щоб краще орієнтуватись у цьому масиві книжок, до стелажу прикріплені яскраві різнокольорові літери, які підказують читачам що чекає на них на певній полиці. Використані книги з фонду відділу центрального книгосховища. Запрошуємо до читання!

фото 1

 14 Квiтня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. Шевченко взяла участь в онлайн-вебінарі для бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів «Бібліотеки в умовах сьогодення: інноваційні форми роботи сучасного бібліотекаря», де виступила з повідомленням «Основи цифрової грамотності». Учасники заходу ознайомилися з інформацією про цифровізацію країни, цифрову освіту та основні етапи перетворення традиційного бібліотекаря в сучасного науково-інформаційного працівника.


 15 Квiтня 


До Всесвітнього дня мистецтва.

Члени англомовного клубу-салону «Культурний міст Україна-США» вірять в силу мистецтва - під час навчальних зустрічей ми дізнаємося про гарні кінофільми, музикантів і визнані музичні композиції, обговорюємо картини і  колекції музеїв, ділимося зразками декоративного мистецтва, створеними власноруч (українські вишиванки і намиста). А ще клубники п’ють багато смачної кави, їдять шоколад, роблять фізичні вправи, читають художні книги, читають вірші в голос, серфлять в інтернеті, купують в інтернет, в’яжуть, роблять прикраси, вирощують квіти, пораються у городах, милуються примулами, обнімають домашніх тварин і навіть посміхаються незнайомцям під час прогулянок.
Зустріч з американкою-волонтеркою пані Lisa відбулася у форматі ZOOM-конференції. Члени клубу підготували цікаву інформацію з ілюстративним матеріалом, проговорили її англійською мовою та отримали індивідуальну корекцію від пані Lisa.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко є технічним модератором зустрічей і допомогла з демонстрацією ілюстративного матеріалу.

фото  фото  фото  фото  фото

 15 Квiтня 


15 квітня 2021 року о 16:00 у краєзнавчому відділі відбулась чергова зустріч клубу "Ріднокрай"
Кандидат історичних наук, заступник директора Світлана Павленко, розповіла про Музей історії Дніпра, нещодавно заснований в нашому місті.
Присутні дізналися про вже реалізовані експозиції та плани музею на майбутнє.

    

 16 Квiтня 


«Перша українська - перша у світі». 16 (5) квітня 1710 року  укладено договір між гетьманом Пилипом Орликом та козацькою старшиною і козаками Війська Запорозького - «Пакти й Конституції законів і вольностей Війська Запорозького». До Дня укладання Конституції Пилипа Орлика у КУБЦ  розгорнуто книжкову виставку.


  2  3  4    6  7  8  9  10

 17 Квiтня 


Дискусія за круглим столом: Наші захоплення і задоволення.

Тримаємо соціальну дистанцію в англомовному клубі «Добра розмова» під час карантину. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» радо вітав сміливих членів клубу, що прийшли до бібліотеки, і ще більше порадували інформаційно-грамотні клубники, які приєдналися до зустрічі у режимі ZOOM-конференції.
Гостем бібліотеки був наш іноземний друг канадієць пан Нейтон.
Темою зустрічі були наші різноманітні хобі. Найбільш згаданим було «приготування їжі та улюблених страв». Наша нова юна учасниця Марія любить танцювати. Юлія і Тетяна – вишивати. Віктор – читає. Світлана колись із запалом доглядала городні рослини. Валентина займається йогою.
Завдяки гумору пана Нейтона зустріч знову вийшла теплою і комфортною – учасники розходилися з посмішками на обличчях.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Квiтня 


 «Чорнобиль – без права на забуття».
  
Минає 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – аварія на Чорнобильській АЕС. 26 квітня 1986 року – одна із найскорботніших дат в історії нашого народу, спогад про яку пронизує серце гострим болем. До цього дня відділом абонемента підготовлено ілюстративно-документальну виставку «Чорнобиль – без права на забуття».

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 20 Квiтня 


Ювілейний рік Лесі Українки.

У відділі розгорнуто перегляд документів «Твори Лесі Українки у театрі і кіно». Завідувачка відділу Світлана Пономаренко ознайомила відвідувачів з цікавими фактами з історії створення вистав та кінострічок за творами видатної письменниці.


фото  фото  фото  фото

 20 Квiтня 


    
У відділі абонемента розгорнуто ілюстративно-документальну виставку «Україна– це я, Україна – це ти!» присвячену 30-річчю Незалежності України.


 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 21 Квiтня 


Як виробляються звички.


Студентська молодь ВПУ №17 прослухала останню лекцію з циклу «Без Табу», яка була присвячена темі корисних і шкідливих звичок. «Сила звички: як набувати корисні звички» - саме таку назву мала ця зустріч. 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 22 Квiтня 


День Землі (Earth Day) відзначили у бібліотечному клубі.

Члени онлайнового англомовного клубу «Культурний міст Україна-США» присвятили свою зустріч Дню Землі - пригадали головні екологічні проблеми планети, підвищили свою обізнаність та розповіли про улюблені домашні рослини. Тільки наше бажання та енергія допоможуть зберегти навколишнє середовище для нащадків.
 Безумовний лідер нашого клубу, волонтерка пані Тамара К., корегувала граматичні та лінгвістичні помилки ораторів.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко була технічним модератором зустрічі і допомогла з демонстрацією ілюстративного матеріалу.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Квiтня 


Пам'ятати/неможливо/забути.


До 35 роковини з дня Чорнобильської трагедії відділ читальних залів підготував віртуальний хронограф "Чорнобиль. Як все відбувалось". На інфографіці відображений погодинний перебіг подій 25-26 квітня 1986 року, всі події, що призвели до вибуху реактору. Даний матеріал розміщений в соціальній мережі Facebook на сторінці відділу читальних залів "Один день з життя бібліотекаря". 


фото 1  фото 2

 22 Квiтня 


Територія інтелектуальних прав: винаходи і товарні знаки.
До Всесвітнього дня книги та авторського права, що відзначається 23 квітня, відбулось засідання клубу «Академія досліджень та винахідництва». До цього свята у відділі було розгорнуто виставку присвячену проблемам захисту інтелектуальної власності. Провела захід завідувачка відділу Мищенко Тетяна. В своїй промові вона ознайомила присутніх з історією цього свята, зробила огляд виставки та прокоментувала фільм «Цікаві факти про книги», який було переглянуто присутніми. В заході взяли участь автори винаходів, підприємці, бібліотекарі.

фото  фото  фото  фото

 22 Квiтня 


Дзвони тривоги.
До Дня Чорнобильської трагедії у відділі відбувся інформаційний перегляд за темою «Чорнобиль: екологічна катастрофа людства». Присутні мали змогу ознайомитись із книжковою виставкою «Чорнобиль: міфи та реалії», на якій розміщені книжки, що висвітлюють дані радіоактивного забруднення навколишнього середовища в результаті аварії на Чорнобильській атомній станції, наведена інформація про існуючий стан системи поводження з радіоактивними відходами в Україні. 

фото  фото

 23 Квiтня 


"Освіта онлайн" - новий проєкт у бібліотеці. 
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці стартував новий проєкт - "Освіта онлайн". Протягом багатьох років бібліотека співпрацювала з Дніпровською Академією неперервної освіти. Десятки освітян відвідали ДОУНБ, отримали домопогу  бібліотечних працівників у освітньому процесі, стали користувачами бібліотеки. Зважаючи на реалії сьогоднішнього дня, цей проєкт стартував у віртуальному просторі. У режимі відео конференції на платформі Zoom, освітяни отримали консультацію з користування інформаційними та сервісними можливостями  ДОУНБ за допомогою сайту бібліотеки, дізналися про онлайн проєкт "Портал ДніпроКультура" та про можливості і переваги використання віртуального бібліотечного простору. Висловлюємо вдячність організатору зустрічі - керівнику проєкту, методисту Дніпровської Академії неперервної освіти Кушніковій Світлані Вікторівні.

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 23 Квiтня 


В Міжнародний день англійської мови на запрошення Дніпропетровського історичного музею співробітники відділу документів іноземними мовами ознайомили науковців музею з перекладацькою діяльністю Лесі Українки, зробили  аналіз її перекладів  з англійської мови, зокрема  «Макбету» В.Шекспіра,  та презентували книжково-ілюстративну виставку «Леся Українка - перекладачка».


фото  фото  фото  фото

 24 Квiтня 


У гості до друзів: Англомовна екскурсія в ДНІМ.

На відзначення Міжнародного дня англійської мови активісти англомовного клубу «Добра розмова» в ДОУНБ отримали запрошення відвідати Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.Яворницького. 
Наші іноземні волонтери пан Шон та пан Нейтон радо приєдналися і дізналися багато цікавого про археологічний період історії краю, козацьке минуле, про період заснування міста Катеринослава, земляків, що постраждали від репресій, про радянський побут. 
Родзинкою заходу було чаювання в англійському стилі від компанії Tea House. Ми послухали розповідь про особливості чайної церемонії у Великобританії, скуштували два сорти чаю «Англійський сніданок» та «Квітковий зелений». 
І яке ж свято без подарунків? Приємним сюрпризом були англомовні книги у подарунок іноземним гостям музею. 
Декілька інформаційно-грамотних клубників приєдналася до зустрічі у режимі ZOOM-конференції.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Квiтня 


Віват, інноваторам!
26 квітня всесвіт відзначає Міжнародний день інтелектуальної власності. До цього свята у відділі відбулась інформаційна година і присутні мали змогу переглянути книжково-документальну виставку. Виставка висвітлювала питання правової охорони інтелектуальної власності.

фото  фото

 26 Квiтня 


  "Чорнобиль: не гасне пам'яті свіча" - документально-ілюстративна виставка до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи експонується у відділі періодики. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 27 Квiтня 


35 років: Чорнобильський відлік

Студентська молодь ВПУ №17 завітала до бібліотеки, щоб прийняти участь в годині роздумів «Чорнобиль: те, про що не розповіло НВО». Серіал «Чорнобиль» телевізійної мережі НВО одразу після виходу у 2019 став культовим. На цій зустрічі були показані серіальні уривки і обговорений реальний, відмінний від екранного, перебіг подій. Присутні, які дивились серіал, поділились своїм враженням і моментами, що найбільше їх вразили при перегляді. Також була презентована книга Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва», яка доповнює серіальну картину і містить документальні свідчення людей, що жили в Прип’яті і приймали участь у ліквідації наслідків катастрофи.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 27 Квiтня 


 Віртуальна мистецька галерея. Для користувачів презентували нову мистецьку сторінку на сайті ДОУНБ – віртуальну Арт-галерею, де розміщені творчі роботи талановитих художників-земляків, користувачів бібліотеки. Поки що представлено картини трьох митців: Олени Половної-Васильєвої, Антона Вишневського, Андрія Панченка. Докладніше див.: https://www.libr.dp.ua/60-art-galereya.html
фото


 27 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами продовжував працювати клуб юних читачів “English Young Reader’s Club”. Темою спілкування були друзі, родина, улюблена іграшка, улюблений колір.


фото  фото

 27 Квiтня 


У секторі рідкісних та цінних документів розгорнуто ілюстративно-документальну виставку "Шляхами історії" присвячену 30-річчю з Дня Незалежності України.

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 28 Квiтня 


Магія Великодня 
Вже зовсім скоро Великдень – найбільше свято всіх християн. Український народ споконвіку шанобливо, з безмірною любов’ю готується до Дня Воскресіння Христова. Ось і у  відділі наукової інформації і бібліографії на вас чекає нова міні-інсталяція «Великодній кошик». Тисячоліттями існує традиція формувати Великодній кошик. Ми теж склали свій, особливий,  бібліотечний кошик – кошик, заповнений книгами, бо саме вони здатні наповнити наші душі світлом знань і премудрості. Імпровізована зелена галявина ніби створює весняний настрій, а мініатюрні книжки так і притягують до себе погляд. Плетений кошик прикрашений дерев’яними яйцями, гілочками верби та пасхальним рушником. 
Доповнюють інсталяцію книги, з яких можна дізнатися про історію виникнення свята, традиційні предмети побуту для святкового столу, різноманітні атрибути, що супроводжують і підкреслюють значущість Великодня.Тож, нехай ваші серця наповнюються світлими почуттями віри, надії і любові!

Фото 1  Фото 2

 28 Квiтня 


З нагоди 35-х роковин трагічних подій на Чорнобильській атомній електростанції.

Члени англомовного кіноклубу переглядали серіал «Чорнобиль» (англ. Chernobyl, 2019) та обмінялися думками по темі «Серіал «Чорнобиль»: кіноверсія vs версія ліквідаторів». Сценаристом міні-серіалу був Крейг Мейзін, а режисером – Йохан Ренк. 
За роки, що минули з часу техногенної катастрофи, факти і розповіді ліквідаторів аварії отримали художню реалізацію – написані романи, кінематографістами відзнято декілька фільмів, художники малювали картини і робили виразні хвилюючі інсталяції, створено декілька музеїв, зібрано багато експонатів. 
Щоб міні-серіал «Чорнобиль» не був переказом історичних подій, Мейзін пішов на художні припущення – поряд з реальними історичними особами в серіалі діють вигадані і збірні персонажі, які уособлюють багатьох учасників ліквідації аварії.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 28 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами продовжив роботу віртуальний клуб «English reading in the Library / Читання в бібліотеці». Цього разу темою були відносини між чоловіком і жінкою в казковому світі, що створив Оскар Уайльд (Oscar Wilde) у своєму творі «Рибак та його душа» (The Fisherman and His Soul).


фото  фото  фото  фото

 28 Квiтня 


Оздоровча терапія

На черговому засіданні клубу « 5 стихій здоров’я» були запропоновані оздоровчі дихальні вправі з Цигун-терапії , які  дають чудову можливість зазирнути в тисячолітні таємниці цигун‐технік і філософії сходу. Читачі, що глибоко цікавляться східною філософією і медициною,  змогли  знайти  відповідь на багато питань стосовно свого здоров’я. 29 Квiтня 


Екологічна стежка бібліотеки
Відбулось засідання клубу «Еколог», яке було присвячено 20 річниці з дня створення клубу, у межах соціокультурного проєкту «Екологія» щодо вивчення, обговорення та пошуку шляхів вирішення екологічних проблем у суспільстві. Ювілейне засідання клубу відкрила завідувачка патентно-технічного відділу Мищенко Тетяна. В своїй доповіді вона розповіла, як створювався клуб, хто був обраний керівником клубу, які заходи відбулись протягом двадцяти років існування клубу, подякувала присутнім за плідну співпрацю.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 29 Квiтня 


 Для кожного християнина Воскресіння Христове – найвеличніше свято, «торжество із торжеств», це перемога добра над злом, це торжество життя, нерозривний зв'язок поколінь, що об’єднує всіх нас в одну Українську родину. До цієї важливої події у відділі періодики організовано виставку-інсталяцію «Христос Воскрес! Радійте люди!».

 
Повнiше
 
Фото            

 29 Квiтня 


29 квітня пройшло чергове засідання Дніпровського Генеалогічного Товариства за темою "Дослідження родоводу дворян Авчиннікових нащадками з Франції", про яку розповів онук Володимира Олександровича Авчиннікова пан Жерар Дельбо.
        


 30 Квiтня 


Читацький клуб «Літературний диліжанс» сьогодні зустрічав гостей непростою, але досить актуальною темою, - життя людей з особливостями розвитку. Роман «Квіти для Елджернона» вже можна вважати класикою, перевіреною роками та декількома поколіннями захоплених читачів. Для того, щоб краще розуміти задум автора, бібліотекарка Олександра розповіла біографію Деніела Кіза, його творчий шлях і події, що призвели до створення саме цього твору. Не обійшли увагою цю книжкову історію і кінотворці. Тож для порівняння були показані фрагменти з трьох екранізацій різних років і країн випуску. Обговорили також і філософські питання, які виникали під час читання роману.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека