Протягом мiсяця 


Закликаємо весну. «Квіткові мотиви» – таку назву має документально-мистецька інсталяція, яка присвячена майстерності виготовлення квітів з різноманітних матеріалів: паперу, тканини, бісеру, воску, шоколаду та ін. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


У межах Року Європи в Україні у відділі мистецтва розгорнуто документальну виставку   «Мистецькі традиції Європи»

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Art-простір 

 У відділі демонструвалась виставка живопису «Мінливість відчуттів»дніпровської художниці Олени Іванової. На виставці представлені 34 картини, відтворені маслом – це пейзажі і натюрморти, які авторка створювала у різні роки, подорожуючи Україною.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Пам’ятні дати міжнародного календаря: Місяць жіночої історії

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує цикл книжково-ілюстративних виставок присвячених міжнародним знаменним і пам’ятним датам.
Виставка «Пам’ятні дати березня 2020 року», що складається з англомовних видань, буде корисна всім, хто вивчає англійську мову і культуру англомовних країн.

фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Навчання за кордоном - це можливо!

До уваги учнівської та студентської молоді в  ІРЦ «Вікно в Америку» відкрито постійно діючу книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і навчальний заклад для її отримання.

фото  фото

 2 Березня 


У відділі документів іноземними мовами проходить поетичний флешмоб "Нас єднає Шевченкове слово". Протягом тижня є можливість долучитись до віршів великого Кобзаря та почитати їх різними мовами світу: англійською, вірменською, грузинською, казахською, киргизькою, литовською, німецькою, польською, французькою, чеською.


фото  фото  фото

 3 Березня 


У відділі документів іноземними мовами почали читати вірші Тараса Шевченка мовами народів світу. До поетичного флешмобу "Нас єднає Шевченкове слово" долучилися учасники “English Young Reader’s Club”. Спочатку запам’ятовували дату народження великого Кобзаря англійською мовою, потім читали вірш «Реве та стогне Дніпр широкий» українською і наостанок із зацікавленістю розглядали книги різними мовами світу.


фото  фото  фото  фото  фото

 3 Березня 


Порталу «ДніпроКультура» виповнилося 3 роки.  В ефірі Українського радіо Дніпро прозвучала радіопередача, присвячена  порталу «ДніпроКультура» - масштабному просвітницькому краєзнавчому бібліотечному проєкту.
 
Повнiше
 
Фото


 3 Березня 


Точність та делікатність

Чергова лекція-урок Тамари Гаврилюк для членів групи «Активуй англійську! 14.0» в ІРЦ «Вікно в Америку» була присвячена опису зовнішності та характерів членів родини. Завдання було досить складним – опис треба було зробити точним, але делікатним. Наступним кроком буде вивчення теми «Покупки».


фото

 4 Березня 


Молодь читає!

Нестандартний урок у бібліотеці. Вчитель групи Access Оксана Ложнікова ускладнила своїм студентам завдання – підлітки мали написати есе англійською про свою улюблену книгу, розповісти про неї другові, уважно вислухати розповіді друзів і переказати які книги подобаються їм.

фото  фото  фото  фото

 4 Березня 


Молодь, яка безкоштовно вивчає англійську мову на майданчику відділу документів іноземними мовами в межах програми The English Access Microscholarship Program за підтримки Посольства США в Україні, із зацікавленістю читали «Кобзаря» англійською мовою та намагались розпізнати, якою ще мовою у фонді відділу представлені твори Тараса Григоровича Шевченка.


  фото  фото  фото

 4 Березня 


  
У відділі абонемента до дня народження Тараса Шевченка представлена виставка-вшанування «Нас гуртують думи Кобзаря» та книжкова викладка «Натхненне слово Кобзаря» до 180-річчя з часу першого виходу у світ його збірки поетичних творів «Кобзар».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 4 Березня 


Весна і жінка – вони схожі!
Весна – найбільш обнадійлива пора року і заперечення тут не приймаються. Саме навесні ми ніби заново народжуємось, очікуємо позитивних змін і набагато більше мріємо. Чого хочеться навесні? Звичайно ж, легкості, оновлення та оптимізму! Доповнити атмосферу можуть лише хороші книжкові історії. Отож, у відділі наукової інформації і бібліографії відкрилася нова весняна книжкова інсталяція «Весна і жінка – вони схожі». До уваги усіх поціновувачів - книжки присвячені жінкам: які своїми вчинками змінили світ на краще, які назавжди увійшли в історію України, які своєю вродою підкорювали чоловіків, які своїми яскравими висловами та афоризмами надихали людство. Оскільки Весна – найближча подруга Жінки, то дуже доречно до книжок вписалися і надихаючи цитати про весну та жінок від відомих людей. Інсталяція оздоблена весняним декором. Отож, зустрічайте весну з чудовими книгами у бібліотеці! 


Фото

 4 Березня 


До поетичного флешмобу "Нас єднає Шевченкове слово" долучилися користувачі відділу документів іноземними мовами. Пані Світлана поліпшує свої знання з французьської мови. Вона із задоволенням гортала сторінки поеми  Тараса Григоровича Шевченка «Катерина» французькою мовою.


фото

 4, 11 Березня 


Англомовний кіноклуб у березні

Для поціновувачей жанру пригод і фентезі в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд і обговорення фільму «Джек – вбивця велетнів». Це нова інтерпретація відомої казки «Джек і бобове стебло».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 5 Березня 


 «Натхненне слово Кобзаря»
 
До дня народження Тараса Шевченка та 180-річчя з часу першого виходу у світ його збірки поетичних творів «Кобзар» у відділі абонемента проведено літературно-поетичну годину «Нас гуртують думи Кобзаря» для студентів ДЦПО (проєкт «З Україною в серці»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 5 Березня 


У відділі періодики представлено виставку-дайджест«НУШ  – простір для освітніх можливостей» Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті.  Це не тільки знання, це вміння  їх  використовувати для власних індивідуальних і професійних завдань.  
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 5 Березня 


До поетичного флешмобу "Нас єднає Шевченкове слово"

вирішили приєднатися іноземні студенти Дніпровської медичної академії, які майже кожного дня відвідують відділ документів іноземними мовами, щоб у тиші та комфорту попрацювати з улюбленими книгами. Цього разу це був «Кобзар» Т.Г.Шевченка англійською мовою.


фото  фото  фото

 5, 12 Березня 


Англомовний клуб настільних ігор в березні

Настільні ігри – чудова нагода покращити знання англійської мови та гарно провести час у розумній компанії.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 6 Березня 


До свята Весни. У відділі  відбувся відеозапис сюжету- подарунку для жінок. За результатами бліц- опитування відомих чоловіків Дніпра: Бориса Філатова, Сергія Риженка та інших, який провели журналісти " 34" телеканалу, художник Павло Бондар створив портрет омріяної жінки. Результат творчої роботи показали 8 березня на "34"каналі ТБ


фото  фото

 7 Березня 


У відділі документів іноземними мовами завершився поетичний флешмоб "Нас єднає Шевченкове слово" читанням творів Великого Кобзаря польською мовою. Учасники родинного клубу «Гніздо» (klub rodzinny “Gniazdo”) були приємно  здивовані тим, що у фонді відділу є така кількість творів Тараса Шевченка польською мовою, та із задоволенням гортали сторінки цих книг.


фото  фото  фото  фото

 7 Березня 


Шануємо Т.Г.Шевченка

Напередодні дня пам’яті Кобзаря члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розповідали нігерійському студенту пану Джошуа про Тараса Григоровича Шевченка, особистість, яку він знає здебільшого як портрет на банкноті 100 гривень.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 9 Березня 


   
У відділі абонемента до 60-річчя від дня народження Юрія Андруховича представлена виставка-персоналія «Талант як міра ваги».

 
Повнiше
 
фото 1

 З 9 по 10 Березня 


З нагоди роковин Тараса Григоровича Шевченка у відділі відбулися кілька подій. Відвідувачі мали можливість познайомитись з яскравими виданнями, альбомами, які присвячені видатному українцю і розкривають його творчість як талановитого художника, митця, а також влаштовано перегляд музичних відеокліпів «Від фолку до року». 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 10 Березня 


З Днем народження, Тарасе!

«Шевченківський стартинейджер», присвячений дню народження тараса Григоровича Шевченка, провела провідний бібліотекар відділу читальних залів для учнів НВК №48 Дніпропетровської міської ради.
Школярі мали змогу самі будувати хід зустрічі. В запакованих яскравих конвертах були заховані кольорові диски з назвами активностей: відео-екскурс, інтерактив, аудіо-конвеєр, подарунки та цікаві факти. Учні відкривали конверти, тим самим обираючи наступне «завдання». Школярі активно відповідали на запитання, роздивлялись книжки, приймали участь в  грі «Збери портрет» та слухали цікаві факти з життя Кобзаря. В кінці заходу учні ознайомились із виставкою репродукцій картин Шевченка, представленою  Обласною громадською організацією «День культури  світу».

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 10 Березня 


Для милих дам…. Відбувся концерт  дніпровського виконавця і композитора Олега Мелещука, який він присвятив усім жінкам до свята Весни.  
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 10 Березня 


Студенти ПДАБА знайомляться з новими можливостями

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група студентів-першокурсників Придніпровської державної будівництва та архітектури (спеціальність ПГС). Студенти познайомилися з бібліотекою взагалі, послугами, які вона надає, сайтом і сторінками в соціальних мережах.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 10 Березня 


До відділу документів іноземними мовами завітали студенти-першокурсники ПДАБА, майбутні будівники заводів та бібліотек. Знайомство з відділом, з сайтом бібліотеки та її послугами вразило гостей. Можливість замовити книгу вдома дуже сподобалась.


фото

 10 Березня 


Емоціональність та позитив

Чергову лекцію-урок для членів групи «Активуй англійську! 14.0» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» провела Олександра Миргородська. Вона перевірила домашнє завдання студентів, виправила помилки і потренувала вимову складних слів по темі «Як я роблю покупки». Питання-завдання були достатньо складними і деякі потребували обговорення у групі та обміну думками (електронні гроші чи готівка, засоби маркетингу у супермаркетах, чи схвалюємо ми їх, якість та асортимент товарів та ін.)
Наступним кроком було вивчення  лексики по темі «Спорт та фізкультура». Розглянули питання, відповіді на які стануть основою для розповіді про популярні в Україні види спорту, про особисте ставлення до спорту, про спортивні навички та мрії.

фото  фото  фото  фото

 11 Березня 


Інформаційний світогляд
Інформація потрібна всім - і тим хто навчається, і тим, хто навчає. У межах проекту «Освітянські студії» відбулася чергова зустріч з педагогами області – слухачами Дніпровської академії неперервної освіти. Фахівці ВНІіБ ознайомили освітян з документально-інформаційними можливостями бібліотеки, її сервісами, ресурсами та проектами, запропонували різноманітні матеріали на електронних носіях, які вони зможуть застосовувати безпосередньо у своїй навчально-виховній роботі. Викладачі із зацікавленістю гортали енциклопедичні видання та знайомилися з виданнями відділу, ставили питання стосовно пошуку інформації на сайті ДОУНБ та порталі "ДніпроКультура".

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 11 Березня 


Старовинна вишивка Придніпров’я. В ефірі Українського радіо Дніпро прозвучала радіопередача за публікаціями на порталі «ДніпроКультура» про історію вишивки нашого краю.
 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 12 Березня 


 «Як багато осені в словах…» - цими словами розпочинає свій відгук Олександр Швець, герой рубрики «Book stories. З рук в руки». В межах регіональної кампанії «Іван Сокульський: душа, осяяна світлом» Регіонального проекту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом» - «Лірика» Івана Сокульського
фото  фото  фото  фото


 12 Березня 


Студентам – про Шевченка!

Студенти ВПУ №17 стали учасниками інформаційного квесту «Шевченківський стартинейджер», що був проведений співробітником відділу читальних залів.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 12 Березня 


"Мінливість відчуттів" Відбулося офіційне відкриття виставки творчих робіт художниці Олени Іванової. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Березня 


Туризм і англійська мова

У Дніпрі уперше відбувся міжнародний форум з туризму і гостинності Dnipro Expo - 2020. (КДЦ "Менора").
Представники влади й територіальних громад, навчальних закладів, готельно-ресторанного бізнесу та сфери розваг зібралися, аби обговорити туристичний потенціал регіону. Представник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Тамара Гаврилюк взяла участь в форумі та ознайомилася з виставкою туристичних можливостей регіону, вивчила пропозиції провідних туроператорів і агентств".

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 14 Березня 


Природа наш друг і натхненник

Члени англомовного клубу «Добра розмова» вивчали екологічні цілі з переліку цілей сталого розвитку планети Земля, які окреслила Організація Об’єднаних Націй. Святкування Міжнародного дня дикої природи є одною невеличкої ланкою у міцному ланцюгу заходів з охорони природи, тварин і всього живого на планеті. Щоб не втратити біорізноманіття людство має економно використовувати природні ресурси та зберігати життя як на суші, так і під водою. Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк підвищила обізнаність присутність про безліч переваг дикої природи для людей, особливо для тих громад, які живуть у найближчій близькості до неї. Цю складну тему вона проілюструвала чудовими відеозаписами про життя тварин на планеті.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 14 Березня 


Зустріч у Art-резиденції:

Відбувся майстер-клас для починаючих сценаристів, який провів телепродюсер і сценарист В’ячеслав Поляков. Для присутніх стала у нагоді  добірка сценаріїв до свят та кіносценаріїв із фонду бібліотеки.

 

 


фото

 16 Березня 


 «Дивосвіт ювілярів»

До ювілеїв Максима Рильського та Ліни Костенко у відділі абонемента представлена книжкова виставка «Дивосвіт ювілярів».

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 17 Березня 


У КЗК «ДОУНБ» з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 було  призупинено відвідування користувачів, обслуговування проводилось в он-лайн режимі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 17 Березня 


Книжкові крила

 У відділі читальних залів  на ілюстративно-документальній  виставці представлені цікаві  книжкові історії, які завжди знайдуть свого читача.

фото 1  фото 2

 18 Березня 


 18 березня – 3 квітня у КЗК «ДОУНБ» для максимальної кількості працівників запровадили дистанційний режим роботи на дому, адміністрація та бухгалтерська служба забезпечували адміністративно-організаційну та фінансову діяльність бібліотеки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 18 Березня 


 18 березня – 3 квітня. Адміністративно-господарський відділ організовував підтримку санітарно-гігієнічного стану приміщень бібліотеки та прибудинкових територій. 
фото  фото  фото


 18 Березня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко підготувала для викладачів Дніпропетровського коледжу культури та мистецтв онлайн-огляд «Сучасні технології навчання як вимога інформаційного суспільства». У виступі мова йшла про інформаційні технології, які використовуються при вивченні фахових дисциплін, написанні курсових і дипломних робіт та при розробці методичного моделювання.


 19 Березня 


 Березень - травень – працівник Центру оцифрування Кондратьєва Наталя розмістила електронні версії документів переважно краєзнавчої тематики на платформі ДОУНБ Dnipro Regional Scientific Library. Ukraine у волонтерському інтернет-проекті «https://archive.org/». 

Інтернет-архів - це некомерційна бібліотека з мільйонами безкоштовних книг, фільмів, програмного забезпечення, музики, веб-сайтів тощо. Всього було надано понад 80 повнотекстових джерел фондів ДОУНБ з краєзнавства, мистецтва, іноземної літератури, джерела Канадсько-українського бібліотечного центру. Фото Анна Чорна


фото  фото  фото

 25 Березня 


«Наші мотиви – наші дії»: книги, які надихають і мотивують 

У кожного може трапитися так, що пропадає бажання взагалі працювати, настає свого роду творча криза. В нашій добірці ви знайдете книги, які допоможуть вийти з цього стану, надихнуть на продуктивну роботу, креативні ідеї та постійне бажання навчатися, дізнаватися щось нове. Хочете зарядитися позитивною енергією, кожен новий день зустрічаючи з посмішкою? Тоді наша добірка книг вам точно сподобається.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 28, 31 Березня 


Тримаємо дистанцію та підтримуємо один одного!

В умовах соціального дистанціювання інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" організував онлайнові зустрічі членів англомовного клубу «Добра розмова» та американської громадянки пані Тамара К. (Каліфорнія, США).
Українці продемонстрували високий рівень цифрової грамотності та бажання продовжувати вивчати англійську мову в умовах пандемії корона вірусу та карантину в Україні та США.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека