Протягом мiсяця 


Наше кіно
Традиційно у вересні (цього року 14 вересня) святкуємо День національного кіно. Співробітники відділу підготували кінематографічний калейдоскоп «Новини українського кіно», де розміщено інформацію зі знімальних майданчиків про реалізацію кінопроектів, новини кінофестивалів, про популярних акторів та ін.


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Art- простір:

До святкування Дня міста у виставковій залі відділу демонструється виставка творчих робіт Лясковської Галини Миколаївни «Церкви Катеринослава -Дніпра»
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


З любов'ю до бібліотеки

У межах святкування Дня бібліотек усім зацікавленим пропонуємо  виставку- знайомство «Про що розповідають автографи на книгах?», на якій представлено унікальну колекцію видань відділу, ...
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Пам’ятні дати міжнародного календаря: Вересень

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» пропонує своїм відвідувачам познайомитися з книжково-документальною виставкою «Пам’ятні дати вересня». На виставці представлені англомовні книги і довідники, буклети і ДВД-фільми. Книги будуть у нагоді всім, хто вивчає англійські мову.
Метою виставки є  привернути увагу відвідувачів до американських музеїв, пам'ятних місць, відомих історичних постатей та до американців творчих особистостей.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Нові можливості для української молоді

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.


фото  фото  фото  фото

 1 Вересня 


Чи багато ви знаєте про Китай?

«Життя за фен-шуєм» – саме таку назву має книжкова виставка, присвячена року Китаю в Україні, що нині експонується у відділі читальних залів. 


 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 2 Вересня 


Вереснева виставка нових надходжень у  відділі документів іноземними мовами майже вся складається з білоруських видань. Мальовничі книжки з історії та культури Білорусі, святе письмо білоруською мовою, книжки з білоруського мовознавства і фольклору та серія біографій білоруських просвітників.


фото  фото  фото

 4 Вересня 


Людина на Місяці

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Людина на Місяці" (англ. First Men).
Фільм-біографія про людину, чиє ім'я відоме всьому світу. Фільм розповів про Ніла Армстронга, першу людину, що висадилася на Місяць. Як це бути першим, коли про тебе говорить весь світ?
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 5 Вересня 


 У відділі періодики до 250-річного ювілею І. П. Котляревського оформлено виставку-досьє "Національні пріоритети І. П. Котляревського"
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 5 Вересня 


Тобі, заочнику-першокурснику!

Вже не один рік поспіль фахівці ВНІБ щоосені проводять традиційні Дні Першокурсника. Цього разу завідуюча відділом наукової інформації і бібліографії - Барабан Ірина та головний бібліограф Віра Піскун завітали до Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. «Як бути у курсі книжкових новинок?», «Як швидко та якісно знайти необхідну інформацію за допомогою бібліотечного сайту?», саме про це йшла мова під час зустрічі із здобувачами Навчально-наукового інституту заочного навчання та підвищення кваліфікації за спеціальністю «Правоохоронна діяльність». Слухачі не тільки пройшлися по головним розділам сайту ДОУНБ, але й отримали багато інформації стосовно електронних сервісів бібліотеки. Корисною була консультація з джерел написання та бібліографічного супроводу курсових та залікових робіт.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 5 Вересня 


Весела гра для дівчат

Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються знавці англійської мови пограти в настільні ігри. Сьогодні наші гравці завзято грали у лексичну гру «Яблука до Яблук», складали пари іменник-прикметник. Ця гра навчає логіці, неупередженості і почуттю гумору.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 5 Вересня 


 «Батько нової української літератури» 

У відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка «Батько нової української літератури» до 250 - річчя з дня народження Івана Петровича Котляревського.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 7 Вересня 


"Український металик" на фестивалі в американській пустелі

Зустріч англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена талановитим українцям, які створюють арт-об’єкти для участі у відомому і  популярному фестивалі «Палаюча людина». Цей фестиваль щороку відбувається в американській пустелі Невада. Арт-об’єкти відображують певну ідею, яскраві, оригінальні, мають підсвітку, що вмикається вночі. Члени клубу з гордістю розповіли і показали нашому неочікуваному гостю – англомовному пану Етьену з Бельгії  – які  гарні скульптури робили українці з 2015 року, коли почали брати участь у цьому фестивалі.  Разом подивилися фото і відео. Цього року українська команда митців підготувала символічного метелика з крилами вкритими петриківським розписом. А Петрівка – це гордість і візитівка Дніпровського краю.
Пану Етьєму сподобалася компанія англомовних українців, то ж він декілька годин радо спілкувався, розповів про своє рідне місто, свою професію, відповідав на питання, виказав неабиякі знання з історії та культури України. І такі приємні сюрпризи часто очікують на відвідувачів центру «Вікно в Америку».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 7 Вересня 


Вже традиційно у відділі документів іноземними мовами Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулися «Національні читання» польською мовою.  Це щорічна акція, яку започаткували президент Польщі Анджей Дуда та його дружина Агата. Читання  покликані пропагувати твори польської літератури. Центр польської культури імені Кароля Войтили вже не перший рік бере в них участь. На початку заходу учасники подивилися відео з виступом польської президентської пари. Потім активісти читали уривки з вибраного твору і  жваво його обговорювали.

Що цікаво, в цьому році на заході були присутні представники Дніпровської азербайджанської діаспори. 
фото  фото  фото

 10 Вересня 


Бібліотека - поєднання мудрості книг і сучасних технологій

Сьогодні бібліотека – це, передусім, місце проведення вільного часу в спілкуванні з книгами, інформацією і з можливістю доступу до найсучасніших інформаційних технологій. У відділі наукової інформації і бібліографії у межах проекту «Освітянські студії» відбулася вереснева зустріч з педагогами–слухачами Дніпровської академії неперервної освіти. Фахівці з різних навчальних дисциплін не тільки ознайомилися з документально-інформаційними ресурсами та електронними сервісами ДОУНБ, а й отримали  матеріали, які надалі зможуть використовувати безпосередньо у своїй професійній діяльності. Під час оглядової екскурсії освітяни не приховували свого здивування інформаційним рівнем та сервісними можливостями ДОУНБ.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 10 Вересня 


 «Гомер кіно ХХ століття» 

Італійські кінематографісти називали його «Гомером світового кіно», його стрічка «Земля» у п’ятірці найкращих за версією ЮНЕСКО. Олександр Довженко - це митець, твори якого були і будуть гостро сучасними для нинішніх і майбутніх поколінь. До його 125-річчя у відділі  абонемента було проведено кіноперегляд «Гомер кіно ХХ століття».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 11 Вересня 


Пам’ятаємо, співчуваємо

Сьогодні наші думки линуть до усіх тих, хто трагічно втратив життя 11 вересня 2001 року, а також до їхніх близьких. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою «Всесвітній торговий центр» (англ. World Trade Center, 2006).
Після перегляду фільму члени кіноклубу обговорили побачене. Волонтер центру, завсідник бібліотеки, Марина Репан модерувала обговорення.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 11 Вересня 


Сила волі. Що повинний знати кожний?


Що ж таке сила волі? Це механізм, призначений для подолання внутрішніх перешкод на шляху до задуманого
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 12 Вересня 


Потенційні партнери бібліотеки

Сьогодні бібліотеку відвідала група вчителів англійської мови. Вони працюють в школах міст і сіл Дніпропетровської області, а зараз підвищують кваліфікацію в Дніпропетровській академії безперервної освіти
Головний бібліотекар відділу документів іноземними мовами Олена Захарова ознайомила вчителів з оновленим сайтом бібліотеки, провела 3-D тур подорож бібліотекою, навчила дистанційно шукати інформацію за електронним каталогом ДОУНБ. Пані Олена зробила презентацію фонду відділу, рекомендувала для використання нові сучасні українські і білоруські видання та бібліографічні покажчики з методики викладання іноземних мов, заохотила до  використання ігор на уроках.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко ознайомила гостей з місією і задачами проекту «Вікно в Америку» в Україні та презентувала наявні ресурси, подаровані бібліотеці Посольством США в Україні.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Вересня 


Презентація фотовиставки 

У відділі читальних залів презентували фотовиставку – переможців конкурсів «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю» у 2018 році.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 13 Вересня 


Час професійного спілкування

На базі відділу наукової інформації і бібліографії відбулася зустріч із завідуючими сільськими бібліотеками ЦБС області, яка проходила у межах обласних курсів підвищення кваліфікації «Сільська бібліотека на шляху змін: напрямки діяльності та стратегія розвитку». Курсанти ознайомилися з головними напрямками роботи відділу: інформаційно-бібліографічною діяльністю, віртуальною довідковою службою, проектною діяльністю, роботою ЦПІ, інформаційною підтримкою бібліотечного веб-сайту та наповненням тематичних сторінок у соціальних мережах. До уваги присутніх було запропоновано різноманітні інформаційні видання відділу.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 14 Вересня 


 «Дніпро. Краплинки історії»

Відділ абонемента долучився до інформаційно-рекламної кампанії «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення». Гостям та мешканцям міста ми пропонували взяти участь в краєзнавчому коловороті «Дніпро. Краплинки історії». Всі бажаючі відповідали на питання інтелектуальної вікторини на знання свого міста, а найкращі знавці отримали цікаві призи.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 14 Вересня 


«З сьогодення в минуле» 


До дня міста відділ читальних залів разом з сектором рідкісних та цінних документів запропонували городянам та гостям міста бібліотечний фото портал – «З сьогодення в минуле». Усі бажаючі змогли познайомитись з сучасними та раритетними книгами, прийняти участь у ерудит-шоу «Рідне місто моє» і сфотографуватись як біля портальної арки, так і у сучасному та минулому бібліотечному вимірі.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 14 Вересня 


Досліджуємо традиції інших народів

Члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» присвятили свою зустріч знайомству з новими американськими традиціями, такими як «Місячник вшанування іспаномовного населення США». Члени клубу згадали своїх іспаномовних американських друзів і передали їм віртуальне вітання.
Друга частина зустрічі традиційно пройшла у форматі «Швидка англійська». Клубники обговорили святкові заходи до Дня міста у Дніпрі, побажали один одному гарних вражень та гарного настрою – продемонстрували навички світського спілкування.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Вересня 


Англомовні заходи для громади

Святкуємо День міста та інформуємо містян про сучасні безкоштовні ресурси і нетрадиційні бібліотечні послуги, такі як англомовні навчальні заходи – курси, розмовні клуби, перегляди фільмів.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» у Дніпрі Світлана Усенко зустріла багато зацікавлених дніпрян. Юну пластунку, що вже була у таборі в Карпатах. Юну тенісистку, що брала участь у турнірі в США. І багато хто  них з англійською мовою на ти, бо сміливо вдягають футболки з англійськими словами і висловами.
Сподіваємося, що після такої рекламної акції кількість відвідувачів центру збільшиться!


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Вересня 


Art-резиденція в бібліотеці

Телепродюсер та сценарист В’ячеслав Поляков запросив зацікавлених на майстер-клас з ораторського мистецтва. Навчались як опановувати хвилювання перед аудиторією, як краще підготувати само презентацію та ін.

фото  фото  фото  фото  фото

 З 15 по 30 Вересня 


  
Відвідувачі відділу абонемента знайомилися з новинками української художньої літератури, новинками зарубіжної літератури для дітей. Родзинкою стали книги з історії козацтва.


ф1  фото 2  фото 3  фото 4

 16 Вересня 


До дня народження Джульєтти, всесвітньо відомої літературної героїні Вільяма Шекспіра  у відділі документів іноземними мовами ДОУНБ розгорнуто виставку видань безсмертного твору поета і драматурга.

Виставку прикрашають світлини екранізацій «Ромео та Джульєтти» за різні роки, а також світлина з балету за участю незрівняної Галини Уланової. Аматори кіно можуть прочитати цікаву інформацію про численні екранізації твору, а знавці англійської – відгадати вікторину.


фото  фото  фото  фото

 17 Вересня 


Бібліотека пропонує – вибір за Вами!
Найбільша цінність нашого світу – інформація. Людство жадає її постійно, хоче отримувати негайно, «тут» і «зараз». Бібліотека – саме те місце, де користувач може задовольнити свої інформаційні потреби. У цьому мали змогу переконатися першокурсники індустріально-педагогічного технікуму , які завітали до бібліотеки на інформаційну годину у межах проекту «Читацька академія». Фахівці ВНІіБ - Барабан Ірина та Піскун Віра розповіли, як за допомогою електронного каталогу можливо зекономить час,  швидко  знайти необхідне видання,  а за потребою і замовити книги електронною поштою. Підлітки навіть і не уявляли, які можливості надає сучасна бібліотека у освітній діяльності та проведенні дозвільній. 


Фото 1  Фото 2  Фото 3

 17 Вересня 


Можливості на долоні

Одинадцятикласникам ССШ №22 в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» були презентовані ресурси, що покращать знання англійської мови та презентована книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США».
Учні переглянули презентацію про американців, відомих чи пересічних громадян США,  які відвідували центр і мали мотивуючі зустрічі з українцями, спілкувалися, відповідали на різноманітні питання.
Також молодь подивилася довідники про навчальні заклади США різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
Ці матеріали корисні для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.
Представник «Освіти в США» Катерина Каневська розповіла про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін.

фото  фото  фото  фото  фото

 17 Вересня 


  Зустріч з цікавими людьми


В рамках проекту «Відомі ще не всім…» у відділі читальних залів відбувся вечір-портрет «Перехрестя долі»  з нагоди отримання  ордену княгині Ольги III ступеню постійним партнером проекту Марією Созонтівною Засіменко-Бонацькою.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 18 Вересня 


 Х Львівський Міжнародний Бібліотечний форум

З 18 по 22 вересня 2019 року у межах 26  BOOKFORUM проходив Х ювілейний  Львівський Міжнародний Бібліотечний форум за темою–«Нова бібліотека –відповідальність кожного».
 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9

 18 Вересня 


Розширюємо кордони інформації
У сучасних умовах стрімкого розвитку інформаційних технологій перше уявлення про бібліотеку користувачі отримують через WEB-сайт. Тому дуже важливо зацікавити,  особливо молодь, електронними сервісами. З метою популяризації бібліотечного сайту, та у межах проекту «Читацька академія», фахівці ВНІіБ провели інформаційну годину для першокурсників Дніпропетровського індустріально-педагогічного технікуму. Захід завершився оглядовою екскурсією.


Фото 1  Фото 2  Фото 3

 18 Вересня 


Студенти-дипломники шукають наукову інформацію у бібліотеці

Студенти-шестикурсники Університету митної справи та фінансів разом з викладачем Марією Ковіня відвідали інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» і дізналися багато цікавого про:
-Безкоштовні ресурси, що покращать знання англійської мови – подивилися презентаційне відео;
-Базу даних англомовних джерел e-Library, потрібних для наукової і дипломної роботи;
-Оглянули книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», познайомилися з рекламними пропозиціями окремих університетів;
-Подивилися презентацію-нагадування про визначні місця та особистостей краю;
-Отримали запрошення долучитися до англомовних заходів центру, до зустрічей з іноземцями;
-Отримали пропозицію використовувати бібліотеку як майданчик для реалізації особистих проектів.

фото  фото  фото  фото  фото

 18 Вересня 


Найкращі світлини конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2018» 


На виставку завітала автор переможець Юлія Можаровська, яка отримала найвищі оцінки журі та отримала відзнаку «Найкраще фото Дніпропетровської області» 2018 року
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 18 Вересня 


Осінь – прекрасна пора розпочати нові стосунки

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали чудову романтичну мелодраму «500 днів літа» (англ. «500 Days of Summer», 2009).
Це історія про безнадійно закоханого хлопця. Але як завоювати серце дівчини, якщо вона абсолютно не відповідає йому взаємністю, бо не хоче ніяких романтичних відносин і не вірить у кохання? 500 днів тривали стосунки, але хепі-енд не трапився.
Глядачі фільму були різного віку і по-різному відреагували на цю романтичну історію. Хтось філософськи – спокійно, згадав вислів З.Фрейда про неможливість дружби між жінками і чоловіками. А юна максималістка була просто здивована сюжетною розв’язкою.
Дивимося сучасне кіно, розмірковуємо, душевно збагачуємося та покращуємо знання англійської мови. Модератор зустрічі – волонтер бібліотеки Марина Репан.

фото  фото  фото  фото  фото

 19 Вересня 


"Кулінарні традиції Придніпров'я"

"Що їли запорожці? Як вони готували куліш, тетерю, братко, щербу? Коли заправляли каші «гарячим пивом»? Чому кухар одягав на величезний черпак шапку і розмахував над головою? Чи були у козацькому борщі картопля, помідори і солодкий перець?".
Про це та багато іншого в прямому ефірі UA: Українське радіо Дніпро (87,5 FM) розповіла головний бібліотекар краєзнавчого відділу ДОУНБ Тетяна Глоба.
Ви можете дізнатись про автентичні рецепти козацького застілля, портал "ДніпроКультура", флешбук "Усна оповідь колишнього запорожця Микити Коржа" перейшовши за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=4a1Bk7a5KFI&fbclid=IwAR0cDrR8ZvypxuGVeHzdPG_c77n7cCxc--_R-EqjxDD8uJVOvNmApWHSH0c

Також, до 1 жовтня в краєзнавчому відділі (пр. Яворницького, 18, ІІІ поверх) діятиме виставка-інсталяція "Кулінарні традиції Придніпров'я".

фото  фото

 19 Вересня 


Корисне «картярство»

Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються знавці англійської мови пограти в настільні ігри. Сьогодні наші гравці разом з американцем паном Джоном завзято відповідали на питання з ігрового набору «Картки Кеті».
Радує, що гравці давали розгорнуті емоційні відповіді на свої питання. І зацікавлено реагували на відповіді інших гравців.


фото  фото  фото  фото  фото

 19 Вересня 


Велич особистості

Відбулося засідання  клубу «Літературна вітальня», де  говорили і згадували видатного українського письменника, поета, драматурга, засновника української літератури Івана Петровича Котляревського, якому цього року виповнилось 250 років.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Вересня 


Бібліотека – це місто, де навчаються все життя
Сучасна  бібліотека – це не тільки осередок доступу до зовнішніх інформаційних ресурсів, але й місце, де молодь може набувати освіту та необхідні нові професійні знання і навички. Отже, щоб постійно підтримувати зацікавленість користувачів основна увага бібліотекарів повинна бути зосереджена на розповсюдженні інформації про бібліотеку та її послуги. Саме цьому була присвячена чергова інформаційна зустріч з першокурсниками Дніпропетровського індустріально-педагогічного технікуму у межах проекту «Читацька академія».  


Фото 1  Фото 2

 19 Вересня 


Сучасна бібліотека – сучасні можливості
В наш час практично не можливо знайти сферу людської діяльності, яка не зазнала б залежності від ринку інформації і не мала б потреби у використанні новітніх інформаційних технологій. Все це в значній мірі змінює уявлення, спосіб життя і мислення сучасної людини і ставить до неї нові вимоги, найважливішою серед яких є опанування інформаційної грамотності та інформаційної культури. Продовжуючи цикл інформаційних зустрічей з курсантами Дніпропетровського  державного університету внутрішніх справ фахівці ВНІіБ Ірина Барабан і Віра Піскун провели вересневий День информації, де ознайомили майбутніх  поліцейських з WEB-сайтом ДОУНБ, його сервісами, активно популяризували можливості служби «Віртуальна довідка» та  рекламували нові надходження до книжкового фонду бібліотеки.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 19 Вересня 


«Зустріч з Котляревським»

З нагоди 250 - річчя від дня народження класика української літератури Івана Петровича Котляревського відбулася зустріч працівників відділу абонемента з підопічними центру соціального обслуговування Індустріального району. 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 З 19 по 30 Вересня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова вмставка "Вільне слово канадської України". До дня заснування КУБЦ.
фото  фото


 З 19 по 30 Вересня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Українці в Канаді: розвиток і досягнення". До дня заснування КУБЦ.
фото


 20 Вересня 


 Вахта пам`яті


20 вересня для особового складу Повітряного командування «Схід» працівники відділу читальних залів ДОУНБ провели Вахту пам`яті за участю Марії Созонтівни Засіменко-Бонацької – останньою із жінок-політв`язнів Дніпра
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 21 Вересня 


Весело про серйозні екологічні проблеми

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» присвячена екологічній проблематиці – Всесвітньому Дню носорогів (22 вересня). Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк підготувала добірку інтернет-посилань, що дозволили присутнім дізнатися багато цікавих фактів про носорогів, а яскраві малюнки примусили присутніх вивчити нові слова та ідіоми. Всі разом дивилися відео-мультфільм про носорога за мотивами оповідання Р.Кіплінга. Це був цікавий досвід-знайомство з англомовною літературою та англійським ставленням до цієї тварини. Де б ти не жив, але якщо ти співчуваєш тому, що кількість рідких тварин катастрофічно зменшується, якщо любиш цю тварину, то ти зробиш добровільний фінансовий внесок для збереження її популяції.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 23 Вересня 


  До Всеукраїнського Дня бібліотек у відділі періодики виставка-знайомство «Бібліотека пропонує – вибір за Вами».
Відкрийте для себе нові періодичні видання, прогорнить сторінки, знайдить улюблений журнал.
 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 23 Вересня 


Гайда на фотовиставку

23 вересня у відділі читальних залів була організована патріотична година для молоді «Збережімо пам’ятки… хоча б у Вікіпедії».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 23 Вересня 


Бібліотека – гарант рівного доступу до інформації
Сучасна бібліотека не просто надає послуги всім верствам населення, вона є гарантом забезпечення рівного доступу до інформації. В центрі її уваги стоїть пересічна людина зі спеціальними і загальнокультурними потребами, певними життєвими інтересами. У межах проекту «Освітянські студії» відбулася чергова зустріч з педагогами-слухачами Дніпровської академії неперервної освіти. Завідувачка відділом наукової інформації і бібліографії Барабан Ірина та головний бібліограф Віра Піскун спілкувалися з педагогами з різних дисциплін щодо сучасних освітніх тенденцій, професійних підходів до навчання, зацікавленості учнів у отриманні інформації для здобуття якісної освіти.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 24 Вересня 


 Цього тижня із нових надходжень ви взнаєте про: 
- Дивовижні пригоди Кирила і Мефодія, просвітителів слов'ян (//Фома. – 2019. – «№9. – С.64-75);
- Роль ландшафтного дизайну в благоустрої міста //Екологічний вісник. – 2019. - №3. – С.23-24);
- Поводження з відходами: ризики для здоров'я людини та довкілля (//Екологічний вісник. – 2019. - №3. – С.25-27):
- Чи вдасться Володимиру Зеленському зупинити війну на Сході України (//Фокус. – 2019. - №38. – С.14-16):
- Що таке соцмережі: зло чи благо (//Женский журнал. – 2019. - №9. – С.68-71).


Фото  Фото    Фото  Фото  Фото

 24 Вересня 


Час мріяти і час планувати

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася остання безкоштовна консультація Катерини Каневської по темі «Освіта в США» / Education USA. Студенти, бакалаври і їх батьки отримали роздруківки презентації та вичерпні відповіді на свої питання від професіонала своєї справи. Також стали у нагоді рекламні матеріали з виставки «Якщо хочеш навчатися в США». Кожен міг узяти те, що йому здалося цікавим.  Бажаємо успіху всім, хто сміливо планує своє майбутнє. Дякуємо Катерині Каневській за співпрацю.

фото  фото  фото  фото  фото

 24 Вересня 


 «Українське вікно до японської душі»


Читацький клуб «Українське вікно до японської душі» сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв’язків сьогодні презентував аніме, як відзеркалення Японії.
Насправді цікаво чому та як це відзеркалення виникає? Дізнатись відповіді та «побачити» Японію не зовні, а зсередини поталанило студентам Коледжу радіоелектроніки та Національного технічного університету «Дніпровська політехника». Досвідченим зацікавленим «гідом» у цієї захоплюючої віртуальній подорожі був керівник товариства японської культури «Фудошінкан» Дмитро Масько, який, окрім розкриття особливостей аніме, поділився враженнями від реальних поїздок країною Висхідного Сонця.
Безліч питань, емоційне обговорення, чутка тиша, презентовані неочікувані та рідкі видання з фондів ДОУНБ створили відкриту зацікавлену атмосферу заходу. На згадку маленькі анімешні символи. Наступні зустрічі незабаром. 


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 25 Вересня 


Молодь у захопленні від міжзоряних подорожей

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали та обговорювали науково-фантастичний фільм англійською мовою «Інтерстеллар (або Міжзоряний) (англ. Interstellar).
Фільм сподобався і викликав жваве обговорення вигаданого майбутнього, яке може очікувати наша планету і галактику.
Модерувала обговорення фільму волонтер центру «Вікно в Америку» Марина Репан.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 25 Вересня 


Презентація ресурсів центру «Вікно в Америку»

Сьогодні бібліотеку відвідала група студентів з Придніпровської державної академії архітектури і будівництва.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко ознайомила гостей з місією і задачами проекту «Вікно в Америку» в Україні та презентувала наявні ресурси, подаровані бібліотеці Посольством США в Україні. Пані Світлана ознайомила молодь з оновленим сайтом бібліотеки, навчила дистанційно шукати інформацію за електронним каталогом ДОУНБ, рекомендувала для читання сучану американську літературу.
Тамара Гаврилюк запросила долучитися до англомовного клубу «Добра розмова»  та масового курсу «Активуй англійську! 13.0». участь у яких покращить сприйняття англійської мови на слух та розмовні навички.
Студенти високо оцінили інформацію про сучасні бібліотечні послуги, які доступні також через сайт бібліотеки. Сподіваємося вже скоро побачити нових членів бібліотеки на бібліотечних заходах.

фото  фото  фото  фото  фото

 25 Вересня 


Новий партнер центру «Вікно в Америку»

Викладач цивільного права України з найбільш престижного приватного університету м.Дніпра Університету імені Альфреда Нобеля Тетяна Лежньова виявила зацікавленість у бібліотечних ресурсах і наполегливість у пошуку можливостей вивчати англійську мову для своїх студентів.
Бібліотекарі запросили молодь на масовий курс «Активуй англійську! 13.0.», що розпочинається вже 8 жовтня та починають редагувати свої презентації з «Медійної грамотності», «Критичного мислення» та «Академічної доброчесності».

фото  фото

 26 Вересня 


Допомога волонтерів у бібліотеці

Четвер традиційно є Днем настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Цього разу разом з американським волонтером паном Джоном грали в «Табу». Гру, де потрібно описати явище, об’єкт чи поняття за допомогою синонімів широковикористованих англійських слів. Гра добре тренує лексичний запас і артистизм учасників. Пан Джон надав багато корисних пояснень та інформації під час гри.
На кінець зустрічі задоволені результатом ігрової сесії гравці привітали з днем народження активного члена клубу, волонтера центру, модератора кіноклубу Марину Репан. Вона отримала подарунок – торбинку з логотипом «Вікно в Америку».

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Вересня 


Підтримуючи традиції
Майбутнє нації у руках освітян. Усвідомлюючи власну відповідальність, освітяни області прагнуть підвищувати власну обізнаність та професійні навички, вдосконалювати творчий підхід, шукати нові шляхи взаємодії з учнями та нові методи викладання дисциплін. Постійну інформаційну підтримку освітянам надають бібліотеки. У межах цієї співпраці головний бібліограф ВНІіБ Віра Піскун провела зустріч із слухачами Дніпровської академії безперервної освіти, присвячену ресурсним та сервісним можливостям, проектній діяльності ДОУНБ, інформаційній підтримці освітнього процесу бібліографічними виданнями. Щиру вдячність освітян викликали матеріали, напрацьовані бібліотекарями і надані освітянам.   


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 26 Вересня 


Тренінг «Як подати свою роботу на конкурс»


 Фахівці відділу читальних залів організували навчання щодо участі у фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки». 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 26 Вересня  На базі відділу документів іноземними мовами була проведена коуч-сесія  для вчителів французької мови у співпраці з кампанією LBCbooks. Темою заходу було – «Діяльнісний підхід у вивченні французької мови як другої іноземної у середній школі. Початковий етап (на основі методик видавництва «Hachette»)». Проводила коуч-сесію методист видавництва «Hachette» Ольга Решотко. Всі учасники заходу отримали сертифікати.


фото  фото  фото  фото

 27 Вересня 


 Кулінарні традиції Катеринослава у радіоефірі «Відкритої студії»
У «Відкритій студії» «Українського радіо. Дніпро» йшла мова про катеринославські звані обіди. Головний бібліотекар краєзнавчого відділу Тетяна Глоба у розмові з радіожурналістом Вікторією Сидоренко згадували найцікавіші факти з публікації на порталі «ДніпроКультура» - про кулінарні смаки катеринославців, найпопулярніші ресторани, 150-літній рецепт морозива, дніпрових осетрів, кавове бланманже і хвіст фазана, який мандрував з одного званого обіду на інший в часи губернаторства Андрія Фабра...
Щоб прослухати запис, перейдіть за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=DyCVwh3HyY8&fbclid=IwAR0F-4HCJlqsp2iC3QScIdFRJTnTiG6CqfuMXNBFF5akTPHmAvIaGhJ4xus

фото  фото

 28 Вересня 


Подорожуйте як ми! Подорожуйте краще нас!

Сьогодні зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в ІРЦ «Вікно в Америку» була присвячена Всесвітньому Дню туризму. До нас приєднався француз-турист пан Мішель з Бретані. Він із задоволенням попрактивував з членами клубу свою англійську мову. Було цікаво дізнатися його думку на туристичні принади нашого рідного міста Дніпра. А ми йому навзаєм порекомендували подивитися інші перлини козацького краю – селище Петриківку та козацький хутір Галушківку. Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк розповіла про таємниці річки Дніпро – 9 бурхливих порогів покрито водою. Якщо одного дня рівень води у Дніпрі понизиться, то наш край отримає чудові географічні пам’ятки, які будуть цікаві туристам з усього світу.
Друга частина зустрічі була присвячена вивченню фразових дієслів та ідіом, що розкривають тему туризму. Нам подомогла яскрава інфографіка з сайту «Американська англійська мова».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 30 Вересня 


 «Царство мудрості»

Бібліотеки сьогодення перестали бути просто нагромадженням книг, сьогодні це повноцінні інформаційні центри, які в змозі виконати будь-які забаганки читачів. Тож, недарма  всі бібліотеки України відзначають 30 вересня Всеукраїнський день бібліотек  як день відкритих дверей. Тому в цей день у відділі читальних залів демонструвалася документально-ілюстративна виставка «Царство мудрості», яка дає змогу побачити користувачам  фонди сучасної бібліотеки та її можливості у сучасному претензійному суспільстві. Також в честь свята читачам було запропоновано перегляд  відеоподорожі, яка розкривала  історію розвитку та знамениті постаті бібліотечної справи та знайомство з надзвичайними бібліотеками світу та України. 
Співробітниці читального залу як представниці «Царства мудрості» зустрічали читачів добрим настроєм.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека