Протягом мiсяця 


 Виставка нових надходжень у відділі документів іноземними мовами:
 Журнали  Discover, National Geographic, der Spiegel. Художня література англійською та французькою мовами. Двомовне видання Нового Заповіту. Книжки з різних галузей знання англійською, німецькою та польською мовами.


    

 Протягом мiсяця 


Продовжуємо книжковий євротур вересневою подорожжю балканськими країнами. Мальовничі фото Стамбула, Греції, підручники болгарської, турецької, румунської мови, традиційні строї народів колишньої Югославії, найуживаніші слова албанською мовою. А на додаток- окрема виставка старих листівок з краєвидами Болгарії.
      


 Протягом мiсяця 


Демократія – це влада народу

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» до міжнародного Дня демократії, який світова громадськість відмічає 15 вересня, презентовано книжково-ілюстративну виставку «Шляхом американської демократії» / «The Road of American Democracy». До уваги гостей центру запропоновано книги та фотоальбоми, що познайомлять з історією зародження американської демократії, з установами, що її забезпечують зараз (Конгрес та Інститут президенства), з документами (Конституція США, Білль про права та ін.) та визначними персоналіями американської історії, які боролися за встановлення демократичних засад в США.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Навчання за кордоном - це можливо!

До уваги учнівської та студентської молоді, науковців в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, надіслані американськими коледжами та університетами.
Виставка буде цікавою для старшокласників, які обирають професію і навчальний заклад для її отримання; для студентів, що гарно навчаються і планують декілька семестрів вчитися за кордоном, а також для науковців, які хочуть провести оригінальні наукові дослідження.

фото  фото

 1 Вересня 


 У Регіональному тренінговому центрі  ДОУНБ в  День знань стартували «Інформаційні сесії  «Знання під рукою»» у партнерстві із Центральним районним центром зайнятості Дніпровського міського центру зайнятості. 

Спікер – провідний спеціаліст з профорієнтації відділу надання соціальних послуг в Центральному районі  Дніпровського міського центру зайнятості Ольга Донець щодо прав й обов'язків безробітних, основні послуги державної служби зайнятості, електронні профільні сервіси, загрози нелегальної трудової міграції.  
Завідувач сектору соціокультурних проєктів і зовнішніх зв'язків Олена Ємельянова – про можливості інформаційно-бібліотечних послуг та допомогу сервісів ДОУНБ й соціальних проєктів у питаннях працевлаштування, професійного та творчого самовдосконалення.

фото  фото  фото  фото  фото

 1 Вересня 


   Українська етнокультура

                                        
  Культура та побут свого народу завжди цікава як історія, яку  хочеться донести до людей.  Тому відділ  читальних залів підготував книжково-ілюстративну  виставку з невеличкою етнофотозоною. Отже зануримося в побут наших пращурів         
                                 
                           

                    

 1, 3, 8, 10, 15, 17, 22, 24, 29 Вересня 


Мистецтво легкого спілкування

Активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» вивчали англійську мову онлайн з волонтеркою Тамарою Красовською. Два рази на тиждень відбувалися віртуальні навчальні уроки-конференції на платформі ZOOM. Ми вдячні професійному філологу, перекладачу, носію сучасної американської англійської мови за знання і за психологічну підтримку підчас карантину через COVID-19. Учасники вивчали англійську лексику і граматику, тренували майстерність публічних виступів, вчилися світській ввічливості та доброзичливості, ділилися спогадами і мріяли.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Вересня 


 В межах рубрики «Book-stories: з рук в руки» та інформаційно-просвітницького проєкту «Шляхами долі, успіху та любові» розкриваємо імена видатних українців, завдяки можливостям фондів ДОУНБ. Сьогодні літературні враження від книги «Поезія Ліни Костенко в часах перехідних і вічних» студента Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Костянтина Зіпи.
фото  фото  фото


 3, 10, 17, 24 Вересня 


Вивчаємо англійську мову, розважаємося та шукаємо нових друзів

Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються члени англомовного клубу настільних ігор. Найбільш полюбили гравці ігрові набори "Табу", "Яблука до яблук", «Картки Кеті» та "Активуй".

фото  фото  фото  фото

 5 Вересня 


Науковий погляд на Марс: досліджуємо і сподіваємося на колонізацію

Щоб заохотити відвідувачів бібліотеки до наукових знань в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в  Америку» в межах англомовного клубу «Добра розмова» досліджували Марс разом з NASA (Національна аерокосмічна агенція США). Спікер заходу Марина Репан добрала цікаве англомовне відео для перегляду та тексти для читання і перекладу. Присутні із захопленням опановували складну лексику з теми астробіологія, тераформування та колонізація.
Разом з  новим американським другом паном Шоном завітали на веб-сайт NASA, переглядали та обговорювали відеоролики про тераформування та колонізацію Червоної планети, висловлювали свої думки, а також приділяли певну увагу ідеї колонізації Марса, детально розробленій Ілоном Маском – генеральним директором компанії SpaceX, яка вже багато років співпрацює з NASA.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 7 Вересня 


 Музична вітальня

Відбувся міні-концерт  дніпровського виконавця, поета і композитораОлега Мелещука. У програмі звучали авторські композиції, популярні твори сучасних композиторів.

 

 

 фото  фото  фото

 7 Вересня 


 «Сезони європейської літератури»

В межах проєкту «Сезони європейської літератури» у відділі абонемента відкрита ілюстративно-документальна виставка «Шляхетна Польща», на якій представлені документи про Польщу та твори польських письменників.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 7 Вересня 


     Невиправний бунтівник


Цього року виповнилося б 80 років з дня народження   дисидентові, правозахиснику, багаторічному політв’язню, визначному поетові з Дніпра–Січеслава Іванові Сокульському(1940–1992). Він був інтеліґентом у всьому й до кінця. У кожного поета є своя таємниця. Іванова була в тім, що в його творчості, світобаченні та навіть способі переживання світу козацьке Придніпров’я знайшло своє усвідомлення, свого речника й захисника. Любив – до самозабуття – Дніпрові пороги, які були для нього символом незнищенности та волі України. «Порогами» назвав свій журнал, який випускав у 1988-1991 роках, що мав широкий резонанс в Україні та літературних колах діяспори. Але Іванові пороги є! І тих, хто до кінця ніс свого Хреста, народ не забуває.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 З 7 по 30 Вересня 


Юні таланти Дніпра

 У Art- просторі відділу мистецтв представлено виставку творчих робіт Людмили Махині, вихованки дитячої художньої студії «Веселка-арт» «Казкові світи».  Юній художниці тільки 10 років, п’ять з них вона займається малюванням. Брала участь у міських, обласних і міжнародних конкурсах. Роботи Людмили яскраві і дуже позитивні. Вона ще тільки навчається, але її погляд на світ, спосіб самовираження через поєднання кольорів – це щось особливе, чарівне та привабливе. Виставка працює  з 10-00 до 18-00, крім п‘ятниці і неділі за адресою: пр. Д. Яворницького, 18, 2 поверх, відділ мистецтв.

 Запрошуємо до перегляду! Вхід вільний, але у захисних масках.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 8 Вересня 


І знову «Читацька академія»
У межах проекту «Читацька академія» розпочався вересневий цикл  зустріч з першокурсниками Політехнічного коледжу. Проект включає проведення лекційно-практичних занять щодо навчання методиці ефективного використання інформаційних ресурсів бібліотеки та пошуку інформації в електронних каталогах та базах даних. Підлітки  навчалися користуватися електронними сервісами ДОУНБ, шукати і знаходити інформацію, надсилати запити, складати списки. Цікавий та корисний діалог відбувся на завершення зустрічі. Підлітки висловили слова подяки та свої враження від відвідування сучасної бібліотеки. 


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 9 Вересня 


«Голос із сторінок…» - відео проєкт сектору рідкісних та цінних документів для шанувальників незвичайного. 

Щодня пізнаєм мудрість митців слова Англії, Італії, Німеччини та Франції з мініатюрних книг-перевертнів. Зустрічай на сторінках в соціальних мережах сатиричну поезію, що зійшла з видань у розмірі 4,5х4 мм. 


  Фото  Фото

 9 Вересня 


Комедія не тільки розважила, але й примусила замислитися

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» із задоволенням переглядали фільм «Дейв».
«Дейв» (англ. Dave, 1993) – американська політична комедія режисера Айвана Райтмана за сценарієм Гері Росса була обрана для перегляду щоб відзначити Міжнародний дня демократії (15 вересня).
Американський приятель центру пан Шон не тільки допоміг нам у виборі фільму для перегляду, але й знайшов асоціації із сьогоденням – ми всі знайомі з ситуаціями, коли випадкові люди-популісти стають керівниками країн.
Волонтер центру Марина Репан вдало модерувала обговорення – ставила питання і допомагала з відповідями, щоб кожен міг висловити свої враження від побаченого, визначитися зі своїми симпатіями.
Дивимося американське кіно, аналізуємо, більше розуміємо сучасних американців, їх гумор, їх прагнення.


фото  фото  фото  фото

 9 Вересня 


Бібліотека на всі 100%
Радикальні зміни, що характеризують нинішній інформаційний простір, стрімке вторгнення нових цифрових технологій в усі сфери життя суттєво змінюють роль бібліотек у суспільстві. Молодь повинна знати про нові можливості сучасної бібліотеки та підвищувати рівень своєї інформаційної грамотності. Участь у проекті - «Читацька академія» дозволила  першокурсникам Політехнічного коледжу дізнатися більше про використання новітніх технологій у бібліотечних процесах. Під час оглядової екскурсії найбільше враження на відвідувачів справила кількість сучасної комп’ютерної техніки та комфортні зони для обслуговування. Підлітки навіть не очікували побачити все це у бібліотеці.


Фото 1  Фото 2

 10 Вересня 


Учасники проєкту відділу наукової інформації та бібліографії - «Читацька академія» познайомились з унікальними ресурсами сектору рідкісних та цінних документів. Студентська молодь дізналась про цікаві факти з історії книгодрукування, а також поділилась думками та висловила враження стосовно колекції мініатюрний форматів фонду нашої книгозбірні. 
Фото  Фото  Фото


 10 Вересня 


Бібліотека пропонує – вибір за Вами!
Найбільша цінність нашого світу – інформація. Людство жадає її постійно, хоче отримувати негайно, «тут» і «зараз». Бібліотека – саме те місце, де користувач може задовольнити свої інформаційні потреби. У цьому мали змогу переконатися першокурсники - менеджери  Політехнічного коледжу, які завітали до бібліотеки на інформаційну зустріч у межах проекту «Читацька академія». Фахівці ВНІБ розповіли як за допомогою електронного  каталогу можливо  зекономить час,  швидко  знайти необхідне видання,  а за потребою і замовити книги електронною поштою. Підлітки навіть і не уявляли, які можливості надає сучасна бібліотека тому з задоволенням стали читачами ДОУНБ.  


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 З 10 по 30 Вересня 


 До Дня національного кіно 

 Для всіх шанувальників цього мистецтва розгорнуто кінематографічний калейдоскоп «Новини українського кіно». Зацікавлені познайомились  з новинами  кіномайданчиків , з інформацією про прем’єри фільмів року, дізнались  більше про акторів-ювілярів.


фото  фото  фото

 12 Вересня 


Відмічаємо дати міжнародного календаря

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» вітають ініціативність своїх відвідувачів. Волонтер англомовного клубу «Добра розмова» Ярослав Дубина  підготував навчальну презентацію присвячену Міжнародному дню грамотності (8 вересня). Наголосив, що статистика грамотності бажає бути кращою, ще багато жителів планети не вміють читати, писати і рахувати, що є базовою грамотністю. А ще є інша проблема для людей, які володіють базовою грамотністю. Вони навчалися в школах, але не пам’ятають того, чому їх там навчали. Це підтвердило переглянуте відео. Тож наполегливо оволодіваємо знаннями, зберігаємо їх у своїх мізках та використовуємо, коли буде нагода.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 12 Вересня 


 Бібліотека запрошує на побачення 


В день міста 12 вересня  відділом читальних залів ДОУНБ  для читачів та мешканців міста була організована бібліотечна альтанка.  Всі охочі змогли ознайомитись з книжковою виставкою, де була представлена різноманітна література та взяти участь у цікавій вікторині на знання історії міста та одержати  пізнавальні призи. Любителям романтичних зустрічей була представлена карта «Романтична подорож Дніпром».  Також бажаючі змогли скористатися акцією безкоштовного запису у бібліотеку.
                                                                                                       


фото 1  фото 2  фото 3  фото 5  фото 6  фото 6  фото 7  фото 8

 14 Вересня 


 «Диригент інтелектуальної прози» 

У відділі абонемента до 60-річчя від дня народження Оксани Забужко, української письменниці та літературознавця, демонструється виставка – презентація «Диригент інтелектуальної прози».

 
Повнiше
 
фото 1

 15 Вересня 


Інформаційна орбіта
Виклики, що постають сьогодні перед бібліотекою, змушують її знову і знову шукати сучасні інноваційні форми роботи для урізноманітнення, вдосконалення своєї діяльності. Проект ВНІіБ - «Читацька академія» значно розширив  інформаційну орбіту першокурсників Політехнічного коледжу. Підлітки на власні очі побачили бібліотеку сучасну, комп’ютеризовану та відкриту для кожного. 


Фото 1  Фото 2  Фото 3

 15 Вересня 


Держава у смартфоні – це документально-ілюстративна виставка, що експонується в відділі періодики. Розглядається електронне врядування як феномен, що  кардинально змінює і переосмислює взаємодію між органами влади та суспільством.

 

 
Повнiше
 
Фото      

 15 Вересня 


Читаємо польською!
15 вересня цього року  члени Центру польської культури ім. Кароля Войтили удосконалювали свою вимову, читаючи тексти польською мово. Заняття вела пані Марія Скурська. Захід відбувся у відділі документів іноземними мовами Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки.


  

 16 Вересня 


«Чи можлива чесність у політиці?»

На відзначення Міжнародного дня демократії в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою «Містер Сміт їде до Вашингтона» (англ. Mr. Smith Goes to Washington, 1939), який високо оцінено кінокритиками та внесено до Національного (американського) реєстру фільмів.
Після перегляду фільму члени кіноклубу обговорили побачене. Фільм про те, що зараз дуже хвилює багатьох українців – про політику.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 17 Вересня 


У відділі періодики представлено виставку-спілкування "Психологізм, епатажність, феєричність". Виставку приурочено до 60-річчя від дня народження Оксани Забужко. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 17 Вересня 


Бібліотечні сходинки
Добігли кінця вересневі зустрічі з бібліотекою першокурсників Політехнічного коледжу у межах проекту ВНІіБ - «Читацька академія». П’ять груп, а це 125 підлітків, відвідали ДОУНБ, дізналися про її можливості, поблукали залами, потримали в руках книжкові раритети, подивилися на новітні технології, що застосовуються у сучасній бібліотечній справі. Важливим результатом цих зустрічей було бажання першокурсників стати користувачами бібліотеки, отримавши читацький квиток. А дехто з слухачів висловив побажання повернутися до бібліотеки ще раз. Це гарний приклад взаємодії навчального закладу і бібліотеки. 

Фото 1  Фото 2  Фото 4

 17 Вересня 


До ювілею Карпенко-Карого

Відбулася  мистецька година «Твори Карпенко-Карого у театрі і кіно» до ювілею відомого українського драматурга і актора. У програмі, яку підготувала провідний бібліотекар відділу Тетяна Зайцева, було запропоновано: театрально-кінематографічне ревю з теми, відкритий перегляд документів, перегляд документального фільму із серіалу "Гра долі", присвячений життевому та творчому шляху Івана Карповича.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Вересня 


«Вибори скоро. Вмикаємо критичне мислення!»

До цього закликав Дмитро Коваленко членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Дмитро підготував англомовну презентацію присвячену виборчим технологіям, таким як складання неправдивих рейтингів кандидатів та агітаційний вплив на виборців. Він пошуткував – припустив свою участь у виборах і склав наче достовірний переможний для себе рейтинг, тим самим довів, що довіряти соціологічним опитуванням зараз неможливо.
Присутні переглянули відео і обговорили його. Погодилися, що треба активізувати своє особисте критичне мислення і не бути наївним учасником виборчого процесу в Україні.
Обговорювати складну тему нам допомагав американський волонтер пан Шон Робертсон. У свою чергу він навів приклади нечесних виборчих технологій з американського політичного життя та свого особистого досвіду. Члени   англомовного клубу погодились, що тільки навички критичного мислення дозволять проаналізувати кандидатів виборчого процесу в Україні та обрати найбільш достойних.


фото  фото  фото  фото

 21 Вересня 


   
У відділі абонемента з нагоди 175-річчя від дня народження Івана Карпенка-Карого оформлена ілюстративно-документальна виставка «Майстер української драми».
    
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 21 Вересня 


Рапсодія осіні 

У відділі читальних залів відбулось відкриття  виставки живопису на тему «Осінь» талановитої дніпровської художниці Тетяни Дзекунової. На виставці представлені акварельні та олійні роботи пейзажів і натюрмортів.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 22 Вересня 


   Звичка бути щасливою

Під такою назвою у відділі читальних залів відбулася презентація книги «Привычка быть счастливой»  дніпровської молодої авторки Євгенії Рудакової. На розсуд читачам була представлена поезія, але не проста, а мотиваційна, яка своїм змістом допомогає  читачу замислитись, що будь-яке питання в житті можливо вирішити. Зі слів автора звичка бути щасливою-це навик, який виробляється регулярними тренуваннями і повтореннями. Її книга вже є у фонді бібліотеки.

  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 23 Вересня 


Ангели-охоронці бувають різні

Члени кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглянули кінодраму режисера Лоуренса Кездана «Великий каньйон».
За сюжетом автомобіль успішного адвоката Мака поламався в кримінально неблагополучному районі міста. Від грабіжників його врятував водій аварійної машини Саймон.  Чи стали вони друзями знають учасники перегляду, які задумалися про те, що кожен може буди ангелом-охоронцем когось.

фото  фото  фото  фото

 23 Вересня 


Молодь і мистецтво

До читального залу  на виставку живопису завітала група студентів першокурсників Дніпропетровського коледжу культуру та мистецтв. Наші майбутні колеги побачили, якою може бути різнопланова сучасна бібліотека, що бібліотечний простір може бути цікавим не тільки як площадка для читання , а як і площадка  для різних мистецьких подій таких як презентації  художніх  робіт місцевих  авторів та інших пізнавальних заходів, які відповідають запитам користувачів бібліотеки і мешканців міста.

фото 1  фото 2  фото 3

 23 Вересня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко провела зустріч-презентацію для першокурсників Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури «Бібліотека: час змін –  час дій». Молодь ознайомилася з сучасними інструментами просування бібліотеки, книги та читання, дізналася про основні автоматизовані бібліотечні процеси, відвідала спеціалізовані відділи, де були представлені актуальні електронні послуги.

фото 1  фото 2

 26 Вересня 


Як отримати кращий результат, доклавши менше зусиль?

На майданчику англомовного клубу «Добра розмова» виступив Олександр Вінник з презентацією «Системне мислення». До цього члени клубу не замислювалися над питанням «Що таке системне мислення?». А це таке мислення, яке, перш за все, обходить логіку, адже зазвичай люди не звикли керуватись логікою у своїх вчинках, і дозволяє отримувати несподівані творчі рішення складних проблем. Це було неочікувано і може мати користь у близькому майбутньому.
Дмитро Коваленко звернув увагу на дати з календаря знаменних дат на 26 вересня. Багато років тому у Нью-Йорку відбулася прем’єра мюзиклу «Вестсайдська історія» (англ. West Side Story) на Бродвеї, який став всесвітньо відомим і пізніше був екранізований для великого екрану.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Вересня 


У суботу 26 вересня Центру польської культури ім. Кароля Войтили провів своє чергове засідання у відділі документів іноземними мовами Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки.


  

 29 Вересня 


Подяка від автора 

Найпопулярнішою публікацією на сторінці «Один день з життя бібліотекаря» за 2020 виявилась реклама книги Наталії Гурницької «Мелодія кави в тональності кардамону». На неї відреагувала авторка, зробила репост, тому охоплення публікації сягнуло відмітки в 2 тисячі людей.

фото 1  фото 2  фото 3

 29 Вересня 


Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек Вcеукраїнська громадська організація «Українська бібліотечна асоціація» підвела підсумки конкурсу на кращий впроваджений інноваційний проєкт.

Регіональний проєкт «Портал «ДніпроКультура» www.dnipro.libr.dp.ua Дніпропетровської ОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія в номінації серед великих бібліотек (національні, державні, обласні, з фондом більше 1млн. прим.) було визнано кращим і відзначено відповідним дипломом.

Зазначений проєкт виконує важливу роль наповнення мережі Інтернет унікальним краєзначим ресурсом і є прикладом ефективності корпоративної роботи бібліотек Дніпропетровської області.

  29 Вересня 


Заст. директора з питань автоматизації Крупій Г. Я. зареєструвала Дніпропетровську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія у міжнародному каталозі WorldCat OCLC. Тепер пошук по електронному каталогу бібліотеки став доступним в глобальній бібліотечній мережі.
Сторінка профіля бібліотеки знаходиться за посиланням: https://www.worldcat.org/webservices/registry/Institutions/266687


 
Повнiше
 
  


 30 Вересня 


До Дня бібліотек для відвідувачів  презентували віртуальну музично-літературну полицю нашого відділу. Представлено 4 відеосюжети (докладно див. на сторінці «Вілеогалерея» сайту ДОУНБ www.libr.dp.ua), Слухаємо читаємо і насолоджуємось!
фото  фото  фото


 30 Вересня 


Бібліотека- це інноваційний фонд ідей

Всеукраїнський день бібліотек святкують «в роботі» співробітники відділу читальних залів. Провідний  бібліотекар Залогіна Олександра провела воркшоп «Бібліотека – твій інноваційний фонд ідей» для учнів КЗО «Дніпропетровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат №5 І-ІІІ ступенів». Реклама книг, розвіювання міфів про застарілість книгозбірень, 3D-технології в бібліотеці, сучасні можливості українських бібліотек – всі ці теми були підняті під час зустрічі. Учбовий заклад вручив подяку Залогіній Олександрі за активну співпрацю, популяризацію бібліотечної справи та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

  

 30 Вересня 


Бібліотека-територія єдності 

На день відкритих дверей  та з нагоди Дня Всеукраїнських  бібліотек до читального залу завітали наші постійні партнери історико-філософського клубу «Вирій». Завідувачка відділу читальних залів Лариса Друбецька  провела огляд літератури з історії України, яка буде цікава і корисна учасникам клубу для читання та обговорення  на своїх подальших тематичних засіданнях

  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 30 Вересня 


До Всеукраїнського дня бібліотек сектор рідкісних та цінних документів презентував інформаційно-рекламний ролик –  «Час плине, бібліотека – вічна!».
У вимірі трьох століть перед глядачем постав унікальний та цінний фонд бібліотеки, її інформаційні можливості та ресурси. 


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 30 Вересня 


 «Курс на позитив»

Працівники відділу абонемента з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек провели акцію-сюрприз.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 30 Вересня 


Всеукраїнський день бібліотек: Порівнюємо враження!

Відбулося святкова зустріч активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" з американським волонтером Шоном Робертсоном, який свого часу працював бібліотекарем-дослідником у великій науковій бібліотеці Університету Сан-Франциско (штат Каліфорнія, США).
З яскравої та артистичної презентації пана Шона присутні дізналися, що він вважає роки, проведені у бібліотеці, найкращими у житті, і перерахував бонуси, які отримував – прекрасне місцеположення Університету, гарна старовинна будівля бібліотеки, надзвичайно цікаві проекти, розумних колег, орендований автомобіль, безкоштовне пальне і паркування. Професія бібліотекаря в США вимагає гарної освіти, поважна і добре оплачується.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 30 Вересня 


До Всеукраїнського Дня бібліотек у відділі періодики було розгорнуто культурно-мистецький майданчик "Обєднані читанням та творчістю".

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 30 Вересня 


Святкова зустріч «Читати модно!»
З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек до відділу наукової інформації і бібліографії завітали студенти Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій (МВПУПІТ). Півтори години спілкування вмістили розповідь про історію книги, інтерактив «Вгадай книгу наосліп», діалог-роздум «Навіщо читати книжки?», огляд найбільш читаних художніх творів для молоді, міні-твір «Книга – це…». Всі дійшли згоди: читати необхідно,  перспективно та модно. Несподіванкою стало пісенне вітання від молоді та подяка від адміністрації та педагогічного колективу МВПУПІТ.  Було жваво, цікаво, емоційно. Зустріч завершилась спільним фото на згадку.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 10  Фото 11
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека