Протягом мiсяця 


Нові можливості для української молоді

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото

 Протягом мiсяця 


Культурне і національне різноманіття України

В межах проекту «Мандруюча галерея» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі експонувалася виставка фотографій. Це погляд американців Габрієли Булішової та Марка Ісаака, учасників програми академічних обмінів Фулбрайт, на Україну та місто Миколаїв. Перед очами глядачів повстають українці різного віку, різних національностей, різних доль. У нашому рідному місті Дніпрі ми так само спостерігаємо це національне і культурне різноманіття – тут дружно живуть і працюють поруч українці і росіяни, євреї та вірмени, мусульмани – татари та азербайджанці.
За жанрами фото можна віднести по пейзажу, портрету, натюрморту, також побачили і архітектурні прикраси м.Миколаїв. Фотографії мають дуже нестандартні оригінальні ракурси, вони поєднанні в пари за смислом. Фотографам-аматорам є на що звернути увагу і взяти на замітку.
У Вас є чудова нагода переглянути, насолодитися, замислитися над цими оригінальними роботами в нашому центрі до кінця жовтня.
Виставка була надана Американським домом (м.Київ) в рамках проекту «Мандрівна Галерея».

фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 

 День художника в Україні

Традиційно у жовтні (цього року 13 жовтня) святкували День художника. Співробітники відділу підготували виставку-вітання «Художники-земляки – ювіляри року», де розміщено інформацію про майстрів образотворчого мистецтва краю. На виставці представлені альбоми репродукцій, каталоги виставок, газетно-журнальні матеріали

 


 


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Мужність і відвага крізь віки".До дня українського козацтва.
фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Пам’ятні дати міжнародного календаря: Жовтень

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» пропонує своїм відвідувачам познайомитися з книжково-документальною виставкою «Пам’ятні дати жовтня».
На виставці представлені англомовні книги і довідники, буклети і ДВД-фільми. Книги будуть у нагоді всім, хто вивчає англійські мову. Головні свята жовтня для американців – День Колумба та Гелловін.
Метою виставки є  привернути увагу відвідувачів до американських музеїв, пам'ятних місць, відомих історичних постатей та до американців творчих особистостей.
Виставка буде корисна всім, хто вивчає англійську мову і культуру.

фото

 Протягом мiсяця 


 1жовтня- День Музики

 До Дня музики   відкрито виставку-інсталяцію «Музична скринька», на якій представлені документи з ретро-фонду відділу мистецтва: ноти початку ХХ ст., платівки, аудіокасети. Родзинкою є сама скринька минулого століття, яка можливо, належала молодій пані, серед речей якої, могли бути і ноти.

 


фото  фото  фото  фото  фото

 1 Жовтня 


Правовий всеобуч
В умовах суверенної і незалежної правової держави особливо важливого значення набуває виховання у молоді правової культури, з рівнем якої безпосередньо пов’язана ефективність докорінних перетворень у нашій країні. У межах проекту «Правові обрії» відбувся правовий всеобуч «Є права у кожного із нас» для першокурсників Дніпропетровського політехнічного коледжу. Підлітки дізналися про документальні ресурси ЦПІ, ознайомилися з можливостями ІПС «Законодавство» та оглянули нові правові надходження.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 1 Жовтня 


Розваги люблять і підлітки, і дорослі



 2 Жовтня 


А Ви вмієте брати на себе відповідальність у складних життєвих ситуаціях?

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали чудову стрічку «Дитина з Марсу» (2007, англ. «Martian Child»).
Всіх глядачів схвилювала історія чоловіка-письменника, який не лише писав книжки, а й всиновив незвичайного хлопчика та зробив все можливе, щоб зробити його щасливим. Після перегляду було проголошено декілька цікавих промов англійською мовою. Навіть наша українська ментальність, усвідомлення складності процесів усиновлення дітей та їх виховання, не стали на заваді зрозуміти людські цінності, що підкреслив режисер фільму.

фото  фото  фото  фото

 2 Жовтня 


Бібліотека – відкрита для кожного
Виклики, що постають сьогодні перед бібліотекою, змушують її знову і знову шукати сучасні інноваційні форми роботи для урізноманітнення, вдосконалення своєї діяльності. Проект ВНІіБ - «Читацька академія» значно розширює інформаційну орбіту першокурсників Політехнічного коледжу. Завідувачка відділом наукової інформації і бібліографії Барабан Ірина та головний бібліограф Віра Піскун представили бібліотеку як наочну можливість розширити світогляд та задовольнити власні інтереси. Завідуюча сектору рідкісних і цінних документів Олена Логвінова представила «Книжковий портал» - видання, що поєднують тонкою ниточкою пройдешнє та теперішнє, проходячи шлях у 110 років. Майбутні менеджери на власні очі побачили бібліотеку сучасну, комп’ютеризовану та відкриту для кожного.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 2 Жовтня 


Студенти-правники в центрі «Вікно в Америку»

Група студентів 4-го курсу з найбільш престижного приватного університету м.Дніпра Університету імені Альфреда Нобеля та їх викладач Тетяна Лекінєва відвідали інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку».
Керівник центру Світлана Усенко ознайомила студентів з місією і задачами проекту «Вікно в Америку» в Україні та презентувала наявні ресурси, подаровані бібліотеці Посольством США в Україні. Гості подивилися відео-презентацію та оглянули виставки.
Студентів було запрошено долучитися до англомовного клубу «Добра розмова», клубу настільних ігор та переглядати американське кіно  кіноклубі. Найбільш їх зацікавив масовий курс «Активуй англійську! 13.0», який розпочинається 8 жовтня і дозволить заговорити англійською тих, хто вчив англійську, але не розмовляє.

фото  фото  фото

 3 Жовтня 



Неоцінна праця вчителів


У відділі читальних залів експонується літературна панорама «Лише той учитель, хто живе так, як навчає», присвячена Дню працівників освіти в Україні.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 3 Жовтня 


Інформаційна компетентність
Сьогодні підготовка молодого покоління до життя в глобальному інформаційному суспільстві майбутнього передбачає не тільки навчання навичкам традиційної читацької та інформаційної грамотності, але й новим її видам, а саме – комп’ютерній та медіа-грамотності, включаючи виховання культури особистості в широкому її розумінні. Бібліотечний проект «Читацька академія» допоможе першокурсникам  Дніпропетровського політехнічного коледжу бути інформаційно компетентними та докорінно змінить їх  уявлення про бібліотеку.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 3 Жовтня 


"Українське вікно до японської душі"


Проект сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків «Українське вікно до японської душі» на майданчику "Відкритої студії" UA: Українське радіо Дніпро, 87,5 FM.
Партнерство ДОУНБ довжиною у п'ять років із Товариством японської культури «Фудошінкан» та його керівником Дмитром Маськом, нові теми та наповнення проекту, чим саме країна Висхідного Сонця цікава українській аудиторії, в чому ми схожі із японцями та чим відрізняємось.
Говорили й про універсальні фонди, сервіси та можливості ДОУНБ, різноформатні проекти СПЗЗ, що змінюють стереотипи сприйняття бібліотеки лише як "царства книжок".
Про це та багато іншого завідувач СПЗЗ Олена Ємельянова,співробітник сектору Анна Чорна та Дмитро Масько в ефірі UA: Українське радіо Дніпро, 87,5 FM 4 жовтня o 20.10."Українське вікно до японської душі"
Проект сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків «Українське вікно до японської душі» на майданчику "Відкритої студії" UA: Українське радіо Дніпро, 87,5 FM.





Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 3 Жовтня 


Граємо і тренуємо мозок

Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються знавці англійської мови пограти в настільні ігри.
І цього четверга гравці провели надзвичайний час – спочатку обрали гру Табу (відгадування об’єкта чи поняття з обмеженою кількістю дозволених слів), від якого не втомлюються, а потім використовували набір карток «Для початку бесіди» між незнайомцями на вечірці. Разом з бабусею, завсідницею ігрового клубу, прийшов хлопець Макс, який має досвід перебування в США, тому любе англомовне питання для нього було легким. Приємно, що й діти почуваються розслаблено і комфортно у нашому ігровому клубі, спілкуються з дорослими.


фото  фото  фото  фото

 З 3 по 4 Жовтня 


Партнерство заради майбутнього науки

Дніпропетровський Національний університет залізничного транспорту проводив наукову конференцію «Університетські бібліотеки на новому етапі розвитку соціальних комунікацій». КЗК «ДОУНБ» на ній представила керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко. Вона виступила з доповіддю "Університетські цінності: Академічна доброчесність", у якій висвітлила досвід Массачусетського технічного інституту (США), наголосила на необхідності для бібліотечної та наукової громади володіти англійською мовою та запросила студентів і викладачів ДІІТу вивчати англійську мову в центрі «Вікно в Америку».

фото  фото  фото  фото  фото

 4 Жовтня 


Ділимось досвідом із молоддю!



4 жовтня випускники коледжу та наразі співробітники ДОУНБ провели майстер-клас «Бібліотека – твій інноваційний фонд ідей» для студентів Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв.
 
Повнiше
 
  фото 2  фото 3

 5 Жовтня 


Шануємо вчителів

Зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена Всесвітньому дню вчителя, який ЮНЕСКО встановив вже більше ніж 20-ти років тому. Тема цього року – «Молоді вчителі: Майбутнє професії».
Існує багато труднощів, з якими стикаються вчителі в наші дні. Без нового покоління мотивованих викладачів мільйони учнів можуть втратити своє право на якісну освіту. В багатьох країнах світу спостерігається загрозлива статистика – мало молоді обирають цю професію, бо вона складна і недооцінена.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 5 Жовтня 


Форум випускників програми «Відкритий світ»

За роки незалежності 25 000 українців відвідали США за запрошенням Державного департаменту США для здобуття професійних знань, для ознайомлення з напрацюваннями американців конкретно у своїй галузі народного господарства. На сьогоднішній день більшість з них дорослі досвідчені. Всі вони вважають надзвичайно корисним своє знайомство з США. В КЗК «ДОУНБ» таких щасливчиків двоє – директор бібліотеки Надія Тітова та керівник центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко. Цьогорічний Форум учасників програми «Відкритий світ» торкнувся питання ветеранських організацій – їх ефективного функціонування, задоволення прагнень членів організацій, допомоги родинам, мотивування членів родин до освітнього і творчого росту. Саме бібліотека може стати тим майданчиком, де розкриються потенційні можливості українських ветеранів, де вони знайдуть необхідні знання та інформацію для навчання чи ведення бізнесу – стануть молодими лідерами країни.
 
Повнiше
 

 З 5 по 31 Жовтня 


 Слава козацька

У відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка до Дня українського козацтва та Дня захисника України «Лине слава козацька з далеких віків». Документи виставки розкривають сторінки історії українського козацтва та наслідування борцями за незалежність України козацьких традицій. Виставка присвячується вшануванню мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України.

фото 1  фото 2  фото 3

 7 Жовтня 


Тої слави козацької повік не забудем…

  До дня українського козацтва та Дня захисника України в відділі читальних залів представлена книжкова виставка про історію козацької спадщини та  демонстрація плакатів, присвячених історії українського війська. 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 7 Жовтня 


Молодь у центрі уваги бібліотеки

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» підлітки 14-15 років, які є претендентами на відбір до безкоштовного навчального курсу «Access», зустрілася з представником Посольства США в Україні Кетрін Кунс. Молодь отримала хвилюючі враження від знайомства з американською дипломаткою та знання про улюблене свято американських дітей Хелловін.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 8 Жовтня 


Розпочато масовий курс англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку"

Чому варто долучитися?
Ви вивчали англійську в школі та інституті, але не впевнені, що зможете заговорити англійською, коли зустріните іноземця, то ми підкажемо як це зробити. Ви отримаєте нові знання та практичні навички, які допоможуть у закордонній подорожі, і навіть покращать Вашу кар’єру.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 8 Жовтня 


Скажи бібліотеці так! 
Значна роль у формуванні і поширенні інформаційної культури особистості належить бібліотекам, бо саме вони формують інформаційне середовище. Бібліотека  - це  не просто сховище книг, а ресурсний, інформаційний, культурний центр для тих, кому необхідні умови для формування якісної сучасної освіти. У межах проекту «Читацька академія» першокурсники Дніпровського політехнічного коледжу разом із завідувачкою відділом наукової інформації і бібліографії Іриною Барабан  та головним бібліографом  Вірою  Піскун ознайомилися з бібліотекою та її можливостями. Завідувачка сектору рідкісних і цінних документів Олена Логвінова представила до уваги присутніх колекцію мініатюрних книг яка викликала жваву зацікавленість. Частина групи стала користувачами бібліотеками.   


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9

 9 Жовтня 


Коли дитячі мрії збуваються

Зустріч членів англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розпочалася з несподіваного візиту американського волонтера пана Джозефа. Він обрав для перегляду комедію  режисера Пенні Маршала «Великий» (1988), яку вважає чарівною і милою, такою, що дарує добро і позитив глядачам. Сюжет цього класичного американського фільму простий: хлопчик-підліток загадав бажання стати дорослим, і на ранок загадково опинитися в тілі дорослої людини. Членам кіноклубу фільм сподобався і вони поділилися своїми думками і відчуттями англійською мовою.

фото  фото


 9 Жовтня 


Бібліотечний імпульс
Бібліотека - це інформаційний центр, який сприяє розвитку особистості користувача, культури спілкування та інформаційно-освітньої пізнавальної діяльності. У межах проекту «Освітянські студії» відбулася чергова зустріч з педагогами-слухачами Дніпровської академії неперервної освіти. Під час спілкування із завідувачкою відділом наукової інформації і бібліографії Іриною Барабан та головним бібліографом Вірою Піскун, освітяни переконалися, що саме бібліотеки надають імпульс, який мотивує навчання і самовдосконалення

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 9 Жовтня 


                        Народні страви Катеринославщини
  Любите готувати вареники? На пару. Білі, пухкі, круглобокі, з хвилястими краями - так і просяться...в сметану! Начинки, які тільки бажаєте - з сиром,  черешнею,  полуницею,  шовковицею,  картоплею,  потрібкою, з абрикосами чи грушею...  Споконвіку в наших краях вареники були другою улюбленою стравою після борщу.  У  "Відкритій студії" UA: Українське радіо Дніпро, 87,5 FM - Тетяна Глоба, головний бібліотекар краєзнавчого відділу - про борщ з одних рук, про вареники - "божі хваленики", про прикмети і звичаї, пов'язані з харчуванням. Слухайте тут: https://www.youtube.com/watch?v=vZAjSueHjHs&fbclid=IwAR3-PwU8d7nlaGTJPkz3QadtOESV048naAlVBXPJFb71vXsww_yjmJE9bp8

фото  фото  фото  фото  фото

 10 Жовтня 


Проект «Вікна у дорозі» / WOA on the Go: професійна підтримка персоналу бібліотек переміщених університетів

Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко взяла участь у грантовому проекті Посольства США в Україні «Вікна у дорозі» / WOA on the Go: професійна підтримка персоналу бібліотек переміщених університетів. Багатоетапний проект було реалізовано ГО Асоціація  «Інформатіо-Консорціум» у містах Кривий Ріг, Старобільськ, Покровськ та Маріуполь.
На останньому етапі Усенко С.Ю. мала два виступи «Ефективна організація заходів у бібліотеці» та «Швидка англійська. Лінгвокраєзнавство як інструмент виховання під час вивчення англійської мови». Центр у Дніпрі працює вже 15 років, то вдалих заходів було проведено чимало. Бібліотекарі отримали інформацію про напрямки роботи центру, форми і види заходів, тематику, гостей і допомогу волонтерів. Не зайвою були слова підтримки та історії з бібліотечного життя, що будуть мотивувати колег-бібліотекарів до творчих ідей, активних дій та нових проектів.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 10 Жовтня 


Навчальні ігри у бібліотеці

Шанувальники настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» почали зі складання англомовного кросворду (гра «Ерудит»), а далі відгадували загадки, що пропонує карткова гра «Табу». Лінгвістичні англомовні ігри - цікаві і корисні учасникам будь-якого віку.
фото  фото

 10 Жовтня 


День захисника України - це справжнє свято мужності й самовідданості, якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники країни. Це свято кожного, хто в той чи інший час віддає свої знання, силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої держави. 3 нагоди свята у відділі періодики організовано виставку-привітання «Покликаний Батьківщину захищати».
 
Повнiше
 
Фото 1  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 11 Жовтня 


«Східні зустрічі. Інтерактив»


Є теми, що затребувані аудиторіями самим фактом свого існування. Сьогодні у Регіональному тренінговому центрі (вул.Ю. Савченка, 10) було не проштовхнутись від емоцій, запитань, уваги та креативу. До нас завітали учні 2-3 класів Навчально виховного комплексу – ліцею № 100. Малечу цікавила японська азбука, як звучатимуть на 日本語 власні імена та мистецтво book-art зі східною родзинкою.
Проект «Східні зустрічі. Інтерактив» сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків завершено цими жовтневими днями на такій творчій натхненній ноті. Це неймовірно приємно, коли ми чуємо від дітлахів дяку за час , що провели разом. Чуємо японською: ありがとうございます
Чекаємо всіх поціновувачів країни Висхідного Сонця на зустрічах в межах японського читацького клубу «Українське вікно до японської душі» у партнерстві із товариством японської культури «Фудошінкан» через декілька тижнів.
Слідкуйте за анонсами. 
Фото Анна Чорна , Олена Ємельянова






Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 12 Жовтня 


Українці представляють український «арт» в США

Центр «Вікно в Америку» відвідала група земляків, які цього року у серпні брали участь у фестивалі «Палаюча людина» / Burning Man у пустелі Навада (США), де представили надзвичайно оригінальну кінетичну інсталяцію «Кокон» / Cocoonap. Кокон з різьблених дерев’яних пластин, висотою 3 м., вночі починав рухатися під музику, перетворювався у квітку, потім у пару людей, які отримавши крила розчинялися серед ночі.
Наші гості гарною англійською мовою розповіли про етапи підготовки інсталяції, труднощі реалізації проекту та свої враження від фестивалю. Вони підкреслили, що участь була надзвичайно корисна для митців, бо розкріпачує уяву, спонукає до творчості, єднає учасників різних континентів.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Жовтня 


Руйнуємо стереотипи

Напередодні Дня Колумба члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» познайомилися з таким поняттям як «американські італійці». Ця велика етнічна група мала і має неабиякий вплив в американській громаді. Перегляд документального відео допоміг нам зруйнувати поширені стереотипи про злочинність і недолугість італійців.
Члени клубу згадали імена відомих американців італійського походження. Згадувати почали з Христофора Колумба.



фото  фото  фото  фото

 З 12 по 31 Жовтня 


 Жовтнева палітра ювілярів

У відділі абонемента діяла книжкова виставка, на якій представлені твори письменників - ювілярів жовтня: Миколи Бажана, Василя Скуратівського, Юрія Щербака, Грем Гріна та Оскара Уальда. Інфографіка доповнює матеріали виставки та надає можливість повніше розкрити творчий світ ювілярів.


фото 1  фото 2  фото 3

 13 Жовтня 


 

 У Art- резиденції юні початківці

Відбувся майстер-клас з ораторського мистецтва для школярів, який провів телепродюсер та сценарист В’ячеслав Поляков. Це було справжнє свято: рольові ігри, самопрезентації, інтерв'ю перед кінокамерою, перегляд дитячих роликів. Доброзичлива атмосфера, багато посмішок, знайомства, добрий настрій.


 


фото

 15 Жовтня 


Хати, будинки, квартири

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Тринадцята група студентів «Активуй англійську!», що бажає покращити розмовні навички, демонструє інтерес і старанність.
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк прослухала декілька промов студентів (домашнє завдання), підказала якими фразами краще розповідати про себе при першому знайомстві. Далі вивчали нову лексику по темі «Мій дім. Моя квартира».
Зустріч мала навчальний і просвітницький характер, бо присутні дізналися багато культурологічних цікавинок про американське житло, іншими очами подивилися на пересічне життя українців і змогли його описати у вишуканих фразах.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 15 Жовтня 


 «Лине слава козацька з далеких віків»

До дня захисника України відділ абонемента організував історичний репортаж «Лине слава козацька з далеких віків» з метою ознайомити молодь з історією виникнення українського козацтва.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 15 Жовтня 


 «Козацька Покрова»
 
14 жовтня ми відзначаємо одне із найважливіших церковних свят Покрову Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України. Темі «Козацька Покрова» була присвячена чергова зустріч відділу абонемента з пенсіонерами територіального центру соціального обслуговування Індустріального району.
 
Повнiше
 
фото 1

 З 15 по 30 Жовтня 


Жовтнева виставка нових надходжень у відділі документів іноземними мовами ДОУНБ порадує любителів мистецтва. Філологічна частина виставки- це подарунки нашої давньої читачки Ірини Воропай – книжки для вчителя англійської мови. Нові мови для поліглотів: підручники турецької та литовської мов. Вивчаючим японську мову: книжка для читання за методом Іллі Франка


фото  фото  фото

 16 Жовтня 


 Про флешбук краєзнавчого відділу  в ефірі UA: Українського радіо Дніпро
1842 рік. Одеса. У міській типографії видано книгу "Усна оповідь колишнього запорожця, жителя Катеринославської губернії і повіту, селища Михайлівки Микити Леонтійовича Коржа".На сьогодні це - рідкісне історичне джерело про заснування Катеринослава та багатьох інших населених пунктів нашого краю, запорозькі права і закони, про смертну кару серед злочинців...Саме ця унікальна книга лягла в основу флешбуку "Усна оповідь колишнього запорожця Микити Коржа.." Козацька тематика, якій присвячений флешбук (книгоспалах) краєзнавчого відділу  "Усна оповідь колишнього запорожця Микити Коржа",  захопила більше тисячі  людей по всій Україні і цитується на всі лади. От хоча б ця історична легенда:" Французькі війська 10 років не могли взяти фортецю Дюнкерк. Тільки козаки під проводом Івана Сірка здобули її і зажадали винагороду. На що їм дорікнули: французи воюють за честь і славу, а козаки - за гроші. Відповідь у Сірка була блискавичною: "Кожен воює за те, чого йому бракує". В ефірі UA: Українське радіо Дніпро, 87,5 FM  звучить розповідь головного бібліотекаря краєзнавчого відділу Тетяни Глоби. Яким чином Сірко взяв Дюнкерк, чому у Микити Леонтійовича було прізвисько Корж, і на якій горі Придніпров'я збиралася найстаріша козацька рада, слухайте тут:https://www.youtube.com/watch?v=UNnj52aEaSE&fbclid=IwAR2UHQe98IH2u6Mxz4FCeei7rzjppBonRaW0IRlBPJWuoUCq8CF43DjatcU

фото  фото  фото  фото  фото

 16 Жовтня 


 Творча співдружність

Відділ абонемента прийняв участь у заходах в рамках V Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходив під гаслом «Бібліотека Нової української школи - простір для освітніх можливостей кожного учня» на базі КЗО «СЗШ №63». Захід «Потяг наш летить крізь час, на свята збирає нас!», підготовлений учнями 3-а класу, відбувся для бібліотекарів області. Про форми та перспективи співпраці шкільної бібліотеки та відділу абонемента йшла мова на зустрічі з бібліотекарками шкіл.

фото 1  фото 2  фото 3

 16 Жовтня 


Викладачі англійської мови у бібліотеці

Група вчителів англійської мови зі шкіл м.Дніпра відвідала інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» з надією підвищити свою професійну майстерність за допомогою безкоштовних ресурсів бібліотеки.
Вони були ознайомлені з ефективними методиками з вивчення мови у бібліотеці, дізналися про англомовні клуби, що діють в центрі, оглянули багату колекцію книг, енциклопедій та словників, колекцію ДВД-фільмів та набори настільних ігор, які допомагають «ламати кригу» між учасниками ігор та добре покращують/розширюють словниковий запас гравців.

фото  фото  фото  фото

 16 Жовтня 


Емоційна подорож із похмурої Англії у сонячну Грецію

На пропозицію волонтера інформаційно-ресурсного центру «вікно в Америку» пана Джона Баттілеги члени англомовного кіноклубу переглядали чудову романтичну мелодраму «Ширлі Валентайн» (англ. «Shirley Valentine», 1989).
Це історія домогосподарки з Ліверпуля, яка закохалася у Грецію і прийняла божевільне рішення – залишитися на узбережжі і почати нове життя. Фільм вчить жінок сміливості та рішучості, дарує надію, що зустріти кохання можливо в любому віці.
Глядачі фільму були різного віку і по-різному відреагували на цю романтичну історію. Дивимося кіно, розмірковуємо, розвиваємося, емоційно збагачуємося та покращуємо знання англійської мови. Модератор зустрічі – волонтер бібліотеки Марина Репан.


фото  фото  фото  фото  фото

 16 Жовтня 


Знову зустрічі у відділі документів іноземними мовами з викладачами англійської мови, які підвищують свою кваліфікацію в академії безперервної освіти. Вони із задоволенням занурились в історію методики викладання іноземних мов з допомогою Захарової Олени, яка підготувала цікаву презентацію. Попрацювали з фаховими періодичними виданнями. Зацікавив журнал «Замежныя мовы», який відділ одержує з Білорусі. Завжди корисно ознайомитсь з досвідом роботи інших колег.


фото  фото  

 17 Жовтня 


Навіщо вивчати математику?

17 жовтня в читальному залі відбулась пізнавальна лекція для молоді « Як і навіщо вивчати математику?»
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 17 Жовтня 


Дозвілля у бібліотеці

Щочетверга в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» збираються знавці англійської мови пограти в настільні ігри. Сьогодні наші гравці разом з волонтером Мариною, професійним перекладачем, завзято відповідали на питання з ігрового набору «Картки Кеті». Радує, що гравці давали розгорнуті емоційні відповіді на свої питання. І зацікавлено реагували на відповіді інших учасників зустрічі.


фото  фото  фото  фото

 18 Жовтня 


"Шляхами долі, успіху та любові"

Мультимедійні київські сюжети «Остап Вишня. Усмішка» в межах  інформаційно-просвітницького проекту «Шляхами долі, успіху та любові» розгорнули перед студентами Коледжу радіоелектроніки долю видатного майстра української літератури. Захід пройшов до 130- річчя неймовірного Таланту та неймовірної Людини.  Можливості фондів ДОУНБ та архівні відеозаписи  яскраво це засвідчили.
 Фото Олена Ємельянова, Анна Чорна


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 18 Жовтня 


Людина не товар
У Європейський день боротьби з торгівлею людьми на базі бібліотеці відбулася обласна науково-практична конференції «Організація профілактичної роботи з питань запобіганню торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми». Модераторами заходу  виступили начальник відділу сім’ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми облдержадміністрації – Владислав Рахманов та голова правління громадської організації «Промінь Дніпро» - Олена Моргун. Представники бібліотеки в особі завідувачки відділом наукової інформації і бібліографії Ірини Барабан та головного бібліографа Віри Піскун презентували книжкову виставку з фондів ДОУНБ «Торгівля людьми – біль сьогодення»,  висвітлили документальні можливості Центру правової інформації та підкреслили, що сучасні бібліотеки - це  дійові учасники процесу формування правового світогляду населення.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 6

 19 Жовтня 


 «Ходить жовтень по стежині, розсипає жовті квіти»
 
Осінь … Скільки краси, лірики і тихого смутку приносить нам ця чарівниця. Її називають золотою та замріяною, загадковою та незбагненною. І тому жовтнева зустріч у клубі любителів читання «Захопленість» пройшла під гаслом «Ходить жовтень по стежині, розсипає жовті квіти».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 19 Жовтня 


Пам'ятаємо ...

 У приміщенні відділу  відбулися Дрожаківські читання, присвячені пам’яті дніпровського актора театру і кіно, поетаСтаніслава Дрожакова.  Автор проекту і ведучий Олег Мелещук представив зацікавленій аудиторії поетично-музичну композицію за віршами С. Дрожакова та відеоперегляд фільму про актора-земляка.

фото  фото  фото

 19 Жовтня 


Формуємо навички здорового харчування

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» присвячена Всесвітньому дню продовольства.
Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк підготувала добірку інтернет-посилань, що дозволили присутнім дізнатися багато цікавих фактів про ініціативи Організації Об'єднаних Націй, яка заснувала цей день ще в 1945 році. Цього року дата відмічається низкою заходів, що мають на меті зробити доступними здорові та сталі дієти для широкого загалу.
Учасники англомовного клубу вгадували символи цьогорічного постеру ООН до Всесвітнього дня продовольства та розглянули брошуру «Здорове харчування». Отримана інформація наголосила присутнім на необхідності притримуватися здорового харчування, одночасно вивчили відповідну англомовну лексику.
Члени клубу поділилися звичками щодо перекусів, перерахували поживну та нездорову їжу, склали список місцевих продуктів, які стереотипно відомі як українські – борщ, «Котлета по-київськи», тощо.

фото  фото  фото  фото

 22 Жовтня 


Інформація - кисень сучасного світу
Робота сучасної бібліотеки дуже різноманітна та насичена новими технологіями. Під час чергової зустрічі з педагогами-слухачами Дніпровської академії неперервної освіти у межах проекту «Освітянські студії» освітяни мали можливість познайомитися ще з одним напрямком діяльності ДОУНБ. Мова йшлася про роботу Центру з  оцифрування фондів. Головний бібліотекр Наталя Кондратьєва представила стародруки краєзнавчої тематика та розповіла про технічні моменти оцифрування цих видань. Завідувачка відділом наукової інформації і бібліографії Ірини  Барабан поділилася інформацією стосовно результатів маштабного опитування проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у 2018 році, яке було присвячено питанням читання в Україні та продемонструвала колекцію мініатюрних книг з фонду Сектору рідкісних і цінних документів. 


Фото 1  Фото 2  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 22 Жовтня 


Всеукраїнський семінар бібліографів
Головний бібліограф відділу наукової інформації і бібліографії Віра Піскун взяла участь у роботі всеукраїнського семінару бібліографів «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика», який проходив 22-23 жовтня у Національній  бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (м. Київ). Програма заходу була досить насиченою. У  перший день семінару було заслухано виступ «ДОУНБ у сучасному вимірі: діалог бібліографа і користувача» який був присвячений бібліографічній практиці ДОУНБ, а саме: інноваційним підходам до укладання, просування та популяризації бібліографічних видань ДОУНБ; практиці ДОУНБ з питань просвітництвва та навчання бібліографічної грамотності. Присутнім було презентоване нове видання ДОУНБ - покажчик «Золоте сторіччя детективу», який проєднав інформацію про творчість 51 автора детективного жанру, буктрейлер та постер до нього.  Семінар надав багато професійних порад, подарував цікаві зустрічі із колегами та сприяв подальшому вдосконаленню практики створення бібліографічного продукту.

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 22 Жовтня 


Чи стануть українці багатшими коли відкриється ринок землі?!

   Відділ періодики, підтримуючи суспільну дискусію на питання перспектив, небезпек та доцільності відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення представляє виставку « Ринок землі: за та проти».

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 22 Жовтня 


Розмовляємо англійською

Триває масовий навчальний курс англійської мови "Активуй ангдлійську! 13.0" в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку". Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк прослухала декілька промов студентів (домашнє завдання), підказала якими фразами краще розповідати про своє українське житло та його переваги. Далі вивчали нову лексику по темі «Мої родичі. Зовнішній вигляд членів родини».

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Жовтня 


 «Писемність, мова, книга, бібліотека – через мільйони поколінь»

Напередодні шкільних канікул до відділу абонемента завітали учні 4-х класів УВК №108. В цікавій бесіді, використовуючи різні відеоматеріали, перед школярами відкрилась вся історія книги – від глиняних дощечок до електронної книги.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 23 Жовтня 


Життєві втрати і як з ними миритися

Зануритися в проблеми жіночої психології змогли члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», які переглядали та обговорювали фільм «Бідна багата дівчинка (англ. Young Adult, 2011).
Фільм сподобався і викликав жваве обговорення поведінки і вчинків головної героїні – письменниці невдахи. Модерувала обговорення фільму волонтер центру «Вікно в Америку» Марина Репан.

фото  фото  фото  фото  фото

 23 Жовтня 


Кінезіологія. Актуальна тема.


Кінезіологія - це наука про м'язи і рухи, які вони виконують, - це наука про рух наших почуттів, думок і м'язів.Саме ця тема була розвернута на засідання клубу «Бібліотерапія». Біотерапевт  Тетяна Миколаївна Шайтанова розповіла про можливість впливу на м'язи в лікувальних цілях. За допомогою кінезіології можна вилікувати біль в спині, головні болі, остеохондроз, безпліддя і навіть відновити пам'ять. Кінезіологія може вам сказати, чим і коли викликане ваше захворювання.
Слухачі дивились представленні відеофільми, приводили свої приклади, жваво сперечались, задавали питання  Тетяні Миколаївні, знайомились з представленою літературою.


 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 24 Жовтня 


Долаємо невпевненість разом

Відбулася чергова зустріч членів англомовного клубу ігор в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку".
Волонтер центру Марина Репан м’яко керувала ігровою сесією: допомагала добирати потрібну лексику для оформлення думки тим, кому це було потрібно. Набір лексичних ігор «Активуй»  подовжує приємно радувати гравців – пропонує все нові і нові питання та завдання. Грали і розмовляли англійською – цікаво і корисно провели час.

фото  фото  фото  фото

 24 Жовтня 


Для чого українці вчать англійську мову?

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч учнівської молоді з американським дипломатом віце-консулом Посольства США в Україні паном Раяном Рейнольдсом. На неї були запрошені кращі учні 9-11 класів спеціалізованої з поглибленим вивченням англійської мови загальноосвітньої школи №22 – відмінники та учасники шкільних мовних олімпіад.
Керівник центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко зробила старшокласникам презентацію Обласної наукової бібліотеки і безкоштовних ресурсів центру, за допомогою яких можливо покращувати знання англійської мови.
Пан Раян радо спілкувався з молоддю шуткував, відповідав на питання, мотивував молодь на подальше наполегливе вивчення англійської мови.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Жовтня 


Американський гість у бібліотеці

В інформаційному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч з американським дипломатом, віце-консулом Посольства США в Україні паном Раяном Рейнольдсом, який розповів про Диверсифікаційну візову програму США 2021. У своїй надзвичайно інформаційній і водночас лаконічній презентації він звернув увагу на те, як не припуститися прикрих помилок під час процедури реєстрації заявки на участь у програмі.
Аудиторія була надзвичайно зацікавлена в темі, присутні поставили багато запитань гостю і отримали вичерпні відповіді.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Жовтня 


 Унікальний пам'ятник Дніпра

 Цього дня презентували виставку «Найбільший в Україні, найбільший у світі» (до 60-річчя від відкриття пам’ятника Т.Г. Шевченку на Монастирському острові). Мета виставки – комплексно висвітлити історію пам’ятника Т.Г. Шевченку за допомогою речових та фотоматеріалів. Автор проекту і доповідач –Максим Кавун, відомий дніпровський історик, публіцист, краєзнавець, кандидат історичних наук, завідувач відділом Національного історичного музею ім. Д. Яворницького. На виставці представлені листівки, фото, книги, фотоальбоми, сувенірні предмети, мініатюрні видання творів Т.Г. Шевченка з приватних колекцій та фонду краєзнавчого відділу і відділу мистецтва ДОУНБ. 


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Жовтня 


 У Клубі книголюбів

На своє засідання запросив клуб «Літературна вітальня»,де присутніх познайомили з маршрутами вітчизняних книжкових форумів, які відбулися цього року у Дніпрі та Львові. Говорили про літературні новинки від українських видавців. Голова клубу Лілія Куліш представила книгу –подію року «День вдячності». Було багато інформації про письменників, цікаві видання, про видавців, знайомство зі сторінками сайту ДОУНБ, які присвячені популяризації книги. Друга сторінка була присвячена музиці. Юлія Прокоф’єва, колежанка клубу представила свою музично-поетичну програму «Осінні етюди»


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Жовтня 


Вивчаємо та пропагуємо українську мову!


Для студентів ВПУ №17 було проведено асорті до Дня української писемності та мови «Мово моя, ти для мене криниця!». Бібліотекарка відділу читальних залів Олександра Залогіна познайомила присутніх з історією свята та цікавими фактами про рідну мову.Студентам було розказано про Кирила і Мефодія – творців слов’янської абетки, про Нестора Літописця, що зробив вагомий внесок у розвиток писемності. Були зачитані вірші Д. Білоуса, М. Рильского та Т. Шевченка. Не обійшли увагою і новий правопис, розповіли про нові правила та особливості вживання певних слів. Учні ВПУ також мали змогу дізнатись про проект «Мова – ДНК нації», що за допомогою персонажа Лепетуна робить українську мову доступною та цікавою як дорослим, так і дітям. 2 серії мультиплікаційного фільму «Лепетуни» були сприйняті на «Ура!». А інтерактив «Побажай собі свято» викликав посмішку у всіх присутніх

фото 1  фото 2

 25 Жовтня 


  Багатонаціональна кухня Дніпропетровщини
Чи  замислювались ви, чому за гостинним столом у нашому регіоні поряд з варениками і голубцями подають млинці, шашлик, люля-кебаб, чебуреки, драники, форшмак і лаваш? Для приготування кожної смачної страви існують свої секрети... Публікація порталу "ДніпроКультура" звучить в ефірі "Відкритої студії" UA: Українське радіо Дніпро, 87,5 FM . Читайте на порталі "ДніпроКультура",слухайте за посиланням, а потім - скоріш на кухню готувати!  
https://www.youtube.com/watch?v=Xsz06Tqj3_U&fbclid=IwAR2oC1OSB_aUD1zbaFNoTifh0wVvPSLPMY6imjVYNxIaHgPZnEFqDpgNrGI  Смачного!

фото  фото  фото

 25 Жовтня 


Міжнародний тиждень «Відкритий доступ» / Open Access до інформації

В Національному університеті "Києво-Могилянська академія" відбувся семінар-тренінг "Академічна доброчесність для бібліотекарів".
КЗК "ДОУНБ" на ньому представляла керівник ІРЦ "Вікно в Америку" Світлана Усенко і була однією з 35-ти учасниць (брали участь представники 28-ми університетів з 13 міст України).
Доповіді висвітили історію появи наукової комунікації та її сучасний стан. Академічну доброчесність було висвітлено за визначеннями іноземних дослідників і за Законом України "Про освіту". Завершився семінар практичним тренінгом (робота в малих групах) «Створення плану проекту та його захист з тематики «Інформаційна грамотність».

фото  фото  фото  фото

 26 Жовтня 


Всесвітній день міст

Сьогодні зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в ІРЦ «Вікно в Америку»  розпочалася зі знайомства з новачками клубу. Ми раді, що  молоді та амбітні люди приходять у бібліотеку, щоб вдосконалити свої знання з англійської мови.
Офіційною темою зустрічі обрали тему «Всесвітній день міст», який щорічно відзначається 31 жовтня. Присутні обговорили всі «за» і «проти» проживання у сучасному місті. Любителі заміського життя мали можливість перерахувати переваги свого способу життя. Група була вражена викликами, з якими стикаються міста в часи зміни клімату. Ми також торкнулися нових тенденцій у містах США, де люди обирають життя в міських кварталах. Сучасні технології допомагають керувати мегаполісами. Тема була проілюстрована відповідними англомовними відео.

фото  фото  фото  фото  фото

 26 Жовтня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Антологія Святого Письма. Трипітака". 


 26 Жовтня 


Майбутні юристи у бібліотеці

У перший день осінніх канікул Дніпропетровську обласну універсальну наукову бібліотеку ім.Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія відвідала група учнів КЗО «Міський юридичний ліцей» ДМР. Їх викладач англійської мови Владислав Лінговський вважає, що учні вже досить дорослі, щоб стати читачами бібліотеки та активними користувачами її послуг.
В центрі «Вікно в Америку» школярі дізналися про велику колекцію англомовних книжок та ДВД-фільмів.  Це подарунки від американського народу надало Посольство США в Україні.
Місія центру - поширювати інформацію про США та допомагати вчити англійську всім бажаючим,  різного віку – від учнів до пенсіонерів.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 27 Жовтня 


У відділах документів іноземними мовами та документів з питань мистецтва відбувся ІІ конкурс полонистів м.Дніпра  “Co wiesz  o Polsce”. Конкурс проводив  Центр польської культури ім.Кароля Войтили за підтримки Генерального Консульства РП  у Харкові. Запитання конкурсу стосувалися історії та культури Польщі. Пані Марія Смирнова, одна з керівників Центру та  член журі, відмітила значне зростання рівня знань учасників конкурсу, в якому взяли участь не тільки дорослі, а й діти та підлітки.

На світлинах можна побачити нагородження як найменших, так і дорослих  конкурсантів, а також роботу компетентного журі.


фото  фото  фото  фото  фото

 28 Жовтня 


«Віктор Веретенников. Погляд на життя».


У рамках регіонального проекту «Читаємо разом» для студентів ВПУ № 17 співробітниками відділу читальних залів було проведено захід «Віктор Веретенников. Погляд на життя».
Завдяки презентації і розповіді про особистість В. Веретенникова юнацтво дізналось про яскраві сторінки життя відомого нашого земляка. Із інтервью,  яке демонструвалося на великому екрані, уважна аудіторія відчула, що життєвий шлях Віктора Веретенникова – це впевнена хода людини, яка багато чого досягла у цьому житті.


фото 1  фото 2  фото 3

 29 Жовтня 


Вчимося описувати зовнішність членів родини з повагою і любов’ю

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська».  За формою це масовий мотивуючий навчальній курс з 10 уроків. На початку 4-го уроку-лекції вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк перевірила домашнє завдання студентів групи «Активуй англійську! 13.0», а потім дала можливість поговорити в малих групах.
Далі студенти вивчили нову лексику і найпростіші граматичні конструкції, які допоможуть їм висловлювати свої думки по темі «Як я зазвичай роблю покупки». Додаткові цікаві культурологічні екскурси вчителя-інструктора допоможуть не робити прикрих помилок під час спілкування з іноземцями.
Тринадцята група студентів курсу «Активуй англійську!» бажає покращити розмовні навички, демонструє інтерес і старанність.

фото  фото  фото

 29 Жовтня 


Мільони корисних книжок
Саме така думка пролунала з вуст педагогів під час чергової зустрічі з слухачами Дніпровської академії неперервної освіти у межах проекту «Освітянські студії» після спілкування із фахівцями ВНІіБ, які розповіли про переваги співпраці освітян із бібліотекою у сучасному інформаційному суспільстві. Сучасні можливості ДОУНБ є надійним засобом здобуття середньої освіти та гарною допомогою у позашкільній роботі. Велика палітра бібліографічних видань, яку створюють бібліографи ДОУНБ, стала гарним подарунком для працівників закладів позашкільної освіти. 


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 29 Жовтня 


Бібліотека - викладачам мистецьких шкіл

Відбулася інформаційна година для викладачіввокалу та естрадного мистецтва творчих шкіл області. Завідуюча відділом Світлана Пономаренко розповіла про можливості та сучасні бібліотечні послуги, познайомила з сайтом ДОУНБ та електронними сервісами, з новою літературою з вокального мистецтва, провела екскурс за документальними виставками та виставкою творчих робіт, які зараз демонструються у відділі.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 30 Жовтня 


  А ви передчуваєте наближення найзловіснішого дня в році? 
Хеллоуїн - свято, що відбулося від традицій древніх кельтів Ірландії і Шотландії, чия історія почалася на території сучасної Великобританії і Північної Ірландії. Відзначається Хеллоуїн щороку 31 жовтня в переддень Дня всіх святих.

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 30 Жовтня 


Сучасна освіта – сучасна бібліотека
Чергова зустріч фахівців ВНІіБ з курсантами-першокурсниками факультету превентивної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ довела, що молодь прагне якісної освіти, яка сьогодні доступна у різних форматах. Інформаційно-документальні можливості ДОУНБ дозволяють отримувати потрібні знання у реальному часі та у віддаленому доступі. З метою оволодіння елементами пошуку у фондах ДОУНБ, головний бібліограф ВНІіБ Віра Піскун продемонструвала алгоритм пошуку за електронним каталогом бібліотеки, можливості використання сервісу віртуальної довідки, розказала про теорію та практику добору літератури до навчальних робіт, наголосила про необхідність дотримання правил цитування. 


Фото 1  Фото 2  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 30 Жовтня 


Класика кіно у бібліотеці

Зануритися в атмосферу американського свята Гелловіну змогли члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», які переглядали містичний трилер, що є класикою і предтечею жанру трилеру у світовому кінематографі.
«Запа́морочення» (англ. Vertigo) – американський фільм режисера Альфреда Гічкока 1958 року, номінований на дві премії «Оскар». В основі фільму лежить вільний переказ роману «Зі світу мертвих» П'єра Буало та Тома Нарсежака.
Ми переглядали і обговорювали фільм разом з американським волонтером містером Джозефом. Сприйняття англійської мови на слух та навички світської бесіди покращуються – члени кіноклубу стають впевнішими і сміливішими.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 31 Жовтня 


Інформаційна грамотність для викладачів англійської мови

Підчас Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності група вчителів англійської мови зі шкіл м.Дніпра та області відвідала інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» з бажанням підвищити свою професійну майстерність за допомогою бібліотечних ресурсів.
Вчителі прослухали презентацію про необхідність аналізувати інформацію, що їх оточує чи накриває зливою; про необхідність використовувати критичне мислення для аналізу новин; про важливість розповсюджувати лише правдиві новини у своєму оточенні. Інколи школярі є безпорадними і потребують настанов і роз’яснень своїх вчителів.
Наші гості також були ознайомлені з ефективними методиками з вивчення мови у бібліотеці, дізналися про англомовні клуби, що діють в центрі, оглянули багату колекцію книг, енциклопедій та словників, колекцію ДВД-фільмів та набори настільних ігор, які допомагають «ламати кригу» між учасниками ігор та добре покращують/розширюють словниковий запас гравців.
Були отримані домовленості про подальшу співпрацю з вчителями. Співробітники центру готові приймати групи учнів і проводити тематичні навчально-просвітницькі заходи для школярів.
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 31 Жовтня 


Міжнародний досвід у допомогу студентам

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує багаторічне партнерство з місцевим відділенням Національного університету культури і мистецтв. Сьогодні студенти-бакалаври (спеціальність «Менеджмент гостинності», викладач Л.Гончарова) відвідали бібліотеку. Їм були презентовані ресурси центру, що допомагають вивчати англійську мову, яка їм знадобиться, якщо вони мають амбітні плани працювати у міжнародних компаніях.
Також студенти прослухали відео-лекцію «Логістика у сфері гостинності та готельного господарства», яку підготувала Тамара Гаврилюк з використанням українських та англомовних джерел. Ця лекція стала цінним доповненням до теоретичного курсу з логістики.

фото  фото  фото  фото

 31 Жовтня 


Гуртуємо молодь навколо бібліотеки

Випускники програми обмінів молодіжних лідерів (FLEX) зібралися в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» та запросили друзів, щоб познайомитися і поспілкуватися. Американське свято Гелловін стало лише нагодою подивитися і обговорити зворушливий фільм «Інопланетянин», події якого розгортаються на тлі Гелловіна. Цей фільм Стівена Спілберга, який отримав 4 Оскара, є визнаною класикою дитячої фантастики XX ст. Дякуємо нашому волонтеру пану Шейну за увагу до бібліотеки і бажання допомогти молоді покращувати знання англійської мови.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 31 Жовтня 


У відділі документів іноземними мовами знову відбулася зустріч з викладачами англійської мови. Їх вразила бібліотека, яка надає такі послуги, які відкривають дуже великі можливості.


фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека