Протягом мiсяця 


Пам’ятні дати міжнародного календаря: Червень

Організація Об’єднаних Націй наголошує на важливості охорони довкілля та закликає відзначати Всесвітній день охорони довкілля (5 червня) та проводити заходи екологічного спрямування, присвячені вихованню екологічного критичного мислення.
Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку»  розгорнув книжково-документальну  виставку, на якій  представлені книги, енциклопедії, ілюстрації та ДВД-фільми екологічного спрямування. Англомовні матеріали будуть корисні всім, хто вивчає або вдосконалює англійську мову.

фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Навчання за кордоном - це можливо!

До уваги учнівської та студентської молоді, науковців в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, надіслані американськими коледжами та університетами.
Виставка буде цікавою для старшокласників, які обирають професію і навчальний заклад для її отримання; для студентів, що гарно навчаються і планують декілька семестрів вчитися за кордоном, а також для науковців, які хочуть провести оригінальні наукові дослідження.

фото

 Протягом мiсяця 


Art-простір

Подовжено демонстрацію виставки живопису дніпровської художниці Олени Іванової «Мінливість відчуттів» (Більше інформації про виставку див. У розділі "Бібліотечні новини за березень).

 


фото  фото  фото  фото

 1 Червня 


Казковий світ дитини

1 червня-перший день літа та Міжнародний день захисту дітей.
Діти дуже люблять читати і ходити до бібліотеки. Тому спочатку читають, а потім спілкуються з героями казок. До цього свята  для малечі представлена казкова книжкова феєрія у відділі читальних залів. 

фото 1  фото 2  фото 3

 2, 4, 6, 9, 11, 16, 18, 23, 25, 30 Червня 


Волонтери допомагають бібліотеці

Активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» вивчати англійську мову онлайн з волонтеркою Тамарою Красовською. Відбувалися віртуальні навчальні уроки-конференції на платформі ZOOM з професійним філологом, перекладачем та носієм сучасної американської англійської.
Зустрічі були організовані заради психологічної підтримки активістів центру підчас карантину через CPVID-19 та заради формування критичного мислення у складний період для України.
Учасники вивчали англійську лексику і граматику, тренували майстерність публічних виступів, вчилися світській ввічливості та доброзичливості, ділилися спогадами і мріяли.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Червня 


Фото-реклама!

Фотопроєкт «Ці руки…», втілений бібліотекарями відділу читальних залів, мав на меті показати різноманітність роботи бібліотечного фахівця. В фотокадрі були показані виключно руки бібліотекаря, що виконував ту чи іншу роботу – працював з різною технікою (комп’ютер, принтер, ручний сканер), з традиційним каталогом, зі стосами книжок, зі старими книжками, з телефоном, щоб зробити фотознімки для соціальних мереж, та роботою з користувачами. Цей проєкт дозволив розвіяти міфи про одноманітність бібліотечної роботи та її нудність. Максимальна простота знімків та їх буденність не вимагали додаткових витрат, але викликали зацікавлення авдиторії.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 10 Червня 


  Ми отримали нові періодичні видання. Для Вас відібрали найцікавіші публікації, з яких Ви дізнаєтеся: 

Про найкращі ігри, які коли-небудь виходили на мобільних платформах

Мобільні ігри // Однокласник. – 2020. - №5. – С.13.

Новітні феномени кіберпростіра, пов’язані з грошима, їх роль в розвитку дитини на фоні розуміння закономірностей економічної соціалізації.

Нвйдьонова Л. А. Діти і гроші в інтернеті: проблема економічної соціалізації //Педагогіка і психологія. – 2020. - №1. – С.55-60

Как в этом году будет проходить ВНО  Наденьте маски – пишите тесты // Аргументы и факты в Украине. – 2020. - №16-18. – С.6-7

Как страна выходит из режима самоизоляции  Ветрова А. Пять шагов к свободе//// Аргументы и факты в Украине. – 2020. - №13-15. – С.6-7

Як нові умови позначились на бізнес-середовищі і як на це зреагував ринок юридичних послуг  Сюжет у карантині // Український юрист. – 2020. - №4-5. – С.20-26


фото  фото  фото  фото  фото

 10 Червня 


 10 червня у зв’язку з послабленням карантину та відновленням роботи бібліотеки в повному обсязі припинено дистанційну роботу працівників на дому та вимушений простій працівників. 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 10 Червня 


 10 червня КЗК «ДОУНБ» після послаблення карантину відновила роботу в повному обсязі відповідно до Розпорядження голови обласної ради № 118-Р від 09.06.2020 «Про послаблення протиепідемічних заходів для закладів та підприємств сфери культури, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області». 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 11, 18, 25 Червня 


Дні ігор у бібліотеці

Шанувальники настільних ігор знову зібралися в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» на навчально-розважальну сесію. Ігри є перевіреним комунікативним засобом і саме гра допомагає об'єднати людей за одним столом для створення англомовного середовища.
Ігри із нетрадиційних засобів вивчення іноземних мов стали звичними і необхідними. Завдяки англомовним настільним іграм удосконалюються  розмовна мова,  читання, вимова, сприйняття інформації на слух. А ще ігри допомагають розвивати фантазію, увагу, уяву та пам'ять.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 12 Червня 


 Продовжуємо рубрику «Book stories. З рук в руки» сектору соціокультурних проєктів і зовнішніх зв’язків. 

Сьогодні – враження Олександра Переверзєва від роману «Покров» Люко Дашвар. Дякуємо пану Олександру за відгук, та й самі радимо прочитати не лише цей роман, а й інші твори авторки, що наявні у фондах ДОУНБ.

фото  фото  фото  фото

 13 Червня 


Англомовний клуб спілкування у новому форматі

Після багатьох тижнів карантину відбулася зустріч англомовного клубу у бібліотеці. Учасники обговорювали питання велосипедного буму (3 червня – світ відзначив День велосипеда), що виник через транспортні обмеження під час карантину, та Всесвітній день океанів (8 червня). Теми були розкриті за допомогою красномовних зображень, перегляд відео і доповнені англомовними ідіомами. Члени клубу відповідали на питання модератора та висловлювали свої думки.
Через карантинні обмеження члени англомовного клубу «Добра розмова» зібралися у новому форматі. Сміливці, що не бояться коронавірусу, прийшли у бібліотеку на зустріч з модератором клубу пані Т.Гаврилюк, а більша частина членів клубу, що продовжує дотримуватися карантину доєдналася до клубу онлайн (використала можливості платформи ZOOM).
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 15 Червня 


Нас не спинити!

Відбулася завершальна зустріч проекту «Жіночий кар’єрний клуб» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі. Учасниці, молоді жінки, під керівництвом фасілітатора Олександри Миргородської прочитали книгу Ранії Хабібі Андерсон «Мене не спинити: Шість звичок успіху жінок у країнах, що розвиваються».
Цього разу жінки обговорювали звичку № 6 «Будь лідером». Вони відповіли на питання, як стати лідером, що для них найважливіше, на що можна впливати та рішуче змінювати, які лідерські моделі для них притаманні.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 15 Червня 


Багато сторінок… 

 
Сага Вінстона Грема про Полдарків нещодавно була перевипущена українським видавництвом «Фабула». Поки що друком вийшли перші чотири романи, які вже можна знайти на полицях бібліотеки. Очкуємо на продовження!

фото 1

 17 Червня 


Просування читання в суспільстві як сегмента освіти і дозвілля, можливе шляхом популяризації книжкового фонду бібліотек із застосуванням сучасних засобів візуалізації. Сучасна людина має отримувати інформацію звідусіль, вміти робити висновки та створювати власну картину світу. Просування читання – це повсякденна робота будь якої бібліотеки, але в умовах надлишку інформації та дефіциту часу вона може бути успішною лише в тому випадку, якщо виходить за бібліотечні стіни і нескута звичними уявленнями. З огляду на великий попит користувачів у інформації про книжковий фонд ДОУНБ під час карантину відділ наукової інформації і бібліографії вирішив започаткувати сторінку «Книжкове Бюро».  Головна концепція сторінки - читання приємне, корисне, зручне, безпечне, повчальне, результативне проведення часу. Коротка інформація про книгу, творчий підхід до створення світлини обраної книги спонукає до читання. ТОж. заходьте. знайомтеся і читайте! 


 17, 24 Червня 


Літній кінозал пропонує "літні" теми

Перегляд художніх фільмів іноземною мовою, тою, що Ви вивчаєте, – є одною з ефективних методик засвоєння нової лексики та тренування навичок аудіювання, сприйняття незнайомої мови на слух. А якщо додати обговорення побаченого і відчутого, то ефективність  вивчення іноземної мови зростає у рази!
Члени англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку» це знають і радо використовують можливість безкоштовного перегляду англомовних фільмів у бібліотеці.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 19 Червня 


 «Конституція - фундамент державності та прав людини»
До уваги читачів у відділі читальних залів пропонується книжкова виставка, присвячена Дню Конституції України. Видання, які представлені на виставці, зможуть допомогти у вивчанні питання про історію Конституції України та застосування конституційного права людини.


фото 1  фото 2  фото 3

 20 Червня 


Здоров’я і добробут

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося засідання англомовного клубу «Добра розмова», яке було присвячене одній із цілей сталого розвитку планети – доброму здоров’ю та здоровому способу життя. Девіз цього роду «Думай     глобально – їж локально!» спрямований на підтримку фермерських господарств.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Червня 


До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні сектор рідкісних та цінних документів представив увазі читача відео огляд колекції книг, що стали свідками наймасштабніших боїв в історії ХХ століття.
Фото  Фото  Фото  Фото


 24 Червня 


Для працівників районних бібліотек та сільських бібліотек ОТГ Васильківського, Межівського, Павлоградського, Покровського, Синельниківського районів на базі КЗК «ДОУНБ» вперше після карантину у режимі онлайн а платформі  ZOOM відбувся обласний зональний семінар-тренінг «УДК – методика використання та особливості систематизації документів». 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 25 Червня 


У відділі документів іноземними мовами напередодні Дня Конститутції України користувачі відділу мали змогу ознайомитись з інформацією  про цікаві факти конституцій різних країн світу.


фото  фото  фото  фото

 25 Червня 


 До Дня Конституції України у відділі періодики історичний віраж сторінками історії Конституції України . Подорож  сторінками періодичних видань дає змогу простежити історію основного закону України від Конституції Пилипа Орлика до Конституції 1996 року: Конституції УНР і Української держави; Конституції УРСР 1919-1978 рр.; Конституційний процес 1990-1996 рр. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  


 25 Червня 


«Бізнес з нуля»: книги для майбутніх геніїв бізнесу 

Усі керівники успішних нині компаній колись були початківцями, які тільки мріяли побудувати прибутковий бізнес. Кожен лідер колись пробував керувати персоналом, робив помилки і вчився на них. Реальний досвід цих людей становить величезну цінність як для новачків у бізнесі, так і для досвідчених підприємців, які прагнуть не просто утримувати на плаву свою компанію, але і вести її до лідерства на ринку. Пропонуємо вам список книг з продажу, фінансів, бізнесу та менеджменту, кожна з яких готова послужити потужним мотиватором для підприємця будь-якого рівня.
 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 26 Червня 


Напередодні Дня Конституції України, для телеканалу «Вільний», презентовано ілюстративно-документальну виставку «Головна книга держави». Завідуючою сектором рідкісних та цінних документів розкрито та відображено роль бібліотеки у формуванні правової культури громадян. 
Фото  Фото  Фото


 26 Червня 


Сектор рідкісних та цінних документів, до Дня Конституції України, представляє увазі читача відеоогляд «Ілюстрованої історії України». Книга лаконічно повідає про основні етапи формування державності, боротьбу українського народу за свої права, утвердження своєї культури та національної ідентичності, а також про закономірності й труднощі державотворення наприкінці ХХ століття. 
Фото  Фото  Фото


 27 Червня 


До Дня Конституції України

У переддень Дня Конституції України, члени англомовного клубу «Добра розмова», що традиційно збирається по суботам в КЗК «ДОУНБ», приділили увагу основам парламентаризму. Нашому гостю з Австралії пану Джо було корисно і цікаво дізнатися про український Парламент – Верховну Раду, її вид, місце знаходження, структуру Ради, кількість депутатів. А учасники клубу радо використали нагоду покращити розмовні навички у спілкуванні з іноземним гостем.
Завершилося спілкування світської бесідою – обміном думками з загальних непроблемних тем.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Червня 


Жахливо цікаво!

Реклама трилера Шеннон Кьорк «Метод 15/33» була досить незвичною. Бібліотекарі намагались відтворити зображення з обкладинки книги, і в них це непогано вдалось. 

фото 1

 30 Червня 


 Відбувся майстер-клас для починаючих сценаристів від В’ячеслава Полякова, кінопродюсера і телеведучого. Присутні почули фахові поради з написання кіносценарію.
фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека