Протягом мiсяця 


Читання влітку

Цікава художня та науково-популярна література для самоосвіти в центрі "Вікно в Америку".

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулися книжкові виставки "Розмаїття нових видань" і "Книжковий арсенал". Увазі читачів було надано 105 нових видань, які надійшли до Центру в 2017 - 2018 роках.
фото  фото


 Протягом мiсяця 


 

Книжкові новинки ще гарячого серпня

На постійно діючій документальній виставці «Гарячі новинки» представлені видання, що надійшли до відділу у серпні. З 132 видань є що обрати! Тож обирайте!

фото 1

 2 Серпня 


 Серпнева Альтанка відділу періодики виявилась багатогранною і дещо святковою, бо співпала із 25-річчям організації відділу та днем відкриття після переїзду у приміщення на пр. Яворницького, 18.  Було представлено: побутові предмети в техніці «декупаж», періодичні видання різної тематики - по вишивці, в'язанню, шиттю, присадибному господарству та ін. Перехожі з цікавістю розглядали вироби співробітників відділу та гортали сторінки журналів. Дехто  продовжив знайомлення з виданнями у відділі періодики.


Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Серпня 


У Бібліотечній альтанці (вул. Савченко,10) сектор науково-дослідної роботи запропонував користувачам бібліотеки та мешканцям міста знайомство з виставкою-інтригою «Просто не буде: книжки-головоломки для літнього бінґо». 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 6  фото 5  фото 7  фото 8

 4 Серпня 


Чи вирішать проблеми населення планети новаторські проекти Ілона Маска?

Традиційна суботня зустріч учасників клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена Всесвітньому дню населення. Сміливці поділилися своїми думками про стан світового населення з нашим іноземним волонтером паном Еріком. Вони ознайомили його з проблемами населення в Україні. У відповідь пан Ерік розповів групі про демографічну ситуацію в своїй рідній країні та про те, як там вирішуються проблеми. Група поділилася думками щодо теорії перенаселення – дехто погодився з нею, деякі вважають, що це міф.
У другій частині зустрічі група присутніх була ознайомлена з проектами американського новатора – пана Ілона Маска.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 7 Серпня 


В актовій залі Дніпровської академії музики ім. М. Глінки пройшла обласна нарада бібліотечних працівників сільських бібліотек області "Сільські бібліотеки Дніпропетровщини в контексті адміністративно-територіальної реформи". Нарада ініційована управлінням культури національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації за підтримки Міністерства культури України. У програмі обговорення реформування системи публічних бібліотек в умовах децентралізації та інноваційний досвід сільських бібліотек області. Директор бібліотеки Н. М. Тітова виступила з доповіддю "Сучасні аспекти та вектори подальшого розвитку сільських бібліотек області". Головний спеціаліст відділу літератури, читання та бібліотечної справи Управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України А. О. Кононов наприкінці зустрічі відповів на питання учасників наради.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 7 Серпня 


Музична зупинка

Незважаючи на літню спеку, шанувальники творчості Олега Мелещука зібрались на зустріч «Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались».

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 8, 15, 22, 29 Серпня 


Зустрічі в бібліотечному англомовному кіноклубі

Центр "Вікно в Америку" пропонував переглядати і обговорювати англомовне кіно.

фото  фото  фото  фото  фото

 9 Серпня 


На бульварі, коло приміщення бібліотеки, відділ наукового опрацювання документів та організації каталогів ( вул. Ю.Савченка,10) розгорнув книжкову виставку «Книжкова посмішка літа». 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2


 9 Серпня 


До відділу читальних залів знову завітали наші партнери - «Букхантери». Вони не сидять на місці. Разом зі своїм керівником малеча вигадувала черговий квест, який змусить попотіти і дорослого. Цього разу це цифрове завдання, тож їм стали у нагоді книжки з математики. Універсальний фонд ДОУНБ необхідний усім, і не лише для навчання.

фото 1

 9 Серпня 


 Незалежна Україна очима істориків, митців, літераторів

Ілюстративно-документальна виставка «Незалежна Україна очима істориків, митців, літераторів» із циклу «Свята моя і рідна Україна» представлена у відділі абонемента. Через погляд відомих українців документи виставки надають можливість згадати важкі історичні часи державотворення нашої країни, своїх славетних предків, які залишили нам у спадок любов до Батьківщини, оспівану в творах літератури та мистецтва. Користувачі мають можливість ознайомитися з відомими на весь світ пам’ятниками архітектури та пишатися ними.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 11 Серпня 


Жовто-блакитний оберіг

Проект «Відомі ще не всім..» запам’ятається солдатам із військової частини 3021 ще однією цікавою зустріччю із відомим краєзнавцем, дослідником Михайлом Павловичем Рябцевим. Темою заходу стала «Історія виникнення українського прапору».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 11 Серпня 


Американська тема в романах Павла Загребельного

В рамках регіональної кампанії «Павло Загребельний – письменник, якого читають» англомовний клуб «Добра розмова» присвятив своє засідання ювілею класика сучасної української літератури Павла Загребельного. Шанувальники української книги в Дніпрі пишаються тим фактом, що в 1961 році письменник закінчив філологічний факультет Дніпровського національного університету.
Ми познайомили членів клубу та нашого іноземного волонтера з маловідомим аспектом творчості П. Загребельного: американською темою в його романах. Членам клубу було запропоновано вікторину, де зображення-підказки допомагали їм вгадати сюжет романів.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 13 Серпня 


 У відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Обличчя історії, або історія в життєписах», присвячена видатним особистостям нашої епохи. Матеріали представлені англійською, німецькою, французькою, польською, болгарською та інш. мовами.


фото

 15 Серпня 


 Серпневі «Новинки літератури-дітям»

Виставка-пропозиція «Книжкові новинки – дітям» – це гарна нагода цікаво провести час з новою книжкою у вихідні та святкові дні. Тим більш ми пропонуємо книги для всієї родини:
 
Повнiше
 
фото 1

 16 Серпня 


 Світ мусульманської культури
 Цього місяця співробітники відділу знову брали участь у заходах проекту «Бібліотечна альтанка».  Була представлена виставка-інсталяція «Культурні традиції ісламських країн». Тему обрано не випадково: останнім часом спостерігаємо читацьку зацікавленість мистецтвом країн Азії, Африки та близького Сходу, зростає кількість студентів іноземців з цих країн, що навчаються у нашому місті, у фонді сформовано цікаву добірку документів з теми, яку хотілося показати мешканцям громади. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 16 Серпня 


«Україна в обличчях і фактах»

Напередодні Дня Незалежності та Державного прапора України на вулиці нашого рідного міста відділ читальних залів розгорнув для пересічних громадян бібліотечний патріотичний круїз «Україна в обличчях і фактах».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 З 16 по 23 Серпня 


 «Україна очима дітей» 

З чим асоціюється Україна? З таким питанням звернулися ми до наших наймолодших відвідувачів бібліотеки напередодні Дня Незалежності України? Протягом тижня на бібліотечному майданчику діти малювали своє бачення. Гостя із зарубіжжя Катерина Солона порівнює Україну з маковою квіткою, вже зрілою, усміхненим сонечком, безкрайнім степом … «Україна-квітка» – назва її малюнка. Катя Рак та Аня Коломоєць представляють Україну як гостинну соняшникову державу. Сестри Малярець Єлизавета та Віолетта з радістю показали своє бачення майбутнього Батьківщини - Україні бути європейською державою. Отакою різнобарвною бачать діти Україну!

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 18 Серпня 


Всесвітній гуманітарний день

Щороку у серпні відзначають Всесвітній гуманітарний день, щоб віддати належне тим, хто ризикує  своїм життям,  надаючи гуманітарну допомогу жертвам збройних конфліктів та інших гуманітарних криз. Мета всіх заходів, які проводять в цей день, – підтримати  людей, які допомагають постраждалим від криз у всьому світі.
Модератор англомовного клубу «Добра розмова» Тамара Гаврилюк познайомила присутніх з провідними світовими гуманітарними організаціями, розповіла про їхню роботу та ризики, які спіткають працівників. Члени клубу дізналися  про сумну історію дати, 19 серпня – це день бомбардування гуманітарної місії ООН в готелі Palace в Багдаді в 2003 році. Присутнім були представлені такі організації як ЮНІСЕФ, ООН, Організація Червоного Хреста та пояснена різниця між ними.
Далі модератор зосередилася на  діяльності організації USAID як найбільшої американської установи з гуманітарної допомоги.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Серпня 


«Чорнії брови»

Багатогранний талант дніпровського композитора і співака Олега Мелещука вкотре розкрився на його творчій зустрічі. Вона була приурочений до дня народження заслуженого артиста України Миколи Постолаки, якому 9 серпня здійснилося б 85 років. 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 22 Серпня 


До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності у відділі періодики патріотична година "Прапор наш, як літо, в сонці майорить", а також перегляд літератури. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 22 Серпня 


 Дитячі мандри Незалежною Україною

Бібліотечна альтанка відділу абонемента запросила мешканців масиву Калиновський здійснити мандри Україною «Україна очима українців» присвячену Дню Незалежності. До уваги відвідувачів було представлено книжкове асорті: нові видання дитячих серій «Енциклопедія-Казка-Гра», «Нова дитяча книга», «Дитячий бестселер»,«Всесвітньо відомі комікси» та інші твори сучасних дитячих авторів. Виставка привернула увагу і дорослих, а малеча змогла пограти в настільну гру «Мандруємо Україною», створити малюнки про Україну і звичайно взяти новенькі книжки для читання в останні дні канікул.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 23 Серпня 


Патріотична Альтанка

До Дня державного прапора та напередодні Дня незалежності України фахівцями ВНІіБ біля приміщення бібліотеки було розгорнуто імпровізований бібліотечний майданчик. Книжково-ілюстративна виставка «Наш дім – Україна» мала за мету презентувати Україну як державу, яка впродовж віків важким поступом йшла до своєї незалежності. Під час заходу було проведено конкурс на знання українських приказок та прислів’їв про країну та рідну домівку. Представник Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровський області розповсюджував інформаційні матеріали щодо 27-ої річниці незалежності України. Перехожі з великим задоволенням позували для фото з державним стягом та з різнобарвним віночком.

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 10  Фото 11  Фото 12

 25 Серпня 


День незалежності України у бібліотечному центрі «Вікно в Америку»

Цього дня в англомовному клубі «Добра розмова» обговорювали святкування 27-ї річниці Дня Незалежності в Україні. Модератор клубу Тамара Гаврилюк запропонувала прочитати і перекласти привітальну записку Державного секретаря США пана М. Помпе. Присутні були розчулені словами підтримки американського народу. Було приємно подивитися і вітальне відео посла Австралії в Україні Меліси О'Рурк. Але найбільш всім сподобалося креативне відео, що підготували працівники Посольства США в Україні. Члени клубу насолодилися промовою посла М. Йованович, музичними талантами американців, красою їх вишиванок. Присутні на засіданні  клубу жителі Дніпра мали складне завдання, перекласти англійською популярні народні пісні для нашого іноземного волонтера пана Еріка. Ми високо оцінили зусилля, зроблені дружньою командою Посольства США у Києві.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 25 Серпня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації украінської асоціації релігієзнавців за темою: "Храм Споконвічного знання Бога - нове релігійне формування."
фото  фото  фото


 26 Серпня 


Вивчаємо досвід США

Керівник центру «Вікно в Америку» у Дніпрі Світлана Усенко та активіст центру Марина Репан взяли участь у панельній дискусії за складною темою «Робота з ветеранами та сім’ями загиблих, психологічний аспект. Досвід США». Ця зустріч відбулася за сприяння Посольства США в Україні.
Нас схвилювала розповідь американця Джорджа Лутца про свого загиблого в 2005 році в Іраку сина-солдата. Щоб пам’ятати про нього та інших молодих американців пан Джордж створив громадську організацію, яка об’єднала родини загиблих, періодично їх збирає для спілкування, розробила прапор «Честь і Пам’ять», який можна підіймати біля власного будинку на флагштоці на вшанування загиблого родича. Було цікаво подивитися відео про організацію спортивних змагань на честь загиблих, коли живі біжуть «за загиблого», і тим привертають увагу до загиблих солдатів. Пан Джордж підкреслив, що держава повинна і виконує свої грошові зобов’язання перед родинами загиблих, а зробити щоб людину пам’ятали можуть тільки родичі.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 27 Серпня 


Знову галасливо у бібліотеці

Центр «Вікно в Америку» при Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці завжди радий активним відвідувачам. Після літніх канікул поновилися зустрічі в дитячому англомовному клубі «Цвіркуни», який веде волонтерка-старшокласниця Ганна Моторіна.
Вона приготувала навчально-розважальну програму. Молодші школярі знову знайомилися – пригадували імена один одного, дивилися відео, підспівували пісні – вчили нові слова, грали у рухливі ігри, щоб не втратити увагу, малювали. Діти добре і з користю провели час у бібліотеці. Батьки були поруч і мали змогу спостерігати за навчальним заняттям.
Чекаємо ще більше зацікавлених на наступних уроках.

фото  фото  фото  фото

 27 Серпня 


У відділі читальних залів презентували фотовиставку – переможців конкурсів «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю» у 2017 році. Виставка мандрує різними куточками України, в нашому місті вона буде демонструватися з 27 серпня по 30 вересня. Відвідувачі виставки побачать двадцять одну світлину, зроблених на територіях  природних заповідників, національних природних парків, заказників, пам’яток природи, заповідних урочищ, ботанічних садів, дендрологічних та зоологічних парків. 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 27 Серпня 


Вікі-виставка в бібліотеці!

27 серпня у відділі читальних залів відбулась презентація виставки картин, які перемогли у конкурсах «Вікі любить Землю» та «Вікі любить пам’ятки» у 2017 році. 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 29 Серпня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко та вчений секретар Ю. М. Зюлева презентували інформаційну локацію «Компоненти естетичного виховання» у приміщенні Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки. Під час проведення наради «Підсумки роботи мистецьких навчальних закладів області у 2017/2018 навчальному році та основні напрямки діяльності у наступному 2018/2019 навчальному році» педагогічні працівники мистецьких навчальних закладів проявили інтерес до книжкової виставки «Розвиток індивідуальності засобами мистецтва» та рекомендаційних матеріалів «Класик рекомендує». Особливу увагу керівників районних шкіл естетичного виховання привернули типові навчальні плани початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 30 Серпня 


Волонтерський четвер

Юним і дорослим відвідувачам бібліотеки допомагає вивчати англійську мову волонтерка центру «Вікно в Америку» у Дніпрі Ганна Моторіна.
У молодших школярів з клубу «Цвіркуни» скінчилися канікули і вони вже готові сприймати нові знання. Дорослі відвідувачі центру знову звернуться до граматичних таблиць і будуть вивчати складну англійську граматику.
Мультимедійне бібліотечне обладнання допомагає зробити заняття активними і музичними – діти і дорослі задоволені.

фото  фото  фото  фото  фото

 30 Серпня 


Справжні полковники у бібліотеці

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» приймав особливих гостей –  міжнародних військових експертів, які висловили бажання спілкуватися з українською молоддю. Гості центру спілкувалися англійською у форматі «питання-відповідь» з українськими випускниками програми FLEX (10 місяців навчання в США), студентами університетів та середніх шкіл Дніпра. Перша частина сесії була присвячена питанням вірогідного вступу України в НАТО та перевагам, які вона може отримати (на прикладі члена НАТО Литви).
У другій частині зустрічі учасники торкнулися більш особистих тем, поставили питання щодо родин гостей, шляху до професії дипломата, візових питань, подорожей.
Деякі українські студенти виказали добре володіння англійською мовою та поставили багато складних питань. Зарубіжні гості були задоволені зустріччю з молоддю і можливістю дізнатися точку зору  молодого покоління українців щодо військового союзу України і НАТО.
Зустріч була інформативною і хвилюючою для учасників та господарів майданчику.

фото  фото  фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека