Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка" Літописець українського простору". До 115 - річчя від дня народження Уласа Олексійовича Самчука, українського письменника, журналіста, публіциста.
фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Пам’ятні дати міжнародного календаря: Лютий

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує цикл книжково-ілюстративних виставок присвячених міжнародним знаменним і пам’ятним датам.
Бібліотекарі пропонують відвідувачам центру познайомитися з виставкою «Пам’ятні дати лютого 2020 року».
На виставці представлені англомовні книги і довідники, енциклопедії, буклети і ДВД-фільми. Виставка буде корисна всім, хто вивчає англійську мову і культуру англомовних країн.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Знайомимо з видами та жанрами у мистецтві

До уваги користувачів документальна виставка «Мистецтво витонченої краси», яка знайомить із традиціями ювелірної справи давніх часів і сьогодення. Представлені ілюстрації та фото зразків дивних прикрас, чарівних дрібниць інтер’єру, таємничі історії світу коштовних каменів, цікаві факти з творчих біографій відомих ювелірів тощо. Виставку підготовлено у межах циклу «Знайомимо з видами та жанрами у мистецтві».


фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 Пам'ятаємо!

У відділі літератури з питань мистецтва відкрита виставка однієї картини – портрет відомого актора, народного артиста України Богдана Ступки (1941-2012). Автор  портрету молодий відомий дніпровський художник, давній користувач відділу Павло Бондар. Співробітники відділу до виставки підготували добірку літератури про творчий і життєвий шлях видатного актора.

 


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


«У світі книжкових скарбів ДОУНБ» - документально-ілюстративна виставка сектору рідкісних і цінних документів, що знайомить жителів та гостей міста з найменшими жителями книжкового континенту ДОУНБ.

Фото  Фото  Фото

 Протягом мiсяця 


Протягом місяця у відділі документів іноземними мовами працювала книжково-ілюстративна виставка «Книжковий євро тур: Країни Скандинавії». На виставці представлено краєвиди скандинавських країн, художні твори скандинавських авторів та підручники мов цих країн.


фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Протягом місяця у відділі документів іноземними мовами відбувалися  зустрічі в дитячому клубі «English Young Reader’s Club» («Клуб юного читача»), організованому співробітником відділу Миргородською Олександрою. Тут і читання  книг англійською мовою, навчання нової лексики, малювання, розважальні заходи. Всі отримують задоволення та хороший настрій.

25 лютого 2020 року  в “Young Readers Club”розмовляли про про кліматичні зони земної кулі: пустелю (desert), тропічні ліси (rainforest) та краї вічної мерзлоти (the poles). Особливо цікавим для наших юних читачів стале питання про те, як воно там ведеться й бувається в краях, де 10 місяців суцільна зима, а тільки 2 місяці приходиться на весну, літо й осінь.

Ми підтримали інтерес наших читачів і звернулися до книг відділу документів іноземними мовами про країну, частина якої знаходиться в арктичному колі (Artic Circle), – про Фінляндію (Finland). Здивуванню не було меж! Незвичний одяг і побут, екстремальні  природні умови, а також красиві краєвиди Фінляндії не залишили байдужими юних читачів.

Цікаво було узнати, що назва країни неоднаково пишеться або вимовляється в різних мовах. Так, «Фінляндія» англійською буде «Finland», в німецькій мові в цьому слові буде подвоєння n – «Finnland», а фінською «Фінляндія» – «Suomi».фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 

Протягом місяця у відділі документів іноземними мовами відбувалися  зустрічі в сімейному клубі «Гніздо» (klub rodzinny “Gniazdo”), організованому керівником центру польської культури Смірновою Марією. Тут і читання книг польською мовою, навчання нової лексики, малювання, розважальні заходи: ігри, пісні, танці, хороводи. Всі отримують задоволення та хороший настрій.


фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка"Знань і розуму основа - рідна мова, рідне слово". До Міжнародного дня рідної мови.
фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Навчання за кордоном - це можливо!

До уваги учнівської та студентської молоді в  ІРЦ «Вікно в Америку» відкрито постійно діючу книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і навчальний заклад для її отримання.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Лютого 


Всесвітній тиждень міжконфесійної гармонії.  

Проведення Всесвітнього тижня міжконфесійної гармонії базується на Резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/65/PV.34 про всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних стосунків. 
ООН закликала всі держави підтримувати протягом першого тижня лютого поширення ідей міжконфесійної гармонії та доброї волі в церквах, мечетях, синагогах, храмах та інших молитовних будинках в усьому світі на засадах любові до Всевишнього та до ближнього. 
Члени клубу «Добра розмова» в ІРЦ «Вікно в Америку» ознайомлені з насущною необхідністю діалогу між різними конфесіями та релігіями для підвищення взаєморозуміння, злагоди та співпраці між людьми.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Лютого 


 Союз музики, живопису і книги.

На завершення виставки скетчингу учасниця проекту Олена Тихонова поділилася своїм вмінням і маленькими секретами у техниці акварелі на майстер-класі «Акварельні бризки і музика», який проводився у форматі "Слухаємо музику і малюємо». Цього разу організатори запросили юних музикантів – квартет гітаристів у складі: Максима Живодворова,Кості Оверченка, Ігоря Захарова, Тимофія Федючука. Вони вихованці  музичної школи №6 ім. В. Скуратовського (керівник-викладач Євгенія Самофалова), учасники і переможці багатьох музичних конкурсів. Відвідувачі мали нагоду насолодитися приємними класичними композиціями, спробувати створити акварельний начерк, погортати альбоми репродукцій відомих художників, посмакувати чаєм з печивом. В аудиторії панував дух творчості, натхнення і доброзичливості.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Лютого 


 Вдалий проєкт!

Відбулося закриття виставки скетчингу «Ті хто малюють стрімголов». У ній брали участь 13 авторів, які представили понад 100 робіт. За два місяці (грудень 2019 - січень 2020) виставку відвідало 262 мешканці громади, відбулися 9 безкоштовних майстер-класів, якими зацікавились 139 відвідувачів.


фото  фото  фото  фото

 3 Лютого 


 Новинки-цікавинки. Тре читати!!!

Для юних читачів у відділі абонемента організовано перегляд нових видань - 33 дитячі книжки! Серед них книги серії «Сучасна європейська підліткова книга», твори Анналени Лухс із серії «Принцесса Аннели», романи Ріггз Ренсом – авторки книги «Дім дивних дітей» та інші цікаві дитячі видання. 

фото 1  фото 2

 3 Лютого 


 Мастрід лютого.

У відділі абонемента представлено книжкову виставку «Гарячі новинки. Мастрід лютого». До уваги користувачів відділу нові видання сучасних зарубіжних і українських авторів, твори класиків художньої літератури.

фото 1  фото 2

 3 Лютого 


  У відділі періодики відбулась інформаційна година для майбутніх істориків, студентів першого курсу Інституту гуманітарних і соціальних наук НТУ «Дніпровська політехніка».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 4 Лютого 


Була організована презентація першого в Україні повного факсимільного видання Реймського Євангелія, більш відомого як Євангеліє королеви Франції Анни Ярославни – дочки Ярослава Мудрого. Проєкт реалізовано Національним заповідником «Софія Київська» у співпраці з видавництвом «Горобець» у рамках видавничого проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину».  У заході взяли участь головний спеціаліст відділу у справах національностей і релігій управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської облдержадміністрації, директор ТОВ «Видавництво «Горобець» Ганна Горобець, кураторка міжнародних проєктів видавництва Діана Шамрай, представники наукової бібліотеки Дніпропетровського Національного університету ім. О. Гончара, наукової бібліотеки Дніпропетровського історичного музею, меценати, відомі журналісти, діячі культури і громадськості.
фото 1  фото 2  фото 3


 5 Лютого 


«Менеджмент життя» 

Літературні твори, поза всяких сумнівів, здатні змінити свідомість і перевернути уявлення про суспільство і людину в ньому.
Гарна книга може навчити, надихнути, вразити і навіть змінити ставлення читача до певних речей. Втім, хорошу літературу не завжди так легко знайти, як здається на перший погляд.
До уваги читачів презентуємо справжні літературні шедеври, відомі у всьому світі, так і менш відомі твори популярних письменників, які несуть смислове навантаження.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 5 Лютого 


Крок за кроком.  

Відбулося чергове навчальне заняття з англійської мови для групи підлітків Access.

фото  фото  фото

 5 Лютого 


 Книжки прийшли до школярів.

 Пересувну книжкову виставку до святкових дат лютого організували у КЗО «СЗШ №63» працівники відділу абонемента. Увазі школярів представили книги до Всесвітнього дня читання вголос, Дня безпечного Інтернету, свята закоханих, а також Міжнародного дня дарування книг. 


фото 1  фото 2

 5, 12, 19, 26 Лютого 


Англомовний кіноклуб у лютому.  

Члени клубу втомилися від підручників з англійської мови і змінили формат навчання. Перегляд фільмів мовою оригіналу є однією з ефективних навчальних технік. Це неабияк тренує мозок і мовну інтуїцію. Відвідувачі центру "Вікно в Америку" запам'ятовують вимову носіїв мови та зможуть уникнути зайвого акценту. Їхній словник поповниться розмовними виразами, корисними ідіомами та словами, які стануть у пригоді у повсякденному спілкуванні. Члени кіноклубу дізнаються багато нового про сленг, а також про культуру англомовного світу загалом. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Лютого 


Бібліотека консультує, орієнтує і навчає. 
Фахівці ВНІіБ із задоволенням відгукнулися на пропозицію кафедри гуманітарних дисциплін і психології поліцейської діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ взяти участь у циклі семінарських занять для курсантів факультетів досудового слідства і превентивної діяльності. Під час спілкування курсанти дізналися про особливості сучасних бібліотек, реальний і віртуальний бібліотечний простір, ресурси та сервіси на допомогу навчанню. В режимі реального часу курсанти завантажували на власні смартфони сайт ДОУНБ, шукали інформацію в електронному каталозі, надсилали запити на Віртуальну довідку. Курсанти і бібліотекарі дискутували про зміни формату читання, функції та статус бібліотек. Як заохочення до написання творчої залікової роботи курсантами, які отримали завдання у минулу зустріч, бібліотекарі передали безкоштовні читацькі квитки ДОУНБ.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 6 Лютого 


 «Іван Сокульський: душа, осяяна світлом».

Іван Сокульський – багатогранна особистість: поет, журналіст, філософ, дисидент, правозахисник, громадянин. Щоб відкрити серцем цю людину, у відділі абонемента організовано міні-виставку в межах Регіонального проєкту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом». Документи виставки знайомлять з нелегким життям і творчістю Івана Сокульського. Мотиваційний фліп-чарт привертає увагу відвідувачів короткими біографічними свідченнями, фотографіями, цитатами та віршами поета. 

фото 1  фото 2

 6 Лютого 


«Засади лінгвокраєзнавства» та «Інформаційна грамотність» для вчителів.

Продовжується співпраця ДОУНБ та Дніпровської академії неперервної освіти (ДАНО).
Методистка ДАНО Ганна Кирпа та її підопічні познайомилися з бібліотекою, послугами, які вона надає, порталом «ДніпроКультура», який можна використовувати для самоосвіти та  підготовки до уроків, сторінкою ІРЦ «Вікно в Америку» на Facebook.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6, 13, 20, 27 Лютого 


Грати – це цікаво, весело і корисно!

Все більш популярним видом дозвілля в ІРЦ «Вікно в Америку» стають настільні ігри. Вони служать, в першу чергу, комунікативним засобом і саме гра допомагає об'єднати людей за одним столом для створення англомовного середовища.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 7 Лютого 


Особливі гості.  
У межах проєкту «Освітянські студії» до бібліотеки завітали особливі відвідувачі - викладачі дисципліни «Захист Вітчизни», серед яких були колишні військові та учасники АТО. Фахівці ВНІіБ розповіли про сучасну бібліотеку, інформаційно-документальні ресурси ДОУНБ, які стануть у нагоді при викладанні дисциплін - історія України, захист держави та основи правознавства. Освітяни із задоволенням долучилися до оглядової екскурсії та зробили спільне фото на згадку.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 8 Лютого 


Гортаємо сторінки міжнародного календаря.  

В ІРЦ«Вікно в Америку» відбулася зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова», присвячена знайомству з датами міжнародного календаря: «2020 – рік здоров’я рослин», «Міжнародний день бобових культур» та «Десятиріччя сімейного фермерства ООН 2019-2028».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 10 Лютого 


Зізнатися у коханні оригінально!

До дня закоханних у читальному залі була представлена цікава виставка-інсталяція «Перлини листування в романах». Звичайні паперові листи, нотатки, замітки, e-mail у вигляді художніх творів – все це та багато іншого – спеціально для вас!
Книги, представлені на виставці, належать до епістолярного жанру. На полиці можна знайти як всім добре відомі твори (С. Цвейга «Лист незнайомки», Ш. де Лакло «Небезпечні зв’язки», Я.Л. Вишневського «Самотність у мережі»), так і зовсім нові, ще невідомі перлини цього жанру. Прикрасою інсталяції є листи відомих людей, написані від руки. Також бажаючі можуть зізнатись в любові до бібліотеки, написавши записку та залишивши її в спеціальному конверті.   


  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 11 Лютого 


Бібліотека пропонує вивчати англійську.

Масовий мотивуючий навчальний курс «Активуй англійську! 14.0» розпочато в ІРЦ «Вікно в Америку».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 11 Лютого 


 «Ціна чужої війни».

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у відділі абонемента проведено відеоурок «Ціна чужої війни» (проєкт «З Україною в серці»). 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 11 Лютого 


Відкриваючи книгу – відкриваемо світ!
У межах проєкту «Освітянські студії» відбулася чергова зустріч із педагогами області – слухачами  Дніпровської академії неперервної освіти. І бібліотекарі, і освітяни зійшлися на думці, що бібліотека є територією духовності, знань, надійним помічником в освіті та професійному становленні. Під час оглядової екскурсії гості відзначили і комфортні інформаційні та читацькі зони, і нетрадиційні книжкові виставки, зауважили, що все це робить бібліотеку зрозумілішою і привабливішою для населення. 


Фото 1  Фото 2  Фото 3

 11 Лютого 


 «Англія - країна туманів».

У відділі абонемента презентовано цикл виставок-переглядів «Сезони європейської літератури» до року Європи в Україні.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 11 Лютого 


«ДніпроКультура» на Дні жінок та дівчат у науці. Дніпропетровський національний історичний музей ім.Д.І.Яворницького 11-12 лютого провів конференцію до Міжнародного дня жінок та дівчат у науці. Доповіді наукових працівників вузів і музеїв м. Дніпра, представниць громадських організацій України, виступи учасників АТО, присвячені ролі жінок в історичних і культурологічних процесах в Україні та світі від прадавніх часів до сьогодення. Про  маловідомі приклади участі жінок у воєнних діях в козацькі часи, шанобливе ставлення до жінки-берегині розповіла головна бібліотекарка краєзнавчого відділу Тетяна Глоба. Для більш детального знайомства з жіночим повсякденням часів Запорозької Січі учасників заходу запросили до читання публікацій порталу «ДніпроКультура» та історичного фонду краєзнавчого відділу. У відеосюжеті СуспільногоUA Тетяна Глоба розповіла про легендарних жінок-войовниць на просторах Запорожжя, залишки матріархату в Україні, який сформувався ще за часів степових амазонок. Докладніше читайте на https://suspilne.media/13858-u-dnipri-vidznacaut-miznarodnij-den-zinok-ta-divcat-u-nauci/?fbclid=IwAR21oWBHt0wcgATUS6-59ll0_n9xZ0CrCAMKY7zcovfXc_BD0vsDu0mu218

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  Фото  Фото  Фото

 12 Лютого 


«Пам'ять без кордонів»

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. З нагоди відзначення 31-ї річниці виведення радянських військ із Республіки Афганістан 12 лютого у рамках проєкту «Моя свята і рідна Україна» для студентської молоді  у професійно-технічному закладі №17 відбувся урок скорботи «10 років - вічність в пам’яті», який провела провідна бібліотекарка читального залу Ірина Овсянникова. На заході присутніх ознайомили з причинами цієї війни, також відбувся перегляд документального фільму про Афганістан та учасників війни. Ця подія справила велике враження на слухачів, які брали активну участь в обговоренні теми.  

 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 12 Лютого 


Все починається з кохання.  
Напередодні Дня святого Валентина у ВНІіБ представлена нова книжкова міні-інсталяція «Все починається з кохання», на який усі бажаючи зможуть знайти ті книги, які будуть їм до вподоби. Ці видання висвітлюють стосунки жінок і чоловіків та  пов’язані простим і величним  словом «Кохання». Інсталяція оздоблена різноманітними червоними серцями,  які уособлюють дух свята. 

 
Повнiше
 
Фото

 12 Лютого 


Відбулося чергове навчальне заняття з англійської мови для групи підлітків Access.  

Викладачка Оксана Ложнікова перевірила домашнє завдання, скомпоновала  лексичні та граматичні вправи, історичні та цікаві факти, не забула про традиційну вже онлайн-вікторину. Молодь дізналася про історію заснування дитячо-юнацкої організації «Пласт» (1911 р.) та налаштавалася на хвилю свята «День святого Валентина» (14 лютого). Онлайн-вікторина продемонструвала неабиякий рівень цифрової грамотності школярів.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Лютого 


 Продовжуємо впровадження УДК в бібліотеках області.

12 лютого група спеціалістів ДОУНБ відвідала Томаківську Центральну бібліотеку з метою надання  методичної та практичної допомоги для працівників місцевих бібліотек.

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 12 Лютого 


 «Подвижник слова і духу». 

У відділі абонемента підготовлено міні-виставку до 115-ї річниці від дня народження українського письменника Уласа Самчука. 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 13 Лютого 


  У відділі періодики до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав оформлено тематичну полицю "Нести добро і мир". 
На полиці розміщено матеріали про операції ООН з підтримання міжнародного миру та участь Збройних сил України у миротворчих операціях під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 13 Лютого 


   

У відділі абонемента представлено ілюстративно-документальну виставку «Кохання, закарбоване в слові...» до Дня закоханих і Міжнародного жіночого дня. 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 14 Лютого 


Час інформаційних відкриттів
У межах освітнього проєкту «Читацька академія», орієнтованого на підвищення інформаційної культури молоді, відбулась інформаційна година «Час інформаційних відкриттів» для першокурсників Коледжу радіоелектроніки. Майбутні комп'ютерники дізналися про локальні та мережеві ресурси ДОУНБ, електронні каталоги і бази даних, які формує бібліотека й які доступні у режимі пошуку в онлайн. Підлітки подивилися відеоролік про YouTube, який саме цього дня святкував своє 15-річчя. Семеро студентів стали користувачами бібліотеки


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 14 Лютого 


"Подаруй книгу - подаруй світ!".

В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбувся перегляд дарованої колекції книг Швидька Петра Васильовича з історії України, літературознавства, художньої літератури, релігії. Більше 260 рарітетів XIX  -XX століття будуть запропоновані увазі відвідувачів Центру в 2020 році.

 15 Лютого 


Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй наголошує.  

В ІРЦ «Вікно в Америку» члени англомовного клубу «Добра розмова» розглянули питання безпеки дорожнього руху, на чому наголосила ООН і оголосила десятиліття безпеки дорожнього руху (2011-2020). Метою цієї багаторічної акції є зниження кількості загиблих під час дорожнього руху. Члени англомовного клубу вивчили дослідженні спеціалістами найпоширеніші причини відволікання водіїв – візуальні та психологічні.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 15 Лютого 


 

Творчий бенефіс.

Відбувся концерт авторської пісні дніпровського композитора і виконавця Олега Мелещука. У програмі звучали твори на вірші поетів-земляків.


 


 16 Лютого 


 Кіно у бібліотеці.

Зацікавлених творчістю видатних художників зібрав мистецький відеосалон. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 17 Лютого 


«Наукове навколо»: книг для тих, хто хоче знати все на світі 

Науково-популярна література поєднує приємне з корисним: простими словами розповідає про складні речі. До вашої уваги пропонується цікава інформація в доступному форматі, яка змінить ваш погляд на багато речей. Кожна з книг – це практично ще одна освіта, яку ви можете здобути самостійно за кілька вечорів уважного читання.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 17 Лютого 


Простір знань не знає меж.
Продовжуючи цикл інформаційних зустрічей із курсантами Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, фахівці ВНІіБ завітали на кафедру гуманітарних дисциплін і психології поліцейської діяльності, де під час семінарських занять інформували курсантів першого курсу досудового слідства про можливості та перспективи навчання із використанням WEB-сайту ДОУНБ і дотримання вимог і правил формування бібліографічних списків та оформлення залікових робіт.  


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 17 Лютого 


 «Життя занадто коротке, щоб бути маленьким» - Бенджамін Дізраелі.

 Працівники відділу абонемента провели тематичну годину для пенсіонерів у центрі соціального обслуговування Індустріального району (проєкт «Бібліотека життєлюба»).

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 17 Лютого 


"Вікно в Америку" - це вікно до успіху!

Олександра Миргородська є фасилітатором Жіночого кар’єрного клубу «Вікно до успіху» в місті Дніпро. Сьогодні вона модерувала обговорення третьої глави книги Ранії Андерсон “Мене не спинити”. Членкині клубу розглянули, як треба фокусуватися на важливих етапах побудови кар'єри, сміливо користуватися можливістю вибору дій та бути винахідливими.   
Проєкт реалізується в центрі «Вікно в Америку» у партнерстві з Американським домом (м. Київ). 

 
Повнiше
 
фото

 З 17 по 29 Лютого 


Сектор рідкісних і цінних документів знайомитись з документальною виставкою «Не бійтесь заглядати у словник…», приуроченою до Міжнародного дня рідної мови. Інсталяція демонструє історію творення української лексики з Х століття по 22 травня 2019 року, коли було схвалено нову редакцію українського правопису. 

Фото  Фото  Фото  Фото

 18 Лютого 


Активуй англійську у бібліотеці.  

В ІРЦ «Вікно в Америку» відбулося друге заняття масового мотивуючого експрес-курсу англійської мови «Активуй англійську! 14.0.» під модераторством вчительки-інструкторки Тамари Гаврилюк.
Студенти вітали один одного – демонстрували засвоєну попередню тему «Знайомство та розповідь про себе», вивчили нову лексику за темою «Мій дім. Моя квартира»,  подивилися декілька релевантних відео та отримали мотивацію виконувати домашнє завдання. Родзинкою курсу є спілкування в парах, коли кожен демонструє виконання домашнього завдання.

фото  фото  фото  фото  фото

 18 Лютого 


Рецепти довголіття.  

На черговому засіданні клубу «Бібліотерапії» біотерпапевтка  Тетяна Шайтанова  ознайомила слухачів з цікавою та корисною інформацією щодо підтримки  здоров’я. Відбувся перегляд документальних фільмів, де фахівці з правильного харчування  ділилися своїми думками та давали поради. На початку заходу співробітниця читального залу зробила тематичний огляд літератури. 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 18 Лютого 


 У відділі періодики з метою популяризації видань про здоровий спосіб життя представлена виставка «Орієнтир – здоровий спосіб життя».
 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото

 18 Лютого 


 «Мова – свята скрижаль української нації».

До Міжнародного Дня рідної мови у відділі абонемента відкрито ілюстративно-документальну виставку «Мова - свята скрижаль української нації». 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 18 Лютого 


Місце, де можна дізнатися про все на світі
У межах проєкту «Освітянські студії» відбулася зустріч з педагогами області – слухачами Дніпровської академії неперервної освіти. Фахівці ВНІіБ розповіли про зміни, які  відбуваються в бібліотечній сфері та висвітлили потенційні можливості, ресурси і послуги ДОУНБ на допомогу освітянам. 


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 19 Лютого 


Шлях до Свободи 

19 лютого для студентської молоді у  ВПТУ № 17 відбувся патріотичний круїз «Герої не вмирають» до  Дня героїв Небесної сотні, який провела провідна бібліотекарка читального залу Вікторія Бажкова.  Присутні переглянули відеопрезентацію, згадали героїв та події того часу. Молодь активно висловлювала свої думки та  брала участь в обговоренні. 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 19 Лютого 


Правовий світогляд.  
До Всесвітнього Дня соціальної справедливості та у межах проєкту «Право на кожний день» у Центрі правової інформації відбулась інформаційна година «Правовий світогляд»  для учнів Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Бібліотекарі спільно з представниками Дніпровського бюро правової допомоги №1 Дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги активно обговорювали з молоддю основні принципи справедливості та намагалися проаналізували, як змінилось розуміння справедливості з часів Давнього Єгипту до наших днів. 


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 20 Лютого 


 У відділі періодики до Міжнародного Дня рідної мови підготовлено виставку-вікторину "Чому мови - це важливо?" 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 20 Лютого 


До Міжнародного дня рідної мови було проведено мистецько-читацьку конференцію «Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи». На захід завітало близько сотні людей – викладачів і студентів, представників національних спілок та культурних осередків області. Під час конференції обговорили, як розвиваються мови у різних країнах світу. Обмінялися думками щодо місця та ролі бібліотек, університетів та інших осередків культури у збереженні мови. Згадали й ті, що вже втрачені. Також презентували новий інформаційний буклет про національно-культурні товариства Дніпропетровщини.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 20 Лютого 


У Міжнародний День рідної мови Кнарік Закарян, завуч та викладач вірменської мови в недільній школі Вірменського культурного центру «Вардуі» подарувала у фонд бібліотеки «Самоучитель армянского языка», який поповнить фонд нашої бібліотеки, а саме фонд відділу документів іноземними мовами, в якому можна знайти літературу 97 мовами світу.


фото  фото  фото

 20 Лютого 


Завідуюча сектором рідкісних і цінних документів взяла участь в мистецько-читацькій конференції «Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи». Презентувала ресурсні та інформаційні можливості ДОУНБ з інформаційно-бібліографічним оглядом про роль бібліотеки в утвердженні та розвитку рідної мови.

Фото  Фото  Фото  Фото

 20 Лютого 


Тлустий четвер – найсмачніша польська традиція.

Щороку у Польщі відбувається свято пампухів — Тлустий четвер (Tłusty czwartek). В останній четвер перед початком Великого Посту можна собі дозволити з'їсти їх скільки влізе.

За статистикою, у цей день кожен поляк з'їдає два з половиною пампухи (пол. Pączki).


 

 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 20 Лютого 


«Вічність і добро» – інтелектуальне кредо школи-партнера.  

ІРЦ «Вікно в Америку» долучився до  Тижня іноземних мов в КЗО «Середня загальноосвітня школа № 69» Дніпровської міської ради.
Керівниця центру Світлана Усенко підготувала багатошарову презентацію та відео, з якими і виступила перед учнівською молоддю.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 20 Лютого 


«Їх дух незламний і безсмертний». 

До Дня Героїв Небесної Сотні у відділі абонемента проведено мультимедійний урок патріотизму для студентів ДЦПО (проєкт «З Україною в серці»).

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 20 Лютого 


  У відділі періодики презентовано виставку-пам’ять «Тіло й душу ми положим за свободу нашу». До дня вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні та, загалом, кривавих подій на Майдані Незалежності  у 2014 році у Києві.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 22 Лютого 


 «Українська мова – мова єднання»

З нагоди Міжнародного дня рідної мови в межах засідання клубу «Захопленість» відбувся круглий стіл «Українська мова – мова єднання».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 22 Лютого 


Прагнемо соціальної справедливості.  

В ІРЦ «Вікно в Америку» відбулася зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова», присвячена питанням соціальної справедливості та почесній медсестринській справі. 
Вчимо англійську мову у дружньому колі під керівництвом вчителя-модератора Тамари Гаврилюк: переглядаємо просвітницьке відео, вчимо ідіоми, відповідаємо на складні питання, спілкуємося один із одним та з гостем-іноземцем.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Лютого 


В межах співпраці з КЗО ССЗШ № 22 ДМР співробітники відділу Олександра Миргородська та Олександра Прокоф'єва підготували та провели із старшокласниками 2 уроки курсу SPEED ENGLISH. Виявилось, що саме цього потребують учні в школі. Їм не вистачає спілкування англійською мовою. Спілкування між собою, роботи в парах. За умовами цього курсу учасники пар постійно змінювались, що давало змогу попрацювати не тільки з подружкою чи другом, а навіть із тими, з ким не доводилось спілкуватися англійською. Було запропоновано ще одну гру «Мисливці за автографами», результатом якої була можливість охарактеризувати свого однокласника, збираючи інформацію про нього. 3 години, проведені в школі, надали змогу відчути себе викладачами та ще раз переконатися, як важко утримати увагу дітей, зацікавити їх. Але нам це вдалося. Кількість учасників - 64.


фото  фото  фото  фото

 24 Лютого 


В ефірі Українського радіо Дніпро прозвучала радіопередача за публікаціями порталу «ДніпроКультура» про героїчних жінок на просторах Запорожжя.
 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 25 Лютого 


Чим володію, те і хвалю.  

ІРЦ «Вікно в Америку» та вчителька-інструкторка Тамара Гаврилюк продовжили навчально-просвітницький проєкт «Експрес-англійська». Студенти чотирнадцятої групи «Активуй англійську!» підготували розповіді про своє житло, його переваги та недоліки. Сміливці виголосили промови і отримали індивідуальну корекцію. Вивчили лексику за темою «Зовнішність людини», що допоможе їм описувати зовнішність родичів і знайомих. Зустріч мала навчальний і просвітницький характер, присутні дізналися про деякі культурологічні відмінності українців та іноземців у володінні житлом, критеріях вибору житла, ставленні до нього.


 26 Лютого 


Інформаційна грамотність для молоді

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» долучився до  Тижня іноземних мов в КЗО «Середня спеціалізована школа № 22, з поглибленим вивченням іноземних мов» Дніпровської міської ради.
Керівник центру Світлана Усенко провела чотири зустрічі з учнівською молоддю:
- познайомила школярів з КЗК «ДОУНБ», представила її фонди та сучасні послуги, презентувала сайт бібліотеки і сторінки в соціальних мережах;
- запросила відвідувати інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», де можливо безкоштовно покращувати знання з англійської мови та спілкуватися з іноземцями;
- показала відео про те, як американські студенти розуміють інформаційну грамотність та демонструють її високий рівень під час навчання – відвідують бібліотеки, користуються допомогою бібліотекарів, шукають не тільки у Google, а й в спеціалізованих базах даних типу EBSCO...

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Лютого 


Пластуни Дніпра в гостях у Access

Сьогодні викладач англійської мови для групи молоді Access Оксана Ложнікова зробила приємний сюрприз для молоді – запросила групу пластунів презентувати свою організацію «Пласт», яка була створена у Львову у 1912 році, поширилися у 9 країнах світу, де проживають українці-емігранти та повернулася і розквітла у незалежній Україні.
Гості показали англомовну презентацію про організацію для української молоді «Пласт» та провели тестування по результатам знайомства з новою темою.
Студенти Access емоційно сприймали навчальний матеріал по темі «Молодіжне лідерство. Яким воно буває», були активні в обговоренні.


фото  фото  фото  фото  фото

 З 26 по 29 Лютого 


Увага! На цьому тижні до нас вперше надійшли нові видання: 
 - щомісячний спеціалізований журнал «Діловодство». ( У січневому номері – моніторинг українського законодавства, кадрові питання, фахові коментарі про особливості організації документообігу у приватному секторі).
-   Всеукраїнський щомісячний журнал для практиків «Все о труде и зарплате». (У цьому номері містяться законодавчі нововведення 2020 року.«Трудозарплатні» нововведення і «страхові» показники поточного року розглянуто в статті на стор. 4, а нововведення в сплаті єдиного соціального внеску та оподаткування доходів працівників - на стор. 17 і 24.)


фото  фото  фото  фото

 27 Лютого 


Нова книга у бібліотеці. У межах засідання клубу «Літературна вітальня» відбулася презентація книги «День вдячності» видавництва газети «День». 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 29 Лютого 


Перевір себе!

В ІРЦ «Вікно в Америку» відбулася зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова», у форматі «Швидка англійська» – спілкувалися парами на теми «Знайомство», «Чому я вчу англійську?», «Останні новини» та «Весна».
Модератор зустрічі Марина Репан підготувала цікаві питання до учасників гри, а керівник центру Світлана Усенко – відео, яке нагадало присутнім «весняну лексику» та надало змогу хвилинку перепочитиу.
Родзинкою зустрічі були гості-американці – пан Джон та пан Мейсон. Члени клубу насолодилися спілкуванням з ними та показали свої знання та інтереси.

фото  фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека