Протягом мiсяця 


Різдвяне диво!

Відділ читальних залів представляє вашій увазі книжковий парад "Різдвяні історії в українській та світовій літературі". Серед представлених видань (як художніх, так і науково-популярних) можна знайти твори відомих українських авторів (Дзвіна Матіяш, Андрій Курков), збірки різдвяних оповідань ("Різдво через Збруч", "Диво на Різдво", "Рождественские истории"), так і окремі твори, події в яких відбувались в різдвяний період.  

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 


Які бувають ялинки?

Продовжуємо створювати новорічний настрій з відділом читальних залів. Книжкова інсталяція "Ялинковий хіт-парад" представляє вашій увазі різні види ялинок - у вигляді реального дерева, з мішури та з книжок. Поруч із ними можна побачити дозвіллєві науково-популярні книги - "Тренинг позитивного мышления", "Забавные психологические тесты" та "100 правил успішних людей", з якими можна весело провести час та надихнутись новорічною атмосферою.

фото 1  фото 2

 Протягом мiсяця 


Будьте здорові!

У відділі читальних залів представлена нова тематична виставка "Секрети здоров'я". 

Академік Микола Амосов стверджував: "Щоб бути здоровим, потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим". Як за допомогою нескладних вправ можна позбутися болю у спині, серці, голові? Як відмовитись від окулярів та покращити зір? Чому здоровий спосіб життя такий важливий? Про все це ви зможете дізнатись з видань, представлених на цій виставці. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 


Засніжило!

Відділ читальних залів підготувався до зими, і новорічна локація "Біла феєрія" тому підтвердження. Фотозона виконана в білих кольорах з червоними акцентами. Тут ви можете побачити і стілець, на якому висить одяг Діда Мороза, і стіл, на якому є новорічні передбачення та цікаві книжки, і виставку з білими аплікаціями новорічної тематики. Запрошуємо на фотосесію!

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 Протягом мiсяця 


Гортаємо сторінки календаря: Грудень

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Пам'ятні дати грудня». Англомовні книги, фотоальбоми, енциклопедії, довідкові видання та DVD-фільми звертають увагу відвідувачів центру на проблеми хворих на СНІД (1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом), закликають подякувати волонтерам за їх добрі справи та залучитися самому до волонтерства (5 грудня – Міжнародний день волонтера), загострюють увагу на тому, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх раси, статі, мови, релігії тощо (10 грудня – День прав людини), і популяризують використання сучасних комп’ютерних технологій для навчання, професійної діяльності та у повсякденному житті (7-13 грудня – Тиждень комп’ютерних наук).
Виставка стане у нагоді всім, хто вивчає англійську мову та бажає бути на гребні інформаційної навали.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Навчання за кордоном - це можливо!

До уваги учнівської та студентської молоді, науковців в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, надіслані американськими коледжами та університетами.
Виставка буде цікавою для старшокласників, які обирають професію і навчальний заклад для її отримання; для студентів, що гарно навчаються і планують декілька семестрів вчитися за кордоном, а також для науковців, які хочуть провести оригінальні наукові дослідження.

фото  фото

 Протягом мiсяця 


Виставка нових надходжень у відділі документів іноземними мовами:
 Журнали  Discover, National Geographic, der Spiegel. Посібники англійською  мовою для юристів, географів.Книжки з різних галузей знань англійською, німецькою та давньогрецькою мовами.


фото  фото

 Протягом мiсяця 


Kids in the Library Щовівторка о 16.00 у відділі документів іноземними мовами ДОУНБ працював дитячий англомовний онлайн клуб «Kids in the Library». Працював на платформі Skype. Відбулися вже чотири зустрічі. 
фото


 Протягом мiсяця 


Знімається кіно

У приміщенні відділу мистецтв відбуваються зйомки фільму “Ніч в бібліотеці”, яку створює телестудія “КіТ”. За задумом авторів це буде пригодницько-комедійна стрічка для дітей і юнацтва. Одна з головних героїнь — старовинна коштовна книга.У фільмі зайняті вихованці школи акрторської майстерності телестудії (керівник — В. Поляков)


 Протягом мiсяця 


Готуємось до новорічних свят разом!

Відділ читальних залів вже підготувався до новорічних свят. Бук-інсталяція "Новорічні та Різдвяні історії" представляє художні твори, події яких відбувались в період новорічних свят. Серед представлених книжок можна побачити твори абсолютно різної тематики - детективи ("Новогодний детектив" Анни та Сергія Літвінових, "Смілла та її відчуття снігу" Петера Хьога, "Сніговик" Ю. Несбьо), фантастику (збірка "Новогодний дозор","Ледяной рыцарь" Тетяни Лєванової, "Ледяная принцесса: начало пути" Сергія Садова), збірки оповідань українських письменників ("Новогодние истории", "Теплі історії про радість і сум" Міли Іванцової) та багато інших видань. Прикрасою виставки є інсталяція із побажанням "Щасливих свят!"

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 Протягом мiсяця 


Напередодні новорічних свят 

 Для відвідувачів розгорнуто предметно-документальну інсталяцію "Знаки Зодіаку, або Астрологія від майстрів”, де представлено вироби хенд-мейд від користувачів відділу та наших колег. В експозиції представлені зображення, фігурки, іграшки “зіркових” річних символів. Особлива увага до головного героя наступного року – Бичка. Вироби різняться за технікою, матеріалами, але всі вони позитивні, передають добру енергетику майстрів. Для тих, хто надихнувся творчими ідеями і хоче навчитись зробити маленький новорічний подарунок-символ своїми руками у нагоді будуть книжки-порадниці з нашого фонду.


фото  фото  фото  фото  фото

 1, 3, 8, 10, 15, 17, 22, 24, 29 Грудня 


В пошуках психологічної гармонії та щастя

Навчання та спілкування онлайн - це реалії карантину в Україні. Продовжується волонтерський проект активістів англомовного клубу «Добра розмова» та американки пані Тамара К. / Lisa.
Всі бажаючі можуть долучитися до салону світських розмов за допомогою програми ZOOM, збагатитися новою англійською лексикою, потренувати свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через океан. У кожного члена клубу свій шлях до психологічної гармонії та особистого щастя. І головне - не стояти на місці, а рухатися!
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Грудня 


Нова українська книга

Анімаційний відеоролик до Non-Stop акції «Обирай українську книгу», створений відділом читальних залів. Посилання на перегляд - https://youtu.be/3YQwKZ4nJPA

фото 1

 2, 9, 16, 23 Грудня 


На вулиці – морозно і темно, а в зимовому кінозалі світиться

Перегляд художніх фільмів іноземною мовою, тою, що Ви вивчаєте, – є одною з ефективних методик засвоєння нової лексики та тренування навичок аудіювання, сприйняття незнайомої мови на слух. А якщо додати обговорення побаченого і відчутого, то ефективність  вивчення іноземної мови зростає у рази.
Члени англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку» це знають і радо використовують можливість безкоштовного перегляду англомовних фільмів у бібліотеці.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3, 10, 17, 24 Грудня 


Вивчаємо англійську мову, розважаємося та шукаємо нових друзів

Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збиралися члени англомовного клубу настільних ігор. Найбільш полюбили гравці ігрові набори "Табу", "Яблука до яблук", «Картки Кеті» та "Активуй". А гра "Ерудит" підвласна не всім, складати кросворд з англійських слів - це захоплює і отримуєш ефектний результат.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 5 Грудня 


Твори добро!

Вже традиційно зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» відбувається у міксованому форматі – учасники можуть прийти до бібліотеки, чи приєднатися онлайн через конференцію ZOOM. Саме ZOOM обирає наш волонтер і друг пан Джо М. (Joe Morrison,  австралієць).
Темою зустрічі став Міжнародний день волонтера», який широко відзначається 5 грудня.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Грудня 


Душа і людина

На черговому засіданні історико-філософського клубу «Просвіта» відбулось цікаве обговорення теми « Втілення душі та ї суть в історії людини». Учасники обмінювались думками по цьому  не простому філософському питанню.

фото 1

 10 Грудня 


Популяризація знань про права людини серед молоді

Керівник ІРЦ «Вікно в Америку» у Дніпрі Світлана Усенко долучилася за допомогою ZOOM до особливого уроку учнів спеціалізованої, з поглибленим вивченням англійської мови, школи №22, щоб наголосити на 10 цікавих фактах про Міжнародний день прав людини.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 12 Грудня 


Право на мирне життя

Вже традиційно зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» відбувається у міксованому форматі – учасники можуть прийти до бібліотеки, чи приєднатися онлайн через конференцію ZOOM. Саме ZOOM обирає наш волонтер і друг пан Джо М. Носії мови пан Шон Р. та пан Нейтон Ф. з радістю відвідують бібліотеку.
Темою зустрічі став Міжнародний день прав людини», який широко відзначається світовою громадськістю 12 грудня.
Члени клубу відвідали «Музей АТО» ДНІМ на запрошення ст. наук. співробітника Валентини Коваленко і дізналися як карколомно було зруйновано мирне життя українського Донбасу, як люди втратили права і свободи, і як триває боротьба з російськими окупантами на сході. Ми переглянули фільм англійською мовою, ми послухали екскурсію англійською мовою. Дізналися які країни світу допомагають Україні, як народився волонтерський рух,  про подвиги медиків, про загиблих героїв і вшанування їх пам’яті.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Грудня 


  У відділі періодики у рамках Літературного календаря оформлено ілюстративну виставку  "Багатогранність таланту" до 180-річчя від дня народження Михайла Старицького, українського письменника, театрального і культурного діяча. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 17 Грудня 


Корифей українського театру

До ювілею відомого українського письменника, драматурга відвідувачів відділу запросили домистецького відеосалону, де демонструвався документальний фільм “Михайло Старицький” (ч1)  із серіалу “Гра долі” виробництва студії “Віател” (Україна). Співробітники відділу мистецтв підготували добірку документів “Твори Михайла Старицького у театрі і кіно”, де були представлені драматичні твори автора, його лібретто за творами М.Гоголя і Т.Шевченка до опер М.Лисенка, газетно-журнальні публікації про вистави за творами М.Старицького.


фото  фото  фото

 19 Грудня 


Англійська граматика та американські різдвяні традиції

В умовах небезпеки через пандемію COVID-19 зустрічі членів англомовного клубу «Добра розмова» відбувається у міксованому форматі – учасники можуть прийти до бібліотеки, чи приєднатися онлайн через конференцію ZOOM.
Австралієць пан Джо М. підготував і прокоментував онлайн презентацію по темі «Утворення множини в англійських іменниках». Членам клубу було корисно пригадати граматичні правила, а особливо виключення з них.
Американський волонтер Шон Р. розповів про традиції святкування Різдва в США: про головну ялинку країни, про домашні декорації, підсвічування домівок та феєрверки, про веселі теплі светри, про родинні посиденьки біля коминів. Українська молодь так само прагне красиво декорувати своє житло, а дорослі українці більш зосередженні на приготуванні святкових страв (холодець, салат Олів’є, оселедець під шубою..).
Приємним музичним вітанням став перегляд відео виконання «Щедрика» Миколи Леонтовича військовим оркестром ВПС США в Європі. У такий спосіб американський народ зичить Україні миру та радості в сезон зимових свят. А завершилася зустріч фотосесією під сріблястою ялинкою.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Грудня 


Книжкова інсталяція сектору рідкісних та цінних документів з новорічно-різдвяним настроєм та казковістю гоголівського циклу "Вечори на хуторі біля Диканьки". Представлено різноформатні твори М. В. Гоголя з народознавчими мотивами, а також цікаві та корисні замітки про те, чому книга - це найкращий подарунок. 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 20 Грудня 


   
У відділі абонемента відкрито святковий вернісаж «Зима в книжковому мегаполісі». Гості відділу мають можливість познайомитися з різдвяними традиціями і обрядами багатьох країн світу, різноманітними порадами щодо зустрічі Нового року, святковими рецептами та цікавими новорічними історіями. Юні читачі знайдуть для себе цікаві книги про Різдво та Новий рік.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 20 Грудня 


Велич особистості

Чергове засідання клубу «Просвіта» , було присвячене видатному українському письменнику та класику сатиричної прози  Остапу Вишні. Учасники клубу продивились документальний фільм «Вишневі усмішки»  про життя та творчість письменника та прослухали розповідь про цікаві факти з життя легендарного сатирика. На засіданні була використина література з фондів бібліотеки,з яких зачитували уривки з творів автора.

фото 1  фото 2

 21 Грудня 


Подарунок бібліотеці!

Постійний партнер та друг бібліотеки Олександр  Дьомін подарував бібліотеці нову збірку «Днепр в огне войны» власної поезії. В цю збірку увійшли вибрані вірші, в яких автор говорить про трагічні та героїчні події, що відбувались в житті Дніпропетровська і містах, де протікає річка Дніпро – Київ, Кременчук під час Другої Світової війни. Шукайте скоро в фондах ДОУНБ!

фото 1

 23 Грудня 


Читаємо українське!

Анімаційний відеоролик до Non-Stop акції «Обирай українську книгу», створений відділом читальних залів. Посилання на перегляд - https://www.youtube.com/watch?v=Mt4SjmZJ7Nw

фото 1

 23 Грудня 


Рік Європи в Україні добігає кінця. І логічно завершити його подорожжю до країн Скандинавії, батьківщини Санта Клауса. А допоможуть нам альбоми з краєвидами , які є у відділі документів іноземними мовами. Запрошуємо ознайомитись!
фото


 26 Грудня 


Святкові миті англомовного клубу

Вже традиційно зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» відбувається у міксованому форматі – учасники можуть прийти до бібліотеки, чи приєднатися онлайн через конференцію ZOOM. Саме ZOOM обирає наш волонтер і друг пан Джо М. (Joe Morrison,  австралієць). Також члени клубу отримали новорічні вітання ві американського волонтера пана Шона.
Темою зустрічі стали традиції новорічних свят країн світу.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 27 Грудня 


 Музична вітальня в бібліотеці

Після довгої перерви, пов’язаної з хворобою артиста, відбувся міні-концерт Олега Мелещука. Звучали авторські композиції та популярні пісні. Було показано відеофільм про авторську пісню. Захід пройшов у теплій творчій атмосфері. Шанувальники радо зустріли улюбленого виконавця.


фото  фото  фото  фото  фото

 29 Грудня 


Напередодні Нового року мегаполіс виглядає по-особливому: тепла казкова атмосфера, затишні вогні та дух чарівництва. Щоб відтворити новорічний настрій у світлинах для статті «Новорічні вогники Дніпра» заступника директора Шевченко О.В. для порталу ДніпроКультура, головний бібліограф ВНІіБ Піскун В. А. відвідала святкові локації міста і зробила новорічний фоторепортаж. 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека