Протягом мiсяця 


Пам’ятні дати міжнародного календаря: Липень

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» пропонує своїм відвідувачам познайомитися з книжково-документальною виставкою «Пам’ятні дати липня». Головне свято липня - День Незалежності США. На виставці представлені англомовні документи, що знайомлять з найвідомішими символами США - прапор, Капітолій, Білий дім, статуя Свободи, джаз, бейсбол та баскетбол. Інформація буде у нагоді всім, хто вивчає англійські мову.
Метою виставки є  привернути увагу англомовних відвідувачів, або тих, хто тільки розпочав вивчення англійської мови до традицій святкування, до відомих історичних постатей, до американців творчих особистостей.

фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 «Дитинства чисте джерело»

У відділі абонемента діяв книжковий вернісаж «Дитинства чисте джерело». До уваги юних читачів були представлені цікаві видання українських та зарубіжних авторів для літнього читання.

фото 1

 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Духовна спадщина українського народу" До Дня хрещення Київської Русі - України.
фото


 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Канада - дім толерантності, рівності і справедливості". До Дня Канади.
фото  фото  фото


 1 Липня 


У відділі документів іноземними мовами організовано книжкову виставку «Країна кленового листа», де можна ознайомитись з історією, географією країни.

1 липня це — державне свято Канади, яким відзначається підписання "Акту Британської Північної Америки" нині: Конституційний акт 1867 року та створення Канади 1 липня 1867 з двох британських колоній і однієї провінції Британської імперії, що мала статус британського домініону.

Іноді його називають «Днем народження Канади», що символізує формальне об'єднання 1 липня 1867 року британських колоній Нова Шотландія, Нью-Брансвік, і провінції Канада (яку Конституційним актом 1867 було розділено на дві провінції: Онтаріо та Квебек) у єдину федеративну країну із назвою Канада[1]. В результаті підписання цього Акту у складі Канади було сформовано чотири провінції: Нова Шотландія, Нью-Брансвік, Онтаріо і Квебек. Хоч 1 липня 1867 Канада й отримала статус домініону, проте Британський парламент зберіг для себе можливість обмеженого контролю політики Канади аж до 1982 року.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до віртуального святкування.





фото  фото  фото

 1 Липня 


Бібліотеки - осередки інформації
Бібліотеки завжди були осередком інформації – це факт, але останнім часом статус бібліотеки як науково-освітнього, інформаційного та культурного центру значно підвищився. Оперативне, якісне інформаційне обслуговування - сьогодні одна з найважливіших і в той же час найскладніших функцій бібліотеки. Саме про це йшла мова під час чергової зустрічі з педагогами – слухачами Дніпровської академії неперервної освіти у межах проекту «Освітянські студії». 


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 2 Липня 


Дивитися чи займатися?

Студенти групи «Активуй англійську!» в інформаційно ресурсному центрі «Вікно в Америку» вивчили складну тему «Моя професія, або Професія моєї мрії» та перейшли до вивчення лексики з теми «Спорт. Популярні види спорту у Дніпрі». Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк запрошує долучитися до навчального курсу всіх бажаючих з будь-якого уроку. Все рівно буде користь.

фото  фото  фото  фото

 3 Липня 


Класичний вестерн у англомовному кіноклубі

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали фільм англійською мовою «Річка не тече назад» (англ. River of No Return, 1954). Події цього американського вестерну відбуваються у часи Золотої лихоманки і на фоні величних пейзажів Скелястих гір. Одну з головних ролей виконує чарівна Мерілін Монро. Акторами виконано багато трюків, без будь-якої комп’ютерної графіки.  Після виходу на екрани фільм мав великий успіх і залишився в історії американського кіно як дуже популярний класичний вестерн.
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду відбулося  традиційне обговорення побаченого за круглим столом.

фото  фото  фото  фото  фото

 4 Липня 


Можливості як на долоні – беріть і користуйтеся!

Співробітники інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» разом з активістами центру розгорнули бібліотечну альтанку – вийшли на головний проспект міста ім. Дмитра Яворницького щоб привітати жителів і гостей міста, прорекламувати багаті бібліотечні колекції, сучасні ресурси, запросити вивчати англійську мову безкоштовно у бібліотеці, відвідувати англомовний клуб кіноклуб та клуб настільних ігор.
Родзинкою зустрічі з містянами стало спілкування с американцем Шейном. Студенти та абітурієнти вузів привітали його з Днем незалежності США англійською, бо саме сьогодні, 4 липня, американці його святкують. Волонтери були вдягнені у фірмові футболки з логотипами центру ще й привертали увагу до себе стилізованими ковбойськими шляпами.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 4 Липня 


Книги, що знають  все і трохи більше
Саме під такою назвою відбулася липнева Альтанка, яку організували фахівці відділу наукової інформації і бібліографії біля стін бібліотеки по вул. Ю. Савченка, 10. До уваги перехожих було представлено книжкову виставку «Чарівний світ енциклопедій». Великі і малі, яскраві і цікаві, універсальні та галузеві енциклопедії, в яких можливо  знайти відповіді на будь-які питання не залишали байдужими городян.  Для особливо допитливих була можливість перевірити знання сучасних книжкових термінів за допомогою міні-словничка книголюба. Усіх, хто зміг вірно перекласти слово «Енциклопедія» – (з грецького «коло знань») – чекали солодощі. До заходу долучилися педагоги, які були у захваті від книжкового різноманіття.  


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 8  Фото 9  Фото 10

 4, 11, 18, 25 Липня 


Святкова ігрова англомовна зустріч

4 липня - Члени англомовного клубу настільних в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» були раді вітати пані Джона з Днем незалежності США та запросити його пограти в улюблену гру «Яблука до Яблук».
Ця гра навчає новій лексиці, сміливим асоціаціям, вмінню відстояти особисту точку зору та тактовності.
Ми вдячні активістам центру – пану Ярославу, що вивчив і пояснив іншим правила гри, і пану Джону за час, який він проводить/дарує у бібліотеці.
Ми спілкуємся, ми дізнаємося багато цікавого, ми покращуємо навички світського спілкування, ми отримуємо гарний настрій і заряд позитиву.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Липня 


Вивчаємо традиції США - подорожуємо віртуально

Зустріч англомовного клубу в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" була присвячена традиціям святкування Дня незалежності в США. Нашим експертом був американський волонтер пан Джон. Група подивилася відео про урочистості 4-го липня у Нью-Йорку, а пан Джон зробив додаткові коментарі та пояснив певні культурні явища, такі як знакові американські персонажі – дядько Сем та Янкі Дудл.
Закінчилася зустріч серією запитань до нашого американського гостя. Кожного разу повторюємо правила світської бесіди – питання мають бути делікатні і про позитивні речі.

фото  фото  фото  фото  фото

 9 Липня 


Експрес-курс "Активуй англійську! 12.0." добігає кінця



фото  фото

 9, 23 Липня 


Якщо бажаєте навчатися в США

Традиційно по вівторкам в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбуваються зустрічі з представником консультаційного центру «Освіта» Катериною Каневською, яка знайомила молодь з найбільш популярними програмами навчання в США – FLEX, Fulbright та ін.

фото  фото


 10 Липня 


Літній кінозал повний глядачів: Які люди досліджують Космос

Напередодні знаменної дати (50-річчя приземлення американських астронавтів на Місяць) наш американський волонтер пан Джон запропонував переглянути фільм «Приховані фігури». Цей фільм розповідає історію жіночої команди афро-американських математиків, які виконували життєво важливу роль у NASA протягом перших років космічної програми США. Режисером фільму  є Теодор Мелфі, головні ролі виконали Тараді П. Хенсон, Октавія Спенсер, Джанелла Моне.
Члени кіноклубу дізналися багато нового про цих жінок-новаторів та про те, що їм довелося подолати, щоб бути визнаними в NASA. Обізнані українці поділилися з американським гостем своїми розповідями про радянські космічні проекти та поставили йому багато запитань щодо головних меседжів фільму – людина має мати доброчесність, наполегливість, вміти працювати в команді та комунікувати з колегами.




фото  фото  фото  фото

 10 Липня 


  Нові надходження цього тижня пропонують дізнатись про:  

 - Укладання договору оренди приватної земельної ділянки сільськогосподарського призначення (//Землевпорядний вісник. – 2019. - №6. – С.46-49)

- Мотивацію до лікування від важких хвороб (//Физкультура и спорт. – 2019. - №6. – С.20-21)

- Різні види шлюбу . Самотність в шлюбі // Женский журнал. – 2019. - №6. – ( Тема номера)

- Організацію психологічної допомоги батькам дітей з особливими освітніми проблемами (//Особлива дитина: навчання і виховання. – 2019. - №2. – С.14-20)


фото  фото  фото  фото  фото

 11 Липня 


  Липнева альтанка 
В Бібліотечні альтанці на вул. Ю. Савченка, 10, працівниками сектору науково-дослідної роботи був презентований  бібліотечний калейдоскоп  «Вічна сімейна сага», для всіх бажаючих зануритися в світ кількох  поколінь, побачити як змінюються традиції та часи, як дорослішають улюблені герої. Перехожі з інтересом переглядали представлену художню літературу, знайомились з творами та відкривали для себе багато цікавого. Книжкове  розмаїття підготував відділ зберігання основного фонду. А сама виставка, яка викликала чималу увагу та зацікавленість, продовжує діяти у відділі художньої літератури. Також  користувачі ДОУНБ та мешканці міста пограли в інтелектуальну гру «Продовж цитату»,  діти та учасники гри отримали солодкі подарунки. Дуже приємно, що у заході присвяченому родинним цінностям, взяли  участь і дітлахи, і батьки. А деякі дорослі виявили бажання поповнити нашу бібліотеку книгами,  які збирали за домашнім читанням не одне покоління. 


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Липня 


До Всесвітнього дня народонаселення (англ. World Population Day) 

Українці англомовного клубу «Добра розмова» поєдналися з американцями заради отримання цікавих статистичних даних щодо населення наших країн. На зустрічі були присутні волонтери пані Тамара з Сан-Франциско та пан Джон з Бостону. Пані Тамара навчила присутніх корисним фразам, що допоможуть розповісти іноземцям про Україну так, щоб закохати їх у нашу країну. Група витратила деякий час, пояснюючи різницю значень для слів «нація», «національність», «етнічна приналежність» тощо.
У другій частині зустрічі клубники мали задоволення практикувати навички світської бесіди з паном Джоном – ставили коректні загальні питання.


фото  фото  фото  фото  фото

 16 Липня 


Поїзд чи літак?

Під час уроку експрес-курсу «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» студенти в парах обговорювали в парах переваги та недоліки громадського та приватного транспорту, різні види міжнародного туристичного транспорту.
Родзинкою уроку став опис англійською мовою українського залізничного транспорту – потягів і сервісу, щоб допомогти нашим закордонним друзям сміливо подорожувати Україною і отримувати насолоду. Це завдання було справжнім викликом для студентів Тамари Гаврилюк, яка розробила цей курс для бібліотечних відвідувачів.





фото  фото  фото  фото

 17 Липня 


Драматична історія ожила

Волонтер інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» пан Джон запропонував переглянути та обговорити кінофільм англійською мовою «Імітаційна гра» (англ. The Imitation Game, 2014) знятий режисером Мортеном Тілдумом.
Всі глядачі були приголомшені історією британського криптоаналітика Алана Тьюрінга, який розшифрував повідомлення німецької розвідки для британського уряду під час Другої світової війни.
Фільм отримав захоплені рецензії кінокритиків і нагороди кінофестивалів. Актори та знімальна група також були відзначені нагородою Компанії з прав людини за внесок у захист громадянських прав ЛГБТ спільноти.
Учасники кіноклубу із задоволенням обговорювали фільм із американським волонтером містером Джоном, який обрав фільм для перегляду.




фото  фото  фото

 17 Липня 


 Я мрію бути…

Шкільний табір відпочинку «Їжачок» КЗО «СЗШ №63» завітав до бібліотеки на захід з профорієнтації (цикл освітніх заходів «Ярмарок професій»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 18 Липня 


Дії у надзвичайних ситуаціях

У межах роботи бібліотечної альтанки, відділ читальних залів організував відкриту трибуну «Реагування на надзвичайні ситуації». Підібрана література та підготовлені листівки-пам'ятки інформували містян про те, як уникнути неприємностей, врятувати життя, надати медичну допомогу та за яким номером й куди звертатись у разі надзвичайної ситуації. 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 18 Липня 


 Сильніші разом

Шкільний табір відпочинку «Їжачок» «СЗШ №63» змістовно провів своє дозвілля в «Бібліотечній Альтанці».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 20 Липня 


Наш земляк отримав американську нагороду

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідав і мав зустріч з членами англомовного клубу «Добра розмова» український ліцеїст Андрій Горбонос, який став срібним призером на олімпіаді школярів «ГЕНІЙ», яка проходила у червні 2019 року у США, штат Нью-Йорк.
Андрій гарною англійською мовою розповів присутнім про свій науковий проект з хімії («Подовження терміну експлуатації електричних батарей для автомобілів») та розповів про запеклу конкуренцію серед амбітних студентів з усього світу. Родзинкою презентації став опис міст США, які Андрій відвідав під час однотижневої подорожі до США.  Члени англомовного клубу «Добра Розмова», які слухали презентацію Андрія, побажали юному герою Дніпра подальших успіхів у майбутній наукових  проектах та академічних  прагненнях.



 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Липня 


 Свято хрещення Київської Русі
  
28 липня в Україні відзначають державне свято, присвячене річниці хрещення України-Русі. На виставці-перегляді «Хрещення України-Русі. Історія віків» представлена науково-популярна та художня література, в якій розкриваються міфи та реальність хрещення України-Русі.

фото 1

 22 Липня 


До Міжнародного дня Торта у відділі документів іноземними мовами підготували виставку з добіркою книг рецептів тортів та пирогів за традиціями різних країн світу. Міжнародний день торта щорічно відмічається 20 липня у всьому світі з 2009 року, і основне покликання цього дня – закликати до миру і дружби людей, народів та країн. Зазвичай, цього дня печуть торти, пироги, вмикають музику та святкують разом у великих компаніях на пікніках та офіційних вечірках. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з корисною інформацією.


фото  фото  фото

 22 Липня 


У відділі читальних залів  відбувся музичний вечір «За меня другие отпоют все песни…» пам’яті Володимира Висоцького за участю Олега Мелещука.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 23 Липня 


Вітаємо наполегливих!

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» закінчила вивчати 20-ти годинний експрес-курс 12-та група «Активуй англійську!».
На останній зустрічі група студентів була ознайомлена з необхідними для туристів фразами і лексикою. Подивилися навчальне відео. За допомогою лексичних шаблонів спілкувалися на тему «В готелі» та "В аеропорті".  Навчилися бронювати номер, познайомилися з процедурами в’їзду / виїзду в іноземну країну.
Найбільш старанні учні групи «Активуй англійську! 12.0.» від свого вчителя Тамари Гаврилюк отримали сертифікати про завершення курсу.

фото  фото  фото  фото  фото

 24 Липня 


Кіно, що не розважає, а хвилює і вимагає замислитися

Волонтер інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» пан Джон запропонував переглянути та обговорити кінофільм англійською мовою «Гран Торіно» (англ. Gran Torino, 2008). Вшанований Голівудом Клінт Іствуд є режисером фільму і грає головну роль.
Глядачі захоплено спостерігали за драматичним перебігом подій фільму. Фільм торкнувся проблеми відсутності толерантності у американців до іммігрантів з Азії, які організовуються у банди через різні причини. Головний герой узяв ситуацію в своєму районі під свій контроль, вигадує страхітливе, але дієве рішення як покінчити з беззаконням.
Після перегляду фільму члени кіноклубу поділися своїми враженнями і думками від побаченого. Модерувала обговорення фільму волонтер центру «Вікно в Америку» Марина Репан. Кожен міг висловитися – попрактикувати свої розмовні навички.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 25 Липня 


Міркуємо – творчо, говоримо – неформально!

Члени англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі використали гральні карти з набору «Activate», що мотивують неформально говорити і творчо мислити. Гравці по черзі відповідали на надзвичайно цікаві питання, допомагали один одному добрати потрібну лексику для оформлення думки.
За час гри дізналися багато цікавого один про одного.

фото  фото  фото  фото  фото

 25 Липня 


 
"Яскравий букет літа" зустрічав мешканців та гостей міста біля приміщення бібліотеки на проспекті ім. Д. Яворницького, 18. 

Виставка-інсталяція періодичних видань з найцікавішими ідеями щодо організації відпочинку та дозвілля: мандри та пригоди; корисні рецепти приготування їжі та консервування, асорті порад для пікніку. А також тематичні вишивки, дачні квіти, відповіді на запитання, цікаве спілкування.


фото  фото      фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 25 Липня 


На бульварі, коло приміщення бібліотеки, відділ наукового опрацювання документів та організації каталогів розгорнув книжкову виставку «Книжкова посмішка літа», яка пропонувала перехожим, та читачам бібліотеки ознайомитись з сучасною популярною художньою літературою.

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 27 Липня 


До 120-річчя американського письменника Ернста Хемінгуея

Творчість всесвітньовідомого письменника згадали в англомовному клубі «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». У свій час американський письменник  отримав премію Пулітцера (кращий письменник США) та Нобелівську премію у галузі літератури.
Члени клубу познайомилися з книгами Ернеста Хемінгуея з бібліотечної колекції ДОУНБ. Присутні разом з модератором зустрічі Тамарою Гаврилюк згадали факти біографії письменника та переклали українською мовою його популярні цитати. Інформація була проілюстрована відео про традиційні змагання двійників Хемінгуея у Флориді, де всі п’ють улюблений напій Хемінгуея Дайкірі.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 27 Липня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Антологія Святого Письма.Авеста".
фото  фото


 31 Липня 


Радянська історія очами американських кінематографістів

Волонтер інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» пан Джон запропонував переглянути та обговорити кінофільм англійською мовою «Дорога додому» (англ. The Way Back, 2010 р.). Це драматичний фільм режисера Пітера Уіра, який знято за книгою мемуарів польського військового Славомира Равича, якого було заарештовано НКВД після вторгнення радянських військ в Польщу в 1939 році.
Головні герої фільму – політичні в’язні радянського табору ГУЛАГУ. Нескорені, вони тікають з сибірського табору до самої Індії, долаючи до свободи 4 000 миль.
Приголомшені глядачі спостерігали за драматичним перебігом подій фільму. Фільм сподобався і зворушив кожного.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека