Протягом мiсяця 


Пам’ятні дати міжнародного календаря: Січень.

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжив цикл книжково-ілюстративних виставок, присвячених міжнародним знаменним і пам’ятним датам.
Бібліотекарі представили відвідувачам центру виставку «Пам’ятні дати січня 2020 року».
На виставці представлені англомовні книги та довідники, енциклопедії, буклети і ДВД-фільми. Книги будуть у нагоді всім, хто вивчає англійські мову. Головні знаменні дати січня – День Мартіна Лютера Кінга (борця за права темношкірого населення США), День свободи віросповідання та День пам’яті жертв Холокосту.
Виставка буде корисна всім, хто вивчає англійську мову та культуру англомовних країн.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 

Дивосвіт зимових свят. У відділі абонемента розгорнуто книжковий вернісаж «Дивосвіт зимових свят». Представлені документи розповідають про календарні обряди і свята, звичаї, традиції та побут минулих поколінь українців. Багато цікавої  інформації про святкові страви, одяг та обрядові пісні. Особливої уваги заслуговують твори відомих письменників про Різдвяні та зимові свята.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 


 Святковий настрій! 

У новорічні свята радує відвідувачів предметно-документальна виставка-інсталяція «Свіча горіла…», на якій представлені майстерно виготовлені підсвічники та декоративні свічки. Цікава й добірка літератури про художні промисли та мистецькі традиції.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 Art-простір.

На численні прохання відвідувачів продовжується демонстрація виставки скетчерів «Ті, хто малюють стрімголов». Переглянути експозицію постійно приходять зацікавлені глядачі. На виставці 13 молодих авторів представили понад 100 художніх робіт у різних техніках. 


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Нові можливості для української молоді

До уваги учнівської та студентської молоді в  ІРЦ «Вікно в Америку» відкрито постійно діючу книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, надіслані американськими коледжами та університетами.
Виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і навчальний заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту тощо.
Сміливі українці-апліканти можуть подати заявку на отримання гранту для навчання в межах різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото

 Протягом мiсяця 


Протягом місяця у відділі документів іноземними мовами відбувалися зустрічі в сімейному клубі «Гніздо» (klub rodzinny “Gniazdo”), організованому керівницею центру польської культури Марією Смірновою. Тут і читання книг польською мовою, навчання нової лексики, малювання, розважальні заходи: ігри, пісні, танці. Всі отримують задоволення та хороший настрій.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Сiчня 


Записуйтесь до бібліотеки!

Бібліотекарка відділу читальних залів Вікторія Бажкова запрошує Інтернет-користувачів записатись до бібліотеки. В руках вона тримає книгу – одну з фондів відділу, та читацький квиток, який отримують всі, хто записуються до книгозбірні. 


фото 1

 2, 9, 16, 23, 30 Сiчня 


Вітаємо перших відвідувачів бібліотеки у Новому році!

Щочетверга в ІРЦ «Вікно в Америку» збираються члени англомовного клубу настільних ігор. Сьогодні знайомилися з новоприбульцями та відповідали на питання з ігрового набору «Картки Кеті». Радує, що гравці давали розгорнуті емоційні відповіді на свої питання. І зацікавлено реагували на відповіді інших гравців.

фото  фото  фото  фото  фото

 4 Сiчня 


Зоря на Сході неба...

Далеко ж як іти!

Мовчать довкола Тебе -

Світи, світи, світи...

Зоря на Сході неба...

На вічність всю - одна.

Аж зашуміли верби...

Задуми глибина.

Зоря на Сході неба...

Як вічно їй - самій!

Як мало в світі треба, Щоб мати Все! Амінь.

Іван Сокульський

 

                                       Різдво Христове - найочікуваніший День народження на землі. Це не просто народження Ісуса Христа як людини. Це прихід у світ Сина Божого, тобто Самого Творця. Пропонуємо  здійснити "подорож" у минулі часи та з'ясувати, як відзначали ці дні наші предки та як святкують його в наш час і запрошуємо  ознайомитись з матеріалами ілюстративно-документальної виставки «На різдвяні свята всі ми радуймо!».


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 4 Сiчня 


Підводимо підсумки та мріємо про майбутнє.

Перше засідання англомовного клубу «Добра розмова» в ІРЦ «Вікно в Америку» у 2020 році розпочалося з підведення підсумків 2019 року. Модераторка клубу Тамара Гаврилюк ознайомила присутніх із історіями успіху членів клубу в галузі моди та в ролі судді міжнародного турніру з футболу у Флориді (США). Ми раді за друзів бібліотеки, які мали шанс подорожувати світом, успішно використовувати свої знання англійської мови, бути активними громадянами та пропагувати український спорт і культуру.
 
Повнiше
 
фото  фото

 5 Сiчня 


Ах, карнавал, карнавал!

5 січня католики всього світу святкують День королів-чарівників, які прийшли за сяючою зіркою вклонитися Іісусові-немовляті. Товариство поляків Дніпропетровщини відзначило це свято карнавалом у відділі документів іноземними мовами. На свято завітали ще й гості з Польщі. Трьох королів обрали жеребкуванням та коронували справжніми коронами.  А далі – пісні, танці, ігри, веселощі та солодощі, пані в ошатних вбраннях та масках… Карнавал!


фото  фото  фото  фото

 6 Сiчня 


Книги для теплого, затишного сімейного читання 

Для мільйонів людей різдвяні й новорічні свята — це час, який вони проводять разом з сім’єю і друзями, час відновлення тісних зав’язків, вони сповнені надіями на майбутнє, їх очікують і весело святкують. Можна з родиною сходити на ковзанку, в театр або в музей, а ще можна присвятити кілька затишних вечорів читанню.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 6 Сiчня 


У відділі документів іноземними мовами оновлено виставку нових надходжень. Це і надходження з Білорусі: орфографічний словник, підручники сучасної білоруської мови та літератури. Для науковців – книги з біофізики, електрики, економіки, бухгалтерського обліку.

 


фото  фото  фото  фото

 З 8 по 31 Сiчня 


  У відділі періодики організовано виставку публікацій про поета-шістдесятника Василя Симоненка "Підстрелений на злеті" до 85-річчя від дня народження  поета. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 8, 15, 22, 29 Сiчня 


Англомовний кіноклуб у січні.

Щосереди люди, які бажають покращити знання англійської мови, розширити свій лексичний запас, розвинути навички сприйняття англійської мови на слух і обговорити побачене, збиралися в ІРЦ "Вікно в Америку". Члени клубу разом із модераторкою кіноклубу пані Мариною Репан обговорювали драматичніі та фантастичні історії, психологію поведінки персонажів і занурювалися в особливості судової системи США.  
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 9 Сiчня 


У гості з колядками.
У Різдвяні свята в гості з колядками завітали учні КЗО СЗШ №34. Бібліотекарка В.О. Бажкова розповіла про традиції святкування Різдва, яке вважається найбільшим святом у році і супроводжується веселощами, чудовим настроєм, жартівними забавами. Із захопленням це довели і діти, які декламували вірші та колядки. Для присутніх продемонстровані тематичі відеофільми і представлена література про свята та традиції українського народу.

 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 11 Сiчня 


 Art-резиденція. 

  У межах проведення виставки скетчингу відбувся безкоштовний майстер-клас «Бібліоскетчинг. Фоторобот: портрети видатних постатей за п’ять хвилин». Ведуча – креативна художниця Тетяна Адаменко. Присутнім запропонували за описом намалювати і вгадати десятеро видатних осіб і популярних персонажів: Лесю Українку, Миколу Гоголя, Дмитра Яворницького, Нестора Махна, Фріду Кало, Луізу Брукс, Енея, Шерлока Холмса, Снігуроньку, Геральда. У доброзичливій дружній атмосфері згадали книги, вірші, фільми портретних героїв.

 


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 11 Сiчня 


А Ви знали про існування Міжнародного дня метро?

Англомовний клуб «Добра розмова» в ІРЦ «Вікно в Америку» присвятив зустріч Міжнародному дню метро (10 січня). Модераторка зустрічі Тамара Гаврилюк ознайомила з лексикою, необхідною для опису та використання цього виду транспорту. Активні члени клубу розповіли нашому нігерійському приятелеві студентові Джошуа про дніпровське метро, кількість працюючих станцій та плани будівництва нових. Далі групі запропонували подивитися відеоролики про історію першого у світі метро в Лондоні, про таємниці нью-йоркського метро і про те, чим воно відрізняється від британського. Зустріч була насичена цікавою інформацією, навчальною та корисною для всіх учасників.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Сiчня 


У Art-резиденції.

 Відбувся майстер-клас "Скетчинг без скетчбуку. Еко-скетчінг". Ведуча - Марія Учитель. Присутнім розповіли, як можна «дати друге життя» побутовим речам, створити цікаві сувеніри та арт-об’єкти із сірникових коробок і кавових стаканчиків. Сюжет про творчу зустріч показав міський «9 канал» ТБ   https://www.youtube.com/watch?v=p6WhpxW0hF0


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Сiчня 


У вирі інформації.
У межах співпраці з Дніпровською академією неперервної освіти розпочався черговий проєкт «Освітянські студії» для педагогів області, які проводитимуться протягом року. Перебудова освіти поставила перед суспільством комплекс питань. І це стосується не лише програм, методичних рекомендацій, інструкцій, положень, матеріалів про вітчизняний і зарубіжний педагогічний передовий досвід, а й глобального інформаційного мислення. Фахівці ВНІіБ ознайомили освітян із сучасними можливостями бібліотеки та запропонували різноманітні інформаційні матеріали на електронних носіях, які вони зможуть застосовувати безпосередньо у своїй навчально-виховній роботі. Зацікавила освітян і колекція стародруків, які зберігаються у фондах ДОУНБ та оцифровуються працівниками бібліотеки для загального читацького доступу у віддаленому режимі.


Фото 1  Фото 2  Фото 3

 14 Сiчня 


Як козаки новий рік зустрічали. Чи святкували Новий рік запорозькі козаки? Чому саме у січні вони збиралися на Велику Раду, жеребкуванням ділили землі, рибні місця, обирали собі старшин і гучно святкували козацьке новоріччя? У "Відкритій студії" UA Українського радіо Дніпро головна бібліотекарка краєзнавчого відділу Тетяна Глоба розповіла, навіщо новообраному козацькому старшині вимазували голову грязюкою, чому під час служби у церкві запорожці наполовину витягували шаблі з піхов, і як видра для козаків рибу ловила...  https://www.youtube.com/watch?v=WMHaiZv6Fr0&fbclid=IwAR3DFvzBUFSFOKsyYDhLEpFRnGdcLAZuE4FL7UFTYpBjuBItkibkHWMWPPA

фото  фото  фото  фото

 14 Сiчня 


 

У відділі періодики у межах регіонального проєкту бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом» організовано виставку-портрет «Іван Сокульський: душа, осяяна світлом».

 

 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Сiчня 


Переможи стрес. 
Раз, два, три, тиск, здавлювання, ще раз, ще раз, стрес один, стрес - стрес - стрес, і - лясь... - Виразка!
Людина – живий організм, який прагне зберігати свою стабільність у постійно змінних умовах середовища. Тож стрес – це природня реакція організму на подразник. Стрес дається нам для того, щоб справлятися із мінливістю середовища – повертати своє життя до стабільності.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 14 Сiчня 


 Гарячі новинки!

У відділі абонемента представлена книжкова виставка літературних новинок, які надійшли у січні, «Чари кохання». Видання виставки – 50 романтичних історій про кохання у творах класиків, сучасних українських і зарубіжних авторів. Романи, які вийшли в серіях «Кохання крізь століття», «Романтика 19 століття», твори фіналістів конкурсу «Коронація слова» зовнішньо привабливі та дарують чарівний зимовий настрій читачам.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 15 Сiчня 


  
У відділі абонемента діє «Ювілейний календар» січня. Сторінки календаря присвячені поетові Василю Симоненку (85 років від дня народження) та сатирику й байкареві Олександру Івановичу Ковіньці (120 років від дня народження). Виставка знайомить зі здобутком громадської та інтимної лірики Василя Симоненка, а для шанувальників і цінителів українського гумору представлені збірки письменника-сатирика Олександра Ковіньки.


фото 1  фото 2

 15 Сiчня 


"Смакота на радіопательні": готуємо печиво! Стартував новий проект UA Українського радіо Дніпро, на першу передачу якого запросили співробітницю краєзнавчого відділу. Кулінарні традиції Придніпров'я знову зазвучали в радіоефірі. Спробуйте приготувати смачне печиво з секретним інгредієнтом за давнім сімейним рецептом...https://www.youtube.com/watch?v=G6XF3AqvFVw&fbclid=IwAR0O1TrVzDo2aewaqyAyYdZoYU6qGHWzdG8of-rbANk_SJGEhYWA4PZLM_s

фото  фото  фото  фото

 15 Сiчня 


 
До відділу абонементу завітали школярі НВК №138. Ось уже близько двадцяти років до бібліотеки приводить своїх учнів Олександр Васильович Бичівник - Учитель, який любить книги, цінує бібліотеку і прищеплює любов до літератури дітям. Учні 5-В класу занурилися в історію ДОУНБ, одержали багато корисної інформації про сучасні можливості бібліотеки, познайомилися з різноманіттям дитячої літератури. Кожен вибрав книгу на свій смак!
 
Повнiше
 
фото 1

 15 Сiчня 


 Зимові свята українців.

Працівники відділу абонемента зустрілися з підопічними центру соціального обслуговування Індустріального району. Тематична година «Зимові свята українців» познайомила учасників заходу з календарними обрядами і святами, звичаями, традиціями й побутом минулих поколінь українців і збереженням цих традицій сучасниками.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 З 15 по 31 Сiчня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "УКРАЇНА: соборна, вільна, сильна!". До Дня Сооборності України.
фото


 З 15 по 31 Сiчня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "18 січня - Всесвітній день релігії"
фото  фото  фото


 16 Сiчня 


Краєзнавчий клуб «Ріднокрай».

Ще більше нового та цікавого дізнались відвідувачі краєзнавчого відділу про видатну уродженку Софію Фальц-Фейн. 

З доповіддю "Софія Фальц-Фейн: володарка Херсонських степів родом з Катеринослава" виступив к.і.н., історик Максим Кавун. Доповідь супроводжувалась фотоматеріалами. 

 16 Сiчня 


 

Виставка-персоналія «Співець своєї Батьківщини» до 230-річчя від дня народження Петра Гулака-Артемовського представлена у відділі абонемента (цикл «Ювілейний календар»). Документи виставки розкривають поетичну творчість письменника, який, наслідуючи Котляревського, розвивав традиції народності в своїх творах.

фото 1

 16 Сiчня 


"Подолання бар'єрів читання. Книги для слабозорих" – саме під такою назвою пройшла презентація видань збільшеним шрифтом в Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. На презентації були присутні бібліотекарі міста і області, люди з вадами зору. Учасники презентації виявили неабияку зацікавленість  в таких виданнях. 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 16 Сiчня 


Соціальні ініціативи.
У межах презентації видань збільшеним шрифтом «Подолання бар’єрів читання. Книги для слабозорих», надрукованих Харківським видавництвов «Фоліо», головна бібліографиня ВНІіБ Віра Піскун розповіла про ініціативи ДОУНБ стосовно створення можливостей для слабозорих і незрячих людей користуватися документальними ресурсами та віртуальними сервісами обласної бібліотеки, зокрема відшукувати відповідні видання за електронним каталогом, переглядати електронні колекції, читати оцифровані стародруки, відвідувати заходи та долучатися до проєктів, що діють у межах бібліотеки.

Фото 1  Фото 2  Фото 3

 18 Сiчня 


До Art-резиденції  завітали мешканці громади на майстер-клас «Робота, навчання та скетчі». Ведучі Наталія Азьома, Дар'я Дрожевська, Юлія Терно, Наталія Шумінова показали присутнім, як скетчинг може допомогти швидше запам’ятати та краще працювати з інформацією. Дівчата підготували цікаві практичні поради, творчі ігри, слайд-шоу.
 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Сiчня 


 Творчість молодих.

Відбувся міні-концерт молодого талановитого виконавця – гітариста та співака Max Paragraph. Макса можна назвати людиною-оркестром: гітара, губна гармошка, тамбурини (причеплений до взуття інструмент, який мелодійно дзенькає, відбиваючи такт), а ще художній свист… З усім  він впорався  вправно і природно.  Виступ музиканта відбувся у форматі "слухаємо та малюємо" у межах виставки скетчингу. Присутні створювали замальовки під музику. Роботи вийшли атмосферними та емоційними.

 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Сiчня 


Заохочуємо відвідувачів бібліотеки до наукових знань.

У 2019 році було відзначено 150-ту річницю першого видання періодичної таблиці хімічних елементів Дмитра Менделєєва. З часу створення періодична таблиця була в центрі безлічі дискусій і зараз вважається "одним із найважливіших і найвпливовіших досягнень сучасної науки, що відображає сутність не тільки хімії, але й фізики, біології та інших дисциплін". Члени англомовного клубу "Добра розмова" присвятили свою чергову зустріч знайомству з цим науковим явищем.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 20 Сiчня 


"Вікно в Америку" - це вікно до успіху!

Олександра Миргородська є фасилітатором Жіночого кар’єрного клубу «Вікно до успіху» в місті Дніпро. Сьогодні вона модерувала обговорення другої глави книги Ранії Андерсон “Мене не спинити”. Членкині клубу розглянули, як формується впевненість жінки у собі і як не втратити її, якщо вже маєш. Проєкт реалізується в центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі у партнерстві з Американським домом (м. Київ). У форматі клубу жінки у комфортній атмосфері зустрічаються і обговорюють перепони, з якими вони стикаються під час побудови кар’єри.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 20 Сiчня 


 «Сонячний класик дитячої казки»

У відділу абонемента організовано книжкову виставку до 90-річчя від дня народження дитячого письменника Всеволода Нестайка.
 
Повнiше
 
фото 1

 З 20 по 31 Сiчня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Героїчні сторінки в історії українського народу". До Дня пам'яті героїв КРУТ.
фото  фото  фото  фото  фото


 З 20 по 31 Сiчня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центру відбулася книжкова виставка "ГОЛОКОСТ - лихо століття". До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.
фото  фото


 21 Сiчня 


 До Дня Соборності у відділі періодики проведена інформаційна  година. Співробітниця відділу розповіла про історію та традиції  свята. Також розгорнуто документально-ілюстративну виставку  «Величний день єднання», матеріали якої розкривають ідеї  Соборності України у ХІХ – на початку ХХ століття, історико-правові аспекти проголошення Акту Злуки, соборність в український суспільно-політичній думці. 

 


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Сiчня 


 «Соборність України - соборність наших душ».

Працівники відділу абонемента для учнів КЗО СЗШ №63 провели урок-навігацію до Дня Соборності України. Учнівська молодь переглянула відеофільм про історичний перебіг подій до об'єднання українських земель в одній державі та встановлення свята, взяла участь у вікторині.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 21 Сiчня 


   
На урок-навігацію «Соборність наших душ» до відділу абонемента завітали студенти ДЦПО. Учасники заходу ознайомились з історичними фактами, що передували  проголошенню Акту Злуки УНР та ЗУНР у соборну Україну.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 22 Сiчня 


Єдина неподільна держава!
«Сила народу – Соборність!» - саме під таким гаслом відбулася зустріч бібліотекарки відділу читальних залів зі студентами ВПУ №17. Мультимедійна панорама до дня Соборності України за допомогою історичних документів, фото та відео матеріалів змогла розкрити сутність урочистої події. А веселий інтерактив «Зроби Україну єдиною!» став перевіркою географічної обізнаності учнів.
 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 22 Сiчня 


   

Відділ абонемента взяв участь у тренінгу на курсах підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів, який відбувся на базі КЗО СЗШ №63. 
 
Повнiше
 
фото 1

 22 Сiчня 


 «Від малої Батьківщини до великої країни».  

У КЗО СЗШ № 63 для учнівської молоді відділ абонемента експонував пересувну книжкову виставку літератури історичного змісту, присвячену знаменним датам січня – Дню Соборності України та Дню пам’яті Героїв Крут.   

фото 1

 22 Сiчня 


Євроінтеграція України: реалії, необхідність, перспективи
Про європейську інтеграцію України говорять давно і багато. Євроінтеграція - це процес, коли економіка працює на благо всього суспільства, коли всі рівні перед законом, коли держава дбає за довкілля та пильно стежить за якістю харчів, бюджетні витрати здійснюються якомога ощадливіше та в інтересах суспільства. У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Євроінтеграція України: реалії, необхідність, перспективи», яка висвітлює основні аспекти євроінтеграційного процесу України.  

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 22, 29 Сiчня 


Наші двері відкриті для друзів і партнерів. 

ДОУНБ та ІРЦ «Вікно в Америку» був радий вітати в новому році молодь Дніпра, яка отримала малі стипендії з вивчення англійської мови Посольства США в Україні (програма «English Access Microscholarship Program» – скорочено Access). Ця програма втілюється за підтримки Посольства США в Україні і фінансується Державним департаментом США.
Досвідчений викладач Оксана Ложнікова проводить заняття для підлітків. Діти з малозабезпечених і соціально вразливих родин, переселенці та діти з особливими потребами, діти учасників бойових дій, безкоштовно поглиблюватимуть знання англійської мови, більше дізнаються про США, їхню культуру і цінності, розвинуть лідерські навички, щоб потім брати активну участь у розвитку України.
Сподіваємося, ця молодь віддасть належне ресурсам ДОУНБ та почне читати оригінальну художню літературу, брати участь у англомовних клубах, де можна зустріти доброзичливих англомовних іноземців.

фото  фото  фото  фото  фото

 23 Сiчня 


Що ми залишимо нашим нащадкам?

Книжкова виставка «Цілі сталого розвитку. 17 цілей для змін у нашому світі» присвячена темі стабільного, постійного змінення нашої країни. Серед представлених книжок є як наукові матеріали, що краще розкривають ту чи іншу проблему, так і популярні  видання, що в легкій формі описують ціль та шляхи її досягнення.фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 23 Сiчня 


Інформаційна грамотність для вчителів.

Ми були раді вітати групу вчителів англійської мови з міста Дніпра та області. Педагоги зараз навчаються, підвищують кваліфікацію в Дніпропетровській академії неперервної освіти (ДАНО).
Вчителям презентували сучасну наукову бібліотеку (ДОУНБ) та її різноманітні ресурси, що стануть їм у нагоді під час підготовки до уроків, для самоосвіти, інформацію, яку вони зможуть популяризувати серед кола однодумців – вчителів і друзів.
Керівниця ІРЦ «Вікно в Америку» Світлана Усенко наголосила на важливості бути в тренді – інформаційно грамотним. І запросила пройти тестування на платформі https://osvita.diia.gov.ua

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 23 Сiчня 


До відділу документів іноземними мовами завітали вчителі англійської мови ДАНО. Ознайомилися з сучасною та класичною літературою з методики викладання англійської мови та періодичними науково-методичними виданнями. Їх зацікавили презентація бібліотекарки Олени Захарової та майстер-клас  Олександри Миргородської.

Виступи бібліотекарів поступово перейшли у доповіді учасників семінару. Дуже цікаву методику вивчення форм англійського дієслова продемонструвала учасниця семінару Катерина Дігусар-Голубнича, вчителька КЗ НСЗШ № 22 з міста Нікополя.

 Красно дякуємо Катерині Михайлівні за цікаву інформацію та по-доброму заздримо її учням!

Зі свого боку, ми привернули увагу вчителів до методики вивчення лексики в Білорусі (детальна інформація в  журналах «Замежныя мовы», які отримує відділ). На думку білоруських методистів, відсутність єдиної стилістики у поданні лексичних матеріалів здатна привернути увагу студентів і сприяти процесу їх засвоєння (надаємо скановані приклади), а українські вчителі радять вивчати нову лексику, написавши її на кубику (сканування розкладки також надаємо).

Завершила інформування вчителів керівниця Інформаційного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко.


фото  фото  фото  фото

 23 Сiчня 


Довідкова література – твій помічник.
На сьогоднішній день існує велика проблема, яка полягає у небажанні підростаючого покоління читати. Прищеплювати зацікавленість книжковим світом потрібно змалечку. З метою сприяти формуванню навичок для отримування інформації безпосередньо у бібліотеці, фахівці ВНІіБ долучилися до навчальної екскурсії для учнів НВК №48. П’ятикласники із задоволенням гортали різноманітні енциклопедії, довідники та атласи, ділилися враженнями від побаченого. 


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 23 Сiчня 


Пам’ятати. Неможливо Забути.
23 січня учні 5-х і 6-х класів навчально-виховного комплексу №48 відвідали урок пам’яті «Голокост – це…» у відділі читальних залів.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 23 Сiчня У межах інформаційно-освітнього проєкту «Бібліотечний раритет» для учнів НВК №48 відбулась екскурсія сектором рідкісних і цінних документів. Знайомили дітей із ресурсами сектору, говорили про розвиток письма, цікаві факти з історії виготовлення паперу та надзвичайні світові колекції мініатюрних книг. 

Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 25 Сiчня 


Українці люблять святкувати.  

Засідання англомовного клубу «Добра розмова» в ІРЦ «Вікно в Америку» було присвячене традиціям Місячного календаря та Року сріблястого щура, що розпочався. Група вивчила декілька англійських ідіом зі словом «щур», подивилися навчальне відео. Присутні були приємно здивовані, що у Танзанії щури приносять користь – розшукують міни в регіонах конфліктів. Використання щурів у наукових дослідженнях медиків і біологів дозволило віднайти ліки від багатьох хвороб. Тож став зрозумілим вислів «щур-герой».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 25 Сiчня 


 «Бібліотека - простір для душі».

Вперше у 2020 році почав роботу клуб «Захопленість». На  вечорі роздумів «Бібліотека - простір для душі» бібліотекарі звітували перед учасниками клубу про бібліотечні події минулого року, відзначили грамотами ветеранів і дебютантів. 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 25 Сiчня 


У Art-резиденції. 

 Зацікавлені зібралися на майстер-клас акварельного живопису «Аквареальні фарби: нота світла». Ведуча: Єлізавета Соколова. Зустріч підтвердила судження: «Кожний з нас в душі – художник»


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Сiчня 


У музичній вітальні.

Відбувся музично-поетичний вечір, присвячений творчості відомого поета, виконавця, актора Володимира Висоцького. Автор і ведучий проєкту - Олег Мелещук. У програмі звучали популярні пісні та вірші поета, демонструвалось декілька документальних фільмів. Бібліотечні працівники представили добірку документів за темою.

 


фото  фото  фото  фото

 27 Сiчня 


 Бібліотека - викладачам мистецьких шкіл.

Для викладачів художніх шкіл області відбулася інформаційна година. Завідуюча відділом Світлана Пономаренко розповіла про можливості та сучасні бібліотечні послуги, познайомила з сайтом ДОУНБ і електронними сервісами, з новою літературою на допомогу навчальному процесу мистецьких шкіл, провела екскурс за документальними виставками та виставкою творчих робіт, які зараз демонструються у відділі. Захід відбувся у межах бібліотечного проєкту "Феномен інформації".


фото  фото  фото  фото  фото

 28 Сiчня 


Роль бібліотеки у формуванні інформаційного простору педагогів
Кардинальні зміни, що відбулися в усіх сферах життя суспільства, зокрема у розвитку і становленні національної школи, нові орієнтації у змісті освіти та вихованні підростаючого покоління вимагають перегляду й оновлення багатьох аспектів педагогічної діяльності. Саме бібліотеки можуть допомогти освітянам у розширенні інформаційного світогляду та самовдосконаленні. У  межах  проєкту «Освітянські студії» відбулася чергова зустріч із педагогами області, яка спонукала їх по-новому подивитися на можливості бібліотеки у сучасних умовах. 


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 30 Сiчня 


  Цього тижня із нових надходжень ви дізнаєтеся про: 
Символи української вишивки (Наука і суспільство. – 2019. - №6. – С. 60-63) 
- Корінь імбиру в кулінарії (Наука и жизнь. – 2020. - №1. - С.100-105). 
- Особливості впливу соціальних мереж на підлітків (В мире науки. – 2020. - №1. – С. 80-87. 

Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 31 Сiчня 


«Дніпровське генеалогічне товариство»

У краєзнавчому відділі відбулося засідання «Дніпровського генеалогічного товариства». 
З доповіддю «Діти боярські з Запілля Єлецького повіту. Досвід дослідження російського родоводу» виступив Михайло Арганов.
Також виступив гість товариства з Києва О. Новиков, який розповів про роботу Ярославського історико-родовідного товариства. 
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека