Протягом мiсяця 


Пам’ятні дати міжнародного календаря: Березень

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» пропонує своїм відвідувачам познайомитися з книжково-документальною виставкою «Пам’ятні дати березня». Представлені документи надають можливість дізнатися більше про видатних особистостей США, які присвятили життя боротьбі за права жінок, про перших леді Америки, видатних музикантів, спортсменів, медиків, артистів, персонажів фільмів. І всі вони – прекрасні і сильні духом жінки.
Головний акцент виставки зроблено на темі міжнародного жіночого дня 2019 року – «Думай про рівність, створюй з розумом, здійснюй інновації заради змін». Метою виставки є  привернути увагу до необхідності досягти гендерної рівності у сучасному світі та розширити права і можливості жінок.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 Світ жіночності
Протягом місяця до  уваги відвідувачів виставка-інсталяція «Аксесуари для ніжних панянок», на якій представлені предмети із жіночого вжитку : колекція скриньок для прикрас, біжутерії  та парфумів. Зацікавлені мають нагоду познайомитесь з роботами майстрів із різьблення та розпису по дереву, інктрустації соломкою та ін. Приємні емоції викликають експонати-супутники модниць: прикраси, оригінальні пляшечки, віяла, сувенірні дрібнички. Корисним додатком стала добірка літератури про художні промисли та мистецькі традиції.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 З любов'ю до театру

Усіх, хто любить і цікавиться театром   запрошуємо переглянути галерею портретів солістів Дніпропетровського театру опери та балету та добірку документів до Міжнародного Дня театру «Музичний театр України».

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Документально-ілюстративна виставка «Happy тиждень», не залишає відділ читальних залів. У житті людини кожен день має значення, тож бібліотекарі вирішили запропонувати гумористичні поради на кожен дня. Завдяки книжкам з психології, що своїми назвами «кричать» про настрій кожної людини, в залежності від дня тижня та ілюстраціям Юлії Ярошевської, ми змогли це зробити.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 


Нові можливості для української молоді

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото  фото

 Протягом мiсяця 


Інновації в косметичній галузі
До Міжнародного жіночого дня в патентно-технічному відділі відбувався перегляд виставки-інсталяції «Інновації в косметичній галузі». З виставки відвідувачі дізналися про рецепти краси, про склад косметичних засобів, отримали поради щодо вибору косметики, ознайомились з книгами, журналами, стандартами, патентами на винаходи, які давали корисні рекомендації щодо косметичних засобів.


фото  фото

 Протягом мiсяця 


  
У відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка «Великих слів – велика сила» до 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, документи якої  висвітлюють життєвий та творчий шлях письменника, знайомлять зі спадщиною українського класика як митця слова та пензля.

фото 1  фото 2  фото 3

 1 Березня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Іван Мазепа в дзеркалі історії". До 380 - річчя від дня народження Івана Степановича Мазепи, українського політичного , державного і військового діяча, Гетьмана України.
фото  фото


 З 1 по 15 Березня 


До 205-ти річчя від Дня народження великого художника, мислителя та поета Т. Г. Шевченка, у відділі читальних залів представлено книжково-документальну виставку «Навіки з нами серцем і душею».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 З 1 по 10 Березня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Її творчий подвиг". До 115 - річчя від дня народження Докії Кузьмівни Гуменної, української письменниці
фото  фото  фото  фото  фото


 2 Березня 


Вивчаємо англійську безкоштовно і спілкуємося з носіями мови

Центр «Вікно в Америку» потоваришував з волонтером Корпусу Миру Максвелом Кушніром, молодим і активним американцем з Нью-Йорка, який готовий поділитися знаннями з членами англомовного клубу «Добра розмова». Тепер плануємо «Гру-симуляцію (моделювання)» по темі «Проблема питної води на планеті».
У другій частині зустрічі спілкувалися з фінським громадянином Петрі Варжосом, який є представником міжнародної організації ОБСЄ, його місія допомогти вдосконалити процедуру президентських виборів 2019, він буде спостерігачем на виборах 30 березня. Присутні були приємно вражені його рівнем володіння англійської мови, його знаннями з історії, географії та громадянського суспільства України. Було цікаво дізнатися як він проводить вільний час  в Україні, як піднімався на Говерлу і займався рафтінгом.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Березня 


 «Я просто жінка. Просто жінка я»  

Для дорогих мам, сестер і коханих до Міжнародного жіночого дня у відділі читальних залів відбувся святковий музично-поетичний вечір «Ой ти, дівчино…» за участю Олега Мелещука. Для чарівних жінок прозвучали найкращі пісні у виконанні Олега Мелещука. 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 З 2 по 31 Березня 


 Art-простір
 Традиційно на початку весни ми знайомимо з творчістю талановитих жінок, наших землячок. Цього місяця у відділі демонструється виставка фотоколажів Павліни Білоус «А жінка в світ приходить для любові». Перевагу авторка надає абстракції, геометричним композиціям, хоча є в неї і романтичні, космічні сюжети. Усього представлено 30 фоторобіт. Для молодого автора, художня фотографія –хобі,  хоча вона навчалась на відділенні дизайну. Зараз працює директором  будинку культури селища  Кислечувате Томаківського району.

 
Повнiше
 
фото    фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 3 по 18 Березня 


  
До Міжнародного жіночого дня у відділі абонемента розгорнуто виставку – перегляд «Тонке мереживо жіночої душі». Виставка надає можливість обрати цікаві книги за смаком наших чарівних читачок: від романів про кохання до рецептів по кулінарії, нових тенденцій моди та ще з багатьох різноманітних напрямків захоплень сучасної Жінки.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 4 Березня 


У відділі читальних залів відбулось офіційне відкриття регіональної кампанії бібліотек Дніпропетровщини - 2019 «Віктор Веретенников: погляд на життя». Діячі культури міста та області, студентство, поціновувачі творчості, представники ЗМІ зібрались задля спілкування з автором. Віктор Олександрович розповів про перші кроки у літературі, про свої політичні та гостросюжетні романи, про історію кіноекранізацій своїх творів. Бібліографічний огляд видань з фондів ДОУНБ сприяв більш детальному знайомству з творчістю письменника. Після спілкування відвідувачі переглянули фрагменти історичної драми «Гетьман», знятий за романом Віктора Веретенникова, де яскраво представлені драматичні колізії життя Богдана Хмельницького. Від директора бібліотеки Надії Тітової почесний громадянин міста Дніпро Віктор Веретенников отримав подяку за багатолітню творчу співпрацю та поповнення фондів бібліотек авторськими творами. Подаровані ним книги у кількості 319 примірників, через Сектор обмінно-резервного фонду ДОУНБ отримали бібліотеки області. Завершальний акорд заходу – фото на пам'ять і автограф-сесія, на згадку до наступної зустрічі.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 4 Березня 


Сучасна бібліотека освітнього закладу: навчаємо і вчимося
Головний бібліограф ВНІіБ Піскун В. А. взяла участь у засіданні методичного об´єднання для бібліотекарів технікумів і коледжів міста за темою «Сучасні бібліотека освітнього закладу: навчаємо і вчимося». Колеги дізналися про сучасний рівень розвитку ДОУНБ, її місце та функції як головного бібліотечного закладу області, культурну, освітню, інформаційну та популяризаторську діяльність, ресурси та сервіси. В якості методичної допомоги бібліотекарі навчальних закладів отримали  пакет видань, підготовлених бібліографами ДОУНБ. Відбувся плідний діалог, на завершення якого були досягнуті попередні домовленості щодо подальшої співпраці бібліотек навчальних закладів і ДОУНБ.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 4 Березня 


У відділі документів іноземними мовами оновлено виставку нових надходжень. До уваги користувачів підручник з української мови для іноземців, книги з екології, нові художні твори білоруських авторів білоруською мовою та інш.


фото  фото  фото

 4 Березня 


Автор "Червоної рути"

Сьогодні виповнилось 70 років видатному композитору, поету, творцю української поп-музики України Володимиру Івасюку Він автор понад сімдесяти пісень, романсів, балад, які стали окрасою його творчості. А  легендарна "Червона рута" стала гімном сучасної української молоді. До ювілею музиканта бібліотечними працівниками розгорнуто добірку літератури.

фото  фото  фото

 6 Березня 


Щовівторка у відділі періодики щось «Новеньке», «Цікавеньке». Цього разу ви дізнаєтеся про:
- Десять секретів успіху компанії в соціальних мережах (//Маркетинг и реклама.- 2019. - №1. – С.68-70);
- Версії загибелі групи Дятлова (Фокус. – 2019. - №8-9. – С.50-53);
-  Правила догляду за незвичайними домашніми вихованцями - равликами (//Наука и жизнь. – 2019.- №2. – С.112-117);
- Таємниці стародавньої професії гейш (//Вокруг света. – 2019. - №3. – С.68-76).

фото  фото  фото  фото  фото

 6 Березня 


Для учнів 7-го класу СШ № 141 була проведена інформаційно – пояснювальна година  «Кроки до євроатлантичної співпраці» з переглядом періодичних видань  «Євроатлантичний калейдоскоп».


фото  фото  фото

 6 Березня 


Жіночі дати міжнародного календаря

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою «Ерін Брокович». Ми присвятили його Місячнику боротьби жінок за свої права та можливості.
Драматична історія матері-одиначки, яка ризикуючи життям і добробутом родини, допомагала потерпілим від екологічного забруднення людям, допомагала складати судові позиви та збирати докази злочинів корпорації, схвилювала глядачів. Свого часу  актриса Джулія Робертс, виконавиця головної ролі, отримала нагороду американської Кіноакадемії Оскар. Цей фільм вже багато років надихає жінок відстоювати свої права, ставити собі високі цілі та досягати їх.
Після перегляду фільму члени кіноклубу поділися своїми враженнями від побаченого. Модерувала обговорення волонтер центру «Вікно в Америку» Марина Репан. Кожен міг висловитися – попрактикувати свої розмовні навички.

фото  фото  фото  фото

 6 Березня 


 Талановиті українки

На запрошення наших читачок – художниць Олени Івановової та Олени Половної-Васильєвої співробітники відділу мистецтв Світлана Пономаренко та Наталія Гвоздєва брали участь у презентації виставки дніпровських  художниць «Живописна примха». Серед представлених картин є роботи і двох Олен.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Березня 


«Maker Spase. Технології майбутнього»

Ви  ще маєте сумніви щодо  до вашої креативності, можливостей  та фантазії ? Ви й досі вважаєте, що бібліотека- це  щось звичне?
Стовідсотково помиляєтесь.  І це  вкотре довів тренінг «3D  принтер чарівна «скринька» можливостей» в межах проекту  СПЗЗ   «Maker Spase. Технології майбутнього». Студенти   Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій  разом з маленькими мешканцями міста змагались у творчих знахідках за допомогою 3D ручок. Зацікавлено ознайомились і з дивами, на які спроможний  3D принтер.
Ви й досі не з нами ? Не зволікайте,   з нашими сучасними технологіями ми   можемо завітати  й до ваших учбових закладів або чекаємо  на вас у Регіональному тренінговому центрі .


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 6 Березня 


Комфорт і затишок у бібліотеці
Бібліотека вдосконалює не тільки сервісні, інформаційні та ресурсні можливості. Вона повсякдень вдосконалює внутрішній бібліотечний простір. У грудні 2018 року відділ наукової інформації і бібліографії отримав довгоочікуваний подарунок - нові вікна. Протягом тижня було замінено 9 вікон у всьому відділі та відштукатурено відкоси. Через деякий час, на початку березня, відділ отримав нові ролети. Ми вдячні всім майстрам, адміністрації та господарській частині за можливість, організацію та виконання нашої мрії.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 10  Фото 11  Фото 12

 6 Березня 


Бібліотека – гарант рівного доступу до інформації
Сучасна бібліотека не просто надає послуги усім верствам населення, вона є гарантом забезпечення рівного доступу до інформації. В центрі її уваги стоїть пересічна людина зі спеціальними і загальнокультурними потребами, певними життєвими інтересами. У межах проекту «Освітянські студії» відбулася  інформаційна зустріч слухачів Дніпровської академії неперервної освіти з фахівцями Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки. Освітяни мали змогу переконатися, що ДОУНБ - сучасний інформаційних центр, який надає велику кількість послуг, необхідних громаді.Фото 1  Фото 2  Фото 3

 6 Березня 


У відділі періодики до дня народження Т. Г. Шевченка оформлено виставку-портрет "Гірке кохання поета"- Жінки у житті та творчості Кобзаря

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 7 Березня 


Солодка святкова зустріч членів клубу ігор

Членів англомовного клубу ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» чекав приємний сюрприз – до них приєднався англомовний іноземець пан Петрі  і вони чудово розважилися і поспілкувалися за допомогою настільної гри «Cathy’s Cards». Картки з питання допомагали вибудувати розмову. Присутні з  хвилюванням відповідали на вічні питання про родину, мрії, майбутнє. Комфортна мала група сприяла невимушеному спілкуванню.

фото  фото  фото  фото  фото

 7 Березня 


   До року Китаю в Україні була підготовлена презентація «Цікаві факти про Китай». Учні СШ № 141 активно долучились до обговорення. Ділились своїми знаннями про цю країну. Потім , звичайно, грали та отримували заохочувальні презенти.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 9 Березня 


Думай про рівність!

Тема міжнародного жіночого дня 2019 року – «Думай про рівність, створюй з розумом, здійснюй інновації заради змін», покликана привернути увагу до інноваційних методів досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» дослідили етапи боротьби і досягнення американок за свої права. Ми розглядали і давали опис плакату «Ми можемо це зробити», дізналися як жінки освоюють космос та мріють про повністю жіночий космічний екіпаж, вивчали  нову лексику за допомогою інфографіки сайту «Американська англійська / American English at State.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Березня 


Шукаємо нових партнерів

Співробітник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Тамара Гаврилюк взяла участь в міжнародній науковій конференції, присвяченій проблемам сучасної освіти. Конференцію проводив приватний Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана», який готує кадри для єврейської освіти в Україні. Т.Гаврилюк виступила з англомовною презентацією про вдалий популярний бібліотечний освітній проект «Масовий курс «Експрес-англійська» в бібліотеці», який триває 4-й рік.
Сподіваємося на партнерство з Університетом «Бейт-Хана» та чекаємо його студентів, які поглиблено вивчають англійську мову, в центрі «Вікно в Америку»  на спільних заходах.

фото  фото  фото  фото

 12 Березня 


Активували знання і розмовляємо!

Студенти масового експрес-курсу «Активуй англійську!» в центрі «Вікно в Америку», серед яких більшість спеціалістів з вищою освітою, які вивчали англійську мову в школі та в вищих навчальних закладах, впевнено рухаються згідно програми курсу. Вони вже засвоїли та попрактикували в парах розмовні теми «Знайомство», «Розповідь про себе», «Мій дім», «Моя родина. Зовнішність моїх родичів. Риси характеру» та почали вивчати тему «Магазини та покупки».
Наполегливі і сміливі студенти також пробують свої сили і відвідують заняття більш складного рівня – кіноклуб по середах і розмовний клуб по суботах.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Березня 


 «Виїзний абонемент»

 У територіальнім центрі з надання соціальних послуг одиноким пенсіонерам Індустріального району відбулася чергова зустріч працівників відділу з підопічними центру (проект «Бібліотека життєлюба»). Вони прослухали інформацію про відділ абонемента, про історію ДОУНБ, нові послуги та сучасні можливості бібліотеки. Огляд журналів викликав низку запитань про фонд та нові надходження до відділу.

фото 1  фото 2

 13 Березня 


Медійна грамотність для бібліографів бібліотек області

В межах начального семінару для бібліографів районних бібліотек Дніпропетровської області учасники познайомилися з інформаційно-ресурсним центром «Вікно в Америку» і дізналися про важливість підвищувати свою медійну грамотність та допомагати відвідувачам бібліотек орієнтуватися у вирі інформації. Плакати «О.Б.А.Ч.Н.О з псевдоновинами» дають 6 рекомендацій як перевірити достовірність сумнівної інформації і сподіваємося ці поради стануть бібліотекарям у нагоді.

фото  фото

 13 Березня 


Вивчаємо складні процедури виборів – схожість та відмінності

Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд і обговорення американської комедії з елементами чорного гумору «Вибори» (1999).
Фільм познайомив глядачів з реаліями американського життя, з амбітними героями, з махінаціями і брудними технологіями, які використовуються під час виборів Президента серед старшокласників американської школи. Вчитель, який грав «нечесно» програв, а молода і амбітна героїня перемогла і отримала те, що хотіла – повагу і владу.
Членам кіноклубу фільм сподобався і було легко співвіднести події в американській школі  з подіями виборчої президентської кампанії в Україні. Тож будемо уважними і обираймо достойного Президента.

фото  фото  фото  фото

 13 Березня 


  Студентам про бібліотеку!


Провідний бібліотекар відділу читальних залів Овсянникова Ірина презентувала сервіси ДОУНБ  студентам Національної металургійної академії України. 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 13 Березня 


У відділі документів іноземними мовами просто День знань для викладачів німецької мови. Три в одному. Спочатку день інформації для слухачів Дніпропетровської академії неперервної освіти, знайомство з документами з методики викладання німецької, з  можливостями отримання інформації в сучасній бібліотеці, екскурсія по сайту бібліотеки, порталу ДніпроКультура. Визвала інтерес і книжкова виставка «Педагогіка вчора та сьогодні». Продовжився День знань науково-практичним семінаром «Вмотивоване тренування компетенції письма та говоріння на шляху до підготовки до складання мовних іспитів рівнів А2-В1 для підлітків». Семінар проводила Пивовар Юлія, методист видавництва Hueber в Україні, кандидат педагогічних наук. Були розглянуті особливості та структура мовних іспитів для підлітків, питання тренування навичок письма та говоріння, необхідних для складання іспитів. Розглядалися можливості використання мовних ігор для створення ситуації живого спілкування на уроках німецької мови. Мова семінару – німецька. Кількість учасників – 53.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Березня 


Фахівці обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія заступник директора з наукової роботи Абраїмова Т.О. разом із завідуючою відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є. відвідали КЗ «Централізована бібліотечна система м. Кам’янського» Кам’янської міської ради з метою підготовки обласної квітневої школи методистів ЦБС області.
Під час візиту ознайомились з діяльністю стуктурних підрозділів ЦБС, інноваційною програмно-проектною та соціокультурною діяльністю. Разам із начальником відділу культури департаменту гуманітарної політики Кам’янської міської ради Ілларіошиною Н.А. обговорили і узгодили проект програми обласної школи методистів.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 14 Березня 


Екскурсія бібліотекою
Для студентів першого курсу Дніпропетровської Політехніки Мищенко Тетяна провела ознайомчу екскурсію. Під час екскурсії студенти дізналися про роботу патентно-технічного відділу, про унікальний його фонду, про, створений у відділі, «Коворкінг-офіс», про цікаві заходи, які відбуваються у відділі.


фото  фото  фото

 14 Березня 


 Дніпровський сімесвічник

Засідання клубу «Літературна вітальня» цього разу відбулося у громадському єврейському центрі «Менора». Об’єднання  запросили брати участь у інтелектуальній грі «Інтелект - ринг» (ведучий Ю.Поліський) та поетичній сторінці до Дня поезії. Команда бібліотечних працівників "Бібліопані" здобула перемогу. На завершення відбулася невеличка екскурсія центром.

фото  фото  фото  фото    фото  фото  фото

 14 Березня 


Знай наших!
Бібліотечна команда «Бібліопані» у складі Барабан Ірини, Мищенко Тетяни, Неділько Тетяни, Піскун Віри, Прокоф’євої Олександри, взяли участь в інтелектуальній грі «Інтелект - Ring» і отримали перемогу, зайнявши перше місце серед чотирьох команд. Гра проходила в культурно –діловому центрі «Менора». Автор гри заслужений винахідник України, поет, письменник Поліський Юрій. Гру провела керівник клубу «Фрейлахс» Опаленко Вікторія.


фото  фото

 14 Березня 


На екскурсію до відділів бібліотеки, які розташовані по пр. Д. Яворницького,18 завітали студенти першого курсу Дніпровської Політехніки (відповідальний куратор – Олена Крилова). Під час зустрічі  вони дізнались про можливості та сучасні бібліотечні послуги, познайомились  із сайтом ДОУНБ та електронними сервісами, з порталом «Дніпрокультура». Мали можливість переглянути документальні виставки, виставки-інсталяції та творчі роботи користувачів.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Березня 


Ігрове навчання для всіх бажаючих

Четвер – це день настільних ігор в центрі «Вікно в Америку». Відвідувачі центру чудово розважилися і невимушено поспілкувалися англійською, граючи в «Картки Кеті» (прекрасна добірка питань для світської бесіди), складали кросворд з англомовних слів за допомогою  «Ерудиту» та добирали лексичні пари (іменник + прикметник) з допомогою карткової гри «Яблука до Яблук». Всі ігри допомагають вивчати нові англійські слова, тренують логіку, покращують навички світської бесіди та почуття гумору гравців.

фото  фото

 15 Березня 


Директор КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» Тітова Н.М. разом із заступником директора з наукової роботи Абраїмовою Т.О. та завідуючою відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є. здійснили моніторинг діяльності КЗ «Новомосковська центральна бібліотека» Перещепинської ОТГ.
Були обговорені проблемні питання життєдіяльності бібліотечних закладів Перещепинської ОТГ і Новомосковського району. Під час перебування відбулась зустріч з міським головою Савєльевим В.І. За підсумками моніторингу у центральній бібліотеці пройшла загальна нарада колективу на якій була проаналізована діяльність стуктурних підрозділів та надані консультації з проблемних питань подальшої організації роботи та обслуговування користувачів бібліотеки в умовах реформи децентралізації.

фото 1  фото 2

 16 Березня 


До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінації

Навчально-просвітницький англомовний клуб «Добра розмова» присвятив свою зустріч складним питанням дискримінації, її видам і ознакам. Члени клубу переглядали відео, читали/перекладали, розглядали логотипи дат міжнародного календаря і дізналися, що ніхто не має потерпати від дискримінації через стан здоров’я, стать, вік, сексуальну орієнтацію, расу, етнічну приналежність, статус мігранта.
Запропонована модератором тема була складною, члени клубу зустріли цей виклик з гідністю і активно долучилися до обговорення отриманої інформації.

фото  фото  фото  фото  фото

 17 Березня 


Вчений секретар Юлія Зюлева взяла участь в навчальній поїздці до Латвії, організованою Німецькою федеральною компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» в рамках проекту «Підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Ініціатив інфраструктурної програми для України. Представники закладів культури, партнерів GIZ із Дніпропетровської, Запорізької, Харківської областей протягом шести днів відвідали ряд бібліотек та клубів Риги, Даугавпилса, Лудзи та Мадони, ознайомилися з найкращими практиками роботи закладів культури і місцевих органів самоврядування.
фото 1  фото 2  фото 3


 18 Березня 


Аrt- резиденція

Відбувся майстер-клас з малювання від Павла Бондаря. Учасники опановували техніку зображення портрету та окремі деталі обличчя.

фото

 18 Березня 


 У відділі періодики організовано виставку за літературою з екологічної тематики – «Бібліотечний екотур».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 19 Березня 


Право на помилку

Зустріч читацького клубу "Бібліотерапія" цього разу була присвячена питанням страхів через здійснення помилок та подоланню цих самобудовних бар'єрів.
Біотерапевт  Тетяна Миколаївна Шайтанова зацікавилась цим питанням, коли прочитала книгу Джессіки Бекол «Право на помилку». Це стало гарним приводом для обговорення на черговому засіданні клубу.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 19 Березня 


Лунає англійська у бібліотеці

Триває масовий мотивуючий Експрес-курс англійської мови «Активуй англійську! Наші студенти виконують домашні завдання і вже демонструють навички світської бесіди під час спілкування в парах.
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк перевірила виконання домашнього завдання, пояснила нову тему і мотивувала студентів до наполегливої праці.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Березня 


  
 Свою зустріч з підопічними територіального центру соціального обслуговування Індустріального району відділ абонемента присвятив 205-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. Поетична година «Шевченківські твори сяють, як зорі» допомогла розкрити велич українського генія, спонукала замислитися над власним розумінням постаті поета.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 19 Березня 


Проект триває
Сьогодні потрібно розуміти: бути гарним професіоналом означає бути в постійному пошуку, зростанні та розвитку. Під час інформаційної зустрічі із слухачами Дніпровської академії неперервної освіти, яка проходила у межах проекту «Освітянські студії», бібліографи ознайомили педагогів з новими інформаційними сервісами та власними  бібліографічними виданнями. Екскурсія бібліотекою підтвердила думку освітян про те, що ДОУНБ є своєрідним комунікаційним майданчиком і  місцем самоосвіти для всіх категорій відвідувачів. Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 20 Березня 


А Ви любите спорт?

Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд і обговорення фільму «Бейб» (англ. The Babe), який присвячений реальному персонажу американської історії  - знаменитому бейсболісту Бейбу Руту.
Після перегляду фільму члени кіноклубу поділися своїми враженнями від побаченого.

фото  фото  фото  фото

 20 Березня 


У відділі документів іноземними мовами представлено виставку документів «Мова романтики та любові» - підручники та самовчителі французької мови, вірші та романи відомих французьких авторів.
фото


 20 Березня 


Обласний семінар-тренінг "Регіональний корпоративний бібліотечний проект “Електронний каталог”: можливості ефективного використання" для бібліотечних працівників відділів обслуговування міських і районних ЦБС, бібліотек ОТГ на базі Павлоградської міської бібліотеки ім.Г.П.Світличної.
фото 1  фото 2


 21 Березня 


Вивчив англійську сам – допоможи другу!

Відвідувачі центру «Вікно в Америку», члени англомовного клубу розваг, були раді познайомитися з новими учасниками і чудово провели час спілкуючись з ними.
Поки що найкращою настільною грою визнано «Картки Кетті» – вони  містять прекрасні питання для невимушеної світської бесіди, але часом визивають і жвавий обмін думками.
Дуже допомагає спілкуванню клубників знавець англійської мови пані Марина Репан. Вона м'яко виправляла мовні помилки, допомагала давати граматично вірні відповіді.
фото  фото  фото  фото

 21 Березня 


Спортсменка-чемпіонка Алекс Морган надихнула молодь на побудову спортивної кар’єри

Молодь та активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» долучилися до ФБ-трансляції сторінки «Спортивна дипломатія» з Орландо (США). На наші питання відповідала Алекс Морган – американська футболістка, нападник команди «Олімпік Ліон» і збірної США, чемпіонка Олімпійських ігор 2012 року, чемпіонка світу 2015 року та віце-чемпіонка світу 2011 року, володарка призу найкращої футболістки США 2012 року і номінант на приз найкращої футболістки світу за версією ФІФА 2012 року. Крім того, що Морган володіє яскравим спортивним талантом, дівчина є однією з найкрасивіших футболісток світу.
Нещодавно талановита дівчина ще й  «стала актрисою» – зіграла сама себе в художньому фільмі «Алекс і я». Відвідувачі центра «вікно в Америку» спочатку подивилися фільм, люб’язно наданий для перегляду, а потім слідкували за трансляцією і надсилали питання, які виникли після перегляду фільму і після знайомства з біографією спортсменки.
Життєвий приклад американки Алекс Морган мотивує всіх, а особливо юних дівчат, займатися улюбленим спортом і бути наполегливим в цьому. І тоді доля посміхнеться, і кар’єра почне розвиватися!

фото  фото  фото  фото  фото

 21 Березня 


Давайте поговоримо віршами!


У Всесвітній день поезії працівники читального залу відвідали ВПУ №17, щоб презентувати студентам поетичний зорепад "Поезія - це завжди неповторність".
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 23 Березня 


Ми пам’ятаємо і підтримуємо Цілі сталого розвитку

У Міжнародному календарі у березні дві важливі екологічні дати – 3 березня День дикої природи та 21 березня День лісів. Підчас зустрічі членів англомовного клубу «Добра розмова» модератор зустрічі Тамара Гаврилюк познайомила з цьогорічним девізом «Життя під водою» і звернула увагу на необхідність захисту тих, хто живе під водою. «Життя під водою» – це 14-та ціль  у переліку Цілей сталого розвитку планети Земля (SDGs).
Своєю увагою ми також відмітили і Міжнародний день лісів (IDF).
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 23 Березня 


 «Блиск золотої булави»

У відділі абонемента на чергове засідання зібрав шанувальників книг клуб любителів читання «Захопленість». Протиріччя особи Івана Мазепи стало темою дискусії на годині історичного портрету «Блиск золотої булави». Нашими гостями були викладач факультету журналістики ДНУ Ірина Бучарська та студент четвертого курсу історичного факультету ДНУ Олександр Омельченко.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 23 Березня 


 До української пісні лине душа...

У відділі абонемента відбулася зустріч з гуртом народної пісні «Вишиванка» м. Кам'янське при Всеукраїнському об'єднанні «Єдності». Гарний настрій від виконання української пісні, смачного українського гумору та живого спілкування подарували мешканцям житлового масиву Калиновський учасниці колективу. Керівник гурту Віра Кузьмівна Єрмошина знайшла своїх однодумців у бібліотеці, любов до української народної пісні об’єднала їх. Гурт виконує як українські народні та обрядові пісні, так і авторські, адже керівниця гурту також пише власні пісні.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 25 Березня 


Бібліотека - екологам міста
У патентно-технічному відділі відбулось засідання клубу «Еколог» з тематики «Вода- це життя». В екологічному заході взяв участь професор ДНУЗТ ім. академіка Лазаряна Долина Леонід Федорович. Він ознайомив присутніх з унікальними можливостями води, з дослідженнями води в різних галузях науки, зі станом води в Україні, зокрема у нашому місті. 

фото  фото  фото

 25 Березня 


Бібліотека дякує
Завідуюча патентно-технічного відділу Мищенко Тетяна висловила глибоку вдячність за активну участь в інформаційно-просвітницькому проекті «Культура академічної доброчесності» доцента кафедри машинобудування та інженерної механіки ДВНЗ "Український хіміко-технологічний університет" Кабата Олега Станіславовича.


фото  фото

 З 25 по 31 Березня 


У відділі читальних залів діє книжкова виставка "Інформаційний Всесвіт", присвячена темі Інтернету та спілкування в соціальних мережах.
 
Повнiше
 
фото 1

 З 25 по 31 Березня 


 У залі економічних так природничих наук літератури ДОУНБ, зайняла своє місце освітня книжкова виставка «Цікаво про психологію».
 
Повнiше
 
фото 1

 26 Березня 


І знову «Читацька академія»
У межах проекту «Читацька академія» відбулася перша у цьому році зустріч з першокурсниками індустріально-педагогічного технікуму. Проект включає проведення лекційно-практичних занять щодо навчання методиці ефективного використання інформаційних ресурсів бібліотеки та пошуку інформації в електронних каталогах та базах даних. Учні навчалися користуватися електронними сервісами ДОУНБ, шукати і знаходити інформацію, надсилати запити, складати списки. Цікавий та корисний діалог відбувся на завершення зустрічі. Підлітки висловили  свої враження від відвідування сучасної бібліотеки та слова подяки.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 26 Березня 


Віват, "золотий вік"
У патентно-технічному відділі, у межах освітньої програми з вивчення комп`ютерної грамотності для людей третього покоління «Золотий вік», продовжуються безкоштовні заняття з комп’ютерної грамотності та роботи в Internet.

фото  фото

 26 Березня 


Нові надходження цього тижня пропонують дізнатись про:
- Браконьєрство в Україні( //Оружие. Охота. – 2019. - №2. – С.22-24;
- Життя тибетців у вигнанні і чому Далай-лама упевнений, що Україна переможе Росію (//Фокус. – 2019. - №12. – С.48-51);
Устаткування приватної пекарні (//Хлебный и кондитерский бизнес. – 2018. - №10. – С.38-39);
Вирощування соняшнику (// Пропозиція. – 2019. - №3. – Спецвипуск журналу)


фото  фото  фото  фото  фото

 26 Березня 


Експрес-курс «Активуй англійську! 11.6.»

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Одинадцята група студентів курсу «Активуй англійську!» обговорювали свої спортивні вподобання та види спорту в яких досягали перемог жителі рідного міста Дніпро.
Далі вивчали нову лексику по темі «Моя улюблена книга. Моя улюблена телепрограма».

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Березня 


Військові теж вивчають англійську

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія потоваришувала зі Східним територіальним управлінням військової служби правопорядку. Начальник штабу, перший заступник начальника Східного ТУ ВСП,
Вадим Музюкін виявив зацікавленість у бібліотечних ресурсах, які допоможуть його підлеглим покращити знання англійської мови, які є нагальною потребою для виконання їх складних службових обов’язків. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував групі військових пройти курс «Активуй англійську!», що є дуже популярним і вже апробованим.
Сьогодні відбулася перша лекція-урок Тамари Гаврилюк. Студенти приємно здивували базовими знаннями і активністю під час заняття.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 26 Березня 


Канікули не тільки для розваг

Семикласники НВК №28 відвідали інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку»! разом зі своїм класним керівником Владиславою Валюшко, що є давнім партнером бібліотеки.
Школярі зустрілися з консультантом з освіти в США Катериною Каневською, яка розповіла їм про програму FLEX.  Якщо подолати 3 етапи відбору, то можливо 10 місяців навчатися в США і значно покращити навички мовлення англійською. Після повернення в Україну буде набагато легше визначитися з майбутньою професією.
Вололнтер Марина Репан розповіла про книгу вченого Массачусетського Технологічно Університету Сета Ллойда «Програмуючи Всесвіт», яку вона переклала з англійської на українську і про свій шлях вивчення англійської мови. Пані Марина порадила використовувати електронні словники.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 26 Березня 


Що собою уявляє бібліотечна журналістика, 

як конкурентно та впевнено  почуватись у сучасному інформаційному просторі, тренди нових медіа, як розвінчувати масові та локальні стереотипи уявлень щодо бібліотек. Прості та необхідні поради щодо створення контентів плюс   інфографіка, анімаційне відео, лонгріди й не тільки.

Теорія та практика майстер-класу у наступному часі  березневих курсів підвищення кваліфікації «Інформаційне та довідково-бібліографічне обслуговування користувачів: нові тенденції, нові вимоги і сучасні технології» для  бібліографів міських та районних ЦБС. Спікери - завідувач сектором соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків Олена Ємельянова та співробітник СПЗЗ Анна Швець.

Увага, зацікавленість, обмін думками, вдячність.

Фото Анна Швець, Олена ЄмельяноваФото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 27 Березня 


Смілива і кохана жінка

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» присвятили свою зустріч видатній американській жінці Амелії Ерхарт. Про сміливу неординарну жінку написано 3 книги, інформацію про неї включено до енциклопедій з американської історії, а в 2009 році жінка-режисер Міра Наір зняла чудовий, безмежно романтичний художній фільм про неї.
Фільм «Амелія» сподобався всім глядачам, особливо Олександру, який мав професійне відношення до створення дизайну літаків, і все життя він мав мрію піднятися в небо як пілот. Ми обговорювали сильні риси характеру головної героїні, її наполегливість, сміливість, її щасливу жіночу долю.
Волонтер центру Марина Репан вдало модерувала обговорення – кожен міг висловити свої враження від побаченого.

фото  фото  фото  фото  фото

 27 Березня 


 У дні шкільних канікул

На запрошення дитячо-юнацької студії «КіТ» (відповідальний куратор В. Поляков) на дитяче кіносвято завітали гості з м. Мілітополь. У програмі : екскурс у світ дитячого кіно, ігри, відео перегляд веселих короткометражок, участь у зйомках нової серії гумористичного серіалу «Кумедні», знайомство з відділом мистецтв.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 28 Березня 


Книги Гоголя самодостатні і не потребують включення в конкретно-історичні координати, вони звернені до духовних шукань і досвіду всього людства.
Відділ періодики представляє виставку-дослідженя - "Мертві душі": сучасне прочитання" ( до 210-річчя з народження М. В. Гоголя). 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 28 Березня 


 Година пам'яті 

Відбулося засідання секції клубу «Літературна вітальня», присвячене пам’яті колежанки клубу Ларисі Григорівні Шматковій, яка рік тому пішла від нас. Згадали приємну особистість, літературні теми та події про які розповідала Лариса Григорівна, про її подарунки для бібліотеки 

 28 Березня 


Яблука навчають

Відвідувачі центру «Вікно в Америку», члени англомовного клубу розваг, мали нагоду продемонструвати одне одному свою ерудицію, логіку, винахідливість та почуття гумору, граючи в настільну карткову гру «Яблука до яблук».


фото

 29 Березня 


 "Ганна Світлична. Зізнання у любові"

Доля Ганни Павлівни Світличної в ракурсі соціокультурного проекту "Шляхами долі, успіху і любові". Cьогодні відкривали ім’я лауреата республіканської літературної премії ім. Миколи Островського студентам Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій співробітники сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв’язків. Життєвий і творчий шлях слабкої фізично, але сильної духом жінки, імена, що вплинули на її поезію розкривали мультимедійні нариси, матеріали яких спираються на джерела ДОУНБ. Доповненням стали відео-фрагменти декламування кращих творів поетеси та буктрейлер посмертно виданих щоденників Світличної «Незакінчена повість…».

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Березня 


«Східні зустрічі. Інтерактив» 

Сьогодні знов говорили про Японію. Згадували жіночі щоденники «ніккі», що є окремим прозовим творінням ранньої літератури країни «Висхідного Сонця», розкривали сутність поняття  «сумної чарівності речей» для японської культури  в цілому і аніме,  розповідали про техніку ксилографічного друку та знаменитий японський папір «васі», прекрасні кольорові картини в стилі «ямато -е». Мультимедійні мандри «Шляхами майстрів Сходу, або як пізнати гармонію», спирались на фонди ДОУНБ та акцентовано доповнились  майстер-класом з book art. Студентство Межрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційний технологій  додали  до своїх витворів японськи символи. Особливо зацікавила молодь легенда про Манекі-неко або щасливого японського кота. Наступного разу  інформаційно-просвітницький проект «Східні зустрічі. Інтерактив»  пропонує поговорити про чарівні казкові сюжети японської літератури та  проявити творчість на  майстер-класі з техніки малювання пастельними крейдами. Слідкуйте за анонсами.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 30 Березня 


Нас хвилюють екологічні питання

Організація Об’єднаних Націй (ООН) наголошує на цілях сталого розвитку планети Земля, на необхідності зберігати питну воду планети та забезпечити нею всіх жителів, заснувала Всесвітній день води, який відмічають багатьма заходами у різних країнах. Відвідувачі ІРЦ «Вікно в Америку» дізналися про шкідливі наслідки глобального потепління та забруднення води всесвітнього океану.
Члени англомовного клубу «Добра розмова» прочитали і обговорили цитати екологічної тематики, дивилися відео про те, як Європейське космічне агентство допомагає контролювати ресурси прісної води на планеті та розробляти технології, які можна використовувати на Землі для очищення прісної води, щоб зробити її питною.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека