Протягом мiсяця 


Бібліотека- сучасна платформа коворкінгу
В патентно-технічному відділі і в літку «Коворкінг – офіс» приваблює користувачів своїм комфортом і тишею для створення нових проектів.


файл  фото

 Протягом мiсяця 


До Дня Конституції України! 

У відділі читальних залів експонується виставка, присвячена Дню Конституції України. З представлених матеріалів ви зможете дізнатись про історію Конституції України та держав світу, переглянути статті з Конституції та поринути в конституційне право.

фото 1  фото 2  фото 3

 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Краса, велич символів державних". До Дня Коституції України.
  


 Протягом мiсяця 


 Витвори мистецтва з металу
У відділі розгорнуто виставку документів «Ковальське мистецтво» із циклу «Знайомимось з видами та жанрами мистецтва».  До уваги відвідувачів книги, які розповідають про історію виникнення і розвитку старовинного промислу, ілюстровані альбоми художніх виробів з металу, публікації про майстрів-ковалів та інші цікавинки. 


фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Смаколики літневої відпустки

В патентно-технічному відділі демонструвалася виставка - хобі «Макроме – це просто». Виставка зацікавила відвідувачів своїми порадами щодо виготовлення унікальних виробів. 


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Час подорожувати!

До уваги користувачів і гостей бібліотеки у відділі читальних залів представлена ілюстративно – документальна виставка «Туристична абетка».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 Протягом мiсяця 


 У рамках регіональної кампанії «Павло Загребельний – письменник, якого читають» продовжує діяти ілюстративно-документальна виставка – перегляд «Павло Загребельний: історик, романтик, експериментатор». Документи експозиції знайомлять з творами  та творчістю відомого українського письменника.

фото 1  фото 2  фото 3

 1 Червня 


  У щотижневих надходженнях до відділу періодики дізнаєтесь про наступне:

- Що змушує бігати бізнесменів;

  - Які емоції притаманні зрілої особистості;

- Про що мріяли підлітки.

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 2 Червня 


Час припинити пластикове забруднення

Напередодні Дня охорони навколишнього середовища (5 червня) інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував членам англомовного клубу «Добра розмова» дізнатися що таке "плогінг". Нашими експертами у дослідженні цієї теми були гості-іноземці пан Ерік та пан Едвін.
Тема зустрічі була просвітницькою і закликала кожного докласти зусиль по припиненню пластикового забруднення планети.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Червня 


У солдата вихідний

До Дня захисту дітей на пізнавально-розважальну годину «Мандруємо ненькою – Україною!» до відділу читальних залів завітали нацгвардійці ВЧ 3021.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 4 Червня 


"Відродження від болю"

У відділі періодики представлено документально-ілюстративну виставку до Міжнародного дня безневинних дітей - жертв агресій.
На жаль, діти, що проживають в районах військових конфліктів, страждають через дорослих, які не здатні знайти раціонального компромісу для вирішення тієї чи іншої проблеми. Ці діти не мають сьогодення, тому появу цього свята можна назвати однією із спроб забезпечити цим дітям майбутнє.

 
Повнiше
 
фото      фото  фото  фото  фото  фото

 5 Червня 


  Дитяча тусовка в Абонементі

 В Бібліотечній альтанці відділу абонемента учні літнього табору КЗО ЗОШ №69 знайомилися з чарівним світом казок Сходу. Презентація книжкової виставки-інкогніто «Магія східної казки» допомогла дітям дати правильні відповіді на питання вікторини та знайти «книгу-загадку», якою був роман Павла Загребельного «Роксолана». Літературний фото салон дозволив дітям приміряти образи султана та Роксолани (Хюррем). Також кожен бажав першим знайти заховану лампу Аладдіна у Бібліотечному антикафе.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10

 5 Червня 


Англомовний проект для дорослих

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська».  Це масовий мотивуючий навчальній курс з 10 уроків.
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк прослухала декілька промов студентів (домашнє завдання), підказала якими фразами краще розповідати про улюблені види спорту. Нова лексика і найпростіші граматичні конструкції допоможуть це зробити.

фото  фото  фото

 5 Червня 


Бібліотека - екологам міста
5 червня вітчизняні екологи відзначали своє професійне свято. Всесвітній день навколишнього середовища, або День еколога, відзначається практично у всіх європейських країнах. До цього свята  в патентно-технічному відділі було розгорнуто виставку "Зелений світ".

фото

 5 Червня 


У світ знань – за допомогою бібліотеки
 5 червня - Продовжує свою роботу навчальний проект ВНІіБ - «Читацька академія». Під час чергової зустрічі, десятикласники Дніпровського юридичного ліцею ознайомилися з бібліотечним сайтом, порталом «ДніпроКультура» та дізналися, як здійснити пошук за електронним каталогом книг і базою даних  періодичних видань. Присутні були настільки вражені почутим та побаченим, що суттєво змінили свої уявлення про бібліотеку. Наприкінці зустрічі вони висловили слова щирої вдячності і задоволенням від знайомства з книжковим всесвітом. Переважна кількість гостей стали постійними користувачами ДОУНБ.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 5 Червня 


У ВПУ №17 відбулась мультимедійна презентація «Співець простого сімейного добробуту», присвячена 180-ювілею з дня народження І. С. Нечуя-Левицького (проект «Імена: відомі і повернені із забуття»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 6 Червня 


 Тусуйся і читай!

На літературну тусовку до абонемента завітали учасники літнього табору «Світлячок» КЗО ЗОШ №63. На них чекав літературний мікс за авторськими та східними казками в форматі вікторини та перегляду мультфільму. Діти познайомилися з структурою відділу, дізналися про електроні можливості сучасної бібліотеки. Також кожен учасник обрав собі книгу для читання влітку та обґрунтував свій вибір.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11  фото 12  фото 13

 6 Червня 


Михайло Свєтлов:  «Давай побеседуем вновь…»

Мультимедійна подорож  сторінками долі нашого земляка,  поета і драматурга  Михайла Свєтлова  «Давай побеседуем вновь…», з нагоди 115-річчя,  окреслила літературні маршрути   для студентів Коледжу радіоелектроніки , в рамках проекту сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків «Шляхами долі, успіху та любові». 

Фото  Фото  Фото

 6 Червня 


Підлітки i право
Найважливішою складовою формування громадянського суспільства є розуміння людиною своїх прав та виконання обов`язків, які регламентуються законодавством. Оскільки, однією з основних функцій бібліотеки є інформаційно-освітня, то й правовій освіті відведено значне місце. У Центрі правової інформації відбувся День права «Знаємо та реалізуємо свої права» для старшокласників юридичного ліцею. Захід проходив у межах соціокультурного проекту ВНІіБ: «Від правових знань до громадянської позиції» і завершився оглядовою екскурсією та спільним фото. Пролунало багато гарних слів на адресу ДОУНБ.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 6 Червня 


                         День народження поета
 Традиційно Клуб книголюбів «Літературна вітальня» запросив усіх зацікавлених на засідання, присвячене  Дню  народження Алєксандра Пушкіна. Цього разу зустріч відбулася у музеї «Літературне Придніпров’я», де його директор Аліванцева Олена розповіла про цікаві факти перебування поета у нашому місті, ознайомила з літературними новинками, дослідженнями, присвяченими пушкінській тематиці. Окремо зупинилась на історії будинку, де розташовано музей і де колись перебував А.Пушкін.  Потім шанувальники творчості поета відвідали пам’ятник на проспекті ім. Пушкіна і поклали до нього квіти. Завершилось свято у кафе «Pushkin» за чашечкою чаю. Протягом зустрічі учасники згадували і декламували улюблені вірші, ділилися спогадами з подорожей за пушкінськими місцями.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Червня 


І знову екранізація книги

Відвідувачі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку»,  члени англомовного кіноклубу, єднають корисне з приємним – щосереди переглядають англомовні фільми і прагнуть покращити розуміння англійської мови на слух.
Цього разу переглядали і обговорювали екранізацію книги-біографії «Серфер душі» (2011). У теплій дискусії після перегляду обговорили різні аспекти фільму: акторську гру, режисерську роботу, саундтреки та стиль життя головних героїв.

фото

 6 Червня 


 

2-й та 3-й загони літнього табору «Сонечко», що працює на базі середньої школи № 23, прийшли на екскурсію до відділу документів іноземними мовами. Діти дуже активно розповідали про свої подорожі до європейських країн. Намагалися виділити те, що відрізняє українців від європейців, бо темою зустрічі була «Що означає бути європейцем». Говорили про національні кухні, традиції, про екологію – зокрема про сортування сміття. Анастасія Шевцова так збудувала свою презентацію, що діти постійно брали участь в заході. За браком часу ми навіть не встигли пограти, що було б дуже доречно в канікули.фото  фото  фото  фото

 7 Червня 


 Новини з Art-резиденції

Відбулася презентація виставки творчих робіт у стилі сюрреалізму «Відкриваючи очі»  молодого художника Антона Вишневського. Це перша персональна виставка художника-початківця. Підтримати Антона завітали родина та друзі, користувачі бібліотеки, а також журналісти з "51-каналу" обласного телебачення. Виставка організована за сприяння благодійного фонду  «Допомагаємо», діяльність якого спрямована на допомогу дітям з ДЦП. 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 7 Червня 


 Казкотерапія від Еліни Заржицької

До відділу абонемента на побачення з письменницею Еліною Заржицькою завітали школярі літнього табору КЗО ЗОШ №69 (проект «Бібліотечна альтанка»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10

 7 Червня 


 Музична школа Дніпра
У межах проекту «Бібліотечна альтанка» співробітники відділу запросили мешканців міста  на захід «Музична школа Дніпра», присвячений до 120-річчя Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки. Була представлена
виставка-екскурс за книгами з історії відомого навчального закладу України. Зацікавленість у перехожих викликала серія видань «Видатні музиканти Дніпропетровщини», присвячена педагогам академії. Родзинкою стала нова енциклопедія «Піаністи», підготовлена професором Тетяною Медведніковою, яка містить відомості про відомих випускників учбового закладу та їх внесок у скарбницю вітчизняної та світової музики.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 7 Червня 


Книжкова виставка-подорож у світ фантастики «Чарівна мандрівка крізь простір і час!» 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5


 З 7 по 24 Червня 


 Art-простір
 У виставковій залі відділу демонструється виставка творчих робіт молодого художника Антона Вишневського «Відкриваючи очі». До уваги відвідувачів  24 картини у стилі сюрреалізму. Представлені витвори – це насамперед авторський погляд на навколишній світ та сучасні теми сьогодення, а також відображення внутрішнього світу самого автора. Виставка організована за сприяння благодійного фонду  «Допомагаємо», який опікується питаннями допомоги дітям з ДЦП. Виставка буде діяти до 24 червня, щодня, крім п’ятниці з 10-00 до 18-00. Вхід вільний. Запрошуємо  до перегляду.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 9 Червня 


У солдата вихідний

У межах соціокультурного проекту відділу читальних залів з ВЧ 3021, військовослужбовцям було проведено огляд нової юридичної літератури та показано відеопрезентацію про основні напрямки цивільного права. Крім того, нацгвардійці переглянули відеосюжет створення Конституціі України та познайомились з книжково-документальною виставкою, де представлені майже всі видання Конституціі Украіни.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 9 Червня 


Віртуальна подорож Австралією

Здійснити її у бібліотеці змогли члени англомовного клубу «Добра розмова» разом з австралійцем Еріком Кнелером. Він показав багато фото і відео, що відтворили повсякденне життя пересічної родини.


фото  фото  фото

 9 Червня 


Виховання мистецького смаку

Члени англомовного клубу «Добра розмова» мали змогу відвідати мистецьку виставку Антона Вишневецького «Открывая глаза» у бібліотеці, а потім обговорити побачене англійською мовою.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 10 Червня 


Для мешканців і гостей нашого міста відбулась творча зустріч дніпровського музиканта, композитора, співака і поета Олега Мелещука. Цього разу у програмі прозвучали пісні на вірші Анатолія Канарського «Вишня молодая», Миколи Мілаша «Ах, эти женские глаза», Олександра Дьоміна «Ночные поезда», Маргарити Бутеліної «Снег абрикосовый», Лариси Третяк «Дніпряночка», пісні Володимира Висоцького та інші. Наприкінці зустрічі всі присутні вшанували пам'ять померлих поетів та музикантів Дніпропетровщини. 
Кожен концерт Олега Мелещука це щирий, відкритий діалог з присутніми, де виступають поети зі своїми творами, журналісти піднімають цікаві теми, присутні висловлюють думки та побажання з приводу концертів та їх тематик.


фото 1

 11 Червня 


Літні розваги американських підлітків

Триває літній проект співпраці бібліотеки з пришкільними таборами. Сьогодні центр «Вікно в Америку» у Дніпрі відвідали діти школи-партнера №23.
Модератор Тамара Гаврилюк навчила школярів новій лексиці, яку потім повторювали, переглядаючи навчальне відео про різноманітні літні розваги американських підлітків, такі як «Споглядай за зірками», «Катайся на роликових ковзанах», «Навчися ставити намет», «Позич у сусіда борошно (здивуй його своїм зовнішнім виглядом)». Навчальне відео захопило дітлахів, вони старанно вимовляли нові слова, підспівували.

фото  фото  фото  фото

 11 Червня 


Від язичництва до нової віри


В історії кожної країни, кожного народу є події, які визначили шляхи їх розвитку. Для стародавньої Русі такою подією, поза всяким сумнівом, стало прийняття християнства. Ювілейна дата, 1030-річчя хрещення  Київської Русі, стала нагодою звернутися до витоків події 988 р. Відділ періодики презентує ілюстративно-документальну виставку – «Хрещення Русі: чисте джерело, що тече у майбутнє».

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 11 Червня 


До краєзнавчого відділу завітали школярі літнього табору «Сонечко» (КЗО «Спеціалізована багатопрофільна школа № 23 з поглибленим вивченням англійської мови» ДМР).
Сьогодні видатний еколог нашого міста, к.п.н. Вадим Манюк, розповів про історико-культурну спадщину, красу та унікальність Дніпрових порогів. 
Зацікавив маленьких слухачів інформацією про проект по створенню регіонального ландшафтного парку «Дніпрові пороги».
Розповідь супроводжувалась відео-презентацією та книгами з власної колекції Вадима Манюка.

Фото 1  Фото 2

 12 Червня 


Триває англомовний проект "Активуй англійську!"

А Ви любите робити покупки?
Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська».  За формою це масовий мотивуючий навчальній курс з 10 уроків. Спочатку вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк слухає-перевіряє домашнє завдання студентів, потім дає нову лексику і найпростіші граматичні конструкції, які допоможуть студентам висловлювати свої думки по темі «Як я зазвичай роблю покупки». Додаткові цікаві культурологічні екскурси вчителя-інструктора допоможуть не робити прикрих помилок під час спілкування з іноземцями.

фото  фото  фото  фото

 12 Червня 


Літні англомовні розваги

Набирає обертів літній проект співпраці з пришкільними таборами. Сьогодні центр «Вікно в Америку» у Дніпрі відвідали діти школи-партнера №99.
Їх зустріли керівник центру Світлана Усенко та волонтерка Ганна Моторіна. Діти радо привіталися англійською, оглянули ресурси центру, що стануть їм у нагоді для покращення знання англійської мови, переглядали слайд-шоу та відео. Школярів вразило, що серед англомовних гостей бібліотеки був справжній американський астронавт – Рендольф Брезнік.
Головний акцент зустрічі було зроблено на туристичні пам’ятки міста Дніпра і України.  Наші юні друзі дізналися про український степ, скіфські могили, Золоту пектораль, Петриківський розпис, вишиванки та інші символи України, такі як Парк Софіївка, Кам’янець-Подільський замок, острів Хортиця.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Червня 


 Розмаїття дитячих розваг

На бібліотечному подвір’ї  знову залунав дитячий сміх. До нас завітали учні дитячого табору відпочинку КЗО «НВК №108». Розмаїття дитячих розваг та цікавої інформації вони   одержали за час проведений в бібліотеці.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 13 Червня 


З гумором про родинні цінності

Комедійний пригодницький фільм американських режисерів братів Коенів «Виховання Аризони» мали нагоду переглянути члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».
Щосереди вони обирають фільм для перегляду з гарної колекції фільмів, які бібліотека отримала завдяки співпраці з Посольством США в Україні, єднають корисне з приємним – переглядають англомовні фільми і прагнуть покращити розуміння англійської мови на слух.
Цього разу переглядали «Виховання Аризони» та обговорювали акторську гру, режисерську роботу та стиль життя головних героїв. У цьому фільмі багато американських штампів, він класичний у всіх розуміннях. Але це нітрохи його не псує. Навпаки передає весь колорит повсякденного американського життя.

фото  фото  фото

 14 Червня 


Голова профкому КЗК "ДОУНБ" Катерина Сохромова взяла участь у семінарі-навчанні, який організувала Дніпропетровська обласна організація профспілки працівників культури. Було розглянуто питання фінансової та господарської діяльності профспілкових організацій, актуальні питання надання відпусток.

фото 1  фото 2

 14 Червня 


Дарунок ДОУНБ

У відділі читальних залів Людмила Некрасовська презентувала свою книгу «О библейных полотнах стихотворной строкой», над якою поетеса декілька років працювала. І ось фонд ДОУНБ поповнився цінним виданням. Дякуємо талановитому партнеру Людмилі Некрасовській. 

фото 1  фото 2  фото 3

 14 Червня 


Шукачі!

Канікули активізували школярів, які у відділі читальних залів стають букхантерами (шукачами книг). У партнерстві з академією квестів "АК - 100" для учнів було проведено гру "Знайди ключ".

фото 1

 14 Червня 


 Літо, книжкою зігріте

Літо – це канікули, пора ігор і веселощів, невимушеного спілкування та пізнавання нового. До відділу абонемента знову завітали діти з літнього табору КЗО ЗОШ №69. На них чекав літературний променад по бібліотеці, круїз – вікторина «По сторінкам улюблених книжок» та перегляд мультфільмів «Гришкины книжки» та «Толстая книга». Школярі з задоволенням вивчали правила роботи в бібліотеці, вгадували казкових персонажів і назви казок відомих письменників.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 14 Червня 


Бібліотека- працівникам культури
Відбулась інформаційна година для завідуючих сільських будинків культури області. Завідуюча відділом Світлана Пономаренко розповіла про можливості та сучасні бібліотечні послуги, познайомила з сайтом ДОУНБ та електронними сервісами і з новою літературою на допомогу організаторам дозвілля, провела екскурс за документальними виставками та виставкою картин «Відкриваючи очі», які зараз демонструються у відділі.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Червня 


Англомовні розваги для юних патріотів

Набирає обертів літній проект співпраці з пришкільними таборами. Сьогодні центр «Вікно в Америку» у Дніпрі відвідали діти школи-партнера № 23.
Їх зустріла керівник центру Світлана Усенко, привіталася англійською, розповіла про сучасні ресурси центру, що стануть їм у нагоді для покращення знання англійської мови.
Діти переглянули інтерактивне слайд-шоу, присвячене туристичним пам’яткам міста Дніпра і України.  Отримана інформація про український степ, скіфські могили, Золоту пектораль, Петриківський розпис, вишиванки, державні символи України, традиційну українську їжу допоможе їм у спілкуванні з іноземними гостями міста.
На завершення зустрічі дивилися розважальне англомовне відео.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 15 Червня 


День здоров'я

Профком КЗК "ДОУНБ" організував для колег традиційний відпочинок на День здоров'я. Місце проведення - Berry Land (Ягідна Країна). 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 16 Червня 


Віртуальні культурологічні подорожі світом тривають

Відвідувачі англомовного клубу «Добра розмова» дізналися більше про традиції американського свята «День прапора» та віддали шану американському патріотизму, який дуже помітно проявляється по відношенню до державного прапора. Існує цілий Статут правил використання прапора, і його завжди намагаються дотримуватися. Яскрава книжкова виставка доповнювала захід і прикрашала кімнату бібліотечного центру. Дискусією в малих групах на тему «Наскільки ти патріот?» завершили навчально-просвітницьку зустріч.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 17 Червня 


 Зустріч у Art- резиденції
Відбувся майстер-класс з ораторського мистецтва, який провів телепродюсер, письменник і педагог В’ячеслав Поляков. Слухачі вчилися готувати матеріали до презентації, вільно володіти аудиторією. Зацікавили присутніх практичні заняття, креативні ігри та тести.  


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Червня 


До відділу документів іноземними мовами завітали 3 загони літнього табору «Сонечко» СЗОШ № 23, щоб дізнатись більше про європейський стиль життя. Ми поговорили про особливості побуту, стилю життя, цінності та пріоритети жителів країн Європи. Діти зацікавлено слухали про різницю в побуті жителів різних країн Європи, особливості характеру та світосприйняття, їх підходи до вирішення проблем глобального забруднення екології. Пограли в гру на перевірку того, наскільки ми спроможні всі діяти, як одна команда, та поговорили про подорожі до країн Європи, вже здійснені та ще тільки заплановані.


фото  фото  фото  фото  фото

 18 Червня 


«Мовна практика» для українських школярів

Триває проект співпраці бібліотеки з літніми пришкільними таборами. Сьогодні центр «Вікно в Америку» у Дніпрі знову відвідали діти школи-партнера №23. Бібліотекар Тамара Гаврилюк навчила школярів новій лексиці, яку потім повторювали, переглядаючи навчальне відео про різноманітні літні розваги американських підлітків, такі як «Споглядай за зірками», «Катайся на роликових ковзанах», «Навчися ставити намет», «Позич у сусіда борошно (здивуй його своїм зовнішнім виглядом)». Навчальне відео захопило дітлахів, вони старанно вимовляли нові слова, підспівували.

фото  фото

 18 Червня 


Розширюємо коло потенційних партнерів

В центрі «Вікно в Америку» відбулася презентація ресурсів для вчителів англійської мови з середніх шкіл м.Дніпро та області.

фото  фото  фото  фото

 З 18 по 22 Червня 


На практику в ДОУНБ!

У студентів філологічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара розпочалась практика, перший тиждень якої вони проведуть у відділі читальних залів, де бібліотекарі їм проведуть тренінги по роботі в електронному каталозі, пошуку літератури, створенню бібліографічних списків, а також допоможуть підібрати літературу по темам курсових робіт.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 19 Червня 


Шлях  примирення

Як наблизити мир, не чекаючи закінчення війни? Як досягти порозуміння між частинами суспільства з різними точками зору та позиціями, переселенцями та громадами, які їх приймають? На всі ці питання відповідав Енвер Джуліман під час презентації  своїй книги «Примирення: вказівники вздовж шляху».
Енвер Джуліман – фахівець із багатокультурного порозуміння, старший радник Норвезького Гельсінського комітету з питань освіти, який  має досвід роботи у сфері освіти прав людини та миротворчості в Норвегії, Україні, Білорусі, Російській Федерації, Південному Кавказі та Західних Балканах.
Директор бібліотеки Н. М. Тітова виступила з привітальним словом та наголосила про актуальність тематики книги.  Автор подарував бібліотеці екземпляри своєї книжки з дарчим надписом. Тож фонд ДОУНБ поповнився цікавим  виданням. Сподіваємося, що книга допоможе користувачам  усвідомити роль людини в процесі миротворчості та природу конфліктів.
Захід відбувався у межах співпраці з громадською організацією «Фонд «Професійний розвиток».Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 10  Фото 10  Фото 12  Фото 13

 19 Червня 


 «На пам'ять не накладено табу»

Чергова зустріч з пенсіонерами територіального центру соціального обслуговування Індустріального району була приурочена Дню па́м'яті і скорботи. Провідний бібліотекар Галина Пивоварова в тематичній годині розкрила основні віхи жорстокої війни:
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 19 Червня 


Літні навчально-розважальні заходи у бібліотеці

Патентно-технічний відділ поширює знання молодших школярів літнього табору «Сонечко» СБШ № 23 з винахідницької діяльності.


фото  фото  фото  фото

 19 Червня 


Відвідувачі бібліотеки про любов до читання

Студенти групи «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відпрацьовували в парах домашнє завдання – діалоги про улюблені книги та улюблених письменників.


фото  фото  фото  фото

 19 Червня 


Прощання зі школярами літнього табору «Сонечко»

На завершення проекту співпраці з літнім табором «Сонечко» інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував молодшим школярам подивитися веселий повчальний мультфільм «Кіт у чоботях» (англ. Puss in Boots, 2011) з багатої колекції DVD-фільмів. Діти із захопленням слідкували за пригодами кота із сумними очами.
Старший загін мандрував бібліотекою. Як завжди дітям було цікаво у книгосховищі роздивлятися бібліотечні скарби. Потім послухали розповідь про особливого гостя бібліотеки – американського астронавта Рендольфа Брезніка, його політ в космос (у 2017 році) та подарунки бібліотеці (фотографія з автографом, мандрівний календар). Найбільш привернула увагу рідкісна фотографія міста Дніпро з космосу.
Дякуємо за співпрацю адміністрацію КЗО ССШ №23 та до нових зустрічей наступного року!


фото  фото  фото  фото  фото

 19 Червня 


В останній день роботи літнього табору школи №23 "Сонечко" до відділу документів іноземними мовами завітали одразу 5 загонів дітей у кількості близько 70 осіб. І ми вирішили порадувати дітей переглядом мультфільму «Кіт у чоботях».
фото  фото  фото  фото

 19 Червня 


На практику в ДОУНБ!

У студентів філологічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара розпочалась практика, перший тиждень якої вони проведуть у відділі читальних залів, де бібліотекарі їм проведуть тренінги по роботі в електронному каталозі, пошуку літератури, створенню бібліографічних списків, а також допоможуть підібрати літературу по темам курсових робіт.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 20 Червня 


Пропонуємо цікавеньке з новеньких надходжень цього тижня:

  1  Правильно оформлюємо договір найму транспортного засобу. 

 2   Механізми та способи формування позитивного іміджу школи . 

  3  Інновації на українському ринку вод. 

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото

 20 Червня 


"Врятуй річку Дніпро"
Актив патентно-технічного відділу клубу «Еколог» долучився до  екологічного флешмобу «Врятуй річку Дніпро», який ініціювала ГС «Українська асоціація питної води» за участю інших громадських організацій. Щоб привернути увагу суспільства до проблем екологічного стану водних об'єктів, зокрема річки Дніпро всі небайдужі мешканці міста вийшли на  Європейську площу та нагадали українцям про критичну ситуацію з річковим фондом в Україні. Як повідомляють активісти, внаслідок побудови гідроелектростанцій, викидів в річку, висихання, відсутності дієвих заходів в екологічній політиці, вже зникло щонайменше п'ять річок в нашому регіоні. Якщо цю проблему ігноруватимуть і надалі, вже через 5-7 років в Україні будуть проблеми з питною водою, а головна артерія нашої країни - річка Дніпро - буде на межі зникнення.

фото  фото  фото  фото

 20 Червня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко взяла участь у проведенні круглого столу, присвяченому завершенню проекту «Люди, Постаті, Герої Міста-на-Дніпрі». У ході круглого столу обговорювалися заходи, які проводилися в установах-учасниках у рамках проекту, проблеми, які виникли у процесі підготовки цих заходів, як реагували на ці заходи відвідувачі. Частиною круглого столу став розгляд подальших перспектив теми «Героїв Міста-на-Дніпрі» та пошуку нових шляхів взаємодії з населенням нашого міста, нових форматів, цікавих жителям Дніпра.
фото 1  фото 2


 20 Червня 


Куди завели пошуки особистого щастя

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглянули «Білявка в законі» (англ. Legally Blonde) – американську комедію Роберта Лукетича. Фільм створено за однойменним романом Аманди Браун.
Весела та смішна кінокомедійна маячня про білявку, що виборює своє право на кохання та намагається розвіяти стереотипи відносно дівчат з білим кольором волосся.
Щосереди відвідувачі обирають фільм для перегляду з гарної колекції фільмів, які бібліотека отримала завдяки співпраці з Посольством США в Україні, єднають корисне з приємним – переглядають англомовні фільми і прагнуть покращити розуміння англійської мови на слух.
Після перегляду обговорюють акторську гру, режисерську роботу та поведінку головних героїв.

фото  фото  фото

 20 Червня 


 Держави основний закон

Напередодні Дня Конституції України представлена ілюстративно-документальна виставка «Держави основний закон». Документи виставки висвітлюють основні етапи роботи з підготовки проекту Конституції, його розгляд і прийняття Верховною Радою, особливості конституційного права, конституційно-правовий статус людини і громадянина, традиції святкування Дня Конституції.

фото 1  фото 2

 21 Червня 


Туристичне літо з бібліотекою
Літо – найулюбленіша пора і дорослих, і малечі. Це відпустки, канікули, численні поїздки, зустрічі і нові враження. Але, на жаль, не скрізь і не у всіх є реальна можливість поїхати з міста. І тоді на допомогу Вам прийде бібліотека…
У традиційний четвер, біля «Бібліотечної альтанки» було розгорнуто яскраву книжкову виставку «Мандрівна Україна». Усі бажаючи мали змогу долучитися до умовних подорожей за допомогою країнознавчих путівників, атласів та довідників. До уваги перехожих було представлено інформаційний перелік цікавих туристичних об’єктів України - «20 куточків України, які варто відвідати». Численні перехожі із задоволенням гортали сторінки різноманітних видань, а бібліографи розповідали про книжкові скарби ДОУНБ.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 21 Червня 


 У відділі періодики організовано виставку-портрет "Людина, яка наважилася сперечатися з війною".  Виставкк присвячено120-річчю від дня народження Е. М. Ремарка.
 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото


 21 Червня 


Вивчаємо англійську разом з Діснеєм

В очікуванні англомовного уроку юні відвідувачі бібліотеки із задоволеннм складали пазл з діснеєївською героїнею. Волонтер центру «Вікно в Америку» Ганна Моторіна провела активну гру-рухівху для дітей, а для нових членів групи “Start English” була запропонована граматична слайд-презентація. Після вивчення правил виконували вправи.


фото  фото  фото  фото  фото

 21 Червня 


У межах проекту «Бібліотечна альтанка» відділ періодики розгорнув виставку-запрошення «Мандруємо сторінками української поезіі». 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 23 Червня 


Он-лайнові помічники туристів

Зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» була присвячена плануванню економної відпустки з  використанням сучасних англомовних ресурсів для пошуку недорого житла в іноземних країнах, таких як Airbnb.

фото  фото  фото  фото  фото

 23 Червня 


Робоча група ДОУНБ зі створення та наповнення порталу ДніпроКультура, на чолі з директором бібліотеки, відвідала квітучий край Присамар’я. Поїздка була організована в рамках плану роботи етностудії «Мальва», що діє при Новомосковській центральній районній бібліотеці. Організатор і керівник клубу – директор Новомосковської централізованої районної бібліотечної системи – Селіхова Юлія Миронівна. Всі учасники туристично-краєзнавчого маршруту отримали велике задоволення та поповнили свої знання з історії краю, доторкнулися душею до його скарбів. Подорожуючі побачили ботанічний природний заказник, що входить до об’єктів природно-заповідного фонду Дніпропетровської області – «Балку Бандурку»; пам'ятки національної сільської архітектури, церкви сіл Івано-Михайлівка та Андріївка; віковічні дубові насадження навколо сіл Всесвятського та Василівки; «Графський колодязь» в селі Василівка та інші мальовничі ландшафти та природні урочища.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11  фото 12  фото 13  фото 14  фото 15

 23 Червня 


І знов зустріч у межах проекту відділу читальних залів (вул. Ю.Савченка, 10) «У солдата вихідний». Урок мужності для нацгвардійців за темою «Пам’ятай про Крути, вони вмерли, щоб ми жили». А з власних кольорових розумінь патріотизму, наприкінці інтерактиву, було зібрано жовто-блакитне серце.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 25 Червня 


Якщо не знаєтє, куди поїхати у відпустку, тоді вирушайте до українського села. Будуть смачні страви, незаймана природа та просто хороший настрій в українському колориті. Відділ періодики представляє виставку-подорож - "Відпустка у селі: зелений туризм".

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 25 Червня 


«Англійська для початківців»

Група "Start English" разом зі своїм вчителем, волонтеркою центру "Вікно в Америку" Ганною Моторіною, вивчала нову тему «Узгодження часів». Було складно, але цікаво!

фото  фото  фото

 З 25 по 30 Червня 


Голова профкому КЗК "ДОУНБ" Катерина Сохромова взяла участь у Міжнародному молодіжному профспілковому освітньому форумі ТЕМП-2018, що проходив у місті Мінськ (Білорусь). Організатори - Федерація профспілок Білорусі та Молодіжна рада федерації профспілок Білорусі. Учасники - молоді профспілкові лідери 16 країн.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 26 Червня 


 Цікаві факти про Конституцію України

Відділ абонемента провів інформаційну годину до Дня Конституції України в територіальному центрі соціального обслуговування Індустріального району.  
Підопічні центру з задоволенням слухали розповідь провідного бібліотекаря відділу Галини Пивоварової про цікаві факти створення та прийняття Конституції України в 1996 році, законодавчі документи в історії України такі як «Руська правда», «Литовський Статут», Конституція Пилипа Орлика.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 27 Червня 


А Ви би хотіли побути хоч трохи імператором?

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглянули повнометражний анімаційний фільм «Пригоди імператора» (англ. The Emperor's New Groove) – веселу комедію, сюжет якої зав'язаний навколо вельми самозакоханого і досить ексцентричного імператора Куско. Його бажання не завжди до вподоби оточуючим, зрадники намагаються отруїти його, і дуже складно знайти нових друзів, що допоможуть повернутися в імператорський палац і в людське тіло.
Після перегляду обговорювали поведінку анімаційних персонажів, реалізовані задуми режисера, прекрасні пісні, виконані відомими у світі співаками.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 27 Червня 


Чи знаєте Ви Конституцію України?

Конституція є Основним Законом держави і суспільства. Не даремно американці люблять порівнювати Конституцію з Біблією. Адже Біблія закладає Основи духовного розвитку суспільства, а Конституція слугує фундаментом його розвитку також і в інших сферах. Відтак рівень розвитку суспільства визначається в тому числі і рівнем обізнаності громадян з її основними положеннями. До Дня Конституції України відділ періодики підготував перегляд літератури  - "Правова абетка держави".

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 30 Червня 


Вивчаємо і порівнюємо конституції країн світу

Зустріч відвідувачів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена Дню Конституції України. Незважаючи на святкові дні – довгі вихідні – зацікавлених відвідувачів було багато.
Модератор клубу Тамара Гаврилюк підготувала цікаву інфографіку і запропонувала обговорити основні положення Конституції України та пояснити їх нашому іноземному гостю пану Еріку. Всіма признаним фактом є перша у Європі конституція – Конституція українського гетьмана у вигнанні Пилипа Орлика. Група згадала основні статті сучасної Конституції України. Американці мають «Біль про права» та 10 «поправок» до нього. Складна тема була проілюстрована цитатами про демократичну конституцію та відео з порталу YouTube про авторів конституцій у різних країнах світу. Наш австралійський волонтер містер Ерік розповів про найважливіші поправки до Конституції Австралії.
Зустріч мала навчально-просвітницький характер, всі сміливі члени клубу встигли поставити питання іноземному гостю і отримати відповіді.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 30 Червня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою:"Святе Письмо "Дао де цзін" і сучасність".

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека