Протягом мiсяця 


Навчання за кордоном - це можливо!

До уваги учнівської та студентської молоді, науковців в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, надіслані американськими коледжами та університетами.
Виставка буде цікавою для старшокласників, які обирають професію і навчальний заклад для її отримання; для студентів, що гарно навчаються і планують декілька семестрів вчитися за кордоном, а також для науковців, які хочуть провести оригінальні наукові дослідження.

фото  фото  ajnj

 Протягом мiсяця 


Кожну суботу жовтня у відділі документів іноземними мовами зустрічалися члени сімейного клубу «Гніздо» (klub rodzinny “Gniazdo”), центру польської культури м. Дніпра. Під керівництвом модератора пані Марії Скурської, малі поляки навчаються польської мови, дивляться мультики, співають пісень, грають у ігри разом із своїми мамами та татами. 
    


 Протягом мiсяця 


Art- простір:  Подовжено демонстрацію виставки творчих робіт Людмили Махині  «Казкові світи».


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


До Дня Організації Об'єднаних Націй

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» до 75-го Дня народження ООН, який світова громадськість відмічає 24 жовтня, презентовано книжково-ілюстративну виставку «За ради миру на планеті». До уваги гостей центру запропоновано книги та фотоальбоми, енциклопедії та довідкові видання.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Жовтня 


Загадки королев детектива
Якщо Ви поціновувач детективного жанру, то Вам саме до нас!
Відділ наукової інформації та бібліографії запрошує до інсталяції «Загадки королев детектива», презентує новий бібліографічний покажчик «Жіноче обличчя детектива».
Жіноча логіка, жіноча інтуїція, жіноча винахідливість, жіноча підступність... 
51 авторка, її творчий метод, її доробок, її герої, її знахідки, екранізації її творів  - все це ви знайдете у новому виданні! А ще, - багато цікавої інформації щодо розвитку жанру детектива . Тож, не проходьте повз, зупиніться і отримайте насолоду від знайомства!


Фото 1

 1 Жовтня 


Маленькі вправи для великого успіху

Чи знаєте ви хоча б одну людину, яка не прагне стати успішнішою? Проте не кожному вистачає наснаги зробити перший крок до змін та розуміння того, з чого слід починати. Автори книжок, які представлені на виставці літератури з психології «Життя на всі 100%»,  без зайвих теоретичних викладок і зрозумілих повчань пропонують різні ідеї, які наблизять вас до омріяного успіху, а також дають практичні поради стосовно того, як ці ідеї втілити в життя. Все дуже просто і доступно. І ви маєте можливість у цьому переконатись, якщо завітаєте до відділу читальних  залів. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 1 Жовтня 


Навчайся з бібліотекою!

Співробітником відділу читальних залів було проведено інформаційний штурм «Бібліотека може все!» для учнів 6-7 класів КЗО «Дніпропетровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат №5 І-ІІІ ступенів». Онлайн-ресурси, портал «ДніпроКультура», можливості електронного сайта та каталогу – все це було обговорено на зустрічі. Завершенням заходу стала демонстрація відеоролика «10 найгарніших бібліотек світу».


 1 Жовтня 


 «Люди «золотого» віку»
 
Працівники відділу абонемента провели рекламну акцію присвячену Міжнародному дню людей похилого віку. Ми вітали наших користувачів зі святом, дарували їм книги-сюрпризи. Нові читачі знайомилися з відділом та отримували читацький квиток в подарунок.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 1 Жовтня 


 Бібліотека на допомогу викладачам

Для викладачів гри на баяні та акордеоні мистецьких шкіл області відбулася інформаційна година

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Жовтня 


Лекція у бібліотеці.

З нагоди дня перекладачів студенти НМетАУ прослухали лекцію - презентацію англійською мовою про свою майбутню професію- перекладача з англійської мови. Презентацію провела викладачка англійської мови НМетАУ Олександра Сергіївна Миргородська. Головна бібліотекарка відділу документів іноземними мовами Олена Захарова розповіла про « фальшивих друзів перекладача» у болгарській мові та навчила вимовляти найуживаніші фрази болгарською. Наприкінці лекції студенти отримали «информацию к размышлению»: файлики зі статтями про найвідоміші та найсмішніші перекладацькі помилки, які стали анекдотами.


  

 1, 6, 8, 13, 15, 20, 22, 27, 29 Жовтня 


Впевнено крокуємо мостом дружби

Інформаційно грамотні активісти центру "Вікно в Америку" продовжують збиратися онлайн для світських англомовних бесід з пані Тамарою К., знавцем сучасної англійської мови.
Ми обговорювали складну і важливу тему здоров'я людини. Було надзвичайно корисно дізнатися слова, якими можна описати лікарю хворобу. Бо від цього може залежати чиєсь життя!
Організатор і модератор зустрічей - керівник ІРЦ "Вікно в Америку" Світлана Усенко.
Вчитель-інструктор, американська складова проекту "Культурний міст між Україною та США" пані Тамара К.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1, 8, 15, 22, 29 Жовтня 


Вивчаємо англійську мову, розважаємося та шукаємо нових друзів

Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються члени англомовного клубу настільних ігор. Найбільш полюбили гравці ігрові набори "Табу", "Яблука до яблук", «Картки Кеті» та "Активуй".

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Жовтня 


Ми обираємо мирні шляхи

В Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове суботнє засідання англомовного клубу «Добра розмова».
Відзначили увагою Міжнародний день ненасильства. Презентацію з цієї теми зробив активіст Ярослав Д.
Далі слідувала англійська граматика – вивчали правила читання слів з німими голосними разом з австралійцем паном Джо.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 5 Жовтня 


Бібліотека – твій інноваційний фонд ідей! 

Інтелектуальний екскурс «В ногу з бібліотекою!» відбувся у КЗО «Дніпропетровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат №5 І-ІІІ ступенів» для учнів 4-5 класів. Співробітник відділу читальних залів розповіла про сучасні можливості ДОУНБ, її ресурси та проекти. «Родзинкою» заходу став відеоролик «Короче говоря, я сходил в библиотеку», де в гумористичній формі було показано стереотипне уявлення про бібліотеку.


 7, 21, 28 Жовтня 


Осінній кінозал пропонує переглянути і замислитися

Перегляд художніх фільмів іноземною мовою, тою, що Ви вивчаєте, – є одною з ефективних методик засвоєння нової лексики та тренування навичок аудіювання, сприйняття незнайомої мови на слух. А якщо додати обговорення побаченого і відчутого, то ефективність  вивчення іноземної мови зростає у рази!
Члени англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку» це знають і радо використовують можливість безкоштовного перегляду англомовних фільмів у бібліотеці.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 9 Жовтня 


   
До Дня українського козацтва та Дня захисника Вітчизни у відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка «Від козаків до кіборгів».

   


 
Повнiше
 
Фото 1

 10 Жовтня 


Вони Вітчизну прославляли мужністю!

Історія України створюється не колись у минулому, а  відбувається і сьогодні, враховуючи останні події на Сході країни. І це дозволяє нам, теперішнім українцям, зрозуміти наших предків, які будували підмурівок захисту своєї території. Проте для цього потрібні не лише воля та хоробрість, а і знання про те, звідки ми прийшли, що маємо й завдяки чому.
Ці знання ви зможете знайти в історичних джерелах, які представлені на книжковій виставці «Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній», яка підготовлена у відділі читальних залів.
Запрошуємо всіх  шанувальників історії України ознайомитись з цікавою виставкою.


фото 1  фото 2

 10 Жовтня 


Кібербезпека для чайників

В Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове суботнє засідання англомовного клубу «Добра розмова».

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 11 Жовтня 


«Шляхами рідного краю»

В приміщенні обласної бібліотеки відбулося засідання історико-філософського клубу "Просвіта". На передодні  дня Українського козацтва та давнього свята Покрови, яке з давнини вшановували наші пращури, обговорювалася тема Дніпровські пороги, о.Кодачок або Козацький, Лоцмани дніпрових порогів.
Клуб радий був привітати шановних гостей Миколу Петровича Чабана відомого українського журналіста, письменника та краєзнавця, який своєю цікавою розповіддю переніс слухачів в місця, де вирує та реве Дніпро на струнах дніпрових порогів та лунає з прадавніх глибин рідної минувшини.
Віктор Митрофанович Начиняний  поет, який зачитав уривки своєї неперевершеної поеми Лоцкамянський лелека та  прочитав свої вірші, що торкнулися самого серця слухачів.
Борис Мусійович Ковтонюк, журналіст,письменник, краєзнавець розповів про свої захоплюючі подорожі- експедиції по рідному краю.
Слухачі надавали свої питання та висловлювали власну думку.
Цим засіданням клуб відкрив цикл тем з історії рідного краю Дніпропетровщини.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 11 Жовтня 


Вітаємо художників-земляків

Традиційно до Дня художника  знайомили відвідувачів з творчістю дніпровських художників. До їх уваги у читальній залі розгорнуто документально-ілюстровану виставку «Художники-земляки – ювіляри року»


фото  фото  фото

 12 Жовтня 


Світові бестселери 

Світова серія бестселерів з фондів бібліотеки, які представлені на виставці у читальному залі, це книги-загадки, інтелектуальна проза та  твори письменників, які здобули різні літературні премії,  дуже здивують  та порадують будь-якого шанувальника добротної прози. Різні твори  відомих авторів, наприклад   Дж.Фаулса , І.Бенкса, Е.Ларнсона, Дж.Барнса, С.Бері  та інших, не залишать допитливого читача байдужим до літературних шедеврів.

фото 1  фото 2  фото 3

 12 Жовтня 


Читаємо краще!

Книжкова виставка «Кращі книги ХХ сторіччя за версією ВВС» відсьогодні експонується у відділі читальних залів і знайомить гостей бібліотеки з найцікавішими художніми творами минулого.Серед представлених творів можна знайти як твори, що знаходяться на слуху («Зелена миля» Стівена Кінга, «Щоденник Бріджит Джонс» Хелен Філдінг, «Володар мух» Вільяма Голдінга), так і відносно невідомі або забуті шедеври літератури («Жінка в білому» Уїлкі Колінз, «Мідлмарч» Джордж Еліот, «Пташиний спів» Себастьян Фолкс). «Родзинкою» виставки можна вважати однойменний з назвою виставки посібник з переліком 200 кращих творів за версією ВВС, створений співробітником відділу читальних залів Залогіною Олександрою.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 12 Жовтня 


14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці, 
а для всіх патріотів України у цей день відзначають - День українського козацтва, 
День захисника України! "Нащадки славних козаків" - саме так називається виставка-інсталяція до Дня захисника України 
у відділі періодики.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Жовтня 


 
«Від козаків до кіборгів»

До Дня захисника України  відділ абонемента провів урок мужності «Від козаків до кіборгів»


 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2

 13 Жовтня 


Лицарям українських степів присвячена виставка-інсталяція сектору рідкісних та цінних документів, що приурочена Дню захисника України

Документальні джерела про степових синів та репринти козацької історіографії занурять у славну минувшину. Інсталяція містить репринт титульної сторінки Конституції Пилипа Орлика на мові оригіналу та переклад, а також титульний лист літопису відомого українського козацько-старшинського літописця Самійла Величко. 


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 17 Жовтня 


Спитайте Юрія про США

Сучасні засоби зв'язку використовує інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" у Дніпрі. В режимі конференції ZOOM  до англомовного клубу "Добра розмова" приєднався старшокурсник з Кривого Рогу Юрій Школа. Він порадував нас гарною англійською, яку здобув, коли навчався в штаті Теннессі (США) за програмою обміну молодих лідерів (FLEX).
Зараз він є представником програми "Освіта в США (EducationUSA) і тому використав цю конференцію, щоб розповісти дніпрянам про можливості, які надає участь у програмі, про навчання, про подорожі в США, про свої плани на майбутнє та про захоплення, які не дають сумувати під час карантину.
Члени англомовного клубу були активні і поставили багато питань розумному і доброзичливому хлопцю.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Жовтня 


«Книжковий євротур» до Німеччини.

З 18 жовтня 2020 року у відділі документів іноземними мовами на виставці «Книжковий євротур» можна помилуватися краєвидами Німеччини, почитати про німецьку мову та звичаї, та погортати альбоми репродукцій творів німецьких художників. 


  

 18 Жовтня 


Польський диктант.

У неділю 18 жовтня члени польського товариства завітали до читальної зали відділу документів іноземними мовами ДОУНБ. Ця зустріч була присвячена Варшавській битві. Пан Павло Скурський у вступній промові нагадав про події Варшавської битви 1920 року. Потім здобувачам освіти польського клубу було запропоновано написати диктант про вищезгадані історичні події, стратегічну й моральну цінність цієї перемоги. Поки правопис робіт з написання диктанту польською мовою перевіряли, слухачам було запропоновано візуальний екскурс у польську історію – перегляд фільму Єжи Гоффмана «Варшавська битва. 1920».


  

 20 Жовтня 


 Малечі про гроші

Чудова книга, яка навчить Ваших дітей поводитись з грошима. Легкий, доступний текст, викладений у формі коміксів, привертає увагу малечі і одразу подає важливу інормацію. Буде цікава як дітям, так і дорослим

фото 1

 З 21 по 31 Жовтня 


До уваги  педагогів у відділі періодики розгорнуто виставку-рекомендацію «Практикум педагогічної майстерності».   
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 22 Жовтня 


 
У відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка «Дмитро Яворницький – світоч нашого міста», на якій експонується науково-літературний доробок, епістолярна спадщина та література про життєвий шлях вченого.

 
Повнiше
 
Фото 1

 24 Жовтня 


«Лікуємо дезінфодемію!: медійна та інформаційна грамотність для кожного»

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» присвячена Всесвітньому тижню медійної та інформаційної грамотності,  співорганізаторами якого цього року виступають ЮНЕСКО та Республіка Корея.
Заходи тематичного тижня відбуватимуться з 24 по 30 жовтня 2020 р. за темою: «Resisting Disinfodemic: Media and Information Literacy for Everyone, by Everyone» - «Протидія дезінфодемії: медійна та інформаційна грамотність кожного і для всіх».
Глобальна пандемія через COVID-19, що триває, спонукає всіх нас активніше застосовувати цифрові технології в повсякденному житті та на роботі, підтверджує важливість медійної та інформаційної грамотності в епоху цифрових технологій. Члени клубу мають можливість долучатися до онлайн уроків англійської мови. Педагоги можуть отримати консультації з використання програми ZOOM для проведення онлайн конференцій.
Дмитро Коваленко поділився знаннями, які здобув на онлайн курсі MOOC з медійної грамотності. Ярослав Дубина поінформував присутніх про про дати міжнародного календаря (День ООН та День інформації).
Світлана Усенко  підготувала тематичне відео для перегляду та добірку англомовної лексики, а Олександра Миргородська поставила питання членам клубу та модерувала дискусію/обговорення побаченого і почутого.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 26 Жовтня 


Інформація для молоді з достовірного джерела

Під час Всесвітнього тижня інформаційної та медійної грамотності інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпрі організував онлайн зустріч для школярів та студентів міста Дніпра.
Молодь, яка цікавиться можливістю навчатися за кордоном, міжнародною освітою та бажає дізнатись більше про коледжі США, зустрічалася з представником організації «Освіта США»  / EducationUSA Юрієм Школою, старшокласником з Кривого Рогу, який рік навчався у  старшій.
Під час презентації випускника програми обмінів молодих лідерів / FLEX прозвучали поради як готуватися і проходити відбіркові тури програми FLEX; поради з написання есе; психологічні поради з налагодження комунікації с американцями; розповідь про навчальні предмети; про популярні види спорту, про творчі захоплення і дозвілля.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 27 Жовтня 


Декілька слів про кохання…

Книга «Любовь в письмах выдающихся людей XVIII и XIX века» - доволі рідкісна, і являє собою культурний пам’ятник. В ній зберігається листування Байрона, Бальзака, Бетховена, Гейне, Шиллера, Наполеона та інших. Видання має цінність не тільки для сучасних поколінь, але і для майбутніх.


фото 1

 29 Жовтня 


Центр «Вікно в Америку»  – єднає молодь!

І знову приємна зустріч з криворізьким школярем Юрком Школою. Він є випускником програми FLEX (Програма обмінів молодих лідерів), навчався 1 навчальний рік (2019-2020) у Сполучених штатах Америки).
На прохання керівника інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" Світлани Усенко виступив з англомовною презентацією перед учнями спеціалізованої з поглибленим вивченням англійської мови школи №22 (м.Дніпро).
Учні Валентини Швидкої продемонстрували високий рівень інформаційної грамотності і зацікавленості – під’єдналися до онлайнової конференції, уважно слухали презентацію і потім поставили чисельні питання спікеру. Юрій Школа як найкраще презентував американцям з невеликого містечка свою рідну країну Україну.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 29 Жовтня 


Halloween! У відділі періодики представлена тематична виставка-інсталяція до Дня Хеллоуін!

Фото  Фото  Фото

 31 Жовтня 


У відділі було представлено мистецький проект Тетян Аусекліс та Тетяни Адаменко «Середньовічні пригоди». У програмі: виставка малюнків тварин, які цікаві тим, що несуть в собі глибинний символізм (на створення такого циклу художницю надихнув середньвічний Бестіарій), кураторська лекція про жахи середньовічної медицини «Чарка ртуті», майстер-клас «Гра у колаж»


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 31 Жовтня 


Волонтери, носії англійської мови, разом з нами!

Англомовний клуб «Добра розмова» поповнився новими членами, то ж чергову зустріч розпочали зі знайомства з ними. Пан Шон Р. радо запам’ятовував українські імена, ставив уточнюючі питання – практикували світські розмови.
Члени клубу також вдячні пану Джо М. за підготовлену презентацію «Популярні американські ідіоми». Він не тільки добрав ідіоми, але й проілюстрував їх яскравими картинками, що допомогло присутнім зрозуміти їх значення. Пан Джо пообіцяв підготувати презентацію про популярні британські ідіоми. Сподіваємося, що це буде так само цікаво і корисно.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека